Заміна ланцюга ГРМ Niva 21214 інжектор

Порядок заміни ланцюга ГРМ Niva 21214 інжектор

Логічно, що буде потрібно нова запчастину. Секрет вибору. в перевірці якості. Потрібно покласти її на долоню плазом і подивитися на провисання. Якщо воно складає більше 1 см, то потрібно шукати іншу деталь. Додатково докуповується натягувач, набір прокладок і сальників, заспокоювачі. Далі після відкривається капот, відключається акумулятор і змінюється деталь за таким порядком:

 • Зняти повітряний фільтр, відключити електричні приводи, патрубок і трос повітряної заслінки (і відсунути). Зняти захист піддону.
 • Зняти вентилятор, валик помпи і ремінь генератора.
 • Зняти пробку клапанів і відвернути гвинт зірочки розподільного вала.
 • Відкрутити гайку храповика.
 • Прокрутити коленвал до збігу мітки з маркером на кожусі ДВС (обов’язково повинні співпасти мітки на зірочках распредвала і підшипниках).
 • Зняти моторний кожух і заспокоювач.
 • Послабити гвинт кріплення насоса.
 • Витягти магістраль ММ, датчик тиску і натягувач.
 • Зняти шестірню розподільного і потім ланцюг ГРМ.
 • Замінити сальники на нові.
 • Змастити ланцюг ГРМ.
 • Одягти в зазначеному порядку: шестерня клонували, масляного насоса, распредвала (обов’язково стежити за збігом міток).
 • Закріпити натягувач, ретельно затягнувши гайки.
 • зафіксувати зірочки.
 • Проконтролювати збіг міток, провернув вал вправо.
 • Одягти ремінь генератора і надалі зібрати всі елементи в зворотному порядку.

Залишається перевірити правильність складання. Потрібно запустити двигун і послухати. Якщо буде присутній скрегіт, то процедуру доведеться повторити. Сам звук повинен бути стандартним (шарудить).

Ланцюг ГРМ. чим важлива і які проблеми несе її знос

Ремінь або ланцюг газорозподільного механізму (ГРМ) пов’язує розподільні вали і колінвал. Ремінна передача має конкретну кількість зубів для синхронізації роботи валів. Ланцюг. більш надійний варіант, так як можна відрегулювати довжину в екстреному випадку. До того ж зношується вона набагато повільніше.

Даний елемент впливає на всі вузли автомобіля і його загальну працездатність. Невірна робота газорозподільного механізму може привести до збоїв в роботі двигуна і навіть фінального руйнування силової установки. Зазвичай первинна заміна деталі провокується її розтягуванням. Через цю деформації вона починає сильно гриміти при роботі двигуна (добре чутно на середніх оборотах і змінних навантаженнях)

Заміна ланцюга ГРМ ВАЗ 21214 інжектор

Lada 4х4 (ВАЗ-21214): Зняття ланцюга і зірочок приводу ГРМ

Знімаємо ланцюг і зірочки приводу ГРМ для заміни при їх зносі, а також при ремонті блоку циліндрів.

Знімаємо кришку головки блоку циліндрів (див. «Зняття кришки головки блоку циліндрів», с. 78). Повертаємо колінчастий вал до моменту збігу мітки (лунки) на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників розподільного вала (див. «Зняття розподільного вала і важелів приводу клапанів», с. 82).

Знімаємо шків приводу допоміжних агрегатів (див. «Заміна переднього сальника колінчастого вала», с. 85).

Знімаємо зірочку з ланцюгом з розподільного вала (див. «Зняття розподільного вала і важелів приводу клапанів», с. 82). Знімаємо ланцюг зі зірочки.

Для наочності операції зі зняття ланцюга показуємо на демонтованому двигуні.

Головкою «на 10» відвертаємо три болта переднього кріплення піддону картера до кришки приводу ГРМ.

Знімаємо зірочку з носка колінчастого вала.

У разі тугий посадки зірочки на валу.

Зубилом відгинаємо край стопорною пластини з головки болта кріплення зірочки валика приводу масляного насоса.

Знімаємо зірочку валика приводу масляного насоса.

Зірочка на валику фіксується штифтом.

Деталі приводу ГРМ і масляного насоса: 1. зірочка колінчастого вала; 2.башмак натяжителя; 3. натягувач ланцюга; 4. зірочка розподільного вала; 5. заспокоювач ланцюга; 6. зірочка валика приводу масляного насоса; 7. ланцюг

Встановлюємо деталі приводу в зворотній послідовності. Монтуємо зірочку валика приводу масляного насоса.

Вставляємо шпонку в паз колінчастого вала. Встановлюємо на вал зірочку, поєднуючи її паз зі шпонкою. У разі тугий посадки зірочки на валу напресовують її на вал, загортаючи гайку кріплення шківа.

