Коли міняти масло в АКПП Solaris

Перевірка рівня і стану масла

На Hyundai Solaris мастило АКПП перевіряється по 2 показниками: рівнем (перевіряється за допомогою спеціального щупа) і ступеня забрудненості (визначається за запахом гару). Якщо лубрикант зіпсувався, фільтр потрібно перевірити в обов’язковому порядку. Діагностику рекомендується проводити часто. краще 3-4 рази в рік.

Перевірка повинна проводитися на прогрітому до 80-90 градусів двигуні, що не пізніше, ніж через 10 хвилин після його зупинки. Важіль коробки ставлять в положення N або P. Масло перевіряють на білому аркуші паперу. Слід протерти їм щуп, вийнятий з картера коробки. Рідина ATF на серветці повинна бути прозорою, без запаху гару і твердих частинок. Дрібні коричневі фракції в технічної рідини. наслідок підвищеного зносу фрикційних. Таке масло можна залишати всередині, буде потрібно повна заміна. Якщо з якістю ATF все в порядку, перевіряється рівень рідини. Він повинен знаходитися між двома мітками HOT. При необхідності ATF доливається, але без перевищення, інакше «полетять» сальники і важливі механізми АКПП.

Заправний обсяг масла в автоматичній коробці Соляріса по паспорту становить 6,8 літра ATF. Під час часткового оновлення мастила доливають близько 4 літрів, при повній заміні з промиванням. не менше 8 літрів.

На Соляріс 1,6 л після 2014 року випуску з 6-ступінчастою АКПП може не бути щупа. Без щупа перевірку технічної рідини треба проводити по контрольному отвору під днищем. Пробка викручується, аналізується потік поточного масла: тонким струменем. рівень нормальний, сильною. перелив, немає течі. потрібно долити ATF.

коли, міняти, масло, акпп, solaris

Як вибрати масло під заміну?

Заправляється 4-ступінчаста АКПП Hyundai Solaris 1,4 л полусинтетическим складом стандарту SP-3. Можна використовувати оригінальні склади: Hyundai ATF SP-3 фірми Mobis або DIAMOND ATF SP-3 / SK-3 DIAMOND ATF від Mitsubishi. 3000 рублів. Номер артикулу оригінальної рідини. 0450000400, фільтра. 46321-23001.

Також дозволено застосовувати аналоги Chevron, Multi Vehicle, Aisin ATF AFW, Shell, Zic ATF зі стандартом якості SP-3. Всі вони забезпечують однаково стабільну і ефективну роботу. Для 6-ступінчастою АКПП рекомендована синтетика з допуском SP-4.

Заміна масла в АКПП Hyundai Solaris

Корейський виробник Hyundai стверджує, що заміна масла в АКПП Hyundai Solaris протягом всього терміну експлуатації авто проводитися не повинна. Однак подібні рекомендації. лише прийом, направлений на збільшення продажів нових моделей автомобіля. Навіть при чіткому дотриманні інструкцій змазують речовина втратить свої властивості вже через 50 тис. Кілометрів пробігу.

Коли міняти масло в автоматичній коробці передач Hyundai Solaris?

Згодом технічна рідина просто виробиться. Її рівень знизиться, хоча ступінь старіння буде залежати від манери водіння, частоти перепадів температур навколишнього середовища та інших факторів.

В системі змащення автомобіля Hyundai Solaris є ще один расходник. фільтр. Він захищає автоматичну коробку від потрапляння всередину бруду і металевого пилу. Очевидно, чим новіше буде ця деталь, тим краще вона впорається зі своїми функціями. На ділі фільтр коробки Hyundai Solaris повністю стає непридатним на позначці 100 тис. Км. Потім його потрібно поміняти.

Хоча заміна масла в АКПП Solaris в експлуатаційний термін виробником не вітається, сам він в регламенті радить це робити в декількох випадках:

 • після ремонту АКПП;
 • при виявленні сторонніх звуків в роботі коробки;
 • у випадках підтікання рідини через розгерметизацію піддону.

Також Hyundai рекомендує власнику автомобіля перевіряти рівень на інтервалі 120 тис. Кілометрів пробігу або через 8 років. Таким чином, щоб убезпечити АКПП від поломок, краще замінювати ATF на позначці 40-50 тис. Км, а фільтр. через 80-100 тис. Км.

Як виконується заміна: покрокова інструкція

 • просторе приміщення з ямою, естакадою;
 • нове масло з фільтром;
 • порожню ємність для зливу старої рідини;
 • набір ключів;
 • мідну шайбу під зливну пробку. 2151323001;
 • викрутку;
 • чисті ганчірки;
 • герметик;
 • воронку.

