Заміна салонного фільтра Subaru Forester 2014

Де розташований салонний фільтр

Як і у більшості автомобілів, на Форестере 4 покоління фільтр салону розташований в салоні автомобіля за бардачком. Щоб дістатися до фільтра буде потрібно зняти бардачок і провести заміну. Особливих проблем в заміні у вас не виникне якщо виконувати всі дії по інструкції описаної нижче.

Який інтервал заміни масла в редукторі

У Forester SJ з механікою передній редуктор комбінований з трансмісією, тому

заміну масла в ньому проводять одночасно з маслом в коробці з періодичністю 50 тис. км. Задній редуктор більш навантажений, тому заміна масла в ньому повинна проводитися частіше, а саме, при пробігу 30 тис. Км. При цьому, і в саму коробку, об’єднану з переднім редуктором, і в задній редуктор заливають один і той же тип рідини.

Відмінність автомобілів Forester SJ з варіатором полягає в тому, що в передньому і в задньому диференціалі міняти масло необхідно при однаковому пробігу 30 тис. Км як.

Обумовлено це тим, що вони піддаються великим навантаженням і температурних впливів через те, що використовується маленький обсяг рідини.

Для обох редукторів використовується таке ж масло, як і в механічній коробці (75W90).

Як часто міняти гальмівну рідину

Гальмівна рідина є важливим компонентом безпеки, адже при гальмуванні автомобіля зусилля від гідравлічного приводу до колодок і дисків, що приводить до зниження швидкості і зупинки, передається саме завдяки їй. Згодом рідина втрачає первинні властивості, через що порушується функціонування гальмівної системи і керованість автомобіля в цілому, що може призвести до ДТП.

Періодичність заміни гальмівної рідини визначається в залежності від вхідних в неї компонентів, а також від характеру їзди. При цьому, якщо ви їздите рідко, період використання рідини зазвичай вимірюється в роках і становить від 1 до 2 років. Якщо ж поїздки короткі, але часті, то максимальний термін не повинен перевищувати 30 тис. Км

У разі, якщо автомобіль експлуатується в несприятливих умовах або підвищених навантаженнях, має сенс проводити позачергову заміну гальмівної рідини. В інших випадках гальмівну рідину для Forester SJ рекомендується міняти в процесі ТО.

При цьому, спираючись на практичний досвід, ми рекомендуємо проводити повну заміну гальмівної рідини, а не долив.

При змішуванні свіжої рідини із залишками старої, якість падає, що може привести до корозії внутрішніх компонентів і знизити реакцію системи на натиснення педалі гальма.

аналоги 72880FG000

 • 3F Quality 660 від 450 руб
 • Agama AC4998C вугільний від 380 руб
 • AIKO AC9321 від 350 руб
 • AMD AMDJFC88 від 600 руб
 • Avantech CF0602 від 450 руб
 • BIG Filter GB9819 від 200 руб
 • Bosch 1 987 432 262 від 700 руб
 • Filtron K 1281 від 680 руб
 • Fortech FS079 від 500 руб
 • LYNXauto LAC806 від 750 руб
 • Mann CU22004 від 900 руб
 • Masuma MC2035 від 300 руб
 • Sakura CA18280 від 400 руб

Всі зазначені вище фільтра-аналоги підійдуть для заміни оригіналу. Ціни вказані приблизні, тому що в різних регіонах країни вони можуть відрізнятися в меншу або більшу сторону.

Як замінити салонний фільтр Subaru Forester 4

Заміна салонного фільтра на Subaru Forester 4 покоління проводиться відповідно до рекомендації заводу виробника, кожні 15 000 км пробігу. Якщо ви обслуговуєте автомобіль самостійно, радимо дотримуватися даного регламенту, а ще краще міняти салонний фільтр раз в 8-10 тис км пробігу. В тій статті я розповім який фільтр вибрати і як його замінити самостійно.

Як поміняти салонний фільтр на автомобілях Subaru Forester різних поколінь

Модель Forester виробництва японської компанії Subaru існує з 1997 року. За цей період було випущено на ринок вже 5 поколінь повнопривідного кросовера.

Остання генерація офіційно була представлена ​​навесні 2018 року, і зовсім скоро обіцяє вступити на російський ринок. Але споживачі з Росії і країн СНД поки повністю задоволені попередниками нового Forester.

Автомобіль має ряд переваг, за те і цінується на ринку. Не всі вузли можна обслуговувати самостійно, і деколи краще звернутися за допомогою до фахівців.

Але заміна салонного фільтра входить в число найбільш простих і швидко здійсненних процедур. Переплачувати майстрам автосервісу за таку послугу не обов’язково. На більшості поколінь Forester заміна займає буквально 10-20 хвилин.

Корисні рекомендації

Слід пам’ятати, чим частіше ви міняєте фільтр салону, тим чистіше буде повітря надходить в салон вашого автомобіля. У складних погодних умовах, радимо робити заміну фільтру кожні 5-8 тис км пробігу.

Який саме фільтр вибрати вирішує кожен сам для себе. Однак не радимо купувати дешеві вугільні фільтра, так як особливого ефекту від таких фільтрів ви не отримаєте. Хороший вугільний фільтр коштує близько 700-900 рублів.

Оригінал або аналог. вирішувати тільки вам. Вище в списку представлено чимало аналогів гарної якості за досить прийнятними цінами. Вибір за вами. Якщо у вас залишилися які-небудь питання задавайте їх в х нижче.

