Заміна двигуна LADA Granta 8 клапанна

Установка поршня першого циліндра в положення ВМТ такту стиснення

 • Вимкніть клему акумулятора (мінусову)
 • Встановіть автомобіль в нейтральне положення коробки передач, а також зафіксуйте авто спеціальними башмаками.
 • Відверніть три болта кріплення кожуха ГРМ спереду.
 • Акуратно зніміть кожух. щоб не зачепити дроти, що проходять поруч.
 • Використовуйте ключ для повороту колінчастого вала. Це робиться спеціальним болтом на шківа приводу генератора. При цьому мітки на шківі распредвала і заднього кожуха ременя приводу мотора повинні співпасти.

Важливо! Якщо дані мітки не збігаються, то вам потрібно зняти ремінь ГРМ і встановити їх в потрібне положення (навряд чи це вам загрожує, але згадати варто).

Яке заливати масло?

Перед заміною слід ретельно розібратися в типі масла, придатного для «перетравлення» саме моторами моделі LADA Granta.

Для цього автомобіля виробник передбачив кілька варіацій двигунів, наділених схожими конструктивними аспектами.

Завод рекомендує застосувати мастило, що відповідає групам «SJ» і «SL». Також можливе використання якісних напівсинтетичних змащувальних рідин, що мають показник в’язкості, відповідний до кліматичних умов конкретно взятого регіону.

Категорично не рекомендується застосовувати недорогі масла на мінеральній основі, адже двигун LADA Granta. вельми сучасний виріб, що відповідає загальносвітовим стандартам. Не слід схилятися до придбання дорогих синтетичних масел, призначених для високофорсованих і технічно складних двигунів, оскільки даний продукт не тільки потребують додаткового фінансового вливання, але і не зможе гарантувати сумісність і достатні змащувальні властивості стосовно мотора LADA Granta.

Придбання масел і фільтрів краще здійснювати тільки в спеціалізованій торговельній мережі. Цей прийом дозволить запобігти «зустріч» з підробками.

Який обсяг мастила потрібно двигуну?

З огляду на раніше позначеного різноманітності доступних для даної моделі силових агрегатів автомобіля LADA Granta, коли версія 8 клапанна обсяг змазує рідини для заміни може варіювати в межах: 3,5. 4 літри.

Більш детальна технічна характеристика стосовно конкретного мотора, встановленого на вашому автомобілі, відображена на сторінках технічного керівництва.

Рекомендується купувати обсяг мастила, більший на 1 літр від необхідної кількості. При експлуатації можлива долівка рідини (з огляду на природного чаду при роботі).

Поетапне керівництво для заміни моторного масла

 • Забезпечують доступ до зливного отвору. Для цього може знадобитися зняття захисту картера.
 • Знімається кришка горловини мотора.
 • Послаблюється затяжка зливної пробки в піддоні.
 • Під зливний отвір підставляється ємність, в яку будуть зливати відпрацьовану мастильну рідину.
 • Рукою відгвинчують пробку, на завершальному етапі різко відводять руку з викрученій пробкою в сторону.
 • Очікують хвилин 10-15 до найбільшого зливу відпрацьованої води.
 • Зрушують тару до того місця, де розміщений масляний фільтр. Відкручують його. Час від часу це роблять за допомогою спеціального ключа. У таких випадках рекомендують попередньо провести від’єднання колодки датчика коленвала. Таким чином знижується небезпека пошкодження тендітної деталі знімачем.
 • Загвинчують назад зливну пробку. Витираються патьоки старенького масла, забирається ємність з відпрацюванням.
 • Якщо змінюється заливається тип масла, то доведеться зробити промивання мотора за допомогою особливих рідин.
 • Готується до установки новий фільтр. У його корпус заливається найсвіжіша мастило (приблизно до половини). Кільце ущільнювача з гуми змащується новим маслом. Фільтруючий елемент затягується вручну без зайвих зусиль.
 • Через горловину заливають новітню мастильну рідину. Масло лити необхідно, не поспішаючи, щоб уникнути патьоків і переливу.
 • Перевіряють рівень залитого масла. На щупі рідина повинна зупинитися посередині між мітками «хв.» і «макс.».
 • Замикається кришка горловини, запускається двигун.
 • Двигуну дають попрацювати деякий час, щоб зафіксувати показання масляного індикатора.
 • Глушиться мотор, через кілька хвилин перевіряється ще раз рівень масла. При необхідності доливається певну кількість нової мастильної рідини.

