Заміна ременя ГРМ на Chevrolet Cruze

Виставляємо верхньою мертву точку

Увага! Провертайте колінчастий вал тільки по годинникової стрілки, що б не докладати підвищене зусилля до елементів газорозподільного механізму

 • Так як при відкручування болта мітки трохи поїхали підводимо їх назад.

Можна крутити коленвал за гальмівний диск не вимикаючи п’ятої передачі.

 • На зубчастому шківі коленвала і відпливу масляного насоса мітки так само повинна збігтися.

мітка клонували.

 • Встановлюємо фіксатор розподілвалів.

встановлено фіксатор.

 • Шестигранником на 6 повертаємо натяжна ролик ременя ГРМ проти годинникової стрілки, тим самим послаблюючи ремінь. Знімаємо приводний ремінь. Відкручуємо кріплення натяжної і опорного ролика і знімаємо їх.

підготовчі операції

Даємо двигуну охолонути, встановлюємо під задні колеса упори, включаємо ручне гальмо, знімаємо переднє праве колесо і бризговики. Трохи домкрачувати двигун через дощечку, щоб не пошкодити картер.

Швидка заміна ременя ГРМ на Chevrolet Cruze з двигуном 1,8 літра 16 клапанів

Сьогодні рано вранці до нас заїхав один з наших постійних клієнтів на своєму Chevrolet Cruze, заміна ременя ГРМ, а так же масла і фільтрів. Міняємо ремінь на 90 тисячах км, хоч у виробника і встановлена ​​періодичність заміни ременя ГРМ кожні 100 тисяч кілометрів пробігу або п’ять років. Клієнт вирішив поміняти трохи раніше, на всякий випадок. Помпу не змінюємо, оскільки вона приводиться в дію іншим ременем.

Важливо! При обриві зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму на двигуні 1.8 гніт все клапана.

Так само хочу звернути увагу на термін заміни, після закінчення п’яти років міняємо в будь-якому випадку, незважаючи на пробіг.

Пам’ятайте! Несвоєчасна заміна ременя ГРМ призводить до дорогого ремонту двигуна.

Покрокова інструкція

 • Знімаємо приводний ремінь насоса ГУР, послаблюємо два болти кріплення насоса і зрушуємо його. Головка на 13 через отвір в шківі.

насос ГУР.

 • Знімаємо ремінь генератора. Ключ накидний на 19. Повертаємо натяжна ролик по годинникової стрілки до моменту повного ослаблення ременя приводу допоміжних агрегатів і знімаємо приводний ремінь.

Натяжний ролик.

 • Знімаємо опору двигуна і кронштейн. голов Torx.
 • Знімаємо верхню захисну кришку ременя ГРМ. голов Torx.

Верхня кришка ГРМ.

 • Знімаємо среднею частина.

Середня частина.

Необхідний інструмент і пристосування

фіксатор розподілвалів.

Установка нового ременя ГРМ

Натяжний ролик.

 • При установки болт натяжної ролика не затягувати. Ерепленіе опорного ролика затягнути обов’язково.

Паз для натяжної ролика.

 • Перевіряємо всі мітки, після чого встановлюємо новий ремінь ГРМ. Надягаємо спочатку на зубчастий шків коленвала, опорний ролик, розподільні вали і відвівши шестигранником натяжна ролик на нього.

Не забуваємо про напрямок обертання вказане на ремені. Якщо його немає то ставимо так що б читалися написи зліва на право.

 • Знімаємо фіксатор розподілвалів.

Встановлено новий ремінь ГРМ.

 • Перевіряємо всі мітки. Встановивши нижню захисну кришку ГРМ і шків коленвала. Провертає двигун два оберти, переконуємося що клапана не зустрічаються з поршнями і знову перевіряємо всі мітки. Якщо все збігається, встановлюємо всі залишилися деталі в порядку зворотному зняттю.

Все дуже просто. Дану процедуру можна виконати своїми руками, не маючи навіть ями і гаража.

Заміна ГРМ Chevrolet Cruze 1.8 літра своїми руками

Заміна ГРМ Chevrolet Cruze 1.8 літра (141 к.с.) потрібно раз в 150 000 кілометрів. Так, саме стільки і ходять сучасні ремені ГРМ. Правда заміна може знадобитися і з іншої причини. Наприклад вийшов з ладу ролик ГРМ або на ремінь потрапило моторне масло. В цьому випадку відкладати ремонт не варто. Не будемо забувати, що при обриві ГРМ на Chevrolet Cruze клапана загинає і вашому автомобілю буде потрібно дорогий ремонт двигуна. Операція по заміні ременя приводу ГРМ досить складна. Оскільки знадобиться спеціальний інструмент для фіксації розподілвалів від провертання, яма або естакада. Плюс на цю процедуру піде досить багато часу для розбирання і зняття різних деталей. Почнемо мабуть з схеми ГРМ Chevrolet Cruze 1.8, що б було зрозуміло, що нам належить.

Поспішаємо порадувати, в цій конструкції є мітки ГРМ. Однак для установки ременя нам обов’язково знадобиться зафіксувати шківи распредвалов від провертання, інакше встановити всі по мітках не вийде. Починаємо розбирання двигуна Cruze 1.8 літра. Для роботи нам знадобиться яма або естакада, оскільки частина робіт доведеться проводити знизу.

Під моторним відсіком Chevrolet Cruze головкою «на 13» відвертаємо чотири болти кріплення захисту силового агрегату до підрамника передньої підвіски. Знімаємо захист силового агрегату, підтримуючи регульованим упором. Далі слід зняти правий брудозахисні щиток моторного відсіку. Виймаємо два пістона, що з’єднують одночасно щиток і підкрилок правого колеса. Головкою «на 8» відвертаємо три самореза кріплення щитка до підрамника. Зсунувши правий щиток вниз, виводимо його з-під підкрилки колеса і знімаємо.

Відвертаємо саморізи кріплення підкрилки правого переднього колеса до переднього бамперу і крилу і виймаємо пістони кріплення передньої частини підкрилки до кузова, відгинаємо передню частину підкрилки і заводимо її за диск гальмівного механізму.

Для перевірки стану ременя ГРМ головкою Е-10 відвертаємо два гвинти кріплення верхньої кришки приводу. знімаємо кришку.

Провертаючи головкою Е-18 колінчастий вал за годинниковою стрілкою за гвинт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів оцінюємо стан зубчастого ременя приводу ГРМ.

Для заміни зубчастого ременя приводу ГРМ знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів Chevrolet Cruze і демонтуємо його натягач.

