ВАЗ 2112 не крутить стартер з ключа

несправний інжектор

У штатному виконанні ВАЗ 2110 не комплектується інжекторами, але їх можна поставити окремо. Водії вибирають ці пристрої з багатьох причин: зниження витрат пального, відсутність необхідності прогрівати мотор в холодну пору, підвищення потужних характеристик.

Якщо стартер працює погано, то необхідно перевірити інжектор, який може барахлити з-з поганого бензину. Це і є єдині недолік інжектора. йому потрібне якісне паливо. Також варто перевірити, чи дотримується схема підключення.

Що робити, якщо ВАЗ-2110 не заводиться, при цьому стартер не крутить і не клацає

Головне завдання стартера в автомобілі ВАЗ-2110. це запуск обертання коленвала для того, щоб почалася робота паливної системи. У той час коли водій провертає ключ запалювання, а автомобіль не заводиться, доводиться шукати причину, по якій не працює стартер. Хоча робота цього вузла необхідна тільки в перші секунди запуску автомобіля, без нього обійтися не вийде.

Початкову діагностику можна виконати без участі приладів, оцінивши працездатність стартера на акумуляторі. Але повністю проаналізувати роботу стартера ВАЗ-2110 можна лише при наявності спеціальних вимірювальних приладів. Після виявлення поломки можна буде подумати про подальші дії по ремонту.

Поломка обгонів муфти

При поломці обгонів муфти двигун заводиться і відмінно працює. Але коли автомобіль зупиняється, повторно завести мотор не вдається, він клацає, але не заводиться. У такому випадку потрібно почекати, поки силова установка охолоне, а тільки потім снувати намагатися завести.

Також в цьому випадку варто оглянути проводку, яка йде від муфти. Іноді заміна пошкоджених проводів дозволяє вирішити проблему, коли двигун клацає, але не заводиться. Ще одна ознака несправної муфти. це мимовільно включається магнітола.

втягує реле

Сівши за кермо, автомобіліст вставляє ключ і провертає, в роботу включається бензонасос, загоряється приладова панель, але при подальшому повороті насос разом з панеллю відключається, а стартер не крути. У такій ситуації швидше за все «винувато» втягує реле.

В першу чергу потрібно перевірити, чи йде на нього напругу. Якщо йде, то варто перевірити сам замок або сигналізацію, яка може замикати ланцюг. Якщо ж все елементи працюють окремо, а разом не запускаються, то стартер не крутить через втягує реле.

Стартер ВАЗ не крутит с ключа-причина простая.

Перевірка реле

Крім неполадок, пов’язаних з реле, причина часом криється в несправності керуючого кабелю. Дізнатися це можна після прямого підключення клеми стартера до позитивної клеми акумулятора через провід меншого перетину. Після підключення цього з’єднання виявиться проблема в стартері. Якщо немає, то варто перевірити реле і контакти запалювання.

Слабкий контакт на з’єднаннях не здатний забезпечити нормальне проходження електричного струму в повному обсязі, тому є сенс перевірити всі з’єднання, особливо в силовому кабелі. Для нормальної роботи стартера необхідно 200 А. Якщо напруга трохи нижче цього показника, то його вистачить лише на запуск втягує обмотки, ознакою роботи якої буде клацання, але автомобіль не заведеться.

Причини частих проблем зі стартером

Як показує практика, найбільш поширені проблеми зі стартером з’являються в електричній частині.

Коли автомобіль не заводиться, в першу чергу потрібно перевірити акумулятор. Харчування стартера відбувається тільки від АКБ. Якщо акумулятор розряджений і не видає потрібної напруги, то чи не будуть чутні навіть клацання. Якщо в автомобілі є тестер, можна перевірити відповідність заряду акумулятора. Замінити його допоможе звичайне включення фар, по потужності освітлення досвідчений водій здатний зрозуміти ступінь розрідженості АКБ. Також можна прокрутити кріплення на клемах акумулятора, якщо є підозра на слабку напругу.

Ціна питання

Багатьох власників цікавить, скільки коштує цей пристрій і який стартер краще вибрати для ВАЗ 2110. Штатний вузол від АвтоВАЗ обійдеться приблизно в 5000 рублів. Також для ВАЗ 2110 підходять імпортні аналоги. Для прикладу можна взяти модель Bosch, яка коштує близько 10 тисяч рублів.