В процесі заміни масла намагаються, щоб рідина не потрапляла на грунт. Відпрацювання можна використовувати для різних технічних потреб. Ні в якому разі не можна виливати стару мастильну рідину просто на землю.

Установка запалювання LADA Granta 8 клапанів

Заміна ГРМ LADA Granta 8 клапанів потрібно раз в 75 тисяч кілометрів пробігу. Якщо ігнорувати планову заміну ременя, натяжного ролика і іноді помпи (насоса охолоджуючої рідини), то можна нарватся на серйозний ремонт двигуна Lada Granta. Адже обрив ременя газорозподільного механізму практично завжди призводить до пошкодження клапанів, сідел клапанів і навіть поршнів. Тому до приводу ГРМ треба ставитися дуже уважно. Раз 15 тисяч необхідно обов’язково оглядати ремінь на предмет розривів, тріщин, відшарувань або замасливания.

 • 1. зубчастий шків колінчастого вала
 • 2. зубчастий шків насоса охолоджуючої рідини
 • 3. натяжна ролик
 • 4. задня кришка об’єктива
 • 5. зубчастий шків розподільного валу
 • 6. зубчастий ремінь ГРМ
 • А. прилив на задній захисній кришці
 • В. мітка на шківі розподільного валу
 • З. мітка на кришці масляного насоса
 • D. мітка на шківі колінчастого вала.

Для заміни ременя приводу газорозподільного механізму нам слід демонтувати ремінь приводу генератора або ремінь приводу допоміжних агрегатів для Granta з кондиціонером. Шестигранником «на 5» відвертаємо чотири гвинти кріплення передньої верхньої кришки приводу ГРМ і знімаємо пластиковий кожух.

Щоб уникнути пошкодження датчика положення колінчастого вала необхідно зняти і його. При вимкненому запаленні віджимаємо фіксатор колодки джгута проводів і від’єднуємо колодку від роз’єму датчика. Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення датчика.

Виймаємо датчик з отвору припливу кришки масляного насоса і відкладаємо його на місце, де немає сталевих тирси, таких, що незабаром порушити роботу датчика.

Перед демонтажем ременя необхідно перевірити фази газорозподілу двигуна. встановити поршень 1-го циліндра в положення ВМТ (верхньої мертвої точки) такту стиснення. Головкою «на 17» провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу генератора до моменту суміщення мітки 1 на зубчастому шківі розподільного вала з припливом 2 на задній кришці приводу ГРМ.

Щоб переконатися в правильному положенні колінчастого вала, виймаємо гумову заглушку оглядового вікна у верхній частині картера зчеплення. Ризику 2 на маховику повинна розташовуватися напроти прорізу 1 шкали яку видно в вікні кришки картера зчеплення.

Перед відверненням болта кріплення шківа приводу генератора просимо помічника зафіксувати колінчастий вал від провертання, вставивши через вікно в картері зчеплення викрутку між зубами маховика.

Головкою «на 17» відвертаємо болт кріплення шківа приводу генератора знімаємо шків і шайбу.

Шестигранником «на 5» відвертаємо три гвинти кріплення передньої нижньої кришки приводу ГРМ. знімаємо кришку.

Накидним ключем «на 15» послаблюємо затяжку болта кріплення натяжної ролика.

При цьому натяжна ролик повернеться і натяг ременя ослабне. Знімаємо ремінь приводу ГРМ з шківів колінчастого і розподільного валів. Виймаємо ремінь з моторного відсіку Granta.

Увага! Після зняття ременя приводу ГРМ не можна провертати колінчастий і розподільний вали, щоб уникнути утикання поршнів в клапани. Розміри зубчастого ременя приводу ГРМ Lada Granta з двигуном 8 клапанів. ширина 17 мм, число зубів 113.

Для зняття натяжної ролика ременя ГРМ відвертаємо болт його кріплення і знімаємо натяжна ролик разом з болтом.

Обертаємо пластмасову обойму ролика, утримуючи його за ексцентрик. Ролик повинен обертатися безшумно, рівномірно і без заїдань. В іншому випадку ролик необхідно замінити.

Заодно можна перевірити справність насоса охолоджуючої рідини, покрутивши і похитавши його за шків. Встановлюємо натяжна ролик на місце, остаточно не затягуючи болт його кріплення. Для різних модифікацій двигуна в голівці блоку циліндрів виконані два різьбових отвори під болт кріплення натяжної ролика. Болт кріплення ролика вкручувати в верхній отвір головки блоку циліндрів. На фото нижче отвір позначено червоною стрілкою.

