Скільки масла в коробці ВАЗ 2109

Ціна запитання

Якщо немає можливості самостійно замінити трансмісійну мастило в «Дев’ятці», власники звертаються в сервісні центри або СТО.

періодичність заміни

Інструкція по експлуатації авто ВАЗ 2109 і його модифікацій рекомендує проводити зміну мастильної рідини в КПП машини через 75 тис. Км пробігу. У разі коли річний пробіг незначний, таку процедуру проводять через п’ять років експлуатації машини.

Деякі водії змінюють мастильну рідину через 12 місяців експлуатації, це не суперечить рекомендаціям виробника авто, але економічно недоцільно. Так як сучасні витратні рідини за такий строк не втрачають свої якості. Але іноді може виникнути необхідність у позапланової заміни масла, якщо сталася його витік з якихось причин, а тип мастила невідомий.

зливаємо масло

Перш ніж залити нову мастильну рідину, необхідно злити надлишок свій ресурс старе масло. Цей процес займає не більше 15 хвилин.

 • Машину встановлюють на підйомник або оглядову яму.
 • Дрантям протирають пробки заливного та зливного отвору.
 • Ключем на 17 злегка відвертають заливну кришку для випуску повітря з КПП.
 • Порожню тару підставляють під зливний отвір і відвертають пробку.
 • Зливають відпрацювання, після закінчення витікання рідини кришку встановлюють на місце.

Поки зливається відпрацьована рідина, огляньте зливну пробку на наявність металевої стружки. Якщо вона виявиться, слід промити картер КПП.

скільки, масло, коробці, 2109

обслуговуються

Таким словом водії називають автомобілі з п’ятиступінчастими коробками передач, в яких є вимірювальний щуп, що знаходиться в моторному відсіку поруч з акумуляторною батареєю. Їм контролюють рівень мастила. Перед витяганням щупа місце навколо нього ретельно протирають від бруду і пилу, щоб виключити можливість її потрапляння в картер коробки. Після цього щуп виймають і протирають ганчір’ям, далі його встановлюють на своє місце. Тепер вимірювач знову необхідно дістати і подивитися на слід від трансмісійної рідини. Він повинен знаходиться між двома мітками, які позначені як MIN і MAX. Якщо це так, можна продовжувати використання машини.

Перевірка рівня мастила щупом в КПП ВАЗ 2109

Інструкція по експлуатації цього автомобіля наказує заливати в трансмісійний механізм не менше ніж 3,3 літра рідини. Фахівці рекомендують кілька збільшити даний літраж мастила до 4. Вони пояснюють це тим, що деталі п’ятої передачі знаходяться окремо від основного механізму і періодично для них може наступати «масляний голод».

Інструменти і матеріали

Для заміни необхідно приготувати наступне:

 • Нову мастило для заливки в КПП. Обсяг рідини залежить від конструкції механізму.
 • Порожню ємність для збору відпрацьованої рідини, місткість якої повинна бути трохи більше 3 літрів.
 • ганчір’я.
 • Ключі гайкові накидні на 12 і 17.
 • Шприц з шлангом для КПП без щупа, воронку або гумову грушу для коробок зі щупом.

Перед початком робіт треба прогріти мастило в трансмісії, для цього достатньо проїхати 10 км.

Заміна мастила в коробці ВАЗ 2109: скільки масла потрібно в КПП

Якщо допустити зниження рівня мастильної рідини в механічній коробці передач автомобіля ВАЗ 2109 і його модифікаціях, може виникнути «масляний голод» компонентів КПП і, як наслідок, поломка агрегату. Тому автовласникові необхідно знати, скільки масла в коробці ВАЗ 2109.

Як ще можна залити мастило

Для того щоб залити потрібний обсяг свіжої мастила, можна вдатися до ще одного способу.

Ця операція виконується через місце установки приводу спідометра:

 • Ретельно очищають місце біля приводу спідометра від різних забруднень.
 • Потім відвертають гайку кріплення троса спідометра.
 • Привід спідометра відводять в сторону і прикривають від можливого забруднення.
 • Виконують заливку мастильної рідини за допомогою гумової груші великого розміру. чим вона більша, тим швидше піде процес додавання.

Необхідний рівень трансмісійного масла в коробці визначається по появі мастила з заливного отвору. Як тільки побачили струмінь рідини, пробку заливного отвору необхідно звернути.

