Де знаходиться бензонасос ВАЗ 21 12

Перевірка працездатності

Для того, щоб перевірити запобіжник бензонасоса, досить лише оглянути його і при необхідності замінити на свідомо робочий.

А щоб перевірити реле бензонасоса є кілька методів:

  • Найпростіший спосіб. це замінити старе реле на свідомо справний.
  • Якщо ж такого під рукою немає, можна скористатися звичайним мультиметром.

Де знаходиться реле бензонасоса на 16-ти клапанної инжекторной ВАЗ-2112

Автомобіль: ВАЗ-2112. Запитує: Смирнов Іван. Суть питання: Не можу знайти реле бензонасоса ВАЗ-2112?

Добрий день, у мене перестав качати насос бензин. Коли повертаю ключ, нічого не відбувається. Думаю, що несправне, щось з електрики. Підкажіть, будь ласка, як знайти реле бензонасоса?

Реле в додатковому блоці запобіжників

Розташування додаткового блоку реле в салоні автомобіля

Реле бензонасоса розташоване з лівого боку ніг переднього пасажира, там, де розташоване поруч три реле і три запобіжника.

Реле бензонасоса знаходиться рівно посередині під цифрою «5». Поруч, також розташований і запобіжник під цифрою «3».

Пошук реле бензонасоса і усунення несправностей

Як відомо, для того, щоб запустити будь-який процес, будь він механічний або електричний потрібен джерело енергії. І реле тим самим представляє своєрідний пусковий механізм, адже його робота полягає в поєднанні розташованих усередині контактів, що замикаються при впливі електричного струму.

Якщо розглядати особисто реле бензонасоса ВАЗ-2112, то в його експлуатації спостерігається певна специфіка. А так же трапляється так, що багато автолюбителів просто не знають де саме розташоване це реле, і як виправити несправність під час виходу її з ладу.

Принцип роботи

Практично всі реле які монтуються на російські автомобілі є ідентичними. В більшості своїй вони відрізняються кількістю контактів з п’ятьма від чотирьох, і в останньому, як правило, відсутній центральний вхід.

Сила струму, яка вимірюється в Амперах, також майже однакова і становить близько 30. 40А.

Підключення реле до мережі проводиться за допомогою пластмасової колодки (штекера. прим.), І коли електричний струм досягає котушки всередині реле і починається процес намагнічування, далі відбувається її замикання і ланцюг з’єднується.

знаходиться, бензонасос

Перевірка реле бензонасоса на ВАЗ-2112

Для цього на приєднаних до реле контактам «30» і «87» підключаємо щупи і включаємо запалювання. Якщо реле справно, на екрані мультиметра з’явиться значення проходить через нього сили струму.

Заміна бензонасоса на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Ласкаво просимо! Бензонасос. насправді у цього агрегату не одне на звання, він так само може називатися паливний насос, може просто називатися насос палива, саме ключове слово у всіх цих термінах звичайно ж насос, завдяки цьому насосу надходить бензин з бака в двигун під непоганим тиском і якщо насос приходить в непридатність або як то виходить з ладу (якщо він прийшов в непридатність, то можливо у нього засмітилася наприклад сіточка очистивши яку його можна повернути до життя, а ось якщо він вийшов з ладу то тут його вже доведеться міняти на новий ), то машина починає тупити, погано розганяється наприклад, вона так само може сіпатися або ж взагалі не заводитися, це те й зрозуміло, бензин же в двигун не надходить.

Примітка! Для того щоб зробити заміну насоса, потрібно буде вам запастися: викрутки, а так же головка знадобитися накидна яку можна буде одягнути на комірець або ж подовжувач, якщо немає головок, то в такому випадку замість них можна буде використовувати невеликі накидні і гайкові ключі, хоча набір гайкових ключів і без того знадобитися, за допомогою них ви будете вивертати гайки кріплення паливних трубок, ну і на завершення (По можливості) рекомендуємо вам запастися вогнегасником і всю роботу проводити на вулиці або ж в добре провітрюваному приміщення, вити працювати то вам доведеться з бензином а жарти з ним дійсно поганий, тому міру безпеки на всякий випадок потрібно дотримуватися!

