Чистка дросельної заслінки Nissan Almera Classic

Очищення і ремонт дросельної заслінки

Дросельна заслінка розташовується у впускний трубі між двох деталей, колектором зверху і повітряним фільтром знизу. Дістати її можна після нескладних дій: знімається верхня частина впускної труби (разом з резонатором) і фішка, потім відкручуються 4 гвинта на кутах решти труби. Далі можна витягувати заслінку і приступати до чищення.

чистка, дросельної, заслінки, nissan, almera

Чистка дросельної заслінки проводиться просто.

Для цієї нехитрої процедури досить використовувати синтетичні рідини, які використовуються для видалення продуктів горіння, бруду і пилу з різних деталей двигуна (наприклад, можна користуватися засобами для карбюратора, циліндрів).

Наносити їх бажано ганчіркою з фібри або іншої тканини, яка не залишає сліди на металі. Спочатку потрібно очистити саму заслінку, потім весь дросель, а потім варто звільнити від бруду стінки труби. Бажано опуститися в її глиб до тих пір, поки дістають пальці. Це дозволить заслінки легко здійснювати роботу без будь-яких перешкод.

Іноді при проведенні профілактики або при зносі проводиться заміна ущільнюючих кілець дроселя. Це здійснюється простіше, ніж можна подумати. Попередньо купивши деталь, потрібно після очищення заслінки зняти старі кільця з дроселя (в залежності від ступеня зносу їх можна залишити на екстрену заміну або викинути) і поставити нові.

Купувати краще всього гумові деталі, вироблені в місті Балаково, оскільки місцеві підприємства в даному сегменті є одними з кращих у Східній Європі.

Після всіх перерахованих вище процедур всі деталі потрібно поставити на місце у зворотному порядку.

Адаптація дросельної заслінки Nissan Almera

Споживання палива будь-якого ДВС залежить від роботи невеликого регулятора, який визначає кількість подачі пального. Йдеться, звичайно, про дросельної заслінки. Ця деталь, незважаючи на скромні розміри, є механізмом досить складним, оскільки вона здатна підлаштовуватися під режим водіння. Нерідко виникає проблема, через яку дросель регулює подачу палива невірно. У таких випадках проводиться навчання заслінки, в ході якого деталь підлаштовується під той чи інший стиль водіння.

навчання елемента

Двигуни внутрішнього згоряння Nissan Almera N16, Classic і G15 схожі за своєю загальній структурі, тому процес адаптації дросельної заслінки до нового режиму водіння однаковий для всіх трьох моделей. Даний процес зажадає великого терпіння і посидючості від водія, оскільки вивіряти потрібно кожну секунду. Перед початком навчальних процедур важливо виконати ряд дій, які спрямовані на підготовку двигуна. По-перше, важливо дотримуватися температурного режиму двигуна. Для цього треба запустити агрегат, прогріти і на 5-10 хвилин заглушити. Це дозволяє довести температуру до 70-90 градусів, необхідних для успішного навчання. Важливо також вимкнути пічку, обігрів стекол і дзеркал, а також фари (можна переключити на габарітку).

Безпосередньо адаптація заслінки повинна обов’язково проводитися з секундоміром, оскільки кожен проміжок часу потрібно в точності дотримуватися.

Перший крок. заглушити мотор після повторного прогріву до 70-90 градусів на 10-15 секунд. Далі потрібно включити запалювання і почекати 3 секунди, після чого до упору натиснути і відпустити до повного підйому педаль газу. Необхідно виконати дану дію 5 раз, причому дуже швидко. Шостий раз потрібно затиснути педаль через 7 секунд після попередньої процедури і тримати її стільки, скільки потрібно для реакції індикатора “Check Engine” (до постійного загоряння пройде близько 20 секунд). Через 3 секунди потрібно швидко опустити педаль газу, після чого двигун потрібно завести. Знову очікування в 20 секунд, після чого педаль газу знову затискається 2-4 рази для перевірки стану двигуна.

На жаль, навчання дросельної заслінки Nissan Almera Classic, Н16 і Г15 може допомогти не відразу. В такому випадку є інший алгоритм. Умови підготовки залишаються колишніми. Перша частина проходить аналогічно попередньому способу: запалювання, 3, 5 і 7 секунд очікування, 6 натискань на педаль. Однак в даному випадку після того, як індикатор “Check Engine” почав блимати (9-11 секунд після 6-го вдавлення газу), потрібно відраховувати час не по секундоміром, а за кількістю «спалахів». Багатьом водіям така тактика доводиться дуже до речі.

Є ще один альтернативний варіант, але різниця в ньому за фактом полягає лише в способі відліку часу: замість постійних проміжків деякі автовласники вважають за краще запускати секундомір відразу ж з першим кроком навчання, а в подальшому лише відміряти, на який секунді потрібно зробити ту чи іншу дію.

Насправді все залежить від самого водія і його суб’єктивних відчуттів.

Чистка і переадаптация дросельної заслінки. важлива процедура з технічного обслуговування Nissan Almera. Дана деталь має ряд значимих функцій, основною з яких є регулювання подачі палива. Навчання заслінки дозволяє підлаштувати витрата під параметри, характерні для того чи іншого типу водіння. Подібна оптимізація помітно економить кошти автовласника, які він витрачає на придбання бензину.

 • подобається
 • Не подобається

Вадим Олександрович 06 Кві 2015

rust3110, це норма! за якість відео перепрошую, знімав на дешовий китайський телефон.