Коли міняти свічки запалювання

На Subaru Forester SJ встановлюються Іридієві свічки запалювання для бензинових 4-х циліндровим двигуном. Це продукт нового покоління, здатний витримати надвисокі температури і навантаження, зберігаючи працездатність протягом тривалого часу. Розрахунковий ресурс таких свічок варіюється в межах від 60 000 до 120 000 км і сильно залежить від якості палива і облуговування паливної системи (фільтрів, дросельної заслінки і т.д.), тому що іридій дуже чутливий до неякісного бензину.

Тому ніхто не скаже абсолютно точно, через скільки міняти свічки запалювання в вашому конкретному випадку. Ми рекомендуємо перевіряти їх кожні 25. 30 тис. Км.

Сумлінні майстри нашого сервісного центру ніколи не будуть нав’язувати заміну свічок, якщо необхідність ще не назріла.

Заміна здійснюватиметься тільки при таких критичних порушеннях, як вигоряння центрального електрода, зменшення товщини бічного електрода і збільшення зазору, що перешкоджають нормальному запалювання.

Як замінити салонний фільтр Subaru Forester

Салон фільтр Subaru Forester з маркуванням кузова SG9 розташований там же, де і салонний фільтр Форестера з кузовом SG5.

Для проведення операції нам знадобиться хрестова викрутка і тонкий предмет на зразок ножа. Стрілками показані місця кріплень нижній частині приладової панелі до кузова автомобіля. Гвинт в точці (А), розташований збоку приладової панелі, прикритий пластмасовою заглушкою. Її необхідно акуратно виколупати ножем. Після того, як всі гвинти відкручені, впевнено, але без фанатизму тягнете нижню частину приладової панелі вниз і на себе, і вона разом з ящиком рукавички падає вам в руки.

Вашому погляду відкриється чорна пластмасова кришечка з пружинними засувками, що прикриває салонний фільтр. Злегка відтягуєте засувки, тягнете кришечку трохи вбік і на себе, і знімаєте.

Міняєте салонний фільтр і робите все в зворотному порядку. Кріплення, як і у всіх японських автомобілях, продумані і точно підігнані, тому заміна салонного фільтра Subaru Forester своїми руками не є ніякого геморою і займає всього кілька хвилин.

Салонний фільтр Subaru Forester, до речі, можна використовувати повторно. Для цього його спочатку ретельно пилососять пилососом з щілинним насадкою, а потім миють теплою водою з миючим засобом. Я використовував Fairy і кисть з довгим ворсом, щоб гарненько промити гофри фільтра. За фільтр не треба боятися. НЕ розмокне. Після чого добре просушувати і встановлюєте на місце.

У разі якщо у вас встановлений вугільний фільтр, відновити властивості активованого вугілля, звичайно, неможливо. Але, принаймні, пил він буде затримувати не гірше нового.

До речі, Subaru Forester другого покоління на вторинному ринку досить поширений. Subaru. класні автомобілі, рекомендую. А полегшити вибір вживаного автомобіля, сподіваюся, вам допоможуть мої поради при купівлі автомобіля Subaru з пробігом.

Крім захисту здоров’я пасажирів, салонний фільтр допомагає значно продовжити термін експлуатації системи вентиляції. Затримуючи великі частки пилу, салонний фільтр Subaru Forester не дозволяє їй згубно впливати на рушійні механізми системи кондиціонування, які через це швидше зношуються і скриплять.

На даний момент в Subaru Forester можуть застосовуватися одношарові і багатошарові салонні фільтри:

 • Одношаровий фільтр. складається з щільної тканини і є найпростішим пристроєм для очищення повітря. Перевагою використання подібних конструкцій є їх дешевизна, а до недоліків варто віднести низьку якість фільтрації.
 • Багатошарові фільтри. складаються з декількох елементів, між якими міститься активоване вугілля. Саме використання мікрофібри спільно зі спеціальною вугільної тканиною дозволяє домогтися максимального очищення повітря, що проходить. До недоліків подібних елементів варто віднести їх високий динамічний опору входить потоку, що підвищує навантаження на систему вентиляції.

Заміна салонного фільтра в Subaru Forester процедура, яка під силу кожному. Його заміна здійснюється не рідше, ніж кожні 10-15 тис. Км пробігу. Забрудненість і потреба в заміні визначається візуально, тобто по фактичному стану. Для того щоб заощадити на обслуговуванні автомобіля, замінити салонний фільтр в Subaru Forester можна самостійно, це займає 5-10 хвилин.

Старий, який відпрацював салонний фільтр Subaru Forester не можна прати, промивати і обробити для його повторного використання. Тільки заміна на новий фільтруючий елемент дасть гарантію екологічної безпеки і чистоти в салоні Subaru Forester. Коли старий нема на що замінити, то можна його просто витрусити і повернути на місце.

У разі, якщо фільтр був довгий час забитий, в салоні тепло і волого, то хвороботворні бактерії, грибки, цвіль досить швидко поширюються по системі вентиляції і кондиціонування Subaru Forester. При цьому крім заміни салонного фільтра в Subaru Forester буде потрібно знезараження та дезінфекція кондиціонера автомобіля за допомогою спецзасобів (аерозолю або піни).

Такий неприємний запах в будь-якому випадку пов’язаний з вологою в салоні, тому слід перевірити то, що не засмічено чи дренажний отвір?

Для заміни салонного фільтра Subaru Forester буде потрібно:

 • Знати точне місце установки фільтра.
 • Знати положення фільтра щодо направлення потоку повітря.
 • Тип салонного фільтра Subaru Forester. неоригінальний фільтр в деяких випадках може дещо відрізнятися від того, що описаний в технічній документації.

При заміні салонного фільтра в Subaru Forester дуже важливо задати правильне положення щодо направлення потоку повітря. Потрібному напрямку потоку повітря зазначено стрілкою на самому салонному фільтрі з написом «AIR FLOW». Салонний фільтр вставляється в спеціальну касету.

