Де знаходиться реле стартера ВАЗ 2107

заміна реле

Заміна реле включення обігріву заднього скла, очищувачів фар, ближнього і дальнього світла Фаррел 113.3747-10 або взаємозамінні з ними нові реле 90.3747 (з пластмасовою кришкою) служать для включення обігріву заднього скла, ближнього і дальнього світла фар.

На автомобілях, обладнаних очищувачем фар, додатково встановлено реле 904.3747.

Місце розташування реле позначено символами на внутрішній стороні кришки блоку.

Заміна реле запалювання і реле аварійної сигналізації і покажчиків повороту

Знімаємо щиток приладів. Обидва реле встановлені в салоні на передній панелі за щитком приладів.

Реле запалювання (113.3747-10 або 90.3747-10) і реле аварійної сигналізації і покажчиків повороту (23.3747 або 231.3747) мають кронштейн для безпосереднього кріплення на кузові.

Головкою «на 10» відвертаємо гайку кріплення реле.

Реле, підлягає заміні, від’єднуємо від колодки.

Нове реле кріпимо на місце, підклавши під гайку провід «маси».

Для включення стартера служать реле 113.3747-10 або 90.3747-10 з кронштейном на кришці.

Реле стартера встановлено в моторному відсіку на правому бризковики.

Знімаємо з його висновків колодку проводів, ключем «на 10» відвертаємо гайку кріплення і міняємо реле.

Заміна реле очищувача вітрового скла

Реле очищувача вітрового скла (РС-514) призначений для забезпечення переривчастого режиму його роботи.

Встановлено воно під панеллю приладів з боку водія і прикріплено до кузова двома гвинтами. Загальний вигляд реле з колодкою

Технічні дані для перевірки реле очищення вітрового скла

знаходиться, реле, стартер, 2107

Після включення очищувача щітки можуть зробити до чотирьох безперервних подвійних ходів, поки биметаллическая пластина не нагріється до робочої температури

Підчепивши викруткою, знімаємо ліву оббивку боковини.

Для її подальшої установки будуть потрібні дві нові кнопки кріплення.

Хрестоподібної викруткою відвертаємо два самореза кріплення реле.

Роз’єм реле знаходиться в приладовій панелі, поруч з регулятором гидрокорректора фар.

До нього можна підібратися знизу приладовій панелі.

Важливо не помилитися з сполучної колодкою.

Колодка реле з чотирма висновками (щиток приладів для наочності знятий)

Принципова електрична схема

Принципова електрична схема блоку реле і запобіжників, збільшена:

Електрична схема блоку реле і запобіжників ВАЗ 2107

Дана схема корисна в разі, коли відмова ланцюгів електроживлення автомобіля не пов’язаний з несправністю запобіжників і реле, а полягає в перегорання доріжок або обвуглюванні контактних зон в блоці запобіжників і реле. Для ремонту блоку потрібна висока кваліфікація. Іноді витрати по ремонту не виправдані. Раціональніше зробити агрегатную заміну блоку (цілком) хоча ціна досить висока (близько 2500 р).

Хоча наведена для автомобіля з контактним запалюванням, але вона практично ідентична інжекторних варіанту.

F3 (10 А). резервний

F5 (20 А). елемент обігріву заднього скла і контакти реле його включення. Якщо не працює обігрів заднього скла, перевірте також реле R1. Якщо рели і запобіжник робочі, перевірте щільність з’єднання на контактах обігрівача і целлостность його елементів (відсутність розривів).

F6 (10 А). прикурювач, годинник. Якщо не працює прикурювач і даний запобіжник цілий, справа може бути в контактах самого роз’єму. Розберіть панель з роз’ємом для доступу до контактів і перевірте їх стан.

F7 (20 А). звукові сигнали і їх реле, вентилятор охолодження. Якщо не працює звуковий сигнал і даний запобіжник цілий, перевірте сам пристрій сигналу. Справа може бути в його обмотках або контактах. Також перевірте стан контактів на кермі (у вмикачі сигналу). Ще одна причина може ховатися в реле. Перевірте роз’єм 2. У ньому має бути встановлено робоче реле або при його відсутності. перемичка.

Якщо не працює вентилятор радіатора, але даний запобіжник робочий, перевірте з’єднання з датчиком температури охолоджуючої рідини і його працездатність. Буває, що провід від вентилятора потрапляє під капотом на колектор або корпус двигуна і сплавляється. Також перевірте працездатність вентилятора, подавши на нього напругу від акумулятора.

F8 (10 А). кнопка включення аварійної сигналізації (з лампою), покажчики повороту і їх контрольна лампа (при включеній «аварійку»). Цей запобіжник відповідає за роботу аварійної сигналізації. Якщо вона не працює, але по-окремо покажчики повороту працюють, швидше за все справа в ньому.