Де знаходиться бензонасос? Щоб ви могли побачити цей насос, вам потрібно буде зняти цільну подушку біля заднього сидіння і під нею ви побачите ковролін з вирізом, так ось цей ковролін вам потрібно буде прибрати і під ним розташована кришка яку ви можете побачити на великому фото нижче, гвинти кріплення даної захисної кришки потрібно відвернути і після чого зняти її, а ось як раз таки і під нею і буде встановлений сам насос який вам і потрібен, для наочності він вказаний на маленькому фото стрілкою, більш докладний місцезнаходження даного насоса (Якщо ви ще не зрозуміли де він перебувати) ви дізнаєтеся у міру прочитання статті, так як в ній буде описуватися процес прибирання подушки заднього сидіння, процес прибирання килимів та сам процес зняття насоса, тому уважно читайте і вивчайте.

Примітка! Якщо ж у вас виявився не інжекторний а карбюраторний автомобіль, то в такому випадку де знаходиться цей насос, як його зняти і замінити читайте в статті під назвою: «Заміна паливного насоса на ВАЗ 2109», на марку (Дев’ятка мається на увазі) особливої ​​уваги не звертайте, тому що на автомобілях десятого сімейства застосовувався карбюраторний двигун від ВАЗ 2109 (Правильна маркування цього двигуна 21083) і відповідно паливний насос на цих автомобілях змінюється ідентично!

Коли потрібно міняти бензонасос? Було сказано це вже раніше, але ми ще трохи додамо, по-перше відразу потрібно звернути свою увагу (Якщо двигун не заводиться) включається насос або ж немає, зрозуміти це дуже просто, для цього сядьте в автомобіль і поверніть ключ в таке становище щоб всі прилади загорілися (Даний трюк не вдасться перевірити, якщо ви раніше вже повертали більше 3-х разів ключ в таке становище, в даному випадку вам доведеться покладатися на пам’ять і згадувати), після того як все загориться прислухайтеся з’явився звук того що бензонасос почав працювати (Писк повинен бути або гудіння), якщо з’явився то всі дроти які під’єднані до насоса, приєднані правильно і насос в принципі подає ознаки життя, після цього вам потрібно буде перевірити тиск у паливній рампі і тим самим ви вже з дуже великою ймовірністю зможете визначити справний цей насос або ж немає. (Про те як визначити тиск в паливній рампі, читайте в статті: «Перевірка тиску в системі живлення на ВАЗ»)

Примітка! Але це ще не все, поговоримо трохи так само про проблеми які будуть відбуватися з автомобілем при виході даного насоса з ладу, а саме ви вже розумієте то що він закачує бензин з бака в двигун, відповідно якщо він прийде в непридатність то бензин закачуватиметься гірше або взагалі перестане гойдатися, в цих випадках автомобіль може або не заводитися, або він буде їхати сіпаючись, або ж втратить свою колишню потужність і стане їхати явно гірше, але крім насоса смикатися автомобіль і явно їхати гірше може і з інших причин, таким наприклад як засмічений паливний фільтр або ж в кінці кінців датчик якийсь не працює (в цьому випадку вас індикатор «check engine» попередить, якщо датчик вийде будь-якої з ладу, але не завжди він і попереджає, тому що іноді датчик ще не вийшов з ладу але вже практично вмер, автомобіль їде не так як треба, а індикатор все не загоряється і все не загоряється)

Як замінити бензонасос, він же паливний насос на ВАЗ 2110-ВАЗ 2112?

