Заміна переднього сальника коленвала ВАЗ 2106

Заміна переднього сальника коленвала ВАЗ 2106

Ознакою потреби заміщення переднього сальника коленвала є витік масла через його кромку. При цьому масло розбризкується обертовим шківом коленвала, внаслідок чого замасленої виявляється вся передня частина двигуна і рухового відділення.

Рекомендація Раніше ніж підміняти передній сальник коленвала при появі течі, проконтролюйте чистоту системи вентиляції картера двигуна (см. «Очищення системи вентиляції картера»), так як в разі її засмічення збільшений тиск газів в картері викликає витік навіть при справному сальнику.

Для заміщення на автомобілі ВАЗ 2106 переднього сальника коленвала вам знадобляться: ключі «на 10», «на 36» (або особливий ключ для гайки фіксації шківа коленвала), викрутка, монтажна лопатка, молоток, борідок. 1. Зніміть кришку ланцюга приводу распредвала (див. «Заміна ланцюга приводу распредвала») і її прокладку. Зауваження При присутності призначених навичок сальник коленвала можна замінити, чи не демонтуючи кришку ланцюга приводу распредвала, безпосередньо на автомобілі ВАЗ 2106. Однак, з огляду на мале місце між радіатором і двигуном і значну ймовірність запрессовки сальника з перекосом через незручних умов для роботи, рекомендуємо кришку ланцюга приводу распредвала демонтувати з автомобіля, щоб уникнути повторної заміщення сальника. 2. Легкими ударами з внутрішньої сторони кришки приберіть сальник коленвала.

переднього, сальник, коленвала, 2106

Промажьте новий сальник моторним маслом і поставте його на кришку з зовнішньої сторони, зорієнтувавши робочої кромкою в сторону центрирующих виступів а.

Зауваження Робоча грань сальника відрізняється присутністю пружини. 4. Легкими ударами молотка через оправлення запресуйте сальник коленвала до обмеження. 5. Сильно обтиснуту або надірвану прокладку кришки підмінити. Рекомендація Для гарантованого попередження витоку через прокладку накладіть на обидві її сторони тонкий пласт силіконового герметика. Далі для комфорту роботи приклейте прокладку до кришки.

Поставте кришку одночасно з прокладкою на блок циліндрів і «наживите» все болти і гайки її кріплення, що не затискаючи їх. 7. Поставте на колінчастий вал особливу оправлення, зцентрувати кришку щодо вала (в крайньому випадку, застосовуйте шків колінчастого вала, центруючи кришку по сальнику, для чого поставте шків і трохи затисніть гайку його кріплення). 8. Трохи затисніть болти і гайки фіксації кришки до блоку циліндрів. 9. Повністю хрест-навхрест затисніть болти і гайки фіксації кришки до блоку циліндрів. 10. Повністю затисніть болти фіксації піддона картера. 11. Поставте на транспортний засіб ВАЗ 2106 інші частини і частини в порядку, зворотному зняттю.

Заміна переднього сальника коленвала ВАЗ 2106

Ознакою потреби заміщення фронтального сальника коленвала є витік масла через його кромку. При цьому масло розбризкується обертовим шківом коленвала, внаслідок чого замасленої виявляється вся передня частина мотора і рухового відділення.

Рекомендація Раніше ніж замінювати передній сальник коленвала при виникненні течі, проконтролюйте чистоту системи вентиляції картера двигуна (Washing machine. «Очищення системи вентиляції картера»), тому що в разі її засмічення збільшений тиск газів в картері викликає витік навіть при справному сальнику.

Для заміщення на автомобілі ВАЗ 2106 фронтального сальника коленвала для вас згодяться: ключі «на 10», «на 36» (або особливий ключ для гайки фіксації шківа коленвала), викрутка, монтажна лопатка, молоток, борідок. 1. Зніміть кришку ланцюга приводу распредвала (Washing machine. «Заміна ланцюга приводу распредвала») і її прокладку. Зауваження При присутності призначених здібностей сальник коленвала можна замінити, чи не демонтуючи кришку ланцюга приводу распредвала, конкретно на автомобілі ВАЗ 2106. Але, беручи до уваги маленьке місце між радіатором і двигуном і імпозантну можливість запрессовки сальника з перекосом через незручних умов для роботи, радимо кришку ланцюга приводу распредвала демонтувати з автомобіля, щоб уникнути повторної заміщення сальника. 2. Легкими ударами з внутрішньої сторони кришки приберіть сальник коленвала.

Промажьте новий сальник моторним маслом і поставте його на кришку з зовнішнього боку, зорієнтувавши робочої кромкою в сторону центрирующих виступів а.

