Яке масло лити в коробку ВАЗ 2107

Міняємо своїми руками

Змінити трансмісійне масло в 5 або 4 ступці КПП автомобіля ВАЗ 2107 з двигуном карбюратор або інжектор можна за допомогою фахівців або самостійно. Нижче розберемо, як поміняти і залити нову мастило своїми руками.

Ціна запитання

.

Для заміни потрібно два літри мастила, відповідно, ціна питання складе приблизно 1200 руб. Якщо в КПП є витік, то необхідно виконати ремонт агрегату. У цьому випадку до вартості робіт увійде ціна на сальники. 160 руб., А також ущільнювальні прокладки. 50 руб.

Наслідки несвоєчасної заміни

До чого може привести несвоєчасна заміна масла в коробці ВАЗ 2107:

 • Коробка буде працювати голосніше. З’явиться сторонній шум, нехарактерний для КПП. Це може відбуватися на холодну, але в міру прогріву двигуна звуки будуть пропадати. Або ж трансмісія може функціонувати шумно незалежно від температури силового агрегату.
 • При перемиканні передач може виникнути хрускіт або інші сторонні звуки. Несвоєчасна заміна масла призведе до того, що воно втратить свої властивості і буде не в змозі якісно змащувати внутрішні деталі КПП. Заміна речовини часто вирішує проблему появи хрускоту.
 • Несправність підшипників коробки передач. При неякісної мастилі підшипникові механізми будуть працювати в умовах високих навантажень. Це призведе до того, що деталі почнуть швидше зношуватися і незабаром вийдуть з ладу. Продукти зносу підшипників і інших елементів можуть забити масляні канали, що позначиться на збільшенні тиску в магістралях трансмісійної системи. В результаті мастило почне видавлювати сальники і ущільнювачі. Така проблема може привести до витоку трансмісійної рідини.
 • Поява вібрацій при роботі коробки передач. Часто вібрації пропадають у міру прогріву двигуна, але можливо таке, коли вони залишаються і не зникають. Не факт, що проблема пов’язана саме з якістю моторної рідини. Можливо, це наслідок використання відпрацьованого масла, яке втратило свої властивості, що призвело до зносу і виходу з ладу деяких конструктивних елементів агрегату.
 • Одне з найсерйозніших наслідків. несправність КПП. Якщо автомобіль постійно використовується на відпрацьованому маслі, це може привести до поломки агрегату. Буде потрібно ремонт коробки передач.

етапи робіт

 • Процедура зміни виконується на прогрітому автомобілі. Це дозволить гарячої трансмісійної рідини з усіма продуктами зносу вийти з агрегату швидше. Але будьте обережні, оскільки на прогрітому транспортному засобі температура рідини може досягати 90 градусів.
 • Використовуючи ключ, викрутити на трансмісивному агрегаті кришку маслозаливной горловини.
 • Перш ніж міняти мастило, треба злити відпрацьоване речовина. Для цього знайдіть зливний отвір і підставте під нього ємність, в яку буде стікати «відпрацювання». Використовуючи шестигранний ключ, викрутити пробку.
 • Після цього почнеться процедура зливу старої рідини. Зачекайте близько двадцяти хвилин, за цей час мастило повинна вийти з системи.
 • Потім виконайте прочищення пробки зливного отвору і поставте її на місце.
 • Якщо після зливу «відпрацювання» помічено, що старе масло темне, практично чорне і в ньому є сліди зносу у вигляді металевої стружки, рекомендуємо виконати промивку агрегату. Так як в ньому може залишитися частина відкладень, які змішаються зі свіжої мастилом. Для промивання потрібно близько одного літра нового масла і стільки ж гасу. Залийте суміш в агрегат і закрутіть кришку маслозаливной горловини. Після цього включіть нейтральну швидкість і заведіть силовий агрегат машини. Дайте двигуну попрацювати близько п’яти хвилин на холостих обертах, після чого заглушите його. Повторіть процедуру зливу і закрутіть на місце кришку отвору. Якщо в злитої рідини залишилися відкладення, процес промивання можна виконати ще раз.
 • Тепер відкрийте пробку заливної горловини і додайте в неї нову мастило, використовуючи шприц з приєднаною трубкою. Заливати в коробку передач треба стільки масла, щоб рівень був в районі нижньої кромки оливозаливно∂ горловини. Потім пробку потрібно закрутити на місце.
 • Заведіть двигун і дайте йому попрацювати. Можна виконати контрольну поїздку. Після цього зробіть діагностику коробки передач під днищем автомобіля на предмет витоків. Якщо є масляні патьоки, треба визначити причину і усунути її.

