Піч гріє тільки на оборотах Kalina

ВАЗ 2112 пічка гріє тільки на оборотах

Якщо не помиляюся, грубка повинна працювати і в пасивному режимі, навіть якщо машина стоїть на місці. Але в моєму авто (LADA Kalina) це відбувається тільки на високих оборотах. Чув, що аналогічна проблема у Пріори, ВАЗ 2114 і ВАЗ 2115. Що зробити, щоб вона робота не тільки в русі?

схоже:

Якщо піч обігріву салону видає гаряче повітря тільки при високих оборотах двигуна, найбільш ймовірні причини можуть бути наступні. 1. Несправна помпа. 2. Повітря в системі охолодження. 3. Забитий брудом радіатор грубки.

Роботу помпи можна перевірити, перетискаючи подає шланг. При нормальній її роботі при середніх оборотах двигуна рукою перетиснути шланг не вдасться.

Повітря в системі обігрівача можна видалити, якщо на гарячому двигуні трохи відвернути кришку розширювального бачка. У більш важких случах доведеться, короткочасно зняти верхній шланг на радіаторі грубки. Повністю шланг знімати не потрібно, достатньо буде того моменту, коли з’явиться рідина з-під шланга без повітря.

Якщо забитий радіатор брудом, без його демонтажу і грунтовної чистки не обійтися.

Не завадило б перевірити заодно і то, як працює термостат. Дуже часті випадки, коли термостат повністю не перекриває велике коло циркуляції рідини охолодження, і, як наслідок, пічка гріє тільки на високих оборотах двигуна.

Треба дивитися волосінь подачі теплоносія. Може на косильною волосіні грубки пошкоджений шланг. А якщо є кран подачі на піч, то і його треба перевіряти. Мабуть грубці просто не вистачає тепла на холостих обертах. Але може бути і проблема з термостатом. так що можна навіть рукою промацати підведення теплоносія до грубки і в принципі знайти місце забивання. Але треба перевіряти обов’язково, так як проблема з пічкою може позначитися на всій системі охолодження. Але природно потрібно знати скільки років машині і як вона вела (я маю на увазі піску) коли машина була новою. Але якщо машині вже пристойну кількість років, то можна починати з промивання системи.

Для початку визначити не вирують чи гази в розширювальному бачку, тобто зрозуміти не пробита прокладка ГБЦ. При пробитою прокладці насамперед завоздушівается верхня частина системи, а саме грубка. На великих оборотах повітря виганяється і грубка починає гріти. Якщо є нуртування навіть після зупинки двигуна, то це вірна ознака що прокладку потрібно терміново міняти. Потім пробуємо промивати, робив це за допомогою лимонної кислоти. Спосіб простий і вірний. Потім гаситься содою і промивається дистильованою водою. Температура двигуна після промивання знижується, а грубка починає гріти краще. Ще в печах падають перегородки і вона дуже погано пропускає через себе, якщо дійде до зняття, спробувати дмухнути в неї. Підключається грубка знизу, вихід зверху, це про всяк випадок. Якщо все це справно, можна грішити і на помпу. Зараз стало модним ставити прям з заводу електропомпи на печі. Ставив собі, не погано. Можна грітися навіть з заглушеним двигуном поки не охолоне весь двигун. Ставлять зазвичай на обратку з печі, в вашому випадку не завадить точно.

У мене така ж проблема на Chevrolet, як на першій так і на другій машині. На Chevrolet ввів і на Chevrolet Cruze. Мені чоловік на авто ставив кордонку)))) з піччю і Chevrolet взагалі проблема. У мене ось антифриз кудись іде і причину не може ні хто знайти.

на холостих грубка не гріла але потік повітря був хорошим, варто було дати оборотів полторашку починала дути теплимнорме і чим далі і більше тим горячее.пробку повітряну вигнав антифриз що в видатковому що в радіаторі до рівня термостат за всіма ознаками робочий температура двигуна по паказаніям в нормі але грубка також на холостих дула холодним.заменіл кришку основного радіатора проїхав пару кілометрів поставив машину, з ранку завів з автозапуску сідаю в машину а там спека.

