Де знаходиться реле бензонасоса на Kalina

LADA Kalina заміна реле бензонасоса: silaev2a.

По пунктах: 1. Відкрив кришку діагностичного роз’єму (близько важеля перемикання передач). Там середній запобіжник. бензонасос. Цілий. 2. Оскільки діагностичний роз’єм OBD 2 тут же. Замкнув 11 і 16 контакти. Бензонасос заробив. Машина завелася. Поїхав по делам.Пункт 3 відпав. Значить накрило реле або мізки. Але якщо мізки, то швидше за все глюків було більше. Так що швидше за реле. Реле відразу в руках не було. Їздив з перемичкою деякий час. Перед заведенням встромляв, після закінчення поїздки виймав. Залишати не слід сяде аккум. На фотке перемичка це світлий проводок. Взяв перше що знайшлося. Струм бензонасоса 4А, значить хв. переріз проводу 0.2мм2. Краще увіткнути жіний провід щоб спрацював запобіжник, а не провід згорів, якщо що.

знаходиться, реле, бензонасос, kalina

[Далі фотки] У друган знайшлося реле бензонасоса. Як потеплішало пішов міняти. Але перед цим в інтернеті пошукав де це реле знаходиться. Дивно але виразних картинок не знайшлося. Але в середньому з’ясував. Треба зняти пластикову панель в ногах пасажира (на якій прорізи обдування ніг). Там один шуруп треба відвернути.

Ось коротше фотки: Панель в ногах

Ключ на 10 відвернути фіксуючу планку.

Відсунути дроти і вийняти планку з реле.

Реле бензонасоса одне знизу, поруч з запобіжниками. Ключ на 8 відвернути реле

Замінити на нове завести-перевірити і зібрати в зворотному порядку.

Інструмент: Хрестова отвертка.Ключ або головка на 10 і на 8.

Ось ще. Люди запитують: “Як поміряти струм бензонасоса?” нато взяти мультиметр в режимі амперметра на шкалі 10А замкнути в роз’ємі OBD-2 контакт 11 (харчування бензонасоса) і контакт 16 (12В). Тобто подати напругу безпосередньо за допомогою роз’єму діагностики.

Чи не працює бензонасос на Ладі Kalina

Електричний бензонасос, розташований в бензобаку баку легкового автомобіля LADA Kalina, можна вважати серцем системи харчування інжекторного двигуна. Саме він, створює в рампі необхідний тиск, від величини якого залежить робота електромагнітних форсунок. Включенням і вимиканням бензонасоса управляє контролер. При повороті водієм ключа в положення «запалювання включено», напруга на клеми бензонасоса, протягом 3-5 секунд, подається через головне реле. А як тільки почне обертатися колінчастий вал двигуна, то за сигналом датчика ДПКВ, контролер включає в роботу реле бензонасоса і напруга на його клеми піде вже через контакти цього реле.

Як відомо, всі електричні ланцюги в електропроводці автомобіля захищені плавкими запобіжниками і якщо бензонасос не хоче включатися, то в першу чергу перевіряють саме їх. Знайти п’ятнадцяти приміщення повинна бути захищена запобіжник, що захищає ланцюг бензонасоса, можна в додатковому монтажному блоці розташованому поруч з прикуривателем. Для того щоб відкрити його кришку, потрібно плоска викрутка. У цьому блоці є чотири гнізда для установки запобіжників. Якщо вони стоять в першому, другому і третьому гнізді, то перевіряти потрібно буде середній запобіжник, так як саме він захищає ланцюг бензонасоса.

З’ясувавши, що даний запобіжник цілий, то наступним кроком стане перевірка реле бензонасоса. Знаходиться воно за кришкою воздуховода, розташованої в ногах переднього пасажира. Щоб її зняти, доведеться викрутити один саморіз. Далі, відвертає гайку кріплення Г-образної металевої пластини і витягуєте її разом із закріпленими на ній чотирма реле. Реле бензонасоса закріплено знизу пластини, а середнє з тих трьох, що стоять на верху пластини, називається головним реле. Перевірку працездатності реле здійснюємо методом заміни на завідомо справний реле.

