LADA Granta заміна масла в двигуні

Зливаємо відпрацьоване масло

Щоб злити масло з двигуна, досить в нижній частині картера, ключем на 17 викрутити зливну пробку і підставити ємність, куди буде зливатися відпрацьоване масло. Якщо на вашому автомобілі встановлена ​​металева захист двигуна (як на зображенні), то зверніть увагу на овальну заглушку.

lada, granta, масло, двигуні

Прибравши її, ви отримаєте доступ до зливної пробці. Саму захист знімати не доведеться.

Отже, підставляємо ємність під масло, ключем на 17 відвертаємо пробку. Трохи послабивши пробку ключем, далі можна відкручувати рукою. Тільки будьте обережні. Тримайтеся трохи в стороні, коли викручуєте пробку, щоб гаряче масло не бризнуло на вас.

Порядок заміни моторного масла

Нижче я описав порядок заміни моторного масла в двигуні LADA Granta, якого дотримувався сам. Слідувати йому чи ні. вирішувати вам.

Навіщо міняти масло самому

Можливо хтось запитає: «Навіщо міняти масло самому, якщо зараз більшість продавців пропонують своїм покупцям безкоштовну заміну масла?»

Повний контроль процесу заміни. Коли самостійно міняєш масло, то контролюєш весь процес. Є можливість оцінити стан злитого масла, його в’язкість, прозорість. Навіть простий візуальний огляд допоможе зробити попередні висновки про якість відпрацьованого масла. «Відпрацювання» можуть бути різні (залежить про якості масла і умов експлуатації). Деякі бувають чорного кольору, як гуталін, та ще з «перламутровим» відтінком, що свідчить про наявність у відпрацьованому маслі дрібної металевої стружки. Така відпрацювання. дуже поганий сигнал, який свідчить про стрімке знос двигуна. Ще один момент, який ви можете контролювати при самостійній заміні. це зусилля, з яким закручується масляний фільтр. Після «безкоштовної» заміни, я на своїй Granta масляний фільтр ледве відкрутив, а коли відкрутив, то на ньому виявилася велика вм’ятина, що утворилася в момент «затягування» фільтра. Коротше, затягли фільтр, як болти на колесі. А якби різьблення зірвали або ще якісь проблеми? Загалом, коли сам поміняєш. набагато спокійніше.

Заміна масла в двигуні LADA Granta

Свій вибір я зупинив на синтетичному маслі Роснефть “MAGNUM ULTRATEC 5W-40».

Саме це масло у мене було залито раніше. Експлуатаційні характеристики даного масла мене цілком влаштували. Я їздив на ньому і взимку і влітку, нарікань не виникло. Коли після 15 000 км. пробігу була знята кришка клапанів, то вона виявилася абсолютно чиста, без найменшого натяку на наліт. Якщо співвідношення ціна / якість мене влаштовує, то навіщо мені інше масло? Тому вирішив зупинитися на MAGNUM ULTRATEC 5W-40. Звичайно, якщо в майбутньому з’являться вагомі аргументи на користь іншого моторного масла, тоді я, можливо, задумаюся про заміну.

Замена масла Лада Гранта 8 кл. 1.6 л (87 л.с.)

Заливати масло в новий фільтр перед установкою або не заливати?

Якщо вам так буде спокійніше, то обов’язково залийте :)). Насправді система мастила двигуна. це НЕ ЗАМКНУТЕ контур, тому ніякого «завоздушіванія» системи не відбудеться при установці «сухого» фільтра (на відміну від гальмівної системи, де присутність повітря неприпустимо). Трохи поясню: свій шлях масло починає з масляного насоса і потрапляє в масляний фільтр. Далі з фільтра воно під тиском надходить у шийки корінних і шатунних підшипників колінчастого вала, а з «шийок» стікає (швидше за розбризкується) назад в картер двигуна (тут ми не будемо обговорювати весь процес мастила: ГРМ, ШПГ і т.д.).

Таким чином, повітря з фільтра і порожніх масляних каналів буквально за «секунду» видавлюється через «шийки» в картер. Це відбувається настільки швидко, що ніякого «масляного голодування» двигун на собі не відчує. Більш того, цей процес відбувається постійно. Коли двигун довгий час не запускається, то маслу властиво стікати з масляних каналів назад в картер.

Навіть заміряти рівень масла в двигуні рекомендують після того, коли пройде достатньо часу, щоб значна частина масла скла в картер. Звичайно, знайдуться ті, хто буде доводити протилежне. На мій погляд. це те ж саме, що сперечатися про те, що брудний автомобіль витрачає більше палива, ніж чистий. Бруд адже теж має свою вагу! А як ми знаємо, зі збільшенням маси авто, збільшується і витрата палива :))). До чого я це все? А до того, що якщо раптом ви забули залити в фільтр масло при його заміні, то нічого страшного не станеться. Але якщо ви звикли заливати масло в фільтр, то продовжуйте це робити :))).

