Заміна термостата DAEWOO Nexia 8 клапанів

важливі дрібниці

Заміна термостата на 8-ми клапанному двигуні

термостат, daewoo, nexia, клапан

 • Для забезпечення більш зручного доступу до всіх деталей, зніміть корпус повітряного фільтра, разом з усіма складовими і гофрами, що йдуть до колектора.
 • Підготуйте ємність і злийте в неї з двигуна частина рідини охолодження. Для цього посуньте хомут і трохи стягніть гумовий шланг, який з’єднується з металевим патрубком на термостаті. Після цих дій з системи охолодження зіллється близько 1,5 літрів рідини.
 • Візьміть головку на 10 і відкрутіть три болта, що кріплять верхню частину захисного кожуха ременя ГРМ, зніміть її.
 • Знімати ремінь ГРМ не слід, щоб уникнути втрати фаз газорозподілу, тому закріпіть його за допомогою дроту на шківі. Відразу примотати ще один дріт, достатньої довжини, зверху в центрі, щоб з її допомогою зафіксувати положення шківа з ременем. Після того, як шків буде знятий з распредвала, дріт можна буде трохи натягнути і прив’язати до отвору, розташованому зверху на крилі. Увімкніть на машині четверту передачу, візьміть головку на 17 і відкрутите болт шківа для ременя ГРМ на распредвали. Зніміть з валу шків, притримуйте його натяг і закріпіть підготовленої дротом.
 • Візьміть головку на 10 і відкрутите болти для кріплення внутрішньої частини захисного кожуха ГРМ. Будьте дуже обережні, якщо болти проваляться всередину під кожух, дістати їх буде занадто проблематично.
 • Відведіть акуратно двома руками кожух від головки, не прикладайте занадто багато зусиль, інакше він може надломити. Візьміть дріт, прив’яжіть її до отвору в кожусі і відтягніть його від термостата подалі, зафіксуйте його в такому положенні, прив’язавши дріт чогось. Перед вами болти кріплять термостата. Візьміть ріжковий або накидний ключ на 12 і відкрутите їх.
 • Зніміть корпус термостата, а потім і сам термостат. Під час вилучення термостата станеться витік охолоджуючої рідини, це близько одного літра, підготуйте ємність заздалегідь.
 • Візьміть новий термостат, встановіть його в потрібному положенні, обов’язково використовуйте при установці гумову прокладку, що входить в комплект з термостатом.
 • Подальшу збірку необхідно здійснювати в порядку, зворотному розбору.
 • Після складання в систему охолодження потрібно долівка рідини охолодження, при її відсутності можна використовувати дистильовану воду.

Про термостаті

Для термостата характерна наявність твердого термочутливого наповнювача. Основними функціями термостата є: скорочення часу прогріву двигуна і підтримання його робочої температури в межах норми.

В системі охолодження двигуна, для автомобілів марки DAEWOO Nexia, термостат розташовується на передній стінці блоку циліндрів, в спеціально відведеному для цього гнізді, до нього зверху щільно притиснутий корпус.

При нагріванні температури охолоджуючої рідини до 87 градусів термостат залишається в закритому положенні, і рідина здійснює циркуляцію по малому колу, виключаючи надходження в радіатор, це сприяє прискореному прогріву двигуна. При досягненні рідиною температури в 87 градусів і вище, клапан термостата відкривається, а повне його відкриття відбувається при досягненні рівня температури рідини охолодження в 102 градуси. При цьому забезпечується циркуляція рідини по великому колу, в ланцюжок якого входить радіатор охолодження. Повне закриття клапана відбувається при температурі 85 градусів.

Якщо ви стали помічати, що автомобіль став довго прогріватися, можливо, виною всьому термостат. Це легко перевіряється. Запустіть двигун на холодну і доторкніться рукою до гумового шланга, що йде від термостата.

Дэу Нексия.Замена термостата.

Термостат, найчастіше, заклинює, коли його становище відкрито, тому охолоджуюча рідина відразу від сорочки двигуна направляється в радіатор. Якщо все відбувається, як описано, то ви швидко відчуєте нагрів гумового патрубка, до якого доторкнулися рукою, при нагріванні патрубка термостат підлягає заміні.

Фотогалерея

Куди заливати холодоагент, дивіться фото в нашій галереї.

