Заміна масла в АКПП Aveo Т300

Chevrolet Aveo Sedan LTZ 1.6AT 2012 року на DRIVE2

Заміна масла в АКПП, так звана часткова заміна (потрібно 6 літрів dexron6 арт. 93165414 в Автодок зараз по 570р); 1.) На ямі знімаємо захист. 2 болта відкручуємо біля бампера і 2 задніх послаблюємо; 2.) Зливаємо на заглушеному двигуні старе масло (у мене 5,5 злилося), закручуємо зливну пробку; 3.) через уровневое бічний отвір заливаємо шприцом приблизно 3 літри, потім воно більше не лізе починає виливатися; 4.) заводимо двигун масло розганяється за системою і заливаємо ще 2 літри через уровневое отвір, як тільки почав зливатися з рівневого отвори закручуємо пробку і глушимо двигун; 4.) вилазимо з ями, знімаємо кришку сапуна з коробки АКПП і заливаєш ще мінімум 300 грам максимум 1 літр.5.) прикручуємо захист; 6.) кайфуем над роботою АКПП, це моя перша заміна масла в коробці, я не очікував, що часткова заміна масла перетворить її в варіатор. Перемикання не помітні, на Лежачих не тупить, проїхав після заміни 200 км.

Частичная замена DextronVI в АКПП Aveo t300 6T30

Фото не робив, руки брудні, та й швидше треба було.

Заміна масла в АКПП Chevrolet Aveo

Складно не погодитися, що завдяки автоматичній коробці керування машиною стає набагато зручніше. Але заміна масла в АКПП Aveo на СТО. недешеве задоволення. Деякі автомайстра відмовляються від подібної роботи, так як вважають її дуже відповідальною і складною. З іншого боку, цю процедуру багато автолюбителів успішно проводять своїми силами. Своєчасне оновлення масла, а також дбайливе ставлення до коробки передач, дозволяють значно продовжити термін служби даного агрегату.

Отже, давайте розглянемо, як відбувається заміна масла в АКПП Chevrolet Aveo в звичайних, непрофесійних умовах.

Згідно радам виробника, масло в автоматичній коробці слід міняти кожні 60 тис. Км пробігу. Що ж, спочатку потрібно відкрити капот і дістати з коробки передач спеціальний щуп.

Якщо Ви хочете замінити масло в АКПП Chevrolet Aveo у нас, пройдіть будь ласка за посиланням.

Порядок дій при частковій / комплексної заміни

 • Запустити двигун, прогріти масло в коробці
 • Підігнати автомобіль на естакаду або оглядову яму, включити гальмо стоянки, перевезти селектор трансмісії в положення P
 • Потім, утримуючи акселератор натискує, по черзі кілька разів включити різні швидкості КПП. починаючи P (парковка) і закінчуючи D (передній хід). У кожному положенні робити затримку з інтервалом 2-3 секунди. Після цього селектор КПП повинен бути переведений в «Нейтрал» (N). Відпустити педаль гальма, заглушити мотор. Потім зняти захист картера двигуна, щоб отримати доступ до масляного фільтру. Можливо, він буде в поганому стані, і його доведеться замінити
 • Послабити затягування зливної пробки, щоб спостерігати за рівнем рідини
 • Вивиернуть до упору цю саму пробку
 • Запустити двигун, залишити його працювати на холостих обертах. У цей момент з зливного отвору почне витікати стара рідина в заздалегідь підготовлений піддон
 • Після того, як рідина скла, треба перевірити, наскільки вона брудна. Можливо, там є сліди металева стружка. явна ознака механічного зносу внутрішніх компонентів АКПП. У цьому випадку заміна масла. першорядна і невідкладне завдання. Швидше за все, тут може знадобитися комплексна промивка з використанням діагностичного приладу і промивної рідини.
 • Звернемо увагу на стан зливної пробки, перед тим як її закручувати назад після затоки масла. У пробці є кільце ущільнювача, яке напевно теж доведеться замінити, як і масляний фільтр
 • Загорнути контрольне отвір пробкою з допомогою ключа, з зусиллям 12 Нм.
 • Залити нове масло в заливний отвір, в якому розташований щуп. Необхідно заливати рівно стільки рідини, скільки вилилося старого масла. Зазвичай це близько 7,7 літра.
 • Після затоки нового масла закриття пробку, включити двигун і дати йому попрацювати на холостих обертах протягом 5 хвилин. Перевірити рівень масла щупом. якщо рівень в нормі (знаходиться не вище і не нижче позначки Max), значить процес заміни масла завершений успішно.

Як часто міняти масло?

