Заміна передніх гальмівних колодок на Kalina

Старі і нові колодки. Знос у старих ще не катастрофічний, але за регламентом необхідна заміна, інакше вони «с’ёдят» гальмівні диски

Існує ряд причин, за якими рекомендується змінити передні гальмівні колодки на LADA Kalina. А саме:

 • Скрип в передніх колесах при натисканні на педаль гальма.
 • При розсипання колодки всередині супорта вона починає «торохтеть».
 • При покупці підтриманого автомобіля на авторинку або в салоні.
 • Коли знос колодки досяг максимуму. Зазвичай це фрикційна товщина менше 1,5 мм.
 • Один раз на рік, після зимового сезону їзди.
 • Коли при гальмуванні нерівномірно хапають гальма.

Всі зазначені фактори стають основополагательнимі для заміни передніх гальмівних колодок на Ладі Kalina.

LADA Kalina

Багато власників Kalina, зіткнувшись з непомірним скрипом заводських колодок, вирішуються на їх заміну мало не відразу після покупки машини. Сама по собі операція не дуже складна. З нею впорається будь-який автолюбитель, якщо буде неухильно слідувати рекомендаціям нашого механіка.

Заміна задніх гальмівних колодок

Важіль ручного гальма повинен бути опущений до упору (автомобіль расторможен). Знімаємо заднє колесо і надійно фіксуємо автомобіль на опорній стійці заводського виготовлення.

Після монтажу барабана кілька разів натискаємо педаль гальма для установки поршнів в робоче положення. Регулюємо гальмо стоянки.

Передні гальмівні колодки. це перша ланка безпеки. Вони забезпечують своєчасне гальмування автомобіля для запобігання зіткнення або повної зупинки автомобіля. На LADA Kalina оригінальні передні гальмівні колодки не зовсім досконалі і мають ряд недоліків, тому власники автомобіля часто звертаються до більш якісним аналогам.

Відео заміни передніх гальмівних колодок нижче.

На замітку

На Lada Kalina передні гальма. дискові, задні. барабанні.

Гальмівні колодки необхідно міняти тільки комплектом. всі чотири штуки на обох передніх колесах. Те ж відноситься до задньої осі. Заміна колодок тільки одного гальмівного механізму може привести до відведенню автомобіля в сторону при різкому уповільненні.

Перед початком робіт перевірте рівень рідини в бачку гідроприводу гальм. Якщо він знаходиться поблизу позначки «МАХ», то перед установкою нових колодок шприцом або гумовою грушею слід відкачати з бачка частина рідини, щоб при утопленні поршнів в робочий циліндр гальмового механізму вона не витікала з-під кришки бачка.

Заміна гальмівних колодок

Заміна гальмівних колодок завершена. Тепер ви знаєте як поміняти колодки самостійно покроково.

передніх, гальмівних, колодка, kalina

Інструменти для заміни колодок

Для того, щоб успішно пройшла заміна гальмівних колодок, власнику потрібно буде залучити до заходу такий набір засобів та інструментів:

 • Ключ, що дозволяє відкручувати кріплення колісних дисків.
 • Домкрат і упори. Можна вивісити авто за допомогою підйомника, але він є далеко не завжди.
 • Пасатижі і плоска викрутка.
 • Ключ ріжкового типу на «13» і головка, розмірність якої «17».
 • Струбцина (рекомендована).
 • шприц.

Заміна гальмівних колодок не здатний відібрати більше години часу за умови наявності у власника досвіду в обслуговуванні.

Вибір колодок і артикули

Перед кожним власником авто Kalina стоїть непростий вибір запасної частини. Що ж краще оригінал або аналог? Адже колодки. це перша ланка безпеки руху і гальмування.

Відповідь криється на поверхні. І ті, і інші досить гарні і за якістю, і ефекту.

Але, ось сучасні аналоги стають ще краще, оскільки фрикційний матеріал, у більшості, набагато якісніше і витривалішими.

Отже, розглянемо, які ж передні колодки підходять на Ладу Калину.

Як замінити задні

Щоб не допустити помилок при установці нових задніх колодок на Ладу Калину, слід крок за кроком виконати ряд дій.

  Переведіть коробку передач на першу швидкість, покладіть під передні колеса упори і домкратом підійміть задню частину машини.

Іноді для надійності під кузов ставлять додаткові упори

Коли колесо буде піднесено, відкрутіть фіксатори і зніміть його, щоб отримати доступ до барабану.

Зняте колесо для страховки можна покласти під кузов

Використовуючи комірець, відкрутіть всі шпильки, які утримують барабан, після чого зніміть його. Для спрощення процесу можна постукати по задній частині барабана молотком, щоб послабити кріплення.

Використовуйте дерев’яну проставку при роботі з металевим молотком, щоб не пошкодити барабан. Краще для цього підходить киянка

Зніміть шплінт плоскогубцями, повернувши шток за годинниковою стрілкою. Потім вийміть нижній пружину, тиснучу колодки і підвідний коротку пружину з центральної частини колодки.

Краще, якщо руки будуть захищені рукавичками

Не виймаючи верхню пружину, візьміться за центр колодки і відводите її убік до тих пір, поки розміщена під пружиною пластина не впаде.