Хлопці чому грубка починає гріти добре (як і повинна теплим повітрям) тільки після того як прогазуешь тисяч до 3? ВАЗ 2112

 • Який радіатор грубки вибрати, алюмінієвим або мідним?. 5 відповідей
 • Піч на ВАЗ. 4 відповіді
 • Піч дме, але не гріє ВАЗ 2112. 3 відповіді
 • Піч дме нормально тільки при високих оборотах. 3 відповіді
 • Чому не гріє пічка ВАЗ 2112?. 3 відповіді

Охолоджуючу рідину подивіться, долийте.

Ваз 2114 2115 08 09 99 печка дует холодным воздухом, дует холодом на холостых оборотах

Тому що на холостих обертах, навіть при нормальному рівні ож грубка не продавлюється, а якщо ви наллє вище норми, то після нагрівання ож видавить через клапан кришки. Ставте доп. помпу електричну (від газелі) і буде вам щастя на будь-яких оборотах. Краще вивести вимикач в салон, ні до чого її ганяти влітку, так і взимку не завадить щоб не їздити з відкритим вікном.

Або помпа НЕ прокачує, або заслінка тепло-холод на холод варто. А ще може бути що дренажний патрубок умільцями заглушений.

Це стандартна проблема ваза, вирішується установкою доп. ел. помпи з газелі,

У вашому випадку-перевірте циркуляцію О.Ж. через патрубок паровідводом йде з радіатора грубки в розширювальний бачок, відкрутивши кришку ця струмінь повинна бути видна, можливо патрубок забився і у вас утворюється повітряна пробка, яка виганяється тільки на високих оборотах.

Підпишись на наш канал в Я ндекс.Дзене

Ще більше корисних порад в зручному форматі

продути систему від повітря можна як описали вище або так Завершити з’єднання патрубок з ДУ минає на саксофон (обратка). Залити ОЖ в бачок. З штуцера ПДУ повинна побігти ОЖ. Якщо побігла, то відразу переходимо до пункту 6. Заводимо і шланг закриваємо пальцем. Чекаємо коли з ПДУ побіжить ОЖ. Як побіжить, одягаємо патрубок назад (закільцьовує). Прогріваємо ДВС до робочих температур і перевіряємо грубку на хх. Якщо повітря дме гарячий, значить все, якщо теплий, значить повертаємося до 1. Доливаємо ОЖ до нормального рівня.

Двигун не встигає прогріватися

Сама банальна причина. непрогрітий двигун. Багато водіїв сідають в автомобіль в холодну пору року і відразу ж включають грубку. При цьому вони дивуються, чому погано гріє пічка на “Kalina”, адже вони її активували. Однак протягом перших 15-20 хвилин грубка і не повинна нічого гріти, оскільки за цей час не встигає прогріватися навіть мотор, отже, теплому повітрю просто нізвідки взятися.

Часто водії скаржаться, що погано гріє пічка на “Kalina” на холостих обертах. Це як раз логічно, якщо водій заводить холодну машину і відразу включає обігрівач.

Щоб зрозуміти, як це працює, пояснимо коротко: тосол (або антифриз) циркулює по системі двигуна, забираючи тепло від мотора. Це необхідно для того, щоб двигун не перегрівався. Коли антифриз нагрівається до високої температури, водій може включити піч на обігрів, і тоді цей антифриз буде надходити в спеціальний радіатор грубки автомобіля. Радіатор нагріється до температури антифризу, а вентилятори, розташовані ззаду радіатора, будуть здувати з нього тепло, і тепле повітря буде надходити в салон. Протягом 15 хвилин двигун не прогрівається, отже, антифриз також є холодним або теплим, тому і грубка на “Kalina” гріє погано. Необхідно поїздити на машині хвилин 25-30 і перевірити, чи все в порядку з пічкою. Якщо навіть через цей час обігрів буде слабким, то варто копати глибше.

LADA Kalina пічка гріє тільки на оборотах

Піч починає давати гаряче повітря при 2500-3000 об / хв, на холостих повітря ледве теплий. Навіть при повністю прогрітому двигуні. У чому може бути причина?

