Як залити масло в коробку LADA Granta

Заміна масла в КПП ВАЗ автомобілів Lada Granta, Kalina, Priora, Vesta і XRAY

Автомобілі LADA Granta, LADA Priora і LADA Kalina 2 покоління комплектуються однотипними коробками передач. Якщо мова йде про “механіці” (МКПП 2180 і 2181-III). На цій базі побудована і автоматизована трансмісія (АМТ або «робот»). Розглянемо процес заміни масла в КПП в деталях.

Модель КПП Встановлюється на автомобіль
МКПП 2112 LADA Priora
МКПП 1118 LADA Kalina
МКПП 1119 LADA Kalina
МКПП 2180 LADA Kalina 2, LADA Granta, LADA Priora
МКПП 2181 LADA Kalina 2, LADA Granta
МКПП 21807 LADA Веста
МКПП 2190 LADA Granta
АМТ (на базі МКПП 2180) LADA Priora, Granta, Kalina, Веста, Lada XRAY

Заміна масла в МКПП і АМТ (фотозвіт власника)

Про обсяг масла в коробці передач. Залежно від типу МКПП може знадобитися різна кількість трансмісійного масла:

 • МКПП з тяговим приводом управління. 3,1 літра.
 • МКПП з тросовим приводом управління або АМТ (робот). 2,25 літра.

Буде потрібно: набір ключів, нове трансмісійне масло, порожня ємність, воронка і шланг. Прогріти масло в КПП (проїхати 5-10 км), щоб воно стало менш в’язким.

залити, масло, коробка, lada, granta

 • Знаходимо зливний отвір на картері коробки передач знизу автомобіля і відкручуємо його, використовуючи ключ “на 17”.
 • Старе трансмісійне масло зливаємо в порожню тару, яку встановлюємо під зливний отвір.
 • Заливаємо нове трансмісійне масло через шланг, який вставляємо (в залежності від типу МКПП): замість щупа (для зручності корпус повітряного фільтра можна відкрутити і зрушити в сторону), або замість вимикача заднього ходу, який відкручуємо ключем “на 22”.

Доливати масло в КПП зручно через жовту заглушку. Н еобходимо зняти тільки повітряний резонатор (для Lada Vesta / XRAY). Сама заглушка кріпиться на одному болті з головкою TorX, який можна відкрутити і звичайної головкою (автор фото):

Увага! Якщо злите з коробки передач масло темного кольору і в ньому помітні металеві частинки, коробку слід промити. Залийте в картер коробки 1-1,5 літра спеціального промивного масла. Вивісивши одне з передніх коліс, запустіть двигун і включите передачу. Через 5-7 хвилин злийте промивне масло і залийте чисте трансмісійне.

Заміна масла в КПП (інструкція автоваза)

Заміна масла в коробках передач 21820, 21809.

Встановити автомобіль на двостійковий підйомник, загальмувати стоянковим гальмом і вимкнути запалювання (підйомник двостійковий типу П3,2Г вантажопідйомністю 3,2 т).

Від’єднати клему дроти “маси” від АКБ.

Відвернути пробку 1, рисунок 4-2, і злити масло з коробки 3 передач (ключ кільцевої 17, установка типу 24164 ф. “ALFA” (Італія) для збору відпрацьованого масла).

Малюнок 4-2. Пробки отворів для заміни масла в КП: 1. пробка отвору для зливу масла; 2. пробка отвору для заливки масла; 3. коробка передач

Знежирити різьблення в картері коробки передач і на пробці, нанести на різьбову частину пробки герметик (уайт-спірит, норма витрати 2 г; герметик ПС-1, норма витрати 1 г).

Загорнути пробку 1 в отвір для зливу масла в картері коробки 3 передач. Момент затягування пробки 29 46 Н.м (2,9 4,6 кгс.м) (головка змінна 17, комірець, ключ моментний).

Відвернути пробку 2 для заливки масла (ключ кільцевої 17, установка типу 24164 ф. “ALFA” (Італія) для збору відпрацьованого масла).

Залити масло в коробку передач. Контрольний рівень масла повинен знаходитися на нижній кромці заливного отвору (установка заправна С-223-1 для трансмісійних масел, масло трансмісійне GL-4 по класифікації API, норма витрати. 2,25 л).

Рівень масла в коробці передач без покажчика рівня масла повинен доходити до нижньої кромки заливного отвору.

