Заміна передніх гальмівних колодок ВАЗ 2105

ВАЗ 2105. заміна передніх гальмівних колодок

Передні гальмівні колодки на автомобілі ВАЗ 2105 слід міняти в разі якщо товщина робочих поверхонь фрикційних накладок стала менше допустимої норми, а саме 1.5 мм. Так само колодки слід замінити в разі виявлення на їх поверхні різних механічних пошкоджень, тріщин, глибоких подряпин або ослаблення з’єднання накладки з підставою. Заміну виробляти слід по обидва боки, щоб не порушити рівномірність роботи переднього гальмівного контуру.

Для виконання демонтажних робіт підготуйте два комплекти нових колодок і стандартний набір інструментів. Виконайте наведену нижче послідовність дій:

 • Зафіксуйте автомобіль в нерухомому стан, включивши першу передачу або поставивши його на гальмо стоянки.
 • Послабивши колісні болти і піддомкратити кузов, знімаємо колесо.
 • Металевою щіткою очищаємо поверхню переднього гальмівного механізму від бруду.
 • Далі відкрийте капот і перевірте рівень гальмівної рідини в бачку. Якщо рівень відповідає мітці «MAX» то її необхідно за допомогою гумової груші відібрати, щоб при подальшому здавлювання гальмівних поршнів при зняття колодок, вона не переливалася через край.
 • Після того, як супорт з колодками очищений від бруду, якщо необхідно обробіть шплінти проникаючої мастилом в аерозольному балончику, щоб видалити іржу з їх поверхні і трохи почекайте, щоб пройшла хімічна реакція.
 • Далі необхідно зняти з направляючих пальців фіксують їх шплінти, скориставшись плоскогубцями.
 • Тепер, коли шплінти зняті, беремо тонку вибивач, щоб її діаметр був менше зовнішнього діаметра пальців колодок і вибиваємо їх.
 • Як тільки палець наполовину буде вибитий, зніміть притискні пружини колодок. Після чого, остаточно витягніть палець з супорта.
 • Стисніть гальмівні поршня, так щоб звільнилися колодки і їх можна було витягти. Для цього можна скористатися розсувними пассатижами або монтуванням.
 • Витягніть старі колодки.

На цьому процес зняття передніх гальмівних колодок на автомобілі ВАЗ 2105 завершено. Перед тим, як ставити нові, перевірте стан гальмівного диска, він не повинен мати механічних пошкоджень, тріщин, сколів, задирок, глибоких подряпин. При виявлення серйозних дефектів, диск замініть на новий. Установку колодок виконайте в зворотній послідовності. Після складання кілька разів натисніть на педаль гальма, щоб поршня встали на своє місце. Проведіть заміну з іншого боку.

Заміна передніх колодок на ВАЗ 2107-2105 своїми руками

Передні накладки на ВАЗ 2107 зазвичай ходять досить довго, особливо це правило відноситься до заводських гальмівним механізмам. Нерідкі випадки, коли пара заводських колодок легко виходжує більше 50 000 при помірній експлуатації автомобіля. тобто, без постійних різких гальмувань.

Багато починаючі власники ВАЗ 2107 воліють обслуговувати свої автомобілі на станціях технічного обслуговування, хоча насправді дану процедуру можна зробити максимально швидко самому і з мінімальними зусиллями. Але перш хотів би привести список необхідних інструментів, які знадобляться для виконання цього простого ремонту:

 • Хрестова і плоска викрутки
 • плоскогубці
 • молоток

Порядок заміни передніх колодок гальмівного механізму переднього колеса на ВАЗ 2107-2105

Спочатку представлю свою спеціально підготовлену відео інструкцію, а вже потім опишу весь процес в фото звіті:

Отже, перш ніж приступати до даного ремонту 2105 або 2107, необхідно підняти передню частину автомобіля і зняти колесо, для чого знадобиться балонний ключ і домкрат.