Масло може бути заправлено 2 способами: повністю або частково. Повна заміна виконується при великому пробігу. Часткова заміна рекомендована при малих пробігах. Взагалі існує неофіційний регламент проведення заміни методом чергування, який багатьма експертами схвалюється. Тобто після перших 50-60 тис. Км проводити часткову заміну, на 120-тисячної відмітки. повну, потім через 50-60 тис знову часткову.

 • відкрутити зливну пробку, злити старе масло в порожню ємність;
 • встановити мідну шайбу, закрутити пробку назад;
 • виміряти кількість злитої рідини;
 • вийняти щуп, залити нову мастило в тій же кількості;
 • завести двигун, послідовно переключити швидкості АКПП, затримуючись в кожному положенні на 5-10 секунд;
 • заново перевірити рівень масла, при нормальних значеннях злити 2500 мл;
 • залити новий склад в тій же кількості, завести мотор, здійснити перемикання швидкостей;
 • повторити процедуру втретє;
 • використовуючи ключі, послабити кришку піддону;
 • підставити ємність, вискоблити викруткою герметик;
 • зібрати витекла рідина, виміряти її обсяг;
 • відкрутити масляний фільтр;
 • щіткою по металу очистити магніти кришки, сам піддон, залишки висохлого герметика від дрібної стружки і відкладень, промити піддон;
 • знежирити поверхні бензином;
 • нанести новий шар герметика на краю;
 • встановити новий фільтр;
 • поставити піддон, затягнути;
 • залити нове масло в потрібній кількості (як правило, 3 літри);
 • перевірити по щупі, завести мотор, «поганяти» коробку по всіх щаблях.

Далі рекомендується зробити невеликий тест-драйв. Заново виміряти рівень масла щупом, долити, якщо необхідно. Різниці по заміні між 4 і 6-швидкісною АКПП немає, тільки в останньому випадку може не бути щупа. І заливати в 6-ступінчасту АКПП потрібно синтетику з допуском SP-4. Пам’ятайте, що неякісно виконана процедура помітно скоротить ресурс автомата. Тому, якщо сумніваєтеся в своїх уміннях, краще зверніться до професіоналів.

Надійність АКПП і її термін служби

Автоматична коробка Hyundai Solaris чутлива до якості і стану трансмісійної рідини. Тому своєчасна заміна масла є запорукою тривалої і бездоганної служби АКПП. При цьому кожна часткова або повна зміна мастила повинна супроводжуватися установкою нового фільтра з фетровому мембраною і очищенням магнітів.

Під час заміни рансміссіонной рідини важливо заливати мастило, строго контролюючи рівень масла в коробці. Перелив і недолив вкрай негативно впливають на АКПП. Відхилення від норми обсягу олії викликає підвищений знос вузлів і деталей, що в кінцевому підсумку просунутий до необхідності передчасного ремонту.

Під час заміни масла в АКПП на Hyundai Solaris в обов’язковому порядку слід встановити новий фільтр. Старий фільтруючий елемент втрачає свою первісну пропускну здатність. Це негативно впливає на мастило вузлів, що в результаті зменшує їх ресурс.

Термін служби фрикционов на пряму пов’язаний з манерою їзди. У разі спокійного стилю вони зажадають заміну, коли пробіг наблизиться до 180 тис. Км. Агресивне водіння здатне скоротити термін служби до 90 тис. Км. Визначити необхідність заміни фрикційних можна по горілого запаху трансмісійної рідини.

Механічно конструкція АКПП Hyundai Solaris має досить великим запасом міцності. Проблеми зі зношеністю металевих поверхонь зазвичай з’являються при пробігу 220-270 тис. Км. Усередині коробки є ризик виявити металеві частинки. При частих перегревах або значному механічному впливі на корпусі і вузлах АКПП можуть з’явитися тріщини.

Термін служби соленоїдів залежить від стану мастила і температури АКПП. При нормальній експлуатації вони здатні прослужити близько семи років. Якщо ж коробка перегрівається або в ній залито брудне масло, то соленоїди можуть не прослужити і 50 тис. Км.

При пробігах 160-170 тис. Км можлива поява проблем з планетарним поруч з-за його зносу. Прискорити руйнування шестерень здатна агресивна манера водіння.

Потіння сальників і прокладок виникає при пробігах 70-120 тис. Км. Для запобігання істотного протікання масла рекомендується своєчасно проводити заміну ущільнювачів. Порушення термінів заміни мастила веде до забивання гідропліти. Її промивка зазвичай потрібно при пробігу близько 150 тис. Км.

