Стійки стабілізатора Renault Duster які краще

Вибираємо стійки стабілізатора.

Всім добрий день, і звичайно з Днем Росії! На дане дослідження мене наштовхнули праці шановного Petrovich35.Ізучів на дозвіллі його роботи, наприклад цю, і ось цю вирішив перенести це безпосередньо на Duster. Точніше на стійки стабілізатора саме для нашого авто. Тим більше, після заміни втулок. і рульового наконечника сторонні звуки ще присутні. Так як стійки ще жодного разу не змінювалися, почалося вивчення бортжурналі, і моніторинг цен.На підставу отриманої інформації був обраний головний критерій. 1000 рублів за пару, плюс-мінус “полтішок. стольник”)), тобто “середнячок”. Так як на повноцінне творчість грошовий гранд мені не видали (зрозуміло хто)), було оголошено “нам треба міняти стійки стабілізатора. 4 штуки!”. Ось під цю справу, отримавши транш з сусіднього гаманця, було взято три виробника (третій на заначку;).Отже зустрічаємо:LYNXauto C7420LR . одна тисяча шістьдесят-два руб.Hans Pries 700754586. 954 руб.Mapco 49169HPS . 926 руб.Цена за пару на emex.ru. для Архангельська.

Розташувалися вони так, як і зайняли місця в моєму тесті) Поїхали! Почесну бронзу взяв герр Mapco.Начал в тесті впевнено! Важка стійка, 12 мм в діаметрі!

Але як то кажуть, не товщиною шарнір міряється)) Змащення під пилюжником, силіконовим до речі, не видно (

Торчящіе в різні боки вуса кілець ущільнювачів. не до добра! Ну і, в крайніх точках ходу, відкривається зовсім моторошна картина:

Дорога вологи і пилу всередину шарніра відкрита! Плюс силіконовий пильовик, який в наші морози навряд чи довго прожівёт.Хоть і “бронза”, але однозначно вилітає зі списку запчастин, коли-небудь мною знову придбаних!

Так то ніби й дрібниця, ну Закусило мале притискне кільце край пильовика, можна виправити Зате критичні кути тримає добре!

Пильник, на дотик, з непоганою гуми але м’якуватий якось) Знімаємо, дивимося, що під ним:

Не густо але хоч стільки) За завзятість проти пилу і вологи. тверде друге місце, і скоріше за все задня вісь мого авто)

І ось він, лідер нашої трійки. японець LYNX! Зрозуміло, що в добу глобалізації виробництва, він скоріше за все родом не з Японії. Але повіримо, для самозаспокоєння, в бирку на коробці))) Приємна на вагу стійка, товщиною 9 мм! Якісно навиті, і щільно сидять притискні кільця! Пильник з хорошою гуми, в міру м’який, без зайвий вигинів! Достатня кількість мастила! На критичних кутах ні натяку на потрапляння всередину шарніра пилу і вологи!

Самостійна заміна стійок стабілізатора Renault Duster

Стійки стабілізатора в Renault Duster встановлена ​​між штангою стабілізатора і стійкою. Основна їх функція полягає в стабілізації автомобіля при поворотах або при скоєнні різких маневрів. Вони не дають розгойдуватися автомобілю.

Термін їх служби залежить в першу чергу від якості самої стійки, а по-друге від умов експлуатації автомобіля.

Наприклад на деяких Дастера стійки успішно служать по 30-40 тис км пробігу, є приклади, коли була потрібна заміна стійки вже через 10 тис км пробігу.

Які стійки стабілізатора вибрати

Заводські оригінальні стійки стабілізатора Renault 546180001R зараз стоять дуже дорого. Ціна оригіналу на даний момент від 1600 руб за штуку. Чи не кожен автолюбитель може дозволити собі покупку таких дорогих стійок, тому радимо придбати для заміни дешевший, але хорошої якості аналог.

Заміна підшипника

Ступичний підшипник переднього колеса змінюється при його виході з ладу або при необхідності демонтувати маточину. Підніміть передню частину машини і зніміть колесо. З внутрішньої сторони колісного диска вибийте декоративну заглушку і поставте колесо на місце.

Затягніть ручник, підставте упори під колеса і вставте першу швидкість з МКПП або нейтральну передачу з АКПП. Гайка підшипника затягнута досить сильно, тому комірець і головка повинні бути міцними. Відкрутіть гайку підшипника, підійміть і зніміть колесо.