Також на автомобільному ринку присутні бюджетні позаштатні моделі, їх можна придбати і за 3 тисячі рублів. Який би не був стартер, на нього повинна йти гарантія. Зрозуміло, що краще працює імпортний варіант, але штатний пристрій володіє відмінним співвідношенням ціни і якості.

Про нас:

Кожен з нас стикається з проблемами під час експлуатації автомобіля. Це завжди неприємно. Однак, іноді ці проблеми можна вирішити самостійно.

Основна мета цього сайту. допомогти автомобілістам уникнути зайвих витрат при ремонті автомобілів, підказавши причини несправності і варіанти її усунення.

Ми націлені на живе спілкування, тому сподіваємося на Ваші коментарі та взаємодопомога іншим автомобілістам.

Спасибі, що Ви з нами і удачі на дорогах!

Ремонт і заміна механізму своїми руками

Якщо силовий агрегат не заводиться, необхідно провести ремонт стартера ВАЗ.

Ця процедура виглядає наступним чином:

НЕ КРУТИТ СТАРТЕР ПРИЧИНЫ | ВАЗ 2112 | ОСНОВНЫЕ НЕИСПРАВНОСТИ

 • В першу чергу слід відключити акумулятор, після чого відключити провід, підключені до тягового реле.
 • Використовуючи гайковий ключ на 13, потрібно буде відкрутити гайку, яка фіксує позитивний контакт кабелю, підключеного від акумулятора до стартерний вузлу. Сам провід після цього можна демонтувати.
 • Далі, вам потрібно буде відкрутити гайки, за допомогою яких механізм кріпиться до картера зчеплення. Для відкручування гайок вам буде потрібно гайковий ключ на 15.
 • Виконавши ці дії, стартерний вузол можна зняти. Якщо ви плануєте його замінити на новий, то заміну можна виконати на цьому етапі. При заміні потрібно враховувати розташування підключених до стартера проводів, їх ні в якому разі не можна переплутати. Тому перед тим, як від’єднати дроти, їх бажано помітити. Якщо ж ви не хочете змінювати механізм, а плануєте його відремонтувати, то можна приступати у його розбиранні.
 • Для розбирання вам буде потрібно гайковий ключ на 10, з його допомогою можна викрутити гайку, розташовану на реле, і провести демонтаж проводу, підключеного до стартера.
 • Гвинти реле, які фіксують його на стартерний вузол, потрібно викрутити за допомогою ключа на 8. Зробивши це, можна провести демонтаж реле.
 • Після зняття реле ви можете побачити прокладку, яка розташована між передньою кришкою механізму і самим реле. Для розбирання її також слід зняти, але при демонтажі варто звернути увагу і на її стан. Якщо ви бачите, що ущільнювальний елемент зносився і його якість досить низька, то краще зробити заміну цього компонента.
 • Коли ущільнювач буде демонтований, потрібно буде провести зняття пружинки, а також якоря.
 • Наступним етапом буде зняття гайок стоянкових шпильок.
 • Виконавши ці дії, можна зробити демонтаж механізму зі шпильок з самим якорем. Після цього необхідно здійснити ретельне очищення внутрішніх деталей і складових пристрою. Для правильного ремонту слід провести діагностику контактів, а також повністю розібрати щітковий вузол і перевірити його стан. В цілому процедура ремонту механізму досить складна, тому далеко не кожен автолюбитель вибирає цей спосіб. іноді легше просто замінити вузол на новий. Зокрема, це буде необхідно в тому випадку, якщо процес ремонту не дав ніяких результатів.
 • Як правильно обслуговувати і ремонтувати генератор на ВАЗ 2112 своїми силами?
 • Як зняти і поміняти запобіжники на ВАЗ 2112 своїми руками?
 • Ремонт і обслуговування датчика масової витрати повітря на «двенашка»

Avtozam.com. ваш помічник в ремонті і обслуговуванні авто

Використання вами даного веб-сайту означає вашу згоду з тим, що ви використовуєте його на свій страх і ризик.

Жоден механізм не може працювати справно вічно, ВАЗ-2111 теж ламається, причому в самий невідповідний час. Що ж робити, якщо ВАЗ-2111 більше не заводиться, як привести його в робочий стан? Справа в тому, що усунути несправність своїми руками можливо. автомобіль вітчизняного виробництво має на увазі механіку, яка дозволяє зробити багато, з чим неможливо впоратися в іномарках, які працюють на «електроніці».

Автолюбителі і фахівці діляться невеликими секретами, що робити щоб завести заглухлий ВАЗ-2111, для цього вам буде потрібно всього чверть години.