Закручуємо пробку для зливу масла

Поки ви міняли масляний фільтр, моторне масло з картера вже скло, тому закручуємо зливну пробку на місце і вставляємо заглушку на захист (якщо захист двигуна у вас встановлена).

Міняємо масляний фільтр

Викрутивши пробку, залиште масло стікати в ємність. Поки масло стікає, можна відкрутити масляний фільтр і замінити його на новий.

Для відкручування масляного фільтра я використав пристосування у вигляді ланцюга з головкою під Трещетка.

Перед установкою нового масляного фільтра не забудьте рясно змастити маслом гумове кільце ущільнювача. це значно полегшить закручування фільтра.

Якщо цього не зробити, то гумове кільце, стикаючись з металевою поверхнею, почне «гальмувати» процес затягування фільтра. Ви будете його намагатися затягнути, а він, як на пружині, буде повертатися назад.

Відкручуємо кришку горловини для затоки масла

Насамперед я відкрутив кришку маслоналивной горловини, щоб забезпечити вільний доступ повітря при зливі масла.

Навіщо відкручувати кришку? Якщо цього не зробити, то під час зливу відпрацьованого масла, в двигуні буде створюватися розрядження повітря, що перешкоджає повноцінному сливу. Чому таке відбувається? Справа в тому, що в сучасних двигунах немає прямого сполучення картера з атмосферою.

Сучасна система вентиляції картера. це окрема тема, я не буду в неї заглиблюватися, скажу лише, що вона покликана знизити викид в атмосферу шкідливих речовин. Чули, напевно, про клас екологічності автомобіля: Євро-3, Євро-4, Євро-5. Думаю, все про них знають. Так ось, сучасна система вентиляції картера. це частина екологічного стандарту.

До речі кажучи, LADA Granta (в моєму випадку 2019 р.в.) відповідає екологічному стандарту «Євро-5». До чого це я? До того, що кришку маслоналивной горловини краще відкручувати. Звичайно, масло стече і з закрученою кришкою, але з открученной. трохи швидше. Загалом, я відкрутив кришку, а ви як вважаєте за потрібне. Тим більше, кришку все одно доведеться відкрутити для затоки масла, раніше ви це зробите або пізніше.

Про всяк випадок я закрив отвір горловини чистою ганчіркою, щоб туди не потрапила жодна бруд. йдемо далі.

Яке масло необхідно заливати в LADA “Granta

Згідно з рекомендаціями конструкторів ВАЗ, моторне масло для “Granta” має відповідати групам SL або SJ згідно з класифікацією API, а його в’язкість. кліматичних умов і особливостей експлуатації автомобіля.

Загальні питання

Розглянемо загальні обивательські питання по Granta і маслу.

необхідний інвентар

Для виконання заміни потрібно приготувати наступний:

 • 3 літри нового масла. Взагалі, обсяг системи обмежений 3.5 літрами, але 500 мілілітрів постійно залишаються в моторі, злити їх неможливо.
 • Гайковий ключ на 17 (або 8 мм шестигранник) і інструмент, яким можна акуратно демонтувати масляний фільтр.
 • Стара тара для збору відпрацьованої технічної рідини.
 • Ганчір’я або стара тканину, завдяки якій можна видалити забруднення з піддону.

Для спрощення завдання машину краще загнати на естакаду або оглядову яму. Альтернативне рішення. домкрат. Перед заміною мотор необхідно прогріти, щоб масло стало текучим. Це дозволяє злити максимально можливий обсяг. Звичайно, безпосередньо перед заміною мотор слід заглушити. Подальший алгоритм дій визначається типом силової установки.

Чому необхідно міняти масло в двигуні “Granta

В результаті роботи двигуна масло “старіє”: в ньому накопичуються забруднення, присадки “спрацьовуються”, взаємодіючи з металевими деталями, повітрям і продуктами горіння. Саме масло поступово окислюється, втрачаючи властивості і перестаючи виконувати перераховані вище функції. “Старе” масло:

 • гірше відводить тепло, підшипники перегріваються і інтенсивніше зношуються;
 • втрачає змащувальні властивості, що призводить до збільшення тертя в підшипниках і в циліндрах;
 • зменшує свої захисні антикорозійні властивості;
 • накопичує продукти згоряння, забиваючи ними масляні канали.

