Заміна помпи LADA Kalina 8 клапанів

Характеристика пристрою, симптоми поломки

Помпа працює разом з двигуном. Вона забезпечує безперебійну роботу систем подачі палива і охолодження. Перша здійснює перегін пального з бака в двигун, друга. примусову перекачування антифризу або тосола.

помпи, lada, kalina, клапан

Водяна помпа-крильчатка, розміщена на валу, прикрита корпусом. Вал має з обох кінців шарикопідшипники, обертається за рахунок крутний момент, за допомогою ременя, прикріпленого до двигуна.

 • на червоній ділянці тахометра вказується температура перегріву мотора автомобіля, це підтверджують показання приладу;
 • в салоні машини Kalina відчувається стійкий запах від випаровування тосола;
 • звук, схожий на свист, чується досить чітко. необхідні ремонт або заміна насоса;
 • під автомобілем можна виявити краплі рідини (для виявлення проблеми залиште на ніч аркуш білого паперу під машиною).

Для відновлення функціонування насоса потрібні досвід і спеціальні інструменти. Бажано довірити роботу фахівцям на СТО, при цьому замінити помпу нової.

Симптоми пошкодження водного автонасосами

Необхідно міняти водяний насос, якщо пробіг автомобіля становить 90 тис. Км.

помпи, lada, kalina, клапан

Помпи на Kalina

Якщо з розширювача починає йти тосол, значить, необхідно замінити помпу. Виконуємо всі операції за таким планом.

 • Оболонка захисту ремінця ГРМ знімається, за допомогою викрутки витягуються три болта: лівий перший в центрі, два ззаду.
 • Мотор Kalina має вісім клапанів. Захист, притискає насос, потрібно зняти, але для початку необхідно видалити шестірню розподільного вала.
 • Саморізи кріплень відкрутити, тим самим послабити ремінець. Шестерінки колінчастого вала і ГРМ виставлені по мітках, тому треба постаратися зробити так, щоб ослаблений ремінь не перескочив на кілька зубів з обох шестерень.
 • Знімаються шестерінки ГРМ, потім болти захисту кріплення. два середніх, три нижніх. Нижні болти тримають помпу.
 • Демонтується захист, за допомогою викрутки витягується помпа. Стики кріплень очищаються від бруду та іржі.
 • Установка насоса проводиться в зворотному порядку, автопрокладка змащується герметиком.

Заміна водяного насоса, LADA Kalina. Заміна тосола (охолоджуючої рідини)

Чи не гріє пічка в машині. Міняв термостат, виганяли повітряні пробки, але ні чого не допомагає. Ніч машина по.

Система охолодження складається з радіатора батареї і блоку підігріву дроселя. Кругообіг антифризу або тосола тут відбувається безперервно незалежно від розташування вентиля теплоносія.

 • Термостат. Термічна одиниця і два сапуна складові деталі. Відбувається перерозподіл течії антифризу або тосола. Коли движок холодний, вузловий клапан перерозподіляє напрямку руху рідини. Вона починає циркулювати по меншому радіусу, не заходячи в радіатор. Високі температури від 85 ° С дають можливість клапанів відкриватися і пропускати рідину в радіатор. При температурному режимі понад 100 ° С головний клапан відкритий повністю, запасний закривається. Циркуляція рідини відбувається по великому радіусу.
 • Вимірювач температури антифризу або тосола. Цей пристрій вкручені в головку блоку циліндрів для автоконтролю охолоджуючої рідини. Датчик пов’язаний з показником температури на панелі приладів машини. Ця інформація передається контролеру.
 • Теплоприемник опалення. Вбудований в систему охолодження двигуна, обігріває салон автомобіля за рахунок циркуляції гарячої охолоджуючої рідини.
 • Радіатор це 2 бачка з пластмаси в вертикальному положенні. Один з них з перегородкою. Є ще 2 ряди округлих трубок з алюмінію, виставлених по горизонталі, які проходять через охолоджуючі пластини. Труби з’єднуються з бачками через гумову шпонку. Через верхній патрубок тосол входить, а через нижній виходить. Впускний патрубок знаходиться поруч з тонким паровідвідних шлангом. На радіаторі встановлений кожух з електродвигуном. Зливна пробка внизу.
 • Вентилятор підтримує температурний режим в салоні автомобіля. Як тільки контролер отримує сигнал, вентилятор включається за допомогою реле.
 • підготовчі заходи