F9 (7,5 А). лампи задніх протитуманних ліхтарів.

Якщо не працюють задні «противотуманки» і цей запобіжник цілий, перевірте лампи в ліхтарях, а також всі контакти і проводку, а також правильність з’єднання проводів в кнопці включення на приладовій панелі.

F10 (10 А). покажчики повороту (тільки в режимі поворотников), тахометр, датчик уровеня заряду акумулятора Лампи покажчиків повороту на приладовій панелі Електропневмоклапан Датчик палива і лампа його закінчення на приладовій панелі Датчик температури охолоджуючої рідини на приладовій панелі

Лампа стоянкового гальма на приладовій панелі

Лампа неполадок гальмівної системи на приладовій панелі Лампа заряду акумулятора Лампа закриття дросельної заслінки Реле електровентилятору Термовимикач вентилятора

Більшість проблем з покажчиками поворотів і лампами на приладовій панелі вирішуються заміною цього запобіжника. Детально розписувати по кожному пункту тут не буду. Якщо цей запобіжник цілий, але не працює якась система, шукайте причину в іншій частині ланцюга, а також в пов’язаних з нею приладах.

F11 (10 А). лампи стоп-сигналів, освітлення салону, лампа водійського ременя безпеки.

знаходиться, реле, стартер, 2107

Якщо у вас не горять стоп-сигнали і цей запобіжник цілий, перевірте вимикач стоп-сигналів, самі лампи і контакти роз’ємів. Лампа освітлення салону також могла перегоріти, або стоїть в положенні. Перевірте контакти проводів, що підходять до роз’ємів вимикачів освітлення салону.

F12 (7,5 А). лампа дальнього світла в правій фарі, склоочисники і омивачі фар. Якщо не працює дальнє світло, перевірте також реле R2 дальнього світла. Якщо не працює дальнє світло в одній фарі, то швидше за все запобіжник або сама лампа. Якщо не працює дальній ні в одній з фар, справа може бути в реле або в вимикачі світла (на рульовій колонці), його контактах і проводці, а також в кнопці включення фар.

F13 (10 А). лампа дальнього світла в лівій фарі, лампа включення дальнього світла на панелі приладів. аналогічно до попереднього.

F14 (10 А). лампи габаритів в лівій блок-фарі і в правому ліхтарі, лампи освітлення держномери, подкапотная лампа, лампа включення світла на приладовій панелі. Якщо не працюють лампи, але запобіжник цілий, слід перевірити самі лампи, проводку, а також міцність контактних з’єднань роз’ємів. Також потрібно перевірити вимикачі цих ламп.

F15 (20 А). лампа габаритів в правій блок-фарі і в лівому ліхтарі, лампи прикурювача, приладової панелі, ящика для речей

F16 (10 А). ближнє світло в правій блок-фарі, склоочисники і омивачі фар

F17 (7,5 А). ближнє світло в лівій блок-фарі

Пристрій і ремонт реле стартера ВАЗ 2107

Реле стартера ВАЗ 2107, яке носить ще одну назву. втягує, необхідно для включення запалювання, під час якого заохотити передача початкового зусилля на вал двигуна через шестерню.

Якщо раніше цю роль виконував сама людина з довгою ручкою, то зараз на заміну прийшло зручний і компактний пристрій.

Втягує реле має невеликі розміри і розташоване безпосередньо на кожусі стартера. Цей елемент виконує кілька завдань:

 • Рухає шестерню Бендикс таким чином, щоб відбулося зачеплення за зуби маховика, після чого повертає її назад.
 • Під час запуску двигуна забезпечує синхронну роботу стартера.
 • Відповідає за розподіл енергії між електромагнітом і приводом.

Як тільки на втягуючий магніт надходить електричний струм, виникає магнітне поле, яке «змушує» якір переміститися в сердечник. За допомогою важеля він рухає шестерню до маховика. Переміщаючись до кінця, сердечник замикає контакти.

Після цього електричний струм безперешкодно надходить на обмотку. Завдяки чому відбувається включення приводу, що розкручує вал стартера. Обертається момент передається на маховик. Відразу після того як запрацює мотор, перестає йти струм на магніт, а механізм повертається на своє місце.

Заміна реле включення обігріву заднього скла, очищувачів фар, ближнього і дальнього світла фар ВАЗ-2107

Реле 113.3747-10 або взаємозамінні з ними нові реле 90.3747 (з пластмасовою кришкою) служать для включення обігріву заднього скла, ближнього і дальнього світла фар

На автомобілях, обладнаних очищувачем фар, додатково встановлено реле 904.3747

Місце розташування реле позначено символами на внутрішній стороні кришки блоку.

