Заміна масла в МКПП Chevrolet Cruze

Заміна масла КПП Chevrolet Cruze

Коробка передач Chevrolet Cruze зазвичай не викликає ніяких нарікань. КПП даного автомобіля всіх типів і модифікацій є необслуговуваних. В трансмісіях General Motors на цьому автомобілі відсутній контрольний щуп. Механічна модифікація не має навіть зливної пробки. Автомату Chevrolet Cruze пощастило трохи більше, в АКПП передбачена зливна пробка, але немає щупа, як і в МКПП.

Виробник Chevrolet Cruze рекомендує оновлювати коробочки масло в одному єдиному випадку. при ремонті КПП. Необслуговувані трансмісії легко відпрацьовують весь період гарантійного обслуговування. В мануалі по сервісу Chevrolet Cruze є одна єдина вимога щодо ТО КПП. Необхідно контролювати рівень сервісної рідини в коробці з періодичністю не рідше 15 000. 20 000 (км) пробігу. Для контролю коробкового масла на корпусі трансмісії є спеціальне переливний отвір, прикрите заглушкою.

Багато фахівців сходяться на думці, що масло в КПП Chevrolet Cruze необхідно міняти через кожні 50 000. 60 000 (км). Йдеться і про автомати, і про механіку. Місткість трансмісії General Motors на даному автомобілі становить 3-8 літрів, точний обсяг залежить від модифікації КПП. В автоматичну коробку 6T30 (вона ж MH9) поміщається 7,6 літрів. У механіку ж поміщається 2 (л).

Варто зауважити, що при самостійній заміні масла з КПП самопливом виходить не більше 5 літрів відпрацювання. Тобто близько 2 літрів брудної мастила все ж залишається в трансмісії. Це одна з причин, по якій фахівці радять користуватися апаратної заміною трансмісійного масла в сертифікованому сервісному центрі. Апаратна заміна дозволяє вивести з коробки всі 100% відпрацювання.

масло, мкпп, chevrolet, cruze

програмування АКПП

Якщо говорити за обслуговування автоматичної трансмісії Chevrolet Cruze, то після заливки нового масла необхідно, щоб контролер АКПП підлаштується під в’язкість і інші експлуатаційні характеристики сервісної рідини.

 • На прогрітій до середньої робочої температури (але не до максимальної) автоматичної трансмісії переводимо селектор КПП з положення P в положення N.
 • Після 3-4 секунд очікування переводимо селектор в положеніеD.
 • Після 3-4 секунд очікування переводимо селектор назад в положеніеN.
 • Робимо ще 2-3 циклу перекладу селектора по схемеN-D-N, це з урахуванням очікування по 3-4 секунди в кожній позиції.

Процес заміни масла МКПП Chevrolet Cruze

 • Відкриваємо капот і відкручуємо сапун КПП. Додатково можна викрутити і заглушку переливного отвори. Автор відео обмежився тільки відкручуванням пробки контрольного отвори.
 • Ставимо під коробку передач ємність для зливу відпрацювання.
 • Послаблюємо кріплення на кришці піддона картера трансмісії. Кришка може имееть 10 або 11 точок фіксації. Зверніть увагу, попередньо потрібно як слід почистити область піддону картера Chevrolet Cruze від грязьових засмічень.
 • Чекаємо, поки відпрацювання зливається. Як показує практика, при відпущених болтах масло витікає за 10-15 хвилин.
 • Повністю викручуємо кріплення кришки.
 • Чистимо фланцеве з’єднання на коробці і самій кришці від залишків старої прокладки і герметика.
 • Встановлюємо на кришку нову прокладку піддону картера. Зверніть увагу, автор відео рекомендує садити нову прокладку на герметик. Як правило, на герметик сідає тільки старий ущільнювач. Мабуть, майстер захотів заощадити на прокладці піддону і поставив стару.
 • затягуємо болтової кріплення кришки піддону картера КПП Chevrolet Cruze. Оптимальний момент затяжки становить 10-12 (Нм).
 • Через сапун заливаємо 2 літри сервісної рідини. Для цього знадобиться подовжувач шланг і лійка. Ллємо олію до тих пір, поки з переливного отвори на почне литися мастило. В АКПП необхідно лити не менше 5 літрів.
 • Закручуємо переливної пробку.
 • закручуємо сапун.