В результаті ресурс двигуна істотно скорочується, виникає ймовірність передчасного виходу з ладу підшипників з подальшим капітальним ремонтом двигуна. Тому необхідна своєчасна заміна масла в двигуні “Granta”.

клапанів

Детально описувати цей процес не має сенсу, так як він майже повністю ідентичний роботі з 8-клапанним мотором. Відмінність полягає лише в тому, що перед зняттям масляного фільтра доведеться видалити і захисний елемент, що приховує картер. Іноді в захисті передбачається спеціальний отвір, в такій ситуації зняття не потрібно.

Скільки масла необхідно заливати

Популярна “Granta” випускається в двох варіаціях. з ручною і автоматичною КПП. У першому випадку при заміні знадобиться приблизно 3,2 літра олії, у другому. 4,2 літра.

Примітка: система мастила вміщує кілька більшу кількість масла, але при заміні частина старого масла залишається в двигуні.

Що необхідно для заміни масла

Щоб поміняти масло, необхідно мати доступ до зливного отвору знизу двигуна. Тому заміна проводиться на оглядовій ямі або підйомнику.

Примітка: на спеціалізованих СТО заміна масла може проводитися за допомогою вакуумного маслоотсоса, які видаляє масло не через зливний отвір, а через місця установки щупа.

 • новий масляний фільтр;
 • достатню кількість відповідного моторного масла;
 • накидний ключ на 17, щоб відкрутити зливну пробку;
 • воронка для заливання масла;
 • знімач масляного фільтра;
 • ганчір’я;
 • ємність для відпрацьованого масла.

Що необхідно для заміни масла

Щоб поміняти масло, необхідно мати доступ до зливного отвору знизу двигуна. Тому заміна проводиться на оглядовій ямі або підйомнику.

Примітка: на спеціалізованих СТО заміна масла може проводитися за допомогою вакуумного маслоотсоса, які видаляє масло не через зливний отвір, а через місця установки щупа.

 • новий масляний фільтр;
 • достатню кількість відповідного моторного масла;
 • накидний ключ на 17, щоб відкрутити зливну пробку;
 • воронка для заливання масла;
 • знімач масляного фільтра;
 • ганчір’я;
 • ємність для відпрацьованого масла.

Чому необхідно міняти масло в двигуні “Granta

В результаті роботи двигуна масло “старіє”: в ньому накопичуються забруднення, присадки “спрацьовуються”, взаємодіючи з металевими деталями, повітрям і продуктами горіння. Саме масло поступово окислюється, втрачаючи властивості і перестаючи виконувати перераховані вище функції. “Старе” масло:

 • гірше відводить тепло, підшипники перегріваються і інтенсивніше зношуються;
 • втрачає змащувальні властивості, що призводить до збільшення тертя в підшипниках і в циліндрах;
 • зменшує свої захисні антикорозійні властивості;
 • накопичує продукти згоряння, забиваючи ними масляні канали.

В результаті ресурс двигуна істотно скорочується, виникає ймовірність передчасного виходу з ладу підшипників з подальшим капітальним ремонтом двигуна. Тому необхідна своєчасна заміна масла в двигуні “Granta”.

Скільки масла необхідно заливати

Популярна “Granta” випускається в двох варіаціях. з ручною і автоматичною КПП. У першому випадку при заміні знадобиться приблизно 3,2 літра олії, у другому. 4,2 літра.

Примітка: система мастила вміщує кілька більшу кількість масла, але при заміні частина старого масла залишається в двигуні.

Яке масло необхідно заливати в LADA “Granta”

Згідно з рекомендаціями конструкторів ВАЗ, моторне масло для “Granta” має відповідати групам SL або SJ згідно з класифікацією API, а його в’язкість. кліматичних умов і особливостей експлуатації автомобіля.

Як часто потрібно міняти масло

Періодичність заміни залежить не від тимчасового інтервалу, а від пробігу автомобіля. Перша заміна масла на LADA “Granta” проводиться після пробігу 3000 км. Це пов’язано з тим, що двигун повинен пройти обкатку. Наступні заміни слід виконувати через 10-15 тисяч кілометрів.

Функції Мотоно масла

Крім мастила підшипників, без якої вони не пропрацювали б якесь значуще час. масло виконує кілька функцій, кожна з яких гідна окремого розгляду:

 • змащення тертьових частин, особливо підшипників ковзання клонували і вала ГРМ;
 • відведення надлишків тепла від місць тертя для додаткового збільшення ресурсу деталей;
 • очищення деталей поршневої групи і механізму газорозподілу від нагару і кіптяви;
 • утворення захисного шару, що захищає деталі двигуна під час запуску, коли тиск масла відсутній.

