Chevrolet Lacetti заміна масла в КПП

Вибір масла для МКПП на Chevrolet Lacetti

На автомобілі марки Chevrolet Lacetti з коробкою передач механічного типу заливають синтетичне або напівсинтетичне масло. На мінеральній основі практикують в меншій мірі. Виробник допускає заправку мінеральним тільки при істотному пробігу і підготовкою до капітального ремонту, у всіх інших випадках синтетика. Рекомендовані: API GL-4, SAE 75W90, SAE 80W90.

При самостійній покупці масла завжди керуйтеся даними в інструкції по експлуатації. Якщо заміна трансмісійного проводиться в СТО, завжди уточнюйте марку і тип масла у механіка. При необхідності змінюйте дії, надавайте своє масло для заливки.

Вибір масла для КПП на Chevrolet Lacetti

Моторні та трансмісійні масла класифікуються по системам API, SAE. Важливі показники останньої групи. в’язкість. Від того як правильно власник підбере трансміссіонку залежить тривалість ресурсу експлуатації коробки передач. Правило діє для АКПП і МКПП Chevrolet Lacetti.

Відрізнити рідина зимового типу від річного можна по букві «W». Вона завжди вказується біля цифри. Наприклад: 75W, 85W, 90W. Також розрізняйте масло для трансмісій автоматичного і механічного типів КПП. Наявність символів АТ вказує на використання в автоматичних КПП.

Щоб не нашкодити механізму трансмісії, завжди заправляйте масло з маркуванням, яка вказана в інструкції з експлуатації виробником. Безсумнівно, заливайте: Mobil ATF 3309, ATF DExron-3 / Mercon, Eneos ATF 3. Щодо інших виробників інформації про допуск немає. Дані уточнюйте в точках продажів, зіставляйте маркування, показники в’язкості.

Мотористи більшості сервісних центрів рекомендують заправляти такі типи масел. Для Chevrolet Lacetti 1.6 з двигуном F16D3: Toyota JWS 3310, VAG G055130A3, Ford WSSM2C725A. А також, Dexron III, ZF TEML. Якість виготовлення перевірено автомобілістами, повна сумісність з Chevrolet Lacetti, активний захист внутрішніх механізмів АКПП.

Перераховані модифікації рідини синтетичного і напівсинтетичного типу. Рекомендований інтервал заміни 100. 120 тис. Км. Такі дані вказує виробник. На практиці ресурс скорочується на третину, так як впливає ряд негативно впливають факторів: якість пального, температурний режим, агресивний стиль водіння, несвоєчасність проведення ТО. Мотористи з досвідом рекомендують замінювати гідравліку кожні 60 000 км. пробігу. Максимальний інтервал 80 000 км., Але не більше.

Перевірка рівня і заливка масла в АКПП на Chevrolet Lacetti

Рівень гідравліки в автомобілі Chevrolet Lacetti перевіряється щупом. Тестувати можна як на холодну, так і на гарячу. Мотористи рекомендують на прогрітий двигун, КПП. Прогріваємо мотор, переводимо селектор автомат в усі положення. Витягуємо щуп, на який нанесена градація: Cold і Hot. При достатній кількості гідравліки. фактичний рівень повинен збігатися з відміткою Hot. В іншому випадку заповните відсутню кількість.

Перед заміною масла обов’язково купите (підготуйте) нову прокладку піддону АКПП, фільтр масляний, шланг для відкачування (2 метра), синтетичне трансмісійне масло.

Роботи проводяться на оглядовому каналі (підйомнику).

 • відгвинчуємо зливний болт (пробку), сточуємо рідина в заздалегідь підготовлену порожню пластикову тару;
 • по периметру відпускаємо 11 болтів піддона картера, знімаємо його, всередині міститься грам 250 масла;
 • оглядаємо поверхню кришки піддону, очищаємо два сепаруючих магніту від нашарувань металевої стружки;
 • витягаємо старий фільтр, встановлюємо новий, замінюємо прокладку ущільнювача, збираємо конструкцію знову, затягуємо болти;
 • від’єднуємо магістральний трубопровід (зливний) від радіатора охолодження;
 • заливаємо нову синтетичну гідравліку в порожнину автоматичної коробки передач рівно в тій кількості, яка було злито. Це приблизно обсяг 2.5. 2.6 літра. Доливаємо ще один літр. Саме стільки залишилося в магістралях АКПП;
 • опускаємо шланг в пластикову ємність, запускаємо мотор, селектор переводимо в нейтральне положення. Очікуємо наповнення одного літра, глушимо двигун. Знову доливаємо літр нового масла в автоматичну коробку передач;
 • процедуру доливання. сточування проводимо стільки, скільки потрібно, щоб з шланга потекло чисте масло.