Після цього ми бачимо весь гальмівний механізм у зборі разом з супортом. Далі нам необхідно витягти тонкою викруткою два шплінта, які утримують штоки колодок. Один шплінт знаходиться зверху, а другий знизу. Наочно це продемонстровано на фотографії нижче:

Після цього викруткою видавлюємо штоки колодок. Якщо вони не виходять, то необхідно змастити все це справа проникаючої мастилом. Якщо штоки виходять із зусиллям, то можна злегка постукати по викрутку або пробою молотком:

Тепер можна виймати пружинні фіксатори, які утримують гальмівні колодки:

Потім можна спробувати витягти колодки з їх посадкового місця. Зазвичай вони сидять не щільно і вийняти їх можна без зайвих зусиль. Але якщо виникли проблеми, то можна підчепити їх наприклад викруткою:

Після чого вже точно можна витягти їх зусиллям руки:

Після чого можна виконувати заміну передніх колодок на вашому автомобілі, встановлюючи нові на колишні місці. Перед цим бажано очистити всі деталі спеціальним засобом. очищувачем гальмівних механізмів. Я використовую голландську хімію Ombra

Заміна передніх гальмівних колодок ВАЗ

Заміна гальмівних колодок. це процедура, яку власники автомобілів ВАЗ воліють виконувати своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців. Заміни передніх гальмівних колодок ВАЗ немає нічого складного, і цю процедуру дійсно можна виконати самостійно.

Товщину фрикційних накладок слід регулярно вимірювати, і якщо вона стала менше 1,5 мм. передні гальмівні колодки слід замінити. Зверніть увагу, що передні гальмівні колодки на ВАЗ змінюються тільки комплектом з обох сторін, інакше автомобіль буде нерівномірно гальмувати.

Заміна гальмівних колодок ВАЗ (2105, 2106, 2107, 2108, 2109, 21099, 2110, 2111, 2112, 2113, 2114 або 2115) виконується наступним чином:

Замена передних тормозных колодок ВАЗ

Виміряти рівень гальмівної рідини: якщо він близький до позначки MAX або більше неї, злити частину рідини з бачка.

Поставити автомобіль на ручник, піддомкратити і зняти колесо.

Відігнути стопорну шайбу із заднього боку гальмівного супорта.

Порядок дій при заміні передніх гальмівних колодок на ВАЗ

Використовуючи 2 ключа, відкрутити верхніх болт супорта.

Щоб гальмівний шланг не заважав розкриттю супорта, його краще вийняти з кріплення.

Очистити сам супорт від бруду за допомогою металевої щітки. Це треба робити дуже обережно, щоб не пошкодити захисний чохол циліндра.

Перед установкою нових колодок втиснути поршень в циліндр за допомогою викрутки.

Поставити комплект нових гальмівних колодок. При цьому натискні пружини повинні розташовуватися паралельно верхньому краю колодки.

Зібрати все в первинний стан: затягнути верхній болт супорта, загнути викруткою стопорну шайбу, встановити на місце колесо.

Как поменять тормозные колодки на ВАЗ 2101-2107

Повторити процедуру для другого переднього колеса.

Після того, як передні колодки на ВАЗ замінені, потрібно кілька разів натиснути на педаль гальма, щоб нові колодки остаточно встали на місце. При необхідності слід також долити гальмівну рідину в бачок.

Заміна передніх гальмівних колодок на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107

Ласкаво просимо! Гальмівні колодки. вони з часом зношуються як і будь-які інші деталі гальмівної системи, але все ж якщо брати до прикладу гальмівну рідину то її потрібно міняти раз приблизно в 2-3 роки (Про те як замінити рідину, см. В статті: «Заміна гальмівної рідини на ВАЗ ») а ось з колодками вже ситуація трохи інша, їх потрібно міняти тільки після того як вони у вас повністю або ж практично повністю зітруться, ну а якщо ж ігнорувати дану заміну, то гальма у автомобіля стануть набагато гірше, тому з цим не затягуйте, а про те як дізнатися час міняти дані колодки або ж немає, ви дізнаєтеся в цій статті і ще ми вам розповімо в ній про те як зробити заміну даних колодок, так би мовити спробуємо все пояснити на пальцях, ну а в тому випадку якщо у вас все ж виникнуть якісь питання, тоді задавайте їх у коментарях і ми вам на них відповімо!