Рівень масла в коробках передач з покажчиком рівня масла повинен знаходитися між мітками “F” і “L” покажчика рівня, малюнок 54 (установка заправна типу С-223-1 для трансмісійних масел);

Малюнок 54. Покажчик рівня масла в коробках передач 2180, 2 182

Загорнути пробку заливного отвору (при наявності) (головка змінна 17, подовжувач, вороток, ключ моментний).

Встановити покажчик рівня масла (при наявності) в отвір картера коробки передач і закріпити болтом. Момент затяжки болта 4 6 Н.м (0,4 0,6 кгс.м) (головка змінна Torx E8, подовжувач, ключ моментний).

Встановити бризговики двигуна (головка змінна 10, комірець).

Приєднати клему дроти “маси” до АКБ

Як перевірити рівень масла в КПП

Залежно від типу МКПП перевірка рівня масла в КПП здійснюється:

 • за допомогою щупа (рівень масла повинен бути між позначками MIN і MAX).
 • через контрольну пробку (рівень масла повинен бути по нижній кромці контрольного отвори).

Заміна масла на Granta: коробка передач

Отже, хоча коробка 2181 стала надійнішою, як і в будь-якому іншому агрегаті, мастильну рідину рекомендується періодично міняти. В іншому випадку ресурс КПП може значно скоротитися, а також з пробігом можливі проблеми під час експлуатації (шум, виття КПП, проблеми з включенням передач і т.д.);

При цьому регламент заміни масла в КПП АвтоВАЗ визначає, що міняти масло потрібно тільки при необхідності ремонту КПП при її розбиранні, а також в тому випадку, якщо пробіг перевищив позначку в 200 тис. Км. Іншими словами, масло залито на весь термін служби автомобіля.

Також слід враховувати особливості експлуатації ТЗ, навантаження на трансмісію, сама якість трансмісійного масла, можливі незначні витоки через сальники, прокладки та ущільнювачі. Цілком очевидно, що питання стану та рівня масла в КПП слід приділяти підвищену увагу. Простими словами, мастило потрібно освіжати і міняти.

 • Що стосується самої заміни, для цих цілей потрібно викрутити зливну пробку, також викриття пробку контрольного отвору рівня масла, злити відпрацювання і залити свіже масло в КПП. Заливку цілком можна здійснити через вимикач заднього ходу.

Також багатьох цікавить, яке масло залито в КПП Granta на заводі. Як правило, на заводі в коробку 2181 LADA Granta ллють Татнефть Транслюкс 75W85 або Роснефть Kinetic Service 75W85. Це масла класу GL-4. Для повної заміни необхідно мати 2.2 літра трансмісійного масла.

З урахуванням того, що в мануалі не вказано, яке масло заливати в коробку Granta з тросовим приводом, можна підбирати продукти, зазначені вище. Також слід вивчити рекомендації в інструкціях для інших моделей з КПП 2181, що дозволяє розширити список масел, тобто використовувати аналоги.

Головне, щоб продукт відповідав класу GL-4 або GL-4 / GL-5, але не GL-5, а також всім рекомендованим виробником допускам і стандартам. Справа в тому, що масла GL-5, з одного боку, вважаються більш сучасним варіантом, однак вони більше розраховані на захист шестернею і навантажених поверхонь. При цьому сильно зношуються синхронізатори коробки передач, які виконані з м’яких сплавів.

Також при виборі масла для КПП Granta потрібно враховувати і температурний діапазон, в рамках якого експлуатується той чи інший автомобіль. Коротко, якщо взимку температура не опускається ніже.12 і не піднімається вище 50 за Цельсієм, тоді підійде масло 85W90.

Зниження температури до.26 говорить про необхідність заливати в коробку 80W90. Якщо влітку температура піднімається вище 35, а взимку падає до.40, тоді оптимально використовувати масла 75W80 або 75W85. У випадках, коли влітку підвищення температури доходить до 45, а взимку показник знижується до.40, тоді підійде трансмісійне масло з індексом в’язкості 75W90.

Коробка передач Lada Granta: заміна масла на Granta МКПП

LADA Granta є популярним автомобілем завдяки сучасному дизайну, технічним характеристикам і доступній ціні. Що стосується КПП LADA Granta, трансмісія може бути як механічної, так і автоматичною. Хоча LADA Granta АКПП користується попитом, на практиці переважна більшість автолюбителів по ряду причин віддають перевагу надійною і перевіреною механіці.

Як стверджує виробник, офіційно таку коробку можна вважати не потребує постійного обслуговування. Це означає, що заміна масла в КПП LADA Granta за регламентом не передбачена. Однак на практиці багато автовласників відзначають, що масло з заводу в коробці Granta не найкращої якості, а також його необхідно міняти для збільшення терміну служби агрегату.

