Заміна колодок ручного гальма Chevrolet Lacetti

Що було використано при заміні колодок ручника Chevrolet Lacetti?

Знадобляться і нові колодки ручного гальма Chevrolet Lacetti. Краще віддати перевагу оригіналу (Артикульний номер GM 96496764). Любителям екстремальної їзди можна порадити колодки АBS 9220.

Разом з колодками додатково можуть знадобитися стягнуті пружини, а також фіксатори-солдатики. існують ремонтні комплекти, в яких передбачено все необхідне для обслуговування дискових барабанів Chevrolet Lacetti.

Процес заміни колодок ручника Chevrolet Epica

 • Почнемо з колеса на стороні водія. Піднімаємо домкратом ліву задню частину і знімаємо колесо. Не забудьте підкласти під авто який-небудь страхує упор.
 • знімаємо задній гальмівний супорт. Його тримає пара болтів. Зверніть увагу, що супорт небажано залишати висіти на гальмівному шлангу, так як шланг може втратити герметичність, почавши розтріскуватися. Підв’язуємо гальмівний супорт Chevrolet Lacetti до якого-небудь з елементів підвіски, наприклад, до пружині амортизаційної стійки.
 • Відкручуємо потайний гвинтик кріплення кришки дискового барабана до колісної маточини.
 • Пробуємо зняти кришкудискового гальмівного барабана.
 • Якщо кришка не піддається демонтажу, то необхідно звести гальмівні колодки. Для цього в кришці барабана-диск і має технологічний отвір (воно прикрите заглушкою). Відразу за отвором знаходиться регулятор (зубчасте колесо). На регулятор потрібно впливати ударної викруткою з плоский шлицом.

Ремонт задних супортов, замена колодок ручника. Chevrolet Lacetti

 • Після цього кришка повинна піддатися, знімаємо її.
 • Витягуємо верхні стягнуті пружини на передній і задній колодках.
 • Знімаємо нижню стяжную пружину.
 • Дістаємо регулятор зазору між колодками. Зверніть увагу, регулятор складається з 3 частин: втулки з зубчастим колесом і двох наконечників. За час експлуатації Chevrolet Lacetti нарізні сполучення регулятора встигають порядно закиснути. Механізм регулювання слід як слід почистити і розробити, а на різьбові поверхні слід нанести тонкий шар термостійкої мастила.
 • На кожній з колодок знімаємо фіксатор-солдатик. Для цього потрібно натиснути на пружину і провернути стержень.
 • Знімаємо розпірну планку, відвівши від маточини задню колодку.
 • Виводимо з зачеплення важеля приводу задньої колодки головку троса гальма стоянки.
 • Знімаємо зношені колодки.
 • Як випливає продуваємо щит гальмівного механізму Chevrolet Lacetti і ставимо нові гальмівні колодки. Діаметр в крайніх точках гальмівних колодок повинен становити 167,6-167,8 (мм).
 • Проводимо збір вузла в зворотній послідовності. Зверніть увагу, робочі поверхні гальмівних колодок і дискового барабана слід протерти спиртовою серветкою.
 • Повторюємо всі вищеописані операції на протилежному колесі.
 • Проводимо регулювання ручного гальма.
 • Робимо пробний заїзд, контролюємо правильність роботи ручного гальма.

Заміна колодок ручного гальма Шевероле Lacetti

Термін експлуатації колодок ручного гальма Chevrolet Lacetti нічим не регламентований. Гальмівні колодки ручника піддаються заміні у міру їх зносу. Рівень зносу колодок визначається в ході ревізії задніх гальмівних барабанів. Якщо фрикційні накладки стерлися до позначки в 1,5 (мм), то це сигнал для екстреної заміни колодок ручного гальма Chevrolet Lacetti.

Фахівці рекомендують проводити ревізію гальмівної системи, зокрема задніх гальмівних барабанів, не рідше 1 разу в 30 000 (км) пробігу.

Робота по заміні колодок ручного гальма хоч і не володіє високим рівнем складності, але все ж повинна виконуватися майстром з солідним досвідом техобслуговування Chevrolet Lacetti. Справа в тому, що після заміни колодок гальмівну систему потрібно піддавати тонкої регулюванню.