Доливка і заміна масла в коробці передач ВАЗ 2107

масло, лити, коробка, 2107

Своєчасний контроль рівня і зміна мастила в машині ВАЗ дві тисячі двадцять-один продовжує термін служби всіх внутрішніх компонентів і вузлів агрегату. Купуючи автомобіль, власникам варто знати, з якою періодичністю проводиться заміна масла в коробці ВАЗ 2107 і як виконати цей процес самостійно.

Періодичність заміни мастила

Заміна масла в КПП на автомобілі з карбюраторним або інжекторним двигуном за офіційним регламентом повинна здійснюватися кожні 60 тисяч кілометрів пробігу або один раз в три роки. Тут все залежить від того, що станеться швидше. Є й інші нюанси, які впливають на періодичність зміни мастильного речовини, наприклад, характеристики використовуваного масла. Якщо власник буде заливати в коробку передач свого авто неякісну рідина або моторне масло замість трансмісійного, то періодичність його заміни виявиться значно нижче. При цьому конструктивні елементи коробки передач можуть руйнуватися зсередини.

підготовка

Щоб замінити мастильний речовина, необхідно підготувати наступне:

 • спеціальний шприц з трубкою для затоки масла в агрегат;
 • обрізану пляшку або іншу тару об’ємом до двох літрів, в яку буде зливатися відпрацьована рідина;
 • гайковий ключ на 17;
 • шестигранник на 12;
 • свіже масло для затоки в систему;
 • ганчірка.

Користувач Олексій Романов зняв ролик, в якому детально продемонстрував процес заміни трансмісійної рідини у вітчизняній «Сімці».

Яке масло краще лити?

Тепер розберемо, яку саме мастило слід заливати в 5 ступінчасту трансмісію автомобілів ВАЗ 2107. В класичних машинах виробник рекомендує використовувати рідину, яка відповідає стандартам GL-4 або GL-5. При цьому класифікація в’язкості речовин, які заливають в коробку, повинна бути 75W-90, 75W-85 або 80W-85. Більшість автовласників застосовують масла, що відповідають стандарту GL-4. Такі рідини призначені для автомобілів зі східчастими трансмісіями, що функціонують в умовах підвищених швидкостей і невеликого крутного моменту. Також застосування масел допускається і в умовах невеликих швидкостей при високому моменті, що крутить.

Трансмісійні рідини класу GL-4 мають в складі високий добавок, призначених для поліпшення технічних характеристик рідини.

Часто автовласники заливають такі масла на зиму, щоб забезпечити хорошу в’язкість речовини в холодну погоду. Одним з оптимальних варіантів рідин вважається мастило Shell Spirax S5 ATE 75W-90.

Користувач Льоша Майстер в своєму ролику показав, як виконується процедура заміни трансмісійної рідини на класичних автомобілях ВАЗ.

Що таке клас в’язкості?

Для автомобіля ВАЗ-2107, який експлуатується в умовах помірного клімату з відносно холодною зимою і жарким літом, рекомендується заливати масло з класом в’язкості SAE75W90. Це всесезонний тип масел, який розрахований на температурні показники експлуатації: от.40 до 45. Саме в цих межах температури мастильний матеріал не втрачає своїх експлуатаційних якостей і придатний для роботи.

Орієнтуватися на клас в’язкості необхідно відповідно до свого регіону проживання, що залежить від кліматичних умов. Наприклад, така абревіатура, як SAE80W85, позначає верхню межу в 35, а нижній в.26 градусів. Цього в деяких регіонах недостатньо, тому зверніть увагу при виборі масла на ці значення.

