Заміна масла в компресорі кондиціонера автомобіля

заміна компресорів

Компресор кондиціонера. агрегат, створений для освіти тиску в системі кондиціонування і переміщення робочої рідини по трубках даної системи. Як і всі деталі автомобіля, він схильний до зносу і підлягає заміні або ремонту.

Прояви несправності компресора

Зазвичай, заміна компресора кондиціонера, потрібно при появі наступних несправностей, відчутних відразу при їх виникненні:

 • поява шуму в окремих випадках. гудіння, при вимкненому кондиціонері на працюючому двигуні;
 • автокондиціонер не включається;
 • негерметичність компресора;
 • шум при включеному кондиціонері.

Будь автолюбитель неодмінно помітить такі помітні зміни в знайомому до дрібниць характер роботи свого автомобіля. При виявленні таких відхилень фахівцями рекомендується проїхати в автосервіс для отримання консультації і більш точного з’ясування причин несправності. У випадках, пов’язаних із заміною компресора, зволікання може згубно позначитися не тільки на стані вашої машини, але і вашого здоров’я, так як повітря, що пройшло через несправну систему охолодження, з працею можна назвати корисним.

Причини, за якими може знадобитися заміна компресора кондиціонера

При більш детальному вивченні системи охолодження можна буде спостерігати такі недоліки:

 • природний знос компонентів системи;
 • недостатнє або надмірна кількість холодоагенту;
 • поломка вентилятора, забитий механічними частинками конденсор;
 • циркуляція холодоагенту відсутня або порушена.

Варто відзначити, що близько 80% поломок, що вимагають згодом заміни компресора кондиціонера, доводиться на розгерметизацію системи охолодження, через яку відбувається випаровування холодоагенту. Це може призвести до тяжких наслідків і руйнування всієї системи кондиціонування, так як знаходження в системі повітря замість фреону сильно впливає на її загальний знос.

З цього видно, що локалізувати такого роду проблеми можна лише при використанні спеціального обладнання та участі досвідчених майстрів. Наприклад, у автомобілів Ford Focus 2, Ford Crown Victoria і деяких інших, такий процес, як заміна масла в компресорі кондиціонера, виглядає в їх виконанні простим і простим, проте на ділі вимагає найсуворішого дотримання методики і послідовності дій. Безпосередньо сама заміна масла в компресорі безпосередньо залежить від особливостей системи кондиціонування, які потрібно в обов’язковому порядку враховувати.

Автомобільний кондиціонер, як і багато інших агрегати машини, вимагає регулярного догляду та обслуговування

В авто кондиціонері механічному зносу найбільше схильний компресор. Інші елементи (крім вентиляторів) і без листя. Але найчастіше першим виходить з ладу не він, а конденсор кондиціонера. теплообмінник, встановлений перед радіатором двигуна

Принцип роботи автомобільного кондиціонера / клімат контролю

Авто кондиціонер працює також, як і звичайний побутовий холодильник, хоча влаштований трохи по-іншому. Автокондиціонер є герметичною системою, заповненої фреоном і спеціальним холодильним маслом, розчинним в рідкому фреоні. Таке масло, звичайно, не боїться низьких температур. Масло в автокондиціонер необхідно для змащення компресора і всієї системи.

Теоретично заповнити кондиціонер можна було б і звичайним газом, наприклад пропаном, якби не вибухонебезпечність. Для холодильних систем придумали спеціальні хлоросодержащие з’єднання, які крім пожежної безпеки мають також набором необхідних характеристик. Незважаючи на відмінності між авто кондиціонерами різних виробників, їх принципова схема завжди однакова. Отже, при натисканні на кнопку включення авто кондиціонера спрацьовує електромагнітна муфта, і сталевий притискної диск , видавши характерне клацання, примагничивается до шківа . Шків приводиться в рух ременем і, коли кондиціонер не включений, обертається вхолосту. коли компресор включається, він стискає фреон, що знаходиться в газоподібному стані, через що фреон сильно нагрівається, і переміщається по трубопроводу в конденсор (Який називається в народі радіатором кондиціонера, в чому є частка правди, тому що в конденсорі сильно нагрітий і стислий газ фреон охолоджується).