Ознаки для заміни салонного фільтра Subaru Forester:

 • Пил при включенні вентиляції;
 • Неприємний запах в салоні;
 • Слабо дме пічка;
 • В салоні під час дощу і сиру погоду тримається вологість, а вікна постійно запотівають.

Неприємний запах в салоні Subaru Forester утворюється внаслідок підвищеної вологості, через забитий салонного фільтра. Це створює сприятливу середовища для розмноження мікробів. звідси запах.

Якщо салонний фільтр Subaru Forester забитий брудом і пилом, то він буде мати високий опір входить потоку повітря. Як наслідок. слабкий потік повітря.

Забитий фільтр перешкоджає кондиціонування Subaru Forester. Це може бути однією з причин запотівання лобового скла під час дощу і сиру погоду.

Поміняти своїми руками салонний фільтр на Форестере не те щоб складно, але злегка повозитися доведеться. Втім, з огляду на що мова йде про чистоту повітря в салоні і економії коштів і часу на поїздку в автосервіс. варто зробити заміну фільтра салону самостійно.

Корисні рекомендації

Слід пам’ятати, чим частіше ви міняєте фільтр салону, тим чистіше буде повітря надходить в салон вашого автомобіля. У складних погодних умовах, радимо робити заміну фільтру кожні 5-8 тис км пробігу.

Який саме фільтр вибрати вирішує кожен сам для себе. Однак не радимо купувати дешеві вугільні фільтра, так як особливого ефекту від таких фільтрів ви не отримаєте. Хороший вугільний фільтр коштує близько 700-900 рублів.

Оригінал або аналог. вирішувати тільки вам. Вище в списку представлено чимало аналогів гарної якості за досить прийнятними цінами. Вибір за вами. Якщо у вас залишилися які-небудь питання задавайте їх в коментарях нижче.

Параметри теми

Як продовжити термін експлуатації салонного фільтра?

Деякі автовласники продовжують термін експлуатації салонного фільтра. Для цього необхідно слідувати вказаним нижче правилам:

 • Раз в 5-10 тисяч кілометрів відкривати місце установки, що фільтрує. Використовувати пилосос або електричний насос високого тиску для продувки деталі від забруднення.
 • Експлуатувати транспортний засіб по незабрудненим місцях (наприклад, заміська траса).
 • Більш якісні витратні матеріали можна промити під проточною водою. Потім висушити і встановити назад.
 • Звичайні паперові;
 • вугільні;
 • електретні.

Оптимальним вибором є деталь, яка виконана на основі синтетичних матеріалів. Вона не пропускає запахи і пил, одночасно поглинає вологу. Варто звернути увагу і на вугільні елементи фільтрації. У них частинки вугілля повинні бути якомога дрібніше. Такі моделі ефективно справляються зі шкідливими речовинами.

Критерії при виборі салонного фільтра:

 • Коефіцієнт пропускання пилу не повинен перевищувати 10 відсотків;
 • Показник аеродинамічного опору не вище 50 мм вод. ст. Для забрудненого елемента фільтрації. не більше 150 мм вод. ст.

Найбільш відомі виробники салонних фільтрів. Bosch і Corteco.

Бренд Bosch. відмінний вибір бюджетного якісного елемента фільтрації, який добре справляється із завданням очищення повітря. Corteco. ще один популярний бренд. Продукція цієї компанії користується попитом, відрізняється доступністю і високою якістю.

Після вибору потрібної деталі для Subaru Форестрер 3, можна приступити до заміни.

Де розташований салонний фільтр

Як і у більшості автомобілів, на Форестере 4 покоління фільтр салону розташований в салоні автомобіля за бардачком. Щоб дістатися до фільтра буде потрібно зняти бардачок і провести заміну. Особливих проблем в заміні у вас не виникне якщо виконувати всі дії по інструкції описаної нижче.

Покрокова інструкція зміни салонного фільтра

Перш ніж почати заміну, до процедури слід ретельно підготуватися. В першу чергу, потрібно вибрати рівну (бажано закриту) поверхню. По-друге, підібрати необхідний інструмент.

Список інструментів і матеріалів для заміни салонного фільтра в Subaru Forester 3:

 • чиста ганчір’я;
 • шліцьова викрутка;
 • нова деталь.

Розташування фільтруючого елемента. з передньої пасажирської сторони під ящиком рукавички. Тепер після визначення місця розташування видаткової деталі і підготовки необхідних інструментів і матеріалів можна приступити до процедури.

Покрокова інструкція по заміні салонного фільтра на Subaru XV і інших моделях:

 • Відкрити праві передні двері.
 • Отримати доступ до перчаточному ящику.
 • Зняти кріплення і відкинути кришку бардачка вниз. Отримано доступ до кришки салонного фільтра.
 • В Subaru Forester 3 заміна салонного фільтра здійснюється шляхом відкриття кришки і установки нового елемента.
 • Встановити все в зворотній послідовності з новим елементом фільтрації.

аналоги 72880FG000

 • 3F Quality 660 від 450 руб
 • Agama AC4998C вугільний від 380 руб
 • AIKO AC9321 від 350 руб
 • AMD AMDJFC88 від 600 руб
 • Avantech CF0602 від 450 руб
 • BIG Filter GB9819 від 200 руб
 • Bosch 1 987 432 262 від 700 руб
 • Filtron K 1281 від 680 руб
 • Fortech FS079 від 500 руб
 • LYNXauto LAC806 від 750 руб
 • Mann CU22004 від 900 руб
 • Masuma MC2035 від 300 руб
 • Sakura CA18280 від 400 руб

Всі зазначені вище фільтра-аналоги підійдуть для заміни оригіналу. Ціни вказані приблизні, тому що в різних регіонах країни вони можуть відрізнятися в меншу або більшу сторону.