Якщо перевірка запобіжника і реле не дала бажаних результатів, тоді шляхом подачі напруги безпосередньо з клем АКБ на клеми бензонасоса (сірий провід плюс, чорний дріт мінус) перевіряємо, чи буде працювати бензонасос. Якщо він включиться, то несправність потрібно буде шукати або у відсутності контакту дроту, що йде на «масу», або в обриві проводу йде від реле бензонасоса до його колодці. Обрив сірого дроти можливий ногами задніх пасажирів, так як джгут з 4-х проводів до колодки бензонасоса йде під килимком, по середині салону.

Ознаки та симптоми несправності реле паливного насоса

Почнемо з того, що управління бензонасосом через реле відбувається за такою загальною схемою:

 • водій вставляє ключ у замок і включає запалювання;
 • після включення запалення реле включає бензонасос на 2-3 секунди, що необхідно для створення тиску в паливній рампі.
 • потім можна почути характерний звук, так як клацає реле бензонасоса, яке відключило паливний насос;
 • подальша робота бензонасоса буде можлива при 2 умовах: обертання двигуна стартером під час запуску і подальша самостійна робота вже запущеного двигуна.
 • після виключення запалення і зупинки двигуна реле відключає бензонасос відразу або через 1 секунду.

Також на деяких машинах пристрій служить своєрідним обмежувачем оборотів двигуна. Якщо обороти ДВС наблизилися до максимальних і починають перевищувати допустимий поріг, відбувається відключення бензонасоса через реле. Подача бензину припиняється, обороти знижуються, після чого елемент знову подає харчування на насос.

Необхідно додатково відзначити, що на деяких моделях ТЗ бензонасос включається не після повороту ключа в замку запалювання, а в момент відкриття дверей водія. Таке рішення дозволяє швидко запустити мотор, так як забезпечує створення необхідного робочого тиску в паливній системі заздалегідь. Іншими словами, насос нагнітає бензин до того моменту, як водій вирішить вставити ключ і завести двигун.

Якщо виникають несправності реле, тоді харчування на бензонасос може не подаватися. Другим варіантом є те, що насос дзижчить або гуде постійно, тобто не відключається через кілька секунд після створення необхідного тиску в паливній магістралі. У першому випадку двигун часто завести не вдається, так як насос не качає і в паливній рампі немає бензину. У другому випадку відбувається залипання реле бензонасоса (не спрацьовує реле бензонасоса) і витрачається заряд АКБ на постійне обертання моторчика паливного насоса. Додамо, що на деяких авто запуск мотора можливий навіть за умови певних збоїв роботі елемента, так як схема підключення реле насоса дозволяє пристрою працювати під час прокручування стартером.

Запобіжники паливного насоса і вентилятора охолодження двигуна Lada Kalina

Запобіжники і реле паливного насоса і вентилятора охолодження двигуна знаходяться не там де основні запобіжники, а в іншому місці вірніше навіть в двох. Один знаходиться біля важеля коробки передач під попільничкою.

Відкривається кришка легко і просто потрібно просто копирснути плоскою викруткою.

Розглядаємо більш ретельно, як виглядає кожен елемент.

Під цифрою 1 це силова ланцюг головного реле, під 2 це паливний насос, 3-ланцюг постійного живлення ЕБУ, 4-роз’єм для діагностики ЕСУД

Якщо з ладу виходить один із запобіжників потрібно вийняти його і вставити новий. Акумулятор потрібно відключити.

Наступний блок запобіжників знаходиться праворуч панелі близько воздуховода грубки. Детальніше можна побачити на зображенні.

Для початку відкручуємо саморіз, він знаходиться в кутку праворуч, а потім виробляємо зняття кришки.

Для того щоб зняти блок реле потрібно скористатися торцевих або ріжковим ключем на 10.

Після акуратно зрушуємо дроти і витягуємо блок з запобіжниками. Відразу хочеться відзначити, що витягти його не дуже зручно заважають дроти, після зняття він виглядає, так як показано на зображенні.

Предохранители топливного насоса и вентилятора охлаждения двигателя Лада Калина

В даному монтажному блоці під номером 1-це включення вентилятора охолодження двигуна (маленька швидкість), під номером 2-головне реле, під номером 3 включення вентилятора охолодження двигуна (велика швидкість), під номером 4 запобіжник вентилятора, під номером 5 реле включення паливного насоса.