Що було використано в процесі заміни трансмісійного масла Chevrolet Cruze

Як коробкового масла слід використовувати оригінальну сервісну рідина виробництва General Motors. Для МКПП застосовується масло з в’язкістю SAE 75w-90, 80w-90. Стандарт по API GL4 або G4 / 5. Точну в’язкість мастила для механіки слід вибирати з урахуванням клімату.

Для АКПП використовується масло Dextron VI.

Разом з новим мастилом знадобиться і нова прокладка піддону картера КПП. Артикульний номер оригінальної прокладки нак 11 отворів. GM 96829393.

додаткова інформація

Для заливки трансмісійного масла автор відео використовував отвір датчика заднього ходу.

Варто окремо зауважити, що всі модифікації АКПП Chevrolet Cruze оснащуються масляним фільтром. Фільтруючий елемент автоматичної трансмісії рекомендується міняти через кожні 60 000-80 000 (км) пробігу. Для заміни масляного фільтра АКПП необхідно проводити демонтаж трансмісії і розбір корпусу коробки.

Перевірка кількості мастила в МКПП Chevrolet Cruze

Масло в МКПП при відсутності дефектів коробки практично не витрачається. Тому його рівень залишається постійним від заміни до заміни. Потіння прокладок коробки передач і сальників може привести до зниження рівня масла. Тому потрібен періодичний контроль скільки мастила в КПП. Виконати цю операцію можна згідно наведеної нижче інструкції.

 • Загальмувати автомобіль на рівній поверхні. У разі нахилу або нерівності дорожнього покриття отримана інформація про рівні масла матиме велику похибку.
 • Відкрутити контрольну пробку.

На кінці пробки знаходиться магніт. При кожному контролі рівня масла необхідно очистити його від прилиплих частинок. Автовласники рекомендують використовувати для цих цілей «карбіклінер».

Вибір масла для МКПП Chevrolet Cruze з двигунами на 1,6 і 1,8 літрів

Виробник рекомендує застосовувати фірмове масло General Motors. Його Артикульний номер 93165290. Воно має в’язкість SAE 75W-85 і відповідає стандарту GL-4. Інші мастила офіційний дилер застосовувати не рекомендує.

Досвідчені автовласники радять не переплачувати за фірмове масло, Нижче в таблиці представлені хороші аналоги від іменитих брендів, якість яких не поступається за властивостями оригіналу. Вибираючи масло для механічної коробки передач необхідно контролювати його відповідність API GL-4, GL-4 або GL-4/5.

Важливим показником є ​​густота масла. Чим вище його щільність тим товщі утворюється плівка на контактуючих поверхнях. Це веде до зменшення зносу, а також демпферірованію ударних навантажень. Недоліком густого масла є зниження ККД передачі. Дослідним шляхом встановлено, що для Chevrolet Cruze оптимально застосовувати масла 75W80 і 75W90. Також можливе використання мастила з в’язкістю 80W90.

У конструкцію коробки передач Chevrolet Cruze входять деталі, які виготовляються із застосуванням міді. На їх поверхні виникає хімічна реакція при контакті з маслом. Зображення нижче ілюструє вплив мастила на мідь.

Необхідні витратні матеріали для заміни масла

Chevrolet Cruze не має зливної пробки. Для зливу потрібно демонтувати піддон коробки. Тому перед виконанням заміни мастила в МКПП автовласникові необхідно придбати прокладку піддону. Вона має Артикульний номер 96829393.

Замена масла МКПП Chevrolet Cruze 1.8

необхідні інструменти

Для того, щоб замінити трансмісійне масло своїми руками необхідні інструменти, перераховані в таблиці нижче.