Відкручування кришки розширювального бачка 2. Мінімальна відмітка на резервуарі

Наслідки несвоєчасної заміни

Коротенько про наслідки несвоєчасної заміни холодоагенту:

 • В охолоджувальній системі з’являться відкладення. Втрата властивостей холодоагенту призведе до появи осаду, який в першу чергу заб’є розширювальний бачок і радіаторне пристрій. Через це антифриз не зможе ефективно циркулювати по магістралях системи охолодження.
 • Обігрівач буде працювати неефективно. Працездатність грубки порушиться в результаті непрохідності патрубків через утворення відкладень в них. Ця проблема зазвичай спостерігається в холодну пору року.
 • Автомобільний двигун перегріється. При порушенні інтервалів заміни закінчиться термін експлуатації холодоагенту, в результаті чого він втратить свої властивості. Через це антифриз не зможе ефективно охолоджувати мотор, що в підсумку стане причиною перегріву. Постійна їзда на автомобілі DAEWOO Nexia з перегрітою двигуном призведе до руйнування межкольцевих перегородок на порушених ДВС. Через це буде викривлена ​​площину на блоках, куди встановлюється ГБЦ. Також постійний перегрів призведе до швидкого виходу з ладу сальників. Вони почнуть сочитися і пропускати мастило, доведеться шукати місце витоку масла.

Заміна термостата на 8-ми клапанному двигуні

 • Для забезпечення більш комфортного доступу до всіх деталей, зніміть корпус повітряного фільтра, спільно з усіма складовими і гофрами, що йдуть до колектора.
 • Підготуйте ємність і злийте в неї з мотора частина рідини охолодження. Для цього посуньте хомут і трохи стягніть гумовий шланг, який з’єднується з металевим патрубком на термостаті. Після цих дій з системи охолодження зіллється близько 1,5 літрів рідини.
 • Візьміть головку на 10 і відкрутіть три болта, що кріплять верхню частину захисного кожуха ременя ГРМ, зніміть її.
 • Знімати ремінь ГРМ не слід, щоб уникнути втрати фаз газорозподілу, тому закріпіть його за допомогою дроту на шківі. Відразу примотати ще один дріт, достатньої довжини, зверху в центрі, щоб з її допомогою зафіксувати положення шківа з ременем.

Після того, як шків буде знятий з распредвала, дріт можна буде трохи натягнути і прив’язати до отвору, розташованому зверху на крилі. Увімкніть на машині четверту передачу, візьміть головку на 17 і відкрутите болт шківа для ременя ГРМ на распредвали. Зніміть з валу шків, притримуйте його натяг і закріпіть підготовленої дротом.
Візьміть головку на 10 і відкрутите болти для кріплення внутрішньої частини захисного кожуха ГРМ.

Будьте дуже обережні, якщо болти проваляться всередину під кожух, дістати їх буде занадто проблематично.
Відведіть акуратно двома руками кожух від головки, не прикладайте занадто багато зусиль, інакше він може надломити. Візьміть дріт, прив’яжіть її до отвору в кожусі і відтягніть його від термостата подалі, зафіксуйте його в такому положенні, прив’язавши дріт чогось. Перед вами болти кріплять термостата.

Візьміть ріжковий або накидний ключ на 12 і відкрутите їх.

 • Зніміть корпус термостата, а потім і сам термостат. Під час вилучення термостата станеться витік охолоджуючої рідини, це близько одного літра, підготуйте ємність заздалегідь.
 • Візьміть новий термостат, встановіть його в потрібному положенні, обов’язково використовуйте при установці гумову прокладку, що входить в комплект з термостатом.
 • Подальшу збірку необхідно здійснювати в порядку, зворотному розбору.
 • Після складання в систему охолодження потрібно долівка рідини охолодження, при її відсутності можна використовувати дистильовану воду.
 • Необхідна кількість

  Перед заміною необхідно знати, скільки літрів заливається в систему охолодження Nexia 150 2012 або іншого року випуску. Обсяг залежить від модифікації двигуна.

  двигун Обсяг охолоджувальної системи
  8 клапанів 6,2 літра
  16 клапанів 6,7 літра

  Врахуйте, що повністю злити речовина з охолоджувальної системи не вийде. У ній залишиться близько одного літра рідини. Видалити її можна шляхом продувки стисненим повітрям.

  Тепер зупинимося на питанні зміни антифризу або Тосола. Замінити його можна за допомогою фахівців, але ми розглянемо самостійний процес.

  Скільки антифризу в двигуні на DAEWOO Nexia

  Обсяг системи охолодження в восьмиклапанним двигунах Nexia N-100 становить 6,2 л.

  Природно, що при заміні рідко вдається злити антифриз повністю. У будь-якому випадку в системі залишиться близько літра рідини. Тому для заміни буде досить 5-5,5 л. Повний обсяг антифризу в системі охолодження Nexia N-150 16 клапанів. 6,7 л.