Встановлюємо ремінь приводу ГРМ Granta в зворотній послідовності. Перед установкою ременя переконуємося в поєднанні настановних міток колінчастого і розподільного валів. Надягаємо ремінь на зубчастий шків колінчастого вала, потім натягуючи обидві гілки ременя, надягаємо задню гілку на шків насоса охолоджуючої рідини і заводимо її за натяжна ролик, а передню. одягаємо на шків розподільного валу.

При необхідності доворачивать шків розподільного вала в сторону найменшого ходу до збігу зубів ременя з западинами шківа. Для натягу ременя необхідно повернути натяжна ролик проти годинникової стрілки. Для цього вставляємо в пази зовнішнього диска ролика стрижні (діаметр 4 мм, відстань між стержнями 18 мм) спеціального ключа (для наочності показано на знятому ролику).

Гранта 8 клапанов гнет ли клапана

Також для регулювання натягу ременя ГРМ LADA Granta можна використовувати щипці для зняття стопорних кілець. Натягуємо ремінь, повертаючи натяжна ролик ременя проти годинникової стрілки до моменту збігу вирізу зовнішнього диска ролика з прямокутним виступом його внутрішньої втулки, і затягуємо болт кріплення ролика моментом 34-41 Нм.

Надмірне натяг ременя знижує термін його служби, а також термін служби підшипників насоса охолоджуючої рідини і натяжного ролика. Недостатнє натяг ременя теж призводить до його передчасного виходу з ладу і може викликати порушення фаз газорозподілу. Провертає колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою. Перевіряємо натяг ременя і збіг настановних міток колінчастого і розподільного валів. При знятому шківі приводу генератора правильне положення колінчастого вала зручно контролювати за суміщенням мітки 1 на зубчастому шківі колінчастого вала з ребром 2 кришки масляного насоса. Фото для наочності далі.

Якщо в не впевнені в своїх силах, то можете довірити роботу по заміні ременя на LADA Granta автосервісу. Для двигуна з 8-клапанним механізмом ГРМ це виходить дешевше, ніж для версії з 16 клапанним мотором.

Хочу поділитися спостереженням по мітках ГРМ, якими деякі (судячи по інтернету) нехтують. А саме. нижчеЗгадувалося мені тут поведінка машини коли вона була нова. Літала, динаміка була на висоті. Час минав, пробіг невблаганно просувався, масло жер і тд і тд. У підсумку я просто став помічати, що щось не те, немає тієї прудкості, жвавості. Пиня на все, але точно не на те, що швидше за все десь накосячілі: або я коли розбирав ГРМ, або в сервісі, коли міняли МСК (сальники клапанів) Коротше, про ось це (доп мітка ВМТ) я дізнався рівно рік тому. мені хотілося проконтролювати працівників сервісу, хоча вони стверджували, що не розбирали ГРМ. Це зараз до мене дійшло, вони і справді не розбирали, а мітку швидше за все виставляли по викрутку в циліндрі, шукали ВМТ клоуни так. На скільки зараз я пам’ятаю, начебто доп мітка ця співпала, але не впевнений на 100%. коротше змирився і катався Та думаю і хрін з ним! Заводиться?. Заводиться! Чи не троїть?. Чи не троїть! Їде?. Їде! Потім ще кілька разів за рік ремонтував, знімаючи ГРМ Коротше відкатав так мінімум 30000-40000км, а то і все 60. І тут недавно перевіряв ролик і дай думаю спробую виставити по центру. Ха, виставив! З другого разу правда, ну криві руки, що поробиш

Заводиться ідеально (заводилася прекрасно але стало ще краще, з півоберта) 2. Пропала тряска на хх (виявляється вона була) 3. Упав витрата на ХХ до 06-07лч, був 07-08лч (більше 08), 07лч вже при 40.45гр двігателя.4. Відкрилися низу і особливо верху. Раніше не міг раскочегарить більше 160-165. щас думаю поїде більше, не пробував, просто відчувається! 5. Машина на швидкості ревіла при 120кмч, як повинна так ревіти при 160)) 6. Двигун став еластичнішою работати це ще на газу катаюсь.

