Заміна лампочок в приладовій панелі ВАЗ 2115

Для чого потрібні лампи приладової панелі

ВАЗ 2114. одна з найякісніших, динамічних і красивих моделей вітчизняного автопрому, що володіє прекрасними технічними характеристиками. Втім, є у неї і свої мінуси, одним з яких є приладова панель, яка відрізняється особливою надійністю і якістю. Часто зустрічається несправністю приладовій панелі є швидкий вихід з ладу ламп підсвічування.

Лампочки підсвічування повідомляють водієві різну інформацію, яка дозволяє контролювати стан автомобіля і вчасно діагностувати можливі несправності. Причин їх спрацьовування може бути кілька:

 • розрядилася акумуляторна батарея;
 • затискання ручного гальма;
 • нестача палива в бензобаку;
 • зменшення тиску моторного масла. причина, що вимагає зупинки автомобіля, щоб уникнути поломки двигуна;
 • накопичення води в фільтрі. Надлишки рідини зливаються, щоб не допустити її потрапляння в насос;
 • несправності в роботі паливної системи;
 • несправності в роботі двигуна.

Вихід ламп панелі приладів з ладу може стати причиною того, що водій упустить поломку або несправність, яка може стати причиною ДТП. З цієї причини не варто відтягувати заміну лампочок.

Послідовність заміни масляного насоса

 • Машина встановлюється на естакаду або оглядову яму і надійно фіксується противідкотними черевиками. З акумулятора знімається мінусовий дріт.
 • Відкручується пробка зливного отвору, старе масло зливається в підставлену ємність.

лампочок, приладовій, панелі, ваза, 2115

Масло з ВАЗ 2114 слід зливати в заздалегідь підставлену ємність

Шків з клонували ВАЗ 2114 зручно знімати двома викрутками

Обов’язково слід витягти шпонку з паза на коленвале ВАЗ 2114

Картер з ВАЗ 2114 знімається тільки після повного зливу масла

Маслопріёмнік ВАЗ 2114 тримається всього на парі болтів

Після викручування болтів маслопріёмнік ВАЗ 2114 знімається вручну

Масляний насос ВАЗ 2114 тримається на шести болтах з шайбами

Щоб відокремити тонку прокладку під маслонасосом ВАЗ 2114, можна використовувати плоску викрутку

Після викручування шести кріпильних болтів маслонасосів ВАЗ 2114 знімається з клонували

Характерні несправності та способи їх усунення

Ремонт панелі приладів. досить складна справа, оскільки ми маємо справу з електронікою. Зв’язуватися з цим краще тим автовласникам, які щось розуміють в електроніці. Але якщо ремонт приладової панелі полягає в заміні ламп на світлодіодні, якщо ті не горять, то впоратися з таким завданням зможе практично кожен автолюбитель.

Нижче розглянемо основні несправності, які сприяють проведенню ремонту вузла:

 • Окислення контактів на виходах. Через такої проблеми зазвичай не горить приладова панель, оскільки при окисленні контакти не можуть передавати напругу для її харчування. В даному випадку ремонт щитка приладів буде полягати в зачистці виходів за допомогою залізної щітки 0 зазвичай це дозволяє відновити працездатність.
 • Іноді не працює приладова панель через те ж окислення, тільки на самій платі. В даному випадку проблема зазвичай проявляється в старих автомобілях або в тих машинах, в салоні яких збирається вологість. В цьому випадку можуть згаснути лампочки, а також не працювати такі пристрої, як спідометр, тахометр, датчик рівня палива, температури антифризу і т.д. Якщо стрілки на приладовій панелі перестали підніматися відразу на всіх пристроях, або вони зазвичай лежать, але періодично стрибають, необхідно виробляти ретельну діагностику плати. Якщо причина полягає саме в контактах, то потрібно буде їх зачистити і заново перепаять. При допущенні помилок в ході ремонтного процесу може знадобитися заміни приладової панелі.
 • Чи не горять лампочки в приладову панель. Якщо перестали горіти тільки кілька ламп, то найімовірніше, проблема полягає в їх працездатності. вони просто відпрацювали свій термін служби. Але згаснути всі лампи відразу могли через погане харчування. Якщо проблема полягає саме в поганому харчуванні, то заміна лампочок в приладовій панелі не допоможе. доведеться ретельніше перевіряти саму схему і харчування. Але якщо погасла панель приладів тільки частково, то скоріше за все, проблема криється саме в лампочках.
 • На панелі приладів стали скакати стрілки. Перед тим, як зняти щиток приладів і зайнятися його ремонтом, необхідно упевнитися в тому, що стрілки стрибали не під час самодіагностики. На багатьох авто при проведенні самодіагностики стрілки ПП повинна пройти по всій шкалі. таким чином перевіряється їх работопособность. Але якщо стрілки періодично скачуть, проблема, швидше за все, криється в самій мікросхемі. У старіших авто, в яких використовуються троси, наприклад, для підключення спідометра, стрілка на ньому може скакати через поганий стан троса.
 • Вихід з ладу самої плати. Якщо ламається саме сама плата, то іншого виходу, крім як заміна щитка приладів. немає (автор відео. канал MobilLugansk).