Примітка! Для того щоб зробити заміну гальмівних колодок, вам потрібно буде спершу взяти з собою інструменти, а саме запасіться: Молотком, а так само знадобитися яка був проникаюча мастило завдяки якій закислі пальці супорта можна буде набагато легше вибити (Якщо ви не розумієте про будь пальцях йде мова, то трохи пізніше все зрозумієте, а на рахунок проникаючої мастила можна наприклад використовувати WD-40 якщо вона у вас є, або що ні будь кшталт її), а так само вам потрібно буде ще запастися штангенциркулем (Не обов’язково, але все ж бажано якщо він є), ще візьміть з собою середній товщини (Не дуже великий) борідок або ж замість нього можна буде використовувати яку ні будь не дуже гостру викрутку, домкрат вам потрібно буде ще взяти щоб підняти машину, балонний ключ, які ні будь опори для того щоб поставити автомобіль на них або просто підкласти під задні колеса, щоб машина при заміні не злетіла з домкрата, і візьміть з собою ще пасатижі так як без них розтискати колодки і буде дуже проблематично!

Де знаходяться гальмівні колодки на передніх колесах автомобіля? Спершу почнемо з того, що так просто дані колодки у вас не вийде. звичайно це ставитися до автомобіля які мають тільки закриті диски наприклад звичайнісінькі штампування, так як вони закриті ви не зможете побачити нічого що перебувати за самим диском, тому якщо вам повноцінно потрібно буде розглядати колодки на знос, тоді або залазьте під автомобіль і вже там дивіться хоча огляд теж буде не дуже то хороший, або ж знімайте колесо і вже після зняття перегляньте ви побачите перед собою обидві передні колодки, чому обидві запитаєте ви? Та тому що з гальмівній системі автомобіля на одне колесо йде по дві колодки, тим самим дані колодки при гальмуванні обжимають сам гальмівний диск в зв’язку з цим і відбувається гальмування, більш детально про те де знаходяться дані колодки дивіться на фото яке зображено трохи нижче:

Коли слід міняти передні гальмівні колодки? Колодки вимагають заміни, якщо на них або ж на самих гальмівних накладках з’явилися різного роду відколи, тріщини, а так само якщо порушилося з’єднання самої накладки з самої колодкою, або ж просто сталося замаслення гальмівної накладки внаслідок чого це призведе до того, що автомобіль просто стане гірше гальмувати.

Примітка! Для тих хто не розуміє що це за накладки про які йде мова, тоді пояснюємо! Сама гальмівна колодка ділитися як правило на дві частини, а саме як корпус і на накладку, наприклад корпус самої колодки вказано на фото нижче червоною стрілкою, а гальмівна накладка вказана синьої, і та, до речі якщо товщина гальмівних накладок стала нижче 2 мм, то такі колодки вам теж потрібно буде замінити на нові, тому що гальмування здійснюється за допомогою даних накладок і коли вони стираються відбувається наступна ситуація, корпус колодки (Він виконаний з металу) починає при гальмування обжимати гальмівний диск, в зв’язку з цим даний диск буде з часом обдирати так він не призначений щоб про нього терся метал, і до речі ви це відразу зрозумієте якщо накладки до такої міри зносяться що їх вже взагалі не буде, а саме зрозумієте ви це наступним чином:

Якщо машина буде у вас гальмувати із зайвою вібрацією, а так само при гальмування буде відбуватися скрегіт гальм (Корпус колодки своєю металевою частиною стосуватиметься самого гальмівного диска), то це явна ознака того що дані колодки у вас приходять в непридатність, в цьому випадку вам потрібно буде загнати автомобіль на яму або просто зняти колесо і після чого подивитися на скільки стерлися у вас самі гальмівні накладки, якщо сильно тоді міняємо колодки якщо не стерлися взагалі, тоді перевірте ще друге колесо і в кінцевому підсумку якщо і на ньому буде все в порядку. значить у вас якась несправність в гальмівній системі або ж де ні будь ще, або ж або просто погані (Не якісні) самі колодки!