У охолодженні радіатора кондиціонера допомагає вентилятор , який зазвичай включається на першу швидкість разом з початком роботи компресора. У разі, якщо автомобіль рухається, конденсор додатково обдувається потоком, що набігає повітря, що підвищує ефективність охолодження. Охолодившись, стиснений газ фреон починає конденсуватися і виходить з конденсора вже рідким. Після цього рідкий газ фреон проходить через ресивер-осушувач . Тут, в ресівері, від нього фільтруються продукти зносу компресора і інші забруднення.

В районі ресивера-осушувача, часто на ньому самому, є оглядове вічко . Через нього можна візуально оцінити, наскільки заповнена система. Однак, такий вічко є далеко не на всіх авто.

Пройшовши очищення в ресівері-осушувачі, фреон тече у бік салону авто, щоб виконати свою основну роботу. Рідкий фреон проходить через терморегулюючий вентиль (ТРВ) 0. ТРВ встановлюють на трубопроводі, по якому рідкий фреон тече у випарник. Якщо випарник повністю заповнений рідким фреоном, то з нього виходить насичена пара, температура якого дорівнює температурі кипіння. Регулюючий орган / клапан ТРВ закривається. Якщо з випарника виходить пара, нагрів якого перевищує установку ТРВ, то регулюючий орган ТРВ відкривається настільки, щоб площа його прохідного перетину відповідала допустимій величині. По суті ТРВ виступає в якості автоматично регулює дроселя. Не вдаючись до термодинаміки, ТРВ можна порівняти з соплом аерозольного балончика.

Проходячи через ТРВ і потрапляючи у випарник, газ фреон переходить в газоподібний стан (йде процес кипіння), при цьому газ сильно охолоджується. випарник 2. це той же радіатор, але маленький. Крижаний фреон охолоджує випарник, а вентилятор 3 здуває з випарника холод в салон автомобіля через систему вентиляції. Пройшовши через випарник, все ще достатньо холодний фреон потрапляє знову в компресор. На цьому коло замикається.

Частина системи від компресора до ТРВ має назву напірної магістралі. Магістраль завжди можна визначити по тонких трубках, які або теплі або гарячі. Частина трубок від випарника до компресора називається зворотної магістраллю, або магістраллю низького тиску. Вона робиться з товстих трубок і на дотик дуже холодна. Якщо в напірній магістралі при роботі компресора тиск коливається в інтервалі від 7 до 15 атмосфер (в аварійних випадках збільшується до 30), то в зворотній магістралі тиск не перевищує 1. 2 атмосфер. Коли кондиціонер вимкнений, тиск в обох магістралях поступово зрівнюється і становить близько 5 атмосфер.

Масло для кондиционера автомобиля

Правильну роботу системи контролює кілька датчиків. Кількість їх варіюється в залежності від складності системи. У нашому випадку на ресівері-осушувачі варто датчик включення 2й швидкості вентилятора. коли охолодження конденсора недостатньо (наприклад, авто в пробці), тиск в напірній магістралі кондиціонера починає стрімко рости, а фреон в конденсорі також швидко перестає конденсуватися. Датчик реагує на стрибок тиску і включає вентилятор на повну потужність. датчик вимикає компресор кондиціонера, якщо тиск в напірній магістралі досягає позамежних величин. датчик 1 вимикає компресор, якщо температура випарника стає занадто низькою.

Заміна масла в системі кондиціонування автомобіля

Сьогодні багато автомобілів комплектуються кондиціонерами. Дане обладнання направлено на забезпечення комфортабельності в літній період.