 • Чи не достатня циркуляція через радіатор грубки ВАЗ Kalina. 4 відповіді
 • Погано гріє пічка, нижній патрубок трохи теплий ВАЗ Kalina. 4 відповіді
 • Пітніє права сторона лобового скла LADA Kalina. 4 відповіді
 • Чому авто кипить, а грубка холодна?. 3 відповіді
 • Не включається вентилятор обігрівача в Kalina 2. 3 відповіді

Рівень ож в бачку перевірте, можливо що повітря в радіаторі грубки. Те що на оборотах починає гріти так це тиску в системі на малих обертах не вистачає, щоб ще і через пічку тиснути. Може і радіатор бути забитим зсередини.

Тут як то кажуть і до «бабки не ходи», треба промивати радіатор опалення салону. Є люди спеціально цим займаються. промивають грубки не знімаючи з машини. результати відмінні.

У заслінках причину шукайте. До кінця перемикається холод / тепло. Може протоки немає через радіатор опалення або він забитий зовні.

Підпишись на наш канал в Я ндекс.Дзене

Ще більше корисних порад в зручному форматі

Питання таке. Мотор новий. Помпа нова. Пробіг на ній 500 км. Піч працювала відмінно. Потім стала температура підніматися і триматися в районі 95-97 і не падати. Поміняв термостат. Температура близько 90 градусів тримається, іноді опускається до 87. Зашибись. Одну проблему вирішив. З’явилася інша. Йде гаряче повітря тільки при оборотах ближче до трьох тисяч. На холостих холодне повітря дме в салон. Повітря виганяв. Може бути проблема в помпі. Помпа пройшла всього 500 км. куди копати?

Що ще помітив. Якщо в салоні чіпати радіатор грубки то де патрубки в неї входять з цього боку вона гаряча. А далі якщо руку засунути то радіатор холодний. На 3 тисячах оборотах він прогрівається весь. На холостих тільки на початку.

Повітря виганяв піднімав перед машини.

Помпа коштує нова. Лузар Помпа Турбо. Після установки ніяких проблем не було з пічкою

НЕ ГРЕЕТ ПЕЧКА НА ХОЛОСТЫХ ОБОРОТАХ ДВИГАТЕЛЯ

Що було сделано.1. Замінений термостат. Точніше термовставка за 70 рублів Лузар. Двигун грівся до 100 гр. вентилятор практично завжди крутився. У зборі коштує термостат 1000, половинка 500, термовставка 70 руб.

Але це не могло в плані грубки. Як і раніше дув холодний повітря.

Ми замінили кришка розширювального бочка.3. фільтр салонний.4. Проблема ще була в заслінці грубки. Не до кінця закривалася. Побачити це можна легко відкрутивши нижній пластик.

Це те ж не вирішило проблему. Залишається помпа.5. Заміна помпиСтарая помпа була Лузар. Турбо помпа Лузар. Зроблено в Китаї.Відео на неї.

Чому з тієї помпою була така проблема я так і не зрозумів. Виглядало все справно люфтік маленький, клрильчатка целая.Відео щодо вирішення цієї проблеми.

“LADA-Kalina”. популярний вітчизняний автомобіль, який можна назвати одним з найуспішніших серед усіх вироблених компанією машин. Працює цей автомобіль справно, але час від часу з ним можуть виникати незначні проблеми. Одна з таких проблем. коли погано гріє пічка на “Kalina“. Втім, є способи вирішити її самостійно без звернення на СТО. Розглянемо актуальні причини.

Погана циркуляція антифризу або тосола в системі

Відразу відзначимо, що в разі поганої циркуляції тосола по системі проблема з поганим обігрівом. це найлегше, що взагалі може трапитися з машиною. Звичайно, якщо в автомобілі “LADA-Kalina” погано гріє пічка, то це може бути викликано неефективною циркуляцією антифризу, але в цьому випадку двигун може сильно перегріватися через нестачу охолоджуючої рідини і низьку ефективність відведення тепла. Так що про саму грубці потрібно думати в другу чергу. Втім, якщо термометр показує нормальну температуру двигуна (90-100 градусів), то турбуватися не варто.