Для доступу до ременя ГРМ слід демонтувати праву опору силового агрегату. Встановлюємо через дерев’яний брусок під піддон картера двигуна регульований по висоті упор. Знімаємо повітряний фільтр.

Головкою «на 15» відвертаємо два болти кріплення правої опори силового агрегату до лонжерону, три болта кріплення опори до кронштейну двигуна і гайку кріплення опори до бризковики кузова. Виймаємо опору з моторного відсіку.

Демонтуємо свічки запалювання. Для доступу до торців рапределітельних валів знімаємо кришку головки блоку циліндрів. Потягнувши вгору, знімаємо з власників кришки головки блоку циліндрів кожухи джгутів проводів системи управління двигуном. Зрушуємо пружинний фіксатор наконечника трубки вентиляції картера. Знімаємо наконечник трубки з штуцера кришки головки блоку циліндрів.

Головкою Е-10 відвертаємо 11 гвинтів кріплення кришки головки блоку циліндрів. Знімаємо кришку головки блоку циліндрів двигуна.

Перед зняттям ременя встановлюємо колінчастий і розподільні вали в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення першого циліндра. Для цього провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за гвинт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів до моменту збігу мітки на шківі приводу допоміжних агрегатів з міткою на нижній кришці приводу ГРМ. Мітки ГРМ коленвала добре видно на наступному фото.

При цьому пази, виконані на хвостовиках обох розподільних валів, повинні розташуватися паралельно і практично на одному рівні з поверхнею головки блоку циліндрів, що прилягає до кришки головки блоку. Дивимося на фотографії далі.

Якщо пази на хвостовиках розподільних валів не займають зазначене положення, повертаємо колінчастий вал ще на один оборот (360 градусів) за годинниковою стрілкою і знову перевіряємо правильність установки колінчастого вала і розподільних валів.

Головкою Е-18 відвертаємо гвинт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Щоб при цьому утримати від проворота колінчастий вал, підкладаємо під колеса автомобіля упори, включаємо в коробці передач п’яту передачу і просимо помічника сильно натиснути і утримувати педаль гальма.

Якщо таким чином відвернути гвинт кріплення шківа не вдалося, то, відвернувши головкою «на 15» два болта, демонтуємо Грязезащитная пластину, що закриває щілину в місці з’єднання картера коробки передач і піддону картера двигуна. поруч з корпусом внутрішнього шарніра приводу правого колеса.

Через щілину вставляємо між зубами маховика шлицевую викрутку і спиратися її на кришку підшипника диференціала, блокуючи тим самим колінчастий вал від провертання. Відвернувши, виймаємо гвинт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. знімаємо шків.

Головкою «на 15» відвертаємо три болта кріплення кронштейна правої опори силового агрегату (шків насоса охолоджуючої рідини для наочності знятий). знімаємо кронштейн.

Шлицевой викруткою звільняємо фіксатор середньої кришки приводу ГРМ з одного боку і з іншого боку.

Піднімаємо і знімаємо середню кришку приводу ГРМ. Головкою Е-10 з подовжувачем відвертаємо чотири гвинти кріплення нижньої кришки приводу ГРМ. Знімаємо кришку приводу газорозподільного механізму двигуна двигуна Chevrolet Cruze 1.8. Знову перевіряємо правильність установки фаз газорозподілу двигуна.

При знятому шківі приводу допоміжних агрегатів перевіряємо збіг мітки на зубчастому шківі колінчастого вала з міткою на кришці блоку циліндрів. Мітки на зубчастих шківах обох розподільних валів повинні розташовуватися один проти одного.

При необхідності повертаємо колінчастий вал в потрібне положення за гвинт кріплення шківа допоміжних агрегатів, ввернути на місце через відповідну наполегливу втулку.

Для того щоб при заміні ременя зафіксувати розподільні вали від провертання, необхідно виготовити пристосування з металевої пластини або куточка. Розміри пристосування вказані на наступному фото.

Пристосування для фіксації розподільних валів допоможе правильно встановити нові ремінь ГРМ Chevrolet Cruze 1.8.

Вставляємо пристосування в пази на хвостовиках розподільних валів. Пластина зафіксує вали один щодо одного.

Увага! Щоб уникнути пошкодження задають дисків датчиків положення розподільних валів встановлюйте пластину так, щоб вона не стосувалася дисків. Для цього в пластині виконані два поглиблення.

Для ослаблення натягу ременя вставляємо шестигранник «на 6» в отвір ролика і, повертаючи шестигранником ролик за годинниковою стрілкою, послаблюємо натяг ременя і стягуємо ремінь з ролика. Знімаємо ремінь приводу ГРМ з зубчастих шківів розподільних валів і колінчастого вала.

Ремінь приводу ГРМ Chevrolet Cruze 1.6 літра (141 к.с.) має 146 зубів, ширину 24 мм.

Увага! Після зняття ременя колінчастий вал не можна повертати, щоб уникнути утикання клапанів в поршні. При необхідності заміни натяжної ролика ключем-зірочкою Torx T-50 відвертаємо гвинт його кріплення. знімаємо ролик.

Для заміни направляючого ролика ременя ключем Torx T-50 відвертаємо гвинт кріплення ролика. Знімаємо ролик. При установці натяжної ролика вводимо виступаючий кінець його пружини (на зворотному боці ролика) в відповідний паз на кришці блоку циліндрів.

Перед монтажем ременя перевіряємо за випадковим збігом настановних міток (див. Вище) правильність установки колінчастого вала і корпусів виконавчих механізмів розподільних валів системи регулювання фаз. При необхідності повертаємо колінчастий вал і зубчасті шківи розподільних валів в потрібне положення. Надягаємо ремінь на зубчасті шківи колінчастого і розподільних валів і заводимо ремінь за направляючий ролик. Повернувши натяжна ролик за годинниковою стрілкою, заводимо за нього ремінь і відпускаємо ролик. При цьому ремінь автоматично натягнеться.

Виймаємо фіксує пристосування з пазів хвостовиків розподільних валів. Провертає колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою за гвинт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів.

Знову перевіряємо фази газорозподілу. Що стосується розбіжності настановних міток повторюємо процедуру установки ременя приводу ГРМ Chevrolet Cruze знову.

Якщо все в порядку затягуємо гвинт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів спочатку моментом 95 Нм. Далі повертають на 30 градусів, а потім ще на 15 градусів.

Всі інші деталі і вузли двигуна Chevrolet Cruze 1.8 літра встановлюємо в зворотній послідовності.