Схема автокондиционера не відрізняється від будь-якої іншої кліматичної установки. холодильника, побутового кондиціонера. Відмінність полягає лише в розмірах і деяких конструктивних особливостях. Основними складовими частинами автомобільної установки є:

 • компресор;
 • Конденсатор (радіатор компресора);
 • осушувач;
 • Розширювальний клапан;
 • випарник.

Всі складові елементи з’єднані в єдину герметичну систему, з циркулюючим по ній холодоагентом. фреоном, в який доданий змазує матеріал. спеціальне масло.

Заміна масла. Навіщо потрібна і коли проводиться?

Щоб автомобільний кондиціонер справно функціонував, потрібно своєчасне проведення технічного обслуговування, в яке входить і операція по заміні масла. Варто зазначити, що для автомобільної установки потрібен спеціальний мастильний матеріал. Масло, що застосовується на побутовому кліматичному обладнанні, не підійде. Спроби використовувати невідповідну мастило можуть привести до пошкодження герметичності системи і витоку холодоагенту, що є небезпечною речовиною, які забруднюють навколишнє середовище.

Ринок надає широкий вибір масел для автомобільних кондиціонерів різних типів і брендів. Але при підборі слід враховувати, що змішувати різні мастила категорично не можна.

В процесі експлуатації в маслі накопичуються продукти зносу і воно втрачає свої мастильні властивості через гігроскопічності. В результаті, тертя в рухомих вузлах елементів системи (в першу чергу. в компресорі) значно підвищується, що може привести до поломки механізму і дорогого ремонту. Крім цього, продукти зносу розходяться по всій системі. Через це відновити працездатність однієї тільки заміною компресора не вийде, необхідно буде додатково промивати всю систему для видалення забруднень, що ще більше підвищує вартість відновлення.

Заміна масла в системі кондиціонування повинна виконуватися кожні 1,5-2 роки, незалежно від інтенсивності експлуатації автомобіля. При проведенні операції слід дуже суворо контролювати кількість заливається мастильного матеріалу. Надлишок його в системі може стати причиною гідроудару, що ушкоджує компресор, а через нестачу мастила вузол може поламатися через тертя і перегрівів.

Ще одним нюансом, який може вплинути на працездатність системи, є чистота конденсатора. Цей елемент встановлюється в передній частині автомобіля, тому в процесі експлуатації його стільники забиваються. Через це порушуються процеси теплообміну холодоагенту в ньому. Вентилятори радіатора починають працювати в режимі підвищених навантажень, що стає причиною їх поломки.

Обслуговування кондиціонера в техцентрі Mitsubishi Моторс Клуб

Провести обслуговування кондиціонера ви можете в нашому автотехцентру, де кваліфіковані майстри проведуть всі необхідні роботи.

В процесі обслуговування майстра сервісу:

 • Проведуть очищення конденсатора;
 • Оцінять стан магістралей;
 • Зроблять виміри тиску і температури холодоагенту;
 • Замінять масло і холодоагент;
 • Проведуть антибактеріальну чистку випарника;
 • Змінять салонний фільтр;

Хочете, щоб кліматична установка в вашому авто не створювала проблем?. звертайтеся, і фахівці нашого сервісу забезпечать якісне обслуговування системи.

Заправка компресора кондиціонера маслом. Як правильно заливати масло в компресор кондиціонера

При установці змінного компресора кондиціонера дуже важливо встановити в ньому потрібний рівень масла, за умови, звичайно, правильного типу і кількості масла.

В першу чергу, потрібно взяти до уваги кількість масла, що знаходиться в змінному компресорі. Це може бути повна заправка (близько 236 мл), заправка наполовину або відсутність масла взагалі. Якщо в змінному компресорі кондиціонера міститься масло, його потрібно буде витягти і заправити в правильному кількості, щоб збалансувати систему.

У більшості випадків, процес заправки передбачає повне вилучення і вимірювання кількості масла в несправному компресорі, після чого заправку того ж кількості нового масла в змінний агрегат.

