Заміна радіатора грубки Ford Focus 3

Заміна резистора грубки

Для виконання цієї процедури необхідний ключ TORX T25. Відзначимо, що послідовність заміни опору грубки однакова для Ford Focus 2 і його рестайлінгових варіантів.

Спочатку необхідно від’єднати мінусовий дріт з клеми акумулятора. Далі знімаємо блок управління акселератором і педаллю гальма і від’єднуємо підходять до резистору дроти. Ключем TORX T25 відкручуємо монтажні болти і виймаємо резистор обігрівача.

Збирається все в зворотній послідовності.

Пристрій системи опалення салону

Система опалення та кондиціонування салону може працювати в режимі рециркуляції салонного повітря або виробляти паркан з вулиці. Починається магістраль вентиляції салону з клапана, який перемикає джерела забору повітря: з салону або зовні. Далі, незалежно від джерела подачі, повітря пропускається через салонний фільтр.

Після в магістралі встановлений вентилятор, який і створює потік. Вентилятор відцентрового типу, що дозволяє створювати щільний потік при відносно невеликій швидкості обертання. Є набір додаткових опорів, завдяки яким змінюється частота обертання вентилятора і, відповідно, швидкість подачі потоку.

За вентилятором слід випарник кондиціонера. Він працює тільки на охолодження. Обвідний магістралі немає, поетом повітря завжди проходить через випарник.

Після випарника встановлена ​​заслінка, регулююча кількість повітря, що проводиться через радіатор опалення. За рахунок цієї заслінки змінюється температура потоку, що подається в салон.

Далі йде система подають каналів і регулюючих заслінок. Першою в системі встановлена ​​заслінка на дефлектори обігріву ніг пасажирів. За нею йде заслінка на дефлектори панелі приладів. Останньою встановлена ​​заслінка на дефлектори обдування вітрового скла.

Треба відзначити, що заміна обігрівача Ford Focus 3 цілком потрібно рідко, як правило, досить ремонту або зміни його окремих деталей.

Заміна радіатора грубки Ford ескорт без зняття панелі

Отже, спочатку вимкніть запалювання, потім відключіть провід «маси» від вашого акумулятора, щоб повністю знеструмити систему опалення. Оскільки до радіатора приєднуються кілька шлангів, рекомендуємо вам їх попередньо пронумерувати або промаркувати, щоб полегшити собі роботу згодом, коли постане необхідність здійснити процес зворотного збирання. Ford mondeo нло) заміна радіатора грубки. У мене друг у нього Focus 1. Далі, злийте охолоджуючу рідину, яка залита в радіатор грубки. Заміна радіатора грубки. Ford Focus 2. Тепер, озброївшись пассатижами, зніміть шланги патрубків.

Тепер перейдіть до зняття деяких елементів всередині салону. Під панеллю приладів ви розглянете ще одну додаткову панель, яку вам необхідно зняти. Далі, ви виявите болти, що утримують центральну і бокову консоль. Заміна підшипника Ford Focus 2 FORD FOCUS 2 рестайлінг. Заміна маточини. Безумовно, їх слід відкрутити, а потім зняти бічну стінку, панель обробки. Рекомендуємо вам тепер зняти декоративний кожух з двигуна. Близько моторного відсіку ви помітите шланги, пережміть їх зажимами, потім відкрутіть болти, фіксатори, а потім акуратно витягніть радіатор грубки.

Якщо ви змушені були придбати новий радіатор, вам залишається його впровадити на місце попереднього, виконавши всі ті ж самі маніпуляції, але тільки в зворотній послідовності.

Алгоритм проведення ремонтних робіт

Перш ніж приступити до ремонту або заміні радіатора грубки, вам необхідно його зняти, щоб провести ретельний візуальний огляд, виявити наявні дефекти, а потім для себе відзначити, що насамперед в цій ситуації будуть максимально ефективними.

Багато власників моделі Ford Focus 1 при виникненні проблем з опаленням салону відразу ж відправляються на станцію технічного обслуговування, вважаючи, що тільки кваліфіковані автомайстра зможуть усунути виниклі проблеми. Таких власників авто навіть не лякає розмір суми, яку слід сплатити за надані послуги. Рішення ними приймається без коливань, оскільки в середовищі автолюбителів існує думка, що зняти грубку, а разом з нею радіатор вдається тільки після зняття торпеди. З огляду на те, що зняття торпеди розглядається як трудомісткий процес, багато категорично відкидають розгляд будь-яких додаткових варіантів дій, спрямованих на ремонт радіатора грубки.