додаткова інформація

Не потрібно забувати про обслуговування і головний гальмівний системи. Педаль гальма приводить в рух колодки гальмівних супортів. Тобто разом з колодками ручника обов’язково потрібно приділяти увагу і заднім гальмівним супортам, так як вони працюють незалежно один від одного.

В обслуговуванні потребують як самі колодки, так і направляючі супортів. Особливу увагу потрібно приділяти вижимним циліндру. У продажу є спеціальні ремкомплекти для сервісу гальмівних супортів Chevrolet Lacetti. Періодично необхідно міняти і сам дисковий барабан.

Заміна тросів ручного гальма Chevrolet Lacetti

Ручне гальмо Chevrolet Lacetti має досить високий рівень надійності. Проблеми з ручником починаються на позначці приблизно в 90 000. 120 000 (км) пробігу. Найчастіше дістається тросах.

Ручне гальмо оснащений 2 тросами. Один з тросів йде на ліве заднє колесо, а другий на праве. За допомогою тросів з’єднуються колодки і зрівнювач, який передає зусилля від важеля до барабанним колодкам.

 • Стався обрив одного з тросів
 • Хід ручника клинить, через закисання або засмічення обплетення тросів
 • Жили тросів розтягнулися

Робота по заміні тросів гальма стоянки має підвищений рівень складності. Кінчик кожного з тросів з’єднується з колодкою барабана. Щоб підібратися до колодки, потрібно демонтувати дисковий барабан і розбирати систему гальмування буквально до гвинтика. На додаток до цієї роботи ручне гальмо потрібно буде піддавати тонкої регулюванню. Але про все по порядку.

Процес заміни тросів ручного гальма Chevrolet Lacetti

 • Вивішуємо задні колеса на домкратах і знімаємо їх. Під машину потрібно щось підкласти для страховки (як упор).
 • відкручуємо кришку на розширювальному бачку з гальмівною рідиною.
 • Почнемо з заднього колеса Chevrolet Lacetti на стороні водія. розводимо викруткою колодки супорта.
 • відкручуємо кріплення супорта до колісної маточини (2 болта).
 • Зменшуємо відстань розведення колодок. потрібно витягти заглушку і викруткою з плоским шліцом прокрутити регулювальний механізм. Цей крок потрібно робити в тому випадку, коли кришка (барабан-диск) не знімається.
 • Демонтуємо дисковий барабан.
 • Тепер необхідно витягти кінець троса з важеля колодки. Більш детально дана процедура описана в тематичній статті по заміні колодок гальма стоянки. Якщо коротко, то необхідно виконати наступні операції. знімаємо верхні пружини Chevrolet Lacetti.
 • Витягуємо нижню пружину.
 • Виймаємо регулятор зазору між колодками.
 • Дістаємо з задньої колодки фіксатори солдатики.
 • Тепер можна витягти і кінець троса.
 • Прибираємо стопорну чеку на введенні троса в колісну маточину.
 • Витягуємо кінець троса з колісною маточини.
 • Відкручуємо кріплення троса до кузова (2 точки фіксації).
 • Витягуємо другий кінець троса з уравнителя.
 • Ставимо на місце зношеного новий трос.
 • Проводимо збір вузла в зворотній послідовності. Не забуваємо дотримуватися відстань між колодками (167,6-168,6 мм).
 • Повторюємо всі вищеописані операції на протилежній стороні.
 • Регулюємо натяг тросів гальма стоянки з салону. Як це робиться, можна почитати в тематичній статті.

Що було використано при заміні тросів гальма стоянки Chevrolet Lacetti?

додаткова інформація

Заміна тросів гальма стоянки Chevrolet Lacetti повинна здійснюватися майстром з досвідом. Якщо з самої заміною тросів і зможе впоратися новачок, то провести правильну регулювання зазору між колодками і натягу тросів на ручнику зможе тільки грамотний фахівець.