Якщо виходить з ладу один із запобіжників, або реле, виробляємо заміну на новий. Збірку виробляємо в зворотному порядку.

Несправність реле бензонасоса: проврека і заміна

Реле бензонасоса являє собою пристрій, який забезпечує подачу і припинення електроживлення на бензонасос по команді ЕБУ. Пристрій повністю відповідає за управління паливним насосом, а також виконує окремі додаткові функції, що залежить від конкретної марки і оснащення автомобіля. Наприклад, на машинах з автоматичною трансмісією при необхідності активувати режим кік-даун (інтенсивне прискорення) задіюється вказане реле.

Міняємо реле бензонасоса

У LADA Kalina цей електричний елемент розташовується в салоні, точніше нижче панелі і поблизу до грат воздухопровода. Щоб забезпечити доступ до зазначеного реле потрібно демонтувати кришку монтажного блоку. У цьому випадку знадобиться дрібна викрутка з плоским наконечником.

Перед безпосереднім зніманням реле бензонасоса НЕ лінуємося перевірити запобіжник, який розташовується також в блоці, але біля важеля трансмісії і попільнички. Перемичка плавкою вставки повинна мати цілісний вигляд. Якщо має місце несправність, то запобіжник міняємо на нову вставку з аналогічним показником за силою струму. Щоб витягти елемент з посадкового гнізда користуємося пінцетом.

Переконавшись у цілості запобіжника, але насос все ще не працює, переміщаємося до перевірки реле. Тут присутній певний нюанс. Несправне реле демонтується із застосуванням ключа торцевого типу, тому запасаємося їм заздалегідь.

Коли все поломки, присутні в ланцюзі харчування насоса усунені, запускаємо мотор і переконуємося в функціоналі пристрої. Якщо насос подачі палива все одно не працює, то потрібно більш поглиблена діагностика всіх компонентів системи харчування.

Усуваємо несправності насоса

Тепер перейдемо до розгляду ситуації, коли причина криється безпосередньо в самому паливному насосі. Заміна вузла. це кардинальна міра, без якої можна обійтися практично в переважній більшості випадків.

 • Для перевірки насоса LADA Kalina буде потрібно виконати його демонтаж.
 • Доступ до місця розташування пристрою забезпечується через задню частину салону. Для цього буде потрібно зняти подушку заднього посадкового ряду.
 • Модуль насоса закритий спеціальною кришкою, при зніманні якої потрібно демонтувати фіксує кріплення.
 • При включенні запалювання насос може не качати зовсім або подавати паливо з перебоями. Якщо це присутнє, то пристрій може потребувати профілактична процедура або заміна.
 • Подальший демонтажний процес передбачає зняття кришки і від’єднання патрубків.
 • Тепер можна відкрутити стопорящее кільце, після чого потрібно акуратно виймати насос з порожнини паливного бака.
 • Демонтований вузол уважно оглядаємо на предмет засмічення присутнього в його модулі фільтра, який виконаний у вигляді сітки. Якщо вона не сильно засмічена, то можна промити, а коли присутні розриви і високий ступінь забруднення, тоді потрібно безальтернативна заміна.

Такий вид регламентних робіт не освітлений експлуатаційним керівництвом LADA Kalina. Незважаючи на це, до заміни сітки на насосі слід вдаватися через кожні 50 тис. Км пройденого шляху. Такий досвід має право на життя в зв’язку з недостатньою якістю вітчизняного палива.

Визначити необхідність заміни фільтруючого компонента насоса зовсім нескладно. Як зазначалося, це виконується за допомогою візуального огляду. Зазвичай в сітці присутній брудно-бура суміш, в яку включені металеві частинки і інше сміття. Дно склянки насосної збірки часто буває усіяне твердими частинками різної природи.

Що стосується раніше зазначеної можливості промивання сітки багато фахівців негативно ставляться до даної практиці. У порівнянні з затратами на демонтаж насоса, вартість самої сітки зовсім незначна. близько 100 руб. Рациональней і правильніше, на наш погляд, буде її замінити, головне знати, де знаходиться вона.