Далі відокремте наконечник тяги від поворотного кулака і зніміть датчик обертання переднього колеса. Приберіть диск і щиток гальмівного механізму.

Виведіть палець кульової з отвору кулака, а потім від’єднайте від нього амортизаторную стійку. Зніміть весь поворотний кулак в зборі. Викриття гвинти, які тримають гальмівну захист і зніміть її. Упріть поворотний кулак на лещата і ударами через оправлення по торця маточини випрессуйте її.

внутрішнє кільце підшипника, що знаходиться ближче до фланця, має залишитися всередині. Затисніть фланець в струбцинах. Вставте зубило між бортиком маточини і торцем внутрішньої частини підшипника, і зробіть кілька ударів молотком, зсунувши кільце по маточини.

Далі в який виник зазор вкладіть захоплення знімача і зніміть внутрішнє кільце підшипника.

За допомогою щипців для стопорних кілець витягніть кільце підшипника з канавки. Випрессуйте з поворотного кулака підшипник Renault Duster, а перед монтажем нового підшипника очистіть посадочне місце і канавку для наполегливої ​​кільця.

Підшипник встановлюється таким чином, щоб його захисна шайба була звернена в сторону датчика обертання колеса. Втисніть підшипник на місце і встановіть в канавку завзяте кільце. Наступні роботи по збірці і установці виконуються у зворотній послідовності.

Перелік необхідного інструментарію

 • ріжковий ключ на «24» для викручування підрамні болта;
 • ключі на «15» і «17»;
 • ключ на «10» для викручування кріплень захисту двигуна;
 • ключ на «13» для викручування фіксують болтів;
 • хомути на «20», призначені для кріплення стабілізаторів (старі хомути також необхідно замінити).

Внаслідок того що компоненти підвіски постійно контактують з вологою, на металевих болтах з часом утворюється іржа. Щоб полегшити процес заміни, рекомендується запастися мастилом з графіту і WD-40.

стійки, стабілізатора, renault, duster

Процес заміни важеля і кульової Renault Duster

Зніміть важіль для заміни кульової опори або важеля в разі його механічного пошкодження (деформація, тріщини). Підніміть передню вісь, підвісивши обидва колеса і виконайте наступне:

 • зніміть колесо;
 • відкрутіть гайку з пальця кульової опори, поки вона не упреться в основу зовнішнього шарніра;
 • підставте регульований упор під поворотний кулак;
 • відтягніть важіль і кульову опору вниз монтуванням і зробіть кілька ударів молотком по вушку через проставлення;
 • викрутити гайку болта переднього кріплення важеля;
 • витягніть болт або вибийте його спеціальної оправкой;
 • викрутити гайку болта заднього кріплення важеля і витягніть його;
 • можете знімати важіль в зборі з сайлентблоками і кульовою опорою.

Установка проводиться в зворотній послідовності з затягуванням всіх болтів і гайок.

Розбирання амортизаторной стійки

Щоб розібрати стійки передньої підвіски Renault Duster, вам доведеться встановити дві стяжки пружин діаметрально протилежно один щодо одного, щоб вони зачепили чотири витка пружини. Далі виконайте наступне:

 • стисніть пружину стяжками;
 • коли пружина не чинитиме тиску на опорні чашки, відкрутіть гайку кріплення верхньої опори і зафіксуйте шток від провертання;
 • демонтуйте підпірку стійки опори і верхню чашку;
 • видаліть пружину Renault Duster разом зі стяжками і буфером ходу стиснення з чохлом;
 • зніміть пильовик; скомпонуйте і встановіть стійку в зворотній послідовності;
 • пружину треба монтувати таким чином, щоб нижній виток уперся в виступ нижньої чашки, приварений до корпусу стійки;
 • верхній виток повинен впертися під штампування верхньої чашки;
 • затягніть гайки і болти.

Купівля нової втулки стабілізатора

У оригінальної втулки стабілізатора переднього артикул 8200852550. Замінити цю деталь можна наступними компонентами:

 • 2304026;
 • 37726;
 • ;
 • 54611423.