Зверніть увагу, що провівши заміну тросів і регулювання гальмівної системи, обов’язково і неодмінно потрібно випробувати роботу ручника під навантаженням. Проводиться випробування на ухилі не менше 23%. Якщо машина буде залишатися нерухомою, навіть якщо її будуть розхитувати з боку, то ручне гальмо працює правильно.

За інструкцією, важіль ручного гальма Chevrolet Lacetti повинен зводитися в робоче положення за 2-4 клацання. Якщо важіль ходить з великою кількістю клацань (6-8), то натяг троса на ручнику потрібно збільшити.

Коли міняти гальмівні колодки

Перш за все, пам’ятайте наступне: занадто довго чекати заміни гальмівних колодок небезпечно. У міру того, як гальма застосовуються неодноразово протягом тисяч миль, гальмівні колодки поступово зношуються, знижуючи їх здатність зупиняти автомобіль. Але як дізнатися, що пора міняти гальмівні колодки?

На щастя, неважко визначити, коли ваш автомобіль готовий до роботи з гальмами. Дискові гальма зазвичай включають в себе деталь, яка називається індикатором ізноса.Індікатор зносу. це невеликий шматок металу, прикріплений до гальмівної колодці, який контактує з гальмівним ротором, коли матеріал колодки зношений до певного рівня. Коли індикатор зносу стосується ротора, він видає вереск при натисканні на гальма. Цей шум є сигналом, який говорить вам, що пора перевірити гальма.

Іншими словами, з гучними гальмами не варто возитися. Якщо ви чуєте цей звук при натисканні на гальма в автомобілі, як можна швидше перевірте їх.

Якщо ви ремонтуєте гальма самостійно, є й інші ознаки, на які варто звернути увагу. Якщо гальмівна колодка сильно зношена, на гальмівному роторі можуть залишитися глибокі круглі сліди і канавки. Ці позначки, звані оцінками, дуже схожі на канавки на платівці і є ознакою того, що гальмівні колодки необхідно замінити. Якщо щербини на роторі особливо глибокі. через несвоєчасне обслуговування. може знадобитися заміна самого ротора на новий. Якщо канавки не заходять занадто глибоко в поверхню ротора, ви можете їх повернути (або обробити), щоб дати ротора нову гладку поверхность.Как правило, обертання набору роторів обходиться дешевше, ніж заміна набору роторів.

Поки ви дивитеся на колодки, непогано також перевірити гальмівні магістралі на предмет тріщин і отворів. Якщо є несправність (або витік) в будь-який з гальмівних магістралей, ви можете зіткнутися з втратою тиску, і ваші гальма не будуть працювати належним чином. вони можуть навіть повністю вийти з ладу. Не забудьте також гарненько оглянути фурнітуру. Передбачається, що на цьому кінці системи гальма повинні бути герметизовані, тому ви не повинні бачити краплі гальмівної рідини де-небудь поруч з колесом.Еслі ви все ж виявите витік, спробуйте визначити її джерело. Залежно від ваших здібностей, ви можете усунути витік самостійно або доручити ремонт професіоналу. У будь-якому випадку, відремонтуйте його якомога швидше. Навіть невеликий витік в гідравлічній гальмівній системі може бути дуже небезпечною.

Ваші гальмівні колодки повинні прослужити десятки тисяч миль, але це залежить від конкретного автомобіля, яким ви керуєте, і ваших звичок водіння. Чим більше ви використовуєте гальма, тим коротше термін служби ваших гальмівних колодок.Когда прийде час їх полагодити, не бійтеся ремонтувати гальма самостійно.

Далі ми розповімо, як підготувати ваш автомобіль до установки нових колодок.

Подбайте про гальмівних колодках вашого автомобіля

Водії рідко замислюються про гальмівній системі свого автомобіля. Тим не менш, це одна з найважливіших функцій безпеки будь-якого автомобіля.

Незалежно від того, чи сповільнюється ви в приміському русі з зупинками або використовуєте гальма на максимум, коли ви їдете в день треку, хто не приймає це як належне?

Тільки коли місцевий механік в гаражі повідомить, що деталі потребують заміни, або, що ще гірше, на приладовій панелі загориться червоний попереджувальний світло, ми зупинимося і поміркуємо над гальмівний сістемой.І тоді ж стає очевидним питання про вартість заміни деталей, таких як гальмівні колодки.

