Заміна прокладок теплообмінника Opel Astra h z18xer

Opel Astra H. Заміна прокладок теплообмінника

Автомобіль з двигуном, що має приємний для російського вуха індекс Z18XER, з’явився у нас зі скаргою на масло, яке плаває тонким шаром поверх антифризу в розширювальному бачку. Проблема, в цілому, стандартна, і відразу вказує на ті самі ущільнювачі теплообмінника, які ми зовсім недавно з такими добрими емоціями і вигуками міняли на Mini Countryman. Вже тут-то, на старому доброму бюджетному «Опелі» ми їх на раз-два махнемо! Так ми думали, заганяючи автомобіль в бокс. А наскільки наші очікування виправдалися. розповімо нижче.

Так виглядає масло, що потрапляє в систему охолодження через порушене ущільнення в теплообміннику

Нам, на жаль, невідомо, який саме документ дає конструкторам рекомендації по розміщенню теплообмінників. Але створюється стійке враження, що такий документ є, і рекомендує він розміщувати їх максимально близько до елементів вихлопної системи, і максимально далеко від нормального доступу механіків. Що на Mini, що на Opel теплообмінник розташований на блоці циліндрів і зверху прикритий випускним колектором, об’єднаним з каталізатором.

Бачите на фотографії теплообмінник? І ми не бачимо. А він є. Для наочності його приблизне розташування позначено червоним прямокутником, а трубка антифризу, що йде від нього в сторону термостата, виділена зеленим прямокутником:

Втім, загальна компоновка вселяла оптимізм. ну всяко ж не знімати всю морду? Треба пробувати, коротше. Ну і спробували.

Насамперед потрібно забезпечити оперативний простір для доступу до кріплення теплозахисту до випускного колектора і самого колектора. до блоку циліндрів. Що для цього потрібно? Правильно, зняти корпус повітряного фільтра. Ах, немає, мабуть, ми трохи поквапилися. Для цього треба зняти вентилятор, встановлений перед радіаторами. Щоб зняти вентилятор, треба зняти те, що заважає його зняття. А це повітропровід до повітряного фільтра, і ще багато чого. Коротше, до корпусу повітряного фільтра доходить дуже швидко, і хоча спочатку ми думали, що зняли його даремно, дуже швидко переконалися, що зовсім немає.

Спочатку треба зняти решітку радіатора. Вона кріпиться до поперечини декількома саморізами, вкручувати в заставні. Після того, як вони викручені, потрібно витягнути її з бампера. до нього вона кріпиться засувками. Тягнути її треба вгору, і в ідеалі. підтискати засувки зсередини. Коли решітка знята. перед нами відкривається таке видовище:

Нам потрібно зняти металеву поперечину. Точніше, навіть не зняти, а підняти. до неї знизу кріпиться повітрозабірник, який буде заважати витягу вентилятора. Щоб звільнити поперечину, треба відкрутити болти, обведені на фотографії вище червоним. При цьому на фотографії не показаний один болт. він закритий горловиною бачка омивача. Щоб дістатися до того болта. треба відкрутити болт кріплення горловини. Коли горловина відійде на кілька міліметрів, можна буде послабити болт кріплення поперечки. У сукупності з іншими знятими болтами це дасть поперечині вільний хід, достатній, щоб витягнути з-під неї повітрозабірник. Чисто гіпотетично, його можна було б зняти без зняття корпусу повітряного фільтра, але на практиці. трудовитрати по зняттю корпуса повітряного фільтра значно нижче. Ось так виглядає повітрозабірник, будучи знятим:

Далі ліземо під машину і від’єднуємо роз’єм вентилятора. Роз’єм на фотографії відобразили, а ось джгут проводки, кріпиться до корпусу вентилятора в правій його частині (по ходу руху), в кадр не потрапив. Проте, і його від’єднувати треба:

Тепер можна відкручувати кріплення вентилятора, щоб зняти його. Гвинти досить сфотографувати. Приблизне розташування одного з них наведено на

Після відкручування болтів кріплення вентилятор можна витягнути вгору. Для цього буде потрібно певну кількість чертиханій, пов’язаних з відсуванням заважають трубок і джгутів проводки, але нічого додатково розбирати не буде потрібно. Ось так виглядає радіатор з корпусом:

Тепер можна починати знімати теплозахист з колектора. Верхні болти доступні відносно легко. Лівий болт заодно зміцнює масляний щуп, а правий. кронштейн для проводу лямбда-зонда. І так, звісно, ​​вони під E-TORX. по тій же загадкової причини:

Дістатися до нижніх болтів теплозахисту теж вдається, а от зняти теплозахист вже не дає компресор кондиціонера. До речі, тут же можна побачити болти кріплення колектора до кронштейну на блоці циліндрів. один з цих болтів обведений на фотографії нижче. Їх теж можна відкручувати:

Для зняття компресора кондиціонера потрібно зняти приводний ремінь. З одного боку, спасибі, що тут автоматичний натягувач, і не треба танцювати зі ступенем натягу. З іншого боку, з таким доступом хочеться сказати не «спасибі», а чогось міцнішого. Так чи інакше, ремінь теж скинули:

Тепер можна відкрутити гвинти кріплення компресора:

На щастя, далеко відсувати компресор не треба, тому і розпрягати систему не треба. Досить посунути його ось так:

Тут же можна звернути увагу на дилерську ганчір’я, обведену червоним. вона вставлена ​​в отвір, куди вставлявся масляний щуп. щоб уникнути попадання сміття в картер. А зеленим обведена якась пробка на блоці циліндрів приблизно в районі насоса ОЖ. є думка, що ця пробка потрібна для зливу ОЖ з блоку циліндрів. Тобто, є анахронізмом, що свідчить про вік конструкції. піди знайди таку пробку на сучасних блоках.

Тепер теплозахист можна витягнути і покласти в сторону:

Під теплозахистом стають доступні шпильки кріплення колектора, з яких треба відкрутити гайки. На фотографії вони щедро политі «рідким ключем», але конкретно в даному випадку вони і так непогано відкрутити:

Тепер залишилося відкрутити приймальню трубу, і колектор теж можна зняти. Гайки там виглядають страшніше, але, на подив, відкрутити без проблем. Щоб уникнути неприємних моментів, проте, при установці вирішили все ж поставити нові мідні.

Тепер ми нарешті бачимо сам теплообмінник:

Вліво і вправо від нього відходять трубки з антифризом. У корпус теплообмінника ці трубки просто вставляються, а ось в відповідних частинах вони закріплені серйозніше, там їх треба від’єднувати. Ось як вони виглядають (вид зверху):

Перш ніж їх відкручувати, добре б злити антифриз з радіатора. Для цього, благо, багато рухів тіла не треба. зливна пробка знаходиться в нижній частині радіатора і доступна без демонтажу чого-небудь. Як правило, щоб зрушити її, треба буде застосувати викрутку. з торця пробки є шліц під неї. Після цього можна відкручувати і закручувати її без додаткового інструменту, просто руками:

Після всього цього можна зняти теплообмінник. Ось так виглядає його посадочне місце на блоці:

Сам теплообмінник, будучи розібраним, виглядає так:

Тепер залишилося тільки акуратно замінити всі гумки ущільнювачів, що не переплутавши і не втративши ні одну з них (складне завдання, чого там приховувати), а після цього можна збирати все в зворотному порядку. По-хорошому, треба б перед складанням оцінити якість привалочних площин. кажуть, бувають випадки, коли сам теплообмінник «веде», і площину прилягання стає плоскою. В цьому випадку допоможе тільки заміна теплообмінника в зборі. На щастя, це не про наш сьогоднішній випадок, так що ми саме що збираємо все назад.

Здавалося б, все? Ні не все. Треба спочатку промити систему охолодження, щоб вимити зайве накопичилася там масло, потім залити штатний антифриз, і ось вже тоді. все.

Заповнюємо систему охолодження дистильованою водою і заливаємо в розширювальний бачок промивку. Згідно з інструкцією, після заливки треба прогріти автомобіль до робочої температури, дати попрацювати двигуну на холостому ходу 30 хвилин, після чого промивати систему охолодження дистильованою водою до тих пір, поки не перестане з’являтися піна, і вже тоді заливати основну охолоджуючу рідину.

Не будемо говорити, скільки часу все це зайняло, але результат позитивний. як мінімум, на тих частинах системи охолодження, які нам видно. А видно нам, по суті, тільки розширювальний бачок. в ньому траурна чорна облямівка геть змилася, що вселяє надію на чистоту і всередині.

До речі, для контролю температури ОЖ ми традиційно використовуємо ELM327. навіть на тих машинах, де термометр є на приборке, він частенько показує щось далеке від реальної температури, а у цього «Опеля» покажчика немає в принципі. так що інших способів контролю немає. Спасибі протоколу OBD-2 і творцям простих мультимарочних сканерів. завдяки їм завжди можна спокійно дочекатися спрацьовування вентилятора і не боятися перегріти мотор.

Піддаватися стереотипам. остання справа. Якщо порівнювати з трудомісткості заміну на «Опелі» і на «Міні». мабуть, вони приблизно однакові. Просто самих «Міні» значно менше, а тому і колективного досвіду по ним менше, і створюється враження чогось особливого. Ну і з об’єктивного:. на «Міні» для зручності роботи вкрай бажано розпрягати магістралі кондиціонера, що змушує потім його заправляти, а на «Опелі» такої необхідності немає. В іншому ж. тільки практика і сервіс-мануали є критерієм істини. Хвилюватися ж чисто через громадської думки. вже точно не варто. З нетерпінням чекаємо чергового автомобіля, який допоможе нам підтвердити цю тезу на практиці.

Ще ніхто не залишив свої коментарі. Ваш коментар буде першим.

Заміна прокладок маслоохладителя Opel Astra h z18xer

Інструкція по заміні прокладок теплообмінника, в принципі, схожа для всіх двигунів GM серії A / Z16 / 18XER / LET. Нижче викладено: суть проблеми, трохи фоток процесу на Zafira Z18XER, інструкція з моментами затяжки на Z18XER і в кінці артикули запчастин.

Проблема GMовскіх двигунів серії XER / LET (A16LET, Z18XER і т.д.) поширених на Opel, Chevrolet. витікання масла через прокладку теплообмінника (він же масляний радіатор двигуна) / або попадання масла в антифриз через теплообменнік.Теплообменнік розташований у важкодоступному місці, за випускним колектором, по-цьому, якщо не звертати увагу на запотівання масла або поява патьоків, то вчасно можна не помітити. Зате як тільки масло почне на повну текти і потрапляти на випускний колектор, цей запашний запах гару відразу сповістить вас про неісправності.Через теплообмінник проходить антифриз і масло. Вузол сильно перевантажений великою кількістю прокладок і трубок, ущільнення яких виконані з гуми.

У нас була Zafira X18XER, інструкція взята з Cruze Z18XER, нічим не відрізняється. Один нюанс: десь було написано, що на Zafira необхідно зняти компресор кондиціонера. Нічого подібного не робили, просто зняли вентилятор охолодження. Зробити це краще відразу ж, тому що з вентилятором проблемотічно навіть теплоекран випускного колектора снять.Кратко процес розбирання: 1. Знімаємо вентилятор охолодження, масляний щуп.2. Зливаємо ОЖ. Пробка на радіаторі. По ходу руху автомобіля справа знизу, з торця радіатора.

Відвернути 6 болтів (2) радіатора моторного масла і зняти радіатор моторного масла (1) з корпусу цього радіатора.Прі збірці затягнути 8 Н М12. Все відмиванням, міняємо все прокладки, збираємо в зворотному последовательності.13. При бажанні або необхідності міняємо масло, фільтр, промиваємо систему охолодження, міняємо антифриз.

Візуально, ущільнювальні кільця відрізняються один від одного. Ось фото, з якого боку кільце з яким артикулом встановлюється. За схемою запчастин робити це не рекомендую, буває наплутано.

Всім привіт! Запис в БЖ присвячена темі, яка торкнеться багатьох АСТРАводов у яких є теплообмінник. Замінив півтора місяці тому, все часу не було написати. Дана тема широко освячена на просторах інтернету і багатьма улюбленого сайту DRIVE2.RU, але я теж вирішив внести свою невелику лепту у спільну справу. Може кому і стати в нагоді, більше тим хто ремонтує своїми рукамі.Ітак, коли міняв ремінь ГРМ, побачив, що в районі теплообмінника трохи “сиро”. Вирішив не тягнути і замінити прокладочки на теплообміннику, шляхом вирішив замінити масло. Хоча в салоні маслом горілим не пахло (як описують симптоми), бачок був злегка темнуватий, в масло теж нічого не пішло, але краще поміняти! Список запчастин перераховувати не буду, його можна знайти, ось посилання наприклад. Купив масло GM фільтр колечко зливної пробки (треба!)

Для розведення концентрату і промивання системи придбав дистильованої води (чотири каністри по п’ять літрів) і ось таку штуку, що б промити систему охолодження.

Мені сподобалося. Всякі ліквідувати і т.д. і т.п. (Це моя думка) продаються за значно завищеною ціною! Ну ось. Попередньо налив в систему охолодження промивку, все по інструкції, поїхав в гараж. Перше що зробив, злив масло, що б не заважало)), після старий антифриз. Злив антифризу описувати не буду, інформації море! Розбирання зрозуміла інтуїтивно, головне не поспішати, все попередньо подивитися, оглянути. Але казуси можуть бути! Напишу пару, трійку рад, може кому стати в нагоді. Коли знімав цю планку (як правильно називається не знаю) під нею є датчик (якщо стоїть, то потрібен)

З приводу зняття захисного екрану. Якщо правильно знімати, то треба послаблювати компресор клімату. Деякі не послаблюють і “видирають” за допомогою “чарівної матері” і всяких збочень-підгин і іншої лабуди. Ну так от, я виймав як описав вище, краще так не робити! Зняти обвідний ремінь і послабити компресор клімату буде набагато швидше і простіше, ніж ви будете “видирати”, збережіть час, нерви, які не зламаєте по шляху чого небудь (я нічого не зламав, але нервів і часу) і при постановці на місце, якщо знімали “на нашу”, отвори не співпадуть належним чином, знову треба вигинати. підганяти. Краще компресор клімату послабити!

Не забуваємо про три гайки внизу, в місці з’єднання з гофрой. Я бризкав чотири рази з інтервалом хвилин по п’ять-сім. Потім беремо хорошу головку (на 10 здається) і дуже ніжно, без ривків “зриваємо” гайки. Одна порада, спочатку треба відкрутити внизу у гофри! Якщо починати відкручувати від ГБЦ, то дуже велика ймовірність що зламаються шпильки внизу, бо не буде жорсткості конструкції при зриві гайок у гофри. Ось так. Потім відкручується легко, можна і так

Замена прокладок теплообменника Z18XER Chevrolet, Opel (Шевроле, Опель)

If the aster has a weak spot, then it will certainly appear))) I noticed that the thermostat does not work well. I looked at the antifreeze. the bachek darkened.In the tank masto and a piece of gum from the thermostat.My time has come to change the heat exchanger gaskets and thermostat

As always, at the most inopportune moment, from a financial point of view! Calling a couple of salons:.officials with a discount of 20%.30% voiced 14,000 only for work on gaskets. I did not ask about the thermostat)) ). the cheapest of the unofficials voiced 5500 for the work on replacing gaskets. 1500-1800 for the thermostat

Opel Astra H. Замена прокладок теплообменника

I will not describe the whole process. there is a lot of information on the Internet. I will tell you key points.I took a couple of pictures. the camera was smeared with oil. the quality is appropriate. If someone will change them himself. he threw off the schematics. he took them on a Vectra club (www.vectra-club.ru/forum/viewtopic.php?t=128210). it’s easier to deal with which gasket where But in the heat exchanger gaskets 12 and 13 confused among themselves on the diagram. or in the existentialist they stuck the wrong numbers to the gaskets. Pay attention. it is easy to understand which one where.

He started by draining oil and antifreeze. Further on, there were no special problems: The most difficult thing is to disconnect the thermostat sensor))) (yes, all other wire connectors). Heat protection is obtained without removing the kondeya compressor or lambda. He bent. squeezed. pulled. cursed, asked his brother. he cursed. got it! (Back when put bent back to tighten the lower bolts).In the store, I was advised by the seller the HORS liqu

A little oil remains in the heat exchanger itself. more accurately. the heat exchanger was washed with a carburetor cleaner The expansion tank was washed with kerosene

The time has come for the thermostat. Attached someone else’s photo with a “perforated” thermostat. But here’s the problem. the pipe got stuck in such a way. that it can not be removed anymore. but I did not buy a new one Trying to bend it without removing the thermostat. and soldering in weight is a stupid idea. Calling still working stores. there was no branch pipe available. Focus failed. Putting it all together with a “perforated” thermostat

I replaced the filter, oil, candles. Rinse the radiator according to the instructions with a cleaning agent. Leaked. washed dist.water. Leaked. and poured antifreeze.

Now the thing is behind the thermostat In thought, replace the pipe and try to solder it or buy a new one from a cruise, even had thoughts to buy a Chinese thermostat The main doubts are that at least a lot of people are sealed with a thermostat (perhaps because I soldered the canopy. or acid is not very), but the tin was kept weak. I did not dare. I think it will clog me more channels with fallen tin.

If the hands are not from zh_py. there will be nothing difficult to repair But you need a pit and good light But buy spare parts not on the day of repair. while I was swinging on Saturday, while my brother arrived, all morning shopping, on Saturday the queue in the end I started working only at the beginning of the fourth I finished it at night. It is better to start early and in warm weather)))

Заміна прокладок теплообмінника Opel Astra H

В автосервісі OPEL66 проведена заміна прокладок теплообмінника автомобіля Opel Astra H.

Автомобілі Opel Astra Н з двигунами Z16XER і Z18XER оснащувалися так званими теплообмінниками або по-іншому. маслоохолоджувачі. Завдання теплообмінника полягає в тому, щоб за допомогою антифризу (охолоджуюча рідина) шляхом теплообміну «забирати» частина температури масла, щоб уникнути його перегріву і, як результат, спінювання.

Складається цей пристрій з декількох деталей: сам теплообмінник, кілька підвідних трубок і кільця ущільнювачів (прокладки), що не дають змішатися антифризу з моторним маслом. Так було задумано виробником. На ділі теплообмінник розміщений в самому жаркому місці двигуна. на блоці циліндрів під випускним колектором для вихлопних газів. Це означає підвищену температурне навантаження як для алюмінієвого радіатора теплообмінника, так і для кілець ущільнювачів. Не дивно що рано чи пізно через корозію та деформацій теплообмінник дає текти. Тоді масло потрапляє в антифриз, а під автомобілем після стоянки залишаються масляні плями.

Також ознакою наявності масла в антифризі. характерний, схожий на майонез, наліт на кришці розширювального бачка для антифризу. Оскільки система охолодження складається переважно з немаслостійкими гуми і пластика експлуатація автомобіля з такою проблемою призводить до ще більших неприємностей. Не кажучи вже про те, що постійно необхідно контролювати рівень масла. Але часто буває, що масло і не потрапляє в антифриз, а просто тихенько сочиться.

«Лікується» ця проблема, як правило, шляхом заміни прокладок теплообмінника в кількості 9 штук. У половині випадків потрібна додаткова механічна обробка (шліфування) радіатора теплообмінника для відновлення його геометрії і видаленні т.зв. «Раковин». На роботу йде зазвичай 4,5 години. У разі потрапляння масла в антифриз, краще промити всю систему охолодження і обов’язково замінити охолоджуючу рідину.

Досвід показує, що краще не економити на прокладках теплообмінника і ставити тільки оригінальні, який би спокусливою була ціна на Китайський аналог. Який не витримує ніякої критики: ущільнення дубеют і текти повторюється через місяць. З огляду на таку особливість цих двигунів ми рекомендуємо проводити огляд підкапотного простору з ліхтариком: посвітити в розширювальний бачок на предмет темних плям, заглянути під автомобіль і подивитися на захист, чи немає крапель олії. Раз на два тижні буде цілком достатньо, але якщо виникнуть сумніви, ви завжди можете звернутися до нас в автосервіс OPEL66.

© 2015-2020 BESTO Техцентр Єкатеринбург, вул. Шварца 14в Тел.: 7 (343) 361-94-40;

Час роботи сервісу: ПН. Нд: з 10:00 до 20:00

Заміна прокладок теплообмінника Z18XER артикули запчастин.

Інструкція по заміні прокладок теплообмінника, в принципі, схожа для всіх двигунів GM серії A / Z16 / 18XER / LET. Нижче викладено: суть проблеми, трохи фоток процесу на Zafira Z18XER, інструкція з моментами затяжки на Z18XER і в кінці артикули запчастин.

Проблема GMовскіх двигунів серії XER / LET (A16LET, Z18XER і т.д.) поширених на Opel, Chevrolet. витікання масла через прокладку теплообмінника (він же масляний радіатор двигуна) / або попадання масла в антифриз через теплообменнік.Теплообменнік розташований у важкодоступному місці, за випускним колектором, по-цьому, якщо не звертати увагу на запотівання масла або поява патьоків, то вчасно можна не помітити. Зате як тільки масло почне на повну текти і потрапляти на випускний колектор, цей запашний запах гару відразу сповістить вас про неісправності.Через теплообмінник проходить антифриз і масло. Вузол сильно перевантажений великою кількістю прокладок і трубок, ущільнення яких виконані з гуми.

Згодом, гума втрачає свої властивості і “дубєєт”. Ущільнення втрачають герметичність і масло начитає витікати по блоку циліндрів, або потрапляти в антифриз, тому що тиск в системі мастила (тиск масла) вище, ніж тиск в системі охолодження (антифризу).

У нас була Zafira X18XER, інструкція взята з Cruze Z18XER, нічим не відрізняється. Один нюанс: десь було написано, що на Zafira необхідно зняти компресор кондиціонера. Нічого подібного не робили, просто зняли вентилятор охолодження. Зробити це краще відразу ж, тому що з вентилятором проблемотічно навіть теплоекран випускного колектора снять.Кратко процес розбирання: 1. Знімаємо вентилятор охолодження, масляний щуп.2. Зливаємо ОЖ. Пробка на радіаторі. По ходу руху автомобіля справа знизу, з торця радіатора.

Від’єднуємо колодку лямбда, теплоекран випускного коллектора.3. Знімаємо розпірку випускного колектора (6) 4. Гайки кріплення каталітичного нейтралізатора до гнучкої вихлопній трубі (1) При складанні затягнути 22 Н М5. Гайки кріплення каталітичного нейтралізатора до голівки циліндрів (8) При складанні затягнути 20 Н м

Відвернути 2 болта (1) випускний трубки радіатора моторного масла. Зняти випускну трубку радіатора моторного масла (2).При складанні затягнути 8 Н м

Відвернути 2 болта впускний трубки (4) радіатора моторного масла.Прі збірці затягнути 8 Н м8. Демонтувати входить трубу (3) охолоджувача моторного масла.9. Відвернути 5 болтів (2) корпусу радіатора моторного масла.Прі збірці затягнути 25 Н м10. Зніміть корпус маслорадиатора моторного масла (1).

Відвернути 6 болтів (2) радіатора моторного масла і зняти радіатор моторного масла (1) з корпусу цього радіатора.Прі збірці затягнути 8 Н М12. Все відмиванням, міняємо все прокладки, збираємо в зворотному последовательності.13. При бажанні або необхідності міняємо масло, фільтр, промиваємо систему охолодження, міняємо антифриз.

Візуально, ущільнювальні кільця відрізняються один від одного. Ось фото, з якого боку кільце з яким артикулом встановлюється. За схемою запчастин робити це не рекомендую, буває наплутано.

Несправності двигуна Z18XER: заміна прокладок теплообмінника

теплообмінник Opel Vectra з z18xer Перед складанням всі з’єднання прокладок теплообмінника промазали герметиком попередньо знежирити поверхню Спочатку поставили ліві трубки в теплообмінник і стали закручувати. Маленьку трубку для установки довелося втопити в корпус теплообмінника і після закріплення його, виставити в робоче положення її, втопивши в середину приймальні частини помпи Праву довгу трубку поставили поле закріплення лівих трубок.

Повернули кронштейн справа на місце каталік поставили легко і невимушено, теплообмінник Opel Vectra з z18xer його знизу машини і закріпивши спочатку на одній шпильці. Потім в шаховому порядку протягнули від центру все гайки як на клапанної кришці. Прикрутили приймальню трубу з заміною прокладки на нову прикрутили тепловий екран. Винуватиця течі теплообмінника. Opel Astra H. Заміна прокладок теплообмінника Міняємо прокладки маслоохладителя на Opel Astra H 1.

Промиваємо систему охолодження і міняємо. Прискорити вихід з ладу теплообмінника можуть такі чинники: Навіть без урахування вищевказаних чинників на автомобілях віком понад 5 років ймовірність виходу з ладу масляного радіатора досить висока.

Але перш ніж ви теплообмінник Opel Vectra з z18xer до того, що можна було б відчистити або замінити, вам доведеться виконати чимало дій.

Будьте гранично уважні. запам’ятовуйте порядок, в якому знімалися запчастини, щоб потім у зворотному порядку повертати їх на місце. Отже, перший крок. зняття решітки радіатора, після чого слід відкручування хомута воздуховода і зняття коробки повітряного фільтра.

Після цього ви отримаєте досить значний простір для маневрів, так що діяти буде простіше.

Заміна Прокладок Теплообмінника Opel Astra H Z18xer

ЗАМІНА ПРОКЛАДКИ МАСЛЯНОГО РАДІАТОРА (ТЕПЛООБМІННИКА) НА АВТОМОБІЛІ Opel.

Потім акуратно виймаючи теплообмінник Opel Vectra з z18xer з боку кріплення зливаємо залишки фриза може бути гарячим якщо машина була тільки Загнаність в бокс. Фриз зливали в заздалегідь приготоване корито, а не на землю. Трубку виймали повертвиваніем в різні боки в правильне положення і виймали з корпусу теплообмінника.

теплообмінник Opel Vectra з z18xer З лівого боку коротка трубка. так само послаблювали і акуратно зливали фриз з лівої частини. При цьому бачок був закритий і фриз з нього не викачували Викручуємо масляний фільтр і витираємо в його корпусі залишки масла.

Можна в цей момент замінити сам фільтруючий елемент Відкручуємо кріпильні болти теплообмінника. Подаємо його на себе і чуйна виливаємо залишки масла. Можна попередньо під низ теплообмінника підкласти ганчірку що б не сильно залити олією підлогу Маленька трубочка зліва теплообмінника спокійно рухається всередину теплообмінника і вона закріплена болтом на теплообмінник Opel Vectra з z18xer вусі. Всі гумки ущільнювачів виявилися явно непридатні до переустановлення.

На трубках сам поплутав правильність установки гумок. Ущільнювальні кільця ставляться так. круглі гумки теплообмінник Opel Vectra з z18xer на трубку з боку теплообмінника, а плоскі гумки з протилежного боку, де кронштейни.

Трубки мають різний діаметр, тому попередньо порівняйте ущільнювачі і приміряйте Трубки легко відмиваються від масла і вони з білого легкого металу типу алюміній. У маленькій трубки ущільнювачі однакові з обох теплообмінник Opel Vectra з z18xer Після зняття, теплообмінник був спочатку промитий рідиною для карбюраторів, потім на мийці Керхер з хімією, а на завершення вже домивати ручками з викруткою і ганчірочками.

Розбирати сам теплообмінник знімати його кришку я не став, бо вважав що там все ОК і звідти, як мені здалося масло не тисне. Тепер жалі, що залишилася зайва прокладка і про те, що я не знаю як він влаштований всередині: Перед складанням в зворотному порядку ми зачистили посадочне місце прокладки приймальні труби і випускного колектора від нагару і іншої лабуди для більш щільного прилягання.

У мене як виявилося чуйна сифонило з під прокладки приймальні труби, але вона не прогоріла. Металеві прокладки були у відмінному стані, але я їх все одно змінив на нові.

Ну, не викидати ж нові ?! тепер збираємо!

Щось пішло не так

Знімайте замок кріплення капота, а потім і бачок омивача. Після цього ви зможете зняти резонатор повітрозабірника, а потім і відкрутити кріплення вентилятора.

Коли ви витягнете сам вентилятор, то отримаєте доступ до захисного теплообмінник Opel Vectra з z18xer колектора. Далі необхідно відкрутити і витягнути трубку маслощупа, при цьому дотримуючись граничну обережність. як тільки ви вивільните цю трубку, вам потрібно буде підставити який-небудь посудину, щоб масло, що випливає звідти, чи не протекло на підлогу.

Коли масло протече, заткніть отвір ганчіркою, щоб воно не забруднювалося, після чого можете продовжувати розбір. Тепер ви можете відкрутити гвинти, які тримають теплоекран, теплообмінник Opel Vectra з z18xer акуратно витягнути. Зробити це досить важко, тому що потрібно докладати чималих зусиль, а екран може погнутися. Якщо ви турбуєтеся про це. краще витратити трохи більше часу і зусиль і зняти кондиціонер, який заважає витягнути теплоекран. Так чи інакше, ви його дістанете. і перед вами постане колектор.

Саме тут вам стане в нагоді рідкий ключ, так як гайки явно будуть не в найкращому стані. Якщо ви будете намагатися відкрутити їх силою, то можете зламати шпильки, що потребують дуже великої кількості часу і сил на відновлення. Тому краще полити їх теплообмінник Opel Vectra з z18xer ключем і залишити як мінімум на десять хвилин. Після цього спокійно знімайте катколлектор і надягайте на теплообмінник Opel Vectra з z18xer трубу пакет, щоб всередину не летіла бруд, і вам залишиться останній крок. зняття самого теплообмінника.

Тут рекомендація тільки одна. злийте охолоджуючу рідину з радіатора, тому що інакше у вас можуть виникнути деякі труднощі. Ось і настав момент, заради якого і розбирався двигун Z18XER. заміна прокладок теплообмінника.

Тисне масло? Очевидна його витік? Неприємний запах в салоні?

Тепер ви знаєте, як розібрати цей мотор. прийшов час замінити прокладки. Заміна прокладок В деяких випадках з двигуном Z18XER заміна прокладок теплообмінника, підготовка до якої була такою складною і трудомісткою, не є необхідною. Їх можна просто промити як слід і повернути на місце. Однак не варто забувати, що проблема виникає як мінімум після трьох років роботи двигуна, тому навіть якщо вам здається, що прокладки все ще знаходяться в непоганому стані, вам краще все ж їх замінити, щоб забути про це питання ще на років три-чотири як мінімум.

Але сам теплообмінник вам необхідно все ж досить ретельно промити, розібравши його на запчастини. Тільки так ви зможете замінити всі наявні там прокладки.

Після цього спокійно збирайте теплообмінник, повертайте його на місце, а теплообмінник Opel Vectra з z18xer покроково дійте в зворотному порядку і збирайте двигун. Зверніть увагу на те, щоб ніяких запчастин не залишилося, так як всі вони грають важливу роль. Якщо необхідно. записуйте кожен теплообмінник Opel Vectra з z18xer крок або робіть фотографії по ходу розбирання, щоб потім мотор можна було без проблем зібрати назад.

Ось і все, теплообмінник Opel Vectra з z18xer змогли полагодити свій двигун Z18XER, заміна прокладок теплообмінника, ознаки пошкодження яких краще помітити якомога раніше, проведена успішна, і ви можете користуватися своїм автомобілем.

Заміна прокладок теплообмінника Opel Astra h z18xer

Теплообмінник призначений для регуляції температури моторного масла в дизельних типах двигунів. У бензинових теплообмінник в Opel Astra роль виконує масляний радіатор. Але внизу нас чекала засідка. зламали шпильки приймальні труби. Починаємо крутити гайки Ну, а чим власне крутили: Набір комбінованих ключів на 10,12, Набір звичайних шестигранних головок, набір головок типу зірочка Е8, Е10, Е12 і біти типу торкс зовнішня зірочка Т Трещетка і подовжувачі для головок.

Теплообмінник в Opel Astra з плоским жалом і кліщі для зняття хомутів дуже зручна річ, як виявилося Набір головок і торксов. Кліщі для хомутів. Сам процес розбору по порядку: Знімаємо решітку радіатора обкрутити зверху три гвинта і плоскою викруткою піддягаємо кліпси знизу, котрими вона кріпиться в бампер.

Навіть без урахування вищевказаних чинників на автомобілях віком понад 5 років ймовірність виходу з ладу масляного радіатора досить висока. Заміна прокладок теплообмінника Opel Astra h z16xer.

Рішення проблеми. В якості робочого середовища використовується антифриз.

Теплообмінники встановлюються під випускним колектором на корпусі масляного фільтра. Природно в цьому маслоохолоджувачі є прокладки і кільця ущільнювачів. Паспортні дані автомобіля Opel Astra Н І не забудьте все знежирювати! Прикручуємо його і збираємо машину в теплообмінник в Opel Astra порядку.

Заміна прокладок теплообмінника Opel Astra. Автомайстер

Інструмент потрібен обов’язково, нормальний набір ключів, головок, біт torx і звичайних, подовжувачі, тріскачки. без цього навіть не починайте! Більше метушні з промиванням системи охолодження мив 4 рази І складності особисто у мене викликало: Але ретельно і скрупульозно!

Заміна теплообмінник в Opel Astra теплообмінника З вечора п’ятниці: Злив теплообмінник в Opel Astra. залив промивальне масло. Для поломки характерно кілька ознак одночасно. Це навіть спрощує процес діагностики і допомагає майстру прискорити роботу. Чому потрібна заміна прокладки теплообмінника Opel Astra H? Часті причини поломок такі: Важливо знати!

Opel Astra. Заміна прокладок теплообмінного елемента.

Неполадки і ремонт Astra H; Як скинути помилки? Opel Astra На рис. Трубка під термостатом крутиться не зручно, я спочатку за крутив той болт що зручно крутиться, поки герметик ще живий, а потім вже той що теплообмінник в Opel Astra, там просто потрібна довга викрутка, під Торекс.

Ось такий ремонт вийшов, все зібрав завів поки в нормі.

Якщо не брати до уваги антифриз я його трохи оновив, а то така жижа вилилася як то обламав було її туди лити, то Цим герметиком я 15 років тому грубку на тазику клеїв, 5 років проїздив і продав ні чого не текло.

Так що я впевнений що буде все норм! Всім удачі на дорогах, якщо є питання пишіть я відповім. При пробігу автомобіля вище тисяч км бувають можливість того, що після підміни прокладок теплообмінника, масло і знову почне потрапляти в розширювальний бачок. Суміш роз’їдає патрубки і осідає на внутрішній частині блоку циліндрів. До всяких обставин вищепереліченого природно маленьке доповнення.

Наслідки зазвичай бувають досить дорогі Щоб виключити підміну помпи і термостата а обмежитися тільки теплообмінник в Opel Astra прокладок теплообмінника і промиванням бухгалтерської системи потрібно часто інспектувати стан теплообмінник в Opel Astra в розширювальному бачку машини, інспектувати наявність масляних патьоків на движку в місці маслоохладителя. У машинах з моторами Z18XER, Z16XER встановлена ​​така деталь. теплообмінник маслоохладітельгде робиться охолодження обігрів моторного масла антифризом.

У самих катастрофічних випадках. масло потрапляє в антифриз, змішується з дитиною і утворює емульсію. Задати питання Фахівці компанії дадуть відповідь на будь-якій цікавить питання по даній теплообмінник в Opel Astra.

Якщо така проблема, раптом, виявиться, то слід зробити підміну прокладки масляного насоса вона знаходиться між самим насосом і блоком двигуна.

Підміна прокладок теплообмінника на автомобілі. До всяких обставин вищепереліченого є маленьке доповнення. Щоб виключити підміну помпи і термостата а обмежитися тільки підміною прокладок теплообмінника і промиванням дозволяє вести бухгалтерський облік софт потрібно часто теплообмінник в Opel Astra стан антифризу в розширювальному бачку машини, інспектувати наявність масляних патьоків на движку в місці маслоохладителя.

При пробігу теплообмінник в Opel Astra вище тисяч кілометрів зустрічаються можливість того, що після підміни прокладок теплообмінника, масло і знову почне потрапляти в розширювальний бачок. Інший раз, на такому великому пробігу не всякий раз для вас відразу зрозуміти. звідки йде витік, звідки масло потрапляє в антифриз.

Це зібрано на прокладках і ущільнюючих кільцях, які з віком через вплив температур втрачають свої характеристики і руйнуються, приводячи до течі масла. Заміна прокладок теплообмінника на автомобілі.

Текти масла теплообмінника робиться як теплообмінник в Opel Astra зовнішні частини машини наявність масляних патьоків на корпусі мотора, прямо під випускним коллекторомтак і в систему охолодження автомобіля. Підміна прокладок теплообмінника потрібна, якщо: У самих катастрофічних випадках. масло потрапляє в антифриз, змішується спільно з ним і утворює емульсію. Заміна прокладок теплообмінника Opel Astra h z18xer Основна Послуги Ремонт мотора Заміна прокладок теплообмінника.

Дана деталь встановлена ​​на корпусі масляного фільтра, конкретно під випускним колектором. При пробігу автомобіля вище тисяч км природно можливість того, що після підміни прокладок теплообмінника, масло знову почне потрапляти в теплообмінник в Opel Astra бачок. Наслідки будуть досить дорогі Авто охолоджуюча система дуже засмічується, приходять в непридатність термостат і помпа, забруднюються розширювальний бачок і патрубки.

Задати питання Фахівці нашої контори дадуть відповідь на будь-яке запитання за цією послугою. Основна Послуги Ремонт мотора Підміна прокладок теплообмінника.

Opel Astra 1. До всяким обставинам вищепереліченого зустрічаються маленьке доповнення.

Заміна прокладок теплообмінника

Текти прокладок теплообмінника на двигунах Z16XER і Z18XER, які встановлюються на автомобілі Opel Astra H і Astra J, Zafira B, Insignia, Сorsa і Mokka. явище досить поширене. Досить часто проявляється вона вже при наближенні до 80 000 км пробігу. Причиною появи несправності служить інтенсивне висихання матеріалу прокладок, викликане підвищеною робочою температурою двигунів (для цих моделей вона становить 105 градусів).

Можливі наслідки

Вихід з ладу ущільнювачів теплообмінника може привести до серйозних наслідків:

 • займання автомобіля внаслідок займання масла, що потрапляє на гарячу приймальню трубу;
 • перегріву двигуна з найсерйознішими наслідками через утворення на внутрішніх поверхнях елементів системи охолодження масляної плівки, погіршує тепловіддачу;
 • виходу з ладу термостата внаслідок попадання масла в охолоджуючу рідину, що також загрожує неприємностями і додатковими витратами на ремонт.

Єдиний метод боротьби з течею. заміна прокладок теплообмінника.

Як визначити несправність

Виявити цю несправність можна за кількома ознаками:

появі чіткого запаху горілого масла в салоні автомобіля

потьокам масла на передній стінці і картері двигуна

появі в розширювальному бачку системи охолодження масляної емульсії

Пропозиції від компанії

Ми пропонуємо комплексну заміну ущільнювачів. Все що встановлюються запчастини оригінальні, а на інші бренди. гарантія не надається. До складу ремонтного комплекту включено 9 гумових прокладок теплообмінника, прокладка випускного колектора і прокладка приймальної труби (передній частині вихлопної труби):

 • 55354068. 1 шт.
 • 25199750. 1 шт.
 • 55353319. 1 шт.
 • 24445723. 1 шт.
 • 55353331. 1 шт.
 • 55556547. 1 шт.
 • 55353321. 1 шт.
 • 55353328. 2 шт.
 • Прокладки випускного колектора і приймальної труби йдуть індивідуально в залежності від авто.

Перелік робіт наших майстрів в автосервісі включає:

 • заміна прокладок під ключ. 12 000 руб. (Роботи по заміні комплект з 11 прокладок антифриз);
 • заміна прокладок теплообмінника. 6000 р.
 • заміна розширювального бачка,
 • Оскільки видалити залишки масла, відклалися на внутрішніх поверхнях деталей системи охолодження відразу не можливо, рекомендується провести повну заміну охолоджуючої рідини через 1-2 тис. Км пробігу після ремонту.

Opel Astra 2006 року на DRIVE2

Давно не писав в бортовий комп’ютер, хоча дещо які заходи проводив, зараз є трохи часу поки дочка спить, вирішив написати: Т.к. авто свій набував в кінці серпня 2015 року, у перекупки їм була, як з’ясував проведені предпродажное усунення явних болячок, але він використовував неякісні найдешевші комплектуючі. тому ось в кінці грудня 2015 побачив непрятностей картину у себе в розширювальному бачку (фото не мої але дуже схоже фото в самому низу) діагноз, продірявилися прокладки теплообмінника, заліз під капот і точно з боку випускного колектора з під теплообмінника все в маслі.

Поліз по форумам і знайшов для себе дуже якісний звіт по заміні прокладок. www.drive2.ru/l/3623375/

Закупив все оригінальні прокладки GM і робив все по інструкції разом з братом, але тк на дворі било.15, а в гаражі 2, і все руки в маслі своїх фото практично не робив так тільки для історії:

коли знімали випускний колектор і розкручували теплообмінник. зрозумів що заміни вже проводилися, і як раз порівняв ті прокладки що стояли (вони більш худорляві і грубі) по порівняння з GM. та й проблем зі зняттям випускного НЕ вознікло.По часу заміна прокладок зайняла 2-2,5 години, а ось промивка системи охолодження (залити дистильованої води разом з промиванням, довести до робочих температури поки включиться вентилятор і це все на морозе.15 і так 2 рази) і 3й раз залив вже антифриз, на промивку і заливку антифризу теж пішло приблизно 2-2,5 години, але знову ж таки кажу через погоду.

Всі ці заміни робив на початку січня, Сейч вже квітень все в нормі нічого не сопливих і антифриз чистенький, спасибі за докладний звіт www.drive2.ru/r/Opel/848157/

Opel Vectra C GTS [F68] 2008 року на DRIVE2

Підійшов і моя черга міняти прокладки теплообмінника, процес не складний і багаторазово описаний і на драйві і на форумі Vectra клубу. vectra-club.ru/forum/view6eb2100caf4209dad7488ac82. Тому від себе додам лише один нюанс з приводу зняття теплоекрана каталізатора. Для того щоб його зняти без проблем я відкрутив і витягнув 2 болта кріплення компресора кондиціонера, які знаходяться з правої сторони колесу (дивимося по ходу руху) і відкрутив не до кінця третій болт, який поруч з каталізатором (на фото видно). Власне все, не знімаючи ременя агрегатів і ніяких патрубків можна відсунути генератор з трубками кондиціонера (якщо він сам не відсунувся під дією сили натягу ременя) до радіатора і це дозволить витягти екран без проблем. Є одне АЛЕ: ставити на місце компресор і вставляти болти, при цьому борючись натягу ременя, який тягне в іншу сторону, одному не дуже зручно, але після 15 хвилин матюків і пристосувавшись, мені таки вдалося це зробити. Ще один нюанс: обов’язково міняти гайки кріплення випускного колектора (9 шт.) І гайки кріплення Приємного труби (яка з гофрой) (3 шт.), У мене після зняття вони були дуже потрепанние.Спісок того, що буде потрібно: 5650960; 5650962; 5650972; 5650966 (2 шт.); 6338472; 5650969; 5650971; 5650974; 0849533. прокладка випускного колектора; 5854988. прокладка прийомної труби до каталізатора; 1940678. антифриз Opel 5л. (Концентрат); 0849957. гайка кріплення вип. колектора (9 шт.); 0854900. гайка кріплення приймальної труби до каталізатора (3 шт.).

кільце ущільнювача трубки масляного щупа (за регламентом необхідно замінити, на ваш розсуд).

фільтр масляний (кому який подобається); олива моторна на долив (хто яке ллє).По завершенні ремонту і після доливання антифризу в системі може утворитися повітряна пробка, як було у мене. грубка дула холодним. Досить короткої поїздки на різних оборотах і проблема проходить.

Болт кріплення компресора, який потрібно послабити

Заміна прокладок теплообмінника Opel Astra h z18xer

Інструкція по заміні прокладок теплообмінника, в принципі, схожа для всіх двигунів GM серії A / Z16 / 18XER / LET.

Нижче викладено: суть проблеми, трохи фоток процесу на Zafira Z18XER, інструкція з моментами затяжки на Z18XER і в кінці артикули запчастин.

Проблема GMовскіх двигунів серії XER / LET (A16LET, Z18XER і т.д.) поширених на Opel, Chevrolet. витікання масла через прокладку теплообмінника (він же масляний радіатор двигуна) / або попадання масла в антифриз через теплообмінник.

Теплообмінник розташований у важкодоступному місці, за випускним колектором, по-цьому, якщо не звертати увагу на запотівання масла або поява патьоків, то вчасно можна не помітити. Зате як тільки масло почне на повну текти і потрапляти на випускний колектор, цей запашний запах гару відразу сповістить вас про несправності.

Через теплообмінник проходить антифриз і масло. Вузол сильно перевантажений великою кількістю прокладок і трубок, ущільнення яких виконані з гуми.

Згодом, гума втрачає свої властивості і «дубєєт». Ущільнення втрачають герметичність і масло начитає витікати по блоку циліндрів, або потрапляти в антифриз, тому що тиск в системі мастила (тиск масла) вище, ніж тиск в системі охолодження (антифризу).

У нас була Zafira X18XER, інструкція взята з Cruze Z18XER, нічим не відрізняється. Один нюанс: десь було написано, що на Zafira необхідно зняти компресор кондиціонера. Нічого подібного не робили, просто зняли вентилятор охолодження. Зробити це краще відразу ж, тому що з вентилятором проблемотічно навіть теплоекран випускного колектора зняти.

Знімаємо вентилятор охолодження, масляний щуп.

Зливаємо ОЖ. Пробка на радіаторі. По ходу руху автомобіля справа знизу, з торця радіатора.

Від’єднуємо колодку лямбда, теплоекран випускного колектора.

Знімаємо розпірку випускного колектора (6)

Гайки кріплення каталітичного нейтралізатора до гнучкої вихлопній трубі (1)

Гайки кріплення каталітичного нейтралізатора до голівки циліндрів (8)

Відвернути 2 болта (1) випускний трубки радіатора моторного масла. Зняти випускну трубку радіатора моторного масла (2).

Відвернути 2 болта впускний трубки (4) радіатора моторного масла.

Демонтувати входить трубу (3) охолоджувача моторного масла.

Відвернути 5 болтів (2) корпусу радіатора моторного масла.

Зніміть корпус маслорадиатора моторного масла (1).

Відвернути 6 болтів (2) радіатора моторного масла і зняти радіатор моторного масла (1) з корпусу цього радіатора.

Все відмиванням, міняємо все прокладки, збираємо у зворотній послідовності.

При бажанні або необхідності міняємо масло, фільтр, промиваємо систему охолодження, міняємо антифриз.

Подивіться цікаве відео по цій темі

Opel Astra 2010 року на DRIVE2

Салам Аллейкум! (Мир вашому дому!) Днями при заміні масла виявив патьоки масла з боку впускного колектора. Пошукавши причину в інтернеті зрозумів що проблема в прокладанні теплообмінника (в розширювальному бачку все чисто). Замовив прокладки теплообмінника в Автодок (оригінал) прокладки і 3 мідні гайки для впускного колектора 3 пляшки (1,5 л) концентрату антифризу Хепу дісцілірованной вода (10 л). Ціна за все близько 4000р.Сегодня вирішив зайнятися цією справою. Прочитавши статтю www.drive2.ru/l/3623375/ зробив все також. Але на відміну від нього у мене не було проблем з гайками колектора (можливо завдяки місцевого клімату).

знімаємо масляну щуп і зашитную екран

перед зняттям теплообмінника злив антифриз

знизу підставляємо щось щоб масло і антифриз не потрапило на підлогу (я підставив велику пластикову кришку від бака) і виймаємо сам теплообмінник

розкриваємо теплообмінник, чистимо (чистив ацетоном), встановлюємо нові прокладки

І нарешті збірка в зворотній послідовності

Комплект прокладок теплообмінника Opel (9 шт)

Зливати заздалегідь її не намагайтеся, все одно ВРЮ не зіллється у мене це не вийшло тільки час втратите. Відкручуємо ще два болтика-гвинтика, другий трубки теплообменнікаона з боку фари.

Відкручуємо болти кріплення теплообменнікаснімаем теплообмінник. Моїм, чистимо, розкручуємо теплообмінник, моїм, чистимо, міняємо прокладки, закручуємо болти, вставляємо три трубки, ставимо теплообмінник на місце.

Закручуємо болти фланців трубок. Трубку, яка з боку акумулятора можна ставити в останню чергу, вже після установки теплообмінника на місце. Простягаємо всі болти теплообмінника потім не теплообмінник на Opel Zafira Ставимо нову прокладку випускного колектора, наживляємо гайки, Увага!

Але не затягуємо, стрибаємо в канаву, закріплюємо каталізатор міняємо прокладку і прикручуємо три гайки кріплення труби. Самі вибираєте марку.

Потім проливаємо ВСЕ нарізні сполучення які ми буде вертіти отморажівателем іржі або подібним складом так як всі з’єднання схильні були високій температурі, то це обов’язково. Вид знизу Червоним обведений герметик застосовується на піддоні картера На приймальній трубі зривали болти ударної викруткою, а потім відкручували трещеткой У приймальню трубу засунули ганчірку, що б будь-яка кака туди не летіла і не лився фриз теплообмінник на Opel Zafira він туди все таки влився Відкрутили тепловий екран і ось туди вся засідка як показав аналіз робіт, доведеться теплообмінник на Opel Zafira кондей і відкрутити від компресора трубки, які заважають зняттю теплового екрану каталізатора Це означає, що всі операції можна зробити самому за винятком заправки кондиціонера Хто як з цим пунктом боровся поки не ясно.

Хто робив сам, ті мовчать як риба об лід.

Після стравлювання холодоагенту з системи кондиціонування затикаємо дірки в компресорі безворсовой дрантям, що б туди ні чого не сипалося Від’єднавши роз’єм кисневого датчика, ми виймаємо вгору тепловий екран і бачимо нашу хворобу в ненайвидатніші кращому ракурсі Правда все в маслі ми бачили і з під теплообмінник на Opel Zafira, знявши захист.

Тепер приступаємо до демонтажу самого каталік, вірніше катколлектор від випуску движки. Відкручуємо кріплення трубки щупа і виймаємо її подачею вгору.

Теплообмінник двигуна Opel. заміна прокладки Astra h, Astra J, Zafira Б

Теплообмінник на Opel Zafira (F75)

Щуп можна не виймати. Масло з цього отвору не поллється.

Кільце ущільнювача у мене залишилося на трубці живе, але воно спочатку виявилося на червоному рідному герметике проливає все шпильки з гайками ВДшкой і чекаємо отмоканія. Акуратно відкручуємо 9 гайок зі шпильок.

Восьма гайка з дев’яти викрутилася зі теплообмінник на Opel Zafira. Треба бути акуратніше каталік знизу теж кріпиться. Після відкручування катколлектор його довелося акуратненько, за допомогою сили від’єднати від движки прикипів на прокладці. Потім він відвалився. Виймаємо катколлектор. Так без проблем він теплообмінник на Opel Zafira і ні чого цього не заважає Ось тепер ми бачимо нашу хворобу в кращому вигляді.

Все в маслі. Проливаємо кріпильні болти ВДшкой. Потім залив концентрат 1,5л Glysantin G30 з дистильованою водою 1 до 3. поїжджу влітку, восени поміняю ще раз в нормальній концентрації 1: Ось така ода!

Місце розташування теплообмінника. Розібрати пів-морди для заміни 1 гумки На питання відповім. За фото вибачайте. як зміг, не до того Удачі! Вода з доданою промиванням wynns фільтр після промивного масла. став світлішим, “відіпрати” зливається вода з wynns. чорна, навіть страшно. Навіть без урахування вищевказаних чинників на теплообмінник на Opel Zafira віком понад 5 років ймовірність виходу з ладу масляного радіатора досить висока. Рішення проблеми. Пропонуємо ефективну технологію ремонту. заміну прокладки або, власне, самого теплообмінника.