Обсяг масла в коробку

Якщо бути точними, то масло заливається не в коробку, а в картер КПП. При заміні здійснюється його заливка саме в картер, де і розташовується заливна пробка. Кількість масла, яке потрібно лити в картер КПП, залежить від того, скільки передач має коробка. Якщо коробка має п’ять ступенів, то буде потрібно не менше 1,6 літра. Для заправки 4-х ступінчастою КПП потрібно на 250 мл менше, тобто 1,35 літра.

Коробка на п’ять ступенів відрізняється від чотириступінчастою не тільки конструкцією, але і об’ємом картера. Різниця незначна, але при заміні мастильного матеріалу необхідно це враховувати.

Яке масло залити в КПП

Кожен водій переймався не раз таким питанням, а яке масло заливати в коробку ВАЗ 2107? Причому не просто залити і забути, але ще і при цьому як мінімум не погіршити мастильний процес КПП. Виробник рекомендує заливати масла наступних класів в’язкості:

Рекомендовані виробником масла і необхідно лити в КПП автомобіля ВАЗ-2107. Слід зазначити, що популярна “сімка” оснащується двома видами агрегатів:

 • чотириступеневий;
 • 5-ступінчастий.

Для нормального функціонування даних агрегатів важливо своєчасно здійснювати заміну мастильного матеріалу. Причому заливається масло не обов’язково має бути дорогим, зовсім немає. Важливо правильно вибрати характеристики трансмісійного масла, щоб потім не довелося розбирати КПП для проведення ремонтних робіт.

Відомо, що КПП на будь-якому автомобілі є самим невибагливим агрегатом, який може прослужити без ремонту понад 150 тисяч км пробігу за умови акуратною і правильної експлуатації. Багато хто вважає, що якщо зливається відпрацювання з КПП все ще має яскравий відтінок, то міняти його немає необхідності. Міняти мастильний матеріал потрібно в будь-якому випадку, так як до кінця рекомендованого періоду, не залежно від кольору, змінюється молекулярна структура масла, і воно вже не може виконувати свої функції. І коли це відбувається, то починається прискорений знос всіх рухомих деталей всередині механізму. Виходячи з цих особливостей, потрібно робити заміну своєчасно, це дозволить попередити передчасний вихід з ладу елементів агрегату.

Про що говорить група масла?

Як і моторне, трансмісійне масло має характерну в’язкість, а також групу, до якої воно відноситься. Для вітчизняного автомобіля ВАЗ-2107 рекомендується заливати мастило групи GL-4 або GL-5. Що ж таке група? GL-4. позначає тип масел, які містять в своєму складі високу концентрацію присадок. Такий вид рекомендується використовувати для автомобілів зі східчастими коробками передач. Відмінний варіант для вітчизняного авто ВАЗ-2107. GL-5. це такі масла, які застосовуються для змащування шестерень, що функціонують під нахилом. гіпоїдних передач.

На автомобілі ВАЗ-2107 є така передача (гипоидная), і знаходиться вона в редукторі заднього моста. Тому застосовувати GL-5 рекомендується для редуктора, але так як завод рекомендує здійснювати заміну масла в КПП і редукторі одночасно, то доблесні власники не заморочуються, і заправляють обидві ємності одним типом мастильного матеріалу. В цьому немає нічого поганого, тому що GL-5 підходить і для КПП. Також варто зауважити, що дана група застосовується в механізмах, які призначені для роботи у важких умовах експлуатації.

Як вибрати масло в коробку ВАЗ-2107

Як не крути, а час летить, а разом з ним і набігає кілометраж на автомобілі. Як тільки значення пробігу підходить до 60 000 км, кожен досвідчений автомобіліст знає, що пора провести заміну масла в КПП. Про те, як це зробити, ви можете дізнатися у відповідному матеріалі нашого сайту. Сьогодні ж приділимо увагу не менше важливого питання про те, яке ж масло слід лити в коробку передач ВАЗ 2107? Адже трансмісійних масел дуже великий вибір, власне, як і моторних, але яке буде краще, дізнаємося далі.

Мінералка, напівсинтетика або синтетика. що вибрати?

