Як відрегулювати фари на Granta своїми руками

Як самостійно зробити регулювання фар на автомобілі LADA Granta

Lada Granta з перших днів продажів стала найпопулярнішим автомобілем в Росії. Автоконцерн пропонує три комплектації, які із задоволенням купують і кожен день використовують водії. Регулювання фар на Granta потрібно нечасто, процедуру проводять спеціальним обладнанням в автосервісі, а також своїми руками із застосуванням мінімальної кількості інструментів.

При використанні спеціальної схеми і певних вимог регулювання фар Granta займе 20-30 хвилин.

Коли слід проводити регулювання світла в Ладі Granta

На щорічному технічному огляді співробітники станції завжди перевіряють кут світла за допомогою приладу. Якщо в ході робіт виявляються відхилення від встановлених вимог, то потрібно відрегулювати фари Granta.

Також операція може знадобитися після зміни перегорілих ламп. Налаштування легко збиваються при сильному тиску на цоколь. Підняти фари можна за допомогою шайби коректора, розташованої в салоні. Однак, якщо збилася висота одного пучка, то доведеться відкривати капот і налаштовувати кут вручну.

Чому порушується настройка

Регулювання кута нахилу світла збиваються з кількох причин:

 • після механічного впливу при аварії;
 • через глибокі вибоїн, ям, лежачих поліцейських і нерівних стиків дорожнього полотна;
 • внаслідок установки неякісних ламп сумнівного виробництва.

Кут світлового пучка може збитися з-за випадкового наїзду на глибоку вибоїну при високій швидкості. Підвіска Granta не може повністю поглинути силу потужного удару колеса об асфальт, і інерція передається по кузову. Рефлектор фари отримує різке прискорення вгору або вниз, регулювальний гвинт проскакує, і світловий промінь світить неправильно. Також такий вплив можуть надати часті перекати по бордюрах або високий поріг гаража.

Під час шляху водії потрапляють в різні дорожні ситуації, випадково залітають в глибокі ями або на високій швидкості проїжджають по лежачим поліцейським. Все це з часом збиває положення регулювального гвинта в рефлекторе фари. Однак монтаж китайських ламп ближнього або дальнього світла впливає на кут світлового пучка. На цей параметр впливає розташування нитки розжарювання. Якщо колба встановленої деталі трохи зміщена по вертикалі, то штатна оптика не зможе правильно зібрати світловий пучок і передати його на дорожнє полотно. В такому випадку також потрібно настройка кута світла або заміна ламп.

У момент ДТП на кузов передаються сильні вібрації, які можуть не тільки збити настройки, але і пошкодити гидрокорректор Granta. Також після аварії може знадобитися регулювання ВТФ.

Регулювання фар в Lada Granta своїми руками

Транспортний засіб завоювало значну популярність на вітчизняному ринку відразу після презентації. Регулювання фар Granta потрібно не так часто, як калібрування дзеркал і інших важливих елементів. Однак для самостійного здійснення процедури потрібні знання і деякі спеціальні інструменти, про що в цій статті і піде мова.

Ідеї ​​тюнінгу фар і їх реалізація

Як можна зробити тюнінг оптики в Ладі Granta:

підготовка

Перед початком робіт виконуються підготовчі кроки, які допоможуть отримати більш точні результати. Для початку знаходимо рівну площадку в неосвітленому місці з рівною стіною будівлі або гаража. Висота об’єкта повинна бути не менше 2,5-3 метрів.

Також рекомендується виконати дії:

 • ретельно миємо автомобіль;
 • перевіряємо наявність запасного колеса і очищаємо багажник від зайвих речей;
 • встановлюємо необхідну заводом-виготовлювачем тиск шин;
 • заправляємо повний бак бензину;
 • перевіряємо оптику на працездатність всіх ламп і компонентів;
 • піднімаємо фару в верхнє положення, встановивши крутилку коректора в положення 0.

Як відрегулювати фари на Granta своїми руками?