На відео від каналу Домашній майстер можна дізнатися про процедуру заміни масла в КПП ВАЗ 21099, яка аналогічна процесу в ВАЗ 2109.

Контроль рівня і необхідний обсяг

Ремонт, що вийшла з ладу КПП ВАЗ 2109, операція не з дешевих, тому перевіряти рівень мастильної рідини слід регулярно. Фахівці рекомендують робити це через кожні 5 тис. Км пробігу або один раз на рік. Якщо виявлений низький обсяг масла, його слід поповнити. Це дозволить забезпечити тривалий термін експлуатації коробки.

Для перевірки рівня масла в КПП потрібно скористатися оглядовою ямою або естакадою. При цьому розмістити машину слід так, щоб права сторона кілька височіла. Це можна легко виконати, якщо під колесо підкласти дошку, цегла або інший відповідний предмет. Після чого можна приступити до перевірки рівня мастила в КПП «Дев’ятки».

Масло в коробку ВАЗ 2109 і 2108: яке заливати, заміна, перевірка рівня

Масло в коробці ВАЗ 2109 і 2108 слід замінювати своєчасно. якщо його буде недостатньо, настане так званий масляний голод робочих вузлів коробки. Він призводить до поломки КПП і, відповідно, до необхідності дорогого ремонту. Самостійна заміна робочої рідини цілком можлива, потрібно тільки слідувати інструкції, яка для кожної моделі автомобіля своя.

Скільки масла в КПП ВАЗ 2109

Обсяг масла в КПП ВАЗ 2109 не менш 3,3 л, але експерти рекомендують заливати близько 4 л. Причина. деталі в п’ятій передачі від провідного механізму знаходяться окремо, тому у них при стандартному кількості мастила імовірний «масляний голод».

Як залити масло в коробку ВАЗ 2109

Заливку оптимально робити в області фіксації приводу приладу спідометра. Порядок дій:

 • Очистити область біля приводу.
 • Відвернути гайки кріплень троса на спідометрі.
 • Відвести привід в сторону, закрити його для захисту від забруднень.
 • Залити мастило із застосуванням великої гумової робочої груші.

Рівень рідини в коробці 2109 можна визначити по появі мастила в отворі затоки. Коли буде видно струмінь, пробку загортають.

Як перевірити масло в коробці ВАЗ 2108

Тест масла в коробці потрібно проводити регулярно, обов’язково відразу після вибору вживаного автомобіля з рук, а не в салоні. Перевірити слова власника навіть коли він говорить, що обслуговування тільки було, і все справно, все одно потрібно.

В процесі експлуатації рівень рідини в ВАЗ 2108 потрібно проводити кожні кілька тижнів або при появі тривожних симптомів. скрипи, стуки, патьоки. На старих відпрацьованих трансмісійних рідинах їздити не можна, оскільки це небезпечно для коробки, машини в цілому і безпеки водія, пасажирів. Навіть незначний дефіцит мастила. вже причина виходу коробки ВАЗ 2108 з ладу.

Хід тестування рівня масла (потрібно слідувати інструкції, щоб отримати точні значення і нічого не пошкодити):

 • Встановити автомобіль на таке місце, де він буде постійно перебувати в горизонтальному положенні.
 • Приступати до робіт відразу, якщо авто стояло, і почекати 10 хвилин, якщо мотор тільки що був заглушений (двигун повинен охолонути, а масло. стекти з шестерень).
 • Подивитися на акумулятор, поруч з яким розташований перевірки щуп.
 • Оцінити кількість масляної рідини.

Оптимальний рівень. це той, який знаходиться між відмітками рівнів «min» і «max». Нижче «min» допускати його падіння не можна, вище «max» робити затоку теж.

Якщо заливати масло в ВАЗ 2108 поспіхом, без використання щупа, його рівень в підсумку може виявитися недостатнім. Тому роботи слід проводити обережно, по кілька разів все перевіряти, виправляти в разі потреби.

Коли потрібно міняти масло в КПП ВАЗ 2108

Після 65 тис. Км пробігу і більше трансмісійну рідину потрібно міняти. Якщо їздити доводиться за старими розбитим трасах, процедуру рекомендується повторювати частіше. Коли автомобіль довгий час стоїть без діла, заливку повторюють раз в декілька років. Тим, хто має сумніви щодо кількості, стану рідини, можна порекомендувати регулярно тестувати показник рівня.