Відводите колодку в сторону, поки пластина чи не випаде

Від’єднайте підвідний пружину, вийміть пластину і зніміть незафіксованим колодку.

Будьте уважні з пружинами: нові в комплекті для заміни не йдуть!

 • Встановіть нові колодки і далі дотримуйтесь зворотного порядку дій.
 • Як правильно зробити заміну передніх гальмівних колодок

  Зміна даних комплектуючих на більшості автомобілів ВАЗ не є чимось надприродним, і LADA Kalina не виняток з цього правила. Всього кілька досить простих кроків дозволять вам знову отримати потужні і чутливі гальма, готові зреагувати на будь-яке натиснення педалі. Звертаємо увагу на те, що вам обов’язково доведеться приготувати кілька цеглин, які гратимуть роль підставки в процесі розбирання та складання автомобіля. Отже, перш за все нам необхідно запастися необхідними інструментами. Для заміни передніх гальмівних колодок на вашій Ладі Kalina вам знадобляться:

  • домкрат.
  • Балонний ключ.
  • плоска викрутка.
  • Плоскогубці і длінногубци.
  • Ріжкові ключі на 13 (підійде і торцевої) і 17.
  • Бажано також мати під рукою струбцину.

  Заміна опорного підшипника на LADA Kalina без зняття стійки

  Отже, покрокова інструкція по заміні гальмівних колодок на Ладі Kalina виглядає наступним чином:

  • Автомобіль повинен перебувати на майданчику з рівною поверхнею. Поставте машину на передачу, виверніть кермо в сторону колеса, на якому буде проводитися заміна, підставте цеглини.
  • Підніміть машину за допомогою домкрата, скрутіть болти повністю, зніміть колесо.
  • Піднімаємо супорт, знімаємо стопорний болт ключем на 13, відгинаємо платівку.
  • Поршень може бути висунутий трохи вперед через стирання старих колодок. Його буде необхідно відігнути трохи назад. При цьому краще це робити ключем для труб або струбциною, оскільки сил рук може і не вистачити.
  • Потім необхідно вставити викрутку в неробочу частину гальмівного диска, а потім акуратно натягуємо ручку на себе, діючи як би важелем, прибираючи поршень глибше. знімаємо колодки.
  • Встановлюємо нові комплектуючі, збираємо гальмівний барабан, монтуємо колесо.

  Ось так, всього за 6 кроків можна замінити гальмівні колодки на Ладі Kalina.

  Якщо будь-які моменти залишилися вам незрозумілими, варто скористатися відеоінструкції, де фахівець докладно розповість вам про всі тонкощі процесу.

  Важливий момент: гальмівні колодки необхідно міняти на обох колесах відразу для того, щоб не допускати втрат ефекту, не піддавати ризику барабан на колесі зі зношеною деталлю і не прискорювати знос нової.

  Як Поміняти Колодки На Kalina Передні Відео

  Як поміняти передні гальмівні колодки на Ладі Kalina

  Гальма. важливий елемент безпеки будь-якого автомобіля, і LADA Kalina не є винятком. Тому хто автовласник повинен дивитися за ними і підтримувати в бездоганному стані.

  Замена передних тормозных колодок. Приора, калина.

  Передні гальмівні колодки піддаються ще більш високим навантаженням, ніж їх задні аналоги.

  Причина у тому, що під час гальмування сила інерції штовхає автомобіль вперед, як слід, все навантаження переходить конкретно на передню частину.

  Тому ресурс їх служби набагато менший, ніж у подібних девайсів, встановлених на задніх колесах. Тому потрібно уважно прислухатися до стану автомобіля і при виникненні перших підозр проводити Заміну фронтальних гальмівних колодок. Зараз розмова піде про те, як це зробити на автомобілі LADA Kalina, і як знайти наявність несправності такого змісту.

  оригінальні колодки

  Почнемо з оригінальною деталі від АвтоВАЗу. Номер деталі, за яким і відбувається пошук, виглядає так. 2110-3501080. Це ті самі колодки, які встановлюються на ВАЗ 2110 і Priora. Завод вирішив не змінювати структуру передніх гальм. за комплект.

  Коли робимо заміну

  У документах ТО для LADA Kalina обов’язково вказується необхідний кілометраж, після проходження якого повинна проводитися заміна передніх і задніх гальмівних колодок, проте по факту цей термін може бути набагато меншим.

  Особливо велика кількість скарг надходить на заводські комплектуючі, які зношуються, не пройшовши і 15 000 км.

  Продукція якісних виробників здатна витримувати і довший термін, однак інтенсивність експлуатації авто, стиль водіння, якість доріг можуть грати свою роль в зносі.

  Визначити необхідність заміну передніх гальмівних колодок на вашій Ладі Kalina можна за трьома основними факторами, зокрема:

  • різке погіршення гальмівного ефекту при натисканні на педаль;
  • поява металевого «вереску» при терті комплектуючих про барабан;
  • серйозне стирання покриття передніх гальмівних колодок, яке виявляється при розборі гальмівного барабана.

  Отже, вам необхідно провести заміну даних комплектуючих на вашій Ладі Kalina. Далі розберемо покрокову інструкцію, як зробити це своїми руками без звернення до фахівців.