Салонний фільтр

В кожному автомобілі є салонний фільтр. Саме через нього нагріте повітря від грубки (або холодний. від кондиціонера) потрапляє в салон. Якби салонного фільтра не було, то в салон залітав б сміття і пил, а іноді і частки жиру (продукти випаровування масла, наприклад) з підкапотного простору. Якщо цей фільтр не змінювався роками, то є велика ймовірність, що він просто забитий і потребує заміни. Через брудний фільтр повітря просто не зможе проходити в салон, тому немає нічого дивного в тому, що грубка на “Kalina” погано гріє повітря.

Вирішити цю проблему досить легко: необхідно вийняти салонний фільтр і поставити новий. Знаходиться він під капотом автомобіля, зліва вгорі (близько пасажирського переднього сидіння). Доступ до нього можна отримати за допомогою всього лише однієї викрутки, а сам салонний фільтр є дешевим (його).

Проблема з радіатором або блоком управління

Коли водій пересуває важіль на панелі приладів на червоний рівень, то він тим самим відкриває отвір для надходження гарячого антифризу в радіатор грубки. І якщо важіль, наприклад, буде несправним, то отвір для надходження рідини до радіатора не відчиняться або відкриється не на повну. В результаті радіатор буде або погано нагріватися, або не нагріватися взагалі, і це призведе до того, що буде погано гріти пічка “Лади-Калини”.

Тепер ви знаєте, чому грубка на “Kalina” гріє погано. Причини можуть бути найрізноманітнішими, і перерахувати їх все практично неможливо. Можна лише порекомендувати власникам звернутися на СТО, де зможуть розібратися з подібною проблемою. І взагалі, грубка. це примітивний прилад, тому проблем з його ремонтом бути не повинно. Так що якщо погано гріє пічка на “Kalina”, то турбуватися не варто. Це найчастіше несерйозна проблема, яка вирішується заміною салонного фільтра в більшості випадків.

Як вигнати пробку з системи охолодження.

 • Діє на всіх родинах автомобілів калини: встаємо мордою на хороший ухил, відкручуємо пробку розширювального бачка і прогріваємо машину до спрацьовування вентилятора. Після повного прогріву радітори і двигуна по обратке в розширювальний бачок поллється цівка ОЖ, якщо не йде потрібно газувати. Постійно дивимося за структурою рідини, що поступає, якщо вона піниться і в ній явно є бульбашки, то продовжуємо далі, поки не поллється ОЖ без повітря. Займає ця процедура близько 20-30 хвилин.
 • Виганяємо пробку за допомогою патрубків йдуть до дросельного вузла, не підходить у кого електронна педаль газу. У цьому варіанті залишаємо заглушену машину на певний час постояти, щоб повітря піднявся в найвищу точку, а саме до дросельного вузла. Після цього відкручуємо один з патрубків і затиснувши одну з дірок (на дросельному або сам шланг) дуємо в розширювальний бачок поки не поллється ОЖ без повітря, після цього затикаємо дірку і проводимо таку ж операцію з іншого. Після двох операцій швидко з’єднуємо все назад, щоб повітря не потрапив.

Фото патрубків близько дросельної заслінки:

Після того як вигнали пробку обов’язково даліваем рівень рідини то максимуму.

Чи не гріє пічка на неодружених, дзюрчання під панеллю

В холоду у власників калин часто починаються проблеми з роботою грубки на холостих обертах. Наприклад коли ви прогріваєте автомобіль температура двигуна вже виростає, а з печі і раніше дме холодне повітря, при прогазовке грубка починає дути теплим або гарячим повітрям з характерним дзюрчанням води під панеллю приладів. Дані симптоми говорять про те, що в системі охолодження двигуна з’явився повітря.

Потрапляє повітря в систему в основному через негерметичності з’єднань патрубків, а так само не правильної роботи пробки розширювального бачка.

Залежність появи повітряної пробки в системі охолодження від кришки розширювального бачка

При нагріванні рідини в системі охолодження вона розширюється і наростає тиск в системі. Для того, щоб систему не розірвало кришка розширювального бачка при підвищенні тиску в 1,3 атмосфери повинна випускати зайве повітря. При охолодженні рідина і повітря стискається і з’являється розрідження в системі. Для того щоб повітря не підсмоктується з під патрубків кришка повинна вільно впускати повітря в розширювальний бачок.