Як регулювати фари на Granta по горизонталі

Для виконання горизонтальних налаштувань використовують коригування поперечного типу. Отвори організовують близько розташованої в поздовжньому напрямку осьової частини автомобіля. При обертанні коліс регулювального гвинтового приладу (він розташований на основному корпусі пари, містить зубці) налаштовують висоту світлового пучка.

Щоб підняти фари, потрібно буде влізти під капот

Верх області плями повинен з лінією-дублем збігатися досить чітко (ця волосінь розташована на екрані). Злам зіставляють по центру разом з вертикаллю. За аналогічним планом коректують іншу фару.

Корисні поради

Для спрощення проведення налаштувань можна застосовувати електричний коректор, але це на розсуд користувача. Протитуманний, основне світло налаштовують за єдиними робочим схемами. Також потрібно вивчити послідовність дій, виконати необхідні настройки і звірки, знову внести коригування в разі потреби. Якщо самостійно зробити все правильно складно, шукають помічника.

Так виглядають правильно налаштовані фари

В ході ремонту, обслуговування авто оптику найчастіше налаштовують з використанням коректора. Високотехнологічний електронний прилад має широку сферу застосування. До його складу входять перемикач, проводка, мотор-редуктор. Поворотний перемикач виставляють на панелі приладів трохи нижче рульової колонки. Після цього автомобіліст виставляє кордону світла, тіней, змінює положення перемикача. Основний сенс налаштувань зводиться до того, що водій починає реагувати на зміни настроїв кузова в результаті впливу маси пасажирів, вантажів, що перевозяться.

Як відрегулювати протитуманні фари на Granta

До початку настройки противотуманок Granta тестують кріпильні болти, затиск роблять слабким. Потім починають обертати оптику за різними напрямками до досягнення оптимального кута. Послідовність дій далі:

 • Поставити машину на відстані 6 м від головної осі вертикаль (звичайна стіна підійде). Вона повинна дивитися перпендикулярно на область розмітки.
 • Заміряти внутріколеснимі тиск. воно повинно бути середнім. Пружини швидко повернуться на початкові місця, якщо виконати кочення кузова збоку.
 • Протестувати віддаленість від заснування майданчика до центральних областей оптики Granta.
 • Зробити розмітку косильною волосіні сету, враховуючи рівень проведення попередніх вимірювань.
 • Виставити вертикальні косильною волосіні і розмітити центри точок на лампах ближнього світла.
 • Підключити ближній тумблер після відключення противотуманной оптики.
 • Прибрати обмежувач пучка нагорі, пом’якшити косильною волосіні нижче приблизно на 10 см. Зафіксувати всю оптику паралельно поздовжньо що йде частині.

Між спрямованими світловими потоками залишити інтервал близько метра. На стінах зробити лінійні розмітки, які поділять авто на 2 рівні частини. Внизу додатково малюють смужку. вона повинна йти нижче першої приблизно на 10 см. Вимірюють видалення до фари, від осі до основної лампи.

Перед поліруванням фар наждачкою роблять такий захист

Схема регулювання фар на Granta

Щоб правильно підняти фари на Granta, для початку роблять розмітку. У міру готовності схеми стають ближче до поверхні стіни на пару метрів, при необхідності акуратно коректують відстані. Відмітки ставлять в центральних частинах авто, розмічають осьові ділянки оптики. Потім вказують віддаленість від дорожнього покриття до приладу освітлення. У центрі фари потрібно буде зазначити віддаленість до центральної середньої зони авто, в напрямку вниз залишити незначний інтервал.

Как отрегулировать свет фар на автомобиле СВОИМИ РУКАМИ.

Коли ці маніпуляції будуть виконані, машина від’їжджає на відстань 7 м від стіни з розміткою. Відмітки в центральних оптичних точках приладів з’єднують між собою за допомогою прямої косильною волосіні. Її потрібно доповнювати вертикально розташованими відрізками. У міру завершення робіт роблять додаткові налаштування. В кінці перевіряють, чи коректно виконані роботи.