На чотириступінчастих АКПП використовується задня кришка з м’якого алюмінієвого сплаву. Вона часто розбивається і стирається до 150-190 тис. Км. На шестиступінчастих АКПП матеріал задньої кришки замінений на міцну сталь, тому її ресурс часто можна порівняти з терміном служби коробки.

Електроніка коробок автомат Hyundai Solaris дуже надійна. Вона не рідко переживає саму АКПП. Якщо ж дроти і блок управління піддаються перегріву, то передчасний вихід з ладу електроніки може статися на 70-100 тис. Км.

 • Перепади температур. При зміні температури змінюється в’язкість масла, якщо зміни постійні і різкі, вони сприяють втраті властивостей речовини.
 • Режим водіння «старт / стоп» (постійні зупинки, як в пробках).
 • Характер водіння. часті перемикання передачі, різкі гальмування і старти створюють на масло додаткове навантаження, тому воно швидше забруднюється, втрачає свої властивості.

Застосування АКПП на автомобілях Hyundai Solaris

На Hyundai Solaris встановлюються чотириступінчасті АКПП A4CF2 і A4CF1 або шестиступінчаста автоматична коробка передач A6GF1. Трансмісія на чотири ступені застосовувалася на транспортних засобах до 2014 року. З 2009 року паралельно їй машини почали комплектуватися шестіступкамі.Свою історію A4CF1 бере в 2006 році.

Автоматична коробка A4CF1 показала наявність великої кількості «дитячих хвороб». З цієї причини виробникові довелося виконати істотну модернізацію. Нова модель АКПП отримала назву A4CF2. Її більшість вузлів і деталей були посилені. Це дозволило передавати велику потужність мотора, зберігаючи при цьому хороший ресурс.

Для підтримки конкурентоспроможності Hyundai Solaris потрібна була заміна існуючої чотириступінчастою АКПП на шестиступеневий автомат або варіатор. Співробітниками була проведена повна оцінка ринку і огляд встановлюваних автоматичних трансмісій. В результаті на Hyundai Solaris з’явилася шестиступінчаста A6GF1.

Ознайомитися з розшифровкою моделей встановлюються АКПП можна в таблиці нижче.

Символ в наіменованііРасшіфровка
А Коробка ставитися до автоматичних і має електронне управління
4-6 кількість ступенів
C і G Клас по потужності моменту
F Інформація про те, що АКПП призначене для установки на передньопривідні машини
01.02.2019 Модифікація автоматичної коробки передач

Серед застосовуваних на Hyundai Solaris АКПП крім вказівки вищепредставленими індексів можна зустріти дописані до моделі букви L або М. Цим символом вказують на можливість передавати крутний момент в 400 Нм або 200 Нм відповідно.

При розробці автоматичної коробки передач A6GF1 був застосований цілий ряд особливостей, основними з яких є:

 • корпус перепускного клапана вміє змінювати лінійне тиск, що позитивно позначається на економії палива;
 • амортизаційна муфта монтується безпосередньо на гідротрансформатор;
 • ресурс вузла збільшено, а рівень шуму знижений завдяки використанню торцевої шліфування зубів веденої шестерні відбору потужності;
 • покращений контроль тиску мастила, що дозволяє більш плавно виконувати переходи між передачами;
 • збільшений діапазон управління амортизуючої муфтою;
 • висновок даних на тахометр безпосередньо з електронного блоку управління АКПП.

Технічні дані

Механічна трансмісія дешевше, її гідність. легкість в обслуговуванні і довговічність. Що стосується варіатора, то його сильна сторона. економія палива, а ось надійність воротарів поки не на висоті. Про роботі, як правило, ніхто добре не говорить. Робот. компромісний варіант між автоматом і механікою, як і будь-який компроміс в ньому більше мінусів, ніж плюсів.

Коробка передач в розібраному вигляді. Hyundai Solaris випускається з наступними типами трансмісії: МКПП, АКПП.

Трансмісія Hyundai Solaris 2017, седан, 2 покоління.

Состояние масла в коробке-автомат | Как определить? | Когда менять?