По завершенні проїжджаємо 5. 7 км. на Chevrolet Lacetti, перевіряємо рівень гідравліки. Відсутня кількість заповнюємо. На практиці, це не більше 500. 700 мл., В рідкісних випадках один літр. Часткова заміна масла в АКПП Chevrolet Lacetti (1.6) закінчена.

Масляний фільтр

Разом із заміною гідравліки потрібно поміняти масляний фільтр. Його ресурс експлуатації збігається з інтервалом заміни рідини. Виріб одноразового використання. Зовнішній металевий корпус, всередині паперовий наповнювач. Проходячи крізь папір, рідина очищається, металева стружка, домішки осідають, чисте масло циркулює всередині системи.

Водієві на замітку. Існує три типи очисних елементів, які встановлюються на автомобіль Chevrolet Lacetti: полнопроточний, частічнопроточний, комбінований. Головна відмінність кожного в механізмі фільтрації.

 • SCT: продукція німецького виробника добре себе зарекомендувала на вітчизняному ринку. Виріб стійкий до механічних пошкоджень, з хорошим елементом, що фільтрує всередині;
 • Union: японський виробник, що славиться впровадженням сучасних технологій. Очисні фільтри сертифіковані за вимогами світового стандарту ISO 9002;
 • Mann: німецький виробник, що випускає фільтри високої якості за доступною ціною для Chevrolet Lacetti.

Перевірка рівня і заливка масла в МКПП на Chevrolet Lacetti

Рівень рідини всередині МКПП можна перевірити по аналогії з АКПП. щупом. Попередньо глушимо мотор, автомобіль встановлюємо на оглядовому канал, очікуємо 10 хвилин, поки масло не осяде на дно піддону картера. З правого боку автомобіля, в області ШРУСа знаходимо контрольну пробку. болт на «13», відгвинчуємо його. Очищаємо від металевої стружки, протираємо. Якщо рівень в МКПП належний. з отвору потече масло. В іншому випадку заповните відсутню кількість.

Послідовність дій при заміні:

 • підготовчий етап: нова прокладка піддону, масло, масляний фільтр, ганчір’я, порожня пластикова ємність для зливу відпрацювання;
 • встановлюємо машину на оглядовому канал, глушимо мотор, під днищем демонтуємо захист піддону картера (4 болта на «17»);
 • в правій стороні автомобіля відгвинчуємо контрольну пробку (ключ на «13»);
 • відгвинчуємо 10 болтів піддона МКПП, підставляємо ємність для зливу відпрацювання;
 • коли рідина сточена, витягаємо стару прокладку, очищаємо поверхню, знежирюємо, укладаємо нову, прикручуємо кришку піддону картера;
 • в коробку заливаємо рівно 1.8 літра нового гідравлічного масла, закручуємо контрольну пробку.

Проїжджаємо на автомобілі Chevrolet Lacetti (1.6) 5. 7 км., Перевіряємо рівень знову. Відсутня кількість заповнюємо. Заміна масла закінчена.

Вибір масла для МКПП на Chevrolet Lacetti

На автомобілі марки Chevrolet Lacetti з коробкою передач механічного типу заливають синтетичне або напівсинтетичне масло. На мінеральній основі практикують в меншій мірі. Виробник допускає заправку мінеральним тільки при істотному пробігу і підготовкою до капітального ремонту, у всіх інших випадках синтетика. Рекомендовані: API GL-4, SAE 75W90, SAE 80W90.

При самостійній покупці масла завжди керуйтеся даними в інструкції по експлуатації. Якщо заміна трансмісійного проводиться в СТО, завжди уточнюйте марку і тип масла у механіка. При необхідності змінюйте дії, надавайте своє масло для заливки.