Заміна ременя ГРМ на Chevrolet Cruze з двигуном F16D4

Газорозподільний механізм, як і багато інших запчастини Chevrolet Cruze, вимагає періодичного обслуговування. В автомобілі Chevrolet Cruze з двигуном F16D3 ГРМ потребує сервісі кожні 60 000 (км) пробігу. Якщо ж авто укомплектовано двигуном F16D4, то газорозподільний механізм необхідно обслуговувати через кожні 150 000 (км) пробігу.

Зверніть увагу, в автомобілі Chevrolet Cruze з двигуном F16D3 водяна помпа знаходиться в складі вузла ГРМ. А на двигуні F16D4 помпа працює незалежно від ГРМ, так як шків насоса приводиться в рух ременем допоміжних агрегатів.

Водяна помпа на двигуні F16D3 змінюється разом з кожним 2-х ременем ГРМ, тобто приблизно через кожні 120 000 (км) пробігу. Помпа ж двигуна F16D4 змінюється в міру необхідності, зазвичай вона відпрацьовує 200 000. 250 000 (км).

При обслуговуванні ГРМ автомобіля Chevrolet Cruze майстру будуть необхідні наступні комплектуючі:

 • Ремінь ГРМ
 • Натяжний ролик
 • паразитний ролик
 • Водяна помпа

У роботі по заміні ременя ГРМ і водяної помпи на автомобілі Chevrolet Cruze немає нічого надскладного. Про це свідчить викладений в кінці огляду відеоролик. На відео майстер наочно показує всі етапи обслуговування ГРМ на даному автомобілі. Нижче по тексту представлений фотозвіт сервісу ГРМ.

Покрокова інструкція, як замінити ремінь ГРМ Chevrolet Cruze

При обслуговуванні ГРМ на двигуні F16D3 обов’язково і неодмінно потрібно зливати антифриз, навіть якщо помпу не планується змінювати. Так як при від’єднанні ременя ГРМ на даннолм двигуні потрібно провертати корпус водяної помпи. Якщо ж ГРМ обслуговується на двіігателе F16D4, то антифриз можна не зливати, якщо не планується проводити заміну помпи ОЖ.

 • Заїжджаємо на оглядову яму, глушимо двигун і включаємо гальмо стоянки.
 • Відкриваємо капот і від’єднуємо мінусовій провід від АКБ. Харчування бортової електромережі краще все ж знеструмити, так як при розборі ГРМ порушуватимуться різні датчики, що може призвести до виникнення численних помилок Check Engine, якщо бортова електромережу буде працювати.
 • Зливаємо антифриз. Для цього потрібно попередньо демонтувати захист піддону масляного картера двигуна. Далі необхідно відвернути зливну пробку охолоджуючої рідини. Вона знаходиться в правому нижньому кутку радіатора. Як відомо, під слив необхідно підставити ємність. Обсяг ємності повинен становити 8-10 літрів.
 • Піднімаємо домкратом переднє праве колесо і знімаємо його. Автомобіль бажано чимось додатково підперти.
 • демонтуємо грязезащитний підкрилок і пильовик двигуна.
 • Відключаємо дротову колодкудатчика вхідного повітря.
 • Від’єднуємо корпус повітряного фільтра. Його потрібно зняти разом з воздуховодом, який підключений до дросельної заслінки. Сам корпус повітряного фільтра кріпиться на засувках, а повітропровід притиснутий хомутом.
 • прибираємо розширювальний бачок ГУР. Він кріпиться одним болтиком з головкою на 10. Бачок потрібно прибрати длля того, щоб не заважав шланг, що веде від бачка до насосу гідропідсилювача.
 • від’єднуємо верхню кришку ГРМ. Вона тримається на декількох болтиках.
 • Скидаємо ремінь допоміжних агрегатів. Щоб це зробити, необхідно послабити натяжку ременя. Для цього на натяжній механізмі передбачена спеціальна головка на 19, яку потрібно крутити проти годинникової стрілки. Щоб зафіксувати натяжна механізм в стислому положенні, необхідно вставити в суміщені отвори штифт діаметром 5 (мм). Приклад показаний на фото нижче.
 • відкручуємо шків клонували. Щоб зупинити колінвал, включаємо 4-ї передачу. 5-ої передачею краще не користуватися для цих цілей, так як вона є найбільш слабким місцем в трансмісії.
 • Знімаємо натяжна механізм ременя допоміжних агрегатів. Для цього майстру потрібно накіджная головка Torx E-14.
 • Підпираємо домкратом піддон двигуна.
 • демонтуємо кронштейн правої опори. Тримається на 3 болтах з головкою на 15.
 • Знімаємо середню захисну кришку ГРМ. Кришка тримається на декількох болтах і засувках.
 • Від’єднуємо нижню захисну кришку ГРМ. Вона тримається на болтиках.
 • Поєднуємо мітки на шківах ГРМ. Зубчасте колесо клонували має ризику, яка должни збігтися зі стрілкою на корпусі блоку циліндрів. Зубчасті колеса на розподільних валах мають мітки, які повинні дивитися один на одного. Приклад на фото нижче. Поєднання міток ГРМ свідчить про переміщення поршня на 4-му циліндрі в положення ВМТ (верхньої мертвої точки).

Фахівці настійно рекомендують фіксувати шківи скобою, так як при від’єднанні ременя ГРМ шківи можуть зміщуватися, що згодом викличе певні складнощі при установці нового ременя.

 • Послаблюємо натяжна ролик. Для цього його слід провернути за годинниковою стрілкою.
 • Знімаємо ремінь ГРМ.

Як було сказано вище, при обслуговуванні ГРМ на двигуні F16D3 потрібно ще провертати і корпус водяної помпи. Так як натяжка ременя ГРМ на Chevrolet Cruze з даним двигуном виробляється насосом охолоджуючої рідини.

Багато майстрів користуються нагодою і знімають шківи распредвалов, щоб з’явилася можливість перевірити стан сальників. Якщо сальники распредвалов течуть або потіють, то їх слід відразу ж замінити.

 • Якщо планується міняти ролики ГРМ, то відкручуємо їх і робимо заміну.
 • Ставимо новий ремінь ГРМ. Починати установку ременя слід з зубчастого колеса клонували. Попередньо слід застопорити натяжна ролик в стислому положенні. Для цього потрібно стиснути ролик і вставити тонкий стрижень в суміщені отвори на корпусі натяжної механізму. Після того як ремінь буде встановлено, чеку слід витягти. Шківи розподільних валів краще, звичайно ж, зафіксувати. Але ремінь цілком реально поставити і без цього.