Дійсно, простіше доручити таку роботу автослюсарям, але хочеться зауважити, що витягти радіатор грубки не зовсім просто, але тим не менше немає необхідності знімати торпеду, можна піти дещо іншим шляхом. Звичайно, доведеться трохи пристосуватися, оскільки відкручувати, знімати окремі складові буде не дуже зручно.

Отже, спочатку вимкніть запалювання, потім відключіть провід «маси» від вашого акумулятора, щоб повністю знеструмити систему опалення. Оскільки до радіатора приєднуються кілька шлангів, рекомендуємо вам їх попередньо пронумерувати або промаркувати, щоб полегшити собі роботу згодом, коли постане необхідність здійснити процес зворотного збирання. Далі, злийте охолоджуючу рідину, яка залита в радіатор грубки. Тепер, озброївшись пассатижами, зніміть шланги патрубків.

Тепер перейдіть до зняття деяких елементів всередині салону. Під панеллю приладів ви розглянете ще одну додаткову панель, яку вам необхідно зняти. Далі, ви виявите болти, що утримують центральну і бокову консоль. Безумовно, їх слід відкрутити, а потім зняти бічну стінку, панель обробки. Рекомендуємо вам тепер зняти декоративний кожух з двигуна. Близько моторного відсіку ви помітите шланги, пережміть їх зажимами, потім відкрутіть болти, фіксатори, а потім акуратно витягніть радіатор грубки.

Якщо ви змушені були придбати новий радіатор, вам залишається його впровадити на місце попереднього, виконавши всі ті ж самі маніпуляції, але тільки в зворотній послідовності.

грубки, ford, focus

ремонт грубки

У більшості випадків свист піски пов’язаний з несправністю підшипників вала. Усувається проблема зміною цієї деталі або електродвигуна цілком. На початку є варіант добре зберегти, але доведеться розібрати движок, щоб дістатися до несправного елемента. Зміна ж мотора обійдеться дорого, хоча це і збереже час на ремонті.

Якщо прийнято рішення підміняти підшипник, то необхідно виконати наступні дії. Розбираємо движок і знімаємо лопаті, які кріпляться гайкою. Інший раз відкрутити її відразу не виходить. Для спрощення процесу використовується теплу воду. Може бути, для кріплення лопатей вживався клей і його необхідно мало розм’якшити.

Внаслідок цього знімаємо лопаті і приступаємо до розбору мотора. Він складається з 2-ух частин і кріпиться не кількох болтах, які необхідно відкрутити. Потім акуратно відкриваємо движок і намагаємося підтримати носії інформації запчастини. Далі розкривається доступ до підшипників, який необхідно зняти. Найкраще взяти його в ролі прикладу, що допоможе підібрати такий же. Закінчується процес установкою новітньої деталі і збором всіх частин на свій професіоналізм місце в зворотному послідовності.

Заміна охолоджуючої рідини

Багато автовласників не звертають уваги на те, яка кількість антифризу або тосола залито в радіатор. Ігнорування такого питання з їх боку пояснюється тим, що багато хто просто недостатньо розуміють важливості, істинного значення цієї рідини в системі охолодження.

грубки, ford, focus

До речі, з цієї причини автовиробники останні моделі авто оснащують спеціальними датчиками контролю рівня охолоджуючої рідини. Помітивши зниження рівня, власники можуть доливати його, не чекаючи зниження до критичних показників.

Рівень антифризу може знижуватися через його витоку, коли в радіаторах або патрубках виникають пробоїни. Безумовно, мала кількість рідини не дозволяє розігріватися до потрібних температур, відповідно, грубка не здатна гнати тепле повітря. Усунути таку проблему може кожен власник транспортного засобу. Перш за все, слід спрямувати зусилля на пошуки місць пробоїн. Потім виявлені пробоїни усувають, тільки потім в радіатор доливають необхідну кількість антифризу або тосола.

Іноді недосвідчені автовласники дивуються, чому текти усунена, антифриз долині до необхідного рівня, а грубка все одно не жене тепле повітря. В цьому випадку ви стикаєтеся з негативними наслідками доливання охолоджуючої рідини. Зокрема, при додаванні її виникає так звана повітряна пробка, яка перешкоджає нормальному функціонуванню системи охолодження та опалення.