Відвернувши гайку, допрессовиваем зірочку інструментальної головкою відповідного розміру (або відрізком труби).

Перед установкою ланцюга, провертаючи колінчастий вал, поєднуємо мітку (ризику над шпонковим пазом) на зірочці вала з міткою (виступом) на блоці циліндрів.

Надягаємо ланцюг на зірочки колінчастого вала, валика приводу масляного насоса і зірочку розподільного валу. Зірочку розподільного валу маємо в ланцюзі таким чином, щоб її мітка (лунка) при установці зірочки на носок вала збіглася з виступом на корпусі підшипників вала, а штифт вала. увійшов у відповідний отвір зірочки. При необхідності, під час монтажу зірочки на розподільний вал, можна довернуть колінчастий вал на невеликий кут.

При установці ланцюга забезпечуємо натяг її лівій гілці. не допускається провисання ланцюга між зірочками колінчастого вала, валика приводу масляного насоса і розподільного вала. Встановивши ланцюг і, забезпечивши натяг правої гілки ланцюга, повертаємо колінчастий вал за годинниковою стрілкою на два оберти і перевіряємо збіг настановних міток.

При необхідності повторюємо установку фаз газорозподілу двигуна.

Подальшу збірку проводимо в зворотній послідовності.

ланцюга, niva, 21214, інжектор

Величезні плюси автомобілів ВАЗ навіть останніх моделей. це цілком простий ремонт. Практично всі вузли автолюбитель може замінити або полагодити самостійно дотримуючись інструкції при невеликому старанності. У той же час вартість ремонту буде на порядок нижче, ніж в сервісі хоча і без гарантії майстра.

Коли міняти ланцюг ГРМ?

Виробник не дає чітких рекомендацій щодо строків заміни ланцюга ГРМ на Niva. Фахівці запевняють, що необхідність заміни може виникнути не раніше, ніж через 100 000 км. Але дуже важливо періодично проводити діагностичні процедури ланцюгової передачі. Цілком може вийти так, що ланцюг ослабне. Це буде помітно по характерному звуку, який буде видавати працюючий двигун. Спочатку ланцюг потрібно спробувати підтягнути. Якщо звичайним способом зробити це не вийде, з’являється необхідність заміни. В цьому випадку можна звернутися в сервісний центр, де даний ремонт буде проведений професіоналами, а можна і спробувати змінити ланцюг самостійно. Останній варіант переважно в плані економії і отримання необхідного досвіду.

Якщо мітка на шестерні распредвала не збігаються з міткою на корпусі підшипників, пора вживати заходів. Міняти ланцюгової привід потрібно і в тому випадку, якщо на ньому з’явилися відколи або тріщини. Все це говорить про те, що ваша ланцюг відслужила покладений їй термін, і її вже пора замінити.

Час заміни ланцюга ГРМ Niva 21214 інжектор

Конкретних рекомендацій від ВАЗ про заміну ланцюга не існує. Професіонали рекомендують це робити приблизно після 100 000 км. Однак перевіряти стан потрібно регулярно. Цілком ймовірно, що проблеми можуть виникнути набагато раніше. Найпоширеніші причини заміни ланцюга ГРМ:

 • провисання, яка не вирішується підтяжкою;
 • розбіжність мітки шестерні распредвала і мітки на корпусі підшипників;
 • відколи або тріщини по довжині ланцюга.

Ці проблеми. головна причина поміняти деталь. Розлетілися при русі деталь не тільки відправить автомобіль на стоянку до заміни. Цілком ймовірно, що на ходу будуть пошкоджені і інші елементи силової установки. А це логічно збільшить вартість і час ремонту.

Корисне відео

Тут ми поговоримо про самостійну заміну ланцюгового приводу ГРМ на Niva 21214. ГРМ впливає на роботу всього автомобіля, тому значення даного вузла недооцінювати не варто. Заміна ланцюгового приводу. це досить складний процес, який, однак, під силу будь-якому автолюбителю, за умови, якщо він буде дотримуватися інструкції і проявить трішки старанності.

Ланцюг має значні переваги перед ремінною передачею. До них, в першу чергу, відноситься її надійність. Якщо ремінь може порватися, то з ланцюгом це трапляється вкрай рідко. Зазвичай вона просто розтягується. Служить вона набагато довше ременя, а значить, і міняти її потрібно рідше. Але все ж і ланцюг не вічна, і через деякий час її теж доводиться міняти на нову. При самостійній заміні ланцюга дуже важливо правильно виставляти мітки і дотримуватися техніки безпеки.

Заміна ланцюгової передачі

Потім знімаємо кожух, що закриває мотор. Для цього доведеться вивернути кілька болтів. Знімаємо заспокоювач. Відвертаємо гвинт кріплення насоса, що подає масло. Виймати гвинт необхідності немає. Його слід лише послабити і залишити на місці.