При установці ременя потрібно проконтролювати, щоб ремінь був повернений правильної стороною. Багато виробників ременів ГРМ для автомобіля Chevrolet Cruze маркують правильне положення ременя стрілочним покажчиком. Як відомо, стрілка повинна відповідати напрямку обертання ГРМ. Якщо стрілки немає, то слід звернути увагу на написи. Літери повинні читатися правильно, а не догори дригом.

додаткова інформація

При підборі ременя ГРМ на автомобіль Chevrolet Cruze необхідно звернути увагу на кількість зубів:

 • Ремінь ГРМ на двигуні F16D3 має 127 зубів
 • Ремінь ГРМ на двигуні F16D4 має 146 зубів

Досвідчені майстри завжди відраховують кількість зубів особисто.

Заміна ременя ГРМ Chevrolet Cruze 1.6 109 к.с.

Заміна ременя ГРМ Chevrolet Cruze 1.6 109 к.с. мало чим відрізняється від тієї ж процедури на аналогічному моторі Chevrolet Lacetti. 16-клапанний агрегат потужністю 109 коней вимагає заміни ременя ГРМ раз в 60 тисяч кілометрів, крім того раз в 120 тисяч слід замінити водяний насос (помпу), оскільки шків помпи також є частиною механізму ГРМ. Мало того, що ремінь ГРМ обертає шків насоса охолоджуючої рідини, так ще корпус помпи є одночасно натяжителем ременя. Детальна схема ГРМ Chevrolet Cruze на фото нижче.

 • 1. мітка на задній кришці приводу ГРМ
 • 2. мітка на зубчастому шківі колінчастого вала
 • 3.шків насоса охолоджуючої рідини
 • 4. ролик натягача ременя
 • 5. шків розподільного вала впускних клапанів
 • 6. мітки на шківах розподільних валів
 • 7. шків розподільного вала випускних клапанів
 • 8. опорний ролик ременя
 • 9. ремінь ГРМ

Далі пропонуємо повну інструкцію по заміні ременя ГРМ Chevrolet Cruze з фотографіями. Для початку необхідно зняти повітряний фільтр. Тепер знімаємо праве переднє колесо і надійно фіксуємо автомобіль на підставці заводського виготовлення. Знімаємо ремінь приводу допоміжних агрегатів (як зняти приводний ремінь Cruze 1.6 (109 к.с.) можна почитати тут).

Головкою «на 17» провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Добиваємося суміщення настановних міток на шківах розподільних валів.

Відвертаємо болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Щоб утримати колінчастий вал від провертання, помічник повинен включити п’яту передачу і натиснути педаль гальма. Виймаємо болт з шайбою і знімаємо шків приводу допоміжних агрегатів.

Ще раз перевіряємо збіг настановних міток на шківах розподільних валів. При правильно встановлених фазах механізму газорозподілу мітка на шківі колінчастого вала повинна розташовуватися напроти прорізу на задній кришці приводу ГРМ.

Головкою «на 10» відвертаємо три болта кріплення нижньої передньої кришки приводу ГРМ. знімаємо кришку.

Далі нам належить зняти кронштейн правої опори силового агрегату, так як ремінь ГРМ як би надітий на нього. Підставляємо регульований упор під піддон картера двигуна Chevrolet Cruze.

Головкою «на 14» відвертаємо дві гайки і болт кріплення кронштейна опори до кронштейну блоку циліндрів, а також гайку кріплення кронштейна опори до шпильці опори. Знімаємо кронштейн опори.

Щоб зняти ремінь зі шківів, потрібно зменшити його натяг. Для цього слід повернути проти годинникової стрілки корпус насоса охолоджуючої рідини в гнізді блоку циліндрів при ослабленій затягуванні гвинтів кріплення насоса.

Шестигранником «на 5» послаблюємо затяжку трьох гвинтів кріплення насоса охолоджуючої рідини. На наступному фото три гвинта для наочності позначені червоними стрілками.

Увага! Щоб уникнути витоку охолоджуючої рідини через кільце ущільнювача насоса послаблюємо затяжку гвинтів тільки до того моменту, коли за допомогою інструменту корпус насоса можна буде повернути.

Повернути насос можна ріжковим ключем «на 41» за шестигранник, виконаний на його корпусі. При відсутності такого ключа повертаємо корпус насоса розсувними пассатижами за шестигранник.

Послабивши натяг ременя, знімаємо його з шківів насоса охолоджуючої рідини, розподільних і колінчастого валів. Перед установкою нового ременя перевіряємо стан насоса охолоджуючої рідини, ролика натягача і опорного ролика ременя.

При погойдуванні і обертанні від руки шківа насоса і роликів не повинні відчуватися люфти, заїдання, а також шум у підшипниках. При наявності зазначених несправностей замінюємо насос Chevrolet Cruze нової помпою.

Для заміни натягача з роликом в зборі знімаємо кронштейн блоку циліндрів, до якого кріпиться кронштейн правої опори силового агрегату. Головкою «на 10» відвертаємо чотири болти кріплення кронштейна правої опори силового агрегату. знімаємо кронштейн.

Головкою «на 12» відвертаємо три болта кріплення натяжної пристрої до блоку циліндрів. Знімаємо натягач ременя.

Головкою «на 14» відвертаємо болт кріплення опорного ролика. Знімаємо опорний ролик.

Встановлюємо натягач і опорний ролик ременя в зворотній послідовності. Болти кріплення натягача затягуємо моментом 25 Нм, а болт опорного ролика затягуємо моментом 50 Нм.

Перед установкою ременя переконуємося в поєднанні настановних міток на шківах розподільних валів і мітки на шківі колінчастого вала з прорізом на задній кришці приводу ГРМ. У цьому положенні надягаємо ремінь на шків колінчастого вала. Натягуючи обидві гілки ременя, заводимо передню гілку за опорний ролик, а задню, надівши її на шків насоса охолоджуючої рідини. за ролик натягача. Надягаємо ремінь на шківи розподільних валів, виключивши провисання гілок ременя.

Натягуємо ремінь ГРМ Chevrolet Cruze, повертаючи насос охолоджуючої рідини за годинниковою стрілкою до моменту суміщення рухомого і нерухомого покажчиків натягача. При нормальному натягу ременя рухливий покажчик ролика повинен збігатися з нерухомим покажчиком на кронштейні натягача. Дивимося фото нижче.