  Заміна передніх гальмівних колодок на LADA Kalina інструкція

  На знос колодок і гальмівних дисків вказує биття по педалі гальма при різкому гальмуванні. Ще однією ознакою зносу колодок є наявність на гальмівних дисках рудого нальоту від металевого пилу гальмівних механізмів. Детальніше дізнатися про способи діагностики гальмівних колодок ви можете в статті «Коли міняти передні гальмівні колодки?». В середньому вважається, що заміна гальмівних колодок на Kalina необхідна через кожні 40 000 км пробігу автомобіля, враховуючи при цьому стиль водіння. Але ця величина приблизна, оскільки є ряд факторів, які цей термін можуть істотно вкоротити. Так як поміняти гальмівні колодки на LADA Kalina своїми руками?

  СНЯТИЕ И ЗАМЕНА ПЕРЕДНИХ ТОРМОЗНЫХ КОЛОДОК ЛАДА КАЛИНА

  Зверніть увагу на бачок гідроприводу гальм. якщо вона на позначці «max», то необхідно гумовою грушею або шприцом відкачати частину рідини. Це потрібно для того, щоб рідина не витікала з бачка при закладі поршня в робочий циліндр гальмового механізму.

  Візьміть колісний ключ і зірвіть з місця болти кріплення колеса. Повністю їх відкручувати не потрібно. Підніміть на домкраті одну сторону автомобіля. Після цього відкрутіть до кінця болти кріплення колеса і зніміть його.

  Зняте колесо, особливо в дорозі, краще підкладати під машину. В цьому випадку, якщо домкрат зірветься, машина впаде на колесо. Інакше машина впаде на гальмівний диск, який можна серйозно пошкодити.

  Для зручності заміни колодок поверніть кермо до упору в ту сторону, з якої ви будете працювати. Зігніть плоскогубцями або підбийте молотком контрящім шайби, щоб послабити їх.

  Потім повністю зніміть два болта напрямних. Підніміть супорт і стисніть поршень гальмівної колодки.

  передніх, гальмівних, колодка, kalina

  Уважно огляньте всі гальмівні механізми.

  • Пильовики направляючих гальмівного циліндра і поршня не повинні бути порвані або роздуті.
  • Гальмівний шланг не повинен містити слідів порізів або тріщин до шару армування. Крім того, гальмівний шланг не повинен мати патьоків і запотівання.
  • Гальмівний диск повинен бути рівномірно зношений, а його товщина не повинна бути менше допустимої величини, визначеної виробником

  Якщо якийсь із механізмів має перераховані вище дефекти, його слід замінити.

  Перевірте, щоб феродо- гальмівний елемент колодок. стикалося з гальмівним диском. Вставте верхню напрямну на своє місце, засуньте гальмівний циліндр в нижню напрямну і закрутіть її.

  Вирівняйте кермо. Поставте на місце колесо і закрутіть болти. Болти слід затискати хрест-навхрест. Опустіть домкрат майже до самого кінця, щоб колесо стояло на землі, і Дожміть колісні болти. Тепер цілком опустіть домкрат.

  За такою ж схемою замініть колодки на іншому колесі.

  Після заміни колодок обов’язково поверніться в салон машини і кілька разів натисніть на педаль гальма. Потрібно домогтися того, щоб педаль перестала провалюватися. Перевірте рівень гальмівної рідини в бачку під капотом. Якщо педаль не перестає провалюватися, то слід шукати витік гальмівної рідини.

  Коли потрібна заміна задніх колодок?

  Пробіг у цих колодок більше регламентованого

  Важливим фактором є стиль їзди. Часте і різке натиснення на педаль гальма сильно зношує колодки, і заміна може зажадати через 7000-10000 км.

  Експерти рекомендують міняти задні гальмівні колодки на Ладі Kalina в наступних випадках:

  • Один раз на рік, після зимового сезону їзди.
  • При зносі колодок, коли товщина фрикційної колодки досягла 1,5.
  • Коли при гальмуванні нерівномірно хапають гальма.
  • При появі скрипу в задній частині коліс, коли йде гальмування.
  • Коли автомобіль куплений на вторинному ринку.

  Всі ці фактори сприяють тому, що задні колодки на Kalina пора змінити на нові. Ні в якому разі, не можна встановлювати підтримані колодки, оскільки нерівномірне гальмування і вироблення матеріалу можуть привести до ДТП з непередбачуваними наслідками.

  Зняття передніх гальмівних колодок ВАЗ 1117, 1118, 1119

  Буде потрібно. зняти колесо, перевірити рівень гальмівної рідини, якщо він поблизу позначки «МАХ», тоді потрібно відкачати частину рідини за допомогою шприца, щоб при установці нових колодок вона не витікала з-під кришки бачка. Приготувати пасатижі, накидний ключ «на 13» і «на 17».

  Гальмівний механізм переднього колеса LADA Kalina: 1-гальмівний диск; 2-спрямовуюча колодок; 3-супорт; 4-гальмівні колодки; 5-циліндр; 6-захисний ковпачок штуцера прокачування; 7-гвинт кріплення циліндра до супорта; 8-болт кріплення циліндра до направляючої пальцю; 9-чохол подає пальця; 10-щит гальмівного диска.

  • Відігнути край стопорною пластини болта кріплення циліндра до нижнього направляючої пальцю супорта, використовуючи пасатижі.
  • Відвернути болт накидним ключем «на 13», утримуючи направляючий палець ключем «на 17».
  • Витягнути болт зі стопорною пластиною.