Приступаємо до зняття механізму натяжних елементів. Витягуємо магістраль ММ, знімаємо датчик тиску, після чого можна знімати і сам натягувач. 9. Вивертаємо гвинт, на шестірні распредвала. Знімаємо шестірню. Після цього знімаємо ланцюг ГРМ. На цьому процес розбору можна вважати завершеним. Тепер збираємо механізм. 10. Беремо куплені сальники і починаємо їх встановлювати на місця старих. Насамперед міняємо сальник коленвала. Після зняття старого компонента очищаємо установче місце і встановлюємо новий сальник. Спочатку новий сальник рекомендується змастити моторної рідиною, наприклад. 11. Тепер беремо в руки ланцюг і також починаємо її змащувати. Після цього одягаємо привід на шестерню коленвала, масляного насоса і потім. распредвала. Слід дотримуватися саме цю послідовність. Під час натяжки ланцюга потрібно стежити за тим, щоб збіг міток не було порушено.

Встановлюємо натягувач і ретельно загортаємо гайки його кріплення. Закручуємо гвинти на зірочках і ще раз перевіряємо суміщення міток. Для цього знову провертає коленвал вправо. 13. Ставимо на місце ремінь генератора. Якщо старий ремінь знаходиться в нормальному стані, то цілком можна його і не міняти. 14. Змащуємо прокладку, яку будемо встановлювати на ГБЦ, і встановлюємо її. Не забудьте очистити посадочне місце від слідів старої прокладки. Ставимо на своє місце головку і ретельно закручуємо всі елементи кріплення. Всі інші деталі ставимо від зворотного.

Тепер перевіряємо роботу механізму. Для цього запускаємо двигун і слухаємо, як працюємо мотор. На слух цілком можна визначити, зроблено все нормально або щось пішло не так. Якщо звук буде звичним, що шарудить, значить все зроблено правильно. При наявності характерного скреготу процедура вимагає повторення.

Заміна ланцюга ГРМ Niva 21214 інжектор

Тут ми поговоримо про самостійну заміну ланцюгового приводу ГРМ на Niva 21214. ГРМ впливає на роботу всього автомобіля, тому значення даного вузла недооцінювати не варто. Заміна ланцюгового приводу. це досить складний процес, який, однак, під силу будь-якому автолюбителю, за умови, якщо він буде дотримуватися інструкції і проявить трішки старанності.

Ланцюг має значні переваги перед ремінною передачею. До них, в першу чергу, відноситься її надійність. Якщо ремінь може порватися, то з ланцюгом це трапляється вкрай рідко. Зазвичай вона просто розтягується. Служить вона набагато довше ременя, а значить, і міняти її потрібно рідше. Але все ж і ланцюг не вічна, і через деякий час її теж доводиться міняти на нову. При самостійній заміні ланцюга дуже важливо правильно виставляти мітки і дотримуватися техніки безпеки.

Коли міняти ланцюг ГРМ?

Виробник не дає чітких рекомендацій щодо строків заміни ланцюга ГРМ на Niva. Фахівці запевняють, що необхідність заміни може виникнути не раніше, ніж через 100 000 км. Але дуже важливо періодично проводити діагностичні процедури ланцюгової передачі. Цілком може вийти так, що ланцюг ослабне. Це буде помітно по характерному звуку, який буде видавати працюючий двигун. Спочатку ланцюг потрібно спробувати підтягнути. Якщо звичайним способом зробити це не вийде, з’являється необхідність заміни. В цьому випадку можна звернутися в сервісний центр, де даний ремонт буде проведений професіоналами, а можна і спробувати змінити ланцюг самостійно. Останній варіант переважно в плані економії і отримання необхідного досвіду.

Якщо мітка на шестерні распредвала не збігаються з міткою на корпусі підшипників, пора вживати заходів. Міняти ланцюгової привід потрібно і в тому випадку, якщо на ньому з’явилися відколи або тріщини. Все це говорить про те, що ваша ланцюг відслужила покладений їй термін, і її вже пора замінити.

Заміна ланцюгової передачі

Потім знімаємо кожух, що закриває мотор. Для цього доведеться вивернути кілька болтів. Знімаємо заспокоювач. Відвертаємо гвинт кріплення насоса, що подає масло. Виймати гвинт необхідності немає. Його слід лише послабити і залишити на місці.