Полазити по інтернету, багато хто цим страждають, перенесуть на 1 зуб ремінець. В цьому немає нічого кримінального, не відразу помітиш підступ, все залежить від авто. Але коли ти катаєшся і тобі здається від старості авто це все відбувається і через болячок, то не думаєш а їздиш, миришся! Так і повинно бути як ніби А коли все на свої місця встає. тихенько охереваешь. Як так можна було, ЯК? ЯК? Обонгуть земну кулю (по кілометражу пройденого зі збитими мітками) Коротше, перевіряйте мітки, напевно у більшості звичайно ж все в порядку. Але водії різні Хто то сам робить, кому то в сервісі, хто то просто не помітив збитої меткі.В інеті знову ж повно інфи як і куди йдуть фази або як їх там, в залежності куди побігла метка.У мене більше було за годинниковою пішла мітка. 1 зуб розподіл = 8 градусів на коленвале. Це дуже багато виявляється. По-моєму поршень ще не доходив у мене до ВМТ, а впуск вже відкритий був при закритому випуску, поправте якщо не так. напевно фахівці знайдуться, я з задоволенням почитаю! Успіхів! Спасибі за увагу. Вибачте за подробиці накипіло)

 • ключ трещеточний
 • подовжувач
 • Головка на 8 мм
 • Головка на 10 мм
 • Головка на 13 мм
 • Гайковий ключ ріжковий на 10 мм
 • Гайковий ключ ріжковий на 13 мм
 • Гайковий ключ ріжковий на 19 мм
 • Гайковий ключ накидний прямий на 15 мм
 • Гайковий ключ накидний прямий на 17 мм
 • Гайковий ключ накидний вигнутий 8 мм
 • Викрутка плоска велика
 • Викрутка плоска середня
 • Викрутки середня
 • Динамометричний ключ
 • Вороток під торцеву насадку
 • Насадка на комірець на 17 мм
 • Шестигранний ключ на 5 мм
 • Спеціальний ключ для повороту натяжної ролика (або знімач стопорних кілець)
 • Ключ для фіксації шківа распредвала (або подовжувач під торцеву насадку на комірець)
 • Універсальний знімач (при необхідності)
 • воронка
 • інструментальна головка
 • Пристосування для регулювання клапанів
 • пінцет
 • мікрометр
 • Прокладка кришки головки блоку (при необхідності)
 • Гумові ущільнювачі втулки кріплення кришки головки блоку
 • Шток (при необхідності)
 • Кільце болта заглушки ГБЦ (при необхідності)
 • Прокладка заглушки ГБЦ (при необхідності)
 • Сальник розподільного вала
 • Відрізок труби діаметром 25 мм і довжиною 100 мм (для запресовування сальника)
 • ємність технічна
 • Моторне масло
 • герметик
 • Регулювальні шайби (при необхідності)
 • ганчір’я

Знімайте розподільний вал для заміни самого валу, штовхачів клапанів, маслоотражательних ковпачків клапанів, а також при ремонті головки блоку циліндрів.

Відключіть на автомобілі провід від клеми «мінус» акумуляторної батареї.

Виставите поршень першого циліндра в положення ВМТ, як написано тут.

Зніміть кришку головки блоку циліндрів, як написано тут.

двигуна, lada, granta, клапанна

Зніміть зубчастий шків розподільного валу і задню кришку приводу ГРМ, як написано в цій статті.

Від’єднайте від датчика фази роз’єм проводів, віджавши його фіксатор.

інструмент

Отже, ви вирішили проводити контрольні роботи і регулювання клапанів на LADA Granta. Вам необхідно подбати про наявність таких інструментів і пристосувань:

 • сжіматель клапанних пружин
 • набір вимірювальних щупів плоского типу
 • пінцет
 • торцева головка розміром на «17» або відповідний ключ
 • ремонтний комплект регулювальних шайб
 • торцеві головки на «8», «10» і ключ на «8»
 • викрутка
 • пасатижі
двигуна, lada, granta, клапанна

Діагностика несправності механізму газорозподілу

Процес діагностики, ідентифікації джерела поломки досить складний. Часом без наявності цифрового обладнання неможливо провести повний огляд, оцінити загальний технічний стан вузлів, агрегатів.

Заміна ременя ГРМ LADA Granta 8 клапанів

Дана тема детально була розглянута раніше, зупинятися не будемо. Черговий раз нагадуємо про важливість покупки оригінального ременя приводних механізмів на технічний засіб.

Переважна більшість поломок відбувається з вини власників, які економлять на якісних деталях.

Заміна масла в 8-ми клапанному двигуні LADA Granta своїми руками

Авто «LADA Granta» завод ВАЗ випускає з 5-ма різними моторами. До 8-клапанного сімейства ставляться три силові агрегати. 11183, 11186 і 21116. Два останніх розрізняються не дуже: потужність у їх одноманітна, і тяговий момент. теж. До переходу до норм «Євро-4» відмінностей було більше, наприклад, відрізнялася потужність. А гідність першого, що він один з усієї лінійки 8-ми клапанних двигунів НЕ гніт клапана.