Як залити масло в коробку Chevrolet Lacetti

Для заміни масла в КПП Chevrolet Lacetti потрібен стандартний набір інструменту, воронка, шланг, шприц, порожня тара. Для проведення робіт обов’язково використовують захисні рукавички.

В умовах гаража обслуговування провести цілком можливо

Правильна заміна масла в коробці передач-Chevrolet Lacetti

Перевірка стану трансмісії автомобіля Chevrolet Lacetti проводиться після 15 тис. Км пробігу або раз на рік. При необхідності перевірка супроводжується очищенням, ремонтом і долівкою технічних рідин. В автомобілі Chevrolet Lacetti заміна масла в коробці передач не передбачена виробником. Однак необхідність в обслуговуванні виникає при переході на інший клас в’язкості, капітальному ремонті, тривалої експлуатації. При наявності необхідних інструментів і мінімального досвіду, заміну масла в МКПП Lacetti можна виконувати в домашніх умовах.

Порядок дій при заміні трансмісійного масла

Заміна масла в КПП Chevrolet Lacetti процедура не складна, але вимагає суворого виконання алгоритму дій.

 • Прогріваємо трансмісійну рідина коробки передач до стандартної робочої температури. близько 70. 80 ° С. Для цього достатньо проїхати кілька кілометрів або дати двигуну попрацювати на холостому ходу хвилин 10. 15.
 • Встановлюємо автомобіль на рівну горизонтальну площадку, найкраще скористатися оглядовою ямою, естакадою або підйомником. Загальмовує автомобіль стоянковим гальмом, під колеса підставляємо упори.
 • Відкручуємо пробку заливного і контрольного отвори для кращого атмосферного тиску. Це допоможе відпрацьованої рідини легше випливати з КПП. Пробка заливної горловини виконує функцію сапуна. Тому, при зворотній збірці потрібно очистити її канали.

Примітка. Контрольна пробка ущільнена гумовою прокладкою. Продавлені, затверділу і надірвану прокладку замінюємо нової.

 • Внизу при наявності захисту вона знімається, щоб забезпечити доступ до поддону.Головкой на «13» послаблюємо кріпильні болти піддону. Під нього підставляємо, порожню ємність для збору відпрацьованої рідини. Піддягаємо викруткою піддон, масло почне зливатися.
 • Після того як основний обсяг масла зіллється, можна повністю відкрутити і зняти піддон для очищення від старої прокладки, герметика.

Примітка. Прокладку піддону потрібно міняти при кожному знятті нижньої кришки. Купуючи нову прокладку потрібно враховувати кількість кріпильних болтів кришки картера. Бувають піддони на 10 і 11 болтів, залежить від року випуску автомобіля.

 • Встановлюємо нижню кришку на місце і заливаємо нове масло. На Lacetti масло в МКПП можна залити двома способами: через контрольний отвір за допомогою масляного нагнітача або через заливну пробку. лійкою з довгою лійкою. Коли масло почне витікати з контрольного отвору, загортаємо контрольну і заливну пробки.

Після успішного виконання передбачених операцій, потрібно завести двигун і оглянути піддон на предмет підтікання. На цьому заміна масла МКПП Lacetti завершена, залишається періодично перевіряти його рівень згідно з регламентом сервісного обслуговування автомобіля.

Як перевірити обсяг і стан масла

Для перевірки рівня рідини, що залишилася, залитої ще на заводському конвеєрі, треба скористатися мірним щупом. На щупі є дві мітки. Min і Max. Якщо масло знаходиться між ними, тоді обсяг можна вважати цілком достатнім. Якщо відбиток масла не перевищує рівень Min, або знаходиться нижче нього, тоді обсяг недостатній. В даному випадку масло доливають, поки воно не досягне норми. Перелив вкрай небажаний, інакше доведеться лізти під машину і зливати масло.

Звернемо увагу, що така процедура актуальна тільки при невеликому пробігу, або коли термін дії масла ще не закінчився. Однак при досить великому пробігу можуть виникнути підозри на рахунок того, що масло дійсно прийшло в непридатність. Зрозуміти це можна за трьома ознаками. масло стало смердіти, в ньому з’явилися відкладення у вигляді сажі і бруду, або масло потемніло і помутніло. У такій ситуації настійно рекомендується зайнятися заміною масла.