Almera Н16: чистка та навчання дросельної заслінки, ДМРВ, датчик холостого ходу

Nissan Almera плавають обороти Датчик холостого ходу Nissan Almera Автомобілі Nissan Almera відрізняються високою надійністю. Ці комфортні і

 • подобається
 • Не подобається

rust3110 06 Кві 2015

При холодному запуску обороти не плавают.Прі натисканні на педаль гальма обороти 650 при опусканні педалі гальма 1000-1100

 • подобається
 • Не подобається

rust3110 08 Кві 2015

Nissan Almera плавають обороти

Nissan Almera. Стрибають обертів двигуна на холостих

Плаваючі обертів холостого ходу є досить поширеною несправністю на різних автомобілях. Обороти скачуть на бензинових авто і на дизельних агрегатах, а також на двигунах з ГБО. Відзначимо, що плавають обороти на газу або на бензині на холостих досить часто через сторонньої некоректної прошивки ЕБУ. Під час їзди зазначена проблема здатна доставити масу незручностей, так як водій змушений постійно подгазовивать для того, щоб двигун не заглох в самий невідповідний момент. Далі ми розглянемо, чому скачуть обороти двигуна на холостому ходу, а також як визначити причину несправності для подальшого усунення.

Нестійкі обороти холостого ходу: причини

У нормі обороти ХХ на різних моторах можуть коливатися в діапазоні від 700 до 900 об / хв. Потрібно враховувати, що відразу після запуску холодного ДВС блок управління підвищує обороти холостого ходу, змушуючи двигун працювати в так званому «режимі прогріву». Даний режим штатний, тобто не є несправністю. Після досягнення певної температури і незначного нагрівання мотора «прогревочние» обороти падають, двигун починає працювати в звичайному режимі ХХ.

Якщо скачуть обороти двигуна на холостому ходу, тоді дана несправність виглядає подібно легкому натисканні і відпускання педалі газу, причому сам водій не натискає на акселератор. Іншими словами, холості оберти можуть бути занадто високими або нормальними, потім починають падати до такої позначки, коли двигун майже глухне. Після цього мотор знову «підхоплює», стрілка на тахометрі знову піднімається і скачки в вигляді підвищення і зниження оборотів повторюються. Зазвичай несправність проявляється кілька хвилин, частіше на холодному двигуні, після чого зникає до наступного запуску. Також можливий варіант, коли поломка присутній постійно і незалежно від ступеня прогріву двигуна, тобто обороти плавають постійно після відпускання педалі газу і переходу ДВС в режим роботи на ХХ.

Причин для такого нестабільного холостого ходу буває багато. Серед них можна виділити кілька основних. Перш за все, необхідно враховувати тип встановленого двигуна і його систему харчування: карбюратор, інжектор, дизельний мотор.

На моторах з карбюратором більшість проблем вирішується шляхом чистки і налаштування зазначеного дозуючого пристрою.

Холостий хід двигуна на карбюраторі необхідно регулювати, так як настройки мають властивість збиватися під час активної експлуатації ТЗ. Також слід звернути увагу на те, щоб в карбюраторі не відбувалося значного збідніння паливно-повітряної суміші. На окрему увагу заслуговує електромагнітний клапан карбюратора. Характерною ознакою його поломки є відмова двигуна працювати на холостих обертах без підсосу. Необхідно також виключити можливість підсмоктування повітря в карбюратор, що також може сильно збіднювати суміш. В результаті мотор троїть, обороти скачуть, двигун починає глухнути. Під час маніпуляцій з карбюратором слід перевіряти ступінь забрудненості жиклерів, прочищати канали холостого ходу, оцінити рівень палива в камері поплавця і т.д. Кінцевою метою є нормальна подача повітря і палива в карбюратор, в результаті чого склад суміші буде оптимальним для режиму ХХ. В процесі експлуатації жиклери карбюратора вимагають періодичної очистки, паралельно з цим потрібно перевірити стан повітряного фільтра і замінити сильно забруднене елемент.

Тепер кілька причин, за якими обороти скачуть на инжекторном двигуні. Як відомо, сучасні авто з таким двигуном припускають оснащення електронним уприскуванням палива під керуванням ЕСУД. Така система управління конструктивно має безліч датчиків, завдяки яким визначається склад паливної суміші на різних режимах роботи ДВС. Цілком очевидно, що вихід з ладу або помилкові дані від будь-якого датчика можуть призводити до плаваючих оборотів на холостому ходу. Іншими словами, електронний блок управління (ЕБУ) не отримує достовірної інформації або отримує дані з перебоями, в результаті чого обороти скачуть на холостих. У списку можливих несправностей слід виділити:

Запалювання і неполадки в даній системі. Необхідно перевіряти високовольтні дроти, свічки запалювання та інші елементи. Впуск. Несправності в впуску можуть бути пов’язані з датчиком ДМРВ, забрудненим фільтром, підсмоктуванням повітря. Регулятор холостого ходу. Вихід з ладу або збої в роботі даного пристрою закономірно призводять до нестійким оборотам двигуна на ХХ. Система рециркуляції відпрацьованих газів ЄДР. Проблеми з EGR викликають порушення в складі паливно-повітряної суміші, що також впливає на стабільність обертів ДВС. Якщо обороти скачуть на холостому ходу, тоді перевірки слід починати з РХХ. Місцем розташування регулятора зазвичай є область поряд з датчиком положення дросельної заслінки ДПДЗ. Перевіряти вказаний пристрій можна за допомогою його заміни на завідомо справний або ж за допомогою мультиметра. Для перевірки мультиметром слід дізнатися робочий опір, після чого виміряти опір регулятора тестером. Відхилення від норми вкажуть на можливу поломку регулятора холостого ходу.

У тому випадку, якщо діагностика регулятора показує його працездатність, тоді слід продовжити перевірку. Наступним елементом є датчик масової витрати повітря ДМРВ. Для перевірки слід відключити роз’єм живлення від ДМРВ, після чого потрібно запустити силовий агрегат. У режимі холостого ходу обороти можуть піднятися до позначки близько 1200-1500 об / хв. Стійка робота ДВС з відключеним датчиком масової витрати повітря і поліпшена динаміка розгону при їзді вкаже на те, що обороти можуть плавати через неполадки ДМРВ.

