Заміна ременя ГРМ LADA Kalina 8 клапанів

ЕТАП 2

На другому етапі приступаємо до зняття безпосередньо зубчастого ременя ГРМ LADA Kalina 8 клапанів

Виходимо з ями і знімаємо верхню пластикову захист двигуна. Вона кріпиться на чотирьох кліпсах до двигуна, треба просто акуратно зірвати її по черзі з кожної кліпси. Далі знімаємо захисний кожух ременя ГРМ LADA Калини. Для цього треба ключем (на 10) відкрутити три кріпильні гвинти. Один з них знаходиться спереду кожуха, а два інших збоку. Відкрутивши болти, знімаємо кожух, і перед нами відкрився весь привід газорозподільного механізму (див. Фото).

Ось зараз настав відповідальний момент! Треба встановити весь привід ременя ГРМ Kalina строго по мітках. Для цього треба взяти торцеву головку (на 19), бажано з подовжувачем і загорнути назад болт, який ми відкрутили при знятті шківа приводу генератора.

Провертає за цей болт колінвал за годинниковою стрілкою до збігу міток на шестернях коленвала і распредвала. Розташування цих міток були вказані на ілюстраціях вище.

Провертати краще за колінвал, а з розподільчим цього робити небажано. Так робити потрібно тому, що механізм ГРМ Kalina приводиться в рух саме коленвалом, а не розподілвалом.

Далі треба ключем (на 17) послабити болт кріплення натяжної ролика і послабити натяг ременя ГРМ. Знімаємо ремінь і натяжний ролик, щоб перевірити стан. Зазвичай при заміні ременя ГРМ Kalina змінюють і ролик, оскільки найчастіше підшипник на ньому має хоч і невеликий, але люфт. А це неприпустимо. Перевіряємо стан помпи. Треба не знімаючи посмикати її за шків, і якщо є люфт, то краще її відразу замінити.

Помпа, може бути, і попрацює якийсь час, але потім все одно вийде з ладу, а щоб замінити її, треба знову розкривати весь привід і міняти. А буває і так, що вона заклинює і через це рветься ремінь. Доводиться потім знову розкривати всю цю систему і повторювати всю роботу заново. Доцільно при цьому перевірити стан сальників коленвала і распредвала. Для цього треба зняти відповідні шестерні і задню кришку газорозподільного механізму.

Перевіривши стан сальників, при необхідності їх поміняємо, що позбавить вас в подальшому від зайвої роботи.

ЕТАПУ ЗАМІНИ РЕМЕНЯ ГРМ Kalina 8 КЛАПАНІВ

Привіт, читачі блогу RtiIvaz.ru. Сьогодні ми будемо розглядати, яким чином відбувається заміна ременя ГРМ Kalina з 8-ми клапанним двигуном.

Для початку наведемо схему установки ременя ГРМ Kalina з двигуном 8 клапанів:

Як видно з схематичного зображення в першу чергу треба правильно виставити мітки на шківах распредвала і коленвала.

На фото нижче, будь ласка, дивіться положення цих назв

Далі розглянемо процес заміни ременя ГРМ Kalina 8 клапанів поетапно

ЕТАП 3

Отже! Ми зняли зубчастий ремінь ГРМ, перевірили стан помпи та сальників, при необхідності, замінили їх новими. Далі можемо приступати до складання приводу ременя газорозподільного механізму Калини.

Встановлюємо на свої посадкові місця зняті раніше шестерні распредвала і коленвала. Якщо в процесі їх від’єднати змістилися, то треба встановити їх строго по своїх місцях.

Перш ніж почати встановлювати новий ремінь ГРМ Калини, треба або підрахувати кількість зубів, їх повинно бути 111, або уважно прочитати маркування. Там повинно бути вказано їх кількість. Можна ще просто порівняти новий ремінь зі старим, вони повинні мати однакову довжину. Важливий момент! При установці зубчастого ременя ГРМ треба уважно стежити за тим, щоб в процесі установки мітки залишалися строго по своїх місцях.

Спочатку треба надіти ремінь на шків коленвала. Потім на шків распредвала, при цьому треба з правого боку распредвала натягувати ремінь. Таке робиться для того щоб натяжним роликом можна було легше підтягти привід. Встановлюємо натяжна ролик, прикручуємо, але не затягуємо. Він повинен прилягати до зворотної сторони ременя. Надягаємо ремінь на шків помпи і натягуємо роликом, повертаючи його спеціальним ключем проти годинникової стрілки.