Перевірка рівня і заливка масла в МКПП на Chevrolet Lacetti

Рівень рідини всередині МКПП можна перевірити по аналогії з АКПП. щупом. Попередньо глушимо мотор, автомобіль встановлюємо на оглядовому канал, очікуємо 10 хвилин, поки масло не осяде на дно піддону картера. З правого боку автомобіля, в області ШРУСа знаходимо контрольну пробку. болт на «13», відгвинчуємо його. Очищаємо від металевої стружки, протираємо. Якщо рівень в МКПП належний. з отвору потече масло. В іншому випадку заповните відсутню кількість.

Послідовність дій при заміні:

 • підготовчий етап: нова прокладка піддону, масло, масляний фільтр, ганчір’я, порожня пластикова ємність для зливу відпрацювання;
 • встановлюємо машину на оглядовому канал, глушимо мотор, під днищем демонтуємо захист піддону картера (4 болта на «17»);
 • в правій стороні автомобіля відгвинчуємо контрольну пробку (ключ на «13»);
 • відгвинчуємо 10 болтів піддона МКПП, підставляємо ємність для зливу відпрацювання;
 • коли рідина сточена, витягаємо стару прокладку, очищаємо поверхню, знежирюємо, укладаємо нову, прикручуємо кришку піддону картера;
 • в коробку заливаємо рівно 1.8 літра нового гідравлічного масла, закручуємо контрольну пробку.

Проїжджаємо на автомобілі Chevrolet Lacetti (1.6) 5. 7 км., Перевіряємо рівень знову. Відсутня кількість заповнюємо. Заміна масла закінчена.

скільки заливати

Звернемо увагу, скільки потрібно масла для механічної коробки Chevrolet Lacetti. Виробник рекомендує заливати саме 1,8 літра рідини. Такий обсяг вважається максимальним, але не виключено, що в деяких випадках вийти влити набагато менше масла. наприклад, якщо коробка недостатньо промита від залишків старого масла. Щоб влити весь обсяг, знадобиться повна заміна з промиванням. Її можна провести і в домашніх умовах. По завершенні цієї процедури треба обов’язково скористатися мірним щупом і перевірити рівень.

Рекомендовані обсяги і принцип підбору мастила

Автомобілі Chevrolet Lacetti комплектується 4-діапазонною автоматичною коробкою передач або 5-швидкісною механікою. Для кожного типу трансмісії заводом виробника передбачена конкретна марка і обсяг масла, що заливається.

Рекомендовані масла, наведені в таблиці, є типовими для продукції, що випускається в даний час продукції. Надалі вони можуть змінюватися в співвідношенні з вимогами автовиробника.

Інструкція по самостійній заміні масла в механічній КПП Chevrolet Lacetti

Виробник Chevrolet Lacetti на увазі, що заміна мастильної рідини трансмісії необхідна тільки в разі ремонту КПП. У піддоні не передбачено навіть зливного отвору. Але досвід автолюбителів говорить про те, що важкі умови експлуатації, наприклад, їзда по нерівних дорогах, пробках і низькі температури, швидко зношують мастильний матеріал. Як результат, масло втрачає свої захисні властивості, механізм КПП починає руйнуватися. На експлуатації це позначається поганим переключенням швидкостей, стукотами і шумами з боку коробки.

Тому своєчасна заміна мастила. це необхідний захід з метою запобігання появи несправностей і продовження експлуатаційного терміну. Неправильно виконана процедура призводить до порушень нормальної роботи трансмісії. Заміна масла в коробці Lacetti може виконуватися як на СТО, так і самостійно при наявності невеликої вправності.

Вибір трансмісійного масла

Вибираючи трансмісійну рідина необхідно враховувати наступні основні принципи:

 • Специфікація SAE. визначає термічну стійкість масла. Температурно-в’язкісні якості масла залежить від температури навколишнього середовища. Показник SAE визначає, в якому температурному діапазоні можна використовувати склад, для ефективної роботи вузла.
 • API допуски. детальна рекомендація по вживаності продукції до трансмісії певного типу і механізму передачі.
 • Тип змащуючого матеріалу. мінералка, напівсинтетика, синтетика.