  Перед тим як поміняти помпу на Kalina, доведеться частково спорожнити систему охолодження. Антифриз треба зливати тільки з блоку циліндрів, радіатор чіпати не потрібно. Хіба що ви помітили підтікання рідини на патрубках, тоді заодно можна змінити і шланги. Процедура виконується за таким алгоритмом:

  • Зняти бризговики, що захищає двигун знизу від бруду. Він тримається на болтах з головками під ключ на 10 мм.
  • Від’єднати плюсову клему від акумулятора і високовольтні дроти від котушки запалювання. Відкрутити кріплення котушки шестигранником на 5 мм і прибрати її в сторону, звільнивши доступ до зливної пробці.
  • Спорожнити блок циліндрів, підставивши спеціальну ємність і відкрутивши зливну пробку ключем на 13 мм. При цьому необхідно відкрити кришку розширювального бачка.
  • Якщо потрібно спорожнити радіатор, то слід пересунути ємність під його зливну горловину і теж викрутити пробку.

  Для проведення робіт по заміні помпи не потрібні якісь спеціальні знімачі або пристосування. Досить мати набір звичайних і накидних ключів, викрутку і тонкі пасатижі. Також цілком можна обійтися без оглядової канави, поставивши автомобіль на рівну площадку і зафіксувавши його противідкотними засобами.

  Характеристика пристрою, симптоми поломки

  Помпа працює укупі з двигуном. Вона забезпечує безперебійну роботу систем подачі палива і охолодження. 1-ша виробляє перегін пального з бака в двигун, 2-а примусову перекачування антифризу або тосола.

  Водяна помпа-крильчатка, розміщена на валу, прикрита корпусом. Вал має з обох кінців шарикопідшипники, крутиться за рахунок обертового моменту, засобом ременя, прикріпленого до движку.

  Паливна помпа: особливості конструкції

  Карбюраторні машини мали механічні насоси. Привід або штоф штовхав діафрагму, в процесі цього створювалося розрідження і пальне потрапляло в карбюратор. В даний час практично всі авто мають інжекторний двигун і електронний насос. Він з великою швидкістю доставляє гаряче і підтримує розмірене тиск в системі. Електродвигун разом з робочим ротором проштовхує пальне. Помпа знаходиться в самому бензиновому бачку. Пальне в процесі роботи стає охолоджувальною рідиною і мастилом. Є моделі автомобілів, які мають два насоси: головний знаходиться під капотом, робочий розташований в паливному баку.

  • СОД головний метод захисту машини. Це рідина вимушеної циркуляції прикритого типу. Якщо опалювальний пристрій салону подає холодне повітря, але движок Kalina перегрівається, значить, є порушення в роботі машини. Складові частини системи:
  • особлива оболонка мотора;
  • теплообмінник з Електротепловентілятори;
  • пристрій для підтримки постійної температури;
  • пристрій для всмоктування;
  • бак розширення;
  • контактні трубки.

  Заглянувши в пластмасовий бачок-розширювач, можна візуально проконтролювати кількості тосола, антифризу. Є особливі відмітки найвищого і малого рівня рідин в бачку. Зовні бака вгорі розташований патрубок для з’єднання з рукавом теплообмінника, внизу з наливний трубкою.

 • Кришка розширювача з Сапунов. Пристрій містить в собі впускають і випускається сапуни. Вони здатні забезпечувати системну непроникність. Впускають клапан підтримує підняте тиск в розпеченому движку. Коли температура збільшується, витоку пара знижуються. Знижений тиск сприяє відкриттю випускається сапуна на рівномірно захололому моторі автомобіля.
 • Насос, прокачує тосол, лопать швидкого розряду. Колесо колінчастого вала засобом зубчастого ремінця розподільного стрижня призводить насос в дію. Корпус його складається з алюмінію. Обертання вала відбувається в двухрядном шарикопідшипнику, мазуту в якому досить на весь гарантійний термін експлуатації. Зовнішнє кільце затягується шурупом. Попереду запрессовано зубчасте колесо, ззаду крильчатка, стопорне кільце, сальник. Контроль витоку антифризу або тосола здійснюється через отвір в оболонці насоса. Такий метод допоможе виявити несправності агрегату. Якщо насос не підлягає ремонту, його підміняють схожим збірним пристроєм. Коригує перерозподіл тосола теплоносітель.Сістемное охолодження парних циклів відбувається так:
 • в більшому колі циркуляції тосол просочується через оболонку мотора до радіаторної батареї;
 • при русі по малому колу антифриз або тосол проходить тільки по оболонці охолодження, не потрапляючи в теплоприемник.
 • Паливна помпа: особливості конструкції