Для перевірки натягу ременя треба взяти його з правого боку распредвала і повертати уздовж себе. Правильно натягнутий ремінь повинен повертатися на 90 градусів не більше і не менше або прогинатися не більше одного сантиметра при натисканні на нього.

Після того як ремінь приводу натягнули вже можна затягувати болт кріплення ролика. Ось тут треба стежити за тим, щоб з правого боку від шківа распредвала ремінець був належним чином натягнутий і не провисав.

Фото ролика приведено нижче, там же показано за допомогою яких отворів потрібно повертати ролик: Рис.6 Ролик натяжна на Kalina 8 клапанну

Ключем (на 17) провертає колінчастий вал на три-чотири оберти, так щоб шків коленвала встав міткою на своє місце. Після цього знову перевіряємо їх. Всі мітки повинні стояти строго на своїх місцях.

ЕТАП 1

Заганяємо автомобіль на оглядову яму і домкратом піднімаємо переднє праве колесо. Знімаємо колесо і, відкривши капот, даємо двигуну охолонути. Бажано щоб температура двигуна була приблизно 60 градусів за Цельсієм. Перш ніж дістатися до ременя ГРМ Калини, треба зняти ремінь генератора і його приводний шків на коленвале.

Пристрій приводу генератора наведено на фото нижче:

Як видно з фото, ремінь генератора натягнутий за допомогою ролика. Щоб зняти поліклинові ремінь, треба послабити натяг цього ролика. Для цього спочатку треба послабити контргайку штока ключем (на 19). Послаблюємо контргайку і ключем (на 8) закручуємо сам шток до тих пір, поки ремінь не ослабне і з’явиться можливість його зняти. Дійшла черга до шківа приводу генератора на коленвале. Для цього треба спуститися в яму і зняти захист «пильовик» двигуна з правого боку. Також треба зняти захист маховика, яка закріплена трьома болтами (на 10) знизу двигуна, на корпусі коробки передач. Знімаємо захист і, просунувши плоску викрутку між зубами вінця і корпусом КПП, застопорилися маховик. Це потрібно щоб при відкручування болта НЕ провертався колінвал. Болт (ключ на 17) затягнуть дуже сильно, тому щоб відкрутити, треба буде докласти певних зусиль. Для цього краще використовувати торцеву головку з тим же розміром і трубою в якості важеля. Зірвавши болт, відкручуємо і знімаємо шків приводу генератора.

ЕТАП 4

Встановлюємо на місце захисний кожух приводу газорозподільного механізму. Затягуємо три болта його кріплення. Встановлюємо шків приводу генератора на колінчастий вал пазом на шпонку, яка показана на малюнку 2. На різьблення болта кріплення шківа краще нанести різьбовій герметик.

Після цього, зупинивши маховик викруткою, із зусиллям затягуємо цей болт. Встановлюємо ремінь генератора Калини. Якщо старий ще в доброму стані, то ставимо його. Але, краще буде, якщо поставити новий. Ключем на 8 обертаємо шток ролика проти годинникової стрелкі.натягіваем ремінь.

Після цього закріплюємо шток в натягнутому положенні контргайкою. Далі можна вже і завести для перевірки двигун. Якщо при цьому немає ніяких сторонніх шумів, то все зроблено правильно. Прикручуємо на місце захист маховика. Ставимо на своє місце захист двигуна. Встановлюємо і закріплюємо зняте колесо. Ставимо на місце верхню пластикову захист двигуна.

Потім можна сідати в машину, заводити мотор.

На цьому, дорогий читачу блогу, я закінчую писати цю статтю і бажаю вам благ і настрою! Напишіть і ви в коментарі про заміну ременя ГРМ на своїй Kalina з 8-ю клапанами, і з якими труднощами зіткнулися.

ременя, lada, kalina, клапан

Заміна ременя ГРМ 8 клапанів

Всім привіт! Після придбання авто вирішив зробити позапланове ТО так як у машинки пробіг маленький а вік уже 5 років було вирішено разом з маслом і фільтрами ремінь ГРМ теж замінити (щодо терміну вже положенно).Краткая інструкція як це сделать.1. Знімаємо клейму з акумулятора “-” 2. Розслабляємо і знімаємо зі шківа коленвала приводний ремінь (повністю знімати не обов’язково) Кайку відкручуємо притримуючи болт, далі болт закручуємо і бачимо як ролик розслабляє ремінь. Потрібен ключ на 19 і на 8 краще маленька тріскачка з головкою.