Інструкція по заміні салонного фільтра

Отже, в першу чергу потрібно все витягнути з бардачка, звільнивши його приступаємо до демонтажу.

Під нижньою частиною справа бардачка розташовується спеціальний демфер. Його необхідно акуратно зняти і потягнути бардачок на себе.

Тепер перед нами корпус салонного фільтра. Акуратно витягуємо фільтр на себе.

Очищаємо корпус від листи і бруду, пилу якщо такі є.

Беремо новий фільтр і встановлюємо його так само як було встановлено старий фільтр. стрілкою вгору.

Далі нам залишається тільки встановити бардачок і перевірити потік повітря включивши обігрівач, або кондиціонер.

Як бачите ніяких проблем із заміною фільтра у вас не виникло. Дана інструкція дозволить вам заощадити від 300 до 500 рублів, які з вас взяли б в автосервісі за заміну салонного фільтра на Subaru Forester 4.

Заміна паливного фільтра Subaru Forester 2014

Вітаю всех.Вот вирішив поділитися досвідом заміни паливного фільтра, хоча подібних тим тут хватает.Возможно комусь знадобляться нюанси, які спливли в процесі моєї замени.Куплено:. фільтр паливний Subaru 42072-AA120 (сітка);. фільтр паливний Patron HS110010 ( сітка);. фільтр паливний в бак Masuma MFFB801.

Отже по порядку. Планове ТО для заміни фільтра. 90000 км. Я поміняв на 100000 км. Чому поліз? З’явилися епізодичні ривки при наборі оборотів, не завжди Я б навіть сказав сам ривки, а провали. Тому пішов по шляху послідовного виключення можливих прічін.1. Відключаємо массу.2. Викручуємо кришку бензобака (послабити).3. Знімаємо заднє сидіння. Нічого складного. Спершу відкидаємо підсклянник, піддягаємо викруткою пластикову заглушку, відкручуємо 4 болта і скидаємо клему підсвічування підстаканники. Далі з одного боку пропускаємо кисті рук під сидіння і тягнемо вгору (виходить із замків). Повторюємо з іншого боку те ж саме. Потім акуратно виймаємо сидіння (посередині воно теж входить в зачіп зі скобою, акуратно знімаємо).

В автомобілях марки Subaru Forester паливний фільтр (далі. ТФ) встановлено в моторному відсіку, зліва по ходу руху автомобіля. Це ТФ грубої очистки.

У порожнині паливного бака встановлено насос для підтримки тиску, а також паливний фільтр тонкого очищення з металевою сіткою на дні.

Конструкція і розташування паливних елементів в Subaru Forester ідентичне, незалежно від покоління, а саме:

 • перша: (SF) (03.1997. 09.2002);
 • друге: (SG) (06.2002. т.ч.);
 • третя: (SH) (01.2008. т.ч.);
 • четверте: (SJ) (03.2014. т.ч.).

Для забезпечення доступу до ТФ використовуйте оглядового канал, можливості гідравлічного підйомника в СТО.

В ході систематичної заправки транспортного засобу низькоякісним пальним на дні бака утворюється осад, магістраль засмічується. Пасивна динаміка розгону, підвищена витрата бензину. перші ознаки зниження пропускної здатності ТФ.

Процес самостійної заміни фільтра зовсім не складний, але вимагає уважності з боку ремонтника. Якщо відчуваєте труднощі з обслуговуванням, то зверніться за допомогою до фахівців автомайстерні.

Причини засмічення фільтра на Subaru Forester

 • експлуатація автомобіля довше рекомендованого терміну до проходження планового технічного огляду;
 • заправка в бак неякісне пальне, низькооктановий суміші протягом тривалого часу;
 • покупка неоригінальних витратних матеріалів;
 • знаходження машини тривалий час «на просте», в режимі «консервації», внаслідок чого в контурі утворився природний осад.

Де знаходиться, ціна, оригінали, аналоги, артикули

Інженери рекомендують проводити огляд ТФ через 45000 км. Якщо в автомобіль систематично заправляють низькоякісне паливо, то ресурс заміни фільтра скоротіть на кілька тисяч кілометрів. На дні бака утворюється природний осад, засмічує волокна очищувача.

Фільтр має нерозбірну конструкцію, профілактиці та ремонту він не підлягає.

Серійний номер / артикул Ціна в рублях
SF. SG
H285WK EP180 Від 750. 800
G6827 ADS72305 Від 750. 800
JAPKO 30707 KL 134 Від 750. 800
PCN-009-S 0 986 450 114 Від 750. 800
LF-813 PP909 Від 750. 800
PF3012 J1337007 Від 750. 800
FS317J MBNA1512 Від 750. 800
50013825 FC-707S Від 750. 800
CSB13006 31.541.00 Від 750. 800
SJ. SH
30240 21-00001-SX Від 900. 1000
KC 510D ADM52342 Від 900. 1000
KC 510D KC 83D Від 900. 1000
30-02-215 1457434438 Від 900. 1000
J1332060 KC 83D Від 900. 1000
FC-215S PP855 Від 900. 1000
H17WK07 J1337007 Від 900. 1000
30707 J1332015 Від 900. 1000
30574 FC-707S Від 900. 1000
LF-977M FC-574S Від 900. 1000
вартість уточніть у менеджера на момент покупки

Самостійна діагностика паливного елемента

Процес огляду складається з наступних етапів:

 • Заглушіть двигун, відкрийте капот.
 • Перевірте паливний контур, переконайтеся в відсутність пошкоджень.
 • Перевірте справність запобіжника (7) монтажного блоку, він розташований під торпедою, зліва;
 • Перевірте герметичність магістралі подачі пального, упевніться у відсутності витоку палива.