Що стосується клапана EGR, дане рішення дозволяє повернути назад у впуск частина відпрацьованих газів. Це зроблено для поліпшення екологічних показників ДВЗ. Іншими словами, клапан відкриває і потім перекриває канал для подачі вихлопу назад в двигун. Вихід з ладу або «залипання» клапана призводить до того, що відпрацьовані гази з надлишком потрапляють під впуск, впливаючи на склад суміші, обороти ХХ і інші режими роботи мотора. Для нормального функціонування клапан ЄДР потрібно періодично очищати, особливо його сідло. Дизельний двигун конструктивно відрізняється від бензинового тим, що в його пристрої присутній ТНВД. З цієї причини плаваючі обороти на холостому ходу можуть виникати як в результаті неполадок, властивих бензиновим аналогам, так і в результаті проблем з насосом високого тиску. Наприклад, корозія або механічний знос рухомих елементів усередині насоса. Заїдання та інші збої призводять до того, що холості оберти на дизелі скачуть.

в списку основних систем і механізмів, які потрібно перевіряти в разі плавання оборотів на ХХ, знаходяться:

-впускная система; Система харчування; Система запалювання;.механізм газорозподілу; Система рециркуляції відпрацьованих газів;

Кожна із зазначених систем вимагає детальної діагностики. Також необхідно враховувати, що сильно забруднені інжекторні форсунки або обрив в ланцюзі їх харчування може бути причиною плаваючих оборотів, втрати потужності, троение двигуна, димності вихлопу і т.д.

З цієї причини інжектор необхідно своєчасно чистити від забруднень (кожні 30-40 тис. Пройдених км.) Шляхом промивання або видалення відкладень в ультразвукової ванні. Також слід приділяти увагу продуктивності паливного насоса і тому тиску, який він створює в паливній рампі. Забруднення сіточки бензонасоса є частою причиною нестійкої роботи двигуна, що скачуть оборотів і інших несправностей. Наостанок додамо, що в окремих випадках троение двигуна і збої в його роботі на неодружених і під навантаженням супроводжується тим, що на приладовій панелі загоряється «чек». Відзначимо, що фіксування помилки і запис несправності в пам’ять ЕБУ може полегшити пошуки несправності. Для визначення виходу з ладу або збоїв в роботі того чи іншого датчика буде досить підключити спеціальний сканер в діагностичний роз’єм автомобіля для зчитування кодів помилок і подальшої їх розшифровки.

Де розташована деталь

На автомобілях Nissan Almera Classic, G15 і N16 цей елемент знаходиться під дросельним вузлом, на корпусі повітряного фільтра. Для того щоб його демонтувати, треба приготувати хрестоподібну викрутку. Процедура заміни починається з віджимання фіксаторів, які тримають деталь, далі відкручуються кріпильні елементи (регулятор холостого ходу тримається на двох шурупах), далі йде від’єднати джгут провідний колодки від роз’єму РХХ. Перед монтажем нового регулятора слід очистити повітряний канал, місце розташування старого регулятора, а також простір, призначене для установки ущільнювального кільця. До речі, кільце ущільнювача також необхідно замінити і перед установкою змастити тонким шаром машинного масла. Процес установки проводиться в зворотній послідовності.

Датчик холостого ходу Nissan Almera

Автомобілі Nissan Almera відрізняються високою надійністю. Ці комфортні і ремонтопридатність авто ідеально підходять для вітчизняних доріг. Однак і в цих машинах виникають «незрозумілі» поломки, тобто той вид несправностей, який важко виявити і усунути «на місці». До такого виду поломок відноситься і вихід з ладу такої деталі, як датчик холостого ходу.

 • подобається
 • Не подобається

Leha37 29 Dec 2018

Чистимо дросель Almera (N16)

Збірка в зворотному порядку. Після чищення двигун заведеться не відразу, так як карбклінер не горючий. Неодружені будуть підвищені, тому адаптація дроселя обов’язково.

Процедура навчання Перед навчанням хх, повинні бути виконані наступні умови: З інструменту нам знадобиться: Ось пара фото ДЗ після зняття Ретельно все промиваємо по обидва боки.

У тому числі і впуск рессивера Збираємо все точно в зворотній послідовності і запускаємо двигун.

Як навчити дросельну заслінку на Nissan Almera n16

Дістати її можна після нескладних дій: Далі можна витягувати заслінку і приступати до чищення. Чистка дросельної заслінки проводиться.

Для цієї нехитрої процедури досить використовувати синтетичні рідини, які використовуються для видалення продуктів горіння, бруду і пилу з різних деталей двигуна наприклад, можна користуватися засобами для карбюратора, циліндрів.

Наносити їх бажано ганчіркою з фібри або іншої тканини, яка не залишає сліди на металі. Спочатку потрібно очистити саму заслінку, потім весь дросель, а потім варто звільнити від бруду стінки труби. Бажано опуститися в її глиб до тих пір, поки дістають пальці.

Це дозволить заслінки легко здійснювати роботу без будь-яких перешкод. Іноді при проведенні профілактики або при зносі проводиться заміна ущільнюючих кілець дроселя.

Це здійснюється простіше, ніж можна подумати. Попередньо купивши деталь, потрібно після очищення заслінки зняти старі промивка дросельної заслінки Nissan Almera n16 з дроселя залежно від ступеня зносу їх можна залишити на екстрену заміну або викинути і поставити нові. Купувати краще всього гумові деталі, вироблені в місті Балаково, оскільки місцеві підприємства в даному сегменті є одними з кращих у Східній Європі.

Після всіх перерахованих вище процедур всі деталі потрібно поставити на місце у зворотному порядку. Навчання елемента Двигуни внутрішнього згоряння Nissan Almera N16, Classic і G15 схожі за своєю загальній структурі, тому процес адаптації дросельної заслінки до нового режиму водіння однаковий для всіх трьох моделей.

Від’єднуємо вентиляційні шланги блакитні стрілки 4. Послаблюємо хомут на дроселі та відстібаємо верхню кришку повітряного фільтра червоні стрілки. На перших трьох фото стрілки вказують на одні й ті ж точки тільки з різних ракурсів.

В результаті маємо: Якщо треба повторюємо процедуру. Щоб чистка була більш ефективною заслінку можна акуратно відкривати, натискаючи пальцем на верхню половинку.