ременя, lada, kalina, клапан

Домкрати автомобіль знімаємо переднє праве колесо.

Окручіваем болт шківа коленвала і знімаємо його. Для цього нам знадобитися головка на 19 подовжувач 500 мм або щось подібне і комірець. Тут нам знадобитися напарник який буде сидіти в машині. Включаємо 5-ю швидкість тиснемо на гальмо а інший в цей час відкручує.

Знімаємо кришки ременя ГРМ, відкручуємо шестіграніком на 5 сім болтів.

Виставляємо мітки на коленвале і распредвали, для цього закручуємо назад болт шківа коленвалаі крутимо за нього. Після відкручуємо натяжна ролик ключем на 15

Знімаємо ролик, знімаємо ремень.10. Встановлюємо новий ролик але не затягуємо до кінця болт. Ролик ставимо на своє ж місце. Там завжди слід від ролика залишається.

Установка нового ременя. Садимо ремінь на шестерню коленвала далі на шестерню распредвала потім перепустками через ролик і затягує на помпу. Перевіряємо мітки. Так ремінь потрібно встановити так щоб написи на ньому читалися.

Якщо мітки все на місці натягуємо ремінь роликом для етого нам знадобиться спец ключ або круглогубці Г-образні.

Замена ремня ГРМ на 8кл моторе 1.6 Метки зажигания на LADA Калина

на ролики є напрям куди його крутити

далі натягуємо його щоб мітки ролика збіглися і затягуємо болт.

Тепер перевіряємо, прокручуючи колінвал на два оберти виставляємо мітки. Якщо все крутитися нічого не зачіпає мітки виставляються значить зробили все правільно.14. Збираємо все в зворотній послідовності, тільки після того як закрутіть шків коленвала проверніть його в ручну перевірте ні чого він не зачіпає, просто буває він зіскакує коли затягуєте і сідати криво може зламати датчик коленвала.Вот і все всім вдалих доріг і якомога менше ремонтів.

Заміна ременя ГРМ на Kalina

Ремінь ГРМ LADA Kalina є кільцевої зубчастий ремінь, виготовлений з гуми, армованої капроновими нитками. Його роль полягає в передачі крутного моменту від шківа коленвала до зірки розподільного вала зі зниженням кількості оборотів вдвічі.

Саме від стану ременя ГРМ і його налаштувань залежить злагодженість роботи газорозподільного механізму двигуна.

Основні несправності

Основних несправностей у ременя ГРМ може бути тільки три:

 • порушення цілісності конструкції;
 • недо- або перенатяженіе;
 • обрив.

У першому випадку ремінь може просто расслоиться, про що свідчитимуть бовтаються армирующие нитки. Крім цього, часто зустрічається зрізання зубів ременя. Ці проблеми є результатом механічних пошкоджень, неправильного регулювання:

 • зірки распредвала;
 • шківа колінчастого вала;
 • зубчастого ролика;
 • помпи;
 • натяжної ролика.

Натяжна ролик призначений для натягу ременя шляхом обертання навколо власної ексцентричної осі. У разі неправильної його регулювання, ремінь може бути натягнутий занадто сильно, що рано чи пізно приведе його в непридатність. Така ж проблема виникне, якщо ремінь буде ослаблений.

Найбільш неприємним сюрпризом, особливо в дорозі, є обрив ременя ГРМ. В цьому випадку двигун моментально затихне, і завести його можна буде, лише встановивши новий ремінь.

Замена ремня ГРМ и натяжного ролика. Лада Калина (Lada Kalina. AvtoVAZ)

заміна ременя

 • ріжковий ключ або головка з тріскачкою на 10;
 • ріжковий ключ на 17;
 • ключ на 13;
 • Велика шліцьова викрутка;
 • спеціальний ключ для обертання натяжної ролика;
 • домкрат;
 • балонний ключ.
ременя, lada, kalina, клапан

Якщо ремінь не обірваний, починаємо з того, що виставляємо настройки газорозподільного механізму по мітках.

1.Автомобіль встановлюємо на рівній поверхні, включаємо передачу, і домкрачувати праве переднє колесо.

2.Поднімаем капот, ключем або головкою на 10 відвертаємо 3 болта кріплення кожуха ременя ГРМ.