Проте, заміна гальмівних колодок. це відносно проста робота, яку будь-хто, у кого є скромні здібності до самостійної роботи, повинен бути в змозі безпечно виконати. І якщо у вас вже є більшість основних інструментів, необхідних для виконання роботи, це заощадить вам кілька копійок на гаражних витратах, а також подарує відчуття задоволення. Тут фахівці Haynes пояснюють, як це зробити.

Chevrolet Lacetti. Заміна колодок гальма стоянки: service_193.

На знятому колесі бачимо, що треба зняти супорт, скобу і гальмівний диск:

Кажуть, це не грудку бруду та іржі, а цілий механізм! Ось тут можна розрізнити три пружинки:

А тут. ще одну пружинку і механізм регулювання:

Загальний стан в цей момент зазвичай. “Нічого не зрозуміло, навіщо я сюди заліз, допоможіть”. Ну, це у мене так. У дорослих механіків, напевно, по-іншому. Шлях з цього стану тільки один. брати длінногубци і стягувати всі доступні пружини. Потім повертати солдатики, знімати колодки, витягувати трос ручника з колодки, і починати все збирати з новими колодками. Процес демонтажу задокументований ні, тому що фотографувати грудки бруду. не надто осмислене заняття. Задокументовано процес монтажу, як більш важливий. По ньому ж можна зрозуміти, які кроки потрібні при демонтажі.

Отже, початковий стан. весь механізм стоянкового гальма знято. Завдання. поставити його.

Насамперед треба протягнути в одну колодку тросик ручника. Це завдання не з легких, тому що трос захований в пружну кожух, який не проходить в посадочне місце на колодці:

Тут вкрай потрібна третя рука. На жаль, в каталогах виробників інструменту я такої не знайшов, довелося викручуватися як є. І ось як я робив. В принципі, ця оболонка троса відсувається руками, треба тільки тримати оконечник троса плоскогубцями. Тому в правій руці тримаємо плоскогубцями, в яких стиснутий кінчик троса. Лівою рукою посуваємо оболонку троса, і двома пальцями паралельно намагаємося вставити трос в посадочне місце. Нескладний Focus, для якого треба мати сильні пальці, але набагато важливіше. сильні нерви. Десь на п’ятдесятий спробі він почне майже сідати. На сімдесят п’ятій спробі важливо не бити кулаком по крилу автомобіля, тому що від цього на крилі залишаються вм’ятини. Краще перекурити і продовжити. Десь на сотому спробі все вийде:

Важливий аспект. наконечник троса повинен дивитися від цієї блискучої залізяки в сторону колодки (самої фрикційної накладки, зокрема). Якщо наділи по-іншому. лаємося і надягаємо правильно. Тепер буде швидше.

Тепер надягаємо передню колодку. Ставимо її приблизно на місце і протягуємо через неї солдатик:

А тепер плоскогубцями беремо пружинку з “тарілкою”, одягаємо її на солдатик, солдатик притримуємо пальцем із зворотного боку ( “зсередини” машини) тиснемо на тарілку, коли солдатик пройде в отвір в тарілку. повертаємо тарілку так, щоб солдатик НЕ провернули. Нічого складного, і дуже розвиває дикцію. Коли все набридне і захочеться кинути цю машину тут. значить, залишилося приблизно стільки ж спроб. У підсумку вийде так:

Перед установкою другий колодки треба вставити розпірну планку, так як між вже встановлених колодок вставити її не вийде. Ось так все це повинно виглядати після установки другої колодки (контур распорной планки обведений червоним):

У цю планку зліва впирається та частина колодки, до якої приєднано тросик. Коли трос натягується. він тягне рухому частину колодки. Вона впирається в планку. Планка штовхає передню колодку вперед. У той же час задня колодка йде назад. В результаті обидві колодки впираються в барабан. Ось і весь механізм, якщо по-простому.