Чистка дросельної заслінки Nissan Almera

Обороти у мене були околопока бігав налаштовував камеру стали як на фото Далі найцікавіше. навчання. Гріється машина швидко грів до робочої температуриколеса прямо, включаємо у кого евросвет габарити і відключаємо ВСЕ джерела споживання електроенергії.

Поверніть перемикач запалювання “ON” і почекайте не менше 2 секунд. Поверніть перемикач запалювання “OFF” зачекати щонайменше 10 секунд.

процедура навчання

Перед навчанням хх, повинні бути виконані наступні умови:-двигун і КПП повинні бути прогріті / Температура двигуна повинна бути 70-95 град, інакше не навчиться (ось це зловити важко!). якщо КПП автомат, поставити на Р.-перемикач світла на OFF, якщо немає «денного» світла; якщо є на габаріти.- вимкнути пічку і обігрів заднього скла перед безпосередньо навчанням.

Тепер сама процедура навчання, для неї потрібні годинник з секундоміром, всі описані нижче тимчасові інтервали треба виконувати дуже точно! Отже: 1) виключити запалювання (заглушити мотор) після всіх прогревов як мінімум на 10 сек.2) переконавшись, що педаль газу відпущена, включити запалювання (ключ в положення ON, мотор не заводити) і чекати 3 сек.3) протягом 5 сек швидко натиснути (до упору!) і відпустити педаль газу 5 раз.4) через 7 сек натиснути до упору і тримати педаль газу до тих пір, поки жовта лампочка CНЕСK ENGINE не стане блимати (

20 сек) 5) через 3 сек після постійного загоряння лампи відпустити педаль газа.6) завести двигун (якщо глухне, повторити запуск) і чекати 20 сек.- газануть 2-3 рази і переконається, що мотор повертається на нормальниехолостие.Пункти 1 5 виконуються на включеному запалюванні і заглушеному двигуні. Пункт 6. заводите мотор

На дорестайлінгових N16 процедура навчання зовсім інша. Успіх її виконання дуже залежить від забрудненості регулятора ХХ, параметрів датчика масової витрати повітря. навантаження від АКПП, у кого вона є. В реалі доводиться наполегливим гвинтом відкривати дросель з відповідним переміщенням датчика положення дроселя. Без відповідного досвіду і наявності CONSULTa я б не рекомендував займатися цим самостійно. Втім. сама процедура ось: ПОЧАТКОВІ УМОВИ: 1. Напруга батареї 12.9 на ХХ2. Температура від 70 до 99 град3. Селектор в P або N (АКПП) 4. Електричні навантаження вимкнені (кондиціонер, фари. Обігрів заднього скла, машини з «евросвет». включити габарити) 5. Кермо в середньому положенні. колеса прямо.6. Перед навчанням їздити на машині 10 мін.7. Вентилятор радіатора не повинен сработать.САМО НАВЧАННЯ: 1. Включити запалювання на 1 сек і потім вимкнути на 10сек.2. Завести і прогріти до 70 99 град3. Заглушити і чекати більше 9 сек.4. Завести і тримати на ХХ понад 28 сек.5. Зняти коричневий роз’єм датчика положення дроселя, потім одягнути назад протягом 5 сек.6. Чекати 20 сек.7. Переконатися. що ХХ в межах норм МКПП 650-750; АКПП 750-850.8. «Газануть» 2-3 рази і переконатися. що обороти ХХ повертаються до вищевказаної норме.7. Переконатися, що ХХ в межах норми

Хвилинку.

Увімкніть файли cookie і перезавантажте сторінку.

Цей процес автоматичний. Ваш браузер найближчим часом перенаправить вас на запитаний контент.

Вступ

Nissan Almera. компактний автомобіль серед моделей Nissan в Європі. Це свого роду Nissan Pulsar, але адаптований для європейського ринку. З 2000 року з’явилося друге покоління. Це той же Nissan Bluebird Sylphy, але теж адаптований для Європи. У 2006 році на зміну Almera прийшла Tiida, але в деяких країнах під маркою Almera продовжують випускати такі моделі, як Renault, Samsung SM3, Nissan Latio і інші.В європейському модельному ряду Almera розмістилася між Nissan Micra і Nissan Teana / Primera.

Основними конкурентами Almera є такі компактні автомобілі, як Ford Focus, Toyota Corolla, Honda Civic, Opel Astra, Hyundai Elantra, Mitsubishi Lancer, Skoda Octavia і інші. Двигуни Almera мають повністю атмосферне рядний 4-циліндровий двигун. Під капотом першого покоління можна знайти такі двигуни, як GA14DE, GA16DE і, звичайно ж, SR20DE. Друга версія Almera використовує QG15DE і QG18DE.Помімо бензинових двигунів використовувалися також дизельні CD20, YD22DDTi. Також іноді може зустрічатися французький двигун K9K від Renault.

Хочете дізнатися що-небудь нове про двигуни Almera? Тоді просто виберіть свою модель нижче. Ми розповімо вам їх характеристики, проблеми, загальні несправності і ремонт. А також ви дізнаєтеся, яке масло використовувати, інтервали його заміни і обсяг. Крім того, ви дізнаєтеся термін служби двигуна, як збільшити його потужність і багато іншого.

Як навчити дросельними заслінки Nissan Almera N16

Розглянемо як почистити дросельну заслінку на Альмера N16 і двигуном QG15, а так само як після етго навчити дросельними заслінки Nissan Almera.

Від’єднуємо роз’єм і палять ДРМВ (жовті стрілки) 2. Від’єднуємо роз’єм і палять дроселя (зелені стрілки) 3. Від’єднуємо вентиляційні шланги (блакитні стрілки) 4. Послаблюємо хомут на дроселі та відстібаємо верхню кришку повітряного фільтра (червоні стрілки).

На перших трьох фото стрілки вказують на одні й ті ж точки тільки з різних ракурсов.В результаті маємо:

і змиваємо бруд з дросельної заслінки

Протираємо дросельну заслінку чистою ганчіркою. Якщо треба повторюємо процедуру.Чтоби чистка була більш ефективною заслінку можна акуратно відкривати, натискаючи пальцем на верхню половинку. В результаті маємо:

Збірка в зворотному порядку. Після чищення двигун заведеться не відразу, так як карбклінер не горючий. Неодружені будуть підвищені, тому адаптація дроселя обов’язково.