Як замінити передні гальмівні колодки на ВАЗ 2101-ВАЗ 2107?

Примітка! Перш ніж ми почнемо, запам’ятайте кой яке правило а саме при покупці нових колодок купуйте відразу ж дві пари в одній з яких буде по дві нових колодки і тим самим в інший теж, а навіщо це запитаєте ви? Вся справа в тому що дані колодки потрібно замінювати обов’язково з обох сторін у автомобіля, так як якщо ви заміните тільки наприклад на правій стороні то може вийти таке що дана сторона у вас буде гальмувати сильніше тієї на якій колодки ви не міняли але це буде відбуватися тільки після того як колодки у вас притруться до гальмівного диску (Про це трохи пізніше) і внаслідок чого при різкому гальмування вийти так що одна сторона у вас буде гальмувати сильніше інший, і тим самим занести автомобіль може набагато легше, ніж це було б якби колодки замінилися по парно (на кожному колесі) на нові!

Так розберемо ще кой що, а саме на рахунок цього самого притирання колодок, не всі але все ж багато хто вже знають те що після установки нових колодок автомобіль буде гальмувати не дуже добре буквально кілометрів 100, після проходження цієї дистанції все стане нормально, а пов’язано це все з тим що сам гальмівний диск з часом стирається і буває таке що він стирається нерівномірно, а коли ви встановлюєте нові колодки так виходить що вони йдуть рівними, а гальмівний диск трохи стертий в якому то місці більше, а в якому то і менше і тому при гальмування на нових колодках вони спершу будуть гальмувати не всієї своєї плоскою частиною а лише наприклад невеликий половинкою, а після того як ця половинка трохи зітреться то при гальмування гальмівний диск вже буде облягати вся колодка і тим самим гальмування буде хорошим!

Зняття: 1) На самому початку операції зніміть колесо або ж колеса (Кому як зручніше) з автомобіля. (Про те як зняти колесо, більш детально дивіться в статті під назвою: «Заміна колеса на ВАЗ»)

2) Потім коли колесо у вас буде знято, візуально погляньте на товщину гальмівних накладок яка не повинна бути менше 2-х мм, якщо буде менше то в такому випадку візьміть в руки якусь ні будь не потрібно ганчірку і з її допомогою очистіть весь гальмівний механізм від непотрібної бруду, а після цього за допомогою якої не будь проникаючої мастила наприклад WD-40, нанесіть на самі пальці (Вказані стрілками) а в основному на ті місця де вони кріпляться, проникаюче мастило щоб їх було витягти набагато легше.

3) Слідом візьміть в руки плоскогубці або ж маленькі пасатижі і з їх допомогою зніміть два шплінта, які кріплять пальці.

4) Потім після виконаної операції візьміть в руки молоток і борідок (Якщо борідка немає, тоді використовуйте замість нього тонку не надто гостру викрутку) і за допомогою нього, акуратно не зламавши нічого вибийте обидва пальця з гальмівних циліндрів і тим самим повністю зніміть їх з автомобіля.

Примітка! Хоча пальці можна і не знімати повністю, досить просто їх відсунути в сторону для того щоб просто вони не заважали зняттю колодок, наприклад як зазначено на фото трохи нижче:

5) Після всього цього зніміть з гальмівних колодок дві пружинки які їх утримують, дані пружинки зніматися дуже легко і вказані на фото стрілкою.