Де знаходиться реле бензонасоса на Kalina

Запобіжники і реле паливного насоса і вентилятора охолодження двигуна знаходяться не там де основні запобіжники, а в іншому місці вірніше навіть в двох. Один знаходиться біля важеля коробки передач під попільничкою.

Відкривається кришка легко і просто потрібно просто копирснути плоскою викруткою.

Розглядаємо більш ретельно, як виглядає кожен елемент.

Під цифрою 1 це силова ланцюг головного реле, під 2 це паливний насос, 3-ланцюг постійного живлення ЕБУ, 4-роз’єм для діагностики ЕСУД

Якщо з ладу виходить один із запобіжників потрібно вийняти його і вставити новий. Акумулятор потрібно відключити.

Наступний блок запобіжників знаходиться праворуч панелі близько воздуховода грубки. Детальніше можна побачити на зображенні.

Для початку відкручуємо саморіз, він знаходиться в кутку праворуч, а потім виробляємо зняття кришки.

Для того щоб зняти блок реле потрібно скористатися торцевих або ріжковим ключем на 10.

Після акуратно зрушуємо дроти і витягуємо блок з запобіжниками. Відразу хочеться відзначити, що витягти його не дуже зручно заважають дроти, після зняття він виглядає, так як показано на зображенні.

В даному монтажному блоці під номером 1-це включення вентилятора охолодження двигуна (маленька швидкість), під номером 2-головне реле, під номером 3 включення вентилятора охолодження двигуна (велика швидкість), під номером 4 запобіжник вентилятора, під номером 5 реле включення паливного насоса.

Якщо виходить з ладу один із запобіжників, або реле, виробляємо заміну на новий. Збірку виробляємо в зворотному порядку.

Про причини відмови системи подачі палива

Як зазначалося, в моделі LADA Kalina паливний насос наділений електричним приводом. Це надає ряд певних і важливих переваг. Тут в пріоритеті простота в конструктивному плані і надійність, що дозволяє пристрою мати значний ресурс. Також відзначимо високу безпеку, коли при зупинці мотора система подачі палива припиняє своє функціонування. Щоб насос «довго жив», йому потрібен якісний бензин, також виконує функцію охолоджувача пристрої.

Отже, докладніше про головні причини:

 • Паливо з невідповідними нормам кондиціями якості. Це призводить до поступового засмічення фільтра і некоректної роботи вузла подачі бензину.
 • Обрив в електричному ланцюзі харчування насоса. Тут винуватцем може бути не тільки запобіжник бензонасоса, який, до речі, слід перевіряти в першочерговому порядку, а й реле бензонасоса. Також серед причин можуть мати місце окислилися контакти колодки харчування насоса або обрив проводів, що підводять, що трапляється значно рідше.

У будь-якому випадку, якщо насос не працює, то потрібно ретельне діагностування всього контуру подачі палива, обов’язково потрібно перевірити запобіжник насоса, а також реле бензонасоса.

Запобіжники паливного насоса і вентилятора охолодження двигуна Lada Kalina

Бензонасос є невід’ємною частиною системи харчування бензинового мотора. Щоб насос в моделі LADA Kalina безперебійно функціонував в ланцюзі його електричного живлення повинно знаходитися справний реле бензонасоса.

Насос виконує паркан порції палива, яке традиційно розташоване в баку. У LADA Kalina ця ємність з бензином знаходиться в кормі кузова. Як магістралей, що транспортують паливо не тільки в рампу з форсунками, але і назад бак, присутні спеціальні трубопроводи. За допомогою насоса в паливній рейці генерується певної величини тиск, яке дозволяє форсунок розпорошувати бензин у вигляді факела (так званий «туман»). Важливу функцію виконує і запобіжник бензонасоса.

Про культуру робіт і регламенті

Паливна система LADA Kalina (і не тільки) вимагає чистоти, як самого бензину, так і беруть участь в його подачі в мотор компонентів. Всі демонтовані деталі системи перед зворотного установкою повинні бути ідеально очищені і вимиті. Замінюючи сітку, рекомендуємо також замінити фільтр, службовець для тонкого очищення палива. Де знаходиться даний фільтр? Він знаходиться всередині арки правого колеса корми поблизу від чашки для підставки домкрата. Згідно з регламентом цей елемент вимагає своєї заміни не рідше ніж через 30-тисячне пробіг.