Тепер потрібно встановити допоміжні механізми. Згодом колодки зношуються, товщина фрикційних накладок зменшується. Щоб колодки доторкнулися до барабану, треба сильніше натягувати трос. Це незручно, тому передбачений механізм підведення колодок до барабана при тому ж натягу троса. Ось цей механізм в розібраному вигляді:

Центральна частина має “зубчики”, в які можна впертися і обертати її. Задня частина просто вставляється і залишається на своєму місці. Передня частина. з різьбленням, і при обертанні центральній частині. висувається, розсуваючи колодки. Ставиться регулювальний механізм знизу, аналогічно распорной планці. Тільки встановити його можна на вже встановлені колодки:

Регулювання проводиться за допомогою плоскої викрутки при надітому гальмівному диску. З нього дістається гумова заглушка, сам він ставиться так, щоб технологічний отвір було навпаки цього механізму, і викруткою через отвір обертається центральна частина.

Після установки регулювального механізму ставиться нижня стягуюча пружина:

Тепер залишилося поставити пружини нагорі. В першу чергу це пружина від задньої колодки до распорной планці. Складність тут в тому, що вона заходить в планку знизу, і натягнути її таким чином в умовах обмеженого простору досить складно:

Практика показала, що найкраще виходить справитися з цим завданням за допомогою кліпсодера приблизно такого формату:

Проріз досить надійно фіксує вухо пружини і дозволяє нормально її натягнути.

Після цього ставимо на місце шайбу і натягуємо дві верхніх пружини, це легко робиться длінногубци:

На фотографії є ​​похибка. “Вуха” двох пружин не повинні переплітатися, одна повинна лежати поверх іншої, притискаючи шайбу. При складанні це було виправлено, але сфотографувати було вже нічим (батарейка села).

Після цього збірка механізму ручника завершена. Треба надіти гальмівний диск (може налазити туговато через вироблення), зібрати всі повністю, порадіти, і з жахом перейти на другу сторону, де повторити рівно той же самий подвиг. Хай допоможе нам Всесвіт!

Як працюють гальмівні колодки

Гальмівні колодки призначені для роботи з гальмівними дисками або роторами автомобіля для його замедленія.Оні встановлені в гальмівних супортах і притискаються до дисків поршнями, які, в свою чергу, переміщуються гальмівною рідиною, що знаходиться під тиском головного циліндра.

Коли водій натискає на педаль гальма, головний циліндр стискає рідину, яка, в свою чергу, переміщує поршні, щоб притиснути колодки до дисків.

У деяких автомобілів є індикатори зносу гальмівних колодок, які спалахують на приладовій панелі, коли колодки зношені до встановленої межі. Однак більшість колодок цього не робить, тому єдиний спосіб визначити ступінь зносу колодки. це перевірити рівень рідини в резервуарі гальмівної рідини (який падає в міру зносу колодки) або зняти колесо і перевірити решту матеріалу. на подушці.

Навіщо міняти гальмівні колодки автомобіля

Гальмівні колодки є критично важливими компонентами для безпечної роботи вашого автомобіля, і їх слід правильно обслуговувати, щоб уникнути можливих аварій. Якщо колодки повністю зношуються, ви не тільки зашкодить диски, заміна яких обходиться дорого, але і не зможете вчасно зупинити автомобіль і викликати аварію.

Кожне колесо має як мінімум дві колодки, і важливо міняти колодки на обох передніх колесах одночасно, щоб забезпечити рівномірне гальмівне зусилля на колісній парі.

Замена колодок ручника на Лачетти

У той же час ви повинні перевірити стан дисків і пошукати ознаки зносу, більш серйозних задирів або корозії і при необхідності замінити їх.

Коли міняти гальмівні колодки

Важливо, щоб ваші передні гальмівні колодки перевірялися при кожному обслуговуванні автомобіля і при необхідності замінялися. Сучасні автомобілі зазвичай вимагають щорічного огляду або 18 місяців для більш тривалих інтервалів обслуговування.

Якщо ви чуєте неприємний вереск при використанні гальм, можливо, з колодками не всі в порядке.Скорее за все, це викликано маленькою металевою прокладкою, яка призначена для контакту з гальмівним диском, коли колодка досягає кінця терміну служби, попереджаючи водія про те, що пора замінити колодки.

