Заміна грубки Kalina 1 з кондиціонером

#заменапечкинакалине Правильная замена радиатора отопителя (печки) Лада Калина 1 с кондиционером.

Заміна радіатора отопітеля (печі) на LADA Kalina з кондиціонером або посвячення в “каліноводов

Почнемо з того, що машина у мене з кондиціонером, і я жах, як не люблю “колгосп”. Тому я шукав в інтернеті способи, як замінити радіатор грубки, що не нацьковуючи холодоагент і не випилюючи корпус печі, але повного опису так і не знайшов.

І знаєте що? Вихід є! Але для цього доведеться повозитися. Рекомендую придбати “Керівництво по ремонту LADA Kalina” або скачати в інтернеті тут. посилання.

Заздалегідь з’ясовуємо, який антифриз в машині (в моїй. Sintec G12, 10л приблизно 1000руб.). У СОД потрібно 7,84л. Купуємо радіатор грубки (ДААЗ, приблизно 1000руб.).

Приступаємо. Нічого складного, потрібно всього лише зробити кілька пунктів :-):

Включаємо запалювання. склоочисники вгору. відключаємо запалювання. “Двірники” зупиняються в верхньому положеніі.2. Знімаємо праве жабо, кожух, витягуємо салонний фільтр, вивертаємо чотири гвинти кріплення приймального корпусу фільтра.3. Від’єднуємо дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареі.4. Знімаємо захист двигуна (потрібна яма).4. Зливаємо охолоджуючу рідину з радіатора отопітеля.5. Зливаємо охолоджуючу рідину з радіатора охлажденія.6. Відкручуємо кріплення кронштейна радіатора опалювача під капотом. Люди потім шпильку на цьому кронштейні укорачівают.7. Знімаємо передні сіденья.8. Знімаємо облицювання ручника і тунелю пола.9. Знімаємо панель приладів і “бороду”.10. Знімаємо кожух рульової колонкі.11. Знімаємо підрульові перемикачі. Рекомендую відзначити маркером положення перемикачів на валу керма перед їх снятіем.12. Знімаємо облицювання передніх стійок кузова.13. Знімаємо облицювання панелі пріборов.14. Знімаємо бічні дефлектори.15. Знімаємо панель (торпедо).16. Знімаємо педаль газа.17. Знімаємо всі пластмасові повітроводи печкі.18. Располовініваем по горизонталі корпус вентилятора пічки і осушувача. Корпус печі і осушувача з’єднується спец скобами, по-моєму, по 5 штук на кожному корпусі. Це дає нам вільний хід центрального корпусу печі (на фотографії). Такі труднощі тільки через осушувача кондиціонера всередині свого корпусу. Це він не дає рухати всю панель в зборі.

Відкручуємо з боків кріплення підсилювача панелі приладів (балку).20. Відкручуємо кріплення рульової колонки і опускаємо її на підлогу. У моєму випадку опустити рульову колонку на підлогу заважав не відключайте провід від сигналки, довелося притримувати рульову колонку помощніку.21. Відсуваємо підсилювач панелі приладів (балку), крутимо-вертимо центральний корпус печкі.21. Витягуємо радіатор печкі.22. Замінюємо радіатор опалення і збираємо все в зворотному порядку.

Лайфхак: Кожен шуруп і болт від пластмасових деталей я приклеєний до місця його відкручування або поруч малярським паперовим скотчем. Тоді він не загубиться і буде зрозуміло, де його законне місце.

Підготовка до заміни обігрівача

На робочому місці має бути хороше освітлення, а всі дрібні деталі при розбиранні буде зручно складати в окремі коробочки. Після того як двигун трохи охолов, приступають до заміни радіатора грубки. Це можливо двома способами: із зняттям панелі цілком і з частковим розбиранням і відрізання стінки корпусу обігрівача.

Увага! Не варто заливати в систему охолодження спеціальні герметизуючі склади. Разом з невеликою течею вони з високою ймовірністю закупорять вузькі канали радіатора грубки.