  Карбюраторні машини мали механічні насоси. Привід або штоф штовхав діафрагму, в процесі цього створювалося розрідження і паливо попадало в карбюратор. В даний час практично всі автомобілі мають інжекторний двигун і електричний насос. Він з великою швидкістю доставляє гаряче і підтримує стабільний тиск в системі. Електродвигун спільно з робочим ротором проштовхує паливо. Помпа знаходиться в самому бензиновому бачку. Пальне в процесі роботи стає охолоджувальною рідиною і мастилом. Є моделі автомобілів, які мають два насоси: головний знаходиться під капотом, робочий розміщений в паливному баку.

  • СОД. головний спосіб захисту машини. Це рідина вимушеної циркуляції прикритого типу. Якщо опалювальний пристрій салону подає холодне повітря, але движок Kalina перегрівається, значить, є порушення в роботі машини. Складові частини системи:
  • спеціальна оболонка мотора;
  • теплообмінник з Електротепловентілятори;
  • прилад для підтримки постійної температури;
  • пристрій для всмоктування;
  • бак розширення;
  • контактні трубки.

  ЗАМЕНА ПОМПЫ НА КАЛИНЕ, ГРАНТЕ И Т. П. REPLACING THE PUMP ON KALINA, GRANT, ETC.

  Заглянувши в пластмасовий бачок-розширювач, можна візуально проконтролювати кількості тосола, антифризу. Є спеціальні позначки високого і низького рівня рідин в бачку. Зовні бака вгорі розміщений патрубок для з’єднання з рукавом теплообмінника, внизу. з наливний трубкою.

 • Кришка розширювача з Сапунов. Пристрій включає в себе впускати і випускається сапуни. Вони здатні забезпечувати системну непроникність. Впускають клапан підтримує підняте тиск в розпеченому движку. Коли температура підвищується, витоку пара знижуються. Знижений тиск сприяє відкриттю випускається сапуна на поступово захололому моторі автомобіля.
 • Насос, прокачує тосол. лопать стрімкого розряду. Колесо колінчастого вала за допомогою зубчастого ремінця розподільного стрижня призводить насос в дію. Корпус його складається з алюмінію. Обертання вала відбувається в двухрядном шарикопідшипнику, мазуту в якому досить на весь гарантійний термін експлуатації. Зовнішнє кільце затягується саморезом. Спереду запрессовано зубчасте колесо, ззаду. крильчатка, стопорне кільце, сальник. Контроль витоку антифризу або тосола здійснюється через отвір в оболонці насоса. Такий спосіб допоможе виявити несправності агрегату. Якщо насос не підлягає ремонту, його замінюють ідентичним збірним пристроєм. Коригує перерозподіл тосола теплоносітель.Сістемное охолодження парних циклів відбувається так:
 • в більшому колі циркуляції тосол проникає через оболонку мотора до радіаторної батареї;
 • при русі по малому колу антифриз або тосол проходить тільки по оболонці охолодження, не потрапляючи в теплоприемник.
 • Заміна антифризу або тосола

  Щоб виконати роботи по заміні рідини, потрібно мати під рукою спеціальні інструменти для зняття гайок і болтів. Автомобіль Kalina повинен бути встановлений на горизонтальній рівній поверхні. Якщо такої можливості немає, потрібно постаратися розташувати машину так, щоб її передні частини добре проглядалися. Роботи виконуються в певній послідовності.