  Підняти скобу і зняти гальмівні колодки Kalina з їх направляє.

  Алгоритм заміни передніх гальмівних колодок

  Домкрат поставити в гніздо «1» або «2» (як зазначено на фотографії). Якщо зробити це по-іншому, можна пошкодити кузов або зовсім перевернути автомобіль.

  також ознайомтеся

  Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

  Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

  • Вивернути кермо по максимуму вліво.
  • Підняти супорт, відкрутивши болт «1». Для цього скористатися ключем на «13».

  Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

  • Викруткою і плоскогубцями відігнути стопорну пластину, притримуючи за допомогою ключа на «17» гайку «2», щоб уникнути прокручування. Так як старі гальмівні колодки стерлися, потрібно опустити гальмівний поршень, щоб вдалося поставити нові (на фотографії це зазначено червоним прямокутником). Якщо без спеціальних інструментів зробити це не виходить, варто скористатися струбциной або розвідним ключем.

  Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

  Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

  Другий варіант: з внутрішньої сторони залишити тільки одну колодку. На місце, позначене на фотографії стрілкою, поставити велику плоску викрутку. Найкраще уперти її ближче до осі, в неробочу частину диска. Потім, користуючись викруткою як важелем, потягнути її рукоять на себе. Це дозволить змістити супорт до себе і втисне гальмівний поршень всередину.

  Заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками

  • Поставити нові колодки, опустити суппорт.
  • Затягнути болт, застопорити запобіжну пластину. Цим вдасться уникнути мимовільного відкручування болта.
  • Повертаючи кермо, поставити колеса прямо.
  • Повернути на місце колесо, поставити 4 кріпильні болти.
  • Опустити домкрат, дотягнути болти.

  Повторити всі дії на іншому колесі. Після цього слід долити ТЖ до позначки «MAX».

  Замінювати передні гальмівні колодки потрібно з обох сторін одночасно, щоб не виникло нерівномірний розподіл гальмівного зусилля на колесах, і автомобіль не виводила в сторону при русі.

  Після заміни колодок вони будуть притиратися до гальмівного диску перші 200 кілометрів. Протягом цього часу слід уникати різких натискань на педаль гальма.

  Порядок дій при заміні гальмівних дисків на Ладі Kalina

  Потім відгинаємо металеві пластини, які фіксують (стопорять) болти супорта зверху і знизу:

  Після чого відкручуємо ці два болта, ключем на 17 притримуючи внутрішню гайку:

  Після чого піднімаємо і відводимо супорт в зборі з гальмівним циліндром в сторону, попередньо вийнявши з посадкового місця гумове кільце фіксації шланга:

  І щоб він не заважав при подальшій роботі, можна його відсунути в сторону, бажано подалі. Найкраще покладіть його на захист двигуна, тільки акуратно, щоб не перегинати гальмівний шланг і не натягувати його:

  Тепер можна приступати до зняття направляючої скоби колодок, яка кріпиться за допомогою двох болтів профілю TORX E12:

  І зняти скобу, просто вийнявши її в сторону переднього бампера:

  Залишилося зовсім мала частина ремонту. Необхідно викрутити напрямні шпильки гальмівного диска:

  Після цього, нам знадобиться спеціальний знімач для заміни гальмівних дисків, якого поки у мене на жаль немає, але на фото нижче навів приклад, як він приблизно виглядає. Тут показаний механізм не LADA Калини, але думаю, що сенс його роботи зрозумілий:

  Якщо цього механізму в наявності немає, то можна скористатися старим перевіреним способом, взяти молоток і дерев’яний брусок і постукати через нього зі зворотного боку по диску, попередньо побризкати в місці з’єднання з маточиною спеціальним мастилом WD-40. Почекати кілька хвилин, поки всі откіснет і із середнім зусиллям постукувати зі зворотного боку, поки гальмівний диск не зіб’є з маточини.

  Після виконаної роботи по зняттю, установку виробляємо в зворотній послідовності

  Зверніть увагу, що заміну варто проводити парою: лівого і правого колеса, після чого відразу ж поставити нові колодки. Покрокові ілюстровані інструкції з виконання основних операцій з техобслуговування автомобіля LADA Kalina ви знайдете, пройшовши по посиланнях.

  Покрокові ілюстровані інструкції з виконання основних операцій з техобслуговування автомобіля LADA Kalina ви знайдете, пройшовши по посиланнях.

  Заміна змінного елементу повітряного фільтру двигуна

  Перевірка стану і заміна ременя приводу генератора

  Перевірка стану і заміна ременя приводу ГРМ 8-клапанного двигуна

  Перевірка стану колодок і дисків гальмівних механізмів передніх коліс

  Інструменти для заміни колодок

  Для того, щоб успішно пройшла заміна гальмівних колодок, власнику потрібно буде залучити до заходу такий набір засобів та інструментів:

  • Ключ, що дозволяє відкручувати кріплення колісних дисків.
  • Домкрат і упори. Можна вивісити авто за допомогою підйомника, але він є далеко не завжди.
  • Пасатижі і плоска викрутка.
  • Ключ ріжкового типу на «13» і головка, розмірність якої «17».
  • Струбцина (рекомендована).
  • шприц.