необхідні запчастини

Перед тим, як починають приладову панель, потрібно вирішити, на які лампи ви будете міняти ті, що вийшли з ладу. Можна використовувати той же варіант, що був використаний виробником, але фахівці рекомендують використовувати більш сучасні моделі. Вони не тільки функціональні, але здатні ефектно перетворити панель. Отже, на вибір:

 • штатні лампи А12-1,2 (артикул 21061-3709500);
 • штатні лампи АС12-5-1 (артикул 2101-3746998);
 • світлодіодні лампочки ShoMe SM T5 (артикул 3035);
 • світлодіодні лампочки з високими показниками яскравості SMD (артикул 182294);
 • галогени Osram (артикул 2473MFX6, 2721MF, 2886X).

Буде потрібно до 19 приладів, в залежності від модифікації машини і комбінації.

вибір лампочок

прозвон проводки

Замена Лампочек в приборной панели ВАЗ 2114 2115 2113 2110 2112

Сьогодні ринок пропонує великий асортимент ламп, які можна використовувати для приладової панелі ВАЗ 2114. Серед найбільш добре зарекомендували себе пристроїв, відзначимо кілька. Їх назва і вартість представлені в таблиці.

Виробник . пара
Світлодіодний модуль підвищеної яскравості SMD 20 рублів
Світлодіод Sho-me SM-T5-cap-super (білий) 50 рублів
Галогенові лампи Osram і Philips Близько 40-80 рублів за одиницю

НЕ ГОРИТЬ один або кілька лампочок

 • Не горить підсвічування панелі приладів ВАЗ 2114;
 • Чи не працює одна або більше контрольних ламп.

Розглянемо перший варіант несправностей, коли не працює підсвічування панелі приладів ВАЗ 2114. Починати перевірку працездатності підсвічування необхідно з перевірки справності запобіжника в цьому ланцюзі. Це відноситься тільки до випадку, коли не горять всі лампи підсвічування.

Блок запобіжників на цій моделі, так само як і на автомобілях ВАЗ 2113 і ВАЗ 2115, знаходиться в підкапотному просторі з боку водія. Необхідно зняти його кришку і відшукати запобіжник, який відповідає за підсвічування, це F10. Він розрахований на струм силою 7,5 А. Якщо він перегорів, замініть його новим і перевірте роботу лапочек підсвічування.

Далі події можуть розвиватися наступним чином, або все працює, або ні. Якщо підсвічування приладової панелі працює, перевірка на цьому закінчується, в іншому випадку необхідно продовжити пошук несправності. Вона може полягати в поганому контакті роз’ємів або обриві ланцюга харчування ламп підсвічування.

Для пошуку та усунення цих проблем необхідно згадати елементарні поняття законів електротехніки, і мати автомобільний світлодіодний пробник електричних ланцюгів, тестер або вольтметр. Якщо немає ні того ні іншого, то краще звернутися за допомогою до автоелектрика.

Набагато простіше йде справа, коли не горить одна або кілька, але не всі лампочки підсвічування. Перегорілі лампочки просто замінюють свідомо справними. З практики автоелектриків можна зробити висновок, що в більшості випадків перегорає запобіжник або лампочка. До пошуку несправностей за допомогою приладів справа доходить рідко, але іноді буває. Слід знати про те, що в разі, коли замінний (новий) запобіжник перегорає неодноразово, слід шукати коротке замикання в електричному ланцюзі.