  • Зняти бризговики двигуна.
  • Мінусову клему акумуляторної батареї скинути.
  • Скрутити пробку з розширювального бачка.
  • Зняти зливну пробку, яка знаходиться на блоці циліндрів. Під слив поставити ємність.
  • Демонтувати модуль запалювання разом з власником, тому що він заважає підібратися до зливу.
  • Згорнути зливну закупорку з радіаторної батареї і почекати, поки рідина, що охолоджує зіллється.
  • Закрутити пробки зливного радіатора і блоку циліндрів.
  • З штуцера нагріву дроселя зняти шланг для зливу рідини за допомогою ослаблення хомутів.
  • Заливати антифриз або тосол в розширювач до тих пір, поки з знятого шланга не потече рідина. Тепер можна ставити шланг на місце. Після цього продовжити заповнювати систему антифризом або тосолом. Рідина повинна наповнити розширювач так, щоб її рівень був максимум на 3 см нижче заданої позначки. Запор розширювача закриття.

  Симптоми пошкодження водного автонасосами

  Необхідно міняти водяний насос, якщо пробіг автомобіля становить 90 тис. Км.

  Помпи на Kalina

  Якщо з розширювача починає йти тосол, значить, необхідно замінити помпу. Виконуємо всі операції за таким планом.

  • Оболонка захисту ремінця ГРМ знімається, за допомогою викрутки витягуються три болта: лівий перший в центрі, два ззаду.
  • Мотор Kalina має вісім клапанів. Захист, притискає насос, потрібно зняти, але для початку необхідно видалити шестірню розподільного вала.

  Заміна насоса виконана

  • Саморізи кріплень відкрутити, тим самим послабити ремінець. Шестерінки колінчастого вала і ГРМ виставлені по мітках, тому треба постаратися зробити так, щоб ослаблений ремінь не перескочив на кілька зубів з обох шестерень.
  • Знімаються шестерінки ГРМ, потім болти захисту кріплення. два середніх, три нижніх. Нижні болти тримають помпу.
  • Демонтується захист, за допомогою викрутки витягується помпа. Стики кріплень очищаються від бруду та іржі.
  • Установка насоса проводиться в зворотному порядку, автопрокладка змащується герметиком.

  Заміна помпи Kalina 8 клапанів своїми руками.

  Потрібно завести двигун і прогріти його до нормального робочого стану електричного вентилятора. Вимкнувши мотор автомобіля, слід долити охолоджуючу рідину до верхньої межі.

  Замена помпы и выставления меток ремня ГРМ на Калине 8 клапанов

  Як встановити додаткову помпу

  Для монтажу (крім самої помпи) знадобиться додаткове реле і кнопка, за допомогою якої буде здійснюватися управління пристроєм, шланги різної довжини, кріпильні елементи і герметик. Для закріплення деталі можна підібрати будь-який зручний місце. Досить часто автолюбителі монтують насос під АКБ або під болти КПП. У першому випадку пристрій встановлюється горизонтально, у другому. вертикально. Перш ніж встановити шланги, потрібно виконати наступні кроки:

  • Відрізати шланги потрібної довжини в залежності від місця установки і знежирити їх.
  • Місця посадки патрубків перед монтажем обробити герметиком.
  • Хомути закріпити рівно, трохи відступивши від краю шланга.
  • злити антифриз.
  • У нижній частині моторного відсіку відшукати два патрубка: один підводить ОЖ до опалювачі, інший відводить. Зняти відвідний шланг, а на його місце надіти патрубок від додаткової помпи.
  • Закріпити помпу до картера КПП. Варіант кріплення може відрізнятися в залежності від наявного кріплення. Це можуть бути хомути або кронштейни.

  Паливна помпа: особливості конструкції

  Карбюраторні машини мали механічні насоси. Привід або штоф штовхав діафрагму, в процесі цього створювалося розрідження і паливо попадало в карбюратор. В даний час практично всі автомобілі мають інжекторний двигун і електричний насос. Він з великою швидкістю доставляє гаряче і підтримує стабільний тиск в системі. Електродвигун спільно з робочим ротором проштовхує паливо. Помпа знаходиться в самому бензиновому бачку. Пальне в процесі роботи стає охолоджувальною рідиною і мастилом. Є моделі автомобілів, які мають два насоси: головний знаходиться під капотом, робочий розміщений в паливному баку.