Якщо ВАЗ-2111 не в змозі завестися, насамперед перевірте справність АКБ:

 • напруга на клемах повинно відповідати показнику 12,6 В;
 • якщо батарея розряджена, значення падає до 10,5 В.

Щоб зрозуміти, чи є запас необхідної ємності, потрібно мати при собі мультиметр. Запустіть двигун і подивіться на показники акумулятора. якщо вони менш 10,5 В, то акумулятор не працює або не здатний впоратися з запуском стартера ВАЗ-2111.

 • Чи не функціонує генератор або контролер напруги.
 • На тривалий термін було залишено запалювання.
 • Вичерпаний фізичний ресурс, тобто деталь не підлягає відновленню.
 • Залишає бажання кращого електропроводка.

Для попередження проблем з АКБ і генератором скористайтеся індексацією, зафіксованої на панелі приладів авто.

Саме індексація фіксує недоліки в роботі генератора, обрив передачі ременя від відповідного валу. Про генераторі слід подбати в перші 50-1000 км пробігу, тільки тоді проблема усунена своїми руками.

Якщо водій впевнений в правильній роботі акумулятора в ВАЗ-2111 на 8 і 16 клапанів, слід запустити перевірку діагностики основних компонентів, без яких не обходиться запуск системи:

 • Перевірте, чи працює паливний насос. просто прислухайтеся. Підніміть кришку заднього сидіння і поверніть ключ запалювання, якщо з’являється гудіння, значить, все в порядку.
 • Чи подається паливо до основних циліндрах електричного двигуна. Для цього з-під капота дістаньте фішку модуля запалювання, це дозволить позбутися від іскри свічки. Далі від’єднайте свічки, які відповідають за процес запалювання, а потім включите стартер. Якщо близько різьблення посадочних заглиблень з’явилися патьоки палива, хвилюватися нема про що, на цій ділянці несправностей немає.
 • Справний ремінь ГРМ, якщо немає, заміні підлягають також клапани.
 • Чи присутній іскра в свічки запалювання. Поставте запалювання на включення і натисніть металеву складову свічки на незабарвлену деталь авто або деталі конструкції. Щоб вас не вдарило струмом, дотримуйтесь заходів безпеки. не приймаються за роботу без ізоляційних рукавичок. Свічки потрібно перевірити всі без винятку.

Паливо переходить в двигун за допомогою системи електронного пристрою управління, яке впливає на пропорційність подачі палива і повітря відповідно до значень в датчику масової витрати повітря і обліковому приладі, що фіксує положення дросельної заслінки. Якщо ці 2 прилади не працюють, цілком зрозуміло, чому ВАЗ-2111 не заводиться.

Тепер беріться за перевірку повітряного фільтра. Якщо і тут все в порядку, тоді визначитеся з тиском в системі, яке формується при працюючому паливному насосі. Увімкніть манометр, приєднавши його до штуцера паливної рампи, що дозволяє провести діагностику найбільш точно, а потім заміряйте тиск:

 • Якщо показники низькі, значить залишає бажати кращого пропускна здатність фільтра насоса.
 • Низькі значення свідчать про несправності редуктора.

Який рівень тиску можна вважати нормальним:

Далі переходите до визначення справності стартера. На перший погляд пристрій стартера гранично просте, але в реальності електричний контакт виходить з ладу регулярно, втім, як і редуктор. Якщо несправний редуктор, водій почує характерний неприємний свист або скрип.

При поломці стартера витягніть його з-під капота машини. Електрична складова перевіряється мультиметром, що не обходьте увагою обмотки і розберіть редуктор. Стартер може зупинитися якщо він дуже рясно змазаний.

Не буде зайвим також перевірити сигналізацію машини, іноді ВАЗ не заводиться просто через те, що захисна система заблокувала запуск двигуна. Прочитати, як це зробити, можна в інструкції до застосування, ваше завдання. зробити скидання сигналізації.

Легкові автомобілі ВАЗ-2112 випускалися з 1999 по 2008 рік. Вони комплектувалися п’ятьма марками двигунів, які мали систему харчування з розподіленим уприскуванням палива або іншими словами, всі ці двигуни були інжекторними. Значить, при виникненні такої неприємної ситуації, коли двигун в самий невідповідний момент відмовляється запускатися, водієві доведеться шукати несправність в будь-якої з трьох систем: пуску, запалювання, харчування. А також винуватцем такого стану справ може стати ще й електронна начинка автомобіля.

