ВАЗ 2115 на неодружених не гріє пічка

Забитий радіатор грубки

Якщо в ВАЗ-2115 грубка не дме через забитого опалювального радіатора, то проблема може проявитися у вигляді патьоків антифризу на ковроліні під ногами пасажира, який сидить попереду. Щоб виправити проблему, доведеться провести демонтаж половини салону.

ваза, 2115, неодружених, гріє, пічка

Виправлення несправностей, через які обігрівач ВАЗ-2115 дме тільки холодним повітрям

Практично всі передньопривідні транспортні засоби вітчизняного виробника (ВАЗ) комплектуються якісними грубними отопителями, які не дозволять пасажирам і водієві замерзнути навіть при сильному морозі. Однак, незважаючи на цю обставину, трапляється, що пічка дує холодним повітрям. Передумов, через які в холодну пору року в машинах ВАЗа недостатньо тепло, може бути безліч.

Холодне повітря може з’являтися тільки на холостому ходу, в той же час при активному русі салон авто буде добре прогріватися. Тому, якщо погано гріє пічка ВАЗ-2115, починати вирішення проблеми варто з пошуку несправностей, послідовно діагностуючи все вузли авто.

повітряна пробка

Якщо обігрівач не дме через наявність в ньому повітряної пробки, то автомобіліст зможе самостійно позбавитися від неї кількома простими і доступними методами. Найбільш простий варіант полягає в розташуванні транспортного засобу на пагорбі вперед передньою частиною. Потім власнику авто доведеться відкрити розширювальний бачок, залити в нього ОЖ до максимального значення, активувати двигун і прогріти його до робочої температури, при цьому максимізуючи обороти до 3000. Після цього розташований внизу патрубок слід злити, акуратно стягнувши його, щоб не обпекти руки. Кришка розширювального бачка при цьому не повинна бути закрита. За вийшли повітрям почне йти антифриз, який доведеться періодично підливати. Після того як при впливі на патрубок чи не з’явиться жодного міхура, при включеному обігрівач внутрішній простір салону почне наповнюватися теплом.

Причини несправності опалення ВАЗ2115

Так як виявити проблему автомобіліст може не відразу, наприклад, при експлуатації печі тільки в зимовий період, то причин, через які виникла проблема, може бути безліч. Найчастіше автовласники стикаються з непрацюючим мотором грубки, забрудненим радіатором, наявністю повітряних пробок. Рідше трапляються неполадки через прогоріла прокладки головки блоку або нефункціонуючої краника грубки.

Причинами, через які не працює грубка на ВАЗ-2115, може стати банальна недостатність антифризу в радіаторі або невелика продуктивність водяного насоса.

Погано функціонуючий кран отопітеля

Якщо не працює грубка на автомобілі ВАЗ-2115, то проблема може ховатися в кранику грубки. При повному або частковому закритті гаряча охолоджуюча рідина не зможе «йти» до радіатора. Обігрівач може не працювати належним чином з-за того, що кран закис, через що заслінка перестала рухатися. Для профілактики цей елемент системи досить приводити в дію вручну хоча б раз на тиждень, кілька разів відкривши і закривши краник.

Щоб зрозуміти, через що погано дме обігрівач, і одночасно упевнитися в нормальному функціонуванні крана, слід порівняти температуру патрубків у відділі движка і всередині авто. При повному відкритті пристосування вони однаково гарячі. Якщо все ж є необхідність провести заміну краника, то автомобілісту доведеться придбати оригінальні компоненти гідної якості.

Неполадки системи охолодження

Якщо перестала працювати грубка на ВАЗ-2115, причини можуть ховатися в несправності системи охолодження. Найчастіше при справно функціонує моторі обігрівача подачу холодного повітря (при включенні гарячого) провокує повітряна пробка. При «завоздушенності» системи охолодження слід перевірити прокладку головки блоку, так як вона може мати пробою. Що має дефект ГБЦ дає про себе знати вихлюпування охолоджуючої рідини з розширювального бачка, трійнят силового агрегату, високою температурою, відображених на датчику приладової панелі, і попаданням тосола в масло (через що останнім стає світліше).