Ходять чутки, що на 21-й мотор встановлюють імпортні поршні, тоді як мотори 11186 обладнуються вазовским поршнями. Вірити цим чуткам чи ні, вирішуйте самі.

Міняємо масло і масляний фільтр двигуна Lada Granta

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву або естакаду. Заміну масла виконуємо на непрацюючому прогрітому двигуні, краще відразу після поїздки, поки масло не охололо.

На 16-клапанному двигуні доступ до масляного фільтру зверху відсутня, тому для заміни фільтра знизу необхідно зняти середній брудозахисні щиток моторного відсіку. Подивитися, як виконати цю роботу, можна в статті «Замінюємо охолоджуючу рідину Lada Granta».

Масляний фільтр доступний зверху. Не забуваємо від’єднати наконечник проводів від датчика сигналізатора недостатнього тиску масла. Відвертаємо (проти годинникової стрілки) масляний фільтр. Якщо це не вдається зробити вручну.

Операція по заміні

Підміняти масло рекомендується лише на прогрітому движку. І ще, краще буде загнати автомобіль на яму. А по іншому зливну пробку доведеться знаходити на дотик. Тут розглянута тільки процедура заміни. Перелік рекомендованих матеріалів наведено в розділі 3.

Перш за все, стане в нагоді відключити мінусову клему. Тут потрібен гайковий ключ «на 10» (Washing machine. Рис.). Далі відкручують наливну пробку, а потім роблять діяння:

 • Переконуються, що наливна горловина була відкрита;
 • Накидним ключем «на 12» відкручують зливну пробку. Захист картера знімати не обов’язково ;

Нехай масло стече в ємність об’ємом 4 л

Гумовий ущільнювач повинен бути в маслі

Якщо змінювався фільтр, додайте до позначених цифр ще 100 мл. Кроки 2, 3, 5 і 6 ілюструються на фото.

двигуна, lada, granta, клапанна

На останньому кроці підключають АКБ, щоб завести двигун. Необхідно досягти згасання контрольної лампи. Потім рівень масла перевіряють по щупу і в міру потреби створюють долівку (100-200 мл).

Цей сигналізатор мотора повинен горіти пару секунд після пуску

Щуп рівня масла буде забезпечений мітками MIN і MAX. Що вони означають, зрозуміло всім. До речі, обсяг системи мастила дорівнює 3,5 л, але 300-500 грамів «відпрацювання» залишається в двигуні завжди.

Вибір комплектуючих і витратних матеріалів

Перш за все, розглянемо, як вибирати маслофільтр. Фільтри з номером 21080-1012005-00 тривалий час випускав завод ВАЗ, і вони встановлювалися на движки «Пріор». Потім, з виникненням сімейства «Granta», фільтри стали поставлятися з заводу в Ливнах. Ці деталі завжди позначені номером 21080-1012005-08. І в новенькому авто може бути встановлений тільки фільтр з містечка Лівни.

Висота корпусу «нових фільтрів» дорівнює 74 мм. А у фільтрів ВАЗ вона дорівнювала дорівнювала 75 мм. Різниця тут фактично нульове, але все, що по висоті буде менше 70 мм, нам не підійде.

Відразу відпадає варіант з фільтром Renault (7700274177). Його висота дорівнює 54 мм. З справді потрібних замін можна назвати фільтри MAHLE: OC384 (74 мм) і OC606 (72 мм). Фільтри компанії MANN (модель «W914 / 2») підходять теж.

Далі йдеться про вибір масел. Із заводу в 8-клапанні мотори завжди залита обкатний рідина, замінна після 2500 км пробігу. На ТО-1 до листопада 2015 року застосовувався матеріал контори Shell. мова йде про напівсинтетиці Helix HX7 (10W40). Потім перейшли на впровадження масел «Роснефть» з таким же показником в’язкості.