З цієї причини рекомендується після додавання антифризу або тосола не запускати двигун відразу, а почекати деякий час, це дозволяє зайвої повітрю самостійно вийти. В іншому випадку доводиться потім проводити спеціальні маніпуляції, спрямовані на вигнання «повітряної пробки».

чистка грубки

Якщо піч не працює в Фокусі 2 або працює погано, це дуже знижує рівень комфорту. У нас в разі, вона працює, проте видає неприємний скрип. З цим звичайно експлуатувати автомобіль, але це незручно. Що все-таки робити? На початку необхідно знайти причину і прибрати її. Вам, ніякої ремонт не буде потрібен, а проблема очевидна. засмічення грубки.

Щоб очистити піч від бруду і сміття, потрібно розібрати її і отримати доступ до вентилятора. Це зробити немає просто. 2-ий Focus досить звичайною в конструкції, і вона стандартно розташовується в районі бардачка. Не секрет, щоб до нього дістатися, необхідно спробувати, на жаль це можливим кожному.

Для цієї мети необхідно виконати наступні дії:

 • відкручуємо нашому клієнтові залишається гайки кріплення бардачка;
 • від’єднуємо повітропровід, який закріплюється на звичайних хомутах;
 • демонтуємо повітропровід, після цього може дістатися до вентилятора.

Ознаки можливих дефектів

 • наявність вібраційних факторів в процесі функціонування обдування;
 • відчуття клацань і інших невластивих шумів;
 • припинення надходження повітряного матеріалу в робочому режимі вузла;
 • збої електронного модуля управління;
 • спад продуктивності вентилятора.
 • Причини поганої роботи грубки

  Якщо піч вашого автомобіля Ford Focus 3 теж перестала задовольняти вашим очікуванням, ми рекомендуємо вам з’ясувати причини такої поганої роботи, а також спробувати усунути виявлені недоліки. Досвідчені фахівці заявляють, що можна виділити п’ять основних причин, через які грубка не встигає нормально розігріватися. Залишається перевірити кожну з них, знайти несправність, спрямувати зусилля на їх усунення.

  поломка вентилятора

  Якщо раптово припиняє працювати вентилятор, в салон припиняє надходити тепле повітря, незважаючи на те, що сам радіатор продовжує нагріватися і подавати його.

  На жаль, не тільки згорілий запобіжник здатний зупинити роботу вентилятора. Іноді доводиться ремонтувати електроніку, керуючу вентилятором. У гірших ситуаціях доводиться купувати новий вентилятор, оскільки старий виявляється зовсім не підлягає ремонту.

  Іноді доводиться проводити заміну мотора грубки Ford Focus, коли в наявності є всі ознаки, що вказують, що моторчик вийшов зі строю. Знімати його трохи незручно, але, пристосувавшись, все-таки виконати такі дії зможе навіть новачок. Корисно тільки попередньо ознайомитися з рекомендаціями профі, як зняти моторчик пічки. Знявши двигун вентилятора і обігрівача на авто Ford Focus 3, можна перевірити його працездатність, підключивши безпосередньо до АКБ. Якщо проблема полягає в ньому, моторчик залишиться нерухомим, тоді спробуйте знайти хорошого електрика, який зможе «воскресити» ваш моторчик. В іншому випадку доведеться шукати новий. Іноді в якості причини поганої подачі теплого повітря можуть виступати ручки грубки, які не дозволяють належним чином здійснювати регулювання роботи грубки і швидкості обертання вентилятора. В цьому випадку вам доведеться просто здійснити заміну ручок грубки автомобіля Ford.

  Несправність помпи і прокладки головки двигуна

  Помпа є насос, який безпосередньо качає, а потім змушує циркулювати охолоджуючу рідину. Якщо порушується робота помпи, рідина не гойдається, відповідно, не тільки грубка не працює належним чином, але і може сам двигун перегрітися і заклинити.

  Погана якість роботи грубки може виникати внаслідок виходу з ладу прокладки, встановленої між блоком і його головкою. У цьому випадку буде спостерігатися витік рідини, при цьому її загальний обсяг буде знижуватися, не дозволяючи грубці нормально прогріватися, забезпечуючи нормальний прогрів салону авто. Характерною ознакою такої несправності є наявність білого густого диму, що виходить з глушника.