Для заміни масла в МКПП Chevrolet Lacetti підійдуть такі марки масел:

 • Mobil ATF 3309. Застосовується в автоматичних трансмісіях з керованою блокуванням прослизання. Підтримує чистоту МКПП на рівні заводського стану.
 • ISU DEXRON III. Підходить для більшості автоматичних трансмісій Chevrolet Lacetti з сервоприводом і антипробуксовочною блокуванням. Відповідає і перевершує останні вимоги провідних світових виробників DEXRON компанії GM.
 • Castrol Manual EP SAE 80W-90. Трансмісійні масла на основі мінеральних масел очищених методом каталітичного гідрокрекінгу.
 • Mobil ATF LT 71141. Напівсинтетичний ATF продукт для роботизованою, автоматичної коробки передач. Оптимальні фрикційні властивості рідини забезпечують плавне перемикання швидкостей.

Покроковий алгоритм заміни масла в МКПП на Chevrolet Lacetti

Заміна масла в Chevrolet Lacetti відрізняється від аналогічної роботи в інших машинах, бо тут немає отвору для зливу. Крім стандартних інструментів нам буде потрібен резервуар, куди будемо зливати рідину, спеціальний шприц або лійка з шлангом.

Chevrolet Lacetti как заменить масло в коробке

Для початку необхідно поставити машину на естакаду або оглядову яму. У зв’язку з особливістю машини доведеться зняти піддон коробки.

Перед початком роботи по заміні суміші потрібно підготувати набір ключів для автомобіля, шприц для затоки або воронку з довгим шлангом, ключ на 13, порожню тару і рукавички.

Щоб повністю замінити масло в МКПП на Chevrolet Lacetti необхідно дотримуватися такої схеми:

 • На естакаду або оглядову яму встановлюємо ваше авто.
 • Для того, щоб суміш злилася. максимально відкриваємо капот, знаходимо кришку.
 • Відкручуємо болтики, які тримають її. Три з них докручуємо не до самого кінця, що б потік масла не полився на вас, піддягаємо і чекаємо, поки воно повністю витече.
 • Під саму кришку поставити ємність, куди буде стікати мастило.
 • Після цього можна забрати решту три болта.
 • Огляньте МКПП, кришку і саму рідину. Там не повинно бути осколків і трісок з метала, в ідеалі вона повинна бути світлого кольору.
 • Дуже ретельно очищаємо площину прилягання на картері коробки і на піддоні.
 • Всі площини прилягання картера і піддона покриваємо герметичним матеріалом.
 • Кріпимо нову прокладку, ставимо на місце піддон і кріпимо болти. Щоб затвердіти герметику потрібно деякий час (його зазвичай пишуть на упаковці або тюбику).
 • Після цього в механічну коробку передач неквапливо заливаємо свіжу мастило рівно до тієї міри, поки вона не буде виливатися з отвору пробки (можна взяти когось собі в допомогу, щоб стежити за цим моментом). Робимо все це за допомогою шприца для заправки заливаємо нову рідину через отвір сапуна з-під капота. Лити до тих пір, поки її не буде видно в контрольному отворі.
 • Після виконання вишенапісанного алгоритму встановлюємо сапун на місце, контролюємо рівень суміші і герметично затягуємо пробку контрольного отвори.

Яке масло краще заливати в КПП

Вибір трансмісійного масла для корейської коробки передач Lacetti. справа суто особиста. Однак при виборі обов’язково потрібно враховувати вимоги виробника. Так, GM наполягає, що олія повинна відповідати заводській специфікації GL4 / 5. Отже, нам підходить масло з такими параметрами будь-якого виробника, а що стосується в’язкості, то тут вибираємо в залежності від клімату.