Заміна масла в двигуні LADA «Granta»

Своєчасна заміна масла в LADA “Granta“. обов’язкова умова надійної і тривалої роботи силового агрегату. Поміняти масло можна як самостійно, так і на спеціалізованому СТО. Останній варіант має сенс, якщо автомобіль знаходиться на гарантії виробника. В інших випадках простіше. дешевше і швидше замінити моторне масло самостійно.

Як поміняти масло двигуна LADA “Granta

Заміна масла в двигуні “Granta” проводиться таким чином:

 • завести мотор і прогріти до робочої температури;
 • встановити машину на яму і заглушити двигун;
 • зняти захист картера (на 16-клапанному двигуні вона заважає зняттю масляного фільтра);
 • відкрити кришку маслозаливной горловини;
 • підставити під зливний отвір ємність для відпрацьованого масла;
 • ключем на 17 відкрутити пробку в піддоні двигуна;
 • дочекатися, поки масло витече з картера;
 • закрутити і затягнути зливну пробку;
 • знімачем послабити затягування масляного фільтра і відкрутити останній;
 • дрантям очистити місце установки фільтра;
 • нанести трохи чистого моторного масла на кільце ущільнювача нового масляного фільтра;
 • прикрутити і вручну затягнути масляний фільтр;
 • встановити воронку на маслозаливную горловину;
 • залити масло;
 • перевірити рівень масла;
 • завести двигун, дочекатися поки згасне лампа низького тиску масла;
 • перевірити рівень і при необхідності долити масло;
 • переконатися у відсутності витоків масла в районі фільтра і зливного отвору.

Заміна масла в LADA “Granta” завершена. Можна вирушати в дорогу.

15-12-21_111120

Знизу автомобіля очищаємо від бруду піддон картера навколо пробки зливного отвору.

Підставляємо під отвір широку ємність для відпрацьованого масла.

Увага! Будьте обережні. масло гаряче і агресивно для шкіри.

Зливаємо масло до тих пір, поки воно не почне капати з зливного отвору. Протерши пробку і видаливши з її різьблення залишилася бруд, загортаємо пробку на місце. Видаляємо патьоки масла з піддону картера двигуна. Підставляємо ємність для відпрацьованого масла в зону розташування масляного фільтра і відвертаємо його, обертаючи проти годинникової стрілки. Якщо це не вдалося зробити вручну, використовуємо знімач. Щоб при цьому не пошкодити джгут проводів датчика і сам датчик положення колінчастого валу.

На 8-клапанному двигуні для зливу масла брудозахисний щиток не знімаємо. Заодно покажемо і ще один варіант пробки, якої може бути закрито зливний отвір в піддоні картера.

Міняємо масло і масляний фільтр двигуна Lada Granta

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву або естакаду. Заміну масла виконуємо на непрацюючому прогрітому двигуні, краще відразу після поїздки, поки масло не охололо.

На 16-клапанному двигуні доступ до масляного фільтру зверху відсутня, тому для заміни фільтра знизу необхідно зняти середній брудозахисні щиток моторного відсіку. Подивитися, як виконати цю роботу, можна в статті «Замінюємо охолоджуючу рідину Lada Granta».

5568

Масляний фільтр доступний зверху. Не забуваємо від’єднати наконечник проводів від датчика сигналізатора недостатнього тиску масла. Відвертаємо (проти годинникової стрілки) масляний фільтр. Якщо це не вдається зробити вручну.

685

При відсутності знімача пробиваємо корпус фільтра викруткою (ближче до денця, щоб не пошкодити штуцер двигуна) і відвертаємо фільтр, використовуючи викрутку як важіль. Очищаємо посадочне місце фільтра на блоці циліндрів від забруднень і патьоків масла. Заливаємо в фільтр нове моторне масло приблизно на половину обсягу фільтра і наносимо тонкий шар масла на кільце ущільнювача фільтра. Масляний фільтр загортаємо від руки до зіткнення ущільнювального кільця з блоком циліндрів. Доворачивать фільтр ще на 3/4 обороту для герметизації з’єднання. Через маслозаливную горловину заливаємо в двигун 3,2 л олії і загортаємо кришку горловини.

Увага! Якщо ваш автомобіль укомплектований автоматичною коробкою передач, то ємність системи змащення двигуна становить 4,4 л.

Пускаємо двигун на 1-2 хв. Переконуємося, що в комбінації приладів погас сигналізатор недостатнього (аварійного) тиску масла в двигуні і відсутні патьоки з-під пробки зливного отвору і з-під фільтра. Зупиняємо двигун і через кілька хвилин (щоб масло встигло стекти в піддон картера) перевіряємо рівень масла в піддоні картера. При необхідності доводимо рівень масла до норми, підтягуємо масляний фільтр і різьбову пробку зливного отвору.