Якщо зауважень по цілісності контуру немає, тоді приступайте до заміни ТФ.

Заміна паливного фільтра на Subaru Forester

Покрокове керівництво по заміні ТФ своїми руками:

 • Розміщуємо транспортний засіб над оглядовою ямою.
 • Витягуємо запобіжник 7 з монтажного блоку.
 • Запускаємо двигун, агрегат працює до тих пір, поки не затихне.
 • Вставляємо запобіжник на штатне місце знову.
 • З боку моторного відсіку отщелкивали кріплення патрубків до ТФ.
 • Витягуємо ТФ, встановлюємо новий.
 • Надягаємо хомут, патрубки подачі пального.
 • В салоні машини, на задньому ряду отщелкивали сидіння дивана.
 • Знімаємо шар шумоізоляції.
 • Відгвинчуємо діагностичне вікно.
 • Витягуємо паливний насос в зборі.
 • Розбираємо модуль на складові елементи. Замінюємо фільтр тонкого очищення новим.
 • Збираємо деталі в зворотній послідовності.

Заміна паливного фільтра своїми руками завершена. За умови заправки автомобіля очищеним пальним, необхідності в частій профілактиці фільтра грубої очистки немає. Автовиробник рекомендує оновлювати ТФ грубої очистки кожні 120 тис. Км. Сітчастий фільтр має нерозбірну конструкцію, підлягає заміні модульно.

Отже завдання. почистити бак і замінити 3 паливних фільтра. Знімаємо задню сидушку (не забуваючи зробити потрібні маніпуляції в уникненні спрацьовування подушок безпеки). Відкачуємо бензин зі шлангів, на цьому етапі у мене завжди серце кров’ю обливається, коли форя на останньому подиху намагається працювати на залишках бензину: (((

Запчастини все куплені в emex: 1. Subaru 42072-AJ060 filter assy fuel. 3 530 р2. Patron HS110010 сітка паливного насоса f2a79a407a. 63 р3. Subaru 42072-AA121 фільтр паливний. 165 р

На подив сіточка чистенька, але все одно краще вже замінити

Заміна паливного фільтра Subaru

Від паливного фільтра (ТФ) багато в чому залежить справність і технічні характеристики вашого авто. Це один з найбільш важливих витратних матеріалів. Основна функція паливного фільтра. захист бензонасоса і мотора від попадання всередину вологи, іржі і бруду, а також запобігання накопичення в паливній системі води. Залежно від моделі та модифікації вашого авто може змінюватися розташування ТФ. Наприклад, у Subaru Forester фільтр тонкого очищення з металевою сіткою на дні розташовується в паливному баку і йде в зборі з паливним насосом. Також заміні підлягають і фільтри грубої очистки (так звані «фільтри-сітки»).

Інженери Subaru рекомендують проводити огляд і заміну паливного фільтра кожні 30 000- 45 000 км (на дизельних двигунах. частіше). Якщо ви заправляли низькоякісне паливо, то ресурс фільтра різко скорочується. Реальні терміни заміни можуть становити і 20 000. 30 000 км. Важливо розуміти, що ТФ має нерозбірну конструкцію, тому ремонту та очищення він не підлягає.

Дізнатися, що пора міняти ТФ, можна за характерними ознаками:

 • Проблеми з запуском двигуна в холод чи спеку.
 • Що збільшився витрата палива.
 • Детонація двигуна на холостих обертах, авто може стихнути.
 • повільний розгін.
 • Поява індикатора “Check Engine”.
 • Поява прострілів у вихлопній трубі.

Для дизельних авто ознакою забруднення ТФ є проблема з запуском двигуна з першого разу. У інжекторних двигунів різко знижується потужність, якщо ТФ забруднений.

Заміна фільтрів Subaru

Заміна фільтрів Subaru. обов’язкова процедура, без якої неможлива безперебійна система всіх систем вашого автомобіля. Виробник в сервісній документації вказує рекомендовані терміни заміни даних видаткових матеріалів, однак вони умовні: все залежить від умов експлуатації авто, інтенсивності водіння, якості використовуваного палива і безлічі інших чинників. Оцінити необхідність заміни фільтра можуть тільки кваліфіковані майстри в умовах СТО.

Заміна салонного фільтра Subaru

Від чистоти фільтра салону залежить самопочуття і безпеку пасажирів авто: в разі його забруднення в салоні відчувається неприємний запах, а в повітрі накопичуються хвороботворні мікроорганізми. Автомеханіки рекомендують міняти фільтр салону не рідше 1 разу на рік або через кожні 10. 20 тис. Км.

Ознаками забруднення фільтра салону є:

 • Поява характерного затхлого запаху (брудний фільтр сам є його джерелом).
 • Поява пилу з повітропроводів.
 • Зниження ефективності роботи системи вентиляції або клімат-контролю.
 • запотівання скла.

Заміна повітряного фільтра Subaru

Повітряний фільтр захищає мотор авто від попадання в нього дорожньої пилу, комах, пилку рослин та інших видів забруднень. Він знижує рівень шуму, що надходить по впускному тракту, а також в бензинових двигунах регулює теплообмін в процесі приготування паливно-повітряної суміші.

Заміна повітряних фільтрів зазвичай здійснюється кожні 20 000. 30 000 км, іноді. 50 000 км. При частих поїздках по путівцях, в запиленій місцевості ресурс фільтра різко скорочується.