Коли потрібно міняти масло в коробці ВАЗ 2109

Заміна масла в коробці передач ВАЗ 2109 з урахуванням вимог автоконцерну показана через 65 тис. Км або рідше. Коли пробіг мінімальний, можна повторювати процедуру раз в 5 років, тобто враховуються умови експлуатації.

Щороку заміна можлива, але без належного пробігу в цьому немає сенсу. Якісні рідини тривалий час не втрачають початкові експлуатаційні характеристики. Нову позапланову заливку роблять в разі витоків, якщо потрібно довести рідину до потрібного рівня, а тип вже використовуваної мастила достовірно невідомий.

Яке масло заливати в коробку ВАЗ 2108

Трансмісійну рідина для ВАЗ 2108 підбирають, орієнтуючись на рекомендації виробника. Імпорт коштує дорожче, але не завжди виправдано брати саме його. Для 2108 оптимально підходять такі рідини:

ВАЗ 2109 замена масла в коробке передач

 • Омскойл П;
 • Розколу Т;
 • Велнез ТМ 4.

Яке масло потрібно використовувати

Для такої машини і його КПП краще використовувати напівсинтетичні масла. Їх застосовують для двигунів, які роблять 3-4 тисячі об / хв. Це дешеві іномарки або автомобілі вітчизняного виробництва (такі, як ВАЗ 2109). Цей вид сприяє збереженню шестерень і робить більш стійкими до зносу. Такий варіант підійде для КПП і збереже її на довгі роки. Але основний плюс цього виду. гарна якість і демократична ціна. Для цього, замінювати його необхідно кожні 75 000 км.

Різноманітність трансмісійного масла на прилавку

Скільки літрів масла в коробці ВАЗ 2109

Трансмісійне масло. це рідина для змащування механічних агрегатів автомобіля, а саме коробки передач.

Замена масла в кпп на ваз 21099

Різні мастила необхідні, тому що вони контролюють роботу і забезпечують довгий термін експлуатування КПП. Заливати їх в автомобіль необхідно певну кількість. Скільки літрів масла в коробці ВАЗ 2109, запитаєте. У неї заливається близько трьох літрів. Але пам’ятайте про те, що перелив рідина, ви отримаєте такий же згубний процес для КПП ВАЗ 2109, як і недолив. Мастила бувають:

 • синтетичні;
 • напівсинтетичні;
 • мінеральні.

Скільки масла потрібно лити в коробку ВАЗ 2109?

Шум в коробці передач ВАЗ 2109 під час руху, може виникати через малого рівня в ній масла. Тому, для початку, перевірте його рівень в КПП. Якщо є в цьому необхідність, замініть його. Але, як часто міняти масло в коробці передач ВАЗ 2109? Так, для ВА, З заміну масла слід робити кожні 5 років. У розрахунку на пробіг його вистачає на 70 тис. Кілометрів. Зливають масло через спеціальну зливну пробку, яка знаходиться знизу коробки. Так що тепер ви знаєте, через, скільки міняти масло в коробці ВАЗ 2109, що не маловажно!

Важливо: масло в КПП може залишатися без змін досить тривалий час.

Скільки масла заливати в коробку ВАЗ 2109:

Сколько масла налить в кпп ВАЗ.

 • 3,0 л на 4-х ступінчастою коробкою;
 • 3,3 л. якщо коробка має 5 ступенів.

Для зберігання масла буде не зайвим придбати каністру на 4 літри. Це зручно і досить практично. Тримати її бажано в гаражі і при необхідності підливати масло в коробку.

КПП призначена для збільшення сили тяги з подальшою передачею її на провідні колеса в автомобілі. Даний прилад прийнято вважати самим стійким і «довготривалим» в автомобілі. Її несправність легко можна усунути і вони зустрічаються в коробці передач набагато рідше, ніж в інших деталях автомобіля.

Який інструмент потрібен для заміни масла?

Щоб влити олію в коробку слід застосувати спеціальні інструменти:

 • воронку;
 • Ключ накидний на 17;
 • Відро для зливу;
 • Спеціальний заливний шприц, якщо немає щупа;
 • Ганчір’я, щоб витирати щуп і руки.

Яке масло лучш е заливати в до оробку ВАЗ 2109?