  • спеціальна оболонка мотора;
  • теплообмінник з Електротепловентілятори;
  • прилад для підтримки постійної температури;
  • пристрій для всмоктування;
  • бак розширення;
  • контактні трубки.

  Заглянувши в пластмасовий бачок-розширювач, можна візуально проконтролювати кількості тосола, антифризу. Є спеціальні позначки високого і низького рівня рідин в бачку. Зовні бака вгорі розміщений патрубок для з’єднання з рукавом теплообмінника, внизу. з наливний трубкою.

  Кришка розширювача з Сапунов. Пристрій включає в себе впускати і випускається сапуни. Вони здатні забезпечувати системну непроникність. Впускають клапан підтримує підняте тиск в розпеченому движку. Коли температура підвищується, витоку пара знижуються. Знижений тиск сприяє відкриттю випускається сапуна на поступово захололому моторі автомобіля. Насос, прокачує тосол. лопать стрімкого розряду. Колесо колінчастого вала за допомогою зубчастого ремінця розподільного стрижня призводить насос в дію. Корпус його складається з алюмінію. Обертання вала відбувається в двухрядном шарикопідшипнику, мазуту в якому досить на весь гарантійний термін експлуатації. Зовнішнє кільце затягується саморезом. Спереду запрессовано зубчасте колесо, ззаду. крильчатка, стопорне кільце, сальник. Контроль витоку антифризу або тосола здійснюється через отвір в оболонці насоса. Такий спосіб допоможе виявити несправності агрегату. Якщо насос не підлягає ремонту, його замінюють ідентичним збірним пристроєм. Коригує перерозподіл тосола теплоносітель.Сістемное охолодження парних циклів відбувається так:

  в більшому колі циркуляції тосол проникає через оболонку мотора до радіаторної батареї; при русі по малому колу антифриз або тосол проходить тільки по оболонці охолодження, не потрапляючи в теплоприемник.

  Система охолодження складається з радіатора батареї і блоку підігріву дроселя. Кругообіг антифризу або тосола тут відбувається безперервно незалежно від розташування вентиля теплоносія.

  Термостат. Термічна одиниця і два сапуна. складові деталі. Відбувається перерозподіл течії антифризу або тосола. Коли движок холодний, вузловий клапан перерозподіляє напрямку руху рідини. Вона починає циркулювати по меншому радіусу, не заходячи в радіатор. Високі температури від 85 ° С дають можливість клапанів відкриватися і пропускати рідину в радіатор. При температурному режимі понад 100 ° С головний клапан відкритий повністю, запасний закривається. Циркуляція рідини відбувається по великому радіусу. Вимірювач температури антифризу або тосола. Цей пристрій вкручені в головку блоку циліндрів для автоконтролю охолоджуючої рідини. Датчик пов’язаний з показником температури на панелі приладів машини. Ця інформація передається контролеру. Теплоприемник опалення. Вбудований в систему охолодження двигуна, обігріває салон автомобіля за рахунок циркуляції гарячої охолоджуючої рідини. Радіатор. це 2 бачка з пластмаси в вертикальному положенні. Один з них. з перегородкою. Є ще 2 ряди округлих трубок з алюмінію, виставлених по горизонталі, які проходять через охолоджуючі пластини. Труби з’єднуються з бачками через гумову шпонку. Через верхній патрубок тосол входить, а через нижній виходить. Впускний патрубок знаходиться поруч з тонким паровідвідних шлангом. На радіаторі встановлений кожух з електродвигуном. Зливна пробка внизу. Вентилятор підтримує температурний режим в салоні автомобіля. Як тільки контролер отримує сигнал, вентилятор включається за допомогою реле.

  натяжка

  Натяжка ременя ГРМ Kalina 8 клапанів повинна бути виконана коректно з урахуванням регламенту. Роликовий елемент обертають за годинниковою стрілкою, використовуючи спеціальний ключ. Потрібно досягти оптимальних відміток, знову перевірити положення і натяг.

  І надмірний, і недостатній натяг допускати не можна

  Без спеціального інструменту натяг ременя ГРМ Kalina 8 клапанів робити можна. Для цього вузол в проміжку між шківами распредвала і колінчастого вала просто міцно захоплюють. Оптимальними будуть значення, при яких реально розгорнути механізм на 90 градусів.