Точно так же, якщо автомобіль помітно з’їжджає з узбіччя дороги, при гальмуванні по прямій на рівній рівній поверхні дороги без розвалу гальм може бути не все в порядку.

Гальмівні колодки також можуть мати датчик, який активує сигнальну лампу на приладовій панелі, коли колодка зношується, але не всі моделі мають он.Ітак, відкрийте капот і перевірте рівень гальмівної рідини в бачку. Він падає у міру зносу колодок, тому може бути корисним індикатором того, коли колодки потребують заміни.

Потім підніміть передню частину автомобіля. см. Наше керівництво про те, як безпечно це зробити. зніміть передні колеса і огляньте колодки безпосередньо.

Якщо глибина прокладки менше 3 мм, пора їх замінити.

Всі автомобілі трохи відрізняються, тому вам слід звернутися до довідника по автомобілю або використовувати керівництво Haynes для відповідної марки і моделі.

колодка, гальма, chevrolet, lacetti

Міняємо колодки ручника на Chevrolet Lacetti своїми руками

Гальмо стоянки на Lacetti необхідно періодично тестувати, а в разі несправностей або зносу механізму або колодок потрібно ремонт або ж заміна. Заміна гальмівних колодок ручного гальма на Chevrolet Lacetti цілком може проводитися своїми руками, однак при цьому потрібно дотримуватися певних правил. Про них сьогодні і піде мова.

Які колодки краще поставити

У продажу є кілька видів колодок ручника для Lacetti і кожен може вибрати будь-оригінальну запчастину, хоч недорогий неоригінал. Вибір колодок залежить не тільки від фінансових можливостей, але і від стилю водіння. Якщо власник воліє агресивну спортивну їзду, тоді краще вибирати більш дорогі моделі. Наприклад, Ferodo з артикулом FSB4017.

Якщо ж дрифтом займатися ніхто не має наміру, цілком підійдуть ABS з каталожними номером 9220.

їх

колодка, гальма, chevrolet, lacetti

Коли потрібно міняти колодки ручника на Chevrolet Lacetti

Приділяти увагу гальмівним колодкам ручника варто тоді, коли регулювання натягу троса і підводка колодок не приносять результатів. У цих випадках автомобіль не буде фіксуватися на ухилі, особливо гостро це відчувається на ухилах вперед.

Симптоми прості. важіль ручного гальма повністю затягнуть, колодки підведені максимально, трос натягнутий, але ніякого результату це не приносить.

Заміну колодок проводимо в разі замасливания їх накладок, наявності на них сколів або в разі відшарування накладок від заснування колодок.

У тих випадках, коли ми розбираємо гальмівний диск з яких-небудь причин та маємо візуальний контакт з колодками, визначити необхідність заміни ще простіше. Товщина фрикційної накладки повинна бути не менше 3-4 мм. В іншому випадку їм світить заміна. Точних термінів, коли потрібно міняти колодки ручника на Lacetti, зрозуміло, не існує, оскільки кожен водій використовує гальмо стоянки з різною частотою і різним навантаженням.

Міняємо колодки ручника своїми руками

Для заміни колодок не знадобиться особливий спеціальний інструмент, хоча, повозитися доведеться. Ще бажано запастися будь аерозольної проникаючої мастилом, оскільки буде необхідно знімати супорта основного гальма і весь гальмівний диск, всередині якого і встановлено наші колодки. Але також знадобиться консистентна високотемпературна мастило для обробки шарнірних вузлів нових колодок. Технологія заміни виглядає наступним чином:

  Встановлюємо автомобіль на рівну площадку, включаємо першу передачу і підкладаємо під передні колеса противідкатні башмаки.