У другому випадку надходять приблизно так само, але враховують, що запобіжників на кожну контрольну лампу немає. Пробують замінити лампочку нової, якщо вона знову не горить, значить, потрібна перевірка контактів. Як правило, цього буває достатньо для усунення несправностей. В іншому випадку, краще попросити про допомогу фахівця, тому що винуватцем може виявитися датчик, що працює спільно з цієї контрольної лампою.

Чому не працює панель приладів ВАЗ-2115: ремонт

Приладова панель. це перший покажчик справності автомобіля для водія, а також спосіб управління різними бортовими системами. Днем, за великим рахунком, підсвічування приборки не потрібна, а ось вночі. це необхідний компонент для безпечного управління автомобілем. Так, несправність підсвічування може привести навіть до ДТП, тому при виникненні несправності, її необхідно усунути в найкоротший термін.

проводка

Самий неприємний і тяжелотестіруемий елемент автомобіля залишається проводка.

Кнопка включення підсвічування і ближнього світла.

Так, обрив проводу може привести до того, що підсвічування приладової панелі перестане отримувати харчування, а відповідно горіти не буде.

Для того щоб усунути несправність необхідно продзвонити мультиметром всі дроти, які відповідають за підсвічування приборки автомобіля. Так, будь-який, навіть незначний провід, який обірвався, може привести до того, що світло в приладовій панелі згасне.

Ще однією причиною несправності можуть стати окислені колодки проводів.

Відповідно контакту не буде, а не тільки світло в панелі приладів не буде горіти, але і можуть не працювати інші індикатори, які розміщені тут же. Для усунення несправності доведеться від’єднати колодку проводів на блоці запобіжників і самої панелі проборов. Після цього зачистити контактну групу і приєднати все назад. Якщо все запрацювало, то причина була знайдена.

лампочки

Останнім часом стало модно встановлювати світлодіодне підсвічування панелі приладів ВАЗа своїми руками. При цьому не всі автолюбителі правильно підключають її до бортової мережі. Це може стати причиною того, що світло згасне в самий невідповідний момент. Так, варто перевірити контакти всьому ланцюгу підсвічування.

Бували випадки що в результаті купин перегорали відразу всі лампочки. В цьому випадку необхідно шукати поломку в проводці, можна знову так втрутитися!

Теж саме стосується і стандартних лампочок розжарювання, якими комплектується автомобіль із заводу. Так, обрив або перегорання одного з світлових елементів може привести до того, що вся підсвічування перестане працювати. Якщо продзвонити тестером весь ланцюг, то з легкістю можна знайти обрив в ланцюзі.

запобіжний блок

Ще один важливий елемент, який рідко може вийти зі строю. це монтажний блок.

Так, перегорання може виникнути безпосередньо в гілках самого блоку або в посадковому гнізді. Для усунення несправності доведеться демонтувати деталь з автомобіля і послідовно перевірити за допомогою тестера.

Багато автомеханіки роблять діагностику безпосередньо без зняття запобіжного блоку. Але, це можуть зробити тільки професіонали, а ось рядовому автолюбителю доведеться знімати виріб. Якщо все-таки монтажний блок «помер», то має бути заміна елемента, оскільки ремонтувати його практично неможливо.

Перевірка контактної групи запобіжників на несправність.

причини несправності

Де ж все-таки криється несправність? Як говорилося раніше, варто шукати неполадки в електричних ланцюгах. Розглянемо, основні локації, де можуть ховатися проблеми:

 • запобіжник.
 • Лампочки підсвічування і їх електроланцюг.
 • проводка.
 • Несправність в блоці запобіжників.
 • пошкодження плати.

пошкоджено плата

Найстрашнішим, що може трапитися і чого боїться кожен автолюбитель. це згоряння приладової панелі, а точніше керованої плати.

Тут вихід тільки один. заміна, але багато автолюбителів примудряються за допомогою паяльника воскрешати такі елементи. Хоча, як показує практика, в 50%! Випадків не на довго.

Основна причина згоряння плати. це коротке замикання. В даному випадку, найчастіше, горить місце, де йде підключення проводки і найбільш вразлива точка. підсвічування. Якщо встановлені лампи розжарювання, то вони будуть темні або чорні, а ось Led-підсвічування перегорає в місцях припою до плати.