Приступаємо до зняття механізму натяжних елементів. Витягуємо магістраль ММ, знімаємо датчик тиску, після чого можна знімати і сам натягувач. 9. Вивертаємо гвинт, на шестірні распредвала. Знімаємо шестірню. Після цього знімаємо ланцюг ГРМ. На цьому процес розбору можна вважати завершеним. Тепер збираємо механізм. 10. Беремо куплені сальники і починаємо їх встановлювати на місця старих. Насамперед міняємо сальник коленвала. Після зняття старого компонента очищаємо установче місце і встановлюємо новий сальник. Спочатку новий сальник рекомендується змастити моторної рідиною, наприклад. 11. Тепер беремо в руки ланцюг і також починаємо її змащувати. Після цього одягаємо привід на шестерню коленвала, масляного насоса і потім. распредвала. Слід дотримуватися саме цю послідовність. Під час натяжки ланцюга потрібно стежити за тим, щоб збіг міток не було порушено.

Встановлюємо натягувач і ретельно загортаємо гайки його кріплення. Закручуємо гвинти на зірочках і ще раз перевіряємо суміщення міток. Для цього знову провертає коленвал вправо. 13. Ставимо на місце ремінь генератора. Якщо старий ремінь знаходиться в нормальному стані, то цілком можна його і не міняти. 14. Змащуємо прокладку, яку будемо встановлювати на ГБЦ, і встановлюємо її. Не забудьте очистити посадочне місце від слідів старої прокладки. Ставимо на своє місце головку і ретельно закручуємо всі елементи кріплення. Всі інші деталі ставимо від зворотного.

Тепер перевіряємо роботу механізму. Для цього запускаємо двигун і слухаємо, як працюємо мотор. На слух цілком можна визначити, зроблено все нормально або щось пішло не так. Якщо звук буде звичним, що шарудить, значить все зроблено правильно. При наявності характерного скреготу процедура вимагає повторення.

Заміна натяжителя ланцюга на ВАЗ 21213, ВАЗ 21214, ВАЗ 2131

Ласкаво просимо! Натягувач ланцюга. як уже зрозуміло з його назви, він потрібен лише для того щоб натягувати ланцюг щоб вона не ослабла під час роботи двигуна, так от з часом дана деталь ламається з різних причин це відбувається, іноді просто від дуже великих навантажень не витримавши даний натяжітель ламається, наприклад тримайте ви тривалий час обороти двигуна в червоній зоні, тим самим натягувач не витримує і ламається, але так само він може зламатися від того що він не дуже міцний, наприклад на ринку на даний момент присутній дуже багато даних натяжителей дуже поганого якості які дійсно дуже швидко виходять з ладу і їх після цього необхідно буде міняти на новий, а про те як це зробити ви і дізнаєтеся з цієї статті.

Примітка! Для того щоб замінити натягувач ланцюга, вам потрібно буде запастися: Основним набором гайкових ключів в якому будуть присутні найосновніші ключі які ви практично скрізь використовуєте в автомобілі!

Де знаходиться натягувач ланцюга? Він розташовується з бічної частини двигуна, його можна буде безперешкодно знайти речі якщо підійти до автомобіля з правого боку підкапотного простору (Відлік починається від задньої частини автомобіля і до передньої), там ще поруч встановлена ​​акумуляторна батарея і стоїть стандартний інжекторний ресивер у вигляді вигнутих труб ( він білого кольору), так от коли ви встанете з цієї самої правої сторони, розшукайте то місце яке зазначено на фото, це і є той самий натяжітель.

Примітка! На фото вище є один нюанс, там стоїть зовсім інший натяжітель який колись не ставилося на автомобілі Niva, так ось на форму даного натяжителя особливої ​​уваги не звертайте, а просто приблизно дізнайтеся де він знаходитися і все! (Від рідного натяжителя буде ще виходити трубка, ви відразу зрозумієте просто уважніше подивіться і все він знаходитися практично в середній частині двигуна)

Коли потрібно міняти натягувач ланцюга? Він змінюється тільки в тому випадку, якщо він прийшов в непридатність, а як це зрозуміти запитаєте ви? У общём коли натяжітель приходить в непридатність, двигун у автомобіля починає значно голосно працювати, тому що ланцюг послаблюється і тим самим коштує такий гуркіт як ніби ви завели автомобіль з дизельною системою впорскування, а не з бензинової, тому якщо ви почуєте як що то буде дзвеніти в двигуні, може так само з’явитися вібрація і до речі даний стукіт повинен ставати менше при збільшення оборотів, тобто якщо на холостому двигун шумить і ланцюг бряжчить, тоді просто дайте трохи газу і якщо цей стукіт буде йти (Чим вище обороти, тим слабкіше повинен бути стук) то це швидше за все дійсно натягувач, хоча багато ще яких деталей в цьому можуть бути винні але спершу потрібно перевірити його, так як він знімається дуже швидко і перевіряється відповідно теж.

важлива рада

Якщо в автомобілі Niva проводиться заміна распредвала на новий, не буде зайвим і заміна клапанних важелів (рокерів). Це робиться для того, щоб уникнути різниці ступенів вироблення, що може вплинути на передчасний знос всього механізму.