Весь перелік рекомендованих матеріалів виглядає так:

НазваніеІзготовітельВязкость (SAE)
ЛУКОЙЛ ЛЮКС «Лукойл-Пермнефтеорг-синтез» (Перм) або «ЛЛК-Інтернешнл» 5W-20. 5W-50, 10W-30 (40), 0W-40
ЛЮКС Hit / Best «Дельфін Індастрі» (Пушкіно) 10W-40
Новойл СУПЕР «Башнефть» (Уфа) 5W-30 (40), 10W-30 (40), 15W-30 (40), 20W-40 (50)
РОСНЕФТЬ MAXIMUM «Новокуйбишевський завод» або «Ангарскнефтехім» 10W-40 і 5W-40
РОСНЕФТЬ PREMIUM «Ангарскнефтехім» 5W-40
ТНК MAGNUM SUPER «ТНК» (Рязань) 5W-30 (40), 10W-40, 15W-40 (50)
ТАТНЕФТЬ синтетики «Татнефть-Нижньокамськ» 0W-40, 5W-30 (40)
ТАТНЕФТЬ УЛЬТРА / Optima Washing machine. вище 5W-30 (40), 10W-40
ТАТНЕФТЬ ЕКСТРА «Омський НПЗ» або «Газпромнефть-Washing machine» 10W-40, 5W-30, 15W-40
G-ENERGY S «Газпромнефть-Washing machine» 15W-40, 10W-40
SIBIMOTOR СУПЕР «Омський НПЗ» або «Газпромнефть-Washing machine» 15W-40, 10W-40
MOBIL 1, бренд ESP FORMULA Exxon-Mobil 5W-30
MOBIL SUPER, бренд 3000 X1 Washing machine. вище 5W-40
MOBIL SUPER, бренд 2000 X1 Washing machine. вище 10W-40
MOBIL 1, бренд NEW LIFE Washing machine. вище 0W-40
MOBIL 1, бренд PEAK LIFE Washing machine. вище 5W-50
SHELL, бренд HELIX PLUS Shell East Europe Co 10W-40
SHELL, бренд HELIX PLUS EXTRA Washing machine. вище 5W-40
SHELL, бренд HELIX ULTRA Washing machine. вище 5W-40
SHELL, бренд HELIX HX7 Washing machine. вище 10W-40 і 5W-40
ZIC A PLUS SK Corporation 10W-30 (40), 5W-30
GT TURBO SM Hanval INC 10W-40
ESSO ULTRA Exxon-Mobil 10W-40

вибираємо знімач

Яких тільки універсальних знімачів не вигадав, щоб спростити життя автолюбителю. Але будь-якій знімач завжди відноситься до одного з типів: ланцюгової, стрижневий або знімач-плоскогубці. Кожен трьох з типів ілюструється на фото.

Всім зрозуміло, що універсальними знімачі скористатися ніяково. Ну і коштують вони недешево. Тому в хід йде шліфувальний папір, рукавички з тканини і т.д. Але нерідко виявляється, що фільтр закручений намертво.

Зовнішній діаметр маслофільтра «Granta» становить 76 мм. А знімачі для нього може служити деталь, що випускається компанією Renault. Ця деталь показана на фото, а іменується вона «знімач-чашка».

Номер позначеної деталі в каталозі Renault буде наступним: 7711381992. Зазвичай тим, хто не вживає знімачі, радять поступати так:

 • Потрібно пробити корпус фільтра шилом або плоскою викруткою;
 • У порожнину фільтра викрутка повинна зайти на 40-50 мм. Потім її вживають, як важіль.

Може бути, ці поради варті уваги. Головне, щоб не вийшло те, що показано на малюнку нижче.

Керуйтеся здоровим глуздом, тоді і все вийде. хочемо фортуни.

Пробивати корпус маслофільтра необхідно ближче до його дну. Інакше можна зачепити штуцер мотора. До речі, з пробитого фільтра буде витікати «відпрацювання». Загалом, спосіб з викруткою вживають в останніх випадках.

Заміна масла LADA Granta 8 кл. 1.6 л (87 к.с.)

Зупиніть двигун і через кілька хвилин (щоб масло встигло стекти в піддон картера) перевірте рівень масла в піддоні картера за допомогою щупа.

При необхідності доведіть рівень масла до норми, підтягніть масляний фільтр і різьбову пробку зливного отвору.

Не нехтуйте рекомендованим інтервалом по заміні зазначених тут елементів газорозподільного вузла, величина якого прирівнюється до пробігу в 50 тис. Км. Заміна ременя ГРМ повинна здійснюватися своєчасно.

Користуйтеся лише якісні «витратні матеріали» від іменитих виробників, і що важливо, придбані у перевірених торгових суб’єктів.

Ці нескладні заходи дозволять уникнути такої витратної і непотрібної процедури, як ремонт мотора LADA Granta.

Підготовчий етап

Перед тим, як своїми руками буде проведена заміна ременя ГРМ, обов’язково слід зняти клеми з живильної АКБ. Також демонтуємо ремінь, яким активується генератор.