Для початку необхідно відкрити капот і перевірити рівень антифризу. Якщо охолоджуючої рідини мало. доведеться долити її до потрібного рівня.

Якщо раніше не працює обігрівач салону ВАЗ2115, потрібно активувати силовий агрегат, щоб можна було відстежити свідчення, відображені на щитку приладів. Якщо обігрівач не працюватиме як належить, то температура не зможе піднятися до потрібного значення. Причиною цієї несправності може стати клапан в термостаті, який, найімовірніше, починає відкриватися раніше, ніж передбачалося.

Якщо не працює грубка на ВАЗ-2115 через пробитою прокладки головки блоку циліндрів, то холодне повітря буде надходити виключно при роботі авто на малих обертах. Як правило, при активному впливі на педаль газу, система охолодження починає «пробиватися», через що внутрішній простір машини поступово наповнюється гарячим повітрям. У таких випадках вирішити непорозуміння допоможе заміна прокладки.

На холостих не гріє пічка 2114

Це мабуть одна з дуже небагатьох записів не про автозвук. Якщо чесно, це я б навіть сказав крик душі, тому писати буду багато) Присвячена запис, як відомо за назвою, проблемам з пічкою.

І так, суть в тому, що протягом усього часу володіння даними авто, а це близько трьох років, у мене була одна проблема з пічкою. ВОНА НЕ гріли на холостому. Вирішив я цю проблему тільки зараз! Так як мене це, якщо чесно конкретно дістало! Чому так багато часу пішло на рішення, може виникнути питання? Скажу так, тому що насправді причин погано гріє, що не гріє взагалі, або гріє тільки на ходу печі досить багато, тому важко потрапити відразу. В інтернеті я перечитав купу форумів, в тому числі і на драйві до речі) і безліч причин чому це може бути. І далі я напишу ці причини, і поясню якими симптомами супроводжувалася конкретно моя проблема, бо цей запис може допомогти такому ж як я нещасному і впав у відчай людині, яким був я) почну з самого жахливого.

Дневник Тазовода #4: Печка дует холодным по бокам и на лобовое ВАЗ 2114. Что делать?

Прогоріла або починає прогорати прокладка ГБЦ. Скажу коротко, якщо вона прогорить, вам буде точно не до грубки)) так як це антифриз в маслі або навпаки, дуті патрубки, клуби сизого диму в загальному ой ой. АЛЕ шукаючи рішення причини своєї проблеми, я не раз наткнувся на записи людей, у яких нібито тільки почала прогорати прокладка, і симптоми дуже схожі. Начебто все нормально, а грубка вже перестала гріти)) В загальному в розпачі я вирішив поміняти ту саму прокладку, і вуаля! Фіг там! все залишилося як було, тому якщо вже з перерахованого нижче вам не допоможе нічого, то скоро ви потрапите на гроші, а так туди лізти не поспішайте))

Помпа. Дуже багато і найчастіше пишуть що проблема в погано гойдає помпі, мовляв вона там або провернулася, або виробилася, або просто барахлить наслідок. погана циркуляція ОЖ на неодружених, грубка не гріє і т.п Загалом ІМХО все це повна хрень і маячня! так як ви вже напевно здогадалися, я поміняв і її. Результат. 0! Чому це хрень? Знайте, помпа або качає, або вона тече, а машина кипить, ну і там наслідок прокладка ГБЦ і всі справи третього не дано! перевірено.

Радіатор пічки. Скажу так, на машині з ідентичною проблемою його поміняли, вгадайте результат)) все вірно, нічого це не дало)) Пишуть багато теж мовляв він забитий, або просто не якісний сам по собі і т.д да, безперечно, це варіант. АЛЕ скажу вам так, забити радіатор, треба оччччень постаратися. На машині, де його міняли (власне чому і подумали що це він) в систему висипали ДВА тюбика герметика це як бе може забити систему)) але, ми розкрили знятий радіатор)) і там була лише пара мусорінок) і більше нічого)) з цього я зробив висновок що забити радіатор треба ще конкретно постаратися)) якщо він тече, то годі й казати, змінювати його)) але якщо сухо то навряд чи причина там)) хоча хто знає