Зняття: 1) З запобіжними засобами ви вже ознайомилися, і пам’ятайте не варто робити заміну насоса в приміщенні, найкраще на вулицю вийдіть або в крайньому випадку всі двері у свого гаража відкрийте, після цього вам потрібно буде переходити до стравлювання тиску в паливній системі, це очёнь легко і ніяких складнощів у вас не складе, а про те як це зробити читайте в статті: «Зниження тиску в системі живлення». (Якщо ви не хочете так скидати тиск або у вас щось не виходить і ви боїтеся що що то зламаєте, то нічого страшного в цьому немає, просто читайте статтю далі і ми ще один спосіб покажемо як можна буде стравити тиск в системі)

Примітка! Коли тиск скинутися, бензин в паливних трубках все одно залишиться і тому коли ви їх будете від’єднувати, будьте налаштовані на те що з них трохи виллється бензину! (Про паливні трубки трохи нижче сказано, тому уважніше читайте статтю)

2) Йдемо далі, тепер вам потрібно буде знайти дві засувки (За однією з кожної крайньої сторони) які кріплять одну цільну подушку біля заднього сидіння, а після знаходження натисніть з двох сторін на ці засувки і тим самим зніміть подушку щоб вона не заважала і тим самим ви надасте собі доступ до лючки (Його ще просто кришкою називають) бензонасоса.

3) Коли подушка буде прибрана шукайте виріз в ковроліні (Це заводський виріз) і після його знаходження, відкиньте вирізану частину ковроліну в сторонку, після того як вона буде відкинута ви побачите люк бензонасоса, даний люк кріпитися на двох гвинтах (Місцезнаходження гвинтів його кріплення вказано стрілками) відвернувши які ви його зможете зняти і прибрати в сторону.

Примітка! Відразу ж під цим люком перебувати бензонасос, цей люк потрібен для того щоб в паливний насос не потрапляла бруд і не потрапляла волога, можна сказати він виконує роль захисної кришки, але під цією кришкою дуже частина після її зняття можна побачити великий шар пилу, даний шар пилу вам і потрібно буде видалити який не будь ганчіркою!

4) Слідом руками від’єднайте колодку проводів яка вказана синьою стрілкою, від роз’єму бензонасоса який вказаний червоною стрілкою, дана колодка кріпитися за допомогою фіксатора тому не забудьте його ще відігнути і тільки після відгинання відключайте колодку.

Примітка! Залежно від двигуна який встановлений на вашому автомобілі, бензонасос і кріплення паливних трубок, а так же роз’єм і колодка проводів можуть значно відрізнятися, ось наприклад на восьми клапанних автомобілях такий колодки проводів немає як показано на фото вище, на них трохи по іншому, а саме там колодка і роз’єм з’єднуються разом (Ви це можете бачити на фото нижче), їх теж не складе ніяких труднощів роз’єднати між собою, найголовніше віджати фіксатор і після його віджимання, колодку і роз’єм можна буде роз’єднувати!

Кой що ще ви повинні знати, ми вже вас попередили про те що тиску в системі живлення можна скинути ще одним способом, так ось це і є цей спосіб, тобто вам потрібно буде раз’ёдініть колодку і роз’єм або ж (Якщо у вас 16 клапанний автомобіль ) від’єднати колодку від роз’єму бензонасоса, після чого завести двигун у автомобіля вам потрібно буде але він відразу ж затихне, після того як він заглох, ще раз заведіть і він знову затихне, ну і в останній раз можете його завести (Якщо він не буде заводитися значить тиск в системі стравлено) і вважайте то що тиск в системі живлення ви стравили!

5) Далі від’єднайте наконечники паливних трубок (Їх всього два, зараз мова йде про 16 клапанному автомобілі) від бензонасоса (Вони від’єднуються за допомогою натискання на фіксатори які їх кріплять, ви можете бачити їх від’єднання на 1 і на 2 фото), після їх від’єднання, візьміть в руки комірець і надіньте на нього накидну головку (Замість воротка ще подовжувачем можна користуватися) і відверніть їм 8 гайок який кріплять паливний насос до баку (див. фото 3), а після цього зніміть притискне кільце (див. фото 4).