Зауважимо, що на шляху палива в контурі присутній ще два сіткових фільтра, один з яких встановлений перед регулятором паливного тиску, а другий безпосередньо перед форсунками. Ці фільтри «беруть на себе» вже практично очищене на попередніх стадіях паливо, тому потреба в їх заміні виникає вкрай рідко.

Підведемо підсумки

Паливна система в LADA Kalina є примхливим механізмом, що пред’являє до якості бензину і своєчасності регламентних робіт підвищені вимоги. Безперебійне функціонування всіх компонентів в системі можливо тільки при дотриманні цих двох головних умов. Нагадаємо, що замінювати фільтри тонкого очищення власникам слід не пізніше інтервалу пробігу в 30 тис. Км, а сітку насоса через кожен 50-тисячний рубіж, де знаходиться кожен компонент, ви тепер знаєте.

Плавкі запобіжники і реле паливного насоса і вентилятора охолодження двигуна знаходяться не в основному блоці, а в додатковому. Більш того, їх навіть два. Один з них знаходиться під кришкою біля важеля КПП, трохи нижче попільнички. Відкрити її можна, просто одягнувши плоскою викруткою:

Розглянемо більш детально, як все це виглядає і який елемент за роботу якого приладу відповідає:

Цифри на зображенні відповідають наведеній нижче нумерації:

 • Силова ланцюг головного реле
 • Паливний насос
 • Ланцюг постійного живлення ЕБУ
 • Роз’єм для діагностики ЕСУД

При виході з ладу одного з запобіжників, виймаємо його пінцетом і вставляємо новий. Акумуляторну батарею необхідно відключити на час проведення цих робіт.

Другий додатковий блок запобіжників і реле знаходиться з правого боку панелі приладом в самому низу близько воздуховода грубки, під кришкою. Наочно дивіться нижче на

НЕ РАБОТАЕТ БЕНЗОНАСОС/ПОИСК НЕИСПРАВНОСТЕЙ КАЛИНА, ГРАНТА DO NOT OPERATE A FUEL PUMP. KALINA GRANT.

Тепер, щоб зняти цей блок реле, нам знадобиться ріжковий або торцевий ключ на 10.

Після цього відводимо в бік дроту і виймаємо акуратно весь блок з реле і запобіжником. Виймати його досить незручно, тому що будуть мішатися досить об’ємні джгути проводів. Ось так він виглядає після зняття:

Тепер розглянемо більш детально даний монтажний блок:

 • Включення вентилятора охолодження двигуна (низька швидкість)
 • головне реле
 • включення вентилятора охолодження двигуна (висока швидкість)
 • запобіжник вентилятора
 • реле включення паливного насоса

При виході з ладу одного з вищенаведених елементів, виймаємо згорілий і ставимо на його місце новий. Ставимо назад все в зворотній послідовності.

Де знаходиться блок запобіжників?

Найбільший відсік, в якому зібрана велика частина запобіжників і реле, розташований в лівій частині приладової панелі і закритий кришкою. Другий, в якому розташовані елементи, що відповідають за системи управління силовим агрегатом, розташований в облицюванні тунелю статі. Саме в ньому знаходиться запобіжник бензонасоса.

Розташування блоку запобіжників і реле на Ладі Kalina

Так де ж знаходиться запобіжник бензонасоса в залізному пазлі під назвою LADA Priora

 • висока і велика. біля переднього сидіння біля ніг пасажира;
 • европанель з кондиціонером. під регулюванням грубки.

Ось ми його знайшли і перевірили. Тут виходить два варіанти:

 • Чи не згорів. Проблема може бути в проводці, тому що клеми часто окислюються, і виникає порушення цілісності ланцюга. Провід здатні обірватися, тоді доведеться шукати сам ділянку розриву. Ще проблема може бути в зламаному реле бензонасоса. Тому не варто відразу грішити на запобіжник.
 • Згорів. Кожен елемент блоку запобіжників має маркування «F», яка означає відношення до ланцюга з малим рівнем потужності. Струм, який зможе пережити запобіжник розраховується так: ділимо потужність пристрою на 220. Тому краще ставити вітчизняні, тому що китайські менш живучі і швидко згорають.