  Отже, вам, звичайно, доведеться повозитися в пошуках причини, але в цьому випадку ви краще зможете дізнатися свого «залізного друга» зсередини, а також самостійно знайти проблему. Усуваючи неполадки, ви зможете також вберегти свій бюджет від надмірного «спустошення».

  Кращі ціни і умови на покупку нових авто

  Кредит 9.9% / Розстрочка / Trade-in / 98% схвалень / Подарунки в салоні

  мас Моторс

  діагностичні маніпуляції

  Здійснення технічних операцій по виявленню проблем буде виконуватися профільними фахівцями надійних сервісних станцій, що мають хороший рівень матеріально-технічного забезпечення. Це дозволяє проробляти роботи належної якості. Початком перевірочних робіт буде підключення до електронного вузла контролю за допомогою цільового комп’ютерного обладнання зі спеціальним програмним забезпеченням. Інженери-електронники здійснюють приєднання його до передбаченого роз’єму автомобіля Ford Focus 3. Далі виконується визначення основних робочих параметрів вентиляційного вузла, фахівці проводять аналіз отриманих відомостей і з’ясовують присутні проблеми.

  Потім техніки виробляють зняття вентилятора з приводом шляхом звільнення необхідних кріплень з використанням профільного інструменту. Далі електричний мотор з крильчаткою монтують на спеціальний стенд і визначаються можливі недоліки в конструкції приводного пристрою. Також тут здійснюється перевірка крильчатки на наявність дисбалансу. У разі наявності цього показника необхідно проводити відновлювальні заходи. В іншому випадку буде відбуватися інтенсивний знос складових елементів, і будуть з’являтися люфти в з’єднаннях. При несвоєчасному втручанні сервісних співробітників це може привести до повної втрати працездатності вентилятора і дорогого ремонту.

  При знятому вузлі техніки також проводять його візуальне обстеження на предмет присутності можливих пошкоджень, забруднень і попаданні сторонніх предметів. При виникненні невластивого запаху при роботі вентиляційного вузла сервісні співробітники оглядають посадочне місце і місце над випускним колектором. У разі можливого попадання сторонніх часток на випускний трубопровід буде проводитися їх нагрівання і виділення неприємних запахів. Вони затягуються в забірний вікно вентилятором і потрапляють всередину салону машини Ford Focus 3.

  Якісна заміна радіатора кондиціонера Ford Focus 3 і обігрівача

  Водій автомобіля завдяки системам опалення та кондиціонування має можливість керувати автомобілем в комфортних умовах. У зв’язку з тим, що поки ще не існує вічних механізмів, автовласникові рано чи пізно доведеться зіткнутися з проблемою заміни вузла, який вийшов з ладу.

  Заміна радіатора кондиціонера Ford Focus 3

  Якщо після проведення всіх діагностичних заходів було виявлено, що причина неякісної роботи кондиціонера все-таки в його радіаторі, значить, його необхідно замінити.

  Існує два способи заміни радіатора. Для першого способу потрібен підйомник або оглядова яма, а при використанні другого способу знадобиться зняти передній бампер.

  Отже, розглянемо варіант із зняттям переднього бампера. Для цього знадобляться:

  • радіатор кондиціонера, його каталожний номер 2010987 або 1769313;
  • два ущільнювальних кільця для штуцерів, вони ховаються під номером 193931;
  • спеціальне масло «PAG46»;
  • Локтайт або двосторонній скотч.

  Процес потрібно здійснювати таким чином:

  • Відкрутити гвинти, якими кріпляться фари, роз’єми потрібно від’єднати і вийняти фари. Зняти чотири кріплення, якими тримається верхня частина бампера. Від’єднати від ручки трос замка капота.
  • Вивернути колеса в крайнє ліве положення і відкрутити по парі шурупів під крилом, потім таким же чином вчинити, з іншого боку.
  • Зняти кріплення з обох сторін, якими бампер кріпиться до передніх крил.
  • Відтягнути кришки омивателей фар і підчепивши їх, акуратно зняти. Потрібно бути гранично акуратним, тому що там дуже крихке кріплення.
  • Потрібно зняти 6 кріплень, якими до бамперу прикріплена його нижня частина захисту.
  • Акуратно, але сильно потягнувши до себе, зняти бампер.
  • З боку водія роз’єднати роз’єм електропроводки.
  • Зняти нижнє кріплення бампера, попередньо відкрутивши 7-8 шурупів.
  • Вийняти три кріплення і зняти повітряні трубки.
  • Зняти зовнішні і внутрішні дифузори радіаторів. Зовнішні кріпляться до підсилювача бампера шурупами, а внутрішні кріпляться засувками.
  • Верхня частина радіаторів заклеєна поролоном. Знімається важко. Потрібно його акуратно зрізати ножем. Частина, яка знаходиться на радіаторі ДВС чіпати не потрібно.
  • Намочити кільця ущільнювачів спеціальним маслом.
  • Відкрутити ключем 0 гайки і гвинти, якими кріпляться штуцера до виходів радіатора, і від’єднати трубки.
  • Зняти радіатор з верхніх кріплень і потягнувши вгору витягнути з нижніх кріплень. Не робіть різких рухів. Всі рухи повинні бути плавними і акуратними.
  • Вийняти несправний радіатор.
  • Замінити кільця ущільнення на штуцерах.
  • Встановити новий радіатор і все зібрати в зворотному порядку.

  Поролон потрібно приклеїти до нового радіатора за допомогою Локтайт або скотча. Установка радіатора завершена. Тепер в зворотному порядку потрібно встановити передній бампер. Але нижній кронштейн, майстри радять встановлювати в останню чергу. Це полегшить установку самого бампера і закріпити дифузори радіаторів в засувках на ньому.

  Заміна радіатора Ford Focus 3 в обігрівач: передумови

  Ознаки несправності радіатора опалювача на Ford Focus 3 бувають такі:

  • коли знижується рівень охолоджувальної рідини, а після ретельного огляду не було виявлено підтікання;
  • в салоні з’явився запах антифризу;
  • лобове скло стало пітніти;
  • в салоні автомобіля стала періодично з’являтися деякий задимлення:
  • обігрівач не працює.
  • Сталося засмічення каналів теплообмінника. При цьому знизиться ефективність роботи обігрівача. Це відбувається в результаті порушення циркуляції робочої рідини.
  • Витік антифризу через механічних або корозійних пошкоджень. Потрібно перевірити місця з’єднання трубок на наявність протікань, тріщин, пробоїн.
  • Зовнішнє забруднення сот радіатора сприяє зменшенню площі ребер прохідності отворів. Відбувається це через неправильне використання коштів для чищення, але в деяких випадках це відбувається через відсутність догляду.

  Передумови заміни радіатора Focus 3 в кондиціонері

  Ремонт кондиціонера потрібно в двох варіантах: коли він абсолютно не включається або, коли його робота має низьку продуктивність, тобто дме, але не охолоджує взагалі, або ступінь охолодження недостатня.

  Що робити, коли не відбувається запуск системи?

  • Перевірте ремінь приводу.
  • Несправність запобіжника. При включенні системи охолодження лунає клацання, якщо його немає, перевірте чи обертається приводний вал компресора.
  • Перевірте всі з’єднання роз’ємів і працездатність електричного кола.
  • Потрібно оглянути компресор і муфту. У цьому випадку знадобиться розібрати механізм і за одне з’явиться можливість оцінити в якому стані знаходиться підшипник. Якщо він зношений, при включенні кондиціонера з’явиться сторонній шум.
  • Крім цього необхідно провести перевірку контролерів тиску. На автомобілях цього виробника встановлена ​​пара датчиків тиску і при несправності одне з них муфта відмовиться працювати.

  Якщо ж у Вашому транспортному засобі система кондиціонування працює, але при цьому не відбувається достатнього охолодження повітря в салоні:

  • насамперед потрібно оглянути салонний фільтр, іноді він забивається;
  • несправності вентиляторів часто трапляються через неполадки в електроживленні;
  • на ряду з цим потрібно уважно оглянути всі трубопроводи і магістралі системи охолодження, тому що падіння потужності часто відбувається через витік робочої рідини і падіння тиску;
  • не завадить перевірити стан сальників і кілець ущільнення. це витратні деталі, які часто псуються, їм потрібна заміна;
  • в разі, коли причина недостатньої роботи системи охолодження полягає в радіаторі. знадобиться його зняти і промити або замінити повністю.