Насправді, трансмісійне масло. не найчастіший витратний матеріал. Виробник взагалі рекомендують залишати рідина кожні 150 тисяч кілометрів, а такий пробіг, як відомо, вельми велика рідкість для сучасних машин. І все ж, багато власників не збираються продавати свій автомобіль, і вважають за краще ремонтувати його самостійно, без будь-якої гарантії.

Не слід звертати уваги на офіційний регламент, рівний 150 тисяч км. Для кращої безпеки і надійності масло в коробці передач необхідно міняти кожні 30-40 тисяч кілометрів. Це нормально, тим більше, що процедура здійснюється без будь-яких приладів і інших дорогих інструментів. Це називається часткова заміна масла. Вона менш ефективна, ніж повноцінне обслуговування, з використанням діагностичного обладнання. І все ж, такої процедури досить, щоб забезпечити довгий термін служби трансмісії Chevrolet Aveo T300.

Інструменти для роботи

 • Нове масло. оптимальним варіантом буде напівсинтетика Dexron VI
 • ганчір’я
 • воронка
 • Ємність для зливу старого масла
 • Датчик в бортовому комп‘ютері
 • Набір інструментів, включаючи ключ і торцеву головку на 11

перевіряємо рівень

У АКПП від Aveo Т300 немає щупа. Тому вам не вдасться перевірити рівень звичайним способом. Зате для перевірки, в коробку вбудований спеціальний отвір для чека рівня масла.

Ще одне її відмінність від інших коробок полягає в тому, що прогрівати АКПП не можна до 70 градусів. Інакше мастила виллється більше, ніж повинно бути. Кроки перевірки рівня будуть такі:

 • заведіть автомобіль.
 • Прогрійте АКПП до 30 градусів. Не більше.
 • Встановіть Aveo Т300 на рівну поверхню.
 • Не вимикайте двигун, залізьте під машину і відкрутіть пробку перевірочного отвори.
 • Підставте під полівшееся масло ємність для зливу.
 • Якщо масло ллється невеликим струменем або капає, то рівень достатній. Якщо ж масла не виливається взагалі, то долийте близько літра.

Не забувайте спостерігати за якістю мастила. Якщо він чорне, змініть змазує засіб на нове.

аналоги

Для цієї коробки передач підійдуть такі аналоги, якщо ви не можете знайти в своєму місті оригінального масла:

 • Havoline ATF Dexron VI;
 • SK Corporation Dexron VI;
 • XunDong ATF Dexron VI.

Суворо забороняється виробником використовуватися масла зі стандартом нижче описаного.

Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Chevrolet Aveo T300

В АКПП Chevrolet Aveo T300 заливайте тільки оригінальне масло. Автомату Aveo Т300 не так страшно змішування рідин, як брудна відпрацювання. Довга їзда на відпрацюванні призведе до того, що заб’ється фільтруючий пристрій, а мастило не зможе більше виконувати свої функції. Змазує засіб буде перегріватися і нагрівати механічні деталі. Останні будуть піддаватися швидкого зносу.

Увага! При покупці масла не забувайте про фільтруючий пристрій. Ви повинні його замінити разом зі змазує рідиною, інакше толку від зміни трансмісійної рідини немає.

Інтервал заміни трансмісійного масла

Ця коробка встановлювалася на передньопривідні транспортні засоби з об’ємом двигуна до 2,4 л. Виробник радить міняти масло в АКПП автомобіля після пробігу в 150 000 кілометрів. Але ця цифра береться з розрахунків нормальних умов експлуатації.

Російські дороги і клімат не є нормальними умовами. А багато новачків водії, які не знають, як поводитися з машиною в холодну пору року, з автоматом замість механіки, перетворюють ці умови в екстремальні.

В екстремальних умовах рекомендується замінювати масло через кожні 70 000 км, роблячи повну зміну змащуючого кошти. А часткову зміну масла рекомендую проводити після пробігу в 30 000 кілометрів.

Увага! Перевіряйте рівень змащуючого кошти в АКПП Aveo Т300 після пробігу в 10 000 кілометрів. А разом з рівнем не забувайте дивитися на якість і колір масла. Якщо масло в АКПП потемніло, в ньому ви бачите сторонні домішки, то терміново міняйте змазує засіб, щоб не допустити поломки автомата Aveo Т300.

Якщо ви не міняли масло і при русі ви чуєте:

 • шуми в АКПП;
 • поштовхи і ривки;
 • вібрацію автомата, коли машина працює на холостому ходу

в першу чергу, замініть змазує засіб. Всі ці ознаки поганого масла повинні пропасти. Якщо ж вони залишаються, то везіть машину на діагностику в сервіс-центр.