Часто дані кришки поганої якості або просто окислюються і перестають нормально впускати і випускати повітря із зовні, через що відбувається підсос повітря в слабких місцях і відповідно завоздушіваніе системи заново. Так само буває ситуація замерзання клапанів кришки при охолодженні двигуна.

Для дефектації кришки спробуйте зі зворотним її боку висмоктати з неї повітря, якщо повітря не надходить або він надходить з явним зусиллям то кришку пора міняти. На наявність обмерзання перевіряється в такий спосіб, прогріту машину залишаємо до повного охолодження, після цього відкручуємо кришку і дивимося на клапана, якщо вони повністю під льоду значить проблема в конденсаті. У випадку обмерзання можна випробувати обробити кришку силіконовою змазкою або ВД-шкой.

Останню кришку яку я брав і вона була найбільш вдала:

Так само є ще один з варіантів боротьби з поганими кришками. це відкручування її в зимовий період, для вільного доступу повітря в обидві сторони через різьбу. Але враховуйте що в цьому випадку максимальна температура закипання ОЖ знизиться.

[Kalina] Піч на холостих дме прохолодою

У вас така гарна машина. Це Фераррі?. Нє, це LADA Kalina.

23.12.13 22:32 Відповідь на повідомлення [Kalina] Піч на холостих дме прохолодою користувача GPRS_User

23.12.13 22:33 Відповідь на повідомлення [Kalina] Піч на холостих дме прохолодою користувача GPRS_User

23.12.13 22:47 Відповідь на повідомлення Re: [Kalina] Піч на холостих дме прохолодою користувача містерКет

У вас така гарна машина. Це Фераррі?. Нє, це LADA Kalina.

23.12.13 23:20 Відповідь на повідомлення Re: [Kalina] Піч на холостих дме прохолодою користувача GPRS_User

Не потрапити б нині в зведення, Щоб по нам не пили горілку. (С)

23.12.13 23:31 Відповідь на повідомлення Re: [Kalina] Піч на холостих дме прохолодою користувача GPRS_User

24.12.13 00:26 Відповідь на повідомлення Re: [Kalina] Піч на холостих дме прохолодою користувача Vladimirovih

У вас така гарна машина. Це Фераррі?. Нє, це LADA Kalina.

24.12.13 9:03 Відповідь на повідомлення Re: [Kalina] Піч на холостих дме прохолодою користувача GPRS_User

24.12.13 10:31 Відповідь на повідомлення Re: [Kalina] Піч на холостих дме прохолодою користувача Crusader

ну це зовсім важкий випадок. а тут я так зрозумів було все нормально) НПП пробка розширювального замерзла і при охолодженні десь всмоктався повітря в систему, тому що клапан в кришці не дав це зробити по правильному)) відповідно чекай патьоку, насамперед прибери ЕБУ з під печі)), відкрутити кришку розширювального і поїзди з незатянутой кришкою, проблема повинна піти, пробка зазвичай сама виходить. або можна вигнати пробку за 5хв з перекуром, патрубок на дросселе- це найвище місце в системі охолодження, знімаємо зверху патрубок і затискаємо пальцем, відкручуємо кришку на розширювальному прикладаємося до шийки ротом і дуємо)) з патрубка повинен вийти тосол з повітрям, і сразуже одягаємо патрубок на місце; все пи си бажано це робити з відкритим термостатом, але можна обпектися

спочатку спробуй просто поїздити пару годин з незатянутой кришкою, прогріти до вкл вентиля і прогазовать, 95% що допоможе)

Вони могли б, не кліпаючи, пронизувати ніч і бачити зірки. Але ці очі дивляться в екран.

Виправлено користувачем KiLiN (24.12.13 10:35)

Погано гріє пічка на холостих обертах Kalina

у мене так було поки не розібрав клапан в кришці розширювального бачка там гумові клапана почистив місце посадки великого клапана і трохи підрізав маленький клапан у нього від часу гума розбухла і він перестав відкриватися зрізав буквально милиметра і все запрацювало

Додано через 1 хвилину вже місяць все прекрасно працює

Причина звільнення ОЖ була встановлена? Просто так стільки не випарується.