Питань з тим, яке масло лити в коробку ВАЗ 2109, у вас не повинно бути. В даний час є багато марок масла як імпортного, так і вітчизняного виробництва. Різноманітність такого продукту настільки велике, що визначитися з гідним вибором масла не так і просто. Вибираючи масло, дотримуйтеся наступних простих, але ефективних правил:

1.) Необов’язково купувати дороге і імпортне масло (висока ціна не завжди може означати можливості для покращення якості).

3.) Дешеве масло також не варто брати чи то, яке бачите вперше. У КПП якість масла має бути хорошим, інакше доведеться її міняти або віддавати в ремонт.

4.) В коробку можна заливати і моторне масло, якщо це обумовлено в інструкції.

Є спеціально розроблені трансмісійні масла саме для КПП автомобілів ВАЗ. До них відносять ТМ. 4а, ТМ. 4, «РЕКСОЛТ». які мають в’язкість 80. 85W. «Омській транс П» має в’язкість 80. 85W. «Волнез ТМ 4» досягає в’язкості 80-90W. Є й інші імпортні марки хорошої якості.

Для свого автомобіля вибирайте те масло, яке підходить йому найкращим чином. Перед тим як робити заміну, варто знати деякі нюанси:

 • Замінюють масло в КПП автомобіля ВАЗ 2109 тоді, коли воно ще не охололо.
 • Бажано робити заміну після тривалого пробігу автомобіля.
 • Щуп повинен знаходитись завжди під капотом на КПП.
 • Оптимальний рівень масла показаний відміткою на щупі.
 • Щоб масло не випливало з коробки, що не наливайте вище зазначеної відмітки.
 • Мінімальний рівень показує нижня відмітка.
 • Якщо побачите, що рівень опустився нижче мінімального, значить, коробка може вийти з ладу, якщо не провести заміну масла.

Який обсяг в коробці і скільки потрібно влити

Як писали, в коробку передач даного типу увійде приблизно три літри трансмісійної рідини. Скільки необхідно вливати? Все залежить від того, робите повну заміну або часткову. Рекомендується робити повну. Скільки лити в коробку передач при повній? Вносити нової мастила таку кількість, щоб вона не перевищувала позначку «макс» і не занижувала позначку «хв». Таке ж правило поширюється для часткової.

На мірнику показаний максимальний і мінімальний рівень

Скільки масла в коробці ВАЗ-2109 пятиступка

Як випливає з рекомендацій виробника, заміну масла в КПП згаданої моделі необхідно проводити як мінімум один раз в п’ять років або ж після 75 тисяч кілометрів пробігу, якщо на авто є інжектор. Як правило, кількість масла залишається незмінним досить тривалий час, і в п’ятиступінчастою коробці передач ВАЗ-2109 воно становить приблизно 3,3 літра.

Проте в плановому порядку масло все ж необхідно згодом міняти. Наприклад, якщо ви помітили підозрілі звуки в роботі, не варто відразу поспішати їхати на СТО, бо перевірити наявність необхідного обсягу масла в КПП, а також в разі необхідності замінити його, можна і самостійно.

Обслуговується коробка передач поставляється в комплекті зі щупом, який безперешкодно влазить в заливний отвір. Саме їм і можна перевірити рівень масла, переконавшись в достатності його кількості.

Проводити заміну масла найкраще в гаражі, обладнаному ямою, або в разі, якщо є можливість скористатися підйомником. У комплект інструментів, необхідних для процедури, входить наступне:

Заміна масла в коробці передач ВАЗ 2109 з щупом

1) Заміну проводять на підйомнику або ж в оглядовій канаві.

2) Коробку (1) варто попередньо прогріти, зробивши пробіг до 10 кілометрів на даному автомобілі.

3) Потім потрібно вийняти гумовий ковпачок. Прочистити його. За допомогою дроту промити отвір сапуна.

4) Відкрутити зливний пробку КПП (2). Заздалегідь підставити під коробку ємність для зливу масла.

5) Як тільки масло буде злито, пробку закрутити на місце.

6) Через отвір щупа залити нове масло.

7) Встановити ковпачок назад на його місце.

В процесі заміни, обов’язково потрібно контролювати рівень масла, щоб не перелити вище необхідного рівня. Тому важливо знати, як перевірити рівень масла в КПП ВАЗ 2109:

П ротереть щуп ганчіркою і встановити його на місце.