Зауваження Робоча грань сальника відрізняється присутністю пружини. 4. Легкими ударами молотка через оправлення запресуйте сальник коленвала до обмеження. 5. Дуже обтиснуту або надірвану прокладку кришки підмінити. Рекомендація Для гарантованого попередження витоку через прокладку накладіть на обидві її сторони вузький пласт силіконового герметика. Далі для комфорту роботи наклейте прокладку до кришки.

Поставте кришку відразу з прокладкою на блок циліндрів і «наживите» все болти і гайки її кріплення, що не затискаючи їх. 7. Поставте на колінчастий вал незвичайну оправлення, зцентрувати кришку щодо вала (в останньому випадку, застосовуйте шків колінчастого вала, центруючи кришку по сальнику, для чого поставте шків і мало затисніть гайку його кріплення). 8. Мало затисніть болти і гайки фіксації кришки до блоку циліндрів. 9. Стовідсотково навхрест затисніть болти і гайки фіксації кришки до блоку циліндрів. 10. На сто відсотків затисніть болти фіксації піддона картера. 11. Поставте на тс ВАЗ 2106 інші частини і частини в порядку, зворотному зняттю.

причини несправності

Справа пошкоджена при установці деталь

 • порушення цілісності через перегрів;
 • шлюб при виготовленні або низька якість виробу.
 • Як поміняти сальник коленвала на ВАЗ 2106

  Практично всі автовласники дуже засмучуються, коли щось ламається в їх машині. Спочатку засмучують майбутні витрати на послуги професіоналів 100. Які дуже часто бувають не найбільш високої якості. Тому є сенс навчитися якісь роботи робити самостійно. Наприклад, заміна сальника коленвала ВАЗ 2106 може бути виконана самостійно в самих повсякденних гаражних умовах.

  Заміна переднього сальника коленвала ВАЗ 2106

  Сальники створені для ущільнення рухомих частин. Роль сальників у функціонуванні агрегату важко переоцінити і дрібні збої в їхній роботі неодмінно призведе до дуже суворим поломок. Якщо передній або задній ущільнювач зміститься хоча б мало зі свого місця, то станеться витік мастила.

  Про терміни служби сальників

  В інструкції з експлуатації ВАЗ 2106 сказано, що термін служби сальників коленвала становить мінімум три роки. Проблема в тому, що так буває не завжди. Три роки сальники можуть працювати в умовах, наближених до бездоганним. А схожих критерій на російських дорогах просто немає. Якщо шофер їздить в більшій мірі по грунтових або погано асфальтованих дорогах, а стиль його їзди дуже агресивний, то сальники потечуть раніше. років через півтора або два.

  Про терміни служби сальників

  В інструкції з експлуатації ВАЗ 2106 сказано, що термін служби сальників коленвала становить мінімум три роки. Проблема в тому, що це не завжди так. Три роки сальники можуть працювати в умовах, наближених до ідеальних. А подібних умов на вітчизняних дорогах просто немає. Якщо водій їздить переважно ґрунтовими або погано асфальтованих дорогах, а стиль його їзди досить агресивний, то сальники потечуть раніше. років через півтора або два.

  Заміна переднього сальника

  Перед тим як перейти до заміни переднього сальника колінчастого вала на ВАЗ 2106 поставте автомобіль на яму. затягніть ручник.

  Всі роботи потрібно проводити, тільки коли двигун автомобіля повністю охолоне.

  Заміна заднього сальника

  Поміняти передній сальник на ВАЗ 2106 досить просто, з цим проблем у початківця водія виникнути не повинно. А ось із заднім сальником доведеться добряче попрацювати, так як дістатися до нього досить складно. Набір інструментів для цієї роботи нам буде потрібно той же (за винятком нового сальника, який повинен бути заднім).

  Сальник знаходиться в задній частині мотора. І щоб отримати до нього доступ, спочатку доведеться зняти коробку передач, потім зчеплення. А потім доведеться витягти маховик.

   Cнімаем карданний вал. Демонтується він разом з підшипником. Тримається все це на чотирьох болтах, якими він кріпиться до коробки передач.