Крім того, необхідно використовувати той тип і в’язкість масла, який рекомендує виробник. Якщо, наприклад, компресор кондиціонера вимагає більш важкого масла, як PAG 150 (поліалкіленгліколевое масло типу в’язкості 150), а використовується PAG 46, то результатом буде галаслива робота компресора і передчасний знос.

Замена фреона и масла, сколько заправлять в систему автомобиля, где найти информацию. Туарег.

Після заправки компресора кондиціонера маслом, слід прокрутити муфту компресора вручну або гайковим ключем як мінімум 4 рази перед установкою самого агрегату. Це робиться з двох причин: прокрутка муфти сприяє поширенню масла в компресорі, що зменшує ризик пошкодження компресора через сухих підшипників, а також зменшує пусковий момент, коли муфта вперше починає рухатися.

Нові надходження запчастин для автобусів ЕТАЛОН і спецтехніки

Стартери і генератори для автобусів ЕТАЛОН а так само запчастини: На склад надійшли стартери, генератори та комплектуючі. реле стартера, втягують реле і Бендикси торгової марки Lucas для автобусів Еталон.

Схожі пости

Яким бензином заправляти турбований двигун? Чи впливає сорт бензину на роботу турбіни

Питання: У мене Subaru Forester 2.5XT 2004 року (з турбіною). Перші пару років я заправлявся бензином тільки вищого гатунку, але потім десь прочитав, що це переплачіваніе грошей. Я вирішив спробувати.

З чого складається автокондиціонер. Загальні відомості про кондиціонер автомобіля

Ви коли-небудь знемагали від спеки в машині через несправний автокондиционера? Ми розповімо, що собою являє авто кондиціонер і в чому може бути причина несправності. Для початку розглянемо, з чого складається.

масло, компресорі, кондиціонера, автомобіля

Як вручну замінити масло в кондиціонері?

“Хочу замінити масло в компресорі кондиціонера, тому виникло кілька запитань. Як масло міняється вручну. Є зливний отвір або його краще виганяти через вхідний або вихідний отвір компресора, обертаючи вал компресора? Масло, яке змащує циліндр і поршень, де відбувається безпосереднє стиск фреону, і масло для змащення вузла, яким приводиться в рух поршень, це те ж саме масло? Або це інша система мастила і інше масло? Якщо там інше масло, то як його замінити? Яке масло переважно для кондиціонера? При пошуку витоків використовується ультрафіолетовий барвник. це те ж саме масло або щось інше, воно збільшує обсяг масла в системі або воно ніяк не робить вплив на мастило? З якою періодичністю необхідно проводити заміну осушувача кондиціонера? “

Для змащення компресора кондиціонера використовується те ж саме масло, яким заправлена ​​вся кліматична установка, ніяких окремих систем змащення не передбачено. При цьому в кондиціонерах, в яких в якості холодоагенту застосовується фреон R134a, використовується спеціальне поліалкіленгліколевое масло, здатне змішуватися з фреоном і не чинити на нього і матеріали, з яких виготовлені компоненти кондиціонера, агресивного впливу.

Для заміни масла в компресорі кондиціонера доведеться зняти компресор, в залежності від того, передбачена або відсутній в конкретній моделі зливна пробка, вилити масло через неї або інші отвори в кондиціонері, потім залити свіже масло.

Однак з надісланого листа незрозуміло, чим викликана необхідність цієї процедури. Сенс в заміні з’являється, наприклад, коли система кондиціонування розгерметизувалася, що є однією з найпоширеніших причин її несправностей, і деякий час в такому стані перебувала або систему розбирали для усунення цієї або інших проблем. Але якщо бажання замінити масло обумовлено лише аналогією з обслуговуванням двигуна або інших агрегатів автомобіля, то кондиціонер як раз той випадок, коли краще не заважати машині працювати.

Справа в тому, що кондиціонер. це замкнута, що не сполучається з навколишнім середовищем система, усередині якої циркулює фреон, перетворюючись з газу в рідину і назад. Разом з фреоном і саме завдяки його циркуляції масло переміщається і розподіляється по системі.