  Заміна гальмівних колодок не здатний відібрати більше години часу за умови наявності у власника досвіду в обслуговуванні.

  Які колодки вибирати?

  Заводські витратні компоненти виробництва «ТІІР» (видно на фото) володіють металевими вставками. Переваг у них мало, крім стерпним ціни, а ось про недоліки ми вже розповіли.

  Заміна гальмівних колодок

  Заміна гальмівних колодок завершена. Тепер ви знаєте як поміняти колодки самостійно покроково.

  Заміна гальмівних колодок на Kalina

  Одним з найголовніших механізмів автомобіля LADA Kalina, що стоять на сторожі водія і його супутників, є гальмівна система. Вона включає в себе досить багато елементів, від стану яких безпосередньо залежить ефективність гальмування. У їх числі знаходяться передні гальмівні колодки. Передні механізми мають дискову конструкцію. Тут зазначені колодки при натисканні на відповідну педаль притискаються до робочої зони диска, тим самим забезпечуючи ефект гальмування коліс.

  Якщо виникає несправність колодок, то нехтування їх заміною створює досить високий ризик створення аварійної ситуації. Від власника потрібна підвищена увага до гальмівних вузлів, що дозволить своєчасно виявляти зношені компоненти системи і оперативно проводити операції по їх заміні. Тому багатьох автовласників цікавить, як поміняти колодки.

  У нашому сьогоднішньому матеріалі ми детально розглянемо процес заміни колодок в передніх гальмівних вузлах LADA Kalina. Коли ця модель сходить з конвеєра її гальма мають колодками, які за своїм ресурсу поступаються продуктам відомих світових брендів. «Проживуть» такі витратні компоненти недовго, після чого власник зіткнеться з необхідністю правильного вибору. Експлуатація показує, що «рідні» передні гальмівні колодки в Kalina можуть з досить високою інтенсивністю зношувати робочу поверхню диска, викликаючи його передчасний вихід з ладу.

  Заміну потрібно проводити одночасно на обох сторонах передка. Це дозволяє забезпечити стійкість автомобіля під час процесу гальмування.

  передніх, гальмівних, колодка, kalina

  На завершення про важливе

  Заміну колодок на LADA Kalina слід виконувати тільки комплектно. Така дія дозволяє уникнути некоректного перерозподілу гальмівних зусиль між колісними вузлами, інакше може статися відведення авто з траєкторії. Відразу після процедури заміни колодки не будуть володіти достатньою ефективністю, адже для оптимальної притирання до поверхні диска їм потрібен якийсь час. Також спочатку (близько 200 км шляху) уникайте різких гальмувань щоб не викликати задираки на робочій зоні диска.

  Тепер ми переконалися, що замінити колодки в LADA Kalina досить нескладно. На це може наважитися навіть малодосвідчений власник, якому потрібно вказаний нами інструмент.

  Чи не рекомендуємо економити на безпеці і купувати колодки для LADA Kalina сумнівного походження. Довіряйте тільки перевіреним брендам.

  Отже, заміна передніх гальмівних колодок LADA Kalina своїми руками. поїхали

  Насамперед зніміть колесо, про те як це зробити розповідати не буду, оскільки це і так всім відомо. Загалом “зірвіть” болти кріплення поки машина стоїть на землі, затягніть ручник і включіть першу швидкість.

  Поддомкратьте машину з того боку з якої будете робити заміну, колесо повинно бути вивішених. Під колеса, які “залишилися на землі” встановіть противідкатні клинки або як варіант. цеглу, це виключить ймовірність.

  Нові гальмівні колодки, як правило, товщі старих зношених, тому перед тим як замінити гальмівні колодки рекомендую витягнути шприцом гальмівну рідину з бачка до позначки “MIN”, в іншому випадку вона буде виливатися під час виконання робіт.

  Домкрат необхідно встановити в спеціальне гніздо “1” (див. Фото) або “2”, якщо ви встановите домкрат в інше не призначене для цього місце, це може пошкодити кузов або привести до перекидання автомобіля.

  На фото можна побачити підтвердження версії про те, що штатні колодки на Kalina порядком стирають диск, навіть невеликий пробіг залишив значний слід на гальмівному диску.

  Щоб було зручно робити все подальші роботи виверніть кермо максимально вліво.

  Підніміть супорт, для цього відкрутіть болт “1”, використовуючи ключ на “13”.

  Візьміть викрутку і плоскогубці, з їх допомогою відігніть стопорну пластину, утримуючи ключем на “17” гайку “2” від прокручування. Оскільки старі гальмівні колодки стерті, необхідно трохи втопити гальмівний поршень, для того щоб встановити нові. (Див. Фото позначено червоним прямокутником). Іноді зусилля рук недостатньо, щоб втиснути поршень на місце, тому як варіант можете використовувати підготовлену раніше струбцину або розвідний ключ.

  залиште з внутрішньої сторони одну колодку, після цього в місце, яке позначене на фото стрілкою, встановіть велику плоску викрутку. Наголошувати викрутку необхідно ближче до осі в неробочу частину диска, потім використовуючи викрутку як важіль, потягніть рукоять викрутки на себе. Цим ви зможете змістити супорт до себе по відношенню до диска, а також вдавите гальмівний поршень всередину.