Заміна ламп приладової панелі своїми руками

Коли лампи панелі перестають горіти, слід негайно замінити їх на нові. Для цієї роботи нам знадобиться наступний арсенал:

 • викрутка під хрест
 • нові лампочки.

Заміна лампочок в комбінації приладів ВАЗ-2113, 2114, 2115

Сьогодні ми поговоримо про таку поширеною проблеми, як вихід з ладу ламп приладової панелі на ВАЗ-2114. Модель ВАЗ-2114 багатьом хороша, вона естетична й динамічна, має непогані технічними характеристиками, але приладова панель залишає бажати кращого в плані якості і надійності. Про те, як замінити лампи панелі, ми і розповімо в даній статті.

Комбінація приладів ВАЗ 2115

1 (рис. 1.3). покажчик температури охолоджуючої рідини. Перехід стрілки в червону зону шкали вказує на перегрів двигуна. В цьому випадку перевірте роботу термостата і електровентилятору системи охолодження.

тахометр. Вказує частоту обертання колінчастого вала двигуна. Жовта зона шкали позначає режим роботи двигуна з високою частотою обертання колінчастого вала, червона зона шкали. небезпечні для двигуна режими.

контрольна лампа включення покажчиків повороту по лівому борту. Загоряється зеленим миготливим світлом при включенні лівого повороту.

контрольна лампа включення покажчиків повороту по правому борту. Загоряється зеленим миготливим світлом при включенні правого повороту.

контрольна лампа резерву палива. Загоряється помаранчевим світлом, якщо в паливному баку залишилося менше 4-6,5 л бензину.

контрольна лампа включення габаритного світла. Загоряється зеленим світлом при включенні зовнішнього освітлення.

контрольна лампа аварійного стану робочої гальмівної системи. Світиться червоним при зниженні рівня рідини в бачку гідроприводу гальм нижче позначки “MIN”.

контрольна лампа включення дальнього світла фар. Загоряється синім світлом при включенні дальнього світла фар.

індикатор пробігу. Верхній рядок індикатора відображає сумарний пробіг автомобіля, а нижня. є добовим лічильником пройденого шляху. Скидання показань добового лічильника проводите утриманням кнопки 11 в натиснутому положенні більше 5 с на зупиненому автомобілі.

Обнулення показників добового лічильника відбувається таким же чином і при знятті клеми з акумуляторної батареї.

контрольна лампа включення аварійної сигналізації. Світиться червоним миготливим світлом при включенні аварійної сигналізації.

контрольна лампа “перевірте двигун” (На автомобілях, виготовлених до 2000 року, зображувався словесний символ. “CHECK ENGINE”). Підключається в тому випадку, якщо автомобіль обладнаний системою впорскування палива. Короткочасне загоряння лампи при включенні запалення свідчить про самотестуванні системи і при відсутності несправності вона гасне. У разі виявлення будь-якого дефекту в системі лампа блимає або горить постійно.

СЕКРЕТ Замены лампочек панели приборов ваз 2115.

індикатор часу і температури. Перемикання між індикацією часу і індикацією температури навколишнього повітря здійснюється короткочасним натисканням на кнопку 11.

При включенні запалювання при температурі навколишнього повітря вище 2 ° С завжди з’являється індикація годин. При зниженні температури навколишнього середовища нижче 2 ° С індикатор протягом 3 з висвічує показання годин, а потім переходить на індикацію температури, показання якої перші 10 з відбувається в миготливому режимі.

При підвищенні температури зовнішнього повітря вище 3 ° С і повторному її зниженні до 2 ° С:

Установка годин і хвилин проводиться в режимі індикації часу шляхом обертання кнопки 11 в сторону знаків “h”. годинник і “m”. хвилини.

Після зняття клеми з акумуляторної батареї і подальшого відновлення напруги відлік часу проводиться від нульового значення.

контрольна лампа заряду акумуляторної батареї. Світиться червоним при включенні запалення і гасне після пуску двигуна. Яскраве загоряння лампи або її світіння в полнакала при працюючому двигуні вказує на слабке натяг (обрив) ременя приводу генератора або на несправність в ланцюзі заряду, а можливо самого генератора.

контрольна лампа включення гальма стоянки. Світиться червоним при включенні стоянкового гальма.