Після завершення робіт обов’язково перевірити в темряві, чи правильно все зроблено

Коли потрібна регулювання фар на Granta

Регулювання фар Granta ліфтбек займає небагато часу, але повинна проходити строго по інструкції. Її роблять в рамках планового ТО або в разі виникнення відповідної потреби. наприклад, при погіршенні якості освітлення, після аварії. Правильні настройки дуже важливі для безпечної їзди. якщо вони виконані неправильно, знизиться видимість. Потрібно вивчити інструкцію і діяти строго по ній.

Головний інструмент, необхідний для настройки оптики Granta. це гвинт, інші аксесуари зі стандартного валізки водія теж можуть стати в нагоді. Роботи виконують для авто, які їздять в умовах недостатньої освітленості, по покриттях низького рівня якості. Кут можна налаштовувати, в результаті вийде відрегулювати напрямок світлового потоку по заданій траєкторії.

Регулировка фар головного света и птф от канала RS.

Інші фактори, які призводять до необхідності коригувань фар Granta:

 • недавні доопрацювання подвесочной частини;
 • ДТП, що супроводжуються деформаціями кузовний частини;
 • монтаж інших коліс (мова про диски, шини);
 • зміна ламп освітлення, звичайних і протитуманних фар.

Роботи з фарами Granta труднощів не викликають, їх реально зробити самостійно.

Фари Granta для настройки попередньо демонтують

Підготовка до регулювання фар на LADA Granta

Регулювання фар на LADA Granta своїми руками по відео дозволить виконати основні роботи на високому рівні і в мінімальні терміни. Працювати можна з гидрокорректора або без нього. Механізми коригувань задіють різні, оптимальний варіант слід вибирати з урахуванням поточних налаштувань транспортного засобу, характеру напрямки пучка світла.

Підготовчі до коректування роботи припускають:

 • Правильну постановку кузовний частини, тест тиску всередині системи, порівняння отриманих значень з оптимальними, зазначеними в керівництві по експлуатації.
 • Видалення бруду з поверхонь оптики. зазвичай водою, тільки якщо вона не справляється, беруть органічну хімію (можна простий розчинник).
 • Змочування робочих гвинтів спеціальним складом, зниження сили фіксації кріплень, тестування рівня надійності, якості монтажу оптичних приладів.

На завершення робіт тестують показник тиску в шинах. Автомобіль для цих цілей встановлюють на підготовленої заздалегідь досить рівному майданчику, роблять стінну розмітку.

Регулювання складні тільки на перший погляд

Як відрегулювати фари на Granta своїми руками

Підняти фари на Granta вручну автомобіліст може сам, якщо він розуміє послідовність дій. Після планового або екстреного обслуговування в рази зменшаться ризики виникнення дорожньо-транспортних пригод. Якщо виконати роботи самостійно не виходить, можна звернутися на автостанцію техсервиса. Існує кілька основних методів налаштувань, їх використовують в комплексі або окремо кожну. Оптимальний варіант водій вибирає для себе сам. Зручно працювати за звичайною інструкції або відеокерівництво.

Способи регулювання фар на LADA Granta

Серед основних варіантів настройки оптичних приладів виділяють такі способи:

 • на спеціальному апаратному приладі для автоматичних регулювань;
 • вручну в гаражних умовах;
 • на спеціальному стенді (популярний метод в автомайстерень).

Напрямки налаштувань. висота, вертикаль. У гаражі маніпуляції здійснюють вручну, на СТО зазвичай застосовують стенд. Далі мова піде про ручних регулювань.

Поради щодо поліпшення якості

Щоб застосовувані в Granta лампочки світили як можна більш ефективно, перед налаштуванням бажано провести діагностику самого кузова. Якщо на кузові є сліди деформації, наприклад, якщо машина після аварії, то врахуйте, що це може відбитися на якості освітлювального потоку, промені від джерел освітлення в даному випадку буде світити врозкид. Зрозуміло, якщо ви хочете, щоб джерела освітлення світили як можна більш яскраво, то слід перевірити і самі фари, зокрема, скла, їх чистоту. Якщо на поверхні ліхтаря є шар пилу, зрозуміло, фару необхідно промити (автор відео. канал RomadriverTV).