Якщо водій «дванадцятої» користується активованої електронної протиугінною системою (іммобілізатор), то при його неправильних діях після відкриття дверей свого автомобіля, «противоугонка» заблокує запуск двигуна, вважаючи свого власника зловмисником, які намагаються викрасти цей автомобіль. У цьому випадку, щоб знову запустити двигун, потрібно буде повторно провести навчання системи за допомогою червоного ключа.

Якщо при спробі запустити двигун Ви не почуєте з-під капота жодного звуку, то доведеться перевіряти стан тягового реле і контактні з’єднання в електричному ланцюзі включення стартера. А якщо почуєте тільки один клацання, значить, тягове реле спрацювало, і тоді потрібно буде оцінити стан щіткового вузла колектора, контакти тягового реле або обмотку якоря. При багаторазових клацаннях, доведеться міняти тягове реле через вихід з ладу його утримує обмотки. Коли при включенні стартера Ви почуєте тріск або скрегіт, то це буде говорити про можливих механічних несправності «Бендикс», приводної шестерні стартера або зубчастого вінця маховика.

При працюючому стартері, після декількох невдалих спроб запустити двигун, доведеться відразу ж вивернути свічку запалювання. Якщо вона мокра, значить, паливо в циліндри надходить, а двигун не запускається через відсутність іскри. Її не буде в разі наявності чорного нагару на ізоляторі центрального електрода, пробої ізоляції високовольтних проводів або виході з ладу котушок запалювання. Далі, послідовно методом заміни вище зазначених пристроїв, намагаємося знайти несправність системи запалювання.

Без уприснуло в циліндри бензину, двигун також не запуститься. Роботу електричного бензонасоса перевіряємо на слух в момент включення запалювання. Якщо він не працює, то перевіряємо стан його електричного кола, починаючи з запобіжників, реле включення і закінчуючи самим бензонасосом. При справному бензонасосі, але відсутності палива в циліндрах, доведеться перевірити тиск у паливній рампі, так як при несправності регулятора тиску, воно може виявитися нижче необхідного. Але для цього буде потрібно манометр. Та й у форсунок можуть закоксовавшіеся випускні отвори, що також припинить подачу палива в циліндри.

Можливі несправності стартера: причини і ознаки

Отже, для початку давайте розберемо несправності, за якими на ВАЗ 2112 не крутить стартер.

Якщо не заводиться двигун, не означає, що проблема криється саме в цьому пристрої, тому для початку потрібно переконатися в тому, що проблема криється не в розрядженою АКБ:

 • Якщо при спробі завести стартер ВАЗ 2111 з ключа колінвал один раз крутнув або лунають часті клацання пристрою, це як раз-таки свідчить про розряді АКБ. Також причина може полягати в поганому контакті клем з батареєю або від’єднанні або поганому контакті маси механізму.
 • Якщо заводячи двигун з ключа ви почули тільки один клацання, при цьому стартер не крутить, відповідно, мотор не заводиться, від скоріше за все, проблема криється в підгоріли силових контактах. Зокрема, мова йде про втягуючому реле механізму. Через підгоряння дані контакти не зможуть проводити напруга по ним. Буває і таке, що заводять мотор з ключа на ВАЗ 2112 не крутить стартер, але при цьому контакти цілі, якщо це так, то причину слід шукати в непрацюючому електродвигуні механізму або його приводі.
 • Поява невластивого шуму при роботі пристрою може бути обумовлено зносом втулок підшипникових пристроїв. Крім того, причина може критися і в зносі шийок на валу якоря.
 • Необхідно перевірити якість кріплення пристрою. Цілком можливо, що проблеми в його працездатності обумовлені ослабленням кріплень гвинтів. Потрібно враховувати, що вібрації можуть негативно відбитися на функціональності механізму.
 • Також причина може полягати в пошкодженні зубчиків приводу (автор відео. канал Lexin).

ВАЗ 2112 відмовляється заводитися і не крутить стартер: з чого б це і що з цим робити?

Стартерний пристрій вважається одним з основних механізмів системи запалювання в будь-якому авто, і машини вітчизняного виробництва. не виняток. При поломці даного вузла водій просто не зможе завести двигун, відповідно, повноцінна експлуатація автомобіля буде неможливою. З яких причин в ВАЗ 2112 не крутить стартер і як поміняти цей пристрій при необхідності. про це ми розповімо нижче.