контрольна лампа недостатнього тиску масла. Світиться червоним, якщо тиск в системі мастила двигуна недостатнє.

На частину автомобілів, що випускаються встановлюється комбінація приладів без індикатора часу і температури. В цьому випадку обнулення показань добового лічильника пройденого шляху виробляється швидко натисніть на кнопку скидання.

Приступаємо до роботи

Насамперед знімаємо декоративну накладку магнітоли (так як приладова панель і магнітола пов’язані один з одним, доведеться потривожити і музичну систему теж), яка тримається на кріпленнях, тут краще скористатися викруткою, просмикуючи її під накладку.

Головна умова роботи. обережність. Починати від’єднувати накладку потрібно з нижнього краю. Коли нижній край від’єднатися, потрібно трохи потягнути його на себе. Тепер від’єднуємо верхній край. далі:

 • Відключаємо провід, спрямований до прикурювача.
 • Точно також, як знімали накладку з магнітоли, знімаємо її і у приладовій панелі. Над лівим і правим краєм знаходимо два самореза. Їх потрібно викрутити. Викручуємо саморізи, розташовані вгорі і внизу.
 • Знімаємо накладку, приклавши невеликі зусилля (так як вона тримається ще й на кріпленнях, тому декоративну пластину доведеться трошки розгойдати).
 • Від’єднуємо всі дроти: від аварійної сигналізації, від годин, від фар та іншого.
 • Знімаємо саму панель управління, для чого викручуємо чотири самореза, на яких вона і тримається. Для того, щоб не завдати пошкодження проводів, правильніше буде з одного боку, від’єднати їх.
 • Тепер найголовніше. Знімаємо патрони перестали горіти лампочок. Щоб зняти патрони, потрібно провернути їх проти годинникової стрілки акуратним рухом. Міняємо дефектні лампи на нові, загортаємо їх і проводимо монтаж всієї конструкції в зворотному розбиранні порядку.

Органи управління. панелі приладів ВАЗ 2113, 2114, 2115

Органи управління автомобіля з «низькою» панеллю приладів

1, 15. бічні дефлектори панелі приладів; 2. важіль перемикача покажчиків повороту і світла фар; 3. гидрокорректор фар; 4. вимикач освітлення комбінації приладів; 5. комбінація приладів; 6. рульове колесо з вимикачем звукового сигналу; 7. вимикач запалювання; 8. важіль перемикача очищувачів і омивача скла; 9. вимикач зовнішнього освітлення; 10. вимикач аварійної сигналізації; 11. центральні дефлектори панелі приладів;

вимикач протитуманного світла в задніх ліхтарях; 13. вимикач обігріву заднього скла; 14. речовий ящик; 16. місце установки аудіоапаратури; 17. попільничка; 18. важіль стоянкового гальма; 19. прикурювач; 20. важіль перемикання передач; 21. блок управління системою опалення та вентиляції.

Комбінація приладів на «низькою» панелі

сигналізатор включення покажчиків повороту; 2. сигналізатор включення зовнішнього освітлення; 3. сигналізатор включення задніх протитуманних вогнів; 4. сигналізатор включення дальнього світла; 5. сигналізатор включення обігріву заднього скла; 6. спідометр (покажчик швидкості руху автомобіля); 7. лічильник добового пробігу автомобіля; 8. покажчик температури охолоджуючої рідини; 9. вольтметр; 10. покажчик рівня палива в паливному баку; 11. економетр; 12. лічильник сумарного пробігу автомобіля; 13. сигналізатор заряду акумуляторної батареї; 14. сигналізатор повітряної заслінки карбюратора; 15. сигналізатор включення аварійної сигналізації; 16. сигналізатор рівня рідини в бачку гальмівної системи; 17. сигналізатор паркувального гальма; 18. сигналізатор аварійного тиску масла в двигуні; 19. табло «STOP».