Примітка! Під усіма гайками які кріплять насос знаходяться пружинні шайби, їх теж зніміть, а під самим притискним кільцем на додаток ще перебувати гумова прокладка (Вказана на фото нижче синьою стрілкою і ще на ту прокладку яка вказана червоною стрілкою зверніть свою увагу), подденьте її і зніміть. коли вона буде знята огляньте її, при виявлення деформацій або ж сильного затвердіння дану прокладку вам потрібно буде змінити і встановити на її місце нову, після огляду прокладки візьміться рукою і витягніть сам насос з бака, але коли будете витягувати його будьте обережні, тому що на його кінці встановлено поплавок йде від датчика палива, щоб не пошкодити його! (Коли насос у вас буде знято, врахуйте те що в ньому близько 1 літра бензину буде знаходитися звичайно ж якщо у вас в баку бензин буде, тому дані бензин злийте в яку не будь ємність і тому знову заллєте його в бак, коли завершите всі роботи )

6) Що стосується 8 клапанних автомобілів, в принципі все те ж саме вам потрібно буде зробити але тільки на них паливні трубки трохи по іншому кріпляться, а саме за допомогою двох гайок (див. Фото нижче), дані гайки вам потрібно буде відвернути і після чого від’єднати обидві трубки від насоса. (Пам’ятайте завжди про те, що на кінчиках у обох трубок знаходяться гумові кільця одне з них ще стрілкою на маленькому фото вказано, їх потрібно замінити якщо вони прийдуть в непридатність)

Примітка! Гумове кільце ущільнювача так само зніміть і по необхідно (При його пошкодженні), замініть його на нове!

Установка: Всі деталі встановлюються на свої місця точно так само як і знімаються, але тільки в зворотному порядку зняття, і при установці ви повинні ще знати пару нюансів, а саме (16 клапанних машин стосується) виступ на кришці бензонасоса повинен буде збігтися з вирізом на ущільнювальної прокладки (див. фото 1), а так же наконечник до якого приєднані відразу дві паливні трубки (Вони вказані синьою стрілкою на фото 2), повинен бути одягнений на вхідний патрубок (патрубки не видно так як його наконечник закриває, але по тому місцю яке зазначено зеленої стрілки ви відразу ж можете зрозуміти те що навпроти йде вхідний патрубок).

знаходиться, бензонасос

Примітка! Щодо 8 клапанних автомобілів, в них теж є деякі нюанси, а саме при установці бензонасоса на них, стрілка яка на ньому присутня (Вказана червоною стрілкою), повинна бути спрямована в задню частину автомобіля, а так само наконечник шланга під цифрою 1 теж повинен бути спрямований строго в задню частину, а наконечник шланга 2 в уже в передню, тому врахуйте все це при установці нового насоса!

Важливо! 1. Перед тим як починати працювати з насосом, рекомендуємо вам скинути клему мінус з акумулятора, але якщо ви збираєтеся стравлювати тиск по засобом від’єднання колодки проводів, то відповідно поки скидати клему вам не потрібно! (Про те як скинути клему, читайте в статті: «Заміна акумулятора на ВАЗ», в пункті 1 все описано)

Так само рекомендуємо вам після установки насоса, включити запалювання і подивитися не сочитися чи з паливних трубок бензин (Він не звідки не повинен сочитися) і взагалі чи все герметично!

Ну і на завершення, якщо ви не хочете весь модуль цілком змінювати, наприклад вам один бензонасос потрібно тільки замінити, то в такому випадку ознайомтеся зі статтею: «Ремонт паливного насоса на Priora» (Дана стаття відноситися тільки до 16 клапанним десяткам), або «Ремонт бензонасоса на ВАЗ 2110» (Дана стаття тільки до 8 клапанним двигунам)!