Печка не греет. Дует холодным воздухом. Причины и Решения. Выгнать воздух, Кран печки, Прокладка ГБЦ

Тут напишу відразу кілька причин, щоб не затягувати писанину).повітряний пробка. тут легко)) стали на крутий пагорб або естакаду, відкрили розширювач, газу) спрацював вентилятор, потух, закриваємо кришку. Допомогло? ви щасливчик) але не поспішайте, поганяйте трохи)) проблема повернулася? ви нещасні як і я))). кришка розширювального бачка. Чи не тримає тиск, не скидає тиск, погана циркуляція ож, життя біль і т.п. варто 150р. спробуйте)) якщо допомогло, вам пощастило. АЛЕ його несправність супроводжується з неадикватним поведінкою стрілочки температури, так що) дивіться вже самі)

Краник грубки відкритий не до кінця. ну перевірте)

ЗАГАЛОМ, це все я почерпнув з інтернету)) АЛЕ та причина по якій були проблеми у мене, я не бачив ніде!

Це був термостат! Так! Але все, у кого я цікавився, говорили мовляв а причому тут взагалі це? Якщо він клинить, то машина або кипить, або не гріється взагалі, 90 тримає? ну тоді це точно не він! ну я і повірив) І ламав голову далі. Після всіх перепробуваних варіантів, я не знав що думати. стоїш холодний трохи газнул, відразу гарячий хз погана циркуляція так але чому? помпа в нормі! нова! повітря немає! радіатор не забитий! але що ще? припустив, що термостат може бути просто недозакривает велике коло і машина гріється і 90 тримає, а циркуляція на холостих виходить і не туди, як то кажуть, і не сюди (конкретно сука в грубку)) Про загальну так і виявилося!)) хеппі енд всі справи))

Вирішив написати це, тому що ну реально ніде навіть не чув і не читав про таку проблему, так що сподіваюся це допоможе нещасному як я людині, який не може знайти причину)) Ось тобі ще варіант)) А мій термостат буде горіти в пеклі вічно. за ті муки, безсонні ночі, і за холод в салоні, який був через нього)

Як переробити грубку на ВАЗ-2110?

Якщо вас в корені не влаштовує робота обігрівача на вашій машині, то ви без особливих проблем зможете її переробити під себе. Якщо ви зіткнулися з проблемою недостатнього обдування, запотівання вікон в дощову погоду, то необхідно вживати заходів. По-перше, слід переконатися в тому, що обігрівач справний і працює нормально, якщо немає, то його потрібно відремонтувати і тільки потім приступати до активних дій. Основна причина, через яку на бічні стекла надходить мало повітря, полягає в тому, що велика частина потоку втрачається в щілини. Відповідно, вам потрібно розібрати всю панель на частини і за допомогою піни виключити витік повітря. Зробити це досить просто. Іноді має сенс прокласти гофру, але на практиці це працює не завжди. У кращому випадку там можна гріти тільки ноги передніх пасажирів.

Зверніть увагу і на те, що потрібно доопрацювати і обдув ніг задніх пасажирів. Але перед тим, як переробити грубку на ВАЗ-2110, потрібно подбати і про водійському місці. Тут ви будете мати справу з так званої «ялинкою». Якраз в даному випадку доцільно використання гофри. По-перше, це дасть належний ефект, а по-друге, займає куди менше місця тієї самої «ялинки». Бажано, щоб трубка була не більше 40 міліметрів в діаметрі, а при великій довжині гладка всередині. В іншому випадку під час проходження по ній повітря вона може свистіти, що не дуже приємно.

Погано гріє пічка ВАЗ 2110: причини і шляхи їх усунення. Як переробити грубку ВАЗ 2110?

Проблеми з погано працюючим нагрівником зустрічаються не тільки на вітчизняній “класиці”, а й на більш сучасних машинах. ВАЗ-2110 не є винятком. На практиці виходить так, що влітку, якщо включити піч, буде дуже жарко, а взимку, навпаки, толк від неї мінімальний. Однак складно сказати, чому так трапляється, тому необхідно розглянути кілька актуальних причин і спробувати усунути їх. Давайте розберемося, чому погано гріє пічка ВАЗ-2110 і як з цим боротися.