Яке моторне масло краще заливати?

Якщо автомобіліст хоче все зробити грамотно, він повинен знати не тільки правила вибору мастила, але і те, скільки масла в двигуні Лади Granta має бути згідно з рекомендаціями виробника транспортного засобу. Як правило, на російському ринку представлена ​​величезна кількість рідин, які ідеально підійдуть мотору вітчизняного авто, але вибирати варто ту мастило, яка відповідає загальним умовам експлуатації машини. У будь-якому випадку, мастильна рідина повинна належати групам SJ або SL, при цьому мати класифікацію API.

При самостійному виборі моторного масла для Лади Granta автолюбитель повинен враховувати кілька важливих характеристик, зокрема, в’язкість рідини, класифікаційну групу, марку, виробника. Крім того, до уваги необхідно взяти рекомендації виробника і температурний діапазон речовини.

Автомобіль вітчизняного виробництва комплектується силовими агрегатами, що мають 8 або 16 клапанів. Однак модифікація движка не впливає на вибір фільтрів. За порадами грамотних фахівців, вибір варто зупиняти на тих пристроях, які мають пару клапанів: протіводренажний і перепускний. Купивши даний елемент, ви забезпечите ефективність фільтра.

Інструкція по заміні

Заміна масла в двигуні в Ладі Granta вимагає підготовки, зокрема, автомобіль повинен розташовуватися на ямі або естакаді, важливо встановити її так, щоб можна було отримати доступ до картера. При цьому вкрай важливо зафіксувати машину за допомогою ручного гальма.

Спочатку автомобілісту необхідно підібратися до зливного отвору. У разі наявності 16-клапанного мотора, найімовірніше, доведеться зняти захист картера. Наступний крок полягає в необхідності прибрати кришку горловини мотора, ослабити затягнення зливної пробки, яка розташовується в піддоні.

Перш ніж остаточно звільнити зливний отвір від кришки, автомобілісту знадобиться ємність для зливу, переважно вибирати порожню каністру номіналом 5 л., Що дозволить повністю злити відпрацювання. Не варто прибирати ємність з замінної рідиною відразу ж, потрібно почекати близько 20 хвилин, що дозволить забезпечити повне видалення мастила з силового агрегату.

Після зливу мастила ємність зміщують до масляного фільтру. Як показує практика, не завжди вдається прибрати фільтруючий елемент голими руками, часто для цього доводиться вдаватися до допомоги спеціального ключа.

В результаті процедури важливо закрити зливний отвір, позбутися від патьоків, віднести в бік ємність з відпрацюванням. У тому випадку, якщо автомобіліст вирішив змінити тип рідини, потрібно додатково очистити силовий агрегат за допомогою спеціальних речовин.

Щоб заміна масла в Granta своїми руками завершилася успіхом, потрібно встановити нове фільтруючий пристрій, попередньо змастивши корпус новим моторним речовиною. Варто наголосити на необхідності обробки кільця ущільнювача, після чого новий фільтр можна буде розташувати на його законному місці, при цьому не слід віджимати деталь.

Далі потрібно зняти пробку на заливний горловині Лади Granta, забезпечити силовому агрегату достатню кількість мастильного речовини, поставляючи нову рідину вкрай акуратно і обережно, що дозволить уберегтися від патьоків і переливу.

Після того як весь вміст каністри виявиться в движку, потрібно перевірити рівень масла. Для цього доведеться скористатися щупом. Якщо все зроблено правильно, речовина повинна перевищити позначку «хв», але не досягти межі «макс».

Коли ви переконаєтеся, що рівень масла знаходиться в нормі, потрібно встановити назад кришку заливної горловини і активувати силовий агрегат. Мотор повинен попрацювати кілька хвилин, що дозволить встановити в правильному положенні датчик масляного індикатора.

В результаті движок вимикається, а рівень мастила знову перевіряється. У разі необхідності мотор отримує нову порцію відсутнього речовини.

Інструменти для роботи

Зміна масла в Granta, оснащеної як 8, так і 16 клапанами, практично ідентична, по крайней мере, основні етапи процедури повністю збігаються. Відмінності заміни масла в 8 і 16-клапанному моторі на Granta полягають тільки в тому, що перший силовий агрегат дозволить автомобілісту набагато швидше дістатися до масляного фільтра, згодом демонтувавши його. Що стосується мотора на 16 клапанів, то його власникові, перш ніж поміняти мастильну рідину, доведеться провести демонтаж захисту картера.