В результаті тривалої експлуатації авто на поверхні стекол фар можуть утворитися тріщини і інші пошкодження. При появі подряпин потрібно як мінімум провести полірування фар, якщо це не допомогло. то поміняти скло. Сама фара підлягає заміні в тому випадку, якщо є проблеми в роботі відбивача, цей компонент не підлягає ремонту. Також слід зазначити, що для правильного налаштування в ліхтарях повинні використовуватися джерела освітлення однакового розміру і потужності.

105. Регулювання фар своїми руками.

Як то кажуть, заощадив. значить заробив. Економити в цей раз ми будемо на регулюванні світла фар. Я не великий мастак в автосервісах в своєму місті, как не странно, Granta не ламається, а там, де може зламатися по дрібниці я виконую ремонт сам, тому загугли найпопулярніші точки ремонту в своєму місті і скачав їх прайс лист. По ньому виходить, що середня, хтось в цю суму включає обидві оптику, а хтось готовий відрегулювати ще й протитуманні фари. Не сказати, що я жебрак, але я раціонально підходжу до питання про витрати, особливо, коли ти готуєшся просувати незабаром питання по нерухомості, і я вирішив спробувати провести процедуру регулювання фар самостійно. Це зробити не складно, але тямущих інструкцій як зробити це без приладу або без спеціально маркованої стіни замало. Я вирішив консолідувати всю знайдену інформацію і надати її на суд громадськості.

Отже, щоб відрегулювати світло на автомобілі попередньо виконайте ряд простих умов:. заповніть бак автомобіля до повного;. накачайте номінальний тиск в шинах, згідно з інструкцією;. знайдіть собі помічника, рівного собі по масі тіла або приблизно рівний ж вам вантаж і покладіть його на крісло водія (помічника можна посадити

);. знайдіть рівне місце з вертикальною контрастною стіною, в моєму випадку відмінно підійшов підземний паркінг;. встановіть автомобіль на відстані п’яти метрів від стіни, і зафіксуйте його ручником.

На Granta кут нахилу фар ближнього світла повинен становити 1.1%, тобто на відстані 5 метрів від стіни світло-тіньова кордон (далі СТГ

фари, granta, своїми, рука

), Повинна бути нижче центру фари на 5.5 сантиметрів. Центр фари Granta, заміряйте самі, тому що знос пружин і тип шин у всіх різний, отже, висоти теж будуть відрізнятися. Скажу лише, що в моєму випадку на шипованих шинах 175/65 R14 центр фари був на відстані 70см. Значить в моєму випадку СТГ повинна бути на відстані 64.5 см. Потім озбройтеся довгою хресний викруткою або шестигранником на «6», мені найзручніше було взяти маленьку Трещетка з битою.

Візьміть з собою щільну тканину, якою ви будете закривати фару, з якої не працюєте і вирушайте крутити регулювальний болт в районі задньої стінки фари і опускайте або піднімайте СТГ на необхідний рівень. Як підсумок ви повинні отримати дві абсолютно рівні галочки від обох фар.

Тут варто зробити застереження, що зручного способу самостійно відрегулювати вертикальну складову фари я не знайшов, скажу лише, що кут галочки СТГ повинен збігатися з центром фари. Найпростіше буде заміряти відстань між центрами фар і заміряти відстань між центрами галочок на стіні і привести його в рівність.

Переходимо до протитуманним фарам. Щоб привести їх у відповідність, нам будуть потрібні математичні обчислення, тому що заздалегідь не відомий кут нахилу фари. Точку відліку візьмемо кут нахилу ближнього світла фар при номінальній висоті. Вираховуємо різницю висот між фарою головного світла і противотуманной фарою і шляхом отримання пропорції отримуємо необхідний кут нахилу ВТФ. Формулу написав сам, якщо щось не зрозумієте. питайте.