Саме так роблять заміну масла в ВАЗ 2109. Після цього коробка в автомобілі повинна прослужити довго. Головне, не потрібно забувати перевіряти рівень після тривалого і великого пробігу.

Краще моторне масло. чи існує воно?

Будь-який з вищевказаних чинників, а також подібних їм, може негативно позначитися на якості масла. У гіршому випадку, речовина прийде в непридатність раніше покладеного терміну, після чого почнуться проблеми з перегрівом КПП, непередбачувані поломки і, врешті-решт, капітальний ремонт коробки передач. Саме поетом важливо міняти масло вчасно, а ще краще. не чекати регламенту, і заздалегідь перевіряти обсяг і стан масла.

Скільки масла в КПП (коробки передач) ВАЗ-2109

Заміна трансмісійного масла. поширена процедура обслуговування автомобіля своїми силами. Це завдання вимагає знання різних понять, тісно взаємопов’язаних між собою. Наприклад, сюди можна віднести і вибір витратних матеріалів, періодичність його заміни, знання кращих виробників масел, а також який потрібен обсяг масла, що заливається. Все це розглянемо докладніше на прикладі підбору масла для одного з найпопулярніших автомобілів в Росії. ВАЗ-2109.

періодичність заміни

Витратний матеріал в МКПП ВАЗ-2109, згідно із встановленим регламентом, піддається заміні кожні 75 тисяч кілометрів. Відхилення від цієї норми в більшу сторону може негативно позначитися на терміні служби трансмісії, а разом з тим і всього транспортного засобу. Деякі досвідчені власники воліють міняти трансмісійну рідина і зовсім через 40-50 тисяч кілометрів. Найчастіше це стосується несприятливих умов експлуатації, як в Росії наприклад. Відзначимо кілька чинників, через які масло в КПП доведеться міняти в два або три рази частіше:

Вибираємо масло для МКПП ВАЗ-2109

Перед заміною мастильного матеріалу спочатку потрібно визначитися з відповідним продуктом. Так, для ВАЗ-2109 підійде масло з вязкостнимі параметрами 80W-85 або 80W-90. Стандарт якості API повинен бути не нижче GL-4. Орієнтуючись на ці відомості, вибираємо найбільш сумісний масло. Наприклад, серед доступних брендів можна виділити Рексол-Т, Омскойл Транс П, а також Волнез ТМ 4. Крім того, на російському ринку добре себе зарекомендували продукти компаній Лукойл, Роснефть, G-Energy, Valvoline, Mobil і інші.

Масло буває трьох видів. синтетичне, напівсинтетика і мінеральне. Для розглянутого авто буде досить напівсинтетики. Якщо дозволяють фінанси, можна віддати перевагу більш дороге синтетичне масло. «Мінералку» зазвичай використовують при великому пробігу.

Перевіряємо обсяг і стан масла

Перевірка витратного матеріалу в АКПП виконується за допомогою мірного щупа, яким контролюється рівень рідини. його можна дізнатися по мітках Max і Min. Наприклад, якщо рідина знаходиться нижче рівня Min, тоді беремо нове масло і доливаємо. Перелив масла вкрай небажаний, інакше зайвий обсяг доведеться зливати. Рівень масла вважається оптимальним, якщо воно знаходиться між двома вищезгаданими відмітками.

При великому пробігу одна лише доливання масла, швидше за все, не підійде. Зіпсоване масло краще не змішувати з новим маслом, інакше особливої ​​користі від останнього не буде. Визначити зіпсоване масло можна за загальноприйнятими ознаками:

 • Масло помутніло і потемніло
 • Масло видає специфічний запах
 • Масло містить осад

Отже, при виявленні цих ознак можна зробити висновок, що одного доливання масла буде недостатньо, і доведеться виконати повну заміну.

скільки заливати

Обсяг масла. один з найважливіших параметрів, які треба знати перед заміною масла. Отже, для МКПП ВАЗ-2109 рекомендований обсяг масла становить 3,3 літра. для 5-ступінчастою, і 3,0 літра. для 4-ступінчастою КПП.

Зазначений обсяг рідини можливо ввести тільки після комплексної промивання КПП від залишків старої рідини. Переконавшись в повному очищенні КПП, можна заливати нове масло. Промивна процедура для МКПП ВАЗ-2109 виконується досить просто. спочатку треба злити якомога більше старої рідини, потім ввести промивку, і прогнати її по всій КПП.