У цьому положенні затягуємо гвинти кріплення насоса. При включеній п’ятій передачі головкою «на 32» повертаємо за годинниковою стрілкою за гайку кріплення підшипника маточини колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою.

Перевіряємо натяг ременя і збіг настановних міток колінчастого і розподільних валів. При розбіжності настановних міток повторюємо операцію по установці фаз газорозподілу. Переконуємося в відсутності течі з-під насоса охолоджуючої рідини. В іншому випадку замінюємо кільце ущільнювача корпусу насоса.

Якщо фази газорозподілу виставлені правильно і натяг ременя в нормі, то встановлюємо нижню передню кришку приводу ГРМ і шків приводу допоміжних агрегатів. Затягуємо болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів спочатку моментом 95 Нм. Далі повертають на 30 °, а потім ще на 15 °.

Подальшу збірку проводимо в зворотній послідовності. Власне в теорії нічого складного, але без певних навичок процес може зайняти досить багато часу. Виною всьому скрутність і відсутність нормального доступу. Але при бажанні замінити ремінь ГРМ на Chevrolet Cruze своїми руками не проблема.

демонтаж

Для того щоб зняти ремінь ГРМ «Chevrolet Cruze» необхідно:

  Демонтувати кришку головки блоку циліндрів. це відкриє доступ до торців шківів розподільних валів, які рекомендується зафіксувати за допомогою наявних пристосувань.

 • Ослабити кріплення водяного насоса.
 • Обертаючи корпус водяного насоса проти годинникової стрілки, можна трохи послабити натяг ременя ГРМ.
 • Вставити шестигранник «на 6» в спеціальний отвір натяжної ролика.
 • Повертаючи шестигранник за годинниковою стрілкою, послаблюють натяг ременя ГРМ і знімають останній з роликів і зубчастих шківів.
 • Відкрутити гвинти кріплення і зняти натяжна і обвідний ролики.
 • На цьому процедура демонтажу приводного ременя ГРМ двигуна автомобіля «Chevrolet Cruze закінчується.

  Перевірка стану

  Для того щоб оцінити стан ременя ГРМ на «Chevrolet Cruze» потрібно:

  • зняти верхню кришку приводу ГРМ (кріпиться двома гвинтами);
  • провертаючи головкою «на 18» шків приводу допоміжних механізмів, оглядаємо стан поверхонь ременя.

  Під час огляду необхідно перевірити також і його натяг. Якщо мітки на натяжній ролику і кронштейні збігаються, значить натяг в нормі. При цьому прогин ременя не повинен перевищувати 5 мм.

  За результатами огляду приймають рішення про те, чи потрібно його змінювати чи ні.

  причини заміни

  Планова заміна ременя ГРМ на силових агрегатах, якими агрегатуються автомобілі «Chevrolet Cruze» здійснюється відповідно до вказівок, наведених у сервісних книжках. Крім того, рекомендується періодично, через кожні 15 тис. Км. пробігу, здійснювати профілактичний візуальний огляд ременя. При появі видимих ​​ознак зносу його необхідно замінити. Такими ознаками можуть бути:

  • розшарування і / або разлохмачіванію торцевих поверхонь;
  • тріщини і відшарування на зубчастої поверхні;
  • підрізи зубів;
  • знос зовнішньої сторони (видно нитки корду, сліди підгоряння та ін.);
  • наявність слідів моторного масла на поверхнях.

  Крім того приводний ремінь ГРМ «Chevrolet Cruze» змінюють, при заміні що вийшли з ладу роликів (натяжної і обвідного) і / або водяного насоса.

  Як поміняти ремінь ГРМ Chevrolet- Cruze

  Модельний ряд автомобілів «Chevrolet Cruze» представлено на вітчизняному авторинку в варіантах, агрегатованих як атмосферними (F16D4 і F18D4), так і турбованим (A14NET / NEL) бензиновими двигунами. Всі ці силові агрегати оснащені подвійною системою зміни фаз газорозподілу з виконавчими механізмами, встановленими на шківах розподільних валів. При цьому газорозподільні механізми (ГРМ) атмосферних і турбованих моторів «Chevrolet Cruze» відрізняються між собою конструкцією приводу. ГРМ атмосферних двигунів приводиться в дію багатошаровим гумовим ременем, а у турбированного. сталевий ланцюгом.

  Одна з переваг використання в приводі ГРМ «Chevrolet Cruze» пасової передачі полягає в тому, що його приводний ремінь значно простіше змінювати. Конструктивно приводний механізм має незначну кількість деталей, встановити які в разі потреби зможе навіть автовласник, що не володіє великим досвідом проведення ремонтних робіт. Полегшує процедуру заміни ременя приводу ГРМ і те, що він встановлений на відкритих шківах, закритих легко знімаються кришками.

  При складанні атмосферних силових агрегатів для автомобіля «Chevrolet Cruze» заводом-виготовлювачем використовуються оригінальні комплектуючі вироби власного виробництва:

  • приводний ремінь. номер за каталогом: 96417177;
  • натяжна ролик. каталожний 6350550;
  • обвідний ролик. № у каталозі: 96350526.

  Як аналогів при заміні можна використовувати комплектуючі, виготовлені компаніями Gates або Bosch. При цьому, змінюючи приводний ремінь, необхідно поміняти і обидва ролика.

  заміна

  Безпосереднього процесу заміни ременя ГРМ «Chevrolet Cruze» передує кілька попередніх операцій:

  • Придбати ремкомплект (ремінь ГРМнатяжной і обвідний ролики).
  • Встановити автомобіль на підйомник, естакаду або оглядову яму.
  • Підготувати необхідний інструмент і пристосування.
  • Демонтувати захист двигуна, відкрутивши для цього 4 гвинта його кріплення до підрамника передньої підвіски.
  • Зняти корпус повітряного фільтра.
  • Зняти ремінь приводу допоміжних механізмів. Для цього необхідно послабити його натяг, повернувши ключем натяжна ролик.
  • Демонтувати праву опору підвіски силового агрегату. При цьому потрібно встановити під картером мотора додаткову підпірку.
  • Прибрати переднє праве колесо.
  • Повністю злити охолоджуючу рідину з системи охолодження.
  • Демонтувати всі захисні кришки приводу ГРМ (верхню, середню і нижню).

  Крім того, обертаючи коленвал, виставляють поршень першого циліндра у верхню мертву точку (ВМТ) такту стиснення. Для цього використовують спеціальні мітки на шківах приводу ГРМ.