Для наших широт цілком підходять трансмісійні масла з в’язкістю 75W-90 або 75W-85 по специфікації API GL-4 або GL-5. Що таке специфікації і допуски, стандарти API і SAE, можна швиденько прочитати тут. Параметрів в’язкості багато. Наприклад, масла з маркуванням 85W-90 нормально працюють при температурі забортного повітря від.12 до 43 ° С. а 75W-80 витримують мороз від. 40 і спеку до 35 ° С при стабільній в’язкості. Бренд може бути будь-який, але не найдешевший, добре себе зарекомендували трансміссіонкі:

 • рідне масло GM 75W-90;
 • Castrol TAF-X ,
 • Ravenol 75W90 GL4 ,
 • ZIK SAE 75W-85 API GL-4;
 • ZIC GFT 75W-90 GL4 / 5;
 • оригінальне 93740315 SAE 75W90 (воно ж GM).

Особливості автоматичної коробки передач

В автоматичній коробці передач масло виконує не тільки свою стандартну функцію, а й багато додаткових. Воно служить змащує елементом для підшипників, захищає деталі від перегрівання і поломки, а також є робочим компонентом для гідравліки.

Навіть якщо рідина виглядає чистою, вона з часом погіршується і втрачає свої властивості. Її потрібно міняти в таких випадках:

 • Коли ви перемикаєте передачі і чуєте сторонній шум або відчуваєте при цьому ривки.
 • З АКПП почав виходити запах горілого масла.
 • Виникли забруднення (в цьому випадку потрібно поміняти і масляний фільтр).
 • Суміш придбала темний або мутний колір.
 • Ну і, звичайно ж, показник впав нижче покладеної відмітки.

Що б перевірити цей рівень, потрібно прогріти автомобіль, поставити коробку передач в режим «Р».

Сама процедура заміни рідини будується на тих же принципах, що і в механічній коробці передач. Основні моменти:

 • Викручуємо пробку для зливу.
 • Чекаємо, коли зіллється рідина в підготовлений резервуар.
 • чистимо піддон.
 • Якщо ви бачите, що необхідно змінити фільтр, то робите і це, але краще перевірте інформацію в документах по роботі з машиною.
 • Також ставимо прокладку, яку намазуємо герметиком і повертаємо піддон на своє місце.
 • Спочатку виливаємо половину машинної мастила, включаємо мотор і чекаємо деякий час.
 • Далі доливаємо другу половину рідини і обов’язково стежимо за рівнем рідини.
 • Останній етап. коли перевіряємо, чи добре закручені болти в піддоні автоматичної коробки перемикання передач.

Заміна масла КПП Chevrolet Lacetti

Необхідність заміни масла в коробці передач. операція, необхідність виконання якої зрозуміла кожному автолюбителю. Це робити потрібно і потрібно робити правильно. Тут ви познайомитеся з особливостями заміни масла в механічній КПП автомобіля Chevrolet Lacetti.

Як і в автомобілі DAEWOO Nexia, в коробці передач Lacetti відсутня зливна пробка. І для того, щоб зробити заміну, знадобитися трохи більше часу. Так само потрібно враховувати, що крім самого трансмісійного масла в КПП Chevrolet Lacetti потрібна буде прокладка кришки піддону коробки передач. при покупці прокладки будьте уважні: для Lacetti вони бувають двох видів: на 10 отворів для кріплення, і на 11. І перш ніж її купувати, уточніть, якого типу прокладка потрібна саме вам.

Роботу краще виконувати на оглядовій ямі, а для заливки приготувати або спеціальний шприц з трубкою на кінці, або пластикову пляшку з відрізком шланга відповідного діаметру.

  Відкручуємо болт заливного отвору (воно ж. контрольне).

Підриваємо всі болти кріплення піддону, попередньо поставивши знизу ємність для зливу старого масла. Піддон повністю не відкручуємо і не знімаємо.

 • Коли масло начинет текти, викруткою трохи відтягує піддон, щоб старе масло випливало через щілину.
 • Коли масло майже перестане текти, знімаємо піддон повністю. Саме тоді в 90 відсотків випадків виходить з ладу прокладка.
 • Чекаємо, коли залишки масла повністю зіллються, потім чистимо піддон і видимі деталі від старого масла.
 • Встановлюємо нову прокладку і ставимо піддон на місце. Обтяжку виробляємо по колу, з необхідним моментом (можна знайти в мануалі по догляду за автомобілем).
 • Через заливний отвір заповнюємо КПП маслом.
 • Переконуємося, що через прокладку не протікає масло.
 • Перевіряємо рівень масла. Він повинен бути по краю заливного (контрольного) отвору в коробці.
 • Закручуємо болт заливного отвору.
 • Варто зазначити, що у більшості новачків найбільші проблеми викликає доступ до пробки заливного отвору. Щоб спростити собі задачу, можна повністю відкрутити болти кріплення кронштейна коробки передач, за яким і ховається заливний отвір. Але при певній вправності, заміну масла можна зробити і без цієї операції.