  Згодом ефективність роботи кондиціонера в автомобілі Ford Focus знижується в результаті забруднень. Перед заправкою в систему нової охолоджуючої рідини, систему необхідно прочистити. Для правильної і ефективної роботи кондиціонера його потрібно заправляти кожні два або три роки. Перед заправкою, необхідно перевірити чи є в системі фреон. Його рівень повинен бути в нормі. Якщо це не так потрібно виявити причину витоку і усунути її.

  Заміна радіатора отопітеля Ford Focus 3

  Замінити радіатор опалювального приладу на автомобілі Ford Focus 3 досить трудомістке заняття. Ця маніпуляція проводиться тільки при розбиранні частини центральної консолі або торпеди. Замінити радіатор опалення через моторний відсік можливо не на всіх моделях.

  При виконанні заміни радіатора в холодну пору року, перед початком робіт, автомобіль потрібно на ніч залишити в теплому гаражі. Це дозволить не зламати елементи із пластику.

  Не потрібно самостійно робити заміну радіатора опалювача на Ford Focus 3. При відсутності необхідного досвіду і кваліфікації, можна запросто розлити антифриз, який вбереться в покриття підлоги. Це загрожує повним розбиранням салону, зняттям покриття підлоги і його мийкою, і сушінням.

  Крім цього наш автосервіс дає гарантію на всі види виконаних робіт. Будемо раді допомогти Вам!

  Пристрій системи опалення салону

  Система опалення та кондиціонування салону може працювати в режимі рециркуляції салонного повітря або виробляти паркан з вулиці. Починається магістраль вентиляції салону з клапана, який перемикає джерела забору повітря: з салону або зовні. Далі, незалежно від джерела подачі, повітря пропускається через салонний фільтр.

  Після в магістралі встановлений вентилятор, який і створює потік. Вентилятор відцентрового типу, що дозволяє створювати щільний потік при відносно невеликій швидкості обертання. Є набір додаткових опорів, завдяки яким змінюється частота обертання вентилятора і, відповідно, швидкість подачі потоку.

  За вентилятором слід випарник кондиціонера. Він працює тільки на охолодження. Обвідний магістралі немає, поетом повітря завжди проходить через випарник.

  Після випарника встановлена ​​заслінка, регулююча кількість повітря, що проводиться через радіатор опалення. За рахунок цієї заслінки змінюється температура потоку, що подається в салон.

  Далі йде система подають каналів і регулюючих заслінок. Першою в системі встановлена ​​заслінка на дефлектори обігріву ніг пасажирів. За нею йде заслінка на дефлектори панелі приладів. Останньою встановлена ​​заслінка на дефлектори обдування вітрового скла.

  Треба відзначити, що заміна обігрівача Ford Focus 3 цілком потрібно рідко, як правило, досить ремонту або зміни його окремих деталей.

  Першокласний ремонт вентилятора пічки Ford Focus 3 і заміна радіатора отопітеля

  Автомобілі Ford Focus третього покоління прийшли на зміну попереднику в 2010 році. Випускався Ford Focus 3 з найрізноманітнішими наборами опцій, які за додаткову плату встановлювалися на автомобіль за бажанням клієнта.

  Система опалення салону штатно оснащувалася як кондиціонером, так і звичайним обігрівачем радіаторного типу, який працює від системи охолодження двигуна.

  У матеріалі статті ми розглянемо ремонт вентилятора і процедуру заміни радіатора пристрою, а також торкнемося питання заміни грубки (пічки) Ford Focus 3 в цілому.

  Ремонт вентилятора пічки Ford Focus 3

  Вентилятор є рушієм повітряних мас в системі. Навіть якщо інші елементи працюють ідеально, без вентилятора охолоджений або нагріте повітря просто не буде доставлятися в салон. Розглянемо основні фактори, які впливають на вихід з ладу вентилятора системи вентиляції салону. Вони такі:

  • проникнення у внутрішню порожнину електродвигуна засорітелей і вологи;
  • дисбаланс через налиплого на лопатях вентилятора пилу;
  • тривала робота в умовах критично низької температури навколишнього повітря;
  • природний знос.