«Операція» вимагатиме максимального забезпечення доступу до елементів навісного обладнання, що входять у вузол ГРМ. Для цього знімаємо колесо і захисний щиток.

Встановлюємо поршень 1-го «котла» в загальновідому позицію. ВМТ.

Про двигуни

Мотори LADA Granta мають 8 клапанів в головці блоку циліндрів мають індекс 11183 та 11186. Перший з них почали випускати в 2004 році, другий пізніше, а саме в 2011 році. Потужність «83» агрегату становить 82 конячки, при 87 к.с для «86» модифікації.

Мотор 11186 являє собою вдосконалений движок «83» моделі. У ньому використовують полегшену шатунно-поршневу групу. Вдалося досягти зниження маси поршневої групи майже на 30%.

Головка блоку циліндрів піддається специфічної термообробці, що підвищує її міцність і зносостійкість.

А також отримала деякі зміни система охолодження силового агрегату. Спідниці полегшених поршнів покривають графітової змазкою, це дозволяє уникнути появи задирок на циліндрах непрогрітого мотора.

Ступінь стиснення «86» мотора стала 10,5 проти 9,6 у «83» модифікації. Прокладка ГБЦ нового мотора тепер тонше, вона дорівнює 0,43 мм проти 1,2 на старій моделі.

Діаметр впускних клапанів збільшили, що поліпшило наповнюваність циліндрів паливоповітряної сумішшю.

Інструменти

Якщо ремінь став непридатним і подальший рух LADA Granta у версії 8 клапанів неможливо, то щоб була проведена заміна ременя ГРМ, та ще й своїми руками, нам буде потрібно такий набір інструментів і інших пристосувань:

 • ключі, що мають розміри «10» і «17»;
 • монтування (лопатка);
 • спец-ключ, що дозволяє відрегулювати натяжна ролик.

Нижче наведена інструкція відображає процес на моторі 8 клапанів. Для 16-клапанної версії процес практично ідентичний наведеному.

Міняємо ремінь самі

Заміна ременя ГРМ через встановлений термін на двигунах 16 і 8 кл LADA Granta нескладний процес і виконати його своїми руками може навіть початківець автолюбитель. Головне, уважно дотримуватися всіх пунктів інструкції та нічого не пропустити.

натяг

Встановлений новий зубчастий ремінь необхідно натягнути до необхідних параметрів. Перед цим обов’язково ще раз перевіряють положення настановних міток, якщо з ними все в порядку, можна зробити натяг приводу.

Для цього необхідно провернути проти годинникової стрілки натяжна ролик до збігу на ньому міток. Одна мітка у вигляді вирізу є на зовнішньої обоймі, друга на внутрішній у вигляді виступу.

Провернути натяжна ролик можна спеціальним ключем, круглогубцами.

Деякі майстри вставляють в отвори на рухомої частини ролика відповідні по діаметру свердла. Між ними викрутку як важіль і провертають обойму до збігу міток.

Після цього можна затягнути гвинт кріплення натяжної ролика. Після того як всі роботи зроблені, необхідно вручну провернути на кілька оборотів колінвал, переконуючись в тому, що мітки не зрушили.

Після цього можна встановити захисну кришку.

демонтаж

Для реалізації даної процедури потрібно послабити гайку фіксації натягував ремінну гілка ролика в LADA Granta.

Це викличе ослаблення всього ременя, в зв’язку з чим, його можна витягати з вузла ГРМ. Не рекомендується застосовувати звичайне зрізання ременя без ослаблення натяжної елемента.

Дана маніпуляція не дозволить ефективно навісити новий видатковий компонент на шків і шестерню валів.

 • Демонтуємо шків. Сам елемент на валу генератора LADA Granta у версії 8 клапанів, знімаємо після вилучення з позначеного вікна фіксує лопатки. Шків повністю витягаємо і відкладаємо.
 • Демонтуємо нижню запобіжну кришку на елементах ГРМ. Вона зафіксована трьома болтами, які підлягають безумовному (як правило, безпроблемному) відкручування. Такий конструкцією (щитком) наділені деякі версії моторів, наприклад, «11186».
 • Знімаємо ремінь. Цей завершальний процес в демонтажной «епопеї» передбачає наступні маніпуляції:
 • початкове зняття з шестерні, зафіксованої до розподільного валу;
 • подальший демонтаж зі шківа, володарем якого є колінчастий вал.

Саме останнє (з позначених прийомів) дію на увазі логічний можливість подальшого зняття натягача. це ролик ГРМ в авто LADA Granta. Сам ролик ГРМ підлягає безальтернативній заміні незалежно від величини люфту, шумності і інших критеріїв.