Як навчити дросельну заслінку на Nissan Almera Classic

навчання елемента

Двигуни внутрішнього згоряння Nissan Almera N16, Classic і G15 схожі за своєю загальній структурі, тому процес адаптації дросельної заслінки до нового режиму водіння однаковий для всіх трьох моделей. Даний процес зажадає великого терпіння і посидючості від водія, оскільки вивіряти потрібно кожну секунду. Перед початком навчальних процедур важливо виконати ряд дій, які спрямовані на підготовку двигуна. По-перше, важливо дотримуватися температурного режиму двигуна. Для цього треба запустити агрегат, прогріти і на 5-10 хвилин заглушити. Це дозволяє довести температуру до 70-90 градусів, необхідних для успішного навчання. Важливо також вимкнути пічку, обігрів стекол і дзеркал, а також фари (можна переключити на габарітку).

Безпосередньо адаптація заслінки повинна обов’язково проводитися з секундоміром, оскільки кожен проміжок часу потрібно в точності дотримуватися.

Перший крок. заглушити мотор після повторного прогріву до 70-90 градусів на 10-15 секунд. Далі потрібно включити запалювання і почекати 3 секунди, після чого до упору натиснути і відпустити до повного підйому педаль газу. Необхідно виконати дану дію 5 раз, причому дуже швидко. Шостий раз потрібно затиснути педаль через 7 секунд після попередньої процедури і тримати її стільки, скільки потрібно для реакції індикатора “Check Engine” (до постійного загоряння пройде близько 20 секунд). Через 3 секунди потрібно швидко опустити педаль газу, після чого двигун потрібно завести. Знову очікування в 20 секунд, після чого педаль газу знову затискається 2-4 рази для перевірки стану двигуна.

На жаль, навчання дросельної заслінки Nissan Almera Classic, Н16 і Г15 може допомогти не відразу. В такому випадку є інший алгоритм. Умови підготовки залишаються колишніми. Перша частина проходить аналогічно попередньому способу: запалювання, 3, 5 і 7 секунд очікування, 6 натискань на педаль. Однак в даному випадку після того, як індикатор “Check Engine” почав блимати (9-11 секунд після 6-го вдавлення газу), потрібно відраховувати час не по секундоміром, а за кількістю «спалахів». Багатьом водіям така тактика доводиться дуже до речі.

Є ще один альтернативний варіант, але різниця в ньому за фактом полягає лише в способі відліку часу: замість постійних проміжків деякі автовласники вважають за краще запускати секундомір відразу ж з першим кроком навчання, а в подальшому лише відміряти, на який секунді потрібно зробити ту чи іншу дію.

Насправді все залежить від самого водія і його суб’єктивних відчуттів.

Чистка і переадаптация дросельної заслінки. важлива процедура з технічного обслуговування Nissan Almera. Дана деталь має ряд значимих функцій, основною з яких є регулювання подачі палива. Навчання заслінки дозволяє підлаштувати витрата під параметри, характерні для того чи іншого типу водіння. Подібна оптимізація помітно економить кошти автовласника, які він витрачає на придбання бензину.

Адаптація дросельної заслінки Nissan Almera

Споживання палива будь-якого ДВС залежить від роботи невеликого регулятора, який визначає кількість подачі пального. Йдеться, звичайно, про дросельної заслінки. Ця деталь, незважаючи на скромні розміри, є механізмом досить складним, оскільки вона здатна підлаштовуватися під режим водіння. Нерідко виникає проблема, через яку дросель регулює подачу палива невірно. У таких випадках проводиться навчання заслінки, в ході якого деталь підлаштовується під той чи інший стиль водіння.

Навчання дросельної заслінки. Nissan Almera Classic, 1.6 л., 2011 року на DRIVE2

Після заміни свічок вирішив заново навчити дросель. Ну і про всяк випадок. скинув патрубок, пару трійку раз пшикнув карбшокера (ОБОВ’ЯЗКОВО ПОТРІБНО піддомкратити ПРАВУ СТОРОНУ ЩОБ КАРБ випливає), витер все не чіпаючи заслінку.

Спочатку потрібно прогріти двигун до температури вище 70 градусів. Зробити це не так просто))) Добре що є сигналізація з датчиком. Але. Потрібно не їхати, а просто стояти. Так нагрів буде швидше. Я поїздив. результат 62 градуса.

Включив запалювання на 2 секунди. Вимкнув на 10 сек. І так 5 раз.2. Включив запалювання, відрахував 3 секунди, натиснув 5 разів на педаль газу до упору, відпустив. Почекав 7 секунд після останнього натискання, і затиснув газ до упору і чекаю поки Check Engine не почне блимати. Блимає, потім чекаю продовжую поки він не закінчить блимати. Як тільки закінчив, відпустив газ і заводжу. Стрілка почне плавати вгору вниз. Після того як вона заспокоїться, можна пару раз газануть до відсічення і перевірити чи стає вона назад в 700 оборотів. Не знаю як у кого. холостий у мене 700, D. 600. Ось і все)))

P.S. Не шкодуйте грошей на хороший промаслений повітряний фільтр. Він реально вирішує важливу задачу)))

Очищення і ремонт дросельної заслінки

Дросельна заслінка розташовується у впускний трубі між двох деталей, колектором зверху і повітряним фільтром знизу. Дістати її можна після нескладних дій: знімається верхня частина впускної труби (разом з резонатором) і фішка, потім відкручуються 4 гвинта на кутах решти труби. Далі можна витягувати заслінку і приступати до чищення.

Чистка дросельної заслінки проводиться просто.

Для цієї нехитрої процедури досить використовувати синтетичні рідини, які використовуються для видалення продуктів горіння, бруду і пилу з різних деталей двигуна (наприклад, можна користуватися засобами для карбюратора, циліндрів).