Як замінити масло в коробці LADA Granta самому

Перш за все, перед заміною необхідно підготувати саме масло, потрібні ключі, ганчір’я, ємність для зливу відпрацювання, шланг і воронку, а також встановити автомобіль на рівну площадку з оглядовою ямою або підняти на підйомнику.

Ще в ряді випадків може знадобитися заміна шайби під вимикач заднього ходу з артикулом 21080-3512115-00. Зверніть увагу, часто шайба визначається по каталогам як прокладка пробки регулятора тиску. При пошуку аналогів і замінників немає.

 • Йдемо далі. Перед тим, як викручувати зливну пробку, бажано прогріти коробку передач. Для цього не слід стояти і газувати на нейтральній передачі, як роблять деякі власники помилково. Коробка прогрівається в роботі, тобто під навантаженням. Щоб підняти температуру масла в КПП, потрібно проїхати на автомобілі 5-15 км (в залежності від температури навколишнього повітря).
 • Після прогріву КПП автомобіль потрібно загнати на яму або на підйомник, після чого потрібно зняти захист ДВС і викрутити контрольну пробку ключем на «17». Вкрай бажано вивернути цю пробку, тому що в противному випадку виникнуть складності з контролем рівня масла в КПП при заміні.
 • Наступним кроком стає викручування вимикача, який знаходиться зверху на картері. Щоб отримати доступ, потрібно знімати фільтр. Для цього знімається мінусова клема, откручиваются гвинти кріплення. До речі, хомут, який фіксує шланг розширювального бачка, потрібно зняти.
 • Потім потрібно відключити роз’єм ДМРВ, а також роз’єм клапана адсорбера. У другому випадку потрібно підібрати язичок, і відвести в сторону клеммник. Після закінчення корпус фільтра можна відсунути, причому не слід від’єднувати його від гофри.
 • Гумові кріплення знімаються таким чином, що елемент з гуми утримується пассатижами, при цьому корпус зміщують назад, вліво, а потім потрібно подати його вперед. Зняття краще починати з опори спереду зліва.

Поради та рекомендації

Як правило, щоб не відкручувати вимикач, заливку масла багато здійснюють через контрольний отвір. У цьому випадку немає необхідності знімати фільтр, що спрощує процес. Однак з іншого боку заливати масло через контрольний отвір менш зручно.

Ще відзначимо, що перед заміною мастила КПП саму коробку потрібно обов’язково прогріти. У цьому випадку вдається домогтися максимально повного зливу відпрацювання з агрегату.

До речі, використовувати для заміни можна тільки якісне масло, яке по допускам і властивостями відповідає рекомендаціям виробника авто. Вимоги та рекомендації окремо вказані в мануалі. Паралельно потрібно уникати змішування масел різних виробників, а також відрізняються за властивостями продуктів (наприклад, змішати синтетику і напівсинтетику).

Щоб проконтролювати рівень без відкручування пробки контрольного отвори, потрібно повністю злити масло з коробки, після чого залити в КПП LADA Granta рівно 2.2 літра свіжої трансмісійної рідини.

Навіть з урахуванням того, що загальний заправний обсяг становить 2.3 літра, потрібно пам’ятати, що залишки старого масла залишаються на поверхнях деталей, тобто є не зливати. Виходить, якщо залити більше, виникає перелив, що не менше шкідливо для МКПП і інших типів коробок передач, ніж зниження рівня трансмісійної рідини.

Перевірка трансмісійного масла, заміна ATF в автоматичній коробці LADA Granta. Як перевірити рівень, яке масло лити в АКПП Lada Granta, рекомендації.

Lada Granta з автоматичною коробкою передач: яка АКПП варто на Граната, надійність коробки, особливості, переваги та недоліки.

Ravon Gentra: особливості та характеристики двигуна на даній моделі автомобіля. Переваги та недоліки мотора на Равон Джентрі на тлі конкурентів.

LADA Веста з автоматом: який тип автоматичної трансмісії на Lada Vesta, плюси і мінуси. Перспективи появи АКПП або варіатора на Весті.

Популярна модель Lada Largus: переваги автомобіля, двигун, трансмісія. LADA Largus АКПП, перспективи, плюси, мінуси автомата на даній моделі.

Автоматична коробка передач на SsangYong Actyon: особливості, види АКПП. Несправності АКПП Actyon BTR M11: ознаки неполадок, діагностика, ремонт.