обслуживание автокондиционера

За різними оцінками від 20 до 40 відсотків масла знаходиться в суміші з рідким фреоном. Крім того, на частку компресора припадає лише половина всього масла. інше розподілено по іншим елементам системи кондиціонування. Це означає, що замінити все старе масло на свіже, слив лише ту частину, яка знаходиться в компресорі, не вийде. Зате фреон напевно буде втрачено, після закінчення робіт його доведеться дозаправляти.

До того ж масло залито в кондиціонер на весь термін служби до ремонту, який передбачає розбирання системи. Поки система не розгерметизувалася, масло не контактує з атмосферним киснем і вологою, його властивості істотно не погіршуються. Тільки якщо в системі з’явилася дірка, масло, будучи гігроскопічним, вбирає вологу з проник всередину повітря, після чого може вступати в реакцію з холодоагентом з утворенням кислот.

Що стосується заміни осушувача, то цей елемент вбудований всередину ресивера, який виконує функцію демпферного резервуара, що згладжує коливання потоку рідкого холодоагенту під час роботи кондиціонера, а також вловлює продукти зносу і завдяки наявності осушувача видаляє з фреону і масла вологу.

Сам осушувач являє собою упаковку з силікагелем, яка поглинає вологу, яка потрапила в контур холодоагенту при монтажі системи. Повторимося для ясності: при монтажі, але поки система після монтажу залишається герметичною, необхідності в заміні осушувача немає. Вона з’являється тільки в випадках розгерметизації системи, тому осушувач потрібно міняти після будь-якого ремонту кондиціонера, пов’язаного з від’єднанням трубопроводів від того чи іншого вузла. Наявність в кондиціонері осушувача ще раз показує, наскільки важливо відсутність в системі вологи і чому від заміни масла шляхом його зливу з компресора шкоди може бути більше, ніж користі.

У деяких моделях передбачена можливість заміни не тільки ресивера, а лише картриджа з силікагелем, що дешевше, проте нерідко осушувач інакше як в зборі з ресівером заміниш. Так як грязеемкость ресивера достатня, щоб не міняти його, поки компресора, що є основним джерелом продуктів зносу, не знадобиться ремонт, то тільки корозія корпусу ресивера, а також місць з’єднання з трубками може викликати необхідність його дострокової заміни.

Ультрафіолетовий барвник, як правильно сказано, додають в систему для пошуку витоків фреону. Пошук виробляють при занадто швидкої убутку фреону з кондиціонера, причиною чого може бути тільки розгерметизація. Якщо кондиціонер функціонує нормально, барвник додавати необов’язково. Негативного впливу на мастило він не робить, обсяг масла в системі збільшує на обсяг ємності упаковки, в якій барвник знаходиться в суміші з тим же поліалкіленгліколевим маслом.

діагностика

Ремінні шківи і їх гумові елементи, розраховані як «перевантажувальний запобіжник», мають різну конструкцію залежно від типу компресора. Залежно від типу можна різними способами визначити, чи спрацював «перевантажувальний запобіжник»:

На внутрішній стороні пасових шківів видно частини стертої гуми (рисунок 3). Компресорний вал більше не наводиться в дію. Ремінний шків або гумовий елемент можна замінити, якщо компресор легко обертається.

Перевантажувальний запобіжник викликав спрацьовування веденого диска (малюнок 4). Ведений диск або гумовий елемент можна замінити окремо. Умова: компресор легко обертається.

Спрацював обмежувач крутного моменту необов’язково видно. Щоб перевірити, чи спрацював обмежувач, необхідно спеціальним інструментом (зображення 5), утримувати вал компресора і одночасно повертати пасової шків вліво. Якщо пасової шків можна повернути вліво, то обмежувач спрацював і компресор необхідно замінити. У компресорах типу Sanden PXE 13 і PXE 16 замінити обмежувач крутного моменту неможливо.