комплектації. Тип трансмісії.
1.4 MT Comfort. МКПП.
1.4 MT Active Plus. МКПП.
1.4 MT Active. МКПП.
1.6 MT Elegance. МКПП.
1.6 MT Comfort. МКПП.
1.6 MT Active Plus. МКПП.
1.4 AT Active Plus. АКПП.
1.4 AT Comfort. АКПП.
1.6 AT Comfort. АКПП.
1.6 AT Active Plus. АКПП.
1.6 AT Elegance. АКПП. Трансмісія Hyundai Solaris рестайлінг 2014 року, седан, 1 покоління.
1.4 MT Active. МКПП.
1.4 MT Comfort. МКПП.
1.4 MT Elegance. МКПП.
1.4 MT Super Series. МКПП.
1.4 MT Super Series 2. МКПП.
1.6 MT Active. МКПП.
1.6 MT Comfort. МКПП.
1.6 MT Elegance. МКПП.
1.6 MT Special Edition. МКПП.
1.6 MT Super Series. МКПП.
1.6 MT Super Series 2. МКПП.
1.6 MT Super Series 3. МКПП.
1.6 MT Super Series 4. МКПП.
1.4 AT Active. АКПП.
1.4 AT Comfort. АКПП.
1.4 AT Elegance. АКПП.
1.4 AT Super Series. АКПП.
1.4 AT Super Series 2. АКПП.
1.6 AT Active. АКПП.
1.6 AT Elegance. АКПП.
1.6 AT Comfort. АКПП.
1.6 AT Special Edition. АКПП.
1.6 AT Super Series. АКПП.
1.6 AT Super Series 2. АКПП.
1.6 AT Super Series 3. АКПП.
1.6 AT Super Series 4. АКПП. Трансмісія Hyundai Solaris рестайлінг 2014 року, хетчбек, 1 покоління.
1.4 MT Active. МКПП.
1.4 MT Comfort. МКПП.
1.4 MT Elegance. МКПП.
1.6 MT Active. МКПП.
1.6 MT Comfort. МКПП.
1.6 MT Elegance. МКПП.
1.4 AT Active. АКПП.
1.4 AT Comfort. АКПП.
1.4 AT Elegance. АКПП.
1.6 AT Active. АКПП.
1.6 AT Elegance. АКПП.
1.6 AT Comfort. АКПП. Трансмісія Hyundai Solaris 2010 хетчбек, 1 покоління.
1.4 MT Style. МКПП.
1.4 MT Active. МКПП.
1.4 MT Classic. МКПП.
1.6 MT Dynamic. МКПП.
1.6 MT Style. МКПП.
1.6 MT Active. МКПП.
1.6 MT Classic. МКПП.
1.4 AT Style. АКПП.
1.4 AT Active. АКПП.
1.4 AT Classic. АКПП.
1.6 AT Dynamic. АКПП.
1.6 AT Style. АКПП.
1.6 AT Active. АКПП.
1.6 AT Classic. АКПП. Трансмісія Hyundai Solaris 2010 седан, 1 покоління.
1.4 MT Comfort. МКПП.
1.4 MT Optima. МКПП.
1.4 MT Classic. МКПП.
1.6 MT Family. МКПП.
1.6 MT Comfort. МКПП.
1.6 MT Optima. МКПП.
1.6 MT Classic. МКПП.
1.4 AT Comfort. АКПП.
1.4 AT Optima. АКПП.
1.4 AT Classic. АКПП.
1.6 AT Family. АКПП.
1.6 AT Comfort. АКПП.
1.6 AT Optima. АКПП.
1.6 AT Classic. АКПП.

Основні технічні характеристики залежать від того, який мотор і КПП йдуть в комплектації транспортного засобу. Ознайомитися з параметрами Hyundai Solaris можна в таблицях нижче.

Замена масла в АКПП. Когда и как менять масло в коробке-автомат?

ДвігательТіп топліваРазгон до 100 км / год, сРасход в місті, лРасход на трасі, л
1.4 л, 107 к.с. бензин 13.4 8.2 5.2
1.6 л, 123 к.с. бензин 11.4 9.2 5.1

Відгуки власників говорять про те, що споживання пального трохи відрізняється від заявленого. Причиною цього є те, що витрата палива багато в чому залежить від того, як користуватися машиною і в яких умовах. Агресивна манера водіння і складні погодні умови здатні привести до підвищення споживання бензину на 1-2 літра щодо норм, заявлених виробником.

Hyundai Solaris випускається з наступними типами трансмісії: МКПП, АКПП.

Трансмісія Hyundai Solaris 2017, седан, 2 покоління

комплектації Тип трансмісії
1.4 MT Comfort МКПП
1.4 MT Active Plus МКПП
1.4 MT Active МКПП
1.6 MT Elegance МКПП
1.6 MT Comfort МКПП
1.6 MT Active Plus МКПП
1.4 AT Active Plus АКПП
1.4 AT