  Перевірка рівня масла

  В процесі роботи машини, періодично (раз на 15000 км) потрібно перевіряти стан трансмісійної рідини. Оскільки в конструкції вузла не передбачений щуп, контроль рівня мастила в КПП Lacetti проводиться за допомогою контрольного отвори.

  Для виконання роботи потрібен певний алгоритм дій.

  • Встановити транспортний засіб на рівну горизонтальну поверхню.
  • Головкою на «13» вивернути болт отвори для контролю рівня мастила. Цей болт знаходиться з правого боку картера по ходу автомобіля в районі ШРУСов.
  • При нормальному рівні мастило буде у кромки отвору або в його нижньому краї.

  Якщо рівень змазує рідини не вдається відстежити. необхідна долівка. Заливати масло в коробку передач Lacetti потрібно так, як це робили при його заміні.

  Важливо. Доливати потрібно масло, що володіє тими ж технічними характеристиками, що і масло в коробці передач.

  Вибір трансмісійного масла

  Вибираючи трансмісійну рідина необхідно враховувати наступні основні принципи:

  • Специфікація SAE. визначає термічну стійкість масла. Температурно-в’язкісні якості масла залежить від температури навколишнього середовища. Показник SAE визначає, в якому температурному діапазоні можна використовувати склад, для ефективної роботи вузла.
  • API допуски. детальна рекомендація по вживаності продукції до трансмісії певного типу і механізму передачі.
  • Тип змащуючого матеріалу. мінералка, напівсинтетика, синтетика.

  Для заміни масла в МКПП Chevrolet Lacetti підійдуть такі марки масел:

  • Mobil ATF 3309. Застосовується в автоматичних трансмісіях з керованою блокуванням прослизання. Підтримує чистоту МКПП на рівні заводського стану.
  • ISU DEXRON III. Підходить для більшості автоматичних трансмісій Chevrolet Lacetti з сервоприводом і антипробуксовочною блокуванням. Відповідає і перевершує останні вимоги провідних світових виробників DEXRON компанії GM.
  • Castrol Manual EP SAE 80W-90. Трансмісійні масла на основі мінеральних масел очищених методом каталітичного гідрокрекінгу.
  • Mobil ATF LT 71141. Напівсинтетичний ATF продукт для роботизованою, автоматичної коробки передач. Оптимальні фрикційні властивості рідини забезпечують плавне перемикання швидкостей.

  Шевроле Лачетти замена масла в кпп

  Правильна заміна масла в коробці передач-Chevrolet Lacetti

  Перевірка стану трансмісії автомобіля Chevrolet Lacetti проводиться після 15 тис. Км пробігу або раз на рік. При необхідності перевірка супроводжується очищенням, ремонтом і долівкою технічних рідин. В автомобілі Chevrolet Lacetti заміна масла в коробці передач не передбачена виробником. Однак необхідність в обслуговуванні виникає при переході на інший клас в’язкості, капітальному ремонті, тривалої експлуатації. При наявності необхідних інструментів і мінімального досвіду, заміну масла в МКПП Lacetti можна виконувати в домашніх умовах.

  Порядок дій при заміні трансмісійного масла

  Заміна масла в КПП Chevrolet Lacetti процедура не складна, але вимагає суворого виконання алгоритму дій.