Знову впав рівень ОЖ або стоїть на місці. Тут треба зробити обмовку. порівнювати рівень треба в різний час при одних і тих же режимах роботи двигуна. Ну або вранці, наприклад, при холодному. Для зручності черкніте маркером на РБ перед заведенням, на холодному, потім прогрій до відкриття термостата і знову черкніте.

Перевір всі з’єднання, явною течі можеш і не побачити. У мене як то через дренажний отвір нової помпи ОЖ йшла, в самій помпі була тріщина на гумовій манжеті сальника. Але такий витік просто не виявити. ОЖ встигає випарується з гарячого двигуна, тут тільки розбирання допоможе. Текти грубки можна виявити якщо зняти попільничку і рукою протерти низ корпуса грубки, потім на мову. якщо Сластьон, значить є витік. Корпус складається з двох половинок, по шву і дивись. Подивися в моторному відсіку на з’єднання до грубки під рульовою тягою, якщо їсти сирі плями. є і протікання, там має бути сухо, з під коліс волога туди не потрапляє, особливо взимку. Ну і інше в такому ж дусі.

Випускний клапан кришки РБ може не працювати, банально згнила пружинка, наприклад. При нагріванні повітря в системі розширюється, але не створюється надлишковий тиск і ти побачиш велику різницю в рівні ОЖ на холодному і на прогрітому двигуні. Загалом принцип такий. повітря розширився і вийшов в РБ через паровідвідних шланг в РБ, а частина його обсягу потім заміщає «холодна» ОЖ з радіатора, і т.д. Тобто при повністю справній системі охолодження залишки повітря поступово заміщаються ОЖ. На справній системі рівень ОЖ в РБ «гуляє» в межах між мінімальним і максимальним рівнями відповідно на холодному і гарячому двигуні.

Термостат теж просто перевіряється. при температурі від 90 (а то і 85) обидва шланга на радіатор будуть гарячими, той що нижче трохи холодніше оскільки в ньому вже після радіатора і буде видно як в РБ надходить суміш гарячої пари з паровідвідних шланга.

Для прикладу. у мене протягом 5 хвилин температура піднімається до 50-60 градусів при температурі за бортом мінус 15.

Що потрібно зробити перед тим як виганяти пробку.

Насамперед треба зрозуміти чому утворюється повітряна пробка, для цього:

 • Перевіряємо чи немає патьоків ОЖ в з’єднаннях патрубків, якщо такі є підтягуємо хомути або замінюємо їх.
 • Перевіряємо рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку, у калин бажано тримати рівень на максимумі або трохи вище нього.
 • Перевіряємо правильність роботи пробки розширювального бачка, якщо пробка на вхід повітря не работет або з помітним утрудненням, то її краще замінити, нижче я поясню докладніше про пробці.
 • Бажано ще перевірити чи не підтікає радіатор опалення салону, це можна зробити з салону прибравши праве нижні боковини панелі під ногами і обмацавши підлоги і сам блок грубки.

Погано гріє пічка на холостих обертах Kalina

В холоду у власників калин часто починаються проблеми з роботою грубки на холостих обертах. Наприклад коли ви прогріваєте автомобіль температура двигуна вже виростає, а з печі і раніше дме холодне повітря, при прогазовке грубка починає дути теплим або гарячим повітрям з характерним дзюрчанням води під панеллю приладів. Дані симптоми говорять про те, що в системі охолодження двигуна з’явився повітря.

Потрапляє повітря в систему в основному через негерметичності з’єднань патрубків, а так само не правильної роботи пробки розширювального бачка.

Чому обігрівач в машині погано гріє: причини і шляхи вирішення

Більшість автовласників при слабкому обігріві салону змінюють термостат, проте далеко не завжди це вирішує проблему. Зазвичай піч перестає якісно обігрівати машину з наступних причин:

 • підтікає антифриз. В даному випадку потрібно з’ясувати, де саме протікає, а потім підтягти з’єднання;
 • прогоріла підкладка. Це можна відразу помітити. Зазвичай при цій проблемі частина вихлопних газів потрапляє в систему охолодження. Рішення проблеми одне. заміна підкладки;
 • шлюб в обігрівач, через що напрямок повітря доводиться тільки в одне місце. Наприклад, дме лише на ноги, а на лобове скло або інші частини авто не потрапляє. Досить замінити грубку або усунути шлюб, якщо це можливо;
 • заслінка забору погано прилягає, внаслідок чого повітря непропорційно змішується з холодним потоком. Необхідно зробити так, щоб вона повністю прилягала і не було прогалин.