Максимальний струм, що проводиться від блоку управління до регулювального клапану, становить, наприклад, для Audi A3 при найнижчій установці температури приблизно 0,65 А. При цьому компресор досягає своєї максимальної потужності. При нормальній експлуатації протікає середній струм в 0,3 А. Однак в більш сучасних автомобілях проблема полягає в тому, що багатьма приладами для перевірки поки неможливо провести діагностику поза галузі управління двигуном. Тут для використання ідеально підходить осцилограф. За допомогою відповідних випробувальних щупів можна записати сигнал ШІМ на штекерному роз’ємі компресора.

При цьому осцилограф повинен бути відрегульований на 5 В / справ і 0,5 мс / справ. На екрані осцилографа при працюючому двигуні відображаються окремі режими експлуатації. При найнижчою установці температури ( «Lo») виявляється сигнал прямокутної форми з імпульсним ставленням приблизно 75% (зображення 7). Таке імпульсна відношення виходить із співвідношення ширини імпульса.В- і відстані між сігналамі.С- (в даному випадку 75% тривалість включення, 25% тривалість виключення).

Одночасно на підставі вольт-поділів (А = 5 В) можна вважати значення бортового напруги (приблизно 13,5 В). Значення напруги, що відображається у вигляді числа (9,8 В), є виключно середнім значенням. Ширина імпульсу залежить від бажаного охолодження і бортового напруги. На ділянці області.В- ток до регулювального клапану «регулюється» блоком управління. Залежно від установок пристрою управління і впливів навколишнього середовища (наприклад, зовнішня температура) ширина імпульсу сигналу прямокутної форми змінюється таким чином або регулювальний клапан запускається таким чином, що вдається домогтися необхідної потужності компресора, необхідної для досягнення бажаної температури. На малюнку 8 показано, як компресор регулюється в сторону зменшення при налаштуванні температури «High».

масло, компресорі, кондиціонера, автомобіля

Зображення 9 зроблено в режимі «Econ» (компресор вимкнений), і на ньому немає сигналу. На підставі цього методу можна встановити, наскільки зміна сигналу відбувається від блоку управління. Якщо відбувається яке дозволяє ідентифікувати вас змінити сигнали, але немає зміни температури на випуск або зниження температури в салоні, то, ймовірно, має місце дефект компресора.

Крім того, на ринку є діагностичні прилади, за допомогою яких можна отримати сигнал ШІМ з різною тривалістю імпульсу. Таким чином можна визначити, чи веде подача сигналів управління на компресор до зміни тиску холодоагенту. Це є підставою для судження про те, наскільки бездоганно функціонує компресор.

Перевірку функціональності за допомогою сигналу ШІМ також можна провести за допомогою функціонального генератора (зображення 10). Але для цього обов’язково необхідно підключити на стороні блоку управління системи кондиціонування «навантаження», яка відповідає навантаженню електронного регулювального клапана. В іншому випадку блок керування розпізнає помилку в системі і зберігає її в пам’яті помилок. Це може привести до функціональних збоїв або до виходу системи з ладу. В цьому випадку необхідно вважати пам’ять помилок і видалити її за допомогою діагностичного приладу.

У зв’язку з шумами та іншими проблемами в системі кондиціонування раз у раз рекламації про компресори заявляються занадто поспішно. У дуже багатьох випадках з’ясовується, що компресор в порядку або ж причина дефекту чи не викликана самим компресором. На цій підставі в якості причини несправності завжди потрібно розглядати всі компоненти системи. Причиною утворення шумів може бути не тільки компресор, але і його кріплення, привід, розширювальний клапан або трубопроводи. Неправильне кількість холодоагенту також може стати причиною різних шумів.

Крім того, масло повідомляє важливу інформацію про можливі ушкодження:

 • Якщо масло в компресорі або в системі стало червоного кольору, це можна пояснити занадто великою кількістю вологи.
 • Масло чорного кольору вказує на дефект в компресорі.
 • Сріблясто-сіре масло необхідно перевірити на наявність металевої стружки. Сіра забарвлення вказує на продукти стирання металу.