Виробник рекомендує заливати синтетичні, напівсинтетичні або мінеральні масла, які є оптимальним варіантом для ВАЗ-2107. Мінералка є найдешевшим матеріалом, але її недолік полягає в тому, що взимку воно застигає при більш високій температурі в порівнянні з іншими. Це значно ускладнює запуск двигуна, особливо якщо не вичавлювати при запуску зчеплення.

Синтетика і напівсинтетика не так густіє в морозні дні, але відрізняються обидва матеріали між собою по консистенції. Синтетика. більш рідка, і хороша для застосування в нових коробках передач, так як має властивість підтікати при найменших дефектах ущільнювачів. Напівсинтетика трохи густіша, і не має таких проблем, тому це хороший варіант, якщо планується заливати в КПП з пристойним пробігом. Якщо ж навіть напівсинтетика починає сочитися, тоді потрібно провести ремонт КПП з заміною зношених деталей.

Какое и сколько масла нужно лить в коробку передач фиат (полонез) на ВАЗ Классику.

Питання про те, яке масло в коробку ВАЗ-2107 краще заливати, кожен водій повинен вирішувати сам, виходячи з наданої інформації. Важливо поставитися відповідально до вибору: застосовувати відповідне по характеристиках масло, і дотримуватися термінів його заміни. Адже це продовжить здорове життя вашого автомобіля, і заощадить витрати на ремонт.

масло в коробку класики

Хочу в класиці поміняти масло в коробкеМасло є полусінь. 75w90 подвійного допуску GL 4 \ 5собственно цей подвійний допуск і бентежить, в коробку же можна струму gl 4 лити? Або подвійний допуск теж піде? І в’язкість така норм буде? І скільки там в 5ст коробці класики масла треба?

Коментарі 66

наливати потрібно трохи вище рівня для того що б добре змащувати 5 передача.

Залив “ВР” 75w90 gl 4/5 в КПП і міст політ відмінний

Кажуть, що в коробку піде, а ось в міст не слід, він загудіти може

я собі не парився і залив 80w90, 86р. за літр, в коробас залив 1.9л. і в міст 1.7 ще й залишилося! пів року політ нормальний!

Маннол полусінт 75W-85, 5-ти ступка, пішло півтора літра і в редуктор наліл.GL-4.Ещё і залишилося трохи

Та ні, нормально всё.Я спочатку теж хотів у міст погуще, потім дізнався що можна і в міст налити

просто у мене ZIC 80W-90, синтетика, коли брав його, принесли спочатку 75, я сказав, що хочу в в коробку і в міст, мені і почали говорити, що загудіти може, але це була напівсинтетика, на синтетиці все добре 🙂

я таке збираюся залити якраз і в міст і в масло) 75w90 подвійного допуску GL 4 \ 54літра вистачить і на коробку і на міст

У коробку не нижче GL4, можна і синтетику. Гірше не будетв коробці і рульовому редукторі у мене Castrol Syntrans Transaxle 75W-90В мосту Castrol Syntrax Universal Plus 75w-90

У класику можна і GL4 і GL5, це в Самару тільки GL4.

Тимчасово поставив 4ступ, спочатку залив відпрацювання з двигуна, після поміняв на п / c ТНК 75w90, хід нормальний. Дане масло найдешевше, в 4ступ залив трохи менше 1,5 літра.

навіщо відпрацювання) у мене теж тнк п / с начебто гарне

Тимчасово поставив 4ступ, спочатку залив відпрацювання з двигуна, після поміняв на п / c ТНК 75w90, хід нормальний. Дане масло найдешевше, в 4ступ залив трохи менше 1,5 літра.

навіщо відпрацювання) у мене теж тнк п / с начебто гарне

коробку брав бу, вибило пробку в гаражі, масло витекло, вирішив не замарачіваться і залив відпрацювання ((

Деякі індивіди ллють (лили) в КПП Класики відпрацювання з двигуна. Так що вона на всьому працює! Питання тільки як довго

здасьте приїхали то що до нас в совдепії років так 30 і більше лили той ТАД і по барабану а тут він густий) я до речі в тому році міняв масло в коробці, до сих пір норм все, і в минув 20 були виїзди без проблем

Замена масла в КПП ВАЗ Классика. Нет ничего проще!