Чому не крутить стартер на ВАЗ-2112 навіть не клацає

Схема електропроводки на хетчбеках 2112. річ, унікальна сама по собі. Щоб на втягуючому реле з’явилося напруга, повинні бути справні такі деталі: замок запалювання, блок ЕБУ і ще два реле. основний і додатковий. У деяких авто додаткового реле немає, що можна вважати успіхом. Але, якщо при повороті ключа на ВАЗ-2112 стартер не крутить, то несправність треба шукати в проводці. Збитий код іммобілайзера теж може стати причиною проблем. Останню несправність можна вилікувати заміною ЕБУ або відключенням іммобілайзера. Що ж, розглянемо що-небудь простіше.

Приклад на був зіпсований іммобілайзер, і стартер перестав спрацьовувати.

Фінальна діагностика стартера перед заміною

Якщо стартер на ВАЗ 2112 не дозволяє запустити двигун, перш ніж приступити до ремонту, слід здійснити повну діагностику пристрою. Для початку вам потрібно буде відкрити капот і провести демонтаж повітряного фільтруючого елемента, для цього слід викрутити болт на кузові і викруткою послабити хомут на шлангу.

Сам стартер ВАЗ 2112 розташовується безпосередньо під корпусом повітряного фільтра, процедура діагностики здійснюється так:

 • Спочатку необхідно перевірити, наскільки якісно підключені дроти, підведення до механізму. Є ймовірність, що проблема полягає саме в електроланцюзі.
 • Якщо проводка ціла, то включите оптику. При розрядженому акумуляторі світло ліхтарів буде досить слабким.
 • Демонтувати дроти з роз’ємів замку запалювання, після чого підключіть їх один до одного (дроти 30 і 50 відповідно до схеми авто). Коли контакти будуть замкнуті на короткий час, механізм почне крутити, якщо це так, то причина криється в вимикачі запалювання.
 • При працездатному замку проводиться підключення додаткового дроти з роз’ємом і реле, а також з позитивним висновком акумулятора. У тому випадку, якщо стартерний вузол спрацює, це може свідчити про неполадки в роботі ланцюга від батареї до реле.
 • Якщо ці дії не допомогли виявити несправність, то доведеться проводити демонтаж вузла і перевіряти його більш детально (автор відео. Автоелектрика ВЧ).

Якщо силовий агрегат не заводиться, необхідно провести ремонт стартера ВАЗ.

Ця процедура виглядає наступним чином:

Не крутит стартер ВАЗ 2110. Что делать?

 • В першу чергу слід відключити акумулятор, після чого відключити провід, підключені до тягового реле.
 • Використовуючи гайковий ключ на 13, потрібно буде відкрутити гайку, яка фіксує позитивний контакт кабелю, підключеного від акумулятора до стартерний вузлу. Сам провід після цього можна демонтувати.
 • Далі, вам потрібно буде відкрутити гайки, за допомогою яких механізм кріпиться до картера зчеплення. Для відкручування гайок вам буде потрібно гайковий ключ на 15.
 • Виконавши ці дії, стартерний вузол можна зняти. Якщо ви плануєте його замінити на новий, то заміну можна виконати на цьому етапі. При заміні потрібно враховувати розташування підключених до стартера проводів, їх ні в якому разі не можна переплутати. Тому перед тим, як від’єднати дроти, їх бажано помітити. Якщо ж ви не хочете змінювати механізм, а плануєте його відремонтувати, то можна приступати у його розбиранні.
 • Для розбирання вам буде потрібно гайковий ключ на 10, з його допомогою можна викрутити гайку, розташовану на реле, і провести демонтаж проводу, підключеного до стартера.
 • Гвинти реле, які фіксують його на стартерний вузол, потрібно викрутити за допомогою ключа на 8. Зробивши це, можна провести демонтаж реле.
 • Після зняття реле ви можете побачити прокладку, яка розташована між передньою кришкою механізму і самим реле. Для розбирання її також слід зняти, але при демонтажі варто звернути увагу і на її стан. Якщо ви бачите, що ущільнювальний елемент зносився і його якість досить низька, то краще зробити заміну цього компонента.
 • Коли ущільнювач буде демонтований, потрібно буде провести зняття пружинки, а також якоря.
 • Наступним етапом буде зняття гайок стоянкових шпильок.
 • Виконавши ці дії, можна зробити демонтаж механізму зі шпильок з самим якорем. Після цього необхідно здійснити ретельне очищення внутрішніх деталей і складових пристрою. Для правильного ремонту слід провести діагностику контактів, а також повністю розібрати щітковий вузол і перевірити його стан. В цілому процедура ремонту механізму досить складна, тому далеко не кожен автолюбитель вибирає цей спосіб. іноді легше просто замінити вузол на новий. Зокрема, це буде необхідно в тому випадку, якщо процес ремонту не дав ніяких результатів.