3.Ключом на 13 відкручуємо гайку натяжителя ременя генератора. знімаємо ремінь.

4.Візуально шукаємо мітку на зірці распредвала. Вона має вигляд прямокутного виступу на внутрішній стороні краю шестерні.

5.Виключаем передачу і, прокручуючи руками переднє праве колесо, добиваємося, щоб ця мітка збіглася з верхнім виступом пластини кріплення кожуха.

6.Отверткой піддягаємо гумову заглушку на картері КПП (за 4-м циліндром), і відкриваємо її. Під нею знаходиться маховик. На його зубчатки також є мітка, яка повинна збігатися з трикутної форми виступом, розташованим зліва.

Якщо газорозподільні фази виставлені правильно, то в цьому положенні і мітка на зірці ГРМ, і мітка на маховику будуть збігатися з покажчиками. Якщо ж мітки не збігаються, потрібно відпустити натяжна ролик, зняти ремінь зі зірки ГРМ і, прокручуючи шків коленвала, домогтися їх збігу. Таку ж процедуру проводимо і в разі, якщо ремінь був обірваний.

8.Фіксіруем положення маховика, зупинивши його через отвір для заглушки викруткою. Відкручуємо натяжна ролик, якщо він ще не був розслаблений.

10.Чтоби зняти старий ремінь і поставити новий, потрібно демонтувати шків приводу генератора. Переконавшись, що маховик надійно заблокований, ключем на 17 відкручуємо болт кріплення цього шківа. Знімаємо його. Прибираємо в сторону ремінь генератора.

11.Снімаем старий ремінь зі шківа коленвала і викидаємо його.

12.Новий ремінь встановлюємо в зворотному порядку, контролюючи положення міток.

Замена ремня грм 8-ми клапанный 1.6l мотор!

13.Натягіваем його, обертаючи натяжна ролик спеціальним ключем вправо-вліво. Ідеально натягнутим вважається ремінь ГРМ, якщо його площина можна провернути горизонтально максимум на 90 градусів (1,5-2 кгс) посередині між зіркою ГРМ і шківом коленвала.

14.Зажімаем натяжна ролик в такому положенні.

15.Убіраем викрутку від маховика, закриваємо кришку. Кожух ременя поки не ставимо.

Вартість робіт по заміні

З роликом. до 1000 рублів.

Купуючи ремінь ГРМ, краще віддати перевагу фірмовому ВАЗівської виробу. Якщо такої можливості немає, можна придбати аналог виробництва якогось відомого бренду. Нижче представлені зразки, де вказані каталожні номери оригінального ременя і гідних імпортних аналогів.

ВИРОБНИК Номер ЗАПЧАСТИНИ
РЕМІНЬ ГРМ ВАЗ 2110 (8 КЛАПАНІВ)
АВТОВАЗ 2112-1006040
Bosch 1987949559
CONTI CT996
CONTITECH CT 996
GOODYEAR G1535
GATES 5539
FLENNOR 4428
LUZAR LTB0112
LYNX 136CL254
PILENGA CTP0996
OPTIBELT ZRK1538
НАТЯЖНИЙ РОЛИК
АВТОВАЗ 21120-100612000

Навіщо потрібна заміна

Бажано хоча б один раз на місяць візуально оглядати ремінь, знявши захисну кришку. При виявленні найменших механічних пошкоджень або деформації, він підлягає негайній заміні.

Деформований або пошкоджений ремінь може стати причиною виходу з ладу водяного насоса (помпи), загнутих клапанів і натяжної ролика. Також трапляється, що відшарування його частини (нитки) намотуються на вал генератора, блокуючи його роботу.

На превелику радість власників будь-яких восьмиклапанним LADA Kalina (крім нових восьмиклапанним двигунів), повідомляємо, що при обриві ременя ГРМ в їх двигунах клапана не гне, і головку блоку циліндрів не б’є. Іншими словами, найстрашніше, що може трапитися при його обриві. затихне двигун. Все, що потрібно для того, щоб поїхати далі. замінити ремінь і правильно його відрегулювати.

Запустіть двигун і, не закриваючи капот, послухайте його роботу. Якщо все зроблено правильно, в роботі мотора не повинно бути ніяких сторонніх шумів. При сильному натягу ременя можливий гул від натяжної ролика. В цьому випадку його необхідно попустити, відкрутивши викруткою кріплення, і провернув в ту чи іншу сторону. По завершенню робіт, не забудьте встановити на місце кожух ременя.