  Тут ситуація схожа. при заміні частина рідини залишається в системі, тому при заміні потрібно приблизно така ж кількість рідини. Однак в подальшому можуть виникнути ситуації (а вони виникнуть обов’язково) коли буде необхідно доливати рідину до нормального рівня.

  Ось тоді і стане в нагоді залишок нового антифризу.

  Іноді буває вигідніше взяти 10-літрову каністру, ніж добирати літровими баклашкамі.

  Nexia система охолодження: схема, характеристика, несправності

  Система охолодження DAEWOO Nexia є типовою для представників силових агрегатів. рідинна, закритого типу.

  УВАГА!

  Так як автомобілі DAEWOO (DAEWOO) мають кілька модифікацій на російському ринку, кінцева вартість ремонту може варіюватися в залежності від індивідуальних особливостей автомобілів DAEWOO (DAEWOO) і вироблених робіт. Будь ласка, перед записом на ремонт DAEWOO (DAEWOO) в Саратові, уточнюйте ціни у менеджерів слюсарного відділу за телефоном 8 (8452) 258-408 або 8 (8452) 58-66-55.

  Заміна термостата на DAEWOO Nexia 8 кл. G15MF

  Найпопулярніший двигун на Nexia, майже опельовський G15MF, відрізняється витривалістю і величезним за сучасними мірками ресурсом. Є екземпляри, які проїжджали до 350 тисяч км без капіталки. А ось без заміни термостата на Nexia 1,5 8 кл. з мотором G15MF мало хто може протягнути і 100-120 тисяч.

  Бренди, артикули і ціни термостатів для двигуна G15MF Nexia

  Перед установкою нового термостата багато рекомендують перевіряти температуру початку спрацьовування термоклапана. Також необхідно перевірити, наскільки щільно закривається, і наскільки широко відкривається клапан. Все це робиться елементарно, використовуючи ємність з водою і термометр.

  Навіть якщо ми дуже довіряємо бренду, все одно перевірку краще провести, оскільки роботи по заміні термостата чимало. Якщо щось піде не так, буде шкода витраченого часу і грошей. Ось що пропонує нам ринок:

  • термостат Gates TH00388G1, 88 градусів, ціна 170 гривень;
  • французький Calorstat by Vernet TH4898.92J, лідер продажів, 92 градуса, ціна 200 гривень;
  • Calorstat by Vernet TH4898.87J, на 87 градусів, 180 гривень;
  • Wahler 3017.87D2, 260 гривень, на 87 градусів;
  • Wahler 3017.92D2, відповідно, на 92 градуси;
  • Mahle TX 1 92D і Mahle TX 1 87D, ціна близько 320 гривень;
  • польський Maxgear 67-0019, недорогий і якісний, 92 градуса, 130 гривень;
  • як би оригінальний General Motors 96143939, 300 гривень;
  • Behr Hella TX 1 92D. найдорожчий, але не найнадійніший, ціна 380 гривень;
  • MotoRad 202-88. найдешевший (90-100 гривень), але непоганий.

  У деяких випадках доводиться докуповувати корпус термостата. Наприклад, якщо на ньому утворилася тріщина або скол на місці усадки патрубка. Ось його каталожний номер.

  Коли міняти термостат DAEWOO Nexia 1,5 л і який краще

  Цей двигун, G15MF, родом з минулого століття. Тому довге життя і хороший ресурс йому забезпечені. Практично всі запчастини по поршневий, голівці блоку, паливній системі і системі охолодження мають відмінну витривалість. Є нюанси з ергономікою проведення ремонтних робіт, тому на СТО за заміну термостата, наприклад, просять не менше 500-800 гривень і три години часу.

  Замена термостата Daewoo Nexia

  Суть операції ясна. Так, або приблизно так її проводять на СТО

  Ті, хто їздять на Nexia, навряд чи зможуть дозволити собі розкидатися тисячами гривень, тому ми пропонуємо замінити термостат самостійно. Заощадимо гроші, а заодно перевіримо стан приводу газорозподільного механізму, помпи і проведемо інспекцію блоку і головки на предмет течі масла. У мотора G15MF таке трапляється нерідко.

  Ресурс рідного термостата, як показує практика, може наближатися до 170-180 тисячам пробігу. А може і набагато менше, все залежить від заводу, на якому збиралася Nexia. Також важливо який термостат був встановлений спочатку. І, головне, як встановлено.