  Про те, що поршень першого циліндра знаходиться в положенні ВМТ свідчать мітки на распредвалах, що знаходяться один проти одного. При цьому мітка на шківі коленвала повинна розташуватися проти прорізи на задній кришці приводу ГРМ.

  установка

  Перед тим як приступити до процесу установки ременя ГРМ «Chevrolet Cruze», потрібно:

  • встановити на свої місця нові ролики (обвідний і натяжна);
  • перевірити збіг настановних міток на шківах колінчастого і розподільних валів. Якщо мітки не збігаються, то провертаючи колінчастий вал і шківи розподільних валів, домагаються їх збігу;
  • затягнути гвинти кріплення водяного насоса.

  Потім надягають ремінь на зубчасті шківи і заправляють його навколо роликів. Перед цим повертають натяжна ролик за годинниковою стрілкою і, утримуючи його, заводять ремінь. При відпуску ролика останній натягнеться автоматично. При необхідності можна провернути корпус водяного насоса проти годинникової стрілки. Величина прогину натягнутого ременя не повинна перевищувати 5 мм.

  Роботу можна вважати закінченою після того, як буде:

  • встановлена ​​на своє місце права опора силового агрегату;
  • прибрана підставка, встановлена ​​раніше під картер двигуна;
  • знято пристосування, що фіксує зубчасті шківи;

  Далі, провертають колінчастий вал на два оберти (повний цикл роботи двигуна составляет720 °) за годинниковою стрілкою і перевірити збіг міток. Якщо мітки не збігаються, процедуру установки ременя повторюють;

  • затягнути гвинт кріплення шківа приводу допоміжних механізмів.

  Інші деталі і вузли встановлюються в зворотному порядку.

  Завершивши всі роботи, запустіть двигун, прогрійте його до робочої температури, дочекайтеся поки запрацює вентилятор охолодження і перевірте силовий агрегат на предмет відсутності протікання. Тільки переконавшись у стабільній роботі силового агрегату і відсутності протікання охолоджуючої рідини і моторного масла, можна вважати процес установки нового приводного ременя ГРМ «Chevrolet Cruze» закінченим.

  Ремінь ГРМ на Chevrolet Cruze

  Кожен автолюбитель, який хоча б трохи уявляє собі пристрій автомобіля знає про те, як важлива така деталь як ремінь ГРМ. Так, в залежності від конструкції автомобіля в ньому може бути пасової або ланцюгової привід механізму газорозподілу.

  Але тому що ми розглядаємо автомобіль Chevrolet Cruze, то мова буде йти тільки про ремені. Саме в множині кількості, адже існує кілька модифікацій автомобіля Chevrolet Cruze:

  • з двигуном 1.6 і потужністю в 109 к.с. (Індекс. LXT / F16D3);
  • з двигуном 1.6 і потужністю в 124 к.с. (Індекс. LDE / F16D4);
  • з двигуном 1.8 і потужністю в 141 к.с. (Індекс. 2H0 / Z18XER).

  Варто зазначити, що процес заміни ременя на автомобілі з двигуном 1.6 і потужністю в 109 к.с (LXT з 2010 р вип.) Відрізняється від операції по зміні ременя ГРМ на машині з двигуном 1.6 і потужністю в 124 к.с. (LDE). Тому варто бути гранично уважним як при покупці ременя і супутнього до нього комплекту, так і безпосередньо під час процесу заміни.

  Нюанси і регламент заміни ременя ГРМ

  В першу чергу автолюбителям необхідно знати, на якому пробігу необхідно проводити зміну ременя ГРМ і чи потрібно буде робити заміну якихось додаткових агрегатів.

  Отже, на автомобілі Chevrolet Cruze з ДВС об’ємом 1.6 і потужністю 109 к.с. (LXT / F16D3)) термін заміни ременя ГРМ становить 60 000 км. Про що часто забуває багато автолюбителів. На практиці в суворих умовах РФ, ремінь ГРМ на Крузе з ДВС (LXT) ходить порядку 55 000. 65 000 км.

  ВАЖЛИВО! Крім того, при заміні ременя ГРМ на Крузе з двигуном 1.6 модифікації LXT потрібно ще й заміна водяного насоса, який не можна замінити не знімаючи ремінь ГРМ.

  Для автомобілів Chevrolet Cruze з двигунами 1.6 (LDE / F16D4) і 1.8 (2H0 / Z18XER) регламент заміни ременя ГРМ складає 150 000 км пробігу. На практиці ж, ремені ГРМ на цих автомобілях ходять трохи менше заявленого терміну, особливо при агресивному стилі їзди. Тому варто робити заміну ременя ГРМ вже на пробігах від 100 000. 120 000 км.

  Не затягуйте з заміною ременя ГРМ, адже наслідки можуть бути вкрай сумними. Так, якщо станеться обрив ременя ГРМ, то під капотом з’явиться сильний шум, а машина в момент перестане їхати і затихне. Дорогий ремонт в цьому випадку забезпечений.

  Якщо говорити про інші нюанси, то слід акцентувати увагу на тому, що крім заміни самого ременя ГРМ варто робити заміну і супутніх елементів. натяжних роликів. Зазвичай вони йдуть в комплекті до ременя ГРМ.

  Вибираємо ремінь ГРМ на Chevrolet Cruze

  На ринку присутня велика кількість ремкомплектів ГРМ, який з них краще вибрати? Давайте розберемо докладніше, покладатися в цьому питанні нам доведеться на статистику власників Chevrolet Cruze, адже ніхто не хоче, щоб новий ремінь порвався і потягнув за собою мотор не виходячи свій покладений термін.

  Для Крузо з моторами 1.6 (LXT / F16D3) існують наступні ремкомплекти ГРМ, виділимо з них зарекомендували себе деталі:

  • ремінь (оригінал) ГРМ GM / DAEWOO. артикул 96417177;
  • натяжна ролик ременя распредвала (оригінал) GM / DAEWOO. артикул 96350550;
  • направляючий ролик ременя ГРМ (оригінал) GM / DAEWOO. артикул 96350526;
  • ремінь ГРМ Gates. артикул 5419 XS;
  • ремінь ГРМ Ina. артикул 536 0290 10;
  • ремінь ГРМ SKF. артикул VKMA 05260;
  • комплект роликів Ina. артикул Ina 530 0332 09;
  • ремкомплект ГРМ Bosch (ремінь ролики). артикул 1 987 948 226;
  • ремінь ГРМ Contitech. артикул СЕ887.