я взяв в руки літрову баклажку тад 17 волгаойл вона не ворушилася))). 10 було

Можна лити і GL 4 і GL 5 (Сінт або полусінь).А от від ТАД-17 як раз в зиму синхрони переламали! Перевірив на особистому досвіді (на 2106).

За мануалу можна лити 75w90 Gl-5 (напівсинтетика) або меніральное.

А якщо хочеш долити в коробку масло, але не знаєш яке там вже залито ?! Зливати і заливати нове я так розумію? Заважати ж їх не можна, правильно?!

Хто ж знає, що залито Раптом мінералка, а ти синтетику бахнешь. Краще звичайно тоді зробити заміну масла.

Зрозумів, спасибі)) незабаром обов’язково займуся цією справою))

Та не за что.Ето правильно, краще не затягувати надовго)

1,8 літра туди треба. а з приводу масла я б особливо не морочився лиж б по в’язкості подходіло.по суті що таке коробка в ВАЗ? купа шестерень і все, нічого особливого)))

У коробці класики синхронізатори з міді, від GL-5 вони “розсипаються” швидше.

згадайте що таке “нігрол” і що ось на цій рідині раніше їздили і ніби як нічо не розсипалося, до сих пір радянські коробки їздять))) а Гавен “тад-17” в ті роки вважався просто нереально крутим маслом яке було тільки у обраних

Був час =))) Так я і сам заливав GL-5 в коробку, проїздив рік, що далі з нею було не в курсе.Но в свою нинішню тільки як рекомендовано заводом.Так що господар пан)

а від подвійного допуску швидше розсиплються синхронізатори?) Універсальне напівсинтетичне трансмісійне масло. Відноситься до класифікації TDL. Total Drive Line. для всіх типів приводу. Підходить для більшості трансмісійних агрегатів: від синхронізованих і не синхронізованих КПП, до редукторів з гіпоїдним зачепленням, завдяки наявності подвійного допуску API GL-4 / 5масло ліквімолі

Чи не швидше ніж від GL-5.Я по масел не спец, затверджуватиметься не буду.Еслі вже купив і хочеться залити, лей. (Була раніше книга з заводу до автомобіля 2105, спирався на неї.) Є ще сайт (www.newchemistry. ru / printletter.php? n_id = 6508), наскільки інформація вірна не скажу, але допуск масла “ESSO GEAR OIL TDL GL-4/5” є.

а від подвійного допуску швидше розсиплються синхронізатори?) Універсальне напівсинтетичне трансмісійне масло. Відноситься до класифікації TDL. Total Drive Line. для всіх типів приводу. Підходить для більшості трансмісійних агрегатів: від синхронізованих і не синхронізованих КПП, до редукторів з гіпоїдним зачепленням, завдяки наявності подвійного допуску API GL-4 / 5масло ліквімолі

Є рекомендація заводу, яку напевно “ні з повітря висмоктали”, а після проведення тестів. На мою думку слід її дотримуватися. А вже далі як знаєте, лийте хоч ТАД-17, ваш автомобіль.

згадайте що таке “нігрол” і що ось на цій рідині раніше їздили і ніби як нічо не розсипалося, до сих пір радянські коробки їздять))) а Гавен “тад-17” в ті роки вважався просто нереально крутим маслом яке було тільки у обраних

згадайте що таке “нігрол” і що ось на цій рідині раніше їздили і ніби як нічо не розсипалося, до сих пір радянські коробки їздять))) а Гавен “тад-17” в ті роки вважався просто нереально крутим маслом яке було тільки у обраних

раніше запчастини нормальної якості робили а зараз говно, так що з вибором масла варто задуматися.

У коробці класики синхронізатори з міді, від GL-5 вони “розсипаються” швидше.

Вірно тільки вони не розсипаються а розчиняються, в гл 5 багато присадок вступають в хімічну реакцію з мідь містять сплавами

Ну розсипаються спочатку в “” було, образно виразілся.Благодарю.