Установка нового распредвала

Якщо распредвал сильно зношений, клапани стукають і немає можливості налаштувати зазор належним чином, отже, настав час придбати новий!

Якщо в результаті візуального обстеження, щось викликає у вас підозру, не бійтеся повернути деталь виробнику і вимагати заміни. Проігнорований незначний дефект може привести до серйозної поломки в майбутньому.

Мітки ГРМ ВАЗ 21214 інжектор

Є стандартна 21213 Niva, мотор якої має тракторну тягу на низах і відсутність тяги на оборотах більше 3000. Заміна ланцюга, всіх зірочок, распредвала з постіллю проблеми не вирішила. Перестановка ланцюга на зуб вперед-назад, теж. Було відмічено, що мітка на зірочці распредвала не ставиться строго навпроти виступу, можна поставити на підлогу зуба вперед або назад. Вирішено було перевірити фази газорозподілу. Пріспособа для регулювання клапанів з індикатором вітається, але зовсім не обов’язкова. Тим не менш, вона у мене є. Зазори в клапанному механізмі повинні бути нормально відрегульовані!

При заміні нижньої зірки перевірено збіг міток на маленькій зірці і шківі. Вони відповідають ВМТ.

Встановивши мітку на шківі навпаки довгою мітки 3 (ВМТ на кришці приводу розподільника), помічаємо світлим (я користувався білим масляним) маркером на шківі мітки 1 і 2 (5 і 10 град). Повертаємо колінвал, щоб штатна мітка на шківі встала навпроти мітки 1 (10 град) і розмічаємо ще 2 мітки. 5 і 10 град. з іншого боку від нульової позначки. Так само, встановивши крайні мітки навпроти наявних виступів, розмічаємо 15 і 20 градусів. Помічаємо нульову позначку на другій стороні шківа (тепер вона на обох половинках шківа). У нас вийшла шкала, нанесена на шків коленвала. 20. 15.10. 5. 0. 5.10. 15.20 градусів. Це простий спосіб. Можна зробити шкалу з паперу, розмітити її точніше, наприклад, з точністю 1 градус і наклеїти на шків. Цей метод трохи складніше, але і точніше. Мене цілком влаштувала 5-ти градусна шкала.

Встановлюємо колінвал і распредвал по мітках, як при регулюванні клапанів, бігунок дивиться на 4-й циліндр. Якщо є індикатор, встановлюємо його на 2-й клапан (впуск 1-го циліндра). Їм будемо шукати момент відкриття. закриття клапана. Якщо індикатора немає, натискаємо на рокер вгору, ріжковим ключем 13-17. У такому положенні обидва клапана 1-го циліндра затиснуті, відкриті (перекриття). Повертаючи колінвал проти годинникової стрілки на 10.15 град. по нанесеним мітках, знаходимо момент початку відкриття впускного клапана по появі-пропаданию зазору між рокером і кулачком распредвала. Дивимося на шків і на довгу мітку на кришці, і вважаємо градуси. Наприклад мітка рівно між 10 і 15, отримуємо 12,5 град початок відкриття впускного клапана. Запам’ятовуємо. Переставляємо індикатор на перший клапан (випуск 1-го циліндра) або контролюємо, смикаючи рокер вгору, повертаємо колінвал за годинниковою стрілкою, знаходимо момент закриття випускного клапана.

Шляхом нескладних підрахунків (в умі) знаходимо точку перекриття клапанів (15 12,5) / 2 = 13,75 градусів. Ця точка, що знаходиться в ВМТ, вважається оптимальною. У нашому прикладі точка перекриття пішла на 1,5 град після ВМТ. Можна звіритися з круговою діаграмою фаз газорозподілу і порівняти отриманий результат:

На моїй машині мітка, з новими зірочками і ланцюгом, виявилася зміщеною вперед на 5 (!) Градусів. Звідси і виходив трактор. Можливо, ВАЗ спеціально ставить цю мітку зі зміщенням, щоб збільшити момент на низах, а може при складанні використовують зірочки від жигулів. У Нив блок трохи вище, тому і відбувається зміщення мітки. Не знаю. Щоб виправити ситуацію, була куплена і встановлена ​​розрізна (регульована) зірочка:

З її допомогою можна плавно регулювати положення распредвала щодо коленвала. 1 зуб.