Задні елементи, призначені для повнопривідного Renault Duster, продаються під артикулом 562300111R. Для того щоб продовжити ресурс автомобіля, рекомендують встановлювати поліуретанові деталі. Для переднього стабілізатора підійдуть втулки з артикулом 25-01-008.

Знайти відповідні компоненти сьогодні досить складно. Обумовлено це тим, що ринок пропонує деталі, призначені для сучасних модифікацій французького кросовера. А втулки від поточних версій моделі не підходять для автомобіля першого покоління. Тому власникам подібних Duster доведеться звертатися в спеціалізовані центри для заміни несправної деталі.

Заміна задніх амортизаторів Renault Logan. пізнаємо головне

Покрокова заміна задніх стійок амортизатора на Renault Duster

Детальний алгоритм по заміні задніх стійок на Duster представлений нижче.

Замена Стойки Стабилизатора Передние на Renault Duster

 • Зняти шторку-облицювання в багажному відділенні.
 • У віконці багажного відділення відкривається вид на гайку верхнього кріплення стійки амортизатора. Її слід відкрутити, утримуючи шток від провертання.
 • Стиснути пружину стяжкою.
 • відкрутити гайку.
 • Після відкручування гайки знімається опора, чашка і підшипник.
 • зняти пружину.
 • Вилучити пильовик і відбійник.
 • провести дефектовку.
 • одягнути чашку.
 • Одягти опорний підшипник і опору
 • Наживити гайку і затягнути її.
 • Зібрати всі в зворотній послідовності.

Стійка амортизатора на Renault Duster

Виникнення проблем зі стійками амортизатора суттєво позначається на керованості автомобіля. Зниження безпеки веде до збільшення ризику потрапляння в аварійну ситуацію через втрату контролю над машиною.

Тому при появі перших симптомів виходу з ладу вузла, потрібно в найкоротші терміни провести діагностику і при необхідності заміну стійок амортизатора.

Оригінальні передні стійки амортизатора Renault є ідентичними для обох сторін осі, тому мають однаковий артикул. На Renault Duster встановлюються вузли з каталожними номерами 8200813791, 543028126R і 543029233R.

Також у автовласників є можливість придбати був у вжитку вузол. Недоліком такої запчастини є неможливість точно дізнатися залишковий ресурс.

Номер за каталогом і вартість хороших передніх стійок амортизатора для Renault Duster від сторонніх виробників

Чи не бажаючи переплачувати за нову рідну стійку або ризикувати і купувати підтриману оригінальну запчастину, автовласники вдаються до аналогам від сторонніх виробників. У таблиці нижче представлений перелік брендів, які добре себе зарекомендували на Duster.

ПроізводітельАртікулПрімерная вартість, рубль
KYB 338737 3000-4000
TRW JGM1259T 2100-2600
Monroe G7372 2280-2800
Breckner BK20003 1800-2100
Klaxcar France 46037Z 2220-2500

Артикульний номер і орієнтовна вартість на задні оригінальні стійки амортизатора Renault Duster

На Duster встановлюються однакові задні стійки амортизатора з правого з лівої сторін. Каталожні номери вузлів для повнопривідної моделі. 8200811407, 562103964R і 562105300R. Авто з передніми привідними колесами комплектується стійкою з артикулом 562105043R.

У автовласників є можливість придбати оригінальні задні стійки амортизатора на Duster з авторазборок. При цьому автовласник не зможе бути впевнений, що придбана стійка прослужить довго.

Попередня підготовка до заміни

При проведенні заміни стійок амортизатора додатково може знадобитися придбати:

 • опори амортизатора;
 • пружини;
 • опорні підшипники;
 • стійки стабілізатора;
 • пильовики.

Для позбавлення від сторонніх звуків з боку підвіски досвідчені автовласники рекомендують на нижню частину пружини надягати гумовий патрубок. Тому слід заздалегідь придбати невеликий відрізок шланга відповідного діаметру.

Необхідні інструменти для самостійної заміни

Для того, щоб заміна передніх стійок амортизаторів пройшла успішно, необхідні інструменти, які наведені в таблиці нижче.

Заміна передніх стійок амортизатора на Renault Duster

Інструкція по заміні передніх стійок амортизатора на Duster представлена ​​нижче.