Грамотна заміна радіатора отопітеля на LADA Kalina по «заводському» мануалу

Базове керівництво по експлуатації пропонує до здійснення технологію ремонту обігрівача, початковий етап якого передбачає проведення робіт в підкапотному просторі:

 • слив антифризу (відвернути пробку спочатку в передній частині блоку циліндрів, потім на правому торці радіатора охолодження двигуна);
 • видалення АКБ з підкапотного простору;
 • демонтаж корпусу повітряного фільтра двигуна спільно з повітрозабірником і Г-образним каналом, приєднаним до дросельного вузла;
 • ослаблення хомутів і від’єднання проходять через моторний щит патрубків, що сприяють циркуляції антифризу по теплообміннику грубки (проводиться знизу автомобіля);
 • демонтаж болтового з’єднання, що фіксує опалювальну установку щодо перегородки моторного відсіку (гайка розташовується з боку двигуна біля місця приєднання патрубків системи охолодження до радіатора опалювача);
 • видалення правої частини облицювання лобового скла;
 • демонтаж кришки салонного фільтра і самого фільтруючого елемента.

Передують заміні дефектного радіатора опалювача на Kalina також і «внутрішні» роботи:

грубки, kalina, кондиціонером
 • видалення сидінь;
 • демонтаж центрального тунелю статі;
 • зняття пластикового кожуха рульової колонки, від’єднання колодок підрульових перемикачів і електропідсилювача «бублика»;
 • видалення самої рульової колонки в зборі з ЕУР (альтернатива. опустити агрегат на підлогу, попередньо знявши рульове колесо і відвернувши 4 гайки кріплення до кузова);
 • повний демонтаж торпедо в зборі з обігрівачем.

Після видалення панелі приладів з посадкового місця відкривається вільний доступ до фіксуючим елементам корпусу нагрівального елементу і створюються всі умови для демонтажу пошкодженого теплообмінника. Процес заміни дефектної одиниці виглядає так:

 • на лівому торці центральної консолі відкрутити 3 гвинта, що фіксують кожух теплообмінника і металевий кронштейн ущільнювача трубок;
 • демонтувати кожух і кронштейн;
 • вийняти радіатор;
 • встановити новий теплообмінник, закріпити кожух і кронштейн.

Заміна радіатора опалення LADA Kalina з кондиціонером. Як виконується заміна радіатора грубки в Ладі Kalina? Зняття електродвигуна нагнітача повітря

Доброго дня. Приїхала Kalina з протікає радіатором пічки. Постараємося замінити радіатор грубки на LADA Kalina. без зняття панелі. Спосіб звичайно варварський, але швидкий.

Чому виходить з ладу обігрівач LADA Калини

Ремонт грубки авто. досить складне завдання, особливо в тому випадку, якщо ви ніколи не розбирали машину і поняття не маєте, як в ній все влаштовано. Тому необхідно знати причини, за якими ця деталь може вийти з ладу. Цілком можливо, вони допоможуть вам уникнути тривалих процедур по демонтажу практично всього салону.

Отже, проблеми з обігрівачем часто виникають в таких ситуаціях:

Радиатор охлаждения калина с кондиционером (Ваз 1117, 1118, 1119)

 • поява шлаку і коксу всередині радіатора. Найчастіше цю проблему викликає використання неякісних охолоджуючих рідин або води, яка не пройшла процес дистиляції;
 • забруднення грубки пилом. Щоб уникнути цієї проблеми, від вас вимагається лише встановлювати салонний фільтр і своєчасно здійснювати його очищення;
 • тріщини радіатора в місцях підключення до нього патрубків. Дана неприємність з’являється в тому випадку, якщо кріплення деталі послаблюються, через що вона піддається підвищеним навантаженням.

народний метод

Необхідність зняття приладової панелі стала приводом до пошуку альтернативної методики, яка виключає проведення цієї трудомісткої операції. Індивідуальна технологія ремонту передбачає куди більш менший набір підготовчих заходів.

Перелік процедур, що здійснюються під капотом, практично ідентичний вищеописаному, не потрібно лише демонтувати облицювання лобового скла і салонний фільтр. Спектр же «внутрішніх» робіт, що передують заміні зношеного радіатора опалювача на. в корені відрізняється як по трудомісткості, так і за змістом:

 • від’єднати трос від педалі газу;
 • демонтувати сам ножний важіль управління дросельною заслінкою;
 • видалити датчик включення гальмівних габаритів біля відповідної педалі;
 • звільнити педаль гальма від приводного важеля, знявши стопорну скобу і палець кріплення до вилки приводу;
 • демонтувати рульову колонку;
 • зняти облицювання тунелю на лівому торці центральної консолі.