Наносити їх бажано ганчіркою з фібри або іншої тканини, яка не залишає сліди на металі. Спочатку потрібно очистити саму заслінку, потім весь дросель, а потім варто звільнити від бруду стінки труби. Бажано опуститися в її глиб до тих пір, поки дістають пальці. Це дозволить заслінки легко здійснювати роботу без будь-яких перешкод.

Іноді при проведенні профілактики або при зносі проводиться заміна ущільнюючих кілець дроселя. Це здійснюється простіше, ніж можна подумати. Попередньо купивши деталь, потрібно після очищення заслінки зняти старі кільця з дроселя (в залежності від ступеня зносу їх можна залишити на екстрену заміну або викинути) і поставити нові.

Купувати краще всього гумові деталі, вироблені в місті Балаково, оскільки місцеві підприємства в даному сегменті є одними з кращих у Східній Європі.

Після всіх перерахованих вище процедур всі деталі потрібно поставити на місце у зворотному порядку.

Чистка та навчання (TECU3) дросельної заслінки. Nissan Almera Classic, 1.6 л., 2011 року на DRIVE2

Зробити це, я хотів ще місяці 2 назад, але через злизаного болта, вийшло тільки зараз

Ось він! Хто буде перший раз чистити, заводський затяжку там о-го-го, будьте гранично акуратними.

І що ми бачимо. Пробіг 43000. Не сильно, але і чистої її не назвати!

А тепер заради чого все це затівалося. Вже давно купив я ось такий кабель:

Йде в комплекті з диском, диск можна відразу викинути, він нам не потрібен.

Далі нам будуть потрібні. ПО і драйвера до нему.Программу беремо звідси качаємо обов’язково TECU3v3.5.0.2. з іншими проблеми, які я сьогодні на собі випробував. Вам цього не треба)

На цьому ж сайті знаходимо драйвер. Натискаємо на вкладку Адаптери, вибираємо наш кабель і качаємо драйвер, показаний на фото

Підключаємо кабель до ноуту, до авто поки не треба і встановлюємо показаний драйвер.

Заходимо в уст-ва і принтери в панелі управління і дивимося який COM порт присвоєно нашому адаптера

Вискакує віконце, адаптер вибираємо як на фото, СОМ порт, той який відобразився у вас в панелі управління і натискаємо на дискетку (зберегти)

Далі підключаємо кабель до авто. І запускаємо двигун.

Перший справою робимо скидання, інакше ДЗ може не навчитися

Двигун повинен бути прогрітий, все енергоспоживачі вимкнені, якщо є ДГЗ, включаємо габарити, коротше все Тож усе це знають. Після чого можемо запускати.

Думаю цей спосіб буде працювати на більшості ниссанов. Постарався якомога докладніше описати весь процес, сподіваюся БЖ буде корисним. Кому було цікаво, дякуємо лайками)

У зв’язку з тим, що останнім часом не вдається завантажити ПЗ з сайту викладаю посилаючись для скачування

процедура навчання

Спочатку ми повинні навчити відпущеного положення педаль акселератора.

Переконайтеся, що педаль акселератора повністю відпущена.

Поверніть запалювання в положення ON і почекайте не менше 2 секунд

Поверніть ключ запалювання в положення OFF і почекайте не менше 10 секунд

Поверніть запалювання в положення ON і почекайте не менше 2 секунд

Поверніть ключ запалювання в положення OFF і почекайте не менше 10 секунд

Промивання дросельної заслінки Nissan Almera Classic (Nissan Almera Classic)

Деякі автовласники проводять промивання дросельної заслінки Nissan Almera Classic (Nissan Almera Classic) самостійно, не турбуючись про те, що чистка можлива лише в одному випадку. якщо власник машини сам досвідчений механік. Це дбайлива процедура і зберегти цілісність механізму обов’язково!

Дросельна заслінка Nissan Almera Classic (Nissan Almera Classic) розташовується перед впускним колектором системи, і призначення її. необхідний доступ повітря до колектора. Повітря разом з паливом надходить в камеру згоряння, обсяг даної суміші збільшується. А це означає, що збільшується і потужність двигуна Nissan Almera Classic (Nissan Almera Classic). Положення дросельної заслінки регулюється натисканням на педаль, яка пов’язана за допомогою механічного приводу, або заслінка регулює повітря при рульовому управлінні. Наскільки важлива ця конструкція для системи, наші фахівці нагадують водіям постійно.

Заміна дросельної заслінки Nissan Almera Classic (Nissan Almera Classic) потрібно тільки при механічних пошкодженнях. Стежити за працездатністю цього механізму необхідно в будь-яких випадках, не забуваючи про візуальної перевірки

Чистка дросельної заслінки необхідна при наявності забруднень і, відповідно, при наступних ситуаціях:

 • Поява провалів при холостому ході;
 • Поява плаваючих оборотів при холостому ході;
 • Виникнення смикань авто на малій швидкості.

Промивання дросельної заслінки Nissan Almera Classic (Nissan Almera Classic). робота, яку зручніше довірити Автофахівці. Необхідно провести звільнення корпусу від повітряної гофри, правильне від’єднання тросів і шлангів. Фахівці нашого сервісу якісно проведуть цю роботу на холодному механізмі. Якщо Ви віддали промивку заслінки в руки фахівця, то обов’язково буде перевірений обсяг вихідний рідини, і тільки після даної перевірки робота буде проведена в суворій послідовності.

Очищення дросельної заслінки Nissan Almera Classic (Nissan Almera Classic) і конструкцій здійснюється за допомогою спеціальних аерозолів. Підстава впускного колектора очищається також спеціальним чином з заміною робочих прокладок на нові. Якщо майстер виявив відхилення в роботі системи, можуть знадобитися інші операції, а також заміна датчика дросельної заслінки.

Любителі експериментів часто використовують для очищення різного роду щітки, дуже часто просто пошкоджуючи датчики, стираючи захисний шар і расслаівая ущільнювачів. У нашому автоцентрі Nissan Almera Classic (Nissan Almera Classic) не допускається подібний підхід, ніяких шкідливих впливів на площину і різьблення елементів не будет.Очістка дросельної заслінки буде проведена з попереднім оглядом і дбайливо.