  Заміна ременя ГРМ на LADA Kalina 8 кл

  Щоб правильно натягнути ремінь ГРМ Kalina 8, потрібно слідувати плану. Новачки зазвичай працюють за інструкцією.

  Заміна помпи на Kalina покроково

  Якщо ви вже визначилися з тим, яка помпа краще, то можна приступати до її заміни.

  • Для доступу до вузла ГРМ LADA Kalina окручіваем 3 гвинта кріплення пластикової захисту, застосувавши ключ на «10». У разі виконання робіт на 16-клапанної версії агрегату буде потрібно зняття вже двох кришок. Діяти доведеться шестигранним ключем на «5», «борючись» проти п’яти болтів.
  • Встановлюємо поршень 1-го «котла» в положення ВМТ, для чого поєднуємо мітки на коленвале і шестірні распредвала. Для цього вивішуємо передок авто з одного боку, включаємо п’яту передачу в трансмісивному агрегаті і вручну крутимо колесо. Не забуваємо витягти заглушку (на КПП), яка приховує від сторонніх очей мітку маховика. Дана позначка повинна поєднатися з рискою, виконаної на корпусі трансмісії, а ризику на шестірні распредвала при цьому повинна опинитися рівно вгорі навпроти відповідної прорізи.
  • Тепер за допомогою ключа на «17» послаблюємо момент затяжки ролика і «скидаємо» ремінь з шестерні распредвала (на версії 16 клапанів. з двох шестерень, для версії 8 клапанів, інша кількість).
  • Далі аналогічним ключем відкручуємо кріплення самої шестерні (або двох) і знімаємо, не втративши шпонку (дві). Це робимо за допомогою стопорения самої шестерні за допомогою воротка, заведеної в одне з її отворів.
  • Демонтуємо внутрішню протекційної пластину (на агрегаті 8 клапанів вона кріпиться двома болтами, а на моторі 16 клапанів. п’ятьма). Викручуємо три гвинта утримування помпи і витягаємо її з посадкового гнізда.
  • З прилеглої поверхні блоку мотора видаляємо нашарування старої ущільнювальної прокладки.
  • Коли встановлюєте водяний насос, прокладку, що входить до складу комплекту, рекомендується додатково обробити герметиком. Виконувати це доцільно в тому випадку, якщо вона картонна.
  • Нова помпа призначений для встановлення на місце в аналогічному старої деталі положенні.
  • Після повертаємо на колишні місця все демонтовані компоненти, навішуємо ремінь, натягуємо його, перевіряємо збіг міток. Не забуваємо про встановлення протекційної кришки ГРМ і про потребу залити антифриз до необхідного рівня.
  • Щоб уникнути утворення повітряних пробок під час заливки знімаємо малий патрубок, який примикає до блоку підігріву дросельного вузла. Заливку здійснюємо до моменту появи рідини з даного патрубка.

  Замена помпы LADA Kalina 1.6 8кл

  Додаткова помпа на «Ладу-Калину»

  Деяких «каліноводов» в зимовий час не влаштовує штатний обігрів салону. Щоб якось виправити ситуацію і забезпечити приплив гарячого повітря на холостих обертах, вдаються до установки додаткової помпи. Деталь також забезпечує краще охолодження в жарку погоду, особливо, при простоях в пробках.

  Додатковий насос дозволяє уникати утворення повітря в системі. Як правило, в якості такого пристрою використовується насос від «Газелі», який конструктивно оснащений електродвигуном. Встановлюють його в розрив малого кола системи охолодження на зворотному патрубку грубки.

  Додаткова помпа встановлюється в розрив зворотного патрубка грубки для підвищення ефективності обігріву салону в зимовий час

  Мітки

  Мітки ременя ГРМ Kalina 8 клапанів роблять до початку обслуговування. Вони дозволять виконати роботи максимально точно, з урахуванням регламенту. Шестерні фіксують на нулі, точки в повному діапазоні перевіряють на предмет збігів. Коли все буде зроблено, мітки ремінного кожуха кріплять в потрібному положенні, фіксують вали.