Заміна масла в КПП ВАЗ дві тисячі сто вісімдесят одна (Granta)

На пробігу в 22800км, вирішив поміняти масло в коробці своєї машіни.Штоб не думалося)). Нюанси:-скільки лити, що лити, і куди літь.Сколько лити-питання не складний, є керівництво по експлуатації (що йде з машиною) і інтернет.Виясніл-2.2 літра (за статутом).

Що лити, лічнофінансовое справа кожного водітеля.Мой вибір припав на марку TNK GL-4 з в’язкістю 75w90 полусінькаВопрос “Куди лити?” При належному пошуку, було вирішено благополучно.Диркі були знайдені).

Весь процес зайняв близько часа.Что нам знадобитися?

Починаємо розчищати місце: Знімаємо клему акб (про всяк випадок).Отсоедіняем кріплення корпусу повітряного фільтра, від’єднуємо хомути шланга розширювального бачка і плюсового проводу йде на акб, роз’єми (ДМРВ і т.д), і прибираємо корпус в сторону.

Викручуємо накидним ключем на “22”.лягушку (вимикач з / х).виду таку картину.

Ліземо вниз, відкручуємо пробки ключем на 17дцать (зливну поки не до кінця)

Під зливну пробку, ставимо порожню тару (будь-яку порожню каністру з ємністю не менше 3-х літрів).Откручіваем пробку, ловимо струмінь, зливаємо

Чекаємо пару хвилин, закручуємо зливну пробку.На верху ставимо пристосуватися (на фото)

, не забуваючи контролювати рівень масла (контрольна пробка).Я залив приблизно 2.3 літра.

Збираємо в звернутися послідовності, єдино (хто як хоче)

Ну і так.кое що з нюансов.1.Прогрейте масло в КПП перед його заміною / слівом.Можно покататися кілометрів 5-10.Горячее масло зливається майже без залишків-воно жіже.2.Перед зливом масла, жабу (вимикач з / х ) закрутити назад (якщо відкрутили).на пару ниток, щоб натиск масла з зливної пробки був поменьше.3.Защіту бажано зняти (на моїй отвір в районі пробок великого діаметру-тому я її не знімав).4.Іспользовать можна і каністру, але доповнити її-лійкою з широким горлом.Хотя недавно міняв масло в КПП на класиці-для зливу масла, підставили звичайний тазик (дешево і сердито).він низький і широкий, що не промахнешся).

Коментарі 172

да, тросові, 2181, в’язкість 75w90, пробіг 27500 (перша заміна в КПП була на 12.5 т. км.)

Часто міняєте).я за 200000 міняв три раза.Вроде ходить поки)

Зрозуміло спасибі, значить краще злити трохи вірно?

У вас тросові 2181? Якщо так, то злити півлітра надо.какая в’язкість масла? Скільки пройшла коробка?

Володимир привіт. Підкажіть пжл якщо так сталося, що я залив в МКПП приблизно на 1 літр більше, ніж треба, чим це загрожує? Сьогодні просто міняв масло в МКПП (вдруге) в старій каністрі був приблизно літр точно, навіть може трохи більше, я купив 2 шт по 1 літру. Все це влили мені на сервісі, через датчик і за підсумком виходить, що за фактом у мене щас в КПП не менше 3-х з гаком літров.после цього доїхав до будинку (10-12км) по відчуттям все норм ніби як. ось думаю что теперь делать

Підвищеного рівня масла в коробці У першу чергу страждає сальник первинного валу якщо сальник новий ходити буде але з часом можливо маслу піде в картері зчеплення

Дякую за звіт. Днями теж буду міняти масло в КПП.

2,5 залив, п’ята трохи свистить на 100, але коробас виробництва Коробка-про, з відкритими задніми підшипниками, а їх теж годувати маслом треба, на відміну від стічних закритишей. Відповідно, нижній з них забирає частину масла від шестерні п’ятої передачі. Заллю ще зверху грамів 200-300, подивимося. Масло поки “обкатному”, Роснефть кінетик, кисіль вже при 0 градусів. Потім буде Мотюль 300. До речі, категорично не рекомендую синтетику, якщо задні підшипники закриті. Воно рідке і з купою присадок, тому легко проникає за сепаратори і вимиває мастило, при цьому проник масла для заміни цієї мастила недостатньо. Підшипники починають голодувати і пекла гудіти, а потім і люфтіть, расколбашівая спершу сальники, а потім і голчасті з валами. Так померла минула, заводська коробка.