Двигун при цьому повинен бути включеним. Через кілька хвилин можна вводити новий склад. Коли масло почне витікати назовні, заливку припиняють. Для остаточної перевірки рівня використовуємо мірний щуп.

LADA 1992 року, двигун бензиновий 1.5 л., 75 л. с., передній привід, механічна коробка передач. інше

Перевірка рівня

Перевірити поточний рівень масла в КПП не складно незалежно від того, є у вас щуп чи ні.

Якщо щуп відсутній, перевіряти будемо пальцем. Робиться це в такий спосіб:

 • Під машиною відкрутіть заливну пробку з КПП;
 • Якщо після цього рідина почала витікати, рівень достатній. Якщо немає, вставте в отвір палець. Відчувши рідина на рівні кромки заливного отвору, можна говорити про оптимальну кількість мастила;
 • Наочно можна злити всю мастило і по її кількості в ємності визначити, скільки рідини було в системі.
 • Викриття пробку, на якій закріплений вимірювальний щуп;
 • Витріть його сухою ганчіркою;
 • Вставте назад в коробку. При цьому машина повинна бути на рівній поверхні і в стані спокою;
 • Діставайте щуп і дивіться, що показує вимірювач. На ньому є позначки Min і Max. Оптимально, якщо масло офарбило щуп до максимальної позначки, але не вище за неї.

Щоб нова змазує рідина в КПП працювала ефективно, насамперед доведеться позбутися від старої. Зливається трансмісійне масло досить легко.

 • Зняти з сапуна гумову пробку, зачистити сапун дротом і закрити його пробкою. Так ви зможете вирівняти тиск всередині коробки передач.
 • Відкрутити Болтове пробку зливу. У старих і оновлених версіях ВАЗ 2109 ця пробка розташовується однаково. в нижній частині коробки.
 • Злийте масло в підготовлену заздалегідь тару об’ємом близько 5 літрів.
 • Злив всю мастило, надійно закрутіть назад зливну пробку.

На прогрітому двигуні рідина з КПП буде стікати швидше і ефективніше. Але при цьому дотримуйтесь заходів безпеки. Все ж ви працюєте з гарячою олією.

Ознаки необхідності заміни

 • Підвищення гучності роботи коробки
 • Погіршення перемикання передач
 • Пробіг автомобіля перевищив 40 тисяч кілометрів

Скільки масла потрібно заливати в КПП ВАЗ 2108

Масло в коробці ВАЗ 2109 і 2108 слід замінювати своєчасно. якщо його буде недостатньо, настане так званий масляний голод робочих вузлів коробки. Він призводить до поломки КПП і, відповідно, до необхідності дорогого ремонту. Самостійна заміна робочої рідини цілком можлива, потрібно тільки слідувати інструкції, яка для кожної моделі автомобіля своя.

Щуп. Є або немає?

Автомобілі ВАЗ 2109 виробляли в період з 1987 року по 2011 рік. За цей час вносилися певні корективи в конструкцію автомобіля і в тому числі це торкнулося коробок передач.

Тому зараз дев’ятки зустрічаються як з щупом, так і без нього. Через це процедура заміни мастила в КПП може дещо відрізнятися.

Більш ранні версії ВАЗ 2109 не мають щупа, але отримали заливний отвір, закритий пробкою. Щоб до нього добратися, доведеться залазити під автомобіль. Пізні версії ВАЗ 2109 отримали щуп і заливний отвір, розташовані зверху. Щоб залити мастило, необхідно просто підняти капот.

LADA 2109, 2002

Брати участь в обговореннях можуть лише зареєстровані користувачі.

Заміна масла в коробці передач ВАЗ з щупом

1) Заміну проводять на підйомнику або ж в оглядовій канаві.

2) Коробку (1) варто попередньо прогріти, зробивши пробіг до 10 кілометрів на даному автомобілі.

3) Потім потрібно вийняти гумовий ковпачок. Прочистити його. За допомогою дроту промити отвір сапуна.

4) Відкрутити зливний пробку КПП (2). Заздалегідь підставити під коробку ємність для зливу масла.

5) Як тільки масло буде злито, пробку закрутити на місце.

(1 оцінка, середнє 5 з 5)