Можливі несправності стартера: причини і ознаки

Отже, для початку давайте розберемо несправності, за якими на ВАЗ 2112 не крутить стартер.

Якщо не заводиться двигун, не означає, що проблема криється саме в цьому пристрої, тому для початку потрібно переконатися в тому, що проблема криється не в розрядженою АКБ:

 • Якщо при спробі завести стартер ВАЗ 2111 з ключа колінвал один раз крутнув або лунають часті клацання пристрою, це як раз-таки свідчить про розряді АКБ. Також причина може полягати в поганому контакті клем з батареєю або від’єднанні або поганому контакті маси механізму.
 • Якщо заводячи двигун з ключа ви почули тільки один клацання, при цьому стартер не крутить, відповідно, мотор не заводиться, від скоріше за все, проблема криється в підгоріли силових контактах. Зокрема, мова йде про втягуючому реле механізму. Через підгоряння дані контакти не зможуть проводити напруга по ним. Буває і таке, що заводять мотор з ключа на ВАЗ 2112 не крутить стартер, але при цьому контакти цілі, якщо це так, то причину слід шукати в непрацюючому електродвигуні механізму або його приводі.
 • Поява невластивого шуму при роботі пристрою може бути обумовлено зносом втулок підшипникових пристроїв. Крім того, причина може критися і в зносі шийок на валу якоря.
 • Необхідно перевірити якість кріплення пристрою. Цілком можливо, що проблеми в його працездатності обумовлені ослабленням кріплень гвинтів. Потрібно враховувати, що вібрації можуть негативно відбитися на функціональності механізму.
 • Також причина може полягати в пошкодженні зубчиків приводу (автор відео. канал Lexin).

Ремонт і заміна механізму своїми руками

Якщо силовий агрегат не заводиться, необхідно провести ремонт стартера ВАЗ.

Ця процедура виглядає наступним чином:

 • В першу чергу слід відключити акумулятор, після чого відключити провід, підключені до тягового реле.
 • Використовуючи гайковий ключ на 13, потрібно буде відкрутити гайку, яка фіксує позитивний контакт кабелю, підключеного від акумулятора до стартерний вузлу. Сам провід після цього можна демонтувати.
 • Далі, вам потрібно буде відкрутити гайки, за допомогою яких механізм кріпиться до картера зчеплення. Для відкручування гайок вам буде потрібно гайковий ключ на 15.
 • Виконавши ці дії, стартерний вузол можна зняти. Якщо ви плануєте його замінити на новий, то заміну можна виконати на цьому етапі. При заміні потрібно враховувати розташування підключених до стартера проводів, їх ні в якому разі не можна переплутати. Тому перед тим, як від’єднати дроти, їх бажано помітити. Якщо ж ви не хочете змінювати механізм, а плануєте його відремонтувати, то можна приступати у його розбиранні.
 • Для розбирання вам буде потрібно гайковий ключ на 10, з його допомогою можна викрутити гайку, розташовану на реле, і провести демонтаж проводу, підключеного до стартера.
 • Гвинти реле, які фіксують його на стартерний вузол, потрібно викрутити за допомогою ключа на 8. Зробивши це, можна провести демонтаж реле.
 • Після зняття реле ви можете побачити прокладку, яка розташована між передньою кришкою механізму і самим реле. Для розбирання її також слід зняти, але при демонтажі варто звернути увагу і на її стан. Якщо ви бачите, що ущільнювальний елемент зносився і його якість досить низька, то краще зробити заміну цього компонента.
 • Коли ущільнювач буде демонтований, потрібно буде провести зняття пружинки, а також якоря.
 • Наступним етапом буде зняття гайок стоянкових шпильок.
 • Виконавши ці дії, можна зробити демонтаж механізму зі шпильок з самим якорем. Після цього необхідно здійснити ретельне очищення внутрішніх деталей і складових пристрою. Для правильного ремонту слід провести діагностику контактів, а також повністю розібрати щітковий вузол і перевірити його стан. В цілому процедура ремонту механізму досить складна, тому далеко не кожен автолюбитель вибирає цей спосіб. іноді легше просто замінити вузол на новий. Зокрема, це буде необхідно в тому випадку, якщо процес ремонту не дав ніяких результатів.