Заміна масла в АКПП Chevrolet Aveo Т300 своїми руками

Якщо ви відчули ривки або поштовхи при перемиканні передач з 1 на 2, з 3 на 4 швидкості Chevrolet Aveo Т300, то це означає, що настала пора заміни масла в АКПП. Цей транспортний засіб оснащено автоматичною коробкою, яка є складною при процедурі зливу. Прочитавши статтю до кінця, ви дізнаєтеся в чому полягає складність. Хоча ті, хто вже міняв самостійно масло в АКПП Aveo Т 300, стикалися з цією складністю.

Напишіть в коментарях, міняли ви масло в АКПП 6Т30Е самостійно?

Матеріали для комплексної заміни в АКПП

Перш ніж приступити до заміни мастила АКПП Aveo Т300, необхідно підготувати всі матеріали та інструменти, які можуть знадобитися. Тому готуємо такі матеріали:

 • оригінальна мастило або його аналог з допуском не нижче Dexron VI;
 • фільтруючий пристрій під каталожними номером 213010А. Ці фільтри мають подвійну мембрану. Деякі виробники кажуть, що вони можуть спокійно прослужити до повної заміни рідини. Я б не вірив їм на слово, якщо не хотів, щоб моя машина не завелася де-небудь в глушині;
 • прокладка для піддону і ущільнювачі для пробок (краще купувати відразу ремкомплект 13002);
 • воронка і шланг для затоки нової рідини;
 • ганчірка;
 • набір головок і ключів;
 • ємність для зливу мастила;
 • карбоклінер для чищення піддону Aveo Т300.

Чому може протікати масло?

Недолік рідини в АКПП призводить до пробуксовки фрикційних дисків і проблеми при перемиканні передач. Це може бути практично непомітно на рівній дорозі або спуску, проте більш суттєві навантаження (при прискоренні, на підйомі або при інтенсивному русі в режимі «старт-стоп») призводять до перегріву коробки і здатні вивести її з ладу.

Що є причиною нестачі масла в АКПП? Невелика кількість масла в коробці передач випаровується в процесі роботи, це природне явище. Зазвичай воно не критично позначається на тиску, швидше трансмісійна рідина втратить свої властивості в результаті вироблення. Часом винен недолив олії при останній заміні. Це легко виправити, заміривши його рівень і долив відсутню кількість.

Найбільш небезпечною проблемою є втрата масла в результаті витоку. Станеться це може в результаті зносу сальників і кілець ущільнювачів, а також в разі механічного пошкодження піддону картера, що буває, коли водій наїжджає на високу перешкоду.

В такому випадку слід якомога швидше відбуксирувати автомобіль в найближчий сервісний центр для діагностики та заміни масла в АКПП на Chevrolet Aveo Т300. Робити це найкраще за допомогою евакуатора, однак якщо такий неможливо викликати, буксирування проводиться своїм ходом за допомогою троса.

Під час буксирування Chevrolet Aveo необхідно пам’ятати дві речі: щоб уникнути остаточного знищення коробки передач, транспортування повинна відбуватися при швидкості до 50 км / год на відстань не більше 50 км. При транспортуванні селектор коробки передач необхідно встановити в положення N.

Для чого необхідно масло в АКПП?

Трансмісійна рідина виконує відразу ШІСТЬ важливих функцій в в автоматичній коробці передач:

 • по-перше, вона змащує рухомі частини механізму, зменшуючи їх знос;
 • по-друге, відіграє роль охолоджуючої рідини, відводячи тепло від шестерень;
 • по-третє, вона бере участь в передачі крутного моменту в гідротрансформаторі коробки;
 • по-четверте, грає роль фрикційного мастила, покращуючи зчеплення механізмів;
 • по-п’яте, вона охороняє деталі КП від корозії, виконуючи функції антикорозійного засобу;
 • і по-шосте, грає роль «крові» механізму, вимиваючи продукти зносу зубів шестерень з масляних магістралей і залишаючи їх на масляному фільтрі.

Брак ATF або його забруднення призводить до втрати масляного тиску в коробці передач, що викликає перегрів механізму і прискорює знос деталей. Виражатися це може в проблемах перемикання режимів передачі, сторонні шуми в коробці, пробуксовці і втрати тяги автомобіля.

Щоб уникнути проблем рекомендується проводити діагностику коробки і заміну масла в АКПП в Chevrolet Aveo Т300 як мінімум раз в сезон.

Як правильно замінити масло в АКПП на Chevrolet Aveo Т300?

Багато починаючі автомобілісти, які здобули собі свій перший автомобіль, задаються питаннями щодо його самостійного ремонту та обслуговування. Поїздки в автосервіс забирають час і гроші. Тому прості операції, які не потребують спеціальних знань і устаткування, краще проводити вдома, в гаражних умовах.