Замена передних тормозных колодок на ВАЗ 2101, 2107, 2106, 2105, 2103 и 2104

6) Тепер все що вам залишилося зробити, так це розвести зношені гальмівні колодки в сторону і тим самим повністю зняти їх з автомобіля. (Про те як розвести колодки, див. В статті: «Як розвести передні колодки?»)

Примітка! Так до речі, після того як ви виймете зношені колодки (Це говориться про колодках тільки одного колеса) зверніть увагу на їх знос, якщо наприклад дані колодки у вас були замінені одночасно на нові, а коли ви на ці обидві колодки будете дивитися і побачите на них нерівномірний знос, то в такому випадку вам потрібно буде замінити повністю супорт, або ж тільки гальмівні циліндри, як зрозуміти що потрібно замінювати зараз пояснимо вам!

Якщо наприклад у вас будуть дуже не рівний знос на обох колодок і при цьому супорт може десь тріснути, або ж ще з ним що то може статися через що його просто перекосить, отож у цьому випадку вам потрібно буде поміняти супорт. (Про те як його поміняти, см. В статті: «Заміна гальмівного супорта»)

А в тому випадку якщо у вас наприклад одна колодка зноситися рівно, а друга немає то тут вже варто звернути особливу увагу на саме той гальмівний циліндр на якому колодка зносився не рівно, можливо він теж сильно зношений або ж має сліди перекосу через що гальмування даними циліндром ставати не таким ефективним, і в даному випадку його потрібно буде міняти. (Про те як поміняти циліндр, читайте в статті: «Заміна гальмівного циліндра»)

Примітка! Не виключайте той факт то що циліндри можуть відразу обидва тріснути і тим самим деформуватися, тому уважно оглядайте всю систему і навіть може повна заміна супорта вам буде не потрібна!

І запам’ятайте одну річ перед тим як ви перейдете до установки, а саме коли гальмівні колодки будуть зняті не в якому разі не натискайте на педаль гальма а інакше поршні можуть видавитися з циліндрів і потім їх буде важко вставляти на своє місце!

Установка: 1) На початку перед установкою, подивіться на пильовик обох гальмівних циліндрів, даний пильовик повинен обов’язково бути цілий і не мати пошкоджень і старіння гуми.

2) Потім візьміть в руки штангенциркуль і їм перевірте товщину у гальмівного диска, причому робіть це в трьох або ж в чотирьох різних місцях і завжди пам’ятайте що товщина гальмівного диска не повинна бути менше 9 мм.

Примітка! Так до речі якщо на краях даного диска будуть буртики які не даватимуть можливості нормально перевірити його товщину, то в такому випадку візьміть напилок і видаліть дані буртики в чотирьох місцях де ви будете перевіряти товщину самого диска, якщо товщина виявиться все ж менше 9 мм, тоді замініть даний диск на новий! (Про те як замінити цей диск, див. В статті: «Заміна гальмівного диска»)

3) Тепер переходимо ближче до установки нових колодок, спершу відкрийте капот у вашого автомобіля і розшукайте там кришку яка закриває бачок з гальмівною рідина (Вказано стрілкою), а після знаходження спершу погляньте який рівень рідини у вас перебувати в бачку і по можливості злийте звідти рідина за допомогою медичного шприца або ж гумової груші, щоб вона була трохи нижче позначки MAX, якщо вона і так нижче наприклад стоїть на середині тоді робити нічого не потрібно.

4) Після цього візьміть в руки якусь ні будь проставлення або ж просто взявши зношену гальмівну колодку, поставте її таким чином як показано на фото нижче і після чого за допомогою монтажно лопатки або ж брухту, втисніть обидва поршня до упору спираючись при цьому монтажної лопаткою на гальмівний диск, тому що якщо дані поршні НЕ вдавлювати то нові колодки через те що вони мають велику ширину то вони можуть просто не влізти в це маленький отвір яке залишилося після старих колодок.