  • Прогріваємо трансмісійну рідина коробки передач до стандартної робочої температури. близько 70. 80 ° С. Для цього достатньо проїхати кілька кілометрів або дати двигуну попрацювати на холостому ходу хвилин 10. 15.
  • Встановлюємо автомобіль на рівну горизонтальну площадку, найкраще скористатися оглядовою ямою, естакадою або підйомником. Загальмовує автомобіль стоянковим гальмом, під колеса підставляємо упори.
  • Відкручуємо пробку заливного і контрольного отвори для кращого атмосферного тиску. Це допоможе відпрацьованої рідини легше випливати з КПП. Пробка заливної горловини виконує функцію сапуна. Тому, при зворотній збірці потрібно очистити її канали.

  Примітка. Контрольна пробка ущільнена гумовою прокладкою. Продавлені, затверділу і надірвану прокладку замінюємо нової.

  • Внизу при наявності захисту вона знімається, щоб забезпечити доступ до поддону.Головкой на «13» послаблюємо кріпильні болти піддону. Під нього підставляємо, порожню ємність для збору відпрацьованої рідини. Піддягаємо викруткою піддон, масло почне зливатися.
  • Після того як основний обсяг масла зіллється, можна повністю відкрутити і зняти піддон для очищення від старої прокладки, герметика.

  Примітка. Прокладку піддону потрібно міняти при кожному знятті нижньої кришки. Купуючи нову прокладку потрібно враховувати кількість кріпильних болтів кришки картера. Бувають піддони на 10 і 11 болтів, залежить від року випуску автомобіля.

  • Встановлюємо нижню кришку на місце і заливаємо нове масло. На Lacetti масло в МКПП можна залити двома способами: через контрольний отвір за допомогою масляного нагнітача або через заливну пробку. лійкою з довгою лійкою. Коли масло почне витікати з контрольного отвору, загортаємо контрольну і заливну пробки.

  Після успішного виконання передбачених операцій, потрібно завести двигун і оглянути піддон на предмет підтікання. На цьому заміна масла МКПП Lacetti завершена, залишається періодично перевіряти його рівень згідно з регламентом сервісного обслуговування автомобіля.

  Рекомендовані обсяги і принцип підбору мастила

  Автомобілі Chevrolet Lacetti комплектується 4-діапазонною автоматичною коробкою передач або 5-швидкісною механікою. Для кожного типу трансмісії заводом виробника передбачена конкретна марка і обсяг масла, що заливається.

  елемент оббьем застосування
  Автоматична коробка передач 1,6D 5,77 ± 0,3 л Рекомендується застосовувати рідини, що відповідають стандартам якості JWS 3309, Esso ATF LT 71141 (жовтого кольору) або Total ATF H50235.
  1,8D 6,9 ± 0,3 л
  Механічна коробка передач 1,8 ± 0,3 л Напівсинтетичні масла, відповідні специфікації SAE 80W, для автомобілів, що працюють в умовах екстремально низьких температур. SAE 75W. 90.

  Рекомендовані масла, наведені в таблиці, є типовими для продукції, що випускається в даний час продукції. Надалі вони можуть змінюватися в співвідношенні з вимогами автовиробника.

  Періодичність заміни масла

  Заміна масла в коробці Lacetti не передбачена виробником. Це означає, що трансмісійна рідина залита на весь період роботи автомобіля. Але виробники не уточнюю, що термін служби автомобіля це величина відносна і становить 150 тис. Км або 5 років експлуатації (період до капітального ремонту). Тому міняти масло в МКПП Chevrolet Lacetti звичайно потрібно, бажано не чекаючи ремонту.

  Частота зміни трансміссіонкі залежить від наступних факторів:

  Замена масла МКПП Шевроле Лачетти. Oil change Holden Cruze, Australian Cruze, Chevrolet Lacetti

  • Якість мастильного матеріалу. Для оригінальної продукції встановлений термін служби в межах 100. 150 тис.км. При використанні більш дешевих аналогів заміну потрібно проводити раз на 75 тис. Кілометрів.
  • Режим експлуатації. Агресивний стиль водіння, підвищене навантаження, їзда в режимі «старт-стоп» призводить до передчасного окислювання і загущення трансмісійного масла.
  • Кліматичні особливості регіону. Різкі перепади температури, суворі кліматичні умови, підвищена вологість значно скорочують термін служби масла.

  Правильно підібрана трансмісійна рідина сприяє підвищенню ККД коробки передач, зниженню витрати пального, забезпечує плавне включення швидкостей.