Ознаки засмічення повітряного фільтра:

 • Збільшення витрати палива.
 • Погіршення динаміки розгону авто.
 • Поява прострілів у вихлопній трубі.
 • Проблеми з запуском двигуна.
 • Включення охолодження частіше, ніж зазвичай.
 • Погіршуються показники роботи мотора при високій вологості на вулиці.

Компанія Керрол надає повний спектр послуг з діагностики і заміні паливного, повітряного фільтра Subaru, а також фільтра салону. Ми використовуємо тільки якісні і сертифіковані матеріали і надаємо гарантію на них, а також на виконані роботи.

Субару Форестер замена салонного фильтра

Інструкція по заміні салонного фільтра

Отже, в першу чергу потрібно все витягнути з бардачка, звільнивши його приступаємо до демонтажу.

Під нижньою частиною справа бардачка розташовується спеціальний демфер. Його необхідно акуратно зняти і потягнути бардачок на себе.

Тепер перед нами корпус салонного фільтра. Акуратно витягуємо фільтр на себе.

Очищаємо корпус від листи і бруду, пилу якщо такі є.

Беремо новий фільтр і встановлюємо його так само як було встановлено старий фільтр. стрілкою вгору.

Далі нам залишається тільки встановити бардачок і перевірити потік повітря включивши обігрівач, або кондиціонер.

Як бачите ніяких проблем із заміною фільтра у вас не виникло. Дана інструкція дозволить вам заощадити від 300 до 500 рублів, які з вас взяли б в автосервісі за заміну салонного фільтра на Subaru Forester 4.

Де розташований салонний фільтр

Як і у більшості автомобілів, на Форестере 4 покоління фільтр салону розташований в салоні автомобіля за бардачком. Щоб дістатися до фільтра буде потрібно зняти бардачок і провести заміну. Особливих проблем в заміні у вас не виникне якщо виконувати всі дії по інструкції описаної нижче.

Характеристики оригінального фільтра

Даний фільтра підходить на моделі Subaru: Forester і Impreza.

Як замінити салонний фільтр Subaru Forester 4

Заміна салонного фільтра на Subaru Forester 4 покоління проводиться відповідно до рекомендації заводу виробника, кожні 15 000 км пробігу. Якщо ви обслуговуєте автомобіль самостійно, радимо дотримуватися даного регламенту, а ще краще міняти салонний фільтр раз в 8-10 тис км пробігу. В тій статті я розповім який фільтр вибрати і як його замінити самостійно.

аналоги 72880FG000

 • 3F Quality 660 від 450 руб
 • Agama AC4998C вугільний від 380 руб
 • AIKO AC9321 від 350 руб
 • AMD AMDJFC88 від 600 руб
 • Avantech CF0602 від 450 руб
 • BIG Filter GB9819 від 200 руб
 • Bosch 1 987 432 262 від 700 руб
 • Filtron K 1281 від 680 руб
 • Fortech FS079 від 500 руб
 • LYNXauto LAC806 від 750 руб
 • Mann CU22004 від 900 руб
 • Masuma MC2035 від 300 руб
 • Sakura CA18280 від 400 руб

Всі зазначені вище фільтра-аналоги підійдуть для заміни оригіналу. Ціни вказані приблизні, тому що в різних регіонах країни вони можуть відрізнятися в меншу або більшу сторону.

Який фільтр вибрати

Із заводу на Subaru Forester 4 встановлюється оригінальний фільтр SUBARU 72880FG000. Його так само можна знайти по артикулу 2880FG0009P,

Корисні рекомендації

Слід пам’ятати, чим частіше ви міняєте фільтр салону, тим чистіше буде повітря надходить в салон вашого автомобіля. У складних погодних умовах, радимо робити заміну фільтру кожні 5-8 тис км пробігу.

Який саме фільтр вибрати вирішує кожен сам для себе. Однак не радимо купувати дешеві вугільні фільтра, так як особливого ефекту від таких фільтрів ви не отримаєте. Хороший вугільний фільтр коштує близько 700-900 рублів.

Subaru Forester (2016): Замена салонного фильтра

Оригінал або аналог. вирішувати тільки вам. Вище в списку представлено чимало аналогів гарної якості за досить прийнятними цінами. Вибір за вами. Якщо у вас залишилися які-небудь питання задавайте їх в коментарях нижче.

Share the post “Як замінити салонний фільтр Subaru Forester 4”

друге покоління

Справитися з заміною салонного фільтра на Subaru Forester другого покоління (кузов SG) може кожен. Тут точно в будь-якої версії і комплектації з заводу передбачений такий расходник.

Зняття кришки салонного фільтра Subaru Forester SG5

У керівництві по експлуатації є відповідна інструкція. З інструментів потрібно лише хрестова викрутка. Якщо все готово, можна приступати:

 • Як і в попередньому поколінні, салонний фільтр знаходиться за конструкцією речового ящика.
 • Для зняття бардачка слід відкрити ящик і витягнути звідти все зайве.
 • Тепер перед вами доступ до 5 шурупам, на яких і тримається бардачок.
 • По черзі всі кріплення викручуються хрестоподібної викрутки.
 • Але на версії SG є ще 2 шурупа бардачка. Вони знаходяться знизу, під речовим ящиком. Щоб зручніше туди було дістатися, слід відсунути максимально до упору переднє пасажирське сидіння.
 • Автомобілісти побачать там по 2 шурупа з лівого і правого боку. Відкручуйте тільки крайні, розташовані ближче до водійського місця і передніх пасажирських дверей відповідно. Поруч стоять саморізи чіпати не потрібно.
 • Акуратно схопитеся за корпус бардачка, трохи його розхитати і витягуйте. Поки можна прибрати в сторону.
 • За бардачком розташований корпус салонного фільтра. Його прикриває кришка, яка тримається на засувках. Відшпиляються вони вручну.
 • Відкривши кришку корпусу, діставайте старий расходник.
 • Посадочне місце рекомендується попередньо зачистити, пройтися пилососом або обробити стисненим повітрям.
 • Тепер встановлюється новий фільтр. Він виконаний в єдиному корпусі і має пластикову рамку.