Оскільки кількості масла в системі стає все менше (частково лише 80 мл), контроль і дотримання кількості масла (наприклад, при обслуговуванні системи кондиціонування і заміні компонентів) має велике значення.

Ремонт безмуфтова компресорів можливий тільки умовно. Він в будь-якому випадку повинен проводитися тільки з використанням відповідних інструментів та інформації по ремонту.

Само собою зрозуміло, особливого значення при діагностиці має аналіз тиску в системі. При цьому необхідно використовувати задані значення виробників автомобілів. Це також стосується температури на випуск.

Вихідні дані при аналізі тиску в системі наведені в наступній таблиці:

Аналіз тиску в системі
Високий тиск Низький тиск ознаки Можлива причина можливе рішення
нормальне нормальне → Випускний повітря не холодний → Було багато масла в системі кондиціонування → Повітря або вологість в системі кондиціонування повітря Відкачати робочі середовища з системи кондиціонування, промийте систему і заново заповніть її маслом і холодоагентом → відкачати середовища з системи кондиціонування, замініть осушувач і заново заповніть систему
Висока Висока → Трубопровід низького тиску холодніше випарника → Високий тиск знижується, коли конденсатор прохолоджується водою → Висока і низький тиск вирівнюються, як тільки компресор вимикається, і змінюються нерівномірно, як тільки він включається → Розширювальний клапан відкритий занадто широко → Було багато холодоагенту в системі → Конденсатор забруднений / засмічений → Проблеми з вентиляторами → Проблема з компресором (випускний клапан / ущільнення) → Замініть розширювальний клапан → Відкачайте середовища з системи кондиціонування і заново заповніть її → Перевірте, очистіть / замініть конденсатор → Перевірте вентилятор → Перевірте компресор, при необхідності замініть
низьке низьке → Випускний повітря не холодний → Всмоктуючий трубопровід холодніше, ніж випарник → Було мало холодоагенту в системі → Блокування з боку всмоктування → Відкачайте середовища з системи кондиціонування і заново заповніть її → Перевірте провід та роз’єми, при необхідності замініть
Висока низьке → Обледеніння на рідинному трубопроводі → Обледеніння на осушувачі → Трубопровід / випарник засмічений → Перевірте трубопровід / випарник, при необхідності замініть

Керівництво по заміні компресора кондиціонера

Тут ви знайдете корисні основні відомості і цінні поради про компресорі кондиціонера для автомобілів.

Компресор кондиціонера є центральним елементом системи кондиціонування повітря, який працює під найвищою навантаженням. На цій сторінці ми покажемо вам, як працює компресор кондиціонера, і які причини можуть привести до його виходу з ладу. Ви також дізнаєтеся про те, як можна діагностувати несправності, і на що слід звертати увагу при заміні компресора кондиціонера, щоб уникнути подальших ушкоджень.

Важлива примітка з техніки безопасностіСледующая інформація і практичні поради були складені HELLA для професійної допомоги автомайстерням. інформація, надана на цьому веб-сайті, повинна застосовуватися тільки відповідним чином підготовленими фахівцями.

Принцип дії компресора кондиціонера

Компресори без електромагнітної муфти

загальні положення

Уже кілька років використовуються так звані «безмуфтова» варіативні компресори з зовнішнім запуском. Всі відомі виробники компресорів використовують найрізноманітніші основні моделі. Тут наводяться найпоширеніші на ринку моделі: Denso, з моделями 6SEU і 7SEU; Sanden, з моделями PXE 13 і PXE 16. Також модель Delphi / Harrison представлена ​​серією CVC7, яка дуже схожа на конструкцію компресора V5. Це покоління компресорів використовується багатьма виробниками автомобілів (Audi, BMW, Citroen, Seat, VW, Opel.).