  Ознаки та причини необхідності заміни сальника

  Ознакою даної проблеми може бути тільки одне. забруднення моторного відсіку. Коли герметичність вузла порушена, через пошкоджений сальник відбувається витік мастильного матеріалу і масло, потрапляючи на деталі, що обертаються, розбризкується по моторному відділенню. Зокрема, заміна сальника переднього. клонували на ВАЗ 2106, вірніше її передумовою може послужити той факт, що масло при витоку потрапляє на шків і розбризкується на всі боки в передній частині двигуна. При витоку з боку заднього сальника, масло розбризкує маховик в картері зчеплення. При великий течі можуть замаслилися накладки веденого диска, і як результат. буде пробуксовка зчеплення. Причиною необхідності заміни сальника може послужити наступне:

  • Відбувся природний знос сальника.
  • Сальник був встановлений з перекосом і, в результаті статичних напружень, на його корпусі з’явилася тріщина.
  • Сальник міг отримати елементарне механічне пошкодження.
  • Цілісність робочої поверхні сальника була порушена в результаті перегріву двигуна.
  • Неякісно виготовлений сальник, простіше кажучи. підробка.

  Багато автовласників вважають, що заміна переднього сальника коленвала на ВАЗ 2106 повинна виконуватися своїми руками. Це дозволить не тільки заощадити кошти, а й придбати дуже потрібний в автомобільному справі досвід. З цим посперечатися. Однак в цій роботі є певні нюанси. Саме їх ми і розглянемо нижче.

  Роль сальників в роботі двигуна

  Сальники. це одна з різновидів манжет, які в різних механізмах служать ущільнювачем для рухомих деталей. Правильним буде називати його. армована манжета або радіальна манжета. Роль сальника в роботі двигуна. досить вагома і будь-які збої в його стабільному функціонуванні призводять до дуже небажаних наслідків. Навіть при незначному зміщенні сальника від стандартного положення обов’язково буде відбуватися витік масла. Вважається, що ймовірність його заміни становить один раз протягом трьох років. Однак така заміна може знадобитися і раніше, в залежності від умов експлуатації і різних побічних проблем.

  Заміна переднього сальника

  Перед тим як перейти до заміни переднього сальника колінчастого вала на ВАЗ 2106 поставте автомобіль на яму. затягніть ручник.

  Всі роботи потрібно проводити, тільки коли двигун автомобіля повністю охолоне.

  • За допомогою ключа відкручуємо гайку, якою закріплений шків.
  • Монтажної лопаткою, прибираємо його.

  На цьому заміна переднього сальника коленвала може вважатися завершеною.

  Для чого потрібні сальники

  Якщо коротко, то сальник. це ущільнювач, що перешкоджає витіканню масла з двигуна. На ранніх моделях «шісток» сальники виглядали як невеликі гумові кільця діаметром близько 40 см. А через кілька років вони стали армованими, оскільки чиста гума не відрізняється довговічністю і швидко тріскається. Сальники встановлюються на кінцях колінчастого вала, спереду і ззаду.

  Навіть незначне зміщення сальника в пазу призводить до серйозної витоку масла. А витік, в свою чергу, призводить до того, що труться в двигуні перестають змазуватися. Коефіцієнт тертя цих частин різко збільшується і вони починають перегріватися, що в кінці кінців може призвести до заклинювання двигуна. Відновити заклинив мотор можна тільки після тривалого і дорогого капітального ремонту (і навіть такий ремонт допомагає далеко не завжди). Так що сальники на коленвале. деталі надзвичайно важливі, тому за їх станом водієві слід ретельно стежити.

  причини несправності

  Справа пошкоджена при установці деталь

 • порушення цілісності через перегрів;
 • шлюб при виготовленні або низька якість виробу.
 • Заміна заднього сальника

  Поміняти передній сальник на ВАЗ 2106 досить просто, з цим проблем у початківця водія виникнути не повинно. А ось із заднім сальником доведеться добряче попрацювати, так як дістатися до нього досить складно. Набір інструментів для цієї роботи нам буде потрібно той же (за винятком нового сальника, який повинен бути заднім).

  ВАЗ 2101-2107 Замена сальника коленвала.

  Сальник знаходиться в задній частині мотора. І щоб отримати до нього доступ, спочатку доведеться зняти коробку передач, потім зчеплення. А потім доведеться витягти маховик.

   Cнімаем карданний вал. Демонтується він разом з підшипником. Тримається все це на чотирьох болтах, якими він кріпиться до коробки передач.

  Для чого потрібні сальники

  Якщо коротко, то сальник. це ущільнювач, що перешкоджає витіканню масла з двигуна. На ранніх моделях «шісток» сальники виглядали як невеликі гумові кільця діаметром близько 40 см. А через кілька років вони стали армованими, оскільки чиста гума не відрізняється довговічністю і швидко тріскається. Сальники встановлюються на кінцях колінчастого вала, спереду і ззаду.