  Який краще термостат ставити на Нексію з мотором G15MF 8 кл.

  У продажу є кілька видів термостатів і кілька брендів. Спочатку визначимося з температурою спрацьовування (початком відкриття) термоклапана. Ось варіанти:

  • 72 ° С;
  • 82 ° С;
  • 87 ° С;
  • 92 ° С.

  Природно, чим пізніше відкривається термостат, тим краще прогрівається антифриз, оскільки він не потрапляє в основний радіатор охолодження і відмінно гріє радіатор грубки.

  Більшість наших водіїв ставлять термостати з температурою відкриття 92 градуси. За фактом він починає відкриватися при 88-89 градусах, що цілком прийнятно для наших погодних умов і кислих зим.

  Також температура антифризу істотно впливає на витрату палива.

  Ось тільки деякі дані, зібрані з декількох бортових комп‘ютерів DAEWOO Nexia 1,5 л:

  • від 40-60 ° С. 11,2 л / 100 км;
  • від 60-75 ° С. 9,8 л / 100 км;
  • від 76-90 ° С. 8,2 л / 100 км;
  • від 91-98 ° С. 6,3 л / 100 км.

  Отже, якщо ми помітили поганий прогрів двигуна або відстежили графік роботи термостата за допомогою сканера, і він не вписується в номінал, міняємо термостат.

  Міняємо термостат DAEWOO Nexia 1,5 на моторі G15MF

  Проблема в обслуговуванні мотора G15MF, зокрема, корпусу термостата і самого термостата в тому, що дістатися до них можна тільки в тому випадку, якщо зняти кожух ременя ГРМ. А він без демонтажу шестерні приводу распредвала, природно, не зніметься.

  Щоб зняти корпус термостата за правилами, потрібно розібрати половину двигуна. Ми робити цього не будемо.

  Тут потрібно вибрати один з варіантів. або міняти термостат DAEWOO Nexia з демонтажем ременя ГРМ і кожуха повністю, або з частковим зняттям кожуха. Перший варіант підійде для тих, у кого ремінь приводу ГРМ дихає на ладан і його потрібно міняти в будь-якому випадку. Ну або помпа вимагає заміни разом з роликами. Роботи дуже багато, може піти години три або чотири.

  Другий варіант куди ефективніше по витраті часу, але тут потрібен деякий досвід або, по крайней мере, дотримання ось цієї технології:

  • Охолоджуємо двигун, відкручуємо кришку розширювального бачка, підставляємо під радіатор ємність для зливу антифризу. Так, його потрібно зливати в будь-якому випадку.
  • Відкручуємо зливний кран і чекаємо, поки весь антифриз стече в ємність.
  • Знімаємо корпус повітряного фільтра разом з патрубком, відключаємо всі шланги, що ведуть до нього.
  • Головкою на 10 мм відкручуємо болти, що кріплять кришку кожуха ременя ГРМ.
  • Щоб зафіксувати ремінь ГРМ щодо приводної шестерні (шківа) распредвала, фіксуємо ремінь за допомогою пластикових стяжок або звичайною дроту. Робимо це надійно, щоб не збилися мітки фаз газорозподілу.
  • Відкручуємо шків приводу распредвала головкою на 17 мм і фіксуємо його на передній рамці в будь-якому зручному місці, щоб він не заважав, але ремінь при цьому був злегка натягнутий.
  • Відкручуємо головкою на 10 мм два болти кріплення кожуха, простеживши, щоб жоден з них не впав, дістати їх. ціла історія.
  • Акуратно, щоб не зламати кожух, відгинаємо його на себе. Навіть якщо і з’явиться тріщина, її можна буде пізніше заклеїти зсередини.
  • Накидним ключем на 12 мм відкручуємо два болти кріплення корпуса термостата. Знімаємо його, оглядаємо його стан. Часто на патрубку виникають раковини і відколи, в цих випадках краще міняти корпус.
  • Виймаємо старий термостат, ретельно витираємо посадочні площині. Очищаємо їх від залишків старої прокладки або герметика. Перевіряємо усадку ущільнювача на новому термостаті, встановлюємо його на місце.

  Збірку проводимо в зворотному порядку. При установці шківа распредвала, можливо, виникнуть труднощі. Але якщо акуратно наживити болт на місце і поступово його затягувати, все відмінно встановиться.

  Перед установкою кришки кожуха ременя ГРМ і повітряного фільтра, бажано провести пробний запуск двигуна. Переконуємося, що антифриз чи не підтікає, після прогріву до робочої температури рідина починає надходити в основний радіатор.