Органи управління автомобіля з «високою» панеллю приладів

1, 18. дефлектор обдування скла двері; 2, 17. бічний дефлектор системи вентиляції; 3. важіль перемикача покажчиків повороту і світла фар; 4. вимикач зовнішнього освітлення; 5. гидрокорректор фар (непомітний); 6. комбінація приладів; 7. індикатор стану АПС; 8. важіль перемикача очищувача і омивача скла; 9. вимикач аварійної сигналізації; 10. попільничка; 11, 15. центральний дефлектор системи вентиляції; 12. блок управління обігрівачем; 13. прикурювач; 14. місце для установки аудіоапаратури; 16. речовий ящик; 19, 31. облицювання гучномовця; 20. колодка діагностики системи упорскування; 21. важіль стоянкового гальма; 22. важіль перемикання передач; 23. педаль «газу»; 24. вимикач запалювання; 25. педаль гальма; 26. педаль зчеплення; 27. вимикач освітлення комбінації приладів; 28. вимикач протитуманного світла в задніх ліхтарях; 29. вимикач обігріву заднього скла; 30. важіль приводу замка капота.

Комбінація приладів на «високій» панелі

лічильник добового пробігу автомобіля; 2. спідометр (покажчик швидкості руху автомобіля); 3. лічильник сумарного пробігу автомобіля; 4. табло «TEST» (загоряється в режимі самоконтролю сигналізаторів); 5. табло «STOP» (загоряється при включенні одного з сигналізаторів, які символізують несправність, без усунення якої забороняється подальший рух); 6. сигналізатор виходу з ладу ниток ламп стоп-сигналів і габаритних вогнів; 7. сигналізатор аварійного стану робочої гальмівної системи (загоряється при зниженні рівня рідини в бачку гідроприводу гальм нижче позначки «min»; 8. сигналізатор зносу передніх гальмівних колодок; 9. сигналізатор недостатнього рівня охолоджуючої рідини; 10. сигналізатор недостатнього рівня масла в картері двигуна; 11. сигналізатор недостатнього рівня рідини в бачку склоомивача; 12. тахометр, 13. сигналізатор включення гальма стоянки; 14. сигналізатор «Перевірте двигун»; 15. сигналізатор недостатнього рівня палива в паливному баку; 16. сигналізатор аварійного тиску масла в двигуні; 17, 21. сигналізатори покажчиків повороту; 18. покажчик темератури охолоджуючої рідини; 19. сигналізатор заряду акумуляторної батареї; 20. покажчик рівня палива в паливному баку; 22. сигналізатор включення зовнішнього освітлення; 23. сигналізатор включення дальнього світла фар; 24. ручка обнулення добового пробігу.

Органи управління автомобіля з «європанеллю» приладів

гидрокорректор фар; 2. важіль перемикача покажчиків повороту і світла фар; 3. вимикач освітлення комбінації приладів; 4. рульове колесо; 5. вимикач звукового сигналу; 6. комбінація приладів; 7. вимикач аварійної сигналізації; 8. вимикач запалювання; 9. важіль перемикача очищувача і омивача вітрового скла; 10. індикатор стану АПС; 11. перемикач зовнішнього освітлення; 12. клавішні вимикачі; 13. заглушка гнізда для установки маршрутного комп’ютера; 14. блок сигналізаторів бортової системи контролю; 15. центральні дефлектори системи опалення та вентиляції; 16. кришка верхнього речового ящика; 17. кришка нижнього речового ящика; 18. бічний дефлектор системи опалення та вентиляції; 19. журнальна полку; 20. блок управління обігрівачем; 21. місце установки аудіоапаратури; 22. попільничка; 23. кришка колодки діагностики; 24. важіль стоянкового гальма; 25. важіль перемикання передач; 26. прикурювач; 27. педаль «газу»; 28. перемикач електровентилятора обігрівача; 29. педаль гальма; 30. педаль зчеплення; 31. важіль регулювання положення рульового колеса; 32. важіль приводу замка капота; 33. розетка для підключення переносної лампи.

Комбінація приладів на «європанеллю»

покажчик температури охолоджуючої рідини; 2. тахометр (покажчик частоти обертання колінчастого вала; 3. сигналізатор включення покажчика повороту лівого борту; 4. сигналізатор включення покажчика повороту правого борта; 5. спідометр (покажчик швидкості руху автомобіля); 6. покажчик рівня палива; 7. сигналізатор недостатнього рівня палива в паливному баку; 8. контрольна лампа включення габаритного світла; 9. сигналізатор аварійного стану робочої гальмівної системи (загоряється при зниженні рівня рідини в бачку гідроприводу гальм нижче позначки «min»); 10. сигналізатор включення дальнього світла фар; 11. кнопка обнулення лічильника добового пробігу і установки годин; 12. лічильник сумарного (верхній рядок) і добового (нижня рядок) пробігу; 13. сигналізатор включення аварійної сигналізації; 14. сигналізатор «Перевірте двигун»; 15. індикатор «час / температура навколишнього повітря»; 16. сигналізатор заряду акумуляторної батареї; 17. сигналізатор включення гальма стоянки; 18. сигналізатор недостатнього тиску масла в двигуні.