  Навіть незначне зміщення сальника в пазу призводить до серйозної витоку масла. А витік, в свою чергу, призводить до того, що труться в двигуні перестають змазуватися. Коефіцієнт тертя цих частин різко збільшується і вони починають перегріватися, що в кінці кінців може призвести до заклинювання двигуна. Відновити заклинив мотор можна тільки після тривалого і дорогого капітального ремонту (і навіть такий ремонт допомагає далеко не завжди). Так що сальники на коленвале. деталі надзвичайно важливі, тому за їх станом водієві слід ретельно стежити.

  послідовність операцій

  Відразу слід сказати, що є два способи заміни переднього сальника: один вимагає менших зусиль і великого досвіду. Другий спосіб більш трудомісткий, однак імовірність помилки тут нижче. Саме тому ми зупинимося саме на другому способі, як найбільш підходящому для початківця водія:

   Автомобіль надійно фіксується на ямі за допомогою ручника і черевиків. Після цього капот відкривається і з мотора знімається кришка розподільного вала. Саме цей етап досвідчені водії зазвичай пропускають. Проблема в тому, що якщо не зняти кришку распредвала, то встановити сальник буде дуже непросто, оскільки місця для роботи буде мало. А отже, ймовірність перекосу сальника дуже велика.

  Замена переднего сальника коленвала ВАЗ 2106

  Ознаки та причини зносу сальників

  Фактично ознака зносу сальників коленвала тільки один: брудний двигун. Все просто: якщо масло почало витікати через зношений сальник, воно неминуче потрапляє на зовнішні обертові частини мотора і розлітається по всьому моторному відсіку. Якщо зношений передній сальник «шістки», то випливає масло ллється прямо на шків коленвала, а шків розбризкує цю мастило по радіатора і по всьому, що знаходиться поруч з радіатором.

  Коли тече задній сальник, брудним стає картер зчеплення. А точніше. маховик зчеплення, який буде весь в моторному маслі. Якщо витік дуже велика, то маховиком справа не обмежиться. Масло потрапить і на ведений диск зчеплення. В результаті зчеплення почне відчутно «буксувати».

  Замена переднего сальника коленвала ВАЗ 2101. 2107

  переднього, сальник, коленвала, 2106

  Всі перераховані вище явища можуть виникнути з наступних причин:

  • сальник виробив свій ресурс. Як вже говорилося вище, сальники на «шістках» рідко служать більше двох років;
  • герметичність сальника порушилася через механічного пошкодження. Трапляється і таке інше. Іноді на колінвал, який виступає з двигуна, потрапляє пісок. Потім він може потрапити і в сальник. Після цього пісок починає працювати як абразивний матеріал, обертаючись разом з коленвалом і руйнуючи гуму зсередини;
  • сальник спочатку був встановлений неправильно. Перекіс всього в пару міліметрів може призвести до порушення герметичності сальника. Так що при установці цієї деталі в паз необхідно бути дуже уважним;
  • сальник потріскався через перегрів мотора. Найчастіше це відбувається влітку, в сорокаградусну спеку. У таку погоду поверхню сальника може нагрітися так, що почне диміти. А коли він охолоне, то обов’язково покриється сіткою дрібних тріщин;
  • довгий простій машини. Якщо автомобіль тривалий час не експлуатується, сальники на ньому тверднуть, потім тріскаються і починають пропускати масло. Це явище особливо часто спостерігається в холодну пору року;
  • погана якість сальника. Не секрет, що автозапчастини часто підробляють. Сальники теж не уникли цієї долі. Головним постачальником контрафактних сальників на ринок вітчизняних автозапчастин є Китай. На щастя, розпізнати підробку просто: вона коштує вдвічі дешевше. І термін її служби вдвічі менше.

  Самостійно змінюємо сальники коленвала на ВАЗ 2106

  Потёкшій сальник на двигуні не обіцяє водієві нічого хорошого, так як це означає, що мотор стрімко втрачає мастило і його заклинювання є лише питанням часу. Це правило справедливо для всіх автомобілів. Поширюється воно і на ВАЗ 2106. Надійністю сальники на «шістці» не відрізнялися ніколи. Однак є і хороші новини: їх цілком можна поміняти самостійно. Потрібно тільки знати, як це робиться.

  Про терміни служби сальників

  В інструкції з експлуатації ВАЗ 2106 сказано, що термін служби сальників коленвала становить мінімум три роки. Проблема в тому, що це не завжди так. Три роки сальники можуть працювати в умовах, наближених до ідеальних. А подібних умов на вітчизняних дорогах просто немає. Якщо водій їздить переважно ґрунтовими або погано асфальтованих дорогах, а стиль його їзди досить агресивний, то сальники потечуть раніше. років через півтора або два.