  Встановіть нові колодки і опустіть супорт.

  Затягніть болт і застопоріть запобіжну пластину, це дозволить запобігти мимовільне відкручування болта.

  Вирівняйте колеса кермом, щоб вони дивилися прямо.

  Одягніть колесо на місце і “наживите” чотири кріпильні болти.

  Опустіть домкрат і зробіть дотяжки болтів.

  Все вищеописане повторіть по відношенню до іншого колеса. Долийте гальмівну рідину в разі необхідності, її рівень повинен бути по позначці «MAX».

  Заміна передніх гальмівних колодок повинна проводитися в комплексі, тобто. ліва і права сторона, це дозволить уникнути нерівномірного розподілу гальмівного зусилля по колесах, а також небезпечного ефекту, коли автомобіль веде вбік через те, що одна сторона гальмує сильніше.

  Також ви повинні пам’ятати, що відразу після заміни нові колодки будуть менш ефективні з огляду на те, що їм необхідно трохи часу для того, щоб притертися до гальмівного диску! Притирання нових гальмівних колодок відбувається протягом перших 200 км, в цей період рекомендую утриматися від різких та затяжних натискань на педаль гальма, по можливості гальмуєте, завчасно використовуючи двигун.

  На замітку

  На Lada Kalina передні гальма. дискові, задні. барабанні.

  Гальмівні колодки необхідно міняти тільки комплектом. всі чотири штуки на обох передніх колесах. Те ж відноситься до задньої осі. Заміна колодок тільки одного гальмівного механізму може привести до відведенню автомобіля в сторону при різкому уповільненні.

  Перед початком робіт перевірте рівень рідини в бачку гідроприводу гальм. Якщо він знаходиться поблизу позначки «МАХ», то перед установкою нових колодок шприцом або гумовою грушею слід відкачати з бачка частина рідини, щоб при утопленні поршнів в робочий циліндр гальмового механізму вона не витікала з-під кришки бачка.

  LADA Kalina

  Багато власників Kalina, зіткнувшись з непомірним скрипом заводських колодок, вирішуються на їх заміну мало не відразу після покупки машини. Сама по собі операція не дуже складна. З нею впорається будь-який автолюбитель, якщо буде неухильно слідувати рекомендаціям нашого механіка.

  Як поміняти передні гальмівні колодки на Kalina

  Гальмівна система. грає важливу роль в повсякденному житті автомобіліста, від її справності залежить безпека, а нерідко і людське життя. Одним з найголовніших елементів гальмівної системи є гальмівні колодки, саме вони притискаючись до гальмівного диску, використовуючи силу тертя, зупиняють ваш автомобіль.

  Несправні гальмівні колодки. це величезний ризик, збільшений гальмівний шлях, а також підвищена ймовірність зіткнення і ДТП. Для того, щоб не стати головним героєм зведення надзвичайних подій, необхідно регулярно стежити за станом передніх і задніх гальмівних колодок. Сьогодні, я розповім про те, як замінити гальмівні колодки своїми руками на LADA Kalina в разі їх виходу з ладу.

  Деякі автомобілісти жартують з цього приводу, на їхню думку, першим, що необхідно зробити після покупки LADA Kalina. це замінити передні гальмівні колодки і тільки потім приступати до використання цього автомобіля. Частка правди в цих словах безумовно є, “рідні” колодки Kalina дійсно залишають бажати кращого. Крім того, існує думка, що вони порядком “їдять” гальмівний диск, так що хоч як крути, а заміна передніх гальмівних колодок. обов’язковий захід.

  Заміна передніх гальмівних колодок

  Після заміни колодок кілька разів натискаємо педаль гальма для установки зазорів між колодками і дисками. Перевіряємо рівень рідини в бачку і при необхідності доводимо його до норми.

  Для ремонту, вам необхідно мати наступний набір інструментів:

  • Балонний ключ;
  • домкрат;
  • плоскогубці;
  • Плоска викрутка;
  • Ріжковий ключ на “17” і торцевої на “13”;
  • Противідкатні клинки і кілька цеглин;
  • Струбцина (бажано);
  • Ну і, звичайно ж, нові гальмівні колодки на LADA Kalina і приблизно від 40-60 хвилин вільного часу, тут, правда, “як піде”, все залежить від майстерності і везіння.

  Коли необхідна зміна гальмівних колодок на Kalina?

  Звичайно, ви не зобов’язані змінювати колодки щороку. Виробник чітко встановлює кілометраж, який повинні «відходити» заводські вироби. Інша справа, що стиль їзди у кожного автолюбителя різний. Одні люблять активне водіння з частим гальмуванням, а інші воліють спокійну їзду.

  У першому випадку заміна гальмівних колодок може знадобитися набагато швидше, наприклад, через 5-7 тисяч кілометрів. У той час як при спокійній їзді вони можуть відслужити в два рази довше. Але і це ще не все.

  Міняти колодки бажано в наступних випадках:

  • При покупці автомобіля на вторинному ринку;
  • при появі сильного не усуває скрипу в процесі гальмування;
  • при товщині фрикційної колодки менше півтора міліметрів.

  Для виконання заміни підготуйте групу необхідних інструментів.