Особливості заміни запобіжників на Ладі Kalina своїми руками

Автомобіль LADA Kalina заслужив репутацію комфортного і надійного автомобіля. Але, як і всі транспортні засоби, і він не застрахований від різного роду поломок. Досить часто відмовляє ту чи іншу електрообладнання. Деякі поломки некритичні, наприклад, не працює прикурювач, але є і такі, що можуть повністю зробити нерухомим ваш транспортний засіб.

Це, в першу чергу, відмова такого важливого вузла, як бензонасос. Не завжди для того, щоб відновити працездатність споживача, потрібно його змінювати, дуже часто цілком достатньо для відновлення його працездатності замінити запобіжник і реле, що відповідає за нього.

Відразу скажемо, що на автомобілі LADA Kalina електроланцюзі захищені електрозапобіжників і реле, розміщеними в декількох відсіках. Наприклад, запобіжник, який відповідає за прикурювач, розташований в основному відсіку під панеллю, а бензонасоса. в додатковому.

Всі блоки з електрозапобіжників встановлені в легкодоступних і зручних місцях, тому зміна і перевірка захисних елементів не викличе труднощів навіть у початківця автолюбителя.

Де знаходиться панель запобіжників

Розшифровка монтажного блоку запобіжників на Kalina

У Лади Kalina дві панелі запобіжників, які розташовані в різних місцях. Обидві знаходяться в салоні автомобіля, тому під капот не потрібно лізти, щоб замінити згорілий елемент.

Запобіжники. невеликі елементи, що плавляться при перевантаженнях, тим самим розмикаючи ланцюг струму. Детально розглядаючи блок запобіжників Пріори, легко помітити, що вони складаються з струмопровідного елемента, який містить в собі кілька пластинок з різних матеріалів. Саме між ними знаходяться легкоплавкі вставки.

Корпус покритий органічним склом, а сам струмопровідний елемент є частиною загальної електроланцюзі.

Самі запобіжники дуже дешеві для Лади Priora. Варто один з них від 25 до 55 рублів.

Основний блок запобіжників

Перша панель знаходиться під ручками управління включення світлом, зліва від рульового колеса. Але як до нього дістатися, щоб нічого не зламати:

  Зліва тягнемо на себе панель управління світлом.

Отщелкивали панель управління світлом, щоб дістатися до запобіжників

Відкривши кришку, побачимо основний монтажний блок.

Панель запобіжників розташована під регулятором світла

Функції реле бензонасоса Kalina і його заміна

Реле бензонасоса Kalina служить важливим елементом для забезпечення стабільної роботи автомобіля. Двигун внутрішнього згоряння є основним агрегатом для пересування автомобільного транспорту. В умовах наступу електромобілів частка машин з ДВС скорочується, але переважна більшість і на найближчі десятиліття забезпечено автомобілями на вуглеводневій сировині.

Для стабільної роботи полум’яного мотора будь-якого автомобіля, в тому числі і LADA Kalina, необхідна стабільна подача достатньої кількості палива.

Іншими елементами паливної системи автомобіля, крім бака і бензонасоса, є фільтр тонкого очищення і трубки подачі палива.

Заміна реле бензонасоса

Реле бензонасоса Kalina знаходиться в салоні трохи нижче торпедо близько решітки воздуховода. Для доступу до реле бензонасоса необхідно зняти кришку, підчепивши її звичайною плоскою викруткою.

Як зняти реле бензонасоса? Перед заміною реле слід перевірити блок запобіжників, який знаходиться поруч між важелем коробки передач і попільничкою. Відкривши кришку, можна візуально оцінити запобіжник бензонасоса по цілісності перемички. Для вилучення деталей зручно користуватися пінцетом, який здатний твердо і точно зафіксувати запобіжник.

При збереженні цілісності перемички, для остаточного підтвердження працездатності, деталь необхідно продзвонити омметром, так як може бути розімкнути точка контакту зволікання з ніжками. Якщо запобіжник бензонасоса в порядку, значить не працює реле. Тут є свої нюанси. Реле бензонасоса знімають за допомогою торцевого ключа.