Як показує практика, замінити моторне масло на Ладі Granta зможе кожен бажаючий, дуже важливо попередньо підготувати транспортний засіб. Силовий агрегат повинен бути прогрітим, мастило може досягати 80 ° С.

Поетапне керівництво для заміни моторного масла

В процесі заміни масла намагаються, щоб рідина не потрапляла на грунт. Відпрацювання можна використовувати для різних технічних потреб. Ні в якому разі не можна виливати стару мастильну рідину просто на землю.

Регулярна заміна масла, відповідно до рекомендацій заводу-виробника, забезпечить двигуну автомобіля стабільну роботу без додаткового зносу і як наслідок скорочення його ресурсу. Провести заміну масла можна як самостійно, так і звернувшись в спеціалізований сервіс.

Якщо автомобіль на гарантії, краще зробити заміну у дилера. Не варто економити на маслі, від нього безпосередньо залежить знос двигуна.

Готуємося до заміни мастильної рідини

Процедура заміни мастильного речовини на двигунах з 8 або 16 клапанами в основних етапах збігається повністю. Відмінності полягають тільки в тому, що 8-клапанний мотор забезпечує більш легку доступність до масляного фільтру. На автомобілях з 16-клапанним силовим агрегатом доводиться знімати захист картера.

Перед тим як залити мастильна речовина в мотор, необхідно підготувати автомобіль. Двигун прогрівають до робочої температури. Для 8-клапанного силового агрегату вона може становити 80 ° С.

Машину встановлюють на рівній поверхні зі зручним доступом до картера. Це може бути оглядова яма, естакада, підйомник. Приступаючи до безпосередньої процедури по зміні мастильної рідини, положення автомобіля фіксують за допомогою ручного гальма. Далі на Granta проводять заміну масла в певному порядку.

Періодичність заміни масла в двигуні LADA Granta

Незалежно від того, яке масло заливати в двигун LADA Granta, процедуру по заміні мастила краще проводити частіше, ніж рідше. При такому підході набагато легше уникнути можливих проблем в роботі двигуна. Закону старіння масла ніхто скасувати не може. Навіть найякісніші мастильні речовини з часом втрачають початкові властивості. Тому змінювати маслянисту рідину в моторі необхідно, суворо дотримуючись рекомендованих графіків.

Який обсяг масла необхідно залити в двигун?

Якщо автомобіліст стоїть перед вибором номіналу каністри зі мастильної рідиною для силового агрегату, він повинен знати, який обсяг масла повинен бути в двигуні Лади Granta.

На практиці силовий агрегат будь-якої конфігурації, який встановлений в Granta, при механіці-трансмісії зажадає всього 3,2 л. речовини. Автомобілі, які мають автоматичну КПП, потребують 4,4 л. мастильного кошти.

Однак слід врахувати, що не тільки побував в ремонті, але і новий мотор може зажадати більшої кількості мастильної рідини. Цей аспект обумовлений не прітёршіміся поршневими кільцями. Крім того, збільшити витрату моторного речовини може експлуатація машини на високих швидкостях.

Періодичність заміни мастильної рідини

Заміна масла в Ладі Granta повинна бути підвладна певним графіком, причому інтервал заміни буде залежати від пари показників. Автомобіліст повинен відштовхуватися від пробігу транспортного засобу та часу, що минув після попередньої заміни мастила.

Якщо автомобіліста цікавить, коли міняти масло в двигуні Лади Granta, яка відносно недавно куплена в салоні, він повинен врахувати, що, відповідно до рекомендацій виробника, нову мастило потрібно залити через 3000 км. пробігу. Звичайно, ця цифра вважається встановленим регламентом, після якого пройде період першої обкатки. В цей час автомобіліст не повинен перевантажувати силовий апарат, мотор не можна піддавати максимальним швидкостям, а також ваговим перевантажити. При обкатці автомобіля розсудливо пересуватися по рівному асфальту зі швидкістю, яка не перевищує 90 км., При цьому обороти движка повинні бути в районі 2. 4 тис., Максимум.

Якщо в новому автомобілі перша заміна масла повинна відбутися через 3000 км, то типову процедуру в старій машині слід зробити після того, як буде проведений капремонт силового агрегату. Фахівці рекомендують міняти мастило в двигуні не тільки відповідно до пробігу, а й в залежності від того, в яких умовах експлуатували авто.

При рекомендованому пробігу в 10. 15 тис. Км. якісна мастило повинна зберігати свої властивості і функції, не втрачати заданих можливостей, при цьому створюючи надійну плівку на поверхні всіх вузлів і деталей силового агрегату. Якщо прострочити час заміни моторної рідини, речовина прийме чорний відтінок, стане більш рідким, втратить в’язкість.