Про проблеми з заслінкою

Як було відзначено трохи вище, на заводі-виробнику встановлюють два види заслінок: старого і нового зразка. У першому випадку вона пластмасова з ущільнювачем з поролону. Особливим якістю вона не блищить і в процесі експлуатації швидко виходить з ладу. Другий вид більш надійний, тому що заслінка металева, а ущільнювач гумовий. Так, на ВАЗ-2110 є дві заслінки: верхня і нижня. Перша відповідає за подачу холодного повітря в салон, друга. за вступ теплого. Якщо при перемиканні ручкою ви чуєте, як заслінка переміщається, але повітря холодне, як дув, так і дме, то цілком можливо, що з ладу вийшов привід або ж безпосередньо заслінка. В останньому випадку її найпростіше поміняти на нову. В окремих випадках має сенс використовувати клей, наприклад дихлоретан. Однак потрібно розуміти, що для цього доведеться розбирати обігрівач, а це трудомістке заняття.

За допомогою контролера САУО переведіть важіль на мінімум. Повинен дути холодне повітря. Якщо перекладете на максимум, і не буде ніякого потоку, то це говорить про несправності нижньої заслінки, яка відповідає за подачу теплого повітря. Але при цьому потрібно стежити, закривається чи верхня. Якщо холодного потоку немає, то вона закрита. Ще одна ймовірна причина. заклинювання. Трапляється це через банального перекосу або застрявання через іржу. Можете спробувати зняти центральний дефлектор, пролізти до заслінки рукою і спробувати її там поворушити. Ще даний елемент може не до кінця відкриватися або ж закриватися. В цьому випадку найпростіше замінити заслінку на нову, більш якісну.

Трохи про конструкцію

У моделі ВАЗ-2110, яка максимально наближена до автомобілів європейського зразка, є багато вад, особливо це стосується обігрівача. У нашому випадку він роздільний і складається з декількох елементів. Перший, власне, обігрівач, він знаходиться під капотом. Його завдання. підготувати повітря, який буде подаватися в салон. Тут мається на увазі швидкість і температура. Другий елемент знаходиться в салоні, і це розподільник повітря. Якщо у вас погано гріє пічка ВАЗ-2110 (16 клапанів), то насамперед потрібно зрозуміти, який з двох вузлів не працює належним чином. Тут все досить просто. Зараз ви зрозумієте, чому саме.

Якщо ви не маєте можливості перемикати швидкості вентилятора, а він знаходиться в обігрівач, то логічно зробити висновок, що саме у вас несправне. Звичайно, справа може бути в електроніці, але це дуже рідкісний випадок. До речі, дуже важливо розуміти принцип роботи печі. Він полягає в тому, що ви виставляєте температуру, яка за допомогою спеціального датчика порівнюється з тією, що зараз в салоні. Якщо різниця суттєва, більше 2-3 градусів за Цельсієм, то моторедуктор управляє заслінками, відкриваючи або закриваючи їх. Якщо різниця температури більш ніж 5 градусів, то включається друга швидкість вентилятора, якщо менше, то перша. Теплий або холодне повітря надходить по каналах. Так він йде на бічні передні стекла, лобове, в ноги і, безпосередньо, на пасажирів. Дуже поширена причина, коли ноги погано гріє пічка ВАЗ-21103, а скла обдуває нормально. Тут причина може полягати в забитих воздуховодах. Як їх почистити, ми розберемося трохи пізніше.