Переконавшись в цілісності і працездатності електричної мережі, зробивши необхідні заміни деталей, бензонасос Kalina має запрацювати знову. Якщо паливна система так і не працює, значить господареві автомобіля має бути більш глибоке знайомство з складовими частинами системи постачання паливом Калини.

Можливі причини відмови системи подачі палива

Бензонасос на Kalina є електричним. Застосування цієї конструкції і принципу роботи виправдано низку переваг. Це простота і надійність, відповідність необхідним характеристикам за обсягами подачі палива і високий рівень безпеки, забезпечений відключенням системи при припиненні роботи двигуна.

З іншого боку, для якісної роботи необхідний відмінний бензин і забезпечення охолодження бензонасоса, також процес супроводжується підвищеним рівнем шуму.

 • Як правило, погана якість бензину та забруднення фільтрів призводять до некоректної роботи бензонасоса або виходу його з ладу.
 • Якщо при повороті ключа запалювання немає реакції з боку двигуна, проблема може бути пов’язана з поломкою бензонасоса.
 • Так як харчування головного агрегату паливної системи забезпечується струмом, для пошуку несправності необхідно проконтролювати електричний ланцюг, що йде до бензонасосу.

Усунення несправності бензонасоса Kalina

У разі коректної роботи електрики, об’єктом пильного вивчення залишається паливний насос. Заміна бензонасоса в зборі. це крайня, і зовсім не обов’язкова, міра.

Електрична схема підключення бензонасоса

Якщо паливний насос не включається при нормальній роботі електричної мережі, то зніміть пристрій, щоб перевірити бензонасос. Для перевірки працездатності бензонасоса необхідно знімати кришку, яка знаходиться в задній частині салону автомобіля, і діставати сам агрегат.

Якщо насос не качає або качає з перебоями, можливо необхідна заміна сітки бензонасоса Kalina. Знімаємо кришку, від’єднуємо шланги і дроти, за допомогою викруток віджимаємо стопорне кільце і отримуємо доступ до насоса. Сам пристрій знаходиться в бензобаку і забирає бензин безпосередньо з ємності.

Регламентні роботи, в яких була б передбачена заміна сіточки, не прописані в інструкції по експлуатації LADA Kalina. Ремонт бензонасоса з метою заміни сіточки слід зазвичай виконувати після 50 тис. Км пробігу обов’язково, так як паливо на російських заправках в основному низької якості.

При демонтажі це можна оцінити візуально, сіточка з білою перетворюється в брудно-буру з вкрапленням механічних залишків металу, бруду і масла. На дні склянки при демонтажі можна побачити тверді частинки невідомого походження, які могли потрапити в бак тільки при заправці палива.

Існує також думка деяких експертів про можливість промивання сіточки без її заміни. Але беручи до уваги, доцільність промивання при досить складною процедурою зняття-встановлення бензонасоса піддається великому сумніву.

Окремо варто вказати на культуру проведення ремонтних робіт: всі деталі після розбору повинні бути очищені від бруду, сторонніх домішок, ретельно промиті і встановлені на колишнє місце без застосування зайвої сили. При заміні сіточки доцільно замінити і фільтр тонкого очищення, який розташований в арці заднього правого колеса близько поддомкратной чашки. Регламентні роботи по заміні фільтра передбачені при обслуговуванні через кожні 30 тис. Км пробігу.

При прокачуванні бензину до форсунки на шляху встановлені ще 2 сітки для очищення палива. Одна розташовується перед регулятором тиску палива, і останній очисний кордон встановлено перед входом в форсунку. Але до цих фільтрів бензин надходить у вільному від бруду стані і діагностика несправностей за цими бар’єрам практично не проводиться, через малу ймовірність необхідності заміни.

Паливна система автомобіля LADA Kalina є надійною і налагоджену комбінацію агрегатів, які здатні забезпечити безперебійну роботу машини протягом тривалого періоду часу при своєчасному і правильному проведенні профілактичних робіт. Вони включають в себе обов’язкову заміну фільтру тонкого очищення, через кожні 30 тис. Км і, вкрай бажану, заміну сіточки бензонасоса, приблизно через 50 тис. Км.