  Основні несправності вентилятора пічки зводяться до кількох моментів:

  Активная система охлаждения для Ford Focus 3

  • знос підшипників і поява люфтів;
  • заклинювання підшипників;
  • вироблення щіток ротора;
  • деформація або руйнування лопатей вентилятора;
  • проблеми в керуючої схемою;
  • вихід з ладу статора або ротора.

  Замена радиатора охлаждения ФОРД ФОКУС 3

  Деякі з цих несправностей не виводять систему опалення салону з ладу повністю, а лише створюють деякі незручності. Наприклад, некритичні проблеми в керуючої схемою можуть привести до того, що пропаде один або кілька режимів роботи. В цьому випадку піч може працювати або на максимумі, або на мінімумі без проміжних позицій. Вироблення підшипників призводить до високої шумовий навантаженні від роботи вентилятора.

  Деякі інші несправності повністю виводять систему опалення салону з ладу і унеможливлюють експлуатацію автомобіля в зимовий час.

  Перед ремонтом вентилятора обігрівача необхідно провести його демонтаж. Для цього виконуються наступні дії:

  • знімається пластикова панель біля основи правої двері;
  • демонтується бардачок;
  • знімається механізм управління рециркуляцією;
  • з боку водія знімається права бічна панель;
  • від’єднується провід живлення вентилятора;
  • знімається вентилятор.

  Після демонтажу вентилятора проводиться ретельний його огляд. Очистіть. Іноді саме очищення лопатей вентилятора вирішує проблему високої гучності. Якщо ж вентилятор демонтований через його відмови, то проводиться діагностика.

  Перевіряється надійність контактів, а також коректність роботи системи, керуючої ступінчастим перемиканням обертання вентилятора. Перевіряється опір обмоток статора і ротора. Оглядається стан щіток і контактних кілець.

  Перевіряється люфт підшипників і якість їх обертання. Якщо є ступінчастість або підклинювання, підшипники вже почали руйнуватися і потрібно їх заміна.

  Згорілий ротор або статор, система управління оборотами, а також зношені щітки замінюються.

  Після ремонту перевіряється коректність роботи системи зміни частоти обертання, а також відсутність биття. Проводиться установка на автомобіль в зворотному порядку.

  Замена радиатора Форд Фокус 3

  У разі неможливості ремонту проводиться заміна вентилятора грубки Ford Focus 3.

  Заміна радіатора грубки Ford Focus 3

  Радіатор опалення. досить тендітна деталь цього автомобіля. Низька закладена міцність при проектуванні або якісь інші прорахунки призвели до того, що радіатор опалення часто і непередбачувано виходить з ладу. Розглянемо основні фактори, які впливають на передчасний вихід з ладу радіатора грубки.

  • висока температура антифризу через проблеми з двигуном;
  • підвищений тиск в контурі охолодження автомобіля;
  • використання замість сертифікованого антифризу невідповідною охолоджуючої рідини або, що ще гірше, звичайної води;
  • їзда з недостатньою кількістю антифризу;
  • порушення цілісності та функціоналу салонного фільтра, що призводить до забруднення сот радіатора.

  Радіатор має три основні несправності:

  • порушення герметичності;
  • засмічення внутрішньої поверхні каналів;
  • засмічення зовнішньої поверхні сот.

  Перша несправність призводить до поступового витікання охолоджуючої рідини в салон. Це буде відразу помітно, тому зазвичай ніякої особливої ​​діагностики тут проводити не потрібно. В салоні просто утворюється калюжа, а з розширювального бачка піде антифриз.

  Дві інші несправності призводять до зниження ефективності опалення або його повної відсутності, якщо радіатор закупорюється. Зовнішнє засмічення легко видаляється механічним очищенням. Внутрішній же засмічення не завжди вдається пробити. В цьому випадку радіатор підлягає заміні.

  Радіатор обігрівача кріпиться в своєму своєрідному ложементі ближче до першої половини магістралі. Фіксується рамкою і гвинтами. Для демонтажу проводяться всі дії, аналогічні зніманню радіатора. Але перед початком робіт бажано злити весь антифриз з системи. Після цього відкручуються гвинти кріплення, і демонтується радіатор. З боку підкапотного простору послаблюються хомути підведення і зливу охолоджувальної рідини і від’єднуються шланги.

  Виконується установка нового радіатора опалювача. Елементи салону збираються в зворотному порядку. Робиться контрольна перевірка працездатності.