НаіменованіеПрімечаніе
ключ “На 13”, “на 17”
ємність Для зливу відпрацьованого масла. Обсяг близько 3 літрів.
заправний шприц Можна скористатися довгою лійкою
гострий ніж Для видалення залишків старої прокладки
викрутка З міцним плоским лезом

Масло МКПП на Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze є досить важким і динамічним автомобілем, тому механічна коробка передач працює в дуже важких умовах. Забезпечити тривалу службу МКПП можливо застосовуючи якісне масло.Смазка повинна надійно покривати поверхні, що труться і зберігати свої властивості на весь період експлуатації до заміни. Для збільшення ресурсу коробки необхідно дотримуватися кількох правил:

 • дотримуватися рекомендованих досвідченими автовласниками інтервалів заміни;
 • заливати тільки перевірені трансмісійні масла;
 • періодично контролювати рівень мастила.

Неякісне масло не тільки погіршує експлуатаційні показники коробки передач, але і створює додаткове навантаження на силовий агрегат. Це в свою чергу погіршує динамічні показники автомобіля, а також позначається на ресурсі двигуна в гіршу сторону. Тому трансмісійного масла необхідно приділяти належну увагу.

Заміна масла в МКПП Chevrolet Cruze

Заміна масла в механічної коробки змінних передач Chevrolet Cruze з двигунами на 1.6 (109 к.с.) і 1.8 (141 к.с.) літрів проводиться за наведеною нижче послідовності:

ЗАМЕНА МАСЛА В МКПП Chevrolet Cruze 1,6

 • Прогріти двигун і коробку.
 • При наявності підйомника підняти машину. Також можна скористатися оглядовою ямою.
 • Перевірити стан болтів кріплення піддону КПП. При необхідності очистити їх. Автовласники рекомендують для цих цілей скористатися зубною щіткою.

Як поміняти масло Cruze МКПП

Заміна масла в МКПП може бути проведена частково або повністю. Все залежить від стану змазує рідини. Якщо масло светловато відтінку, не має сторонніх різких запахів, а також не сильно забруднено стружкою, тоді проводять часткову заміну.

Якщо старе масло «спрацювала», не відповідає параметрам, регламентованим заводом виробником, тоді проводять повну заміну. Алгоритм послідовності заміни масла в механічній коробці на Chevrolet Cruze:

 • прогріти двигун і встановити автомобіль на естакаду (оглядову яму);
 • зняти захист;
 • відчистити місце установки піддону картера механічної коробки;
 • головкою на 12 відкрутити 11 болтів кріплення піддону МКПП (викрутити 8-9 болтів повністю, інші залишити для фіксації піддона);
 • ємність для відпрацьованого масла підставити під коробку;
 • повільно відпустивши інші болти, зливаємо відпрацьовану рідину в ємність (хвилин 15);
 • відкрутити повністю залишилися болти і зняти піддон коробки;
 • видалити стару прокладку і забруднення всередині піддону (вимити і очистити);

Chevrolet Cruze: заміна масла МКПП

Автомобілі С-класу сьогодні користуються великою популярністю. І це не дивно, оскільки такі машини відносно недорогі, економічні та добре укомплектовані. Одним з таких популярних і поширених автомобілів є Chevrolet Cruze компанії General Motors.

Машина отримала непоганий рівень оснащення, а також активної та пасивної безпеки. З урахуванням того, що автомобіль належить до бюджетного сегменту, багато автолюбителів віддають перевагу обслуговувати авто самостійно. При цьому багато питань пов’язано саме з трансмісією. Далі ми розглянемо, як поміняти масло в МКПП Chevrolet Cruze (Chevrolet Cruze).

Масло МКПП Cruze: вибір трансмісійної рідини

Заміну трансмісійної рідини в механічній коробці перемикання передач автомобіля Chevrolet Cruze рекомендується проводити кожні 60 тисяч кілометрів.