Розташування основного монтажного блоку запобіжників

Основний блок запобіжників і реле LADA Kalina розташований під лівою панеллю від керма, де знаходиться перемикач головного світла.

Для того, щоб отримати доступ до основної панелі запобіжників LADA Kalina потрібно зробити ряд маніпуляцій:

  На закриває панелі, зліва і справа є пази, за які потрібно потягнути по черзі. Також знизу. Цю операцію варто робити акуратно, щоб не зламати пластикові кріплення.

Тепер можна побачити безпосередньо блок з реле і запобіжниками.

Отримано доступ до блоку запобіжників

 • Щоб демонтувати безпосередньо сам блок, спочатку варто вийняти все запобіжники за допомогою спеціального щупа. Реле при цьому виймаються руками, потягнувши на себе.
 • Далі, слід від’єднати всі пакети проводів з роз’ємів. Варто запам’ятати, а краще позначити розташування кожного комплекту проводів, щоб при монтажі встановити, так як було.
 • Коли залишилася сама плата можна викрутити болти кріплення і демонтувати її.
 • Таким чином, змінюються запобіжники і реле основного блоку LADA Kalina, а також плата управління.

  ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ ДЕЯКИХ АВТО

  Ознайомившись з керівництвом по самостійній заміні бензонасоса на прикладі конкретного авто, ви зможете без зусиль замінити його і на будь-якому іншому автомобілі. Але не варто забувати, що в деяких випадках конструкціях системи харчування буде вносити корективи в спосіб заміни.

  Перевірка реле

  Щоб перевірити реле бензонасоса, виймаємо його з гнізда, підключаємо 12 вольтів лампочку за схемою. Якщо лампочка працює, саме реле теж справно. Як варіант. використовувати мультиметр в режимі омметра, щоб заміряти опір обмотки котушки реле. Один щуп приєднується до клеми 85, а інший. до 86. Пристрій покаже обрив, якщо реле вийшло з ладу.

  Переконайтеся, що клеми НЕ окислиться. це негативно позначається на електропостачанні двигуна паливного насоса!

  повідомлень 7

  Перевірка запобіжника

  Перевірка запобіжника паливного насоса передбачає огляд цілісності токопроводящей пластини і в разі обриву його заміну. Але якщо нового запобіжника немає, тоді на контакти запобіжника намотати одну жилку дроту з міді. Знову згорів. значить, проблема може бути в проводці.

  Перевірка подачі живлення на БН

  Перевірка напруги бензонасоса здійснюється за допомогою використання мультиметра. Щупи вимірювального приладу в режимі вольтметра (від 0-20 вольт) потрібно під’єднати до клем живлення бензонасоса. Включити запалювання і зняти показання на пристрої. 12-12.5 вольт. нормальне робоче напруга. Якщо напруга є, але насос не працює, перевіряємо електродвигун.

  Перевірка фільтра грубої очистки

  Демонтувавши фільтр грубої очистки (див. Тех. Документацію автомобіля) з бензонасоса, ви навіть візуально зможете визначити, наскільки він забруднений. При наявності великої кількості відкладень показана заміна фільтрів, якщо проблема застала в дорозі. використовуйте щітку і бензин, щоб очистити її.

  Заміна згорілого запобіжника

  Як будемо рятувати седан, якщо елемент розплавився? Досить просто. деталь можна замінити, для чого навіть не обов’язково гнати авто в СТО.

  Виявивши необхідний блок запобіжників і помітивши що «рятувальник» бензонасоса згорів на роботі, його потрібно замінити на новий. Але, перш за все, варто з’ясувати причину такого його стану, після чого усунути її. Найчастіше подібне відбувається через порушення електроланцюзі.

  Якщо ви просто замініть згорілу деталь на нову, він дуже швидко піде по стопах розплавленого попередника в смітник.

  Запобіжник бензонасоса має маркування F13, а проводить через себе струм. 15 А. Докладну інструкцію вирішити цю проблему, ви дізнаєтеся з видеоурока. Головне, не переплутайте запобіжники, а то потім доведеться ремонтувати набагато більше ніж одну копійчану деталь.

  На нашому сайті діє спеціальна пропозиція. Ви можете отримати безкоштовну консультацію нашого корпоративного юриста, просто задавши своє питання в формі нижче.