Вирішити проблему, пов’язану з холодним повітрям з печі, нескладно, якщо приділяти більше уваги своєму транспортному засобу.

У разі якщо ви погано розбираєтеся в автомобілі, у вас завжди є можливість звернутися до компетентних співробітникам СТО.

заслінка отопітеля

Для перевірки заслінки печі на Ладі Kalina потрібно встановити ручку регулятора температури в крайнє положення в синьою зоні, а перемикач швидкості вентилятора. на «максимум». Потім потрібно повертати ручку управління заслінками і одночасно стежити за тим, як змінюється напрямок потоків повітряних мас. Якщо нічого не відбувається, це вказує на несправність регулятора заслінок або заклинювання заслінки в одному положенні (злетів трос тяги).

Що потрібно зробити перед тим як виганяти пробку.

Насамперед треба зрозуміти чому утворюється повітряна пробка, для цього:

 • Перевіряємо чи немає патьоків ОЖ в з’єднаннях патрубків, якщо такі є підтягуємо хомути або замінюємо їх.
 • Перевіряємо рівень охолоджуючої рідини в розширювальному бачку, у калин бажано тримати рівень на максимумі або трохи вище нього.
 • Перевіряємо правильність роботи пробки розширювального бачка, якщо пробка на вхід повітря не работет або з помітним утрудненням, то її краще замінити, нижче я поясню докладніше про пробці.
 • Бажано ще перевірити чи не підтікає радіатор опалення салону, це можна зробити з салону прибравши праве нижні боковини панелі під ногами і обмацавши підлоги і сам блок грубки.

Датчик температури

Якщо повітря з сопел повітропроводів дме тільки гарячий або, навпаки, тільки холодний, незалежно від положення заслінки, причина несправності в датчику температури салону. Він знаходиться в стелі, в плафоні освітлення. Проблема вирішується заміною датчика.

Заміна регулятора температури

Для демонтажу деталі і її заміни необхідно зняти блок управління в зборі. Процедура виглядає наступним чином:

 • бортова мережа знеструмлюється шляхом зняття «мінусовій» клеми з акумулятора;
 • магнітола (якщо є) витягується, і від неї відчіплюється клемна колодка проводів;
 • важіль управління заслінкою знімається;
 • далі демонтується ручка регулятора температури і напряму повітряних потоків;
 • в нижній частині блоку управління розташовані заглушки. їх потрібно зняти і відкрутити під ними кріпильні гвинти;
 • центральну консоль слід акуратно потягнути на себе;
 • після зняття консолі від’єднайте клемні колодки від перемикачів.

Після заміни все збирається в зворотній послідовності. Ця операція проста, і для роботи знадобиться тільки пара різних викруток.

Визначення несправності в системі охолодження

Першою ознакою того, що з системою охолодження щось не так, є зниження рівня антифризу в розширювальному бачку. Слід постійно контролювати кількість охолоджуючої рідини. У справної системі її рівень повинен зберігатися між мінімальною і максимальною відмітками. Якщо обсяг антифризу почне знижуватися, мотор буде швидше нагріватися, і ризик перегріву зросте.

На Kalina немає покажчика температури двигуна, є тільки лампочка на панелі приладів, яка сигналізує про критичної температури охолоджуючої рідини. Якщо доливати антифриз доводиться часто, слід шукати місце витоку. Якщо пробиті шланги, їх можна замінити, як і хомути.

Наступний об’єкт перевірки. циркуляція охолоджуючої рідини в системі. Після запуску двигуна потрібно звернути увагу на розширювальний бачок. Порушення циркуляції може бути викликано несправністю водяного насоса (ремонту не підлягає) або засміченням системи охолодження. в цьому випадку необхідно її почистити.

На холостых печка в машине дует теплым или холодным воздухом газанешь горячим

Для діагностики термостата потрібно запустити і гріти двигун до 70-75 ° С, після чого доторкнутися до нижнього патрубка радіатора. Якщо він холодний. охолоджуюча рідина циркулює тільки по малому контуру через заклинило в закритому положенні клапана термостата. Це пристрій підлягає тільки заміні.