Доопрацювання заслінки і обдування

Багато водіїв могли стикатися з такою проблемою, що при великому морозі немає можливості відрегулювати рівномірну подачу теплого повітря в усі сторони. Ось і виходить, що то бічні стекла льодом покриваються, то ноги замерзають. Наприклад, якщо погано гріє пічка ВАЗ-21103, то тут справа, очевидно, в заслонках. Так, на ТЗ, які були випущені після 2003 року, такої проблеми немає, а ось на тих, які сходили з конвеєра до, з цим доведеться попрацювати. Тут немає нічого складного, вам буде потрібно випиляти звичайної пилкою по металу краю заслінки (заслінку лобового чіпати не потрібно). Можна ще відпиляти трохи від заслінки, що подає повітря на бічні стекла. В результаті, якщо поставити заслінку на ноги, то приблизно 50% буде йти на бічні стекла, 25%. на ноги, і ще 25%. на лобове скло. Якщо встановити в положення на лобове скло, то буде обдувати тільки його.

Ще одна причина, чому погано гріє пічка ВАЗ-21103, полягає в тому, що обдув недостатній. Давайте його доопрацюємо. Для цього вам знадобляться пильовики, а також решітка. За допомогою гумки кріпимо мережку пильовики, для чого використовуємо будь-який відповідний клей. Зі зворотного боку пильовик кріпимо хомутом або стяжкою і радіємо результату. Таке рішення не підійде для водійського місця, так як сильно буде гріти праву ногу, а ось для пасажирів саме те. Ну а зараз підемо далі, адже нам ще багато чого потрібно розглянути.

Можливі причини несправності

Давайте більш детально розберемося з тим, чому погано гріє пічка ВАЗ-2110. Причини тут можуть бути найрізноманітніші. Одна з найпоширеніших полягає в тому, що в системі охолодження двигуна немає охолоджуючої рідини, або її кількість впала нижче позначки «мінімум». Щоб дізнатися, чи так це, необхідно заглянути в розширювальний бачок і перевірити рівень, при необхідності долийте тосол або антифриз. Ще одна досить актуальна причина може полягати в самому радіаторі опалення. Він досить часто виходить з ладу і залишається холодним тоді, коли повинен бути гарячим. Не рідкість, коли на «десятці» в радіаторі утворюється пролом. Цілком природно, що з тріщиною або діркою в корпусі він не буде гріти.

Повітряна пробка. ще одна причина несправності радіатора. У кращому випадку її вийде усунути, якщо заїхати передніми колесами на невелику піднесеність з працюючим на середніх оборотах двигуном і постояти так кілька хвилин. Іноді досить просто замінити фільтр в салоні. Як ви бачите, не так просто зрозуміти, чому погано гріє пічка ВАЗ-2110. Причини можуть бути і іншими, наприклад, в контролері САУО або ж мікромоторедуктор. Якщо в одних випадках вам буде потрібно витратити всього п’ять хвилин на усунення неполадки, то в інших може піти куди більше часу. Давайте подивимося, що робити, якщо обігрівач геть відмовляється нормально працювати.

Піч погано гріє повітря або обдув недостатньо якісний

Іноді повітря нагрівається дуже повільно, що явно не викликає захоплення, особливо в люті морози. Крім цього, буває і так, що якість теплого потоку не дуже задовольняє. В цьому випадку необхідно замінити пластмасову заслінку на алюмінієву. Остання коштує трохи дорожче, однак її ефективність в рази вище. Як показує практика, багато водіїв стикаються з тим, що заслінка старого зразка викривляється під час роботи, що призводить до втрати нагрітого повітря. Якщо ви готові заплатити за тепло в салоні, то придбайте обігрівач від ВАЗ-2112. Він дещо краще, хоча може не мати очисного фільтра або буде відсутня функція рециркуляції (в залежності від моделі).

Можна ще придбати підігрівач тосола. Він потрібен для попереднього прогріву двигуна і салону автомобіля. Якщо вас не влаштовує те, наскільки добре подається повітря на бічні стекла і під ноги, то ви цілком можете вдосконалити систему самостійно. Як це зробити, ми вже розповіли. Звертайте увагу на те, що сопла можуть бути або закриті чимось або ж забиті. Так, нерідко водії закривають їх килимками, самі того не знаючи. Але все це досить просто усувається, потрібно лише приділити трохи часу. Як ви бачите, якщо погано гріє пічка ВАЗ-2110 (інжектор), то причин може бути ціла маса. Найчастіше все можна усунути самостійно.