Із зовнішнім запуском означає, що робочий об’єм компресора, в залежності від самих різних параметрів системи, таких як зовнішня / необхідна температура, високий / низький тиск, частота обертання, навантаження двигуна, визначається через вбудований регулювальний клапан, який запускається блоком управління системи кондиціонування. «Безмуфтова» означає, що в компресорі більше немає електромагнітної муфти. Це означає, що пасової шків постійно пускає в хід компресор, і він працює навіть тоді, коли система кондиціонування вимкнена. Правда при цьому потужність регулюється в сторону зменшення на кілька відсотків.

ПРИНЦИП РОБОТИ КОМПРЕСОРА кондиціонера АВТОМОБІЛЯ: ПРИНЦИП ДІЇ

Компресор кліматичної установки наводиться в дію двигуном автомобіля через поліклинові ремені різної конструкції. Він стискає або переміщує холодоагент в системі. Існують різні конструкції компресорів.

Безмуфтова КОМПРЕССОР кондиціонера (КОМПРЕССОР БЕЗ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ МУФТИ): ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ

Принцип дії

Блок пасових шківів компресора складається, наприклад, з веденого диска і власне пасових шківів (креслення). Ведений диск складається з полімерного елемента і утворює з’єднання між ремінним шківом і валом компресора. Він діє як гаситель вібрацій і до того ж захищає компресор або інші агрегати з приводом від надмірного навантаження або пошкоджень. Якщо компресор, наприклад, блокується, то в області гумового елемента сильно збільшується сила передачі між ремінним шківом і веденим диском.

Залежно від виробника або типу компресора з’єднання переривається за допомогою деформації гумового елемента або спрацьовування «захисту від перевантаження». Після цього пасової шків працює на холостому ходу. Таким чином запобігає пошкодження ременя і інших агрегатів, що приводяться в дію ременем.

Регулювальний клапан (рисунок 1) розташований в компресорі і отримує його сигнали широтно-імпульсної модуляції (ШІМ) від блоку управління системи кондиціонування. Струм, який проводиться від блоку управління до регулювального клапану і врешті-решт визначає потужність компресора, може відображатися за допомогою діагностичного пристрою в якості блоку вимірюваних значень.

Безмуфтова компресори також оснащені запобіжним клапаном (малюнок 2), який повинен захищати компресор і інші деталі системи кондиціонування від занадто високого тиску. Цей клапан в більшості випадків спрацьовує при тиску від 35 до 45 бар (залежно від виробника компресора). Клапан відкривається тільки до тих пір, поки не знизиться надлишковий тиск. Після цього він знову закривається, щоб не випустити в атмосферу весь обсяг холодоагенту. Якщо пошкоджена плівка клапана, то можна припустити, що клапан «спрацював».

Принцип дії

Холодоагент в газоподібному стані при низькому тиску і низькій температурі всмоктується від випарника, стискається і потім з високою температурою і високим тиском в газоподібному формі подається на конденсатор.

Перед монтажем нового компресора необхідно перевірити кількість масла і його в’язкість згідно з даними виробника і при необхідності долити його!

НЕСПРАВНІСТЬ КОМПРЕСОРА кондиціонера АВТОМОБІЛЯ: ПРИЧИНА ВИХОДУ З ЛАДУ

Пошкоджений або вийшов з ладу компресор можна розпізнати в такий спосіб:

 • негерметичність;
 • освіту шумів;
 • недостатня холодопроизводительность або її відсутність;
 • наявність коду помилки в блоці управління кліматичної системи або блоці управління двигуна / центральному блоці управління.

Вихід з ладу можна пояснити різними причинами:

 • пошкодження підшипника через дефектного затискного пристосування або зносу;
 • порушення герметичність валу компресора або корпусу;
 • механічне пошкодження корпусу компресора;
 • замикання контактів (електричних з’єднань);
 • Електричний регулювальний клапан
 • нестача холодильного масла;
 • нестача холодоагенту;
 • тверді речовини (наприклад, стружка);
 • вологість (корозія та т. д.);
 • дефектні елементи, допоміжні агрегати.