Якщо після повної перевірки несправність не знайдено, причина неполадок грубки. повітряна пробка. Після виведення зайвого повітря робота обігрівача нормалізується.

Погано гріє пічка. Піч дме холодним повітрям LADA Kalina.

Дуже багато власників автомобіля LADA Kalina недостатньо роботою її грубки. Причому дуже багато різних симптомів, які вимагають індивідуального рішення. У деяких грубка на Kalina просто погано працює, у інших дме холодним повітрям або дме не в тому напрямку, яке її вказуєш.

Чому з печі Kalina дме холодне повітря?

Ось один з реальних випадків, на Kalina грубка на холостих обертах дула холодним повітрям, тепло було тільки на високих оборотах. Заміна термостата нічого не дала. Виявилося, що трохи підтікав антифриз, рівень був постійно мінімальним, доводилося підливати. Спочатку було визначено місце протікання, виявилося що це прокладка помпи, ця проблема була усунена без її зняття, просто трохи підтягнули з’єднання. Потім був долині антифриз і в машині настав Ташкент.

Ще одні з найпоширеніших причин, чому дме холодне повітря з печі Калини, прогорає прокладка над головкою, частина вихлопу потрапляє в систему охолодження, в результаті грубка завоздушівается.

Багато хто не стежать за рівнем антифризу, а даремно, за літній сезон частина його природним чином пропадає, мінімальний рівень безпосередньо впливає на грубку, деяким вдавалося повернути її до нормальної роботи, тільки відновивши рівень.

Відео чому в Kalina погано гріє пічка

Вся справа в тому, що в блоці управління важелями обігрівача, буває неприємний шлюб, пов’язаний з великими зазорами в механізмі, в результаті чого обігрівач починає дути наприклад весь час в ноги, при цьому залишаючи поза увагою скло або ж, наоборот.Подробнее ви можете побачити в відео, лагодять це кожен по своєму.

Заслінка забору повітря не щільно прилягає, тепле повітря непропорційно змішується з холодним.

Поради як змусити гріти грубку в LADA Kalina:

Якщо у вас погано або довго відігріваються скла, можна поставити додаткові “лопушки”, які є у продажу спеціально для Калини. Ось так вони виглядають:

До стекол від грубки починає доходити більше тепла, розморожують вони набагато швидше.

Старий дідівський спосіб відомий багатьом власникам ВАЗ в тому числи і Калини, установка картонки на радіатор, істотно допомагає в роботі грубки, машина швидше прогрівається, менше охолоджується при їзді.

Вчасно проводите заміну салонного фільтра. Забитий фільтр в Ладі Kalina створює додаткове навантаження на грубку, з ним погано відігріваються скла в сильний мороз.

В обов’язковому порядку в першу чергу перевіряйте рівень ОЖ в розширювальному бачку, простий долив може реанімувати роботу грубки.

Зверніть увагу на термостат, його роботу можна перевірити не знімаючи його, якщо гарячому двигуні нижній патрубок радіатора холодний, то швидше за все він несправний.

Погано гріє, грубка на Kalina. повітряна пробка

Ви перевірили всі основним системи, заслінки функціонують, термостат робочий, рівень ОЖ в нормі, але при цьому грубка на вашій Kalina погано гріє. В такому випадку, швидше за все в систему охолодження потрапила повітряна пробка, яка не дає нормально працювати.

Як вигнати повітряну пробку з системи? На гарячому двигуні необхідно відкрити пробку розширювального бачка, при відкритті ви повинні почути характерний “пшик”, якщо після цього значно піднімається рівень охолоджувальної рідини, необхідно повторювати так раз 15, з інтервалом в 2-3 хвилини. Якщо ви не почули “пшик”, то швидше за все несправний клапан на пробці.

Керувати роботою грубки на Ладі Kalina дуже просто, як на старій версії, так і на новій.

Піч на Kalina вважається однією з найкращих і теплих, це підтверджують багато власників, але до тих пір поки не зустрінуться з браком, про який ми писали вище або не спіймають повітряну пробку, яка зіпсує все враження.