  На коробці знаходять заглушку, встановлену під термостатом. Її перевіряють, акуратно прибирають, шукають маховик. У міру проставляння міток на кожусі, розподільному валу і їх збігу дивляться на положення міток залізного кожуха, розрізу маховика.

  Важливо! Для зручності виконання робіт зручно використовувати спеціальний діагностичний прилад. Він в рази полегшить установку ременя ГРМ Kalina 8 клапанів по мітках

  Справний вузол не має ніяких дефектів

  Симптоми пошкодження аква автонасосами

  Потрібно поміняти водяний насос, якщо пробіг автомобіля становить 90 тис. Км.

  установка помпи

  Варіантів кріплення самої помпи досить багато. Додатковий насос на грубку Kalina зазвичай ставлять або горизонтально під АКБ, для чого доведеться готувати власні кріплення, або під болти КПП. У варіанті, коли кріплення здійснюється другим способом (на болти поруч зі щупом КПП), насос встановлюється вертикально. Такий підхід дозволяє не тільки здійснити фіксацію без зайвих дій, але ще і забезпечить збереження підвідних шлангів від тріщин і проривів, а встановлений додатковий насос прослужить довше.

  Кріплення помпи доведеться трохи вигинати, оскільки розраховувалися вони все ж на установку в інших авто. Впроваджується насос в систему «на обратку», для чого розрізається відповідний патрубок.

  Перед зворотного установкою шлангів слід подбати про наступні моменти:

  • шланги повинні бути знежирені;
  • перед посадкою необхідно обробити місця кріплень герметиком;
  • хомути слід закріплювати рівно, на видаленні від краю патрубка.

  Після збору і установки шлангів необхідно подбати про дроті помпи. Його потрібно вкласти в гофр, щоб уникнути появи тріщин.

  Схема підключення схожа зі схемою установки ВТФ. Буде потрібно додаткова кнопка, вбудована в салоні замість однієї з заглушок, а також реле і запобіжник. Кнопка забезпечує включення реле, через яке помпа підключається до джерела струму 12 В. З урахуванням того, що потужність пристрою становить 50 Вт, краще живити її безпосередньо від АКБ. Установка кнопки дозволить відключати додатковий насос, коли він не потрібен (наприклад, в літній період). Це ніяк не позначиться на функціонуванні системи охолодження.

  Варто звернути увагу на те, що нерідко для вирішення проблем з температурою в салоні рекомендується заміна додаткового резистора обігрівача Калини. Однак цей варіант не вирішить питання з низькою температурою на неодружених, а також з тривалим прогревом салону. Потрібно його заміна лише в тому випадку, якщо при зміні положення регулятора не працюють певні швидкості або не змінюється інтенсивність потоку повітря.

  Процедура установки додаткової помпи досить проста і не вимагає специфічних знань. Однак після її завершення автолюбителі отримують швидко прогрівається салон і стабільне тепло навіть у найлютіші морози.

  Якщо у вас є досвід по установці помпи або ідеї по оптимізації процесу, поділіться ним в коментарях. Інші автовласники будуть вам за це вдячні!

  Характеристика пристрою, симптоми поломки

  Водяна помпа-крильчатка, розміщена на валу, прикрита корпусом. Вал має з обох кінців шарикопідшипники, обертається за рахунок крутний момент, за допомогою ременя, прикріпленого до двигуна.

  • на червоній ділянці тахометра вказується температура перегріву мотора автомобіля, це підтверджують показання приладу;
  • в салоні машини Kalina відчувається стійкий запах від випаровування тосола;
  • звук, схожий на свист, чується досить чітко. необхідні ремонт або заміна насоса;
  • під автомобілем можна виявити краплі рідини (для виявлення проблеми залиште на ніч аркуш білого паперу під машиною).

  Паливна помпа: особливості конструкції

  • спеціальна оболонка мотора;
  • теплообмінник з Електротепловентілятори;
  • прилад для підтримки постійної температури;
  • пристрій для всмоктування;
  • бак розширення;
  • контактні трубки.

  Заглянувши в пластмасовий бачок-розширювач, можна візуально проконтролювати кількості тосола, антифризу. Є спеціальні позначки високого і низького рівня рідин в бачку. Зовні бака вгорі розміщений патрубок для з’єднання з рукавом теплообмінника, внизу. з наливний трубкою.