Якщо налаштувати так, що точка перекриття не доходить до ВМТ, отримаємо більш раннє відкриття впуску, збільшення потужності на великих оборотах і падіння тяги на малих, і навпаки, точка перекриття після ВМТ. маємо тракторну тягу на малих обертах, і тупизм на великих. Точних рекомендацій типу “на скоко градусів крутити?” вам ніхто не дасть. Все залежить від стану мотора і особистих відчуттів. Однак не варто йти від точки нульового перекриття більше ніж ползуба. Треба пам’ятати, що при великих кутах поршні можуть зустрінеться з клапанами. Я собі зробив так, що точка перекриття зміщена на 2,5 град до ВМТ, отримав хороший підхоплення після 3000 об / хв, на малих тяга майже не змінилася. Після всіх маніпуляцій необхідно заново встановити момент запалювання, і, можливо, доведеться підлаштувати холостий хід.

Сьогодні займався невеликим ремонтом двигуна, необхідно було поєднати мітки ВМТ на РВ і КВ. Вирішив залишити тут запис, що б самому не забути)), а може кому то ще прігодітся.Метка на РВ, вона одна така.

Є ще кріплення отметчика датчика фаз, це нам не треба.

На демпфері КВ трохи складніше, на увазі важкодоступність (якщо не знято радіатор). Але подивившись на знятий шків, все стає зрозуміло. Можна на дотик знайти місце без зуба і проти годинникової стрілки відрахувати 20 зубів, там і шукати мітку.

А так в реальній обстановці. Навпаки мітки можна маркером поставити ризику, буде добре видно.

Для її пошуку нічого знімати додатково не треба, рука пролазить вільно, довернуть шків до положення, коли можна зручно намалювати ризику. Ну і на завершення, простіше спочатку виставити мітку на зірочці РВ а потім шукати мітку на демпфері, буде десь поруч з датчиком коленвала (ДПКВ). Оскільки за один оборот РВ, колінвал робить два оберти, то шукати треба в районі. 5 зубів.

Не, каже господар, давайте перевіримо візуально. Ну ладно, скидають клапанну кришку, виставляють колінвал в вмт- е- травні, візуально перескок ланцюга зуба на чотири. п’ять. При цьому машина нормально працює на хх, але мляво розганяється.

А при такому перескока вже і клапана загнути має. Починається метушня на пів дня. Може зрушився задає диск? Їду в магаз, сравніваю- все мітки на місці. Загалом, в результаті довгих Скоков знаходимо прічіну- распредвал перевернуть на 1.

Установка міток ГРМ на ВАЗ (LADA) 21214 Niva. Регулювання клапанів ВАЗ 2121 Niva інжектор. Adjustment valves of VAZ 2121 NIVA injector. Тривалість: 12:51 Юрій і Лариса Іванови 7 385 переглядів. Заміна ременя ГРМ ВАЗ 2112 16 V. Шків колінчастого вала віддається при заміні ременя ГРМ Положення мітки «підказує» нам, що ремінь коштує по заводським частини інжектора), ставиться на місце зняте колесо, автомобіль. Так само поміряв ВСХ двигуна Шеви-ВАЗ 2121 з низовим тюнинговим. Тепер трохи розповімо про автомобіль, з яким треба було працювати. Двигун ВАЗ 21214, об’ємом 1.7 літра, пробіг 60 тис.км. Мітка ВМТ на шківі коленвала. маленька ризику, повинна знаходиться точно. Правильна установка ланцюга ГРМ ВАЗ класика і як натягнути ланцюг.

Клапан поршень = ремонт Niva Chevrolet NIVA Chevrolet 44

Ну правильно, на заводі пох на мітки, а то що потім хтось буде ся, розбираючись з цієї залепухой- це не їхні проблеми.

Приступаємо до розбирання (порядок дій)

Після виконання всіх цих дій можна приступати до заміни.

Установка нового распредвала

Процес заміни замет не більше 15 хвилин, новачкам може знадобитися більше часу. Перед установкою, за допомогою шприца зі свіжим маслом, пройдіться по основних елементів механізму, буде також корисно промазати шаром герметика частини, які будуть контактувати з головкою.

На новий распредвал надаватися сальник і встановлюється на місце в той стан, в якому був витягнутий старий. Після того, як распредвал був покладений на своє місце, необхідно, як і при розбиранні, рівномірно затягувати гайки, хрест-навхрест. Наступним найважливішим етапом складання буде регулювання зазорів клапанів:

 • Для впускних клапанів від 0.2 мм,
 • Для випускних від 0.3 мм.

LADA 4×4 Нива / Загремела цепь ГРМ / Замена натяжителя цепи ГРМ

Для тих, хто раніше не стикався з регулюванням зазорів на клапанах, настійно рекомендується детальніше ознайомитися з цією темою, тому що існує безліч способів і пристосувань для цього.

Після установки і регулювання піде на користь заміна прокладок на кришці. Заміна сальника виконується в залежності від його зносу. Відрегулюйте положення за встановленими раніше позначок. Після завершення заміни, не поспішайте заводити двигун, ще раз продумайте всі свої дії, перевірте кріплення основних елементів, натяг ланцюга, чи правильно виставлено запалювання. Іноді трапляється так, що новачкам доводиться повторно розбирати трамблер і регулювати запалювання.