 • відкрити капот.
 • Одним ключем захопити шток амортизатора, щоб він не провертався, а другим. послабити затягування гайки.
 • Зафіксувати автомобіль стоянковим гальмом.
 • Під задню вісь підкласти противідкатні башмаки.
 • Від’єднати кріплення гальмівного шланга і повністю звільнити його.
 • Відкрутити гайки кріплення тяги стабілізатора до стійки амортизатора.
 • Від’єднати стійку від кузова.
 • Зняти з боку бризковика залишилася там резинометаллическим прокладку.
 • Викрутити гайку штока стійки.
 • провести дефектовку знятих елементів.
 • Зібрати всі в порядку зворотному зняттю.
 • Проконтролювати роботу підвіски.

Артикул і вартість хороших аналогів рідних задніх стійок амортизатора для Renault Duster

БрендКаталожний номерПрімерная вартість, рубль
KYB 338738 3300-400
Bilstein 19223483 2250-2600
Breckner BK20107 1720-2000
Kayaba 343827 2150-2500
Stellox 42139935SX 1200-1400
ФірмаАртікулОріентіровочная ціна, рубль
Asam 30950 1500-1800
Monroe G7386 1550-1800
Trialli AG09504 1680-2000
Breckner BK20106 1780-2200
TRW JGM1106T 2400-3000

Особливості заміни стійок на Renault Duster з повним приводом

Особливістю заміни стійок амортизатора на Renault Duster 4х4 є невелика відмінність в конструкції стійки амортизатора і наявність необхідності проводити зняття тяги стабілізатора. Інструкція по проведенню робіт додається нижче.

Стійка стабілізатора на Renault Symbol (Renault Симбол)

Дізнатися розміри і параметри стійки стабілізатора для Renault Symbol 1, 2, 3

Тут Ви можете вибрати не тільки стійку стабілізатора, за найкращою ціною, а й оригінальні підвіски і кермові для таких моделей і марок машин Renault Symbol 1, 2, 3 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 2003, 2004, 2005, 2006. 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 року, 2016 2017, 2018, 2019 року, з двигуном 0.9, 1.0, 1.2, 1.4, 1.5, 1.6, 1.9, 2.0, 3.0 і кузовами седан. Вам допоможуть підібрати оригінальні запчастини для машини, які точно підійдуть і запропонують професійну рекомендацію. Є можливість порівняти зовнішній вигляд автомобільні деталі на фото, перевірити розміри і характеристики, а також дізнатися скільки коштує стійка стабілізатора. Завжди можна звернутися за підказкою до нашого фахівця, якщо у Вас виникли труднощі при підборі підвіски і рульового під Renault.

Найбагатший вибір оригінальних стійок стабілізатора чудової якості до будь-якій машині з можливістю поставки клієнтам в регіонах: Чернівці, Бориспіль, Луцьк, Хмельницький, Кривий Ріг, Запоріжжя та в ін. Регіони України. Завжди можна звернутися за порадою до нашого фахівця, якщо у Вас виникли складнощі при підборі підвіски і рульового на Renault Symbol 1, 2, 3.

У Вас є можливість підібрати оригінальні стійки стабілізатора до Renault Symbol 1, 2, 3 за допомогою відповідних Вам умов:

Інші назви деталі до машини: стійка стабілізатора.

Як збільшили ресурс стійок стабілізатора

Конструктивні особливості посилених стійок стабілізатора ATP auto parts

Для отримання посиленої конструкції тяг стабілізатора інженери компанії АТР застосували як нові, так і перевірені технічні рішення. В порядку вагомості це:

КАПРОЛОНОВИЄ вкладиш має високу ударостійкість, що найбільше збільшує довговічність даних виробів

На початковому етапі виробництва були виявлені деякі дитячі хвороби даних виробів, які усунули шляхом:

Збільшений діаметр кулі пальця до 20 і 22 мм дозволив знизити питомий тиск на вкладиш, тим самим також збільшивши ресурс шарнірів

Переваги стійок стабілізатора ATP auto parts

Для підвищення корозійної стійкості відкритої частини кульового пальця її піддають воронінню

Стійки стабілізатора: які краще

Стійки стабілізатора легкових автомобілів з-за жахливого стану доріг в нашій країні вже не одне десятиліття є видаткової запчастиною. Їх доводиться міняти майже при кожній заміні масла і фільтрів. Через таку ситуацію шість років тому вінницька компанія ATP (торгова марка АТР auto parts), розробила і першою в Україні розпочала виробництво в промислових обсягах посилених шарнірних тяжкий стабілізатора. І сьогодні українські стійки стабілізатора АТР auto parts стали, мабуть, найреальнішим способом збільшення ресурсу підвісок, в яких ці вузли є слабкою ланкою.