Процес заміни колодок ручника Chevrolet Epica

 • Зупиняємо і глушимо машину. Включаємо 1 передачу.
 • Заглядаємо в салон і відпускаємо регулювальну гайку натягу троса ручного гальма. Регулювальний механізм захований за кришкою (кришка поддевается викруткою).
 • Почнемо з колеса на стороні водія. Піднімаємо домкратом ліву задню частину і знімаємо колесо. Не забудьте підкласти під авто який-небудь страхує упор.
 • знімаємо задній гальмівний супорт. Його тримає пара болтів. Зверніть увагу, що супорт небажано залишати висіти на гальмівному шлангу, так як шланг може втратити герметичність, почавши розтріскуватися. Підв’язуємо гальмівний супорт Chevrolet Lacetti до якого-небудь з елементів підвіски, наприклад, до пружині амортизаційної стійки.
 • Відкручуємо потайний гвинтик кріплення кришки дискового барабана до колісної маточини.
 • Пробуємо зняти кришкудискового гальмівного барабана.
 • Якщо кришка не піддається демонтажу, то необхідно звести гальмівні колодки. Для цього в кришці барабана-диск і має технологічний отвір (воно прикрите заглушкою). Відразу за отвором знаходиться регулятор (зубчасте колесо). На регулятор потрібно впливати ударної викруткою з плоский шлицом.

Замена колодок стояночного тормоза Chevrolet Lacetti

 • Після цього кришка повинна піддатися, знімаємо її.
 • Витягуємо верхні стягнуті пружини на передній і задній колодках.
 • Знімаємо нижню стяжную пружину.
 • Дістаємо регулятор зазору між колодками. Зверніть увагу, регулятор складається з 3 частин: втулки з зубчастим колесом і двох наконечників. За час експлуатації Chevrolet Lacetti нарізні сполучення регулятора встигають порядно закиснути. Механізм регулювання слід як слід почистити і розробити, а на різьбові поверхні слід нанести тонкий шар термостійкої мастила.
 • На кожній з колодок знімаємо фіксатор-солдатик. Для цього потрібно натиснути на пружину і провернути стержень.
 • Знімаємо розпірну планку, відвівши від маточини задню колодку.
 • Виводимо з зачеплення важеля приводу задньої колодки головку троса гальма стоянки.
 • Знімаємо зношені колодки.
 • Як випливає продуваємо щит гальмівного механізму Chevrolet Lacetti і ставимо нові гальмівні колодки. Діаметр в крайніх точках гальмівних колодок повинен становити 167,6-167,8 (мм).
 • Проводимо збір вузла в зворотній послідовності. Зверніть увагу, робочі поверхні гальмівних колодок і дискового барабана слід протерти спиртовою серветкою.
 • Повторюємо всі вищеописані операції на протилежному колесі.
 • Проводимо регулювання ручного гальма.
 • Робимо пробний заїзд, контролюємо правильність роботи ручного гальма.

Як Поміняти Колодки Ручника На Chevrolet Lacetti

Потім встановлюються нові оригінальні колодки весь процес збирання проводиться в зворотній послідовності. Заміна колодок ручника Chevrolet Lacetti Chevrolet lacetti колодки ручника швидко і своїми силами, при цьому істотно економиться як час, так і кошти. Потім регулюємо колодки. Спершу розводив самі колодки планкою яка є в механізмі, Одягаємо колеса, опускаємо машину.

З одного Chevrolet lacetti колодки ручника сторін я з необережності заглушку пхнув прям всередину, дуже сильно натиснув, довелося розбирати по новій. Проробивши все знову, отримуємо кінцевий результат. Ручник вже тримає на 3 натисканні, на більш крутому підйомі або спуску на намертво.

Так само підтягував ручник з салону, так як повністю откручивал гайку. У випадки, якщо щось для вас в цьому процесі залишилося незрозумілим, можна також переглянути і відео огляд. Якщо цим способом все ж не вийшло відрегулювати Chevrolet lacetti колодки ручника, то можна спробувати зробити це шляхом регулювання зазору між колодками гальма стоянки і циліндричним диском гальмівного механізму. Спочатку викруткою піддягаємо заглушку З диска гальмівного механізму її виймаємо Повертаємо диск таким чином, щоб отвір розташувалося знизу У отвір засовуємо викрутку і починаємо повертати гайку за годинниковою стрілкою до тих пір, поки колесо не стане провертатися з невеликим зусиллям.

Як приклад можна подивитися, Chevrolet lacetti колодки ручника це проходить зі знятим диском гальмівного механізму.