Рекомендації з чищення ДЗ

При самостійному чищенні дросельної заслінки Almera G15 дуже важливо не пошкодити механізм. Для цього рекомендується уникати таких ситуацій:

Дросельна заслінка

 • Виробляти очищення механізму при прояві найменших непрямих ознак забруднення.
 • Здійснювати очищення без зняття ДЗ. Така методика дозволяє тільки видалити нагар з заслінки, а внутрішня порожнину камери і каналів не чистий.
 • Докладати надмірних зусиль при терті дрантям по дзеркалу ДЗ. Це може призвести до виведення з ладу як самої заслінки, так і датчика її положення.
 • Застосовувати для очищення жорсткі щітки замість м’якої дрантя. Це обумовлено тим, що на ДЗ завдано молібден, який надає гладку структуру. Досить часто, вказане покриття плутають з нагарні шаром. Після його видалення, заслінка може працювати некоректно або заклинювати.
 • Якщо перед демонтажем ДЗ не були виконані операції по вилученню проведення операцій по її навчання, то після чищення знадобиться правильно налаштувати механізм. Це необхідно для виставлення обертів холостого ходу.

Частка ДЗ Almera G15 проводиться з періодичністю 30-50 тис. Км пробігу.

Самостійно чистимо дросельну заслінку Almera G15

Дросельна заслінка Almera G15 важлива частина системи подачі повітря. Від її стану залежить стабільна робота двигуна. При скупченні бруду на заслінки (у вигляді нагару) будуть проявлятися такі ознаки:

 • проблематичний пуск мотора;
 • плавають обороти холостого ходу;
 • збої в роботі мотора;
 • зависання обертів мотора в різних режимах роботи;
 • холостий хід Almera G15 провалюється в момент зупинки.

Дросельна заслінка

Міняємо кільця ущільнювачів дросельного вузла і встановлюємо

Після демонтажу дросельної заслінки Nissan Almera G15, оцінюємо стан ущільнюючих гумових кілець на патрубку. При виявленні пошкодження прокладки або втрати еластичності міняємо їх. Для цього:

 • За допомогою викрутки з плоским жалом піддягаємо непридатну прокладку і витягаємо з посадкового місця. Зазначена операція аналогічна для двох сторін патрубка ДЗ. З одного боку здійснюється з’єднання з ресивером, а з іншого з корпусом повітряного фільтра.
 • Встановлюємо дросельний вузол, дотримуючись зворотну послідовність дій.
 • Для зниження опору нових прокладок патрубка ДЗ, змащуємо їх селіконом.

При монтажі кожуха повітряного фільтра, зверніть увагу на стан ущільнювальної гумової втулки, яка з’єднує корпус зі штуцером ГБЦ. При необхідності замініть її.

Зняття і чистка дросельної заслінки

Частка ДЗ Almera G15 проводиться за допомогою наступного інструменту:

 • біта Torx T25;
 • викрутка з плоским жалом;
 • головка E8;
 • торцева головка на 8;
 • тріскачка і подовжувач;
 • ганчір’я;
 • засіб для чищення.

Щоб після очищення ДЗ не виконувати її навчання, слід попередньо від’єднати джерела напруги.

Дляотключіте мінусову клему від акумуляторної батареї, після чого включіть підсвічування і перемкнути керуючий важіль з ближнього на дальнє світло. Далі можна приступати до демонтажу.

Причини забруднення дросельного вузла

До забруднення дросельної заслінки Almera G15 сприяють:

Застосування палива низької якості. супроводжується потраплянням опадів в ДЗ, що призводить до утворення нагару.

Несвоєчасна заміна паливного фільтра. в фільтруючому елементі з часом накопичується бруд, яка може просочитися в паливний контур через втрату властивостей фільтра.

Брудний паливний фільтр

Проникнення пилових частинок у впускний контур. може статися в результаті порушення цілісності воздуховода або скупченні великої кількості бруду в повітряному фільтрі.

Насичення картерних газів олійною пилом. головний фактор скупчення масла на дросельної заслінки. Проникнення пилу і масла в камеру згоряння відбувається через клапанну кришку з вентиляційної системи картерів газів.

Щоб збільшити інтервал між чистками дросельної заслінки Almera G15, вчасно міняйте паливний і повітряний фільтри, а також користуватися якісним бензином.

Дуже брудний повітряний фільтр

Чистка та навчання дросельної заслінки Almera Classic

Інструкція не моя, просто вирішив скопіювати “до себе ближче”, щоб при нагоді було легше знайти. Мені дросельну заслінку промивали вже два рази, хоча тільки один раз це мало сенс. Другий раз розкрили, а там все чисто. Помили, раз вже все розібрали.

(Фото старе, з першої промивки. Поставив просто для ілюстрації). Пробіг зараз 78000 км. Думаю, на 90000 км туди матиме сенс заглянути знову. Дилер, звичайно, на кожному ТО “радить” мені заслінку помити. Бабло хочуть, що з них взяти.

Отже, інструкція не моя, але вона абсолютно правдива: Причина наростаючих відкладень на елементах впускного колектора і корпусу дросельної заслінки. неякісне (з присадками) паливо. Якщо не бажаєте постійно чистити дросельну заслінку. знайдіть хорошу заправку або використовуйте 92-й, як менш “забруднене”.