Гарантія та ресурс

Гарантію на стійки стабілізатора в Україні мало хто підтримує, так як вони не розраховані для поганих доріг, тому зазвичай проїжджають дуже мало, а повертати вийшли деталі закордонному виробникові економічно недоцільно через великі транспортних витрат, митних процедур і т.д.

Для отримання високої міцності і зносостійкості кульові пальці проходять кілька ступенів термо- і механічної обробки

Стойки стабилизатора для Рено Дастер от мазда 3, мой отзыв.

Полірування кулі пальця до рівня супер-фініш знижує знос в парі «куля-вкладиш»

Переваги перед саморобними конструкціями

Для максимальної герметичності пильовика застосували більш жорсткі і довговічні кільця ущільнювачів: більше. штамповані з прута з прямокутним перетином, мале. зроблено з довговічного (в порівнянні з гумою) поліуретану і має квадратний перетин

Стійки стабілізатора на Renault Duster

Коли автомобіль мчить на високій швидкості по трасі і входить в поворот, на нього починає впливати відцентрова сила і намагається викинути автомобіль з дороги. Щоб цього уникнути, в конструкції транспортних засобів передбачений поперечний стабілізатор. Його завдання. зберегти і збалансувати пружність лівої і правої підвіски і утримати автотранспортний засіб на дорожньому покритті.

Стабілізатор поперечної стійкості являє собою металевий стрижень або балку різної конфігурації і є обов’язковим елементом конструкції авто. Досить простий пристрій дозволяє збалансувати зусилля між двома підвісками і зменшує крен машини при різких або затяжних поворотах на підвищених швидкостях, забезпечуючи маневреність і зберігаючи керування автомобілем. А найголовніше. підвищує безпеку водія і людей, що знаходяться всередині авто.

Одним з конструктивних елементів поперечної балки є стійка стабілізатора, яка кріпиться на обох її кінцях. Вся система працює як одне ціле. Її дія сприяє:

Диагностика стоек стабилизатора без инструмента

 • зниження розгойдування кузова автомобіля;
 • зменшення ймовірності перекидання машини;
 • поверненню в горизонтальне положення;
 • поліпшенню зчіпки колісної пари з поверхнею дороги;
 • правильному перерозподілу навантаження на бічні стійки під час віражу.

Як би ми не берегли свій автомобіль, постійний рух машини рано чи пізно призведе до втрати працездатності стійок. Для зручності їх ремонту та заміни стійки мають нескладну конструкцію і відносяться до розряду витратних матеріалів. Якщо в машині встановлені однаково нові стійки стабілізатора, то вони цілком можуть витримати до двадцяти тисяч кілометрів автопробігу. Ця цифра відноситься тільки до акуратним водіям, якщо ж машина експлуатується в складних погодних умовах на нерівній дорозі, то гарантійний термін експлуатації деталі знижується на порядок.

За зовнішнім виглядом стійка стабілізатора Renault Duster 4х4 являє собою металевий стрижень, на кінцях якого закріплений рухомий болт в корпусі з ущільнювальними подушками.

Щоб з’ясувати, наскільки зношений вузол, необов’язково знімати його для обстеження. Існують певні ознаки, що вказують на порушення в роботі стабілізатора:

 • при входженні в поворот спостерігається сильний крен;
 • потрапляючи в невеликі ями чути виразний металевий удар в районі розташування амортизаційних стійок;
 • одну зі сторін авто в момент гальмування трохи заносить вперед;
 • при русі по рівній дорозі машину веде вправо або вліво і прходить повертати її на колишній курс поворотом керма.
 • часте пересування по поганих ділянках дороги з великою кількістю ям;
 • неакуратно їзда з різкими поворотами.