  Для Крузо з моторами 1.6 (LDE / F16D4) і 1.8 (2H0 / Z18XER) йдуть такі деталі:

  • ремінь (оригінал) ГРМ GM. артикул 24422964;
  • натяжна ролик ременя ГРМ (оригінал) GM. артикул 55574864;
  • паразитний ролик ременя ГРМ (оригінал) GM / DAEWOO. артикул 24436052;
  • ремкомплект ГРМ (ремінь ролики). артикул K015603XS (не нижче 2011 року изг.);
  • ремінь ГРМ Gates. артикул 5603XS;
  • набір роликів Ina. артикул Ina (номер. 530 0450 09).

  Заміна ременя ГРМ своїми руками

  Увага ! Процес заміни ременя ГРМ є досить складною операцією для звичайного автовласника, тому перш ніж приступити до виконання дій по заміні ременя ГРМ настійно радимо здраво розрахувати свої сили або звернутися до кваліфікованих фахівців. Пам’ятайте, наш ресурс не несе відповідальності за ваші дії, все ви робите на свій страх і ризик.

  Для тих хто наважився проводити таку операцію своїми руками наводимо інструкцію. Багато моментів у тексті пояснювати не будуть (про те як зняти повітряний фільтр і т. П.). Також варто згадати про те, що процедура має деякі відмінності в залежності від ДВС встановленого на машині.

  Приступимо. В першу чергу необхідно зняти повітряний фільтр з патрубком, захист мотора і правий підкрилок разом із захисним щитком, тим самим звільнивши простір для роботи.

  Після чого необхідно зняти ремінь приводу додаткових агрегатів. Для машин з мотором 1.6 (LXT / F16D3) алгоритм наступний:

  • ключем на «14» відкручуємо (не до кінця) ролик натяжителя за годинниковою стрілкою, послаблюючи його натяг;
  • витягаємо ремінь з його посадочних місць.

  Для машин з моторами 1.6 (LDE / F16D4) і 1.8 (2H0 / Z18XER) алгоритм трохи інший:

  • включаємо п’яту передачу і штовхаємо машину назад до суміщення отворів в шківі помпи Гура з болтами кріплення насоса (на КПП-автомат не діє);
  • потім відвертаємо болти кріплення насоса гідропідсилювача;
  • тепер зрушуємо насос ближче до двигуна і знімаємо ремінь;
  • при необхідності знімаємо натяжна ролик, відкручуючи ролик головкою на «14».

  Тепер домкрачувати автомобіль, знімаємо праве колесо. Як тільки перераховані вище дії виконані. під піддон мотора встановлюємо дерев’яний брус і знімаємо праву опору двигуна.

  Потім витягуються свічки запалювання. Знімається верхня кришка приводу ГРМ.

  Тепер необхідно зняти кришку ГБЦ. Спочатку знімаємо проводку, не забуваємо прибрати фіксатор наконечника трубки вентиляції картера. І відкручуємо все кріпильні болти ГБЦ.

  Тепер провертає коленвал за годинниковою стрілкою в таке становище, щоб поєднати мітки (шківа приводу допоміжних агрегатів з міткою на нижній кришці приводу ГРМ) і пази хвостовиків на распредвалах.

  На автомобілях з моторами 1.6 (LXT / F16D3) необхідно послабити гвинти фіксують помпу.

  Послаблюємо шестигранником, акуратно, рівно до того моменту як можна буде повернути сам насос і зняти з нього ремінь.

  Потім необхідно відвернути болт шківа приводу допоміжних агрегатів. Для цього в коробці передач включаємо п’яту передачу і просимо помічника натиснути на гальмо.

  Після чого знімаємо шків, відкручуємо кріплення правої опори, забезпечивши доступ до решти кришок ГРМ. Знімаємо кожухи, перевіряємо збіг мітки на зубчастому шківі колінчастого вала з міткою на кришці блоку циліндрів.

  Перевіряємо мітки на шківах распредвалов і фіксуємо шківи (або куточком з випиляними прорізами, або спеціальним пристосуванням, яке йде разом з ремкомплект (не всіма)).

  Як тільки вали зафіксовані приступаємо до відкручування натяжної ролика. Спочатку послаблюємо ролик вставивши в отвір шестигранник і повертаючи ролик за годинниковою стрілкою

  Потім знімаємо сам ремінь ГРМ. Як тільки ремінь знятий провертати коленвал заборонено!

  При необхідності міняємо натяжні ролики, відкручуючи їх через центральне кріпильний отвір. При установці натяжної ролика його пружину (виступ) необхідно поєднати з пазом на блоці циліндрів.

  Тепер встановлюємо новий ремінь на шківи, ​​після чого треба виставити мітки.

  Потім заводимо ремінь за натяжна ролик і повертаємо сам ролик за годинниковою стрілкою. Як тільки ролик буде відпущений він натягнеться автоматично.

  Витягуємо пристосування фіксації шківів распредвалов, провертає коленвал на 2 обороти, перевіряємо фази газорозподілу по мітках. Потім затягуємо болт кріплення шківа доп.агрегатов, момент при затягуванні. 95 Нм (1 затяжка), після першої затяжки докручуємо болт на 30, а потім на 15. Установка ременя закінчена.

  Збираємо все в зворотній послідовності, звертаючи увагу на зусилля (момент) при затягуванні інших роликів і болтів кришки ГБЦ.

  Регламентні роботи по заміні ременя.

  Для Chevrolet Cruze 1.6 (LXT / F16D3) виробник рекомендують робити заміну ременя ГРМ кожен 60 тисяч км. Для автомобілів Chevrolet Cruze 1.6 (LDE / F16D4) рекомендовані виробником інтервал заміни ременя ГРМ складає 150 тисяч км пробігу.

  Як показала практика, при експлуатації в російських умовах краще міняти ремінь ГРМ раніше. Для LXT / F16D3 кожні 45000-50000 км, а для LDE / F16D4 кожні 100000-120000 км.

  Перелік запчастин для заміни ременя ГРМ на Chevrolet Cruze 1.6 (LXT / F16D3):

  • ремінь ГРМ GM / DAEWOO. арт. 96417177;
  • ролик натяжна ременя распредвала GM / DAEWOO. арт. 96350550;
  • ролик направляючий ременя ГРМ GM / DAEWOO. арт. 96350526;

  При бажанні це все можна замінити аналогами дешевше:

  • ремінь ГРМ Ina. арт. 536 0290 10 або Contitech. арт. СЕ887
  • комплект роликів Ina. арт. Ina 530 0332 09;

  Якщо ви вирішили брати аналоги, оптимальним видиться придбання комплекту для заміни ГРМ Bosch (ролики ремінь). арт. 1 987 948 226.