Що було використано при заміні колодок ручника Chevrolet Lacetti?

 • Набір ключів
 • Набір викруток
 • плоскогубці
 • Домкрат і страхує упор
 • WD-40
 • термостійка мастило

Знадобляться і нові колодки ручного гальма Chevrolet Lacetti. Краще віддати перевагу оригіналу (Артикульний номер GM 96496764). Любителям екстремальної їзди можна порадити колодки АBS 9220.

колодка, гальма, chevrolet, lacetti

Разом з колодками додатково можуть знадобитися стягнуті пружини, а також фіксатори-солдатики. існують ремонтні комплекти, в яких передбачено все необхідне для обслуговування дискових барабанів Chevrolet Lacetti.

номери запчастин

 • Троса ручника артикули 96435119 (правий) і 96435117 (лівий)
 • Колодки ручника Lacetti, оригінальний артикул 96496764, ми встановлювали аналог Starline BC 09780, так як вони дешевше.

Для початку необхідно послабити натяжку тросів ручника.

Для цього знімаємо в салоні, в відсіку для склянок, кришку люка.

Ключем на 13 мм відкручуємо гайку натяжки тросів до максимуму.

Викруткою вдавлюємо поршень заднього супорта.

Відкручуємо 2 болта кріплення скоби супорта. Один болт під ключ на 12мм, другий. 14мм.

Щоб диск легше сліз з маточини його можна злегка простукати молотком.

Знімаємо притискну пружинку колодки, провертаючи її на 90 °.

Знімаємо колодки і бачимо, що нам ще необхідно від’єднати трос ручника.

Для цього потрібно відтягнути пружинку вийняти трос.

Запам’ятовуємо правильне розташування колодок і пружинок.

Тепер знімаємо стопор троса ручника і витягуємо трос з цапфи.

Витягуємо трос з кронштейна підтримки на баку.

Від’єднуємо троса від короткого троса рукоятки ручника.

Для цього необхідно тросик трохи провернути і вийняти з паза.

і порівнюємо їх з новими. Лівий і правий трос різні.

Встановлюємо нові троса на місце в цапфу.

Регулювання ручника: як налаштувати і відкалібрувати гальмо стоянки?

За загальноприйнятим технічним нормам ручник повинен нерухомо утримувати автомобіль на дорожньому покритті з ухилом не менше 23% без використання противідкатних упор.

Якщо ручник не в змозі знерухомити транспортний кошти, саме час відкалібрувати пристрій. для регулювання стоянкового гальма необхідно:

 • Демонтувати кронштейн з власником склянки, після чого шліцьовій викруткою піддягаємо пластикову заглушку і витягаємо деталь з облицювання тунелю статі;
 • Потім домкрачувати задню частину автомобіля і вивішуємо задні колеса, далі піднімаємо тріскачку ручника на 2-3 зубці вгору;
 • Тепер гайковий головкою на «12» крутимо регулювальну гайку по траєкторії годинникової стрілки. Оптимальним показником калібрування пристрою є складність провертання коліс;
 • Далі опускаємо тріскачку вниз до упору і перевіряємо колеса на рухливість. має бути забезпечено вільне обертання;
 • Потім повторюємо процедуру на повністю піднятому механізм хропіння: при затягуванні тріскачки на 7-10 клацанням задні колеса не повинні обертатися.

У разі неможливості відкалібрувати пристрій цим методом, необхідно відрегулювати зазор між гальмівними колодками і циліндричним диском механізму гальмування.

Заміна колодок ручника Chevrolet Lacetti

Заміна колодок ручника Lacetti необхідна при неефективній роботі стоянкового гальма машини.

Пристрій і принцип роботи стоянкового гальма на автомобілі Chevrolet Lacetti не має значних відмінностей від інших автомобілів. Цей вузол включає в себе наступні елементи:

 • притискну пружину зі стрижнем і чашкою;
 • разжимной важіль;
 • розтискних планку з пружиною;
 • пару стяжних пружин;
 • регулювальний вузол;
 • дві гальмівні колодки. передню і задню.

Завдяки такій нескладній компонуванні заміну стоянкових колодок можна зробити власними силами.