Якщо симптоми пошкодження конструктивної цілісності стабілізаційного вузла в наявності. необхідно вирішити питання про доцільність його ремонту або заміни. Щоб зрозуміти, чи потрібно проводити профілактичні роботи або деталь ще попрацює, слід:

 • Поставити автомобіль на естакаду, оглядову яму або підйомник.
 • Візуально оглядають стабілізатор. Пробують розхитати стійки рукою. При появі невеликого люфту деталь необхідно негайно замінити, щоб далі не стало ще гірше.
 • Не завжди можливо визначити люфт в машині, що знаходиться в підвішеному стані на естакаді. Тому багато автовласників рекомендують процедуру виявлення несправності виконувати на ямі з залученням помічника.
 • Принцип огляду: поки один розгойдує машину з боку в бік, інший, перебуваючи в оглядовій ямі намагається почути або відчути стукіт.
 • кожен елемент в конструкції автомобіля має каталожний номер. Компанія Renault має спеціалізовану базу даних в інтернеті, в якій можна знайти інформацію про потрібної деталі автомобіля. При покупці запчастин ці відомості дуже навіть допомагають;
 • якщо деталь оригінальна, то на упаковці, в якій вона знаходиться, обов’язково повинен бути присутнім логотип. Запчастина супроводжується документацією або керівництвом по її установці;
 • на самому виробі ставиться спеціальне клеймо, номер, напис або слабозаметний мітка.
ПроізводітельАртікулЦена. руб.
оригінальні
RENAULT 546180001R 2179
RENAULT 551103022R 2374
аналогові
TEKNOROT DC-336 550
FEBEST 2423-DASTF (1.6 /1.5D 10) 730
FENOX LS11102 (для двигуна 2.0 F4R404) 520
Meyle 7160600014 / HD (посилена) 759

Для тих, хто має зайву копійку, автовласники радять встановити поліуретанові втулки на стабілізатор. Вони дорожче обійдуться, але їзда на такому автомобілі буде тихіше і приємніше. Керованість відчутно покращиться.

Чим загрожує несправна стійка

Зміна в якості управління автомобілем може обернутися незворотними наслідками. Машина в самий невідповідний момент здатна змінити траєкторію руху і стати учасником дорожньо-транспортної пригоди. Тому, щоб убезпечити себе, своїх близьких і інших учасників дорожнього руху, при виявленні найменших ознак порушення роботи автомобіля, слід негайно припинити рух і поставити машину на ремонт. Якщо вчасно не звернути увагу на порушення в роботі, то через півроку, а то й раніше буде вже пізно і ремонтувати доведеться не тільки стійку стабілізатора, а й інші важливі вузли.

стійки, стабілізатора, renault, duster

Виправити недоліки з поперечною балкою можна цілком своїми руками, не звертаючись до станції технічного обслуговування.

Інструкція по заміні стійки стабілізатора

З практики можна з упевненістю сказати, що при необхідності заміни однієї виробленої стійки, найкраще міняти стійку і на другій стороні авто. І так, приступаємо до виконання робіт:

 • Роботи треба проводити на рівній поверхні. Для початку необхідно авто підняти за допомогою домкрата, при чому, обидві його сторони. Це треба зробити для горизонтальності поперечної балки. Якщо машина буде нахилена, то стабілізатор буде підтискати підвіску і перешкоджати подальшим роботам.
 • демонтується колесо.
 • На зовнішньому шарнірі викручується гайка, що утримує палець.
 • Виймаємо палець верхньої петлі з кронштейна амортизаційної стійки.
 • Відгвинчується гайка кріплення нижньої частини шарніра стійки стабілізатора до поперечної штанги. демонтується стійка.
 • Встановлюється нова стійка в зворотному порядку.
 • Всі з’єднання обробляються фіксатором різьби.
 • Гайки затискаємо до упору. Процес заміни стійки завершено.

В аналогічній послідовності виконуються роботи з другої стійкою передньої підвіски і двома на задній. Як видно особливих знань в цій справі не потрібно. Звичайно, доведеться повозитися і неабияк вимазатися, але це варто того.

Порада. Після закінчення всіх етапів заміни елемента стабілізатора потрібно в обов’язковому порядку перевірити автомобіль в русі. Якщо шум і стукіт залишилися тими ж, то неполадки в роботі автомобіля ховаються в інших механізмах. Тут вже без втручання фахівців не обійтися.

Детально відео інструкцію по заміні стійки стабілізатора поперечної стійкості Renault Duster можна вивчити на сторінках інтернету, присвячених ремонту і обслуговування транспортних засобів.