На цьому процедура практично завершена. Встановіть всі раніше демонтовані компоненти на свої місця, і насолоджуйтеся свіжим повітрям в салоні вашого японського кросовера Subaru Forester другого покоління.

Як поміняти салонний фільтр на автомобілях Subaru Forester різних поколінь

Модель Forester виробництва японської компанії Subaru існує з 1997 року. За цей період було випущено на ринок вже 5 поколінь повнопривідного кросовера.

Остання генерація офіційно була представлена ​​навесні 2018 року, і зовсім скоро обіцяє вступити на російський ринок. Але споживачі з Росії і країн СНД поки повністю задоволені попередниками нового Forester.

Автомобіль має ряд переваг, за те і цінується на ринку. Не всі вузли можна обслуговувати самостійно, і деколи краще звернутися за допомогою до фахівців.

Але заміна салонного фільтра входить в число найбільш простих і швидко здійсненних процедур. Переплачувати майстрам автосервісу за таку послугу не обов’язково. На більшості поколінь Forester заміна займає буквально 10-20 хвилин.

перше покоління

Перший Forester випускають з 1997 року, і він проводився під індексом кузова SF. Кількість подібних кросоверів на вітчизняному ринку незначне, але все одно періодично машина зустрічається на російських дорогах.

Проблема першої генерації, якщо говорити про салонному фільтрі, полягає в ймовірності його відсутності. Не у всіх комплектаціях і версіях SF штатно був доступний салонний фільтр. Деякі, кого виробник обділив таким вузлом, просто купували спеціальні комплекти і вмонтували блок під розміщення фільтра очищення салонного повітря.

Іншим власникам першого Forester пощастило більше, і з заводу машина оснащувалася змінним салонним фільтром. Щоб перевірити, чи є расходник чи ні, слід заглянути за бардачок. Штатний фільтр включає в себе 2 частини, що забезпечують ефект очищення салонного повітря.

Процедура заміни виглядає наступним чином:

 • Загляньте під бардачок з боку переднього пасажира. В ногах розташовується пластиковий корпус чорного кольору з двома металевими клямками на ньому.
 • Ця засувки віджимаються за допомогою плоскої викрутки або іншого відповідного інструменту.
 • Після цього кришка легко знімається. За нею розташовується порожнину, де і повинен розташовуватися фільтр.
 • Перед установкою рекомендується зачистити посадочне місце, продув його стисненим повітрям, або пробравшись туди пилососом з плоскою насадкою.
 • У нового фільтра є 2 частини. Одна звичайної прямокутної форми, а у другій скошений край.
 • Першим йде фільтр з неправильною формою, і проштовхується всередину. Стрілка на корпусі підкаже, як саме вузол вставляється.
 • Далі йде друга частина. Тут також є вказівні стрілки. переплутати складно.

Фільтр спочатку передбачає наявність пластикової рамки. Це головний елемент розхідники, тому ніде окремо шукати рамку під очищувач салонного повітря не доведеться.

Встановіть фільтри, поверніть на місце кришку і на цьому роботу з Forester в кузові SF можна вважати завершеною.

третє покоління

З 2007 і до 2012 року компанія Subaru випускала друге покоління своєї моделі Forester, яка є однією з найпопулярніших і затребуваних на вторинному ринку. Індекс кузова тут SH.

Конструктори нічого не стали міняти, і залишили салонний фільтр на звичному місці безпосередньо за ящиком рукавички.

Але зате вони значно спростили доступ до розхідники. Тепер не потрібно відкручувати саморізи, щоб демонтувати ящик.

 • Він утримується на обмежниках, які знімаються вручну.
 • Знявши обмежувачі, бардачок з легкістю витягується зі свого посадкового місця.
 • Якщо хочете прибрати ящик в сторону, попередньо не забудьте відключити від нього роз’єм підсвічування.
 • Тепер вам відкривається вид на корпус салонного фільтра. Він розташовується горизонтально прямо за раніше знятим бардачком.
 • Бувалі автомобілісти і власники Forester SH радять перед заміною витягнути расходник і включити на максимум грубку, перемикаючись між режимами. Так вона продує все вузли.
 • Приготуйтеся до того, що з печі почне виходити значний обсяг пилу. Краще заздалегідь відкрити двері і забезпечити провітрювання.
 • Можна обійтися і без такої процедури, але тоді накопичилася пил відразу ж потрапить на новий фільтр. Замінити продування можна шляхом обробки гнізда фільтра пилососом.
 • Тепер вставте новий фільтр, закрийте кришку і зберіть вузол в зворотній послідовності.

Таке відчуття, що з кожним новим поколінням завдання по заміні салонного фільтра на Subaru Forester стає все простіше і простіше.

Хороша тенденція, явно спостерігається у випадку з поколінням SH.

Порівняння чистого і брудного фільтрів

Четверте покоління

Четверте покоління носить назву SJ. Його почали випускати з 2012 року і виробництво не зупинили досі, незважаючи на презентацію наступної генерації Forester.

Процедура також досить проста, і мало чим відрізняється від заміни розхідники на 3 поколінні. Тут лише важливо акуратно підійти до питання зняття бардачка, оскільки є ризик пошкодити пластикові компоненти.