5) І на завершення встановіть нові колодки на автомобіль в зворотному порядку зняття, і сядьте в автомобіль і понажимайте кілька разів на гальмівну педаль щоб поршні нормально притерлися до нових колодками.

Примітка! Коли все буде встановлено на свої місця, обов’язково перевірте рівень в гальмівному бачку і якщо потрібно буде або злийте (Якщо буде вище позначки MAX), а якщо потрібно буде долийте (Якщо буде нижче позначки MAX)!

Додатковий відео-ролик: Щоб наочно зрозуміти процес заміни даних колодок, перегляньте трохи нижче відео в якому даний процес наочно показаний:

Заміна передніх гальмівних колодок ВАЗ2107

Необхідність в їх заміні зазвичай не виникає довго, особливо, якщо деталі заводські; в подібному випадку колодки можуть проходити до 50 000 км пробігу при щадному рівні експлуатації (машина працює не як міське таксі). Частина автовласників для заміни передніх колодок женуть автомобіль на техстанцію, хоча вся операція не представляє особливих складнощів. При цьому знадобиться зовсім не “ексклюзивний” набір інструментів:. викрутки: плоска і хрестова;. пасатижі;. молоток;. плоска монтажка.

Щоб приступити до заміни передніх колодок, необхідно піддомкратити переднє колесо і зняти його: для процедури потрібен балонний ключ, домкрат. Поставте ваше авто на страхувальні упори з метою безпеки і огляньте відкрився гальмівний механізм. Якщо ви міняєте колодки на правому колесі, то для зручності виверніть кермо вліво до упору, якщо на лівій стороні. то вправо. На супорті ви побачите пару шпильок, які тримають колодки. На одному кінці вони зафіксовані шплинтами, які необхідно витягти за допомогою щипців.

Далі потрібно витягнути самі шплінти; якщо це не виходить з першого разу, змастіть точки дотику з колодками проникаючим складом (тієї ж WD40) або звичайною гальмівною рідиною. Далі наставте хрестоподібну викрутку в торець шплінта і злегка постукайте молотком. Тепер витягніть пружинні фіксатори і витягніть колодки.

Перед установкою нових колодок змастіть всі деталі і особливо робочі гальмівні циліндри проникаючої мастилом. Плоскою монтажкой постарайтеся втиснути поршні циліндрів (щоб не пошкодити пильовики!) Так, щоб вони були врівень зі своїм корпусом. Залишається вставити нові колодки і закріпити їх у порядку, зворотному демонтажу.

Заміна задніх гальмівних колодок ВАЗ2107

Після постановки на упор і домкрат заднього колеса, необхідно зняти гальмівний барабан, для чого доведеться відвернути дві напрямні шпильки. Якщо колодки не змінювалися давно, то, можливо доведеться використовувати газовий пальник для нагрівання барабанів. В цьому випадку необхідно одночасно з боку днища авто стукати по ним через дерев’яну колодку відповідних розмірів.

Після зняття барабана відтягніть кінець нижньої пружини, щоб зняти її. Далі можна витягти шплінти, для чого їх необхідно провернути пассатижами, щоб поєднати з прорізами в шайбі. Тепер витягніть шплінт, що тримає ручник, і звільніть верхню пружину. Залишається вставити нові колодки і зібрати деталі робочого гальма в порядку, зворотному зняттю.

аналоги

Можна без праці придбати аналог оригіналу. Потрібно орієнтуватися на відомі бренди. Так як такі уважно стежать за якістю своєї продукції. Імовірність покупки шлюбу вкрай мала. Потрібно ознайомитися з ознаками підробок. Найчастіше китайські виробники імітують продукцію відомих компаній. Наприклад, Bosch і Ferodo, TRW. Наявність фірмового логотипу, якісної упаковки та спеціальної голограми дозволяють уникнути основних проблем.