Висота фари ближнього світла. Х Висота ВТФ. Y Різниця. Z Y / X = Z 42/70 = 0.6 (42. висота ВТФ на моєму автомобілі

) ВТФ нижче ближнього світла на 40% (перем. N) Штатний кут нахилу фари. R Кут нахилу ВТФ. H R-N = H 1.1-40% = 0.66 Кут нахилу ВТФ 0,665 = 3.3см

Налаштування своїми руками

Підготовка авто до самостійної регулюванню

З ДСП роблять екран перед автомобілем. Відстань між переднім бампером і листом 3-5 метрів.

 • Перевіряють тиск в шинах і подкачивают, якщо треба.
 • Виставляють положення подкорректора в положення «нуль».
 • Включають ручне гальмо.
 • На переднє (водійське) сидіння викладається вантаж приблизно 75 кг.

Це потрібно для створення максимально стандартної ситуації управління автомобілем.

Як відрегулювати фари на Ладі Granta. відео

При нормальній настройці фар на LADA Granta ближнє світло не повинен сильно висвітлювати бровки тротуарів. Перевірити це і при необхідності вирівняти зможе навіть початківець водій.

На таку специфічну поломку, як «падіння фари» в Ладі Granta (ВАЗ-2190) автолюбителі скаржаться нерідко. Іноді це є досить серйозною проблемою. Звичайно, без світла фар або з «кривим» освітленням можна доїхати до точки призначення, однак для самого водія це напевно буде пов’язано з неслабим стресом. Навіщо ризикувати? Якщо не влаштовує світло фар. краще якомога швидше привести всі освітлювальні прилади на Ладі Granta в стан справності.

Ми не будемо торкатися власне процесу загального регулювання світла фар в автомобілі LADA Granta (ВАЗ-2190), розглянемо лише випадок несправності, коли одна або обидві фари як би дивляться вниз. І, як результат, світловий пучок від фар освітлює не дорогий попереду, а, грубо кажучи, асфальт перед бампером, що не є добре.

Чому порушується настройка

Регулювання кута нахилу світла збиваються з кількох причин:

 • після механічного впливу при аварії;
 • через глибокі вибоїн, ям, лежачих поліцейських і нерівних стиків дорожнього полотна;
 • внаслідок установки неякісних ламп сумнівного виробництва.

Кут світлового пучка може збитися з-за випадкового наїзду на глибоку вибоїну при високій швидкості. Підвіска Granta не може повністю поглинути силу потужного удару колеса об асфальт, і інерція передається по кузову. Рефлектор фари отримує різке прискорення вгору або вниз, регулювальний гвинт проскакує, і світловий промінь світить неправильно. Також такий вплив можуть надати часті перекати по бордюрах або високий поріг гаража.

Під час шляху водії потрапляють в різні дорожні ситуації, випадково залітають в глибокі ями або на високій швидкості проїжджають по лежачим поліцейським. Все це з часом збиває положення регулювального гвинта в рефлекторе фари. Однак монтаж китайських ламп ближнього або дальнього світла впливає на кут світлового пучка. На цей параметр впливає розташування нитки розжарювання. Якщо колба встановленої деталі трохи зміщена по вертикалі, то штатна оптика не зможе правильно зібрати світловий пучок і передати його на дорожнє полотно. В такому випадку також потрібно настройка кута світла або заміна ламп.

У момент ДТП на кузов передаються сильні вібрації, які можуть не тільки збити настройки, але і пошкодити гидрокорректор Granta. Також після аварії може знадобитися регулювання ВТФ.

Інструкція по налаштуванню фари

Для настройки освітлювального потоку по горизонталі використовується спеціальна баранчика, а для регулювання освітлення по вертикалі застосовується шестигранний гвинт. При необхідності ви можете підняти або опустити освітлення від оптики, наприклад, якщо в багажнику лежить важкий тягар і передня частина піднята. Коли регулювання ближнього освітлення буде завершена, необхідно виконати пробний заїзд для перевірки якості і правильності виконання процедури. Не можна допустити, щоб світло від вашої оптики зліпив водіїв зустрічних авто.