У коробку класики потрібно заливати GL-4, в міст GL-5.Вязкость нормальна. Якщо не помиляюся, в 5-МКПП 1.6 літра олії. Я заливаю поки до рівня заливної пробки не підніметься.

З приводу подвійного нічого не скажу. Завжди заливаю GL-4.

GL-4 заливають в передній привід, в класику наскільки пам’ятаю GL-5. Подвійний допуск це нормально, сміливо лей якщо є.

ось що пишуть. Універсальне напівсинтетичне трансмісійне масло. Відноситься до класифікації TDL. Total Drive Line. для всіх типів приводу. Підходить для більшості трансмісійних агрегатів: від синхронізованих і не синхронізованих КПП, до редукторів з гіпоїдним зачепленням, завдяки наявності подвійного допуску API GL-4/5

У КПП класики і є гіпоід ніби як. Для гіпоіда GL-5. Я собі теж залив з подвійним допуском через самоблок і все кермо. Тільки радує. 🙂

Гіпоїдна передача це різновид конічної зі зміщенням валів. І де вона там?

Згоден, бовкнув. 🙂 Це в редукторах. Я на ПП тільки їздив, з класикою туго. 🙂

у мене таке, рік на ньому політ нормальний, а тисячу разів краще того гівна чорного, яке від туди злив, так що особливо не морочитися, ну а якщо сон пропав), то купи ще й g4, якщо гроші естьB-)

ой, мля, ну це gl4 коротше :-D, в пятіступку1,6 літра але краще поддомкрать ліву сторону при затоці щоб більше ввійшло п’ятій передачі краще тільки буде, а так трохи голодувати буде:.D

ну коротше 2 літри вистачить) а подвійний допуск не піде? типо і в gl4 і gl5 можна лити.

яж тобі кажу:.D купив я собі 4 літри в міст і коробку якраз такого подвійного стандарту, вже в 1000 разів краще тад17, і рік успішно його використовую

Прописане для класики Тад.17 якраз йде класу gl5 і міст і в коробку. Так що сміливо лей, навіть не парся на цю тему. Для поліпшення змащувальних властивостей можеш додати по тюбику присадки типу Mannol additive.

Для класики прописано? прописано в короб gl4 в міст gl4 / 5 тад зараз хоч випускають ?, а присадки не рекомендую

Так прописано) це зараз різноманітність що не знаєш що залити, а в книжці до ваз при союзі, так і писали. масло трансмісійне Тад-17 і все, на цьому перелік закінчено)) Тад і зараз випускають, але є вибір і краще вже. Від молибденовой добавки в 20мл для шестерень тільки одні плюси, це не мотор))

ну це в старій книжці, прописано, тад взимку “замерзає”)

Зараз звичайно масла краще є.) Я коли залив, у себе, синтетику Castrol Syntrax Universal Plus 75w90 з добавкою Manol additiv після Тад-17, взагалі враження було що причіп відстебнув))

Так прописано) це зараз різноманітність що не знаєш що залити, а в книжці до ваз при союзі, так і писали. масло трансмісійне Тад-17 і все, на цьому перелік закінчено)) Тад і зараз випускають, але є вибір і краще вже. Від молибденовой добавки в 20мл для шестерень тільки одні плюси, це не мотор))

Категорично забороняється заливати масла з молібденовими присадками в зубчасті передачі (а особливо в обгонні муфти), якщо вони оборотні. Порошок сульфату молібдену (а саме він використовується в якості добавок) за своєю структурою схожий з лусочками графіту. Що відбувається, коли цей порошок додають в масло: ці частинки проникають в усі западини на поверхнях, що труться зубів шестерень, валів, підшипників і т. Д., Накопичуються там і ущільнюються, тобто за рахунок цього нерівності труться як би порівнюються. І все буде ОК поки ми не змінимо напрямок обертання деталей редуктора. Оскільки ці лусочки вляглися в одному напрямку, то при зміні напрямку обертання їх почне гладити проти “шерсті” вони задеруть назустріч і станеться заклинювання, ну а далі все “по феньшую”. Тому ні в КПП, ні в редуктор заднього моста можна додавати молібденові присадки.