Комбінація приборів

1 (рис. 1.3). покажчик температури охолоджуючої рідини. Перехід стрілки в червону зону шкали вказує на перегрів двигуна. В цьому випадку перевірте роботу термостата і електровентилятору системи охолодження.

тахометр. Вказує частоту обертання колінчастого вала двигуна. Жовта зона шкали позначає режим роботи двигуна з високою частотою обертання колінчастого вала, червона зона шкали. небезпечні для двигуна режими.

контрольна лампа включення покажчиків повороту по лівому борту. Загоряється зеленим миготливим світлом при включенні лівого повороту.

контрольна лампа включення покажчиків повороту по правому борту. Загоряється зеленим миготливим світлом при включенні правого повороту.

контрольна лампа резерву палива. Загоряється помаранчевим світлом, якщо в паливному баку залишилося менше 4-6,5 л бензину.

контрольна лампа включення габаритного світла. Загоряється зеленим світлом при включенні зовнішнього освітлення.

контрольна лампа аварійного стану робочої гальмівної системи. Світиться червоним при зниженні рівня рідини в бачку гідроприводу гальм нижче позначки “MIN”.

контрольна лампа включення дальнього світла фар. Загоряється синім світлом при включенні дальнього світла фар.

індикатор пробігу. Верхній рядок індикатора відображає сумарний пробіг автомобіля, а нижня. є добовим лічильником пройденого шляху. Скидання показань добового лічильника проводите утриманням кнопки 11 в натиснутому положенні більше 5 с на зупиненому автомобілі.

Обнулення показників добового лічильника відбувається таким же чином і при знятті клеми з акумуляторної батареї.

контрольна лампа включення аварійної сигналізації. Світиться червоним миготливим світлом при включенні аварійної сигналізації.

контрольна лампа “перевірте двигун” (На автомобілях, виготовлених до 2000 року, зображувався словесний символ. “CHECK ENGINE”). Підключається в тому випадку, якщо автомобіль обладнаний системою впорскування палива. Короткочасне загоряння лампи при включенні запалення свідчить про самотестуванні системи і при відсутності несправності вона гасне. У разі виявлення будь-якого дефекту в системі лампа блимає або горить постійно.

індикатор часу і температури. Перемикання між індикацією часу і індикацією температури навколишнього повітря здійснюється короткочасним натисканням на кнопку 11.

При включенні запалювання при температурі навколишнього повітря вище 2 ° С завжди з’являється індикація годин. При зниженні температури навколишнього середовища нижче 2 ° С індикатор протягом 3 з висвічує показання годин, а потім переходить на індикацію температури, показання якої перші 10 з відбувається в миготливому режимі.

При підвищенні температури зовнішнього повітря вище 3 ° С і повторному її зниженні до 2 ° С:

Установка годин і хвилин проводиться в режимі індикації часу шляхом обертання кнопки 11 в сторону знаків “h”. годинник і “m”. хвилини.

Після зняття клеми з акумуляторної батареї і подальшого відновлення напруги відлік часу проводиться від нульового значення.

контрольна лампа заряду акумуляторної батареї. Світиться червоним при включенні запалення і гасне після пуску двигуна. Яскраве загоряння лампи або її світіння в полнакала при працюючому двигуні вказує на слабке натяг (обрив) ременя приводу генератора або на несправність в ланцюзі заряду, а можливо самого генератора.

контрольна лампа включення гальма стоянки. Світиться червоним при включенні стоянкового гальма.

контрольна лампа недостатнього тиску масла. Світиться червоним, якщо тиск в системі мастила двигуна недостатнє.

На частину автомобілів, що випускаються встановлюється комбінація приладів без індикатора часу і температури. В цьому випадку обнулення показань добового лічильника пройденого шляху виробляється швидко натисніть на кнопку скидання.