  • Домкрат, щоб підняти автомобіль, зняти колеса і підтримувати транспортний засіб у висячому положенні весь період ремонту;
  • балонний ключ;
  • плоска викрутка, за допомогою якої можна виконати більшу частину операцій;
  • пасатижі;
  • ключі (торцевої і ріжковий). Що стосується розмірів, то підготуйте вироби на «тринадцять» і «сімнадцять»;
  • противідкатні підставки або цеглини, за допомогою яких можна зафіксувати автомобіль;
  • комірець з «тридцятої» і «сьомий» голівкою;
  • струбцина.

  Як самостійно поміняти гальмівних колодок на Kalina

  Вітаю вас на сайті ремонт автомобілів своїми руками. При покупці LADA Kalina будьте готові до її обслуговування і своєчасному ремонту. Незважаючи на надійність авто, та чи інша деталь може вийти з ладу або відпрацювати свій ресурс.

  Заміна масла. фільтрів. перевірка і долівка охолоджуючої рідини. все це важливі складові експлуатації. Не варто забувати і про гальмівній системі, якої доводиться витримувати величезні навантаження. Щоб бути впевненим у безпеці, ви повинні знати, коли і як проводиться заміна гальмівних колодок на Kalina.

  Самостійна заміна передніх і задніх колодок

  Установка нових колодок на передніх і задніх колесах LADA Kalina трохи відрізняється. Отже, алгоритм робіт бажано розглядати окремо:

  Заміна передніх колодок на Kalina проводиться таким чином:

  Для початку трохи відпустіть всі болтові з’єднання на колесі, де буде проводитися заміна. Після поставте на ручне гальмо і покладете під задні колеса упори. Це необхідно, щоб зафіксувати авто.

  Врахуйте, що при виконанні робіт, тобто при знятих колодках заборонено вичавлювати гальмо. В іншому випадку поршень може бути видавлений з циліндрів гальмівної системи.

  Приступайте до демонтажу колеса. Щоб спростити собі задачу, викручуйте рульове колесо в ту сторону, з якої виконується робота по заміні колодок.

  Далі використовуйте пасатижі і викрутку, щоб вигнути стопорну пластинку. Беріть ключ на «тринадцять», викручуйте фіксує болт, для цього утримуйте поруч розташовану гайку ключем на «сімнадцять» (це дозволить запобігти провертання), після чого можна піднімати супорт.

  Щоб колодки зайняли свою позицію, втопите поршень гальм. Якщо у вас достатньо сили, то можна це зробити вручну (краще взяти струбцину або трубний ключ).

  Зробіть все маніпуляції в зворотному порядку і встановлюйте нові вироби. При цьому пам’ятайте про платівці, яка захищає від випадкового викручування болта. Коли колодки поставлені на одному колесі, можна переходити на інше. При цьому не забудьте перевірити і підлити гальмівної рідини в бачок.

  Зверніть увагу! При стисненні колодок гальмівна рідина в бачку піднімається і може политись через верх, це пов’язано з тим що нові колодки товщі.

  Замена передних тормозных колодок. Лада Калина

  Заміна задніх гальмівних колодок на Kalina виконуйте за алгоритмом нижче:

  Ставте авто на швидкість, підкладайте упори під колеса (обидва передніх і одне заднє). Після беріть домкрат і піднімайте задню частину авто (перед цим не забудьте трохи послабити болтові з’єднання);

  Як тільки колесо відірветься від поверхні, викручуйте болти до кінця і знімайте його.

  Використовуйте комірець з «сьомий» головкою і викручуйте з його допомогою дві шпильки (на них кріпиться барабан).

  Щоб спростити процес демонтажу барабана, обробіть простір WD-40 в тому місці, де стикається барабан до маточини, він зазвичай там щільно сидить. Вже через десять хвилин можна починати процес демонтажу.

  Зверніть увагу! Щоб барабан знявся легко потрібно послабити гайку на тросі стоянкового гальма.

  Демонтувати невеликі пружинки за допомогою щипців з центральної частини колодки.

  Після за допомогою щипців діставайте нижню пружинку, яка стягує колодки між собою (починайте роботу з правого боку).

  Діставайте колодку, яка розташована з правого боку без демонтажу верхньої пружини. Для цього візьміться сильніше за центральну частину і відводите її в сторону. Одночасно з цим піднімайте її до моменту, поки пластина чи не випаде сама.

  Тепер колодку можна сміливо демонтувати, як і саму пружину.

  Ставте нові колодки і виконуйте монтаж по зворотному алгоритму.

  Після заміни колодок не поспішайте відразу виїжджати на дорогу. прокачати гальма. Для цього зробіть кілька натискань на педаль гальма. вона не повинна провалюватися. Якщо ж ситуація не змінюється, то перевірте правильність виконаних робіт.

  Передні колодки на Калину: заміна своїми руками

  Передні гальмівні колодки в пристрої гальмівної системи автомобіля найбільш активно використовуються і схильні до прискореного зносу. При цьому LADA Kalina не стала винятком. Вся справа в особливості розподілу гальмівних зусиль і перенесення ваги самого авто при гальмуванні на передню вісь.

  В результаті передні колодки зношуються швидше задніх гальмівних колодок. Само собою, за їх станом потрібно стежити, а також змінювати колодки передні Kalina за найменшої підозри зносу нижче допустимої норми. Далі ми розглянемо, як замінити колодки на Kalina своїми руками, а також що потрібно враховувати, підбираючи гальмівні колодки на Калину.