Чистити корпус заслінки можна, але будьте уважними не пошкодити при розбиранні, чищенні і складанні чогось, так як міняти доведеться корпус в зборі. він не поставляється окремо, коштує в районі 1000. Для чищення можна використовувати аерозольний очищувач карбюратора, пензлик і зубну щітку. Обов’язково очистіть торці дросельної заслінки від нагару, тк як вони забезпечують тарований (установчий) зазор для холостого ходу. Бережіть очі при роботі з аерозольним очищувачем карбюратора. Перед розбиранням, обов’язково зніміть мінусову клему з акумулятора, і накиньте її тільки після повної збірки. Цей простий прийом не дозволить системі “втратити” програму холостого ходу. Є одне “АЛЕ”! Після чистки обертів двигуна зростуть, і якщо відкладення були значними. зростуть до 1800-2000! При цьому на холостому ходу як правило спрацьовує відсічення палива і обороти двигуна будуть плавати, підійміть обертів примусово до 2500-3000 і на цьому режимі прогрійте до робочої (70-80) температури, після чого відпустіть педаль газу, і вимкніть двигун на 10 секунд, запустіть двигун і якщо двигун працює стійко на підвищених обертах дайте попрацювати на холостому ходу більше 10 хвилин. Якщо ви хочете відновити колишні обороти холостого ходу швидко, можна під’їхати до дилера і попросити прописати їх, як правило це коштує недорого і займає не більше 10 хвилин! Можна зробити все і самостійно, відповідно до інструкції.

Навчання дросельної заслінки:

Перед навчанням хх, повинні бути виконані наступні умови: Двигун і КПП повинні бути прогріті / Температура двигуна повинна бути 70-95 град, інакше не навчиться (ось це зловити важко!). якщо КПП автомат, поставити на Рпереключатель світла на OFF, якщо немає “денного” світла; якщо є на габарити вимкнути пічку і обігрів заднього скла перед безпосередньо навчанням. Тепер сама процедура навчання, для неї потрібні годинник з секундоміром, всі описані нижче тимчасові інтервали треба виконувати дуже точно! Отже: 1) виключити запалювання (заглушити мотор) після всіх прогревов як мінімум на 10 сек. 2) переконавшись, що педаль газу відпущена, включити запалювання (ключ в положення ON, мотор не заводити) і чекати 3 сек. 3) протягом 5 сек швидко натиснути (до упору!) І відпустити педаль газу 5 разів. 4) через 7 сек натиснути до упору і тримати педаль газу до тих пір, поки жовта лампочка CНЕСK ENGINE не стане блимати (

20 сек) 5) через 3 сек після постійного загоряння лампи відпустити педаль газу. 6) завести двигун (якщо глухне, повторити запуск) і чекати 20 сек газануть 2-3 рази і переконається, що мотор повертається на нормальні холості. Пункти 1-5 виконуються на включеному запалюванні і заглушеному двигуні. Пункт 6. заводите мотор.

Чистка та навчання дросельної заслінки Almera Classic

Інструкція не моя, просто вирішив скопіювати “до себе ближче”, щоб при нагоді було легше знайти. Мені дросельну заслінку промивали вже два рази, хоча тільки один раз це мало сенс. Другий раз розкрили, а там все чисто. Помили, раз вже все розібрали.

(Фото старе, з першої промивки. Поставив просто для ілюстрації). Пробіг зараз 78000 км. Думаю, на 90000 км туди матиме сенс заглянути знову. Дилер, звичайно, на кожному ТО “радить” мені заслінку помити. Бабло хочуть, що з них взяти.

Отже, інструкція не моя, але вона абсолютно правдива: Причина наростаючих відкладень на елементах впускного колектора і корпусу дросельної заслінки. неякісне (з присадками) паливо. Якщо не бажаєте постійно чистити дросельну заслінку. знайдіть хорошу заправку або використовуйте 92-й, як менш “забруднене”.

Чистити корпус заслінки можна, але будьте уважними не пошкодити при розбиранні, чищенні і складанні чогось, так як міняти доведеться корпус в зборі. він не поставляється окремо, коштує в районі 1000. Для чищення можна використовувати аерозольний очищувач карбюратора, пензлик і зубну щітку. Обов’язково очистіть торці дросельної заслінки від нагару, тк як вони забезпечують тарований (установчий) зазор для холостого ходу. Бережіть очі при роботі з аерозольним очищувачем карбюратора. Перед розбиранням, обов’язково зніміть мінусову клему з акумулятора, і накиньте її тільки після повної збірки. Цей простий прийом не дозволить системі “втратити” програму холостого ходу. Є одне “АЛЕ”! Після чистки обертів двигуна зростуть, і якщо відкладення були значними. зростуть до 1800-2000! При цьому на холостому ходу як правило спрацьовує відсічення палива і обороти двигуна будуть плавати, підійміть обертів примусово до 2500-3000 і на цьому режимі прогрійте до робочої (70-80) температури, після чого відпустіть педаль газу, і вимкніть двигун на 10 секунд, запустіть двигун і якщо двигун працює стійко на підвищених обертах дайте попрацювати на холостому ходу більше 10 хвилин. Якщо ви хочете відновити колишні обороти холостого ходу швидко, можна під’їхати до дилера і попросити прописати їх, як правило це коштує недорого і займає не більше 10 хвилин! Можна зробити все і самостійно, відповідно до інструкції.

Навчання дросельної заслінки:

Перед навчанням хх, повинні бути виконані наступні умови: Двигун і КПП повинні бути прогріті / Температура двигуна повинна бути 70-95 град, інакше не навчиться (ось це зловити важко!). якщо КПП автомат, поставити на Рпереключатель світла на OFF, якщо немає “денного” світла; якщо є на габарити вимкнути пічку і обігрів заднього скла перед безпосередньо навчанням. Тепер сама процедура навчання, для неї потрібні годинник з секундоміром, всі описані нижче тимчасові інтервали треба виконувати дуже точно! Отже: 1) виключити запалювання (заглушити мотор) після всіх прогревов як мінімум на 10 сек. 2) переконавшись, що педаль газу відпущена, включити запалювання (ключ в положення ON, мотор не заводити) і чекати 3 сек. 3) протягом 5 сек швидко натиснути (до упору!) І відпустити педаль газу 5 разів. 4) через 7 сек натиснути до упору і тримати педаль газу до тих пір, поки жовта лампочка CНЕСK ENGINE не стане блимати (

20 сек) 5) через 3 сек після постійного загоряння лампи відпустити педаль газу. 6) завести двигун (якщо глухне, повторити запуск) і чекати 20 сек газануть 2-3 рази і переконається, що мотор повертається на нормальні холості. Пункти 1-5 виконуються на включеному запалюванні і заглушеному двигуні. Пункт 6. заводите мотор.