Інтервал між замінами розхідники скрізь приблизно однаковий, якщо відштовхуватися від рекомендацій японського автовиробника. Але заявлений період салонні фільтри проходять рідко, і найчастіше міняти доводиться через 7-10 тисяч кілометрів.

Оригінали розхідники коштують близько 1000-1200 рублів, а за аналоги можна заплатити в 2 рази менше. Але краще віддавати перевагу якісним запчастинах.

Тепер безпосередньо про процедуру заміни. Виконується вона гранично просто:

 • Спочатку знімається бардачок. Для демонтажу бардачка його слід відкрити, від’єднати демпфер, який розташований праворуч на зовнішній стінці ящика, і від’єднати пару фіксторов і пару петель.
 • Кріплення досить жорстке, але пластикове. Тому не перестарайтеся, інакше можна зламати пластик.
 • За бардачком розташовується расходник. Витягується він разом з рамкою, оскільки така конструкція у фільтрів для Subaru Forester.
 • На рамці нового фільтра є спеціальна стрілка, що вказує на правильний напрямок установки елемента.
 • Вставте новий расходник на місце і зберіть в зворотній послідовності весь вузол.

На цьому завдання може вважатися виконаною.

Процес заміни салонного фільтра

Ще автовиробник і самі власники Subaru Forester всіх поколінь рекомендують раз на рік чистити випарник кондиціонера. Для цього від’єднується дренажна трубка, і через отвір розпорошується аерозоль зі спеціальним очищувачем.

Subaru Forester належить до автомобілів, на яких заміна фільтра салону виконується гранично просто і максимально швидко. Причому з кожним новим поколінням доступ виявляється ще простіше.

Розташування салонного фільтра

На Subaru Forester фільтр очищення повітря салону знаходиться за бардачком, незалежно від покоління транспортного засобу. Расходник розміщений на шляху проходження повітряного потоку. Операцію по заміні фільтруючого елемента зручно проводити з переднього пасажирського сидіння.

Періодичність заміни фільтра на Subaru Forester

Ресурсу салонного фільтра на Subaru Forester зазвичай вистачає на пробіг в 10-15 тис. Км. Термін служби виробу безпосередньо пов’язаний з впливом факторів навколишнього середовища. Так, наприклад, скоротити інтервал установки нового фільтру потрібно, якщо:

 • машина їздить в міському потоці і регулярно стоїть у пробках;
 • в місцевості використання транспортного засобу спостерігається рясне цвітіння рослин;
 • часто потрібні поїздки по грунтових і курних загородним дорогах;
 • в повітрі присутній пісок або інші сторонні дрібнодисперсні частинки.

Номер і вартість салонного фільтра

На автомобілі Subaru Forester SG5 використовується фірмовий салонний фільтр, артикул якого. 72880SA000. Його У продажу також є аналоги рідного фільтрує. У таблиці нижче представлений список найкращих виробників альтернатив фірмового салонного фільтра.

Фірма-виробник фільтраАртікулПріблізітельная вартість, рубль
Meyle 34123190002 440-520
Bosch 1987432250 660-750
Denckermann M110685 260-310
Profit 15212169 500-620
Filtron WP9294 620-700

На Subaru Forester SH і SJ використовується оригінальний фільтр очищення салонного повітря з каталожними номерами 72880FG000 і 72880FG0009P. У таблиці нижче представлені найкращі аналоги фірмового розхідники, які чудово зарекомендували себе на Subaru Forester.

Бренд-проізводітельНомер по каталогуПрімерная ціна, рубль
Stellox 7110280SX 360-400
Meyle 34123190006 400-470
Hengst E3956LI 440-510
Knecht-Mahle LA461 1300-1700
Profit 15212188 510-700

Салонний фільтр Subaru Forester

Салонний фільтр на Subaru Forester служить для недопущення потрапляння всередину машини пилу, пилку та іншого сміття. Він очищає вступник повітря, затримуючи всі сторонні домішки.

Через це відбувається його забивання, що позначається на пропускній спроможності. Тому розхідники важлива періодична заміна, виконати яку нескладно своїми руками. Якщо ж установка нового фільтра викликає труднощі, то завжди на допомогу прийде відповідне відео.

Опис установки салонного фільтра на Subaru Forester SG5

Для того щоб заміна фільтра очищення салонного повітря на Subaru Forester SG5 пройшла успішно, рекомендується дотримуватися покрокової інструкції, яка представлена ​​нижче.

 • відкрити бардачок.
 • Відкрутити п’ять кріплень, які вказані на фото нижче.
 • Відщепнути кришку корпусу салонного фільтра.
 • Очистити посадочне місце від пилу.
 • Встановити новий салонний фільтр.
 • Зібрати всі в зворотній послідовності.

Інструкція заміни фільтра в салоні на Subaru Forester SH і SJ

Заміна салонного фільтра на Subaru Forester SH і SJ виконується за алгоритмом, який наведено нижче.

 • Максимально відсунути сидіння переднього пасажира назад. Це дозволить збільшити робочу область для заміни фільтруючого елемента.
 • Відкрити бардачок і очистити його від вмісту.
 • Потягнути обмежувач відкривання бардачка в сторону до пасажирських дверей.
 • Зняти обмежувач відкриття ящика рукавички з петель.
 • Стиснути бардачок з двох сторін. При цьому повинні звільнитися фіксатори на бічних стінках ящика рукавички.
 • Повністю відкинути бардачок і зняти його з двох нижніх петлею його кріплення.
 • Знайти за бардачком місце розташування салонного фільтра.
 • Потягнути за край салонного фільтра.
 • Повністю витягти старий расходник.
 • Встановити новий фільтруючий елемент.
 • Зібрати всі в зворотній послідовності.