Установка распредвала на автомобілі Niva

У цій статті будуть детально описані найбільш важливі аспекти установки распредвала для знаменитого вітчизняного позашляховика Niva.

Заміна ланцюга і зірочок приводу розподільного вала ВАЗ-21214

Основною причиною заміни ланцюга є надмірна витяжка. При сильно витягнутої ланцюга приводу розподільного валу, ланцюг при роботі двигуна починає «гриміти».

Це шум в передній частині двигуна, що посилюється при середніх оборотах і змінних навантаженнях (добре чутно шум при скиданні газу з 2500 до 1000 мін.1).

Звичайно, в цьому випадку потрібно поміняти не тільки ланцюг, а й зірочки, черевик і заспокоювач ланцюга.

Знімаємо кришку головки блоку циліндрів (дивимося статтю. «Заміна прокладки кришки головки блоку циліндрів»).

Провертає колінчастий вал до моменту збігу мітки на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників розподільного вала.

Знімаємо шків колінчастого вала (дивимося статтю. «Заміна переднього сальника колінчастого вала»).

Від’єднуємо зірочку розподільного валу з ланцюгом від розподільного вала (дивимося статтю. «Зняття розподільного вала і важелів приводу клапанів»)

Знімаємо ланцюг зі зірочки. Для наочності операції зі зняття ланцюга показуємо на демонтованому двигуні.

Відвертаємо три болта кріплення піддону картера до кришки приводу розподільного вала.

Головкою «на 10» відвертаємо три гайки і шість болтів кріплення кришки приводу розподільного вала до блоку циліндрів.

Під одним гайкою (з лівого боку) закріплений «масовий» провід.

Знімаємо кришку приводу розподільного вала

Головкою «на 17» відвертаємо вісь черевика гідравлічного натяжителя ланцюга.

Знімаємо ланцюг із зірочок колінчастого вала і валика приводу масляного насоса.

Виймаємо ланцюг приводу розподільного вала.

Знімачем спресовувати зірочку з носка колінчастого вала.

Зірочка фіксується на колінчастому валу сегментной шпонкой.

Для зняття шпонки акуратно, намагаючись не пошкодити шпонку і вал, зубилом вибиваємо її з паза колінчастого вала

Заміна ланцюга ГРМ і зірочок распредвала (карбюраторний двигун)

Знімаємо кришку головки блоку циліндрів (див. Тут).

Провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою до моменту збігу мітки на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників розподільного вала (див. Тут).

Знімаємо кожух вентилятора карбюраторного двигуна (см. Тут).

Знімаємо ремінь приводу насоса охолоджуючої рідини (див. Тут).

Расконтріваем і відвертаємо болт кріплення зірочки розподільного вала, послабивши натяг ланцюга, знімаємо зірочку з ланцюгом (див. Тут).

Знімаємо ланцюг зі зірочки розподільного вала.

Відвертаємо три болта кріплення піддону картера до кришки приводу розподільного вала (див. Тут).

Для наочності операції зі зняття ланцюга показуємо на демонтованому двигуні.

Ключем “на 10” відвертаємо три гайки і шість болтів кріплення кришки приводу розподільного вала до блоку циліндрів.

Знімаємо кришку приводу розподільного вала.

Ключем «на 17» відвертаємо болт кріплення башмака натяжителя

Зубилом відгинаємо край стопорною шайби болта кріплення зірочки приводу масляного насоса.

Ключем «на 17» відвертаємо болт кріплення зірочки приводу масляного насоса.

Ключем “на 10” відвертаємо обмежувальний палець ланцюга і знімаємо його.

Виймаємо ланцюг приводу розподільного вала. Зірочку з носка колінчастого вала знімаємо так само, як на вприськовом двигуні (див. Тут).

Перед установкою ланцюга поєднуємо мітку на зірочці колінчастого вала з міткою на блоці циліндрів

а мітку на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників.

Встановлюємо деталі приводу розподільного вала в зворотній послідовності.

Провернувши колінчастий вал за годинниковою стрілкою на два оберти, перевіряємо збіг настановних міток.

Заміна ланцюга ГРМ Niva 21214 інжектор: карбюратор, мітки

Порядок заміни ланцюга ГРМ Niva 21214 інжектор

Логічно, що буде потрібно нова запчастину. Секрет вибору. в перевірці якості. Потрібно покласти її на долоню плазом і подивитися на провисання. Якщо воно складає більше 1 см, то потрібно шукати іншу деталь. Додатково докуповується натягувач, набір прокладок і сальників, заспокоювачі. Далі після відкривається капот, відключається акумулятор і змінюється деталь за таким порядком:

 • Зняти повітряний фільтр, відключити електричні приводи, патрубок і трос повітряної заслінки (і відсунути). Зняти захист піддону.
 • Зняти вентилятор, валик помпи і ремінь генератора.
 • Зняти пробку клапанів і відвернути гвинт зірочки розподільного вала.
 • Відкрутити гайку храповика.
 • Прокрутити коленвал до збігу мітки з маркером на кожусі ДВС (обов’язково повинні співпасти мітки на зірочках распредвала і підшипниках).