Компанія General Motors рекомендує заливати трансмісійну рідина, відповідну певним параметрам (SEA 75W90 або 80W90; API GL4 або G4 / 5). Обсяг для заміни дорівнює двом літрам.

Приклади напівсинтетичного масла для МКПП Chevrolet Cruze:

 • Elf Tranself NFJ 75W80. недорога, стійка до окислення змазує рідина, що має спеціальні протизадирні присадки;
 • Liqui Moly Hypoid-Getriebeoil TDL 75WE-90. всесезонна термостійка змазує рідина, що володіє антикорозійними властивостями;
 • THK Trans Gipoid Super 75W90. досить дорога протикорозійний змазує рідина, рекомендована при підвищених навантаженнях або при експлуатації в екстремальних умовах.

Приклади синтетичного масла для МКПП Chevrolet Cruze:

 • Total 75W80 BV. економічна всесезонна легкотекучая змазує рідина зі спеціальними EP-присадками і з високим рівнем стійкості масляної плівки до впливу високих експлуатаційних навантажень;
 • Castrol Axle EXP 80W90 GL-5. змазує рідина з високим ступенем в’язкості і з стійкими корисними властивостями;
 • Лукойл 80W90 TM-4. якісна, недорога і термостійка змазує рідина.

Трансмісія: як поміняти масло Cruze МКПП

Почнемо з того, що створений даний автомобіль на основі платформи Delta II, на якій побудований Opel Astra J. Обладнується дана модель різними трансмісіями (механічна, автоматична коробка передач).

Однією з сервісних операцій, що входять до переліку виконуваних робіт в рамках ТО є заміна масла в КПП. Зупинимося на цьому більш детально і розглянемо заміну на прикладі МКПП Chevrolet Cruze.

Отже, заміна масла МКПП Chevrolet Cruze виконується згідно з регламентом, встановленим щодо проведення планових ТО заводом виробником (в даному випадку General Motors).

Також на якість проведення технічного обслуговування впливає якість самих змащувальних рідин, що використовуються при заміні. В даному випадку заміна масла в коробці Cruze повинна бути проведена на оригінальне масло, рекомендоване заводом виробником. При цьому допускається використання аналогів, проте при виборі важливо переконатися, щоб продукт відповідав всім допускам виробника авто.

Що в підсумку

Слід зазначити, що Chevrolet Cruze (Chevrolet Cruze). сучасний, економічний, комфортабельний і досить надійний автомобіль. При цьому якісне і своєчасне обслуговування (заміна змазує рідини в коробці з регламентом, заміна фільтрів, моторного масла, «расходников» і т.д.) дозволяє в значній мірі збільшити ресурс основних вузлів і агрегатів.

Що стосується заміни масла в коробці Cruze МКПП, дану процедуру цілком можна виконати самостійно. Наостанок зазначимо, що досвідчені фахівці після покупки нового авто рекомендують повністю поміняти масло в коробці Cruze через 20-25 тис. Км., Щоб видалити забруднення і стружку після закінчення обкатки і притирання деталей в КПП. Потім кожну заміну слід здійснювати через 50-60 тис. Км.

Чи потрібна заміна трансмісійного масла в механічній коробці перемикання передач, чому масло МКПП краще міняти і коли виконувати таку заміну.

Коли потрібно міняти масло в КПП: механічна і автоматична коробка. Види трансмісійних масел, термін служби, способи заміни масла МКПП і АКПП, поради.

Коли і чому необхідно промивати механічну коробку передач перед заміною трансмісійного масла. Як промити МКПП, ніж промивати коробку передач.

Як підібрати масло для механічної коробки передач. Заміна масла в КПП “механіка”, періодичність та особливості заміни трансмісійних масел в МКПП.

Заміна трансмісійного масла в коробці передач Lada Granta. Коли міняти масло, як поміняти масло в МКПП LADA Granta своїми руками. рекомендації.

Як міняти масло в коробці передач Renault Duster (Renault Duster). Для чого потрібна заміна, коли масло в коробці Duster лчуше поміняти. рекомендації.