Ми розглянемо питання, пов’язані з автоматичною коробкою передач автомобіля Chevrolet Aveo T300: що робити, якщо вона перестала правильно працювати і як провести зміну трансмісійного масла в АКПП.

Процес заміни масла в АКПП на Chevrolet

Повна зміна трансмісійної рідини проходить в умовах сервісного центру, при демонтажі коробки передач. Часткову ж заміну може зробити будь-який водій, який має доступ до оглядовій ямі або естакаді (в іншому випадку можна використовувати хороший домкрат).

Щоб провести заміну масла в АКПП Chevrolet Aveo Т300 своїми руками, потрібно запастися наступними інструментами:

ПОЛНАЯ замена масла в АКПП GM 6T30/6T40. Astra J/CRUZE/CAPTIVA. СТОИТ ли покупать GM?

 • набором ключів різних розмірів;
 • ємністю для збору відпрацьованої рідини (не менше 5 л.);
 • воронкою зі шлангом;
 • шматком чистої дрантя або ганчірки;
 • знежирюючим засобом (розчинником);
 • новим герметиком або прокладкою для піддону, комплектом нових ущільнюючих кілець, і, при необхідності, новими зливною пробкою і масляним фільтром.

Весь процес заміни складається з ряду простих кроків:

 • Насамперед необхідно прогріти машину. Для того, щоб масло злилося без проблем, його температура повинна становити не менше 55 градусів за Цельсієм.
 • Машина ставиться на естакаду, оглядову яму або піднімається на домкраті. Мотор глушиться, а важіль селектора встановлюється в режим Parking.
 • Знімається щиток захисту картера.
 • У нижній частині картера знаходиться піддон. Його бажано почистити з зовнішньої сторони від бруду, щоб вона не потрапила в механізм коробки. Зробити це можна залізною щіточкою.
 • Під зливний отвір, що знаходиться в піддоні, ставиться тара для відпрацьованої рідини. Після цього ключем викручується зливна пробка. Рідина почне витікати з системи в ємність.
 • Коли відпрацьоване масло перестане текти, необхідно зняти піддон, відкрутивши болти кріплення. У піддоні ще залишилася рідина, так що проводити цю операцію потрібно акуратно. Далі чекаємо, коли залишки рідини стекут з фільтра і системи.
 • Демонтуємо масляний фільтр, чистимо його або замінюємо на новий.
 • Тепер потрібно ретельно очистити піддон картера від продуктів відпрацювання і залишків старої підкладки. Робиться це ганчіркою, змоченою в розчиннику. Особливу увагу потрібно приділити магнітик, закріпленим з внутрішньої сторони піддону, так як вони призначені для збору металевої стружки і, як правило, особливо сильно забруднені.
 • Також очищається зливна пробка з магнітом або змінюється на нову.
 • Далі монтуємо піддон назад, попередньо помінявши підкладку (герметик). Зливна пробка з новим кільцем ущільнювача закручується назад.
 • Доступу до заливного отвору коробки передач заважає повітряний фільтр. Його необхідно зняти.
 • Далі відкручується кришка заливного отвору.
 • За допомогою воронки зі шлангом в систему заливається близько 3 літрів рідини.
 • На цьому етапі бажано завести мотор і, затискаючи педаль гальма, поперемінно перемикати передачі від P до R, затримуючись на кожній по 5 секунд. Це робиться, щоб нова ATF розійшлася по системі і змішалася з залишками старої.
 • Масло знову зливається, після чого повторюються попередні два пункти. Робити це треба до тих пір, поки масло в АКПП не придбає колір і стан, близький до свіжого.
 • Як тільки це сталося, зливний отвір закривається, і в коробку заливається близько 5 літрів олії.
 • Викручуємо болт контролю рівня рідини, що знаходиться на пробці зливного отвору. Таким чином, ми зливаємо надлишки ATF. Чекаємо, коли рідина не перестане литися і не почне капати. Якщо при відкручування контрольного болта цього не сталося, слід долити в систему невелика кількість рідини.
 • Болт закручується на місце, закривається заливний отвір і монтується назад повітряний фільтр.

Зміна масла на Chevrlet Aveo T300 проведена успішно!

Міняти ATF в автоматичній коробці передач Aveo рекомендується кожні 30. 100 тис. Км. Ця цифра залежить від умов експлуатації автомобіля, але більшість опитаних автолюбителів радять проводити заміну масла через приблизно 60 тисяч кілометрів пробігу. Ця цифра була виявлена ​​дослідним шляхом і становить універсальне середнє значення.