 • Кришка розширювача з Сапунов. Пристрій включає в себе впускати і випускається сапуни. Вони здатні забезпечувати системну непроникність. Впускають клапан підтримує підняте тиск в розпеченому движку. Коли температура підвищується, витоку пара знижуються. Знижений тиск сприяє відкриттю випускається сапуна на поступово захололому моторі автомобіля.
 • Насос, прокачує тосол. лопать стрімкого розряду. Колесо колінчастого вала за допомогою зубчастого ремінця розподільного стрижня призводить насос в дію. Корпус його складається з алюмінію. Обертання вала відбувається в двухрядном шарикопідшипнику, мазуту в якому досить на весь гарантійний термін експлуатації. Зовнішнє кільце затягується саморезом. Спереду запрессовано зубчасте колесо, ззаду. крильчатка, стопорне кільце, сальник. Контроль витоку антифризу або тосола здійснюється через отвір в оболонці насоса. Такий спосіб допоможе виявити несправності агрегату. Якщо насос не підлягає ремонту, його замінюють ідентичним збірним пристроєм. Коригує перерозподіл тосола теплоносітель.Сістемное охолодження парних циклів відбувається так:
 • в більшому колі циркуляції тосол проникає через оболонку мотора до радіаторної батареї;
 • при русі по малому колу антифриз або тосол проходить тільки по оболонці охолодження, не потрапляючи в теплоприемник.
 • Система охолодження складається з радіатора батареї і блоку підігріву дроселя. Кругообіг антифризу або тосола тут відбувається безперервно незалежно від розташування вентиля теплоносія.

 • Термостат. Термічна одиниця і два сапуна. складові деталі. Відбувається перерозподіл течії антифризу або тосола. Коли движок холодний, вузловий клапан перерозподіляє напрямку руху рідини. Вона починає циркулювати по меншому радіусу, не заходячи в радіатор. Високі температури від 85 ° С дають можливість клапанів відкриватися і пропускати рідину в радіатор. При температурному режимі понад 100 ° С головний клапан відкритий повністю, запасний закривається. Циркуляція рідини відбувається по великому радіусу.
 • Вимірювач температури антифризу або тосола. Цей пристрій вкручені в головку блоку циліндрів для автоконтролю охолоджуючої рідини. Датчик пов’язаний з показником температури на панелі приладів машини. Ця інформація передається контролеру.
 • Теплоприемник опалення. Вбудований в систему охолодження двигуна, обігріває салон автомобіля за рахунок циркуляції гарячої охолоджуючої рідини.
 • Радіатор. це 2 бачка з пластмаси в вертикальному положенні. Один з них. з перегородкою. Є ще 2 ряди округлих трубок з алюмінію, виставлених по горизонталі, які проходять через охолоджуючі пластини. Труби з’єднуються з бачками через гумову шпонку. Через верхній патрубок тосол входить, а через нижній виходить. Впускний патрубок знаходиться поруч з тонким паровідвідних шлангом. На радіаторі встановлений кожух з електродвигуном. Зливна пробка внизу.
 • Вентилятор підтримує температурний режим в салоні автомобіля. Як тільки контролер отримує сигнал, вентилятор включається за допомогою реле.
 • Рекомендації по вибору помпи

  Все почалося з того, що в розширювальному бачку стала спадати охолоджуюча рідина. Відразу перевірив всі трубки, з’єднання. всюди все сухо. Зняв кожух захисту ременя ГРМ. весь ремінь мокрий, та й помпа мокренька. При роботі двигуна помпа почала видавати (періодично) скрегочучі звуки. зробив висновок, що пора її міняти.

  На самому початку з системи охолодження потрібно злити всю рідину, що охолоджує. Як це зробити можете почитати тут.

  Заміна помпи lada kalina sedan (ВАЗ Kalina)

  Помпа транспортного засобу LADA Kalina. це насос, який відповідає за циркуляцію рідини методом охолодження. Агрегат розташовується в передній частині енергоблоку циліндрів. При дефектах помпи відбувається перегрівання мотора, що призводить до закипання і поломок.