Термін заміни масла в двигуні Лади Granta залежить від якості обраного речовини, а також від календарних термінів. Навіть якщо автомобіль за рік не набрав певного пробігу, власникові транспортного засобу необхідно замінити мастильний речовина, щоб не порушувати роботу силового агрегату.

Чому масло в Ладі забруднюється?

Щоб зрозуміти необхідність заміни масла, слід чітко усвідомити механізм його дії і фізичні основи роботи двигуна. При терті металевих деталей (особливо це стосується м’яких сплавів) дрібні частинки металу (галун) залишають поверхню і потрапляють в змазує рідина. Відбувається це в будь-якому автомобілі і при наявності будь-якого масла. Далі слід насичення змащуючого матеріалу металевими квасцами.

Вони-то і стають причиною підвищення ступеня зносу деталей при неправильній заміні масла. Щоб легше зрозуміти механізм дії, намалюйте в розумі картинку, як разом з маслом на рухливі деталі двигуна потрапляє пісок. «Працювати» таке змазують речовина буде, як наждачний папір. Виробники автомобілів давно вже підрахували, що безпечна концентрація металевих домішок існує приблизно один рік. Це означає, що після закінчення цього періоду масло піддається заміні.

Якщо автомобіль експлуатувався дуже щільно, то заміну варто проводити раніше, при досягненні пробігу в 15 тисяч км. Якщо експлуатація велася при підвищеному вмісті пилу в повітрі або в дуже інтенсивному режимі, то заміна масла в двигуні проводиться при пробігу в 8-9 тисяч. Частина металевого пилу залишається на масляному фільтрі, тому він теж піддається заміні. Тільки такі заходи допоможуть зберегти двигун автомобіля в робочому стані тривалий період.

Необхідні інструменти та матеріали

Сам процес заміни масла дуже простий, але навіть тут є певні правила, які індивідуальні для кожного двигуна. Розглянемо для прикладу процес заміни змазує рідини в автомобілі LADA Granta. Для цього процесу вам будуть потрібні:

 • набір ключів;
 • спеціальний ключ для знімання масляного фільтра (або знімач);
 • ємність для зливу масла;
 • ганчір’я.

Перед тим як поміняти мастильну рідину в автомобілі LADA Granta, переконайтеся, що придбане вами масло володіє необхідними в’язкістю і змащує коефіцієнтом. У технічному паспорті транспортного засобу зазначаються необхідні параметри. Ідеально використовувати саме ту марку масла, якій була оснащена Granta при виході з заводу.

Але варто врахувати, що виробник рекомендує забезпечувати двигун певною маркою змазує рідини з урахуванням температурного режиму експлуатації. Залежно від вашого місця проживання і варто вирішувати питання про те, яке масло заливати в картер.

Якщо ж ступінь вашого сумніву у виборі масла висока, то варто поспілкуватися з більш досвідченими власниками Лади саме вашого регіону проживання. Слушна порада ще нікому не завадив. Але можете скористатися і розрахунковими таблицями за вибором мастила, зазначеними в інструкції по експлуатації машини. Для автомобіля LADA Granta підходить дуже широкий спектр масел.

Як замінити масляний фільтр в Granta

А тепер вам необхідно замінити масляний фільтр. Старий знімається спеціальним ключем або знімачем. Такого може не бути під рукою. У цьому випадку просто пробийте корпус фільтра будь-яким гострим предметом (викруткою) і відвертайте пристрій. Новий фільтр заповнюється маслом до половини обсягу. Кільце ущільнювача змащується, фільтр після цього загортається вручну.

Старатися при цьому немає необхідності: кільце ущільнювача самостійно герметизирует всю систему змащення при незначному зусиллі. Відзначимо, що LADA Granta комплектується різними двигунами, відповідно, і наведений раніше обсяг масла в 3,5 л є узагальненим варіантом. На ділі може виявитися, що ваша Granta споживає не стільки мастила, з відхиленням в будь-яку сторону.

При заливці масла необхідно постійно контролювати його рівень за допомогою щупа. Надлишок масла в двигуні або його критично низький рівень однаково шкідливі для автомобіля.

Після того як LADA Granta була забезпечена новим мастилом і всі елементи були надійно затягнуті, вам знову необхідно запустити двигун. Дайте автомобілю попрацювати на холостому ходу 2-3 хвилини і піддайте його після цього ретельному огляду. У місці примикання фільтра і біля зливного отвору не повинно спостерігатися навіть найменших ознак протікання масла.