  Перевірка гальмівних колодок

  Отже, на Kalina спереду встановлені дискові гальма. Так ось, для швидкої оцінки стану колодок потрібно звертати увагу на ряд характерних ознак, які вказують на знос. Перш за все, водій може помітити появу стороннього шуму (зазвичай свисту, скрипу або металевого скреготу при гальмуванні).

  Так ось, скрип або писк гальмівних колодок зазвичай є своєрідним індикатором їх зносу. Цей звук для залучення уваги водія видають спеціальні накладки, виконані на колодці. Якщо ж колодки свистять досить довго і водій ігнорує цей сигнал, свист переросте в скрегіт і цілком може початися критичний знос.

  • Щоб не допустити критичного зносу, колодки краще регулярно перевіряти, не чекаючи появи явних ознак у вигляді свисту або скреготу. Щоб зрозуміти, де стоять гальмівні колодки, необхідно виявити гальмівний супорт і заглянути в щілину, через яку видно гальмівні колодки. Через щілину можна поверхнево оглянути фрикційні накладки на колодці.

  Однак щоб повністю оцінити ситуацію, потрібно точно знати, коли міняти передні гальмівні колодки. Для цього колодки потрібно зняти і оглянути їх, візуально оцінити стан, а також перевірити, наскільки зношена фрикційна частина гальмівних колодок.

  Якщо фрикційна накладка пошкоджена, видно сколи та тріщини, сама накладка почала відвалюватися від підстави, це чітко вказує на необхідність заміни. Якщо фрикційного шару залишилося менше 1.5 мм, колодки також підлягають обов’язковій заміні.

  Заміна гальмівних колодок Kalina: як правильно замінити передні колодки

  Йдемо далі. Щоб замінити гальмівні колодки Kalina, необхідно підготувати плоску викрутку, зубило, молоток, набір гайкових ключів або окремо ключі на 13 і 17. Тепер давайте розглянемо, як замінити колодки гальмівні передні Kalina.

  Перше, передні гальмівні колодки на Kalina, як і на будь-якому іншому авто, міняти потрібно комплектом (змінюються всі чотири колодки, тобто повністю і на кожному колесі). Справа в тому, що якщо поставити нові вироби, але різних брендів, вони можуть мати фрикційні накладки різного типу. Якщо ж встановлювати нові елементи разом з колишніми в використанні, на гальмування неминуче вплине різниця товщини фрикційного шару.

  У свою чергу, при заміні колодок основне завдання зводиться до того, щоб не тільки поставити нові деталі, але і отримати максимальну плавність і однакову ефективність гальмування. Іншими словами, гранично важливо, щоб при гальмуванні машина не відхилялася від траєкторії, зберігала стійкість і т.д.

  • Тепер перейдемо до самої заміні. Спочатку потрібно зняти колесо, потім у скоби гальмівного супорта потрібно виявити кріплення. Викрутивши нижній болт, слід підняти скобу і зняти колодки.

  Здавалося б, все просто. Однак щоб відвернути нижній болт, спочатку потрібно відігнути куточок стопорною шайби, яка перешкоджає мимовільному викручування болта при їзді. Відігнути куточок можна викруткою або зубилом.

  Відігнувши кут шайби, нижній болт можна викручувати, притримуючи другим ключем направляючий палець від провертання. Потім слід підняти скобу у супорта до упору вгору, після чого можна діставати обидві гальмівні колодки. Зверніть увагу, перед тим як піднімати скобу супорта, слід вийняти гальмівний шланг з кронштейна і змістити так, щоб він не порвався при піднятті скоби.

  Далі викруткою з товстим стрижнем або невеликий монтуванням (як важіль) потрібно втиснути поршень всередину гальмівного супорта. Зазначений поршень потрібно вдавлювати, щоб вставити нові колодки, так як вони більш товсті, ніж старі і зношені. Само собою, при установці вони будуть упиратися в поршень, якщо його заздалегідь не втиснути.

  • Що стосується установки, на LADA Kalina заміна передніх гальмівних колодок гранично проста за умови того, що всі розглянуті вище операції виконані правильно і якісно. Нові колодки Kalina ставляться в зворотному порядку. При цьому важливо стежити за тим, щоб натискні пружини стояли паралельно самим колодкам.

  Ще потрібно звертати увагу на те, що коли болт направляючого пальця буде закручений (палець також потрібно притримувати іншим гайковим ключем), буде потрібно знову загнути куточок стопорною шайби. Головне, загнути куточок так, щоб болт не зміг відкрутитися.

  Що в підсумку

  Як видно, заміна колодок Kalina не є складною процедурою і цілком може бути виконана своїми руками. Головне, правильно підібрати самі колодки, а також дотримуватися всіх рекомендацій, розглянутих вище.

  Наостанок ще раз нагадаємо, що автомобіль переважно гальмує саме передніми колодками, так що за їх станом слід постійно стежити. Іншими словами, передні гальмівні колодки на Kalina вимагають більшої уваги, ніж задні, а також змінювати їх слід частіше для збереження максимальної ефективності гальмування і підвищення безпеки при їзді.