  Витрати на придбання окремих деталей складуть від 4700 руб., Комплекту від 4200 руб. При заміні ременя ГРМ, якщо ви робите для себе і не плануєте його продавати найближчим часом, можливо має сенс поміняти ще й помпу (водяний насос).

  Самостійна заміна ременя ГРМ на Chevrolet Cruze 1.6. (Відео та фото)

  Добрий день. У сьогоднішній статті я розповім, як здійснюється заміна ременя ГРМ на Chevrolet Cruze 1.6 (LXT і LDE). Традиційно для нашого сайту, стаття містить безліч фото і відео матеріалів, так що з цим завданням зможе розібратися кожен автовласник.

  Отже, для заміни ременя ГРМ на Chevrolet Cruze нам будуть потрібні прямі руки, ясна голова, трохи інструменту і запчастини.

  Перше питання, яке стоїть перед нами. які запчастини купувати?

  У Chevrolet Cruze з двигуном 1.6 існує два різновиди:

  LXT / F16D3 з потужністю в 109 к.с цей двигун спочатку встановлювався на Chevrolet Lacetti;

  LDE / F16D4 з потужністю в 124 к.с цей двигун запозичений з Опеля.

  Цікаво. зовні двигуни практично однакові, але диявол криється в деталях!

  Процедура по заміні ременя на машині з мотором 1.6 і потужністю в 109 к.с (LXT з 2010 р випуску) має деякі відмінності від процесу на автомобілі з двигуном 1.6 і потужністю в 124 к.с. (LDE). Тому, потрібно бути дуже уважними, як безпосередньо під час проведення заміни, так і при придбанні запчастин.

  Перелік запчастин для заміни ременя ГРМ на Chevrolet Cruze 1.6 (LDE / F16D4):

  Або можна придбати аналоги:

  • ремінь ГРМ Gates. арт. 5603XS;
  • набір роликів Ina. арт. Ina 530 0450 09;

  Або відразу комплект в зборі (ролики ремінь). арт. K015603XS (не раніше 2011 року виготовлення).

  Витрати на придбання окремих деталей складуть від 4800 руб., Комплекту. від 4500 руб. При заміні ременя ГРМ бажано поміняти ще помпу (водяний насос), особливо якщо ви робите автомобіль для себе і плануєте на ньому їздити.

  Покрокова інструкція по заміні ременя ГРМ.

  Якщо ви більше любите дивитися, то ось відео по заміні ременя ГРМ на LXT / F16D3:

  А ось відео по заміні ременя ГРМ на Chevrolet Cruze з двигуном LDE / F16D4:

  Для тих, хто більше любить читати:

  1) Звільняємо простір, для цього виймаємо повітряний фільтр з патрубком, захист движка і правий підкрилок з захисним щитком.

  2) Знімаємо у додаткових агрегатів ремінь приводу.

  Для моделі з двигуном 1.6 (LXT / F16D3) діємо таким чином:

  ріжковим ключем на «14» відгвинчуємо (в повному обсязі) натяжна ролик.

  Для моделі з двигуном 1.6 (LDE / F16D4) діємо в такому порядку:

  Включити передачу п’яту і штовхнути машину назад, щоб поєдналися болти кріплення насоса з отворами в шківі помпи Гура.

  Відкручуємо у насоса гідропідсилювача болти кріплення;

  Насос рухаємо ближче до мотору і знімаємо ремінь;

  Якщо необхідно прибираємо натяжна ролик, відвернувши його гайковим ключем головка на «14».

  3) Знімаємо праве колесо, для чого піднімаємо машину домкратом, надійно фіксуємо. Встановлюємо дерев’яний брус під піддон мотора і праву опору двигуна знімаємо.

  4) Витягуємо свічки запалювання. Прибираємо верхню кришку приводу ГРМ. Знімаємо проводку, не забуваємо видалити фіксатор наконечника трубки вентиляції картера. Потім прибираємо кріпильні болти клапанної кришки.

  5) За годинниковою стрілкою починаємо провертати коленвал так, щоб збіглися мітки (шківи приводу допоміжних агрегатів з міткою на нижній кришці приводу ГРМ) і пази хвостовиків на распредвалах.

  6) На машинах з двигуном 1.6 (LXT / F16D3) послаблюємо гвинти, які фіксують помпу.

  Для цього використовуємо шестигранник, до моменту як зможемо розгорнути насос і прибрати з нього ремінь.

  7) Відкручуємо болти допоміжних агрегатів і шківа приводу. Просимо помічника включити передачу п’яту і натиснути на педаль гальма.

  8) Шків прибираємо, відкручуємо з правої опори кріплення, щоб отримати доступ до решти частин кришок ГРМ. Прибираємо кожухи, перевіряємо схожість міток на кришці блоку циліндрів і на шківі зубчастому колінчастого вала.

  9) Перевірити мітки на шківах распредвалов і зафіксувати вали спеціальним пристосуванням (буває в складі комплектів).

  Відкручуємо натяжна ролик. Вставляємо шестигранник в отвір і, повернувши ролик за годинниковою стрілкою, послаблюємо його.

  Заборонено провертати коленвал при знятому ремені!

  11) На шківи встановити новий ремінь, виставити мітки.

  За натяжна ролик завести ремінь і за годинниковою стрілкою починаємо повертати ролик. Відпустимо ролик і, він встановиться автоматично.

  12) Витягуємо пристосування здатні фіксувати шківи распредвалов. Колінвал провертає на 2 обороту і по мітках перевіряємо фази газорозподілу.

  Затягуємо болт шківа колінчастого вала. спершу 95 Нм, потім повертають на 45 градусів, а потім на 15.

  13) Збираємо все в зворотній послідовності.

  Наша робота закінчена. Ми тільки що заощадили кілька тисяч на заміну ременя ГРМ.

  висновок.

  Як ви могли зрозуміти, дана задача не входить в розряд нездійсненних. Але треба знати, що цю роботу треба виконувати гранично акуратно, якщо встановити мітки ГРМ невірно або порушити моменти затягування це може призвести до великих проблем. Щоб ваш автомобіль служив довго, не забувайте використовувати витратні матеріали та запасні частини високої якості!

  На сьогодні все, сподіваюся, стаття по заміні ременя ГРМ на Chevrolet Cruze 1.6 була для вас корисною. Пишіть коментарі задавайте питання доповнюєте статтю.

  90-8-09-26

  Увага! Після зняття ременя колінчастий вал не можна повертати, щоб уникнути утикання клапанів в поршні.