На двигуні теж не повинно бути масляних плям. Зазначені моменти (якщо вони присутні) свідчать про те, що всі з’єднання повинні бути затягнуті більш щільно. LADA Granta, як і будь-який інший автомобіль, любить ласку, чистоту і змазку. При дотриманні всіх правил експлуатації і обслуговування вона може бути вашим надійним автомобілем на довгі роки.

варіанти

У числі продуктів від зарубіжних виробників можна зустріти такі мастила, які підходять для моторної гами модельного сімейства LADA Granta:

 • «Esso-Ultra» з показниками в’язкості і температурного чинника «10W-40»;
 • «G-Energy S-Synth» з параметрами: «10W-40» або «15W-40»;
 • «Shell Helix-Plus», що відповідає умовам «10W-40»;
 • «Mobil1-ESP Formula» з найменшим параметром в’язкості. «5W-30».

А яке масло краще заливати в двигун ви вирішите особисто.

Lada Granta. замена масла и масляного фильтра.

У середовищі вітчизняних виробників мастил можна виділити таких з однойменної продукцією:

 • «Роснефть-Преміум», параметри. «5W-40»;
 • «Роснефть-Максимум» з двома варіантами по в’язкості: «5W-40» і «10W-40;
 • «Новойл-Супер» з плеядою версій: «5W-30», «5W-40», «10W-40», «15W-40».

Всі перераховані варіанти масел, як від вітчизняних, так і від імпортних виробників є високоякісними продуктами, здатними забезпечити необхідний функціонал мотору протягом усього періоду експлуатації між інтервалами регламентної заміни, тому і буває деколи складно вибрати яке масло лити.

Звертаємо увагу в сторону категорії мастильних матеріалів, призначеного для заливки в мотор LADA Granta. Цей критерій повинен мати відповідність таким групам, як: «SJ» або «SL». У класифікації «API» ці категорії змащувальних рідин мають сумісність з бензиновими агрегатами. Параметр в’язкості визначається виходячи з погодного чинника і тривалості регламентного межінтервального застосування. Тому це теж впливає на те, яке масло лити.

Порядок виконання робіт

А тепер про сам процес заміни. Для початку встановіть автомобіль на рівну горизонтальну поверхню і дайте вашої Ладі попрацювати в холостому режимі хвилин 10. Це необхідно для того, щоб прогріти масло і «підняти» всі шкідливі домішки від стінок мотора і змішати їх з маслом. Заглушіть двигун і встановіть під зливним отвором піддону ємність для зливу відпрацьованого матеріалу.

Протріть ганчіркою пробку зливного отвору і відверніть її. Горловина для заливки масла при цьому теж повинна бути очищена і відкрита, інакше атмосферний тиск не дозволить маслу стекти. При зливі будьте обережні, так як масло має високу температуру. Якщо ви будете заливати в вашу Granta масло іншої марки, то буде потрібно промивка системи. Для цього загортається пробка зливного отвору і в картер заливається масло (до нижнього рівня щупа).

Мотор повинен попрацювати знову в холостому режимі кілька хвилин, після чого масло знову зливається. І тільки після цього ви можете заливати масло в вашу Granta. Буде потрібно для цього 3,5 л олії. Його потрібно лити повільно, щоб в патрубку не утворювалася повітряна пробка. Після того як масло буде залито, не поспішайте закривати горловину. дайте йому рівномірно стекти в картер.

Правильна заміна масла в двигуні LADA Granta

Заміна масла в двигуні будь-якого автомобіля є невід’ємною частиною періодичного технічного обслуговування. Відразу необхідно зазначити, що змазує рідина в картері транспортного засобу носить дві найважливіші функції: зменшення тертя деталей в період експлуатації і охолодження двигуна. Так чому ж масло необхідно міняти, якщо його рівень достатній, і чи не можна просто обійтися елементарним контролем його рівня? Відповідь однозначна: немає.

підсумовуючи

На підставі наведеного матеріалу і багатого досвіду, що експлуатують свої LADA Granta власників, робимо висновок про пріоритетність синтетичного масла, яке в рівній мірі підійде 8-клапанним моторам і їх 16-клапанним версіями. Хоча кожен автолюбитель в підсумку приймає рішення сам, яке масло лити.

Єдиним недоліком синтетичного продукту є його чимала вартість. Якщо для власника в основі стоїть надійність і довговічність агрегату, то торг тут не доречний.

Сподіваємося, наша стаття допоможе великої армії власників LADA Granta у версії 8 клапанів, зробити правильний висновок. Нагадаємо, що заміна масла є дуже простою процедурою, здатної відібрати у особи її виконує не більше півгодини часу.

 • Переглядів: 8338
 • Автор: oleg
 • Дата: 15-12-2015, 00:31