Основу технології заміни теплообмінника опалювальної установки формують переходи:

 • зрізати болгаркою металевий кронштейн кріплення корпусу обігрівача до моторного щита (можна зберегти кронштейн, відпилявши тільки штифт ножівкові полотном з салону);
 • відпиляти ножівкою виступаючі патрубки радіатора (з боку педалі газу);
 • демонтувати кожух кріплення радіатора до корпусу опалювальної установки, попередньо відвернувши три гвинта;
 • вийняти радіатор;
 • встановити новий, вже модифікований теплообмінник;
 • під’єднати два шланга, встановити і затягнути хомути з боку салону;
 • провести шумоізоляцію вікна, через яке підводяться шланги з моторного відсіку.

Важливо! Набутий радіатор підлягає модернізації: виходять патрубки слід вкоротити на 2-2,5 см, зачистити і сформувати шляхом нагрівання і подальшої деформації нові буртики.

Пристрій радіатора грубки

Піч автомобіля складається з корпусу з заслінками і металевого радіатора з трубками. Встановлюють два типи: мідні і алюмінієві. У кожного є свої переваги:

грубки, kalina, кондиціонером
 • Мідні опалювачі мають меншу теплопровідність, вони повільніше нагріваються і також віддають тепло. Надійність і ремонтопридатність у них вище, радіатор завжди можна запаяти.
 • Алюміній цінують за швидкий прогрів і хорошу тепловіддачу, низьку ціну і малу вагу. Але в разі протікання відремонтувати його неможливо.

Тільки що розпакований радіатор грубки на LADA Kalina

грубки, kalina, кондиціонером

Важливо! В хорошому радіаторі грубки встановлюють пластикові завіхрітелі або турбулізатори, вони збільшують ККД на 20-25%.

 • погіршується нагрів через затурканості трубок і сот;
 • текти антифризу;
 • вологий туман в салоні через негерметичність стиків;
 • тріщини на підвідних патрубках.

Ці несправності супроводжуються падінням рівня охолоджуючої рідини в розширювальному бачку автомобіля, підвищенням температури двигуна. Найчастіше текти виявляє себе взимку під час різких перепадів температур. Пари етиленгліколю токсичні, тому затягувати з ремонтом не можна.

Виявити грубку на «Kalina» нескладно. вона знаходиться відразу за центральною консоллю, трохи нижче магнітоли. Розмір радіатора 24 на 20 см, товщина 5 см. Відразу під ним встановлено ЕБУ двигуна, який часто заливає тосолом при серйозної витоку.

 • низька якість антифризу, утворення в ньому накипу і твердих опадів, забивають трубки грубки;
 • дешеві види тосола агресивні до алюмінію і призводять до корозії і появи тріщин;
 • неякісні вироби або підробки під відомі марки;
 • використання води взимку;
 • руйнування внаслідок тривалої експлуатації.

Коротко про модифіковану заводської технології заміни радіатора

Перехідним рішенням, злегка полегшує процес заміни теплообмінника, є демонтаж тільки приладової панелі. При цьому система опалення відкривається, але залишається в штатному розташуванні. Попередньо необхідно лише зняти педаль газу і центральний тунель. Можливість переміщення обігрівача значно полегшує демонтаж радіатора.

У підсумку маємо той факт, що складність ремонту обумовлена ​​незручним розташуванням опалювальної установки. за центральною консоллю торпедо. Самостійна заміна радіатора отопітеля на Kalina можлива трьома способами:

 • основоположним, згідно з яким необхідно зняти всю панель приладів в зборі з обігрівачем;
 • комбінованим, що передбачає демонтаж тільки торпедо (без обігрівача);
 • народним, що виключає процедуру видалення приладовій панелі.

Потужна грубка в «Kalina» дозволяє комфортно переносити російські суворі зими. Згодом її ефективність падає, в салоні з’являється запах тосола, а на стеклах жирна плівка. Гірше коли на підлозі виявляється калюжа антифризу і розширювальний бачок спорожнів. Для «Калини» заміна радіатора грубки проводиться цілком. Проблема в тому, що конструкція обігрівача відрізняється від попередніх моделей ВАЗ і для її заміни необхідно розбирати передню панель. У сервісі за розбір і заміну радіатора візьмуть від 6000 рублів, тому багато автовласників вважають за краще міняти його самостійно.