Залишається перевірити правильність складання. Потрібно запустити двигун і послухати. Якщо буде присутній скрегіт, то процедуру доведеться повторити. Сам звук повинен бути стандартним (шарудить).

ГРМ ВАЗ(LADA) 21214 НИВА. ЗАМЕНА ГРМ ВАЗ 21214 НИВА.

Ланцюг ГРМ. чим важлива і які проблеми несе її знос

Ремінь або ланцюг газорозподільного механізму (ГРМ) пов’язує розподільні вали і колінвал. Ремінна передача має конкретну кількість зубів для синхронізації роботи валів. Ланцюг. більш надійний варіант, так як можна відрегулювати довжину в екстреному випадку. До того ж зношується вона набагато повільніше.

Даний елемент впливає на всі вузли автомобіля і його загальну працездатність. Невірна робота газорозподільного механізму може привести до збоїв в роботі двигуна і навіть фінального руйнування силової установки. Зазвичай первинна заміна деталі провокується її розтягуванням. Через цю деформації вона починає сильно гриміти при роботі двигуна (добре чутно на середніх оборотах і змінних навантаженнях)

Як замінити ланцюг і зірочки приводу распредвала ВАЗ-21214

Основною причиною заміни ланцюга є надмірна витяжка. При сильно витягнутої ланцюга приводу розподільного валу, ланцюг при роботі двигуна починає «гриміти».

Це шум в передній частині двигуна, що посилюється при середніх оборотах і змінних навантаженнях (добре чутно шум при скиданні газу з 2500 до 1000 хв-1).

Звичайно, в цьому випадку потрібно поміняти не тільки ланцюг, а й зірочки, черевик і заспокоювач ланцюга.

Знімаємо кришку головки блоку циліндрів (дивимося статтю. «Заміна прокладки кришки головки блоку циліндрів»).

Провертає колінчастий вал до моменту збігу мітки на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників розподільного вала. (На фото ланцюг для наочності знята)

Від’єднуємо зірочку розподільного валу з ланцюгом від розподільного вала (дивимося статтю. «Зняття розподільного вала і важелів приводу клапанів»)

Знімаємо ланцюг зі зірочки. Для наочності операції зі зняття ланцюга показуємо на демонтованому двигуні.

Відвертаємо три болта кріплення піддону картера до кришки приводу розподільного вала.

Головкою «на 10» відвертаємо три гайки і шість болтів кріплення кришки приводу розподільного вала до блоку циліндрів. Під одним гайкою (з лівого боку) закріплений «масовий» провід.

Знімаємо кришку приводу розподільного вала

Головкою «на 17» відвертаємо вісь черевика гідравлічного натяжителя ланцюга

Знімаємо ланцюг із зірочок колінчастого вала і валика приводу масляного насоса.

Виймаємо ланцюг приводу розподільного вала.

Знімачем спресовувати зірочку з носка колінчастого вала.

Зірочка фіксується на колінчастому валу сегментной шпонкой.

Для зняття шпонки акуратно, намагаючись не пошкодити шпонку і вал, зубилом вибиваємо її з паза колінчастого вала

Зубилом расконтріваем болт кріплення зірочки валика приводу масляного насоса.

Накидним ключем «на 17» відвертаємо болт кріплення зірочки.

Зірочку від провертання утримуємо викруткою, що спирається через отвір в зірочці на головку болта кріплення наполегливої ​​фланця валика.

Знімаємо зірочку валика приводу масляного насоса

Розташування деталей приводу розподільного вала і масляного насоса

Встановлюємо деталі механізму приводу в зворотній послідовності.

Встановивши шпонку в паз колінчастого вала, надягаємо зірочку і напресовують її на колінчастий вал, затягуючи ключем гайку кріплення шківа.

Відвернувши гайку, допрессовиваем зірочку інструментальної головкою відповідного розміру (відрізком труби).

Перед установкою ланцюга поєднуємо мітку (ризику над шпонковим пазом) на зірочці колінчастого вала з міткою (виступом) на блоці циліндрів

І поєднуємо мітку на зірочці розподільного валу з міткою на корпусі підшипників вала

Встановивши ланцюг і гідравлічний натягувач, провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою на два оберти і перевіряємо збігу настановних міток.

Зняті деталі встановлюємо в зворотній послідовності.