НаіменованіеАртікул
SB BS40503 Від 700 рублів
Allied Nippon ABS1702 Від 1 тис. Рублів
TRW SFK89 Від 500 рублів

Гальмівні колодки ВАЗ 2105

Пристрій систем гальмування автомобілів ВАЗ досить надійно. Але такі вимагають постійного обслуговування. В іншому випадку просто неможливо забезпечити безпеку авто на дорозі. Товщина і якість фрикційних матеріалів безпосередньо впливають на швидкість машини, стійкість її на дорозі.

Витратним матеріалом є гальмівні колодки. На передній і задній осі вони різняться. Всі деталі можна умовно розділити на дві основні категорії. оригінальні і аналоги. Вони мають свої переваги, мінуси.

аналоги

На ринку представлено безліч аналогів передніх гальмівних колодок для сімейства ВАЗ. Але далеко не всі вони якісні. Важливо вміти відрізнити підробки під відомі бренди від надійних виробників. Це дозволить уникнути багатьох проблем. Наприклад, деякі низькоякісні підробки з дешевим фрикційним матеріалом пищать під час гальмування. З хорошого боку себе зарекомендували сьогодні такі виробники:

Найменування брендаАртікул
А ТІ 13.0460-2966.2 700 рублів
Ferodo FDB 96 430 рублів

Відомі бренди, зарекомендували себе з хорошого боку, приділяють значну увагу захисту власної продукції. Наприклад, Ferodo забезпечується стрічкою з червоними, синіми смугами. Такі застосовуються для заклеювання коробки з колодками.

Як самостійно виконати заміну передніх і задніх колодок на ВАЗ 2105?

Процес заміни гальмівних колодок зазвичай не викликає складнощів. Єдиною проблемою може стати неможливість відкрутити з’єднання. Нерідко вони просто закисають. Виходом є використання WD-40 і газового пальника. Прогрів різьблення, рівномірні постукування дозволять впоратися з проблемою без праці.

Які передні гальмівні колодки можна поставити на ВАЗ 2105?

Автомобіль ВАЗ 2105 є старою моделлю, паче не випускається. Але придбати оригінальні гальмівні колодки на нього труднощів не складе. Процес заміни також не складний. Спеціального обладнання чи інструментів не потрібно. Важливо лише відповідально підійти до вибору та купівлі деталей. Так як від цього безпосередньо залежатиме безпека водія, пасажирів, інших учасників дорожнього руху.

Заміна передніх гальмівних колодок

Алгоритм заміни відносно простий. Потрібно лише підготувати все необхідне. Це 2 викрутки (хрестова і шлицевая), плоскогубці і молоток. Процес заміни:

 • передня вісь піднімається на домкраті і знімається колесо шляхом відкручування болтів;
 • за допомогою тонкої викрутки витягуються два шплінта. які і утримують штоки на місці;
 • за допомогою викрутки видавлюються штоки з самих колодок. якщо з’єднання прикипіло, то потрібно змастити його WD-40;
 • витягуються пружинні фіксатори. які утримують самі гальмівні колодки на місці;
 • далі потрібно спробувати витягти колодки з їх посадкового місця. як правило, такі сидять не щільно і труднощі не виникають;
 • далі колодка просто витягується рукою.

Далі здійснюється установка нових колодок. Збірка механізму. в зворотному порядку.

оригінальні

Використання оригінальних колодок дозволяє уникнути складнощів при установці. Часом аналоги від інших виробників відрізняються за своїми габаритними розмірами (довжина, ширина і висота). Доводиться їх підпилювати болгаркою, підганяти. Купівля продукції АвтоВАЗ дозволить уникнути подібних дій. Але знайти в продажу оригінальні передні колодки на порядок складніше, ніж аналоги.

Найменування проізводітеляАртікул

Важливо знати габаритні розміри оригіналу:

 • довжина. 83,9 мм;
 • висота. 60.5 мм;
 • товщина. 15.5 мм.

Постачальником оригіналу є ВАТ «ТІІР»