Додатковий відео-ролик: Більш детальну інструкція по заміні насоса на 8 клапанних автомобілях, ви можете побачити на відео-ролику нижче:

Примітка! У разі якщо у вас не восьми клапанний а шістнадцяти клапанний автомобіль, то в такому випадку інструкцію по заміні насоса дивіться в іншому ролику який розміщений трохи нижче:

Заміна бензонасоса 2112 в корпусі УТЕС

Зіткнувся з проблемою, що в інтернеті все статті по заміні бензонасоса робилися з бензонасосом зовсім не таким як у мене. А так як я ліз туди перший раз, було ссикотно трохи Довелося методом наукового пізнання все робити. Фоткал для себе щоб не забути чого де і як потім.

Для початку треба скинути тиск в бензонасосі. Для цього достатньо витягнути запобіжник бензонасоса, який находітсяза платстіковой перегородкою з боку пасажира, близько “мізків”. Запобіжник по ідеї буде перший праворуч (ближче до моторного відсіку, у мене на 15 А стояв). Витягуємо і заводимо машину поки не затихне.

знаходиться, бензонасос

Відкидаємо задні сидіння. Бачимо чорний лючек. Откручеваем у нього два шурупа і знімаємо.

Судячи з кількості бруду. я перший хто сюди залез.Отсоедіняем два патрубка, з другим мені довелося повозитися, т.к він ніяк не хотів зніматися, впираючись в задню стенку.Отсоедіняя патрубки приготуйте ганчірочку, можуть протекти трохи бензіна.Отсоедіняем штекер харчування.Ключем на 10 відкручуємо 8 гайок.

Після цього я там пропилесосил і вимив, щоб при витягуванні насоса бруд не потрапила в бензобак.Снімаем залізяку, яку тримали 8 гайок, під залізякою знімаємо ущільнювач.

Після цього витягуємо модуль бензонасоса, акуратно нахиляючи, щоб не відірвати поплавок виміру рівня топліва.Даем бензину стекти назад в бак) І потім несемо пацієнта на операційний стол.Начінаем розбирати. Спочатку я відкрутив пружину з першого металевого стержня.

Потім з другого стрижня, акуратно підчепивши викруткою знімаємо металеве колечко.

Потім від’єднуємо патрубок, просто потягнувши в бік.

Щоб вийняти бензонасос з корпусу, треба відігнути засувки і акуратно витягнути вгору по пластиковим “рейках”

Ми отримали доступ до фільтруючої сітки. Подивившись на стан своєї сітки, я засумнівався, чи здатна вона взагалі хотьчто то через себе пропускати Знімаємо її просто потягнувши на себе.

Далі відгинаємо засувки і витягуємо електромотор бензонасоса, який я збирався замінити.

Наступний етап для мене виявився найскладнішим. Необхідно було зняти стару гофровану трубку і потім одягнути нову. Трубки ці штовхнуті так, що хрін знімеш. Мені довелося скористатися промисловим феном.Сначала нагріти а потім витягнути.

Я взяв новий моторчик BOSH куплений за 1300р і гофрувального трубку за 50р.Трубку одягати мені було гамірно Спочатку грів, потім одягав. Один кінець я для вірності затягнув хомутиком.

на моторчик одягнути трохи простіше виявилося

Після цього починаємо збирати. Засовує моторчик в корпус. Потім надягаємо сітку, що фільтрує. На корпусі моторчика є штирекна який її треба насадити, просто добре придавивши.

При закінченні складання, зауважив, що я косякнул в розташуванні нової пластикової гофри

Вона пручалася і не давала корпусу повністю закриться.В загальному розбирати назад все було лінь, тому я просто підрізав пару витків у пружинки, яка кріпиться до металевого стержнюВставляем бензонасос на місце. Пару раз включаємо вимикаємо запалювання, щоб він всмоктав бензину)) І все. заводимося.

Підсумок: по-перше у мене зник жахливий писк при включенні запалювання, по-друге машина стала поводитися намнооого бадьоріше, також зникли смикання при перемиканні на другу передачу. Ну і звичайно приємно що своїми руками зроблено 🙂