 • Килимок в багажник LADA Granta седан
 • LADA Vesta або Granta Ліфтбек що вибрати
 • Kalina 2 універсал або Granta Ліфтбек що краще

Чи була ця стаття корисною? Стаття була полезнаПожалуйста, поділіться інформацією з друзями

підготовчі операції

Дану процедуру можна провести навіть в польових умовах, яма а вже тим більше підйомник нам не буде потрібно. Час заміни 30 хвилин, без урахування часу охолодження двигуна.

Якщо ви міняєте з ременем і помпу, то необхідно злити антифриз з блоку циліндрів. Заглушка під головку на 13. Підкладаємо під заднє колесо упори і затягуємо ручник. Знімаємо переднє праве колесо і пластиковий бризговики.

Послаблюємо натяг ременя генератора і знімаємо ремінь. Гайка на 21 контрящім, шток натяжної ролика під ключ на 10. Покрутите натяжна ролик, якщо він видає сторонній шум, замініть його.

Натягувач ременя генератора.

Відкручуємо чотири болта верхньої кришки ГРМ і знімаємо її (шестигранник на 5).

Верхня кришка ГРМ.

Виставляємо верхньою мертву точку

За болт шківа коленвала, обов’язково по годинникової стрілки, провертає його до збігу міток на зірочці распредвала і кожусі (головка на 17 з подовжувачем). Це буде верхня мертва точка (ВМТ).

Шків коленвалу. Мітки на распредвали.

Стопор колінвал, включаємо п’яту передачу і вставляємо викрутку в вентиляційний канал гальмівного диска нижче супорта. Відкручуємо болт шківа коленвала і знімаємо шків. Відкручуємо кріплення нижньої кришки ременя ГРМ (шестигранник на 5).

как быстро снять двигатель ваз одному за семь минут

Нижня кришка.

На зірочці клонували мітка повинна встати на проти відпливу на масляному насосі.

Мітки на коленвале.

Відкручуємо кріплення натяжної ролика і знімаємо його разом з ременем ГРМ.

Якщо ви не міняєте помпу то переходите відразу до установки нового ременя. Але ми рекомендуємо міняти помпу разом з ременем.

необхідний інструмент

Нам знадобиться стандартний набір ключів і головок, шестигранник на 5, а так же ключ для натяжної ролика.

заміна помпи

Демонтуємо зірочку распредвала (головка на 17).

Кріплення зірочки распредвала.

Далі кожух ременя ГРМ (гайка і болти на 10).

кожух.

Помпа кріпиться трьома болтами (шестигранник на 5).

кріплення помпи.

Перед установкою нової помпи змастіть прокладку тонким шаром герметика. Встановіть на місце кожух і зірочку распредвала.

Найпростіша заміна ременя ГРМ, ролика і помпи на Ладі Granta з двигуном 87 к.с 8 клапанів

Сьогодні до нас приїхав наш старий клієнт на своїй білій Ладі Granta, заміна ременя ГРМ, ролика і помпи в місці з антифризом. Із заводу на цьому моторі встановлюється ремінь ГРМ фірми Gates з заявленим ресурсом 75 тисяч кілометрів, але міняємо на 60 на всякий випадок.

Важливо! При обриві ременя ГРМ на даному двигуні гніт все клапана. Це справедливо для всіх моторів випуску до 2019 року.

Нещодавно я прочитав, що з 2019 року на даному двигуні стали ставити безвтиковие поршні, як приїде свіжа Granta обов’язково подивимося ендоскопом так це.

Установка нового ременя ГРМ

комплект ГРМ.

Важливо! На натяжній ролику ременя ГРМ вказано напрямок натяжки, не переплутайте.

Перевіряємо збіг всіх міток і встановлюємо натяжна ролик, болт не затягувати. Встановлюємо новий ремінь ГРМ спочатку на зірочку колінчастого валу, за тим распредвала, натяжна ролик і помпу. Гілка ременя між зірочками распредвала і коленвала повинна бути натягнута. Натягуємо натяжна ролик до збігу міток і затягуємо болт.

правильна натяжка.

Ще раз перевіряємо збіг міток, після чого провертає коленвал два оберти і перевіряємо натяжку. Якщо натяг ослаб підтягуємо.

встановлений ремінь.

Встановлюємо всі деталі в порядку зворотному зняттю. Заливаємо антифриз. От і все! До речі двигун ідентичний встановлюються на Kalina другого покоління, про заміну ГРМ на них описано в цій статті.