Де знаходиться реле стартера на ВАЗ 2107

Конструктори передбачили установку реле стартера на ВАЗ 2107 в правій стороні підкапотного простору. Воно кріпиться безпосередньо до правого крила, для чого на крилі встановлена ​​шпилька, на яку накручується гайка кріплення реле.

Найпростіше його знайти, простеживши, куди йдуть дроти від тягового реле стартера.

Місця установки додаткових реле і запобіжників

Додатковий запобіжник очищувачів фар може розташовуватися на електропроводці поруч з приводом.

Запобіжник противотуманок може бути встановлений під заглушками поруч з штатним місцем радіоприймача.

Реле поворотів, запалювання і сигналізації розташовуються за панеллю приладів.

Реле стартера в окремих моделях розташовуються на бризковики справа.

Реле приводу щіток розташоване на кузові під панеллю приладів.

Де на ВАЗ 2107 знаходиться реле стартера

Стартер ВАЗ 2107. це електродвигун безперебійного струму з 4 щітками і 4 полюсами. Даний агрегат розташовується праворуч від блоку циліндрів, фіксується до картера зчеплення за допомогою 3 болтів. З урахуванням комплектації на ВАЗ 2107 встановлюються моделі 5722.3708 або 4216.3708-02.

Реле включення стартера

На всіх класичних моделях «Жигулів», крім «сімки», харчування на стартер подається безпосередньо від замка запалювання (ЗЖ). Така конструкція має істотний недолік. контакти окислюються і підгорає, що призводить до передчасного виходу контактної групи з ладу. Обумовлено це тим, що через ЗЖ протікає струм, що перевищує 15 А. На ВАЗ 2107 для зниження навантаження на контакти замка стали встановлювати додаткове реле стартера, розраховане на струм 30 А. Цей комутаційний елемент споживає невеликий струм, що ніяк не знижує надійність контактної групи.

Власники більш ранньої «класики» через досить частої заміни контактів ЗЖ самостійно монтують додаткове реле.

Яке реле вибрати

Втягують реле бувають розбірними і нерозбірними. Перша конструкція старіша, але такі вироби взаємозамінні з другим варіантом. Для ВАЗ 2107 і іншої «класики» розглядається пристрій випускається декількома виробниками:

 • «КАТЕК» і «КЗАТЕ» (Самара);
 • БАТЕ (Білорусь);
 • «Кедр» (Челябінськ);
 • Dynamo AD (Болгарія);
 • Iskra (Білорусь).

З наведеного списку найбільш якісною є продукція «КАТЕК» і «КЗАТЕ». Вартість втягують реле цих виробників становить близько 700-800 р.

На знятому стартері

Перш ніж демонтувати стартер, необхідно виконати кілька кроків, які дозволять визначитися з несправністю:

 • перевіряємо стан клем АКБ і стартера, заряд батареї і при необхідності зачищаємо контакти наждачним папером;
 • визначаємо працездатність реле включення стартера.

Якщо перераховані дії результатів не дали і стартер як і раніше не працює належним чином, демонтуємо його з автомобіля. Очищаємо вузол від забруднень, зачищаємо контакти, після чого проводимо перевірку:

знаходиться, реле, стартер, 2107
 • Встановлюємо стартер біля АКБ.
 • З’єднуємо батарею і пристрій пуску за допомогою товстих дротів з «крокодилами», наприклад, комплектом для «прикурювання». Мінус батареї з’єднуємо з корпусом, плюс подаємо на контакт тягового реле. Якщо присутній виразний клацання реле і винос Бендикс, то це вказує на робочий стан реле. Якщо втягує не спрацьовує, значить, потрібно його заміна або ремонт.

Зняття стартера і реле

З інструментів для роботи знадобиться наступний перелік:

 • плоска викрутка;
 • ключ на 8, 10 і 13.

Процедура проводиться наступним чином:

 • Знімаємо клему з мінуса АКБ.
 • Відкручуємо кріплення стартера до картера зчеплення.

Реле стартера ВАЗ 2107

Запуск двигуна на класичних «ВАЗ» здійснюється за допомогою стартера. Безпроблемна робота цього вузла забезпечуються за рахунок двох реле. керуючого і втягує. Якщо виникли проблеми з цими елементами, двигун запустити не вдасться. Тому на перевірці реле, виявленні несправностей, ремонту та заміни варто зупинитися більш докладно.

Реле стартера ВАЗ 2107: призначення, несправності і ремонт

Без такого пристрою, як стартер не обходиться жоден автомобіль. На ВАЗівської «сімці» працездатність цього вузла безпосередньо залежить від справності реле, які забезпечують подачу харчування і запуск стартера. Якщо з елементами комутації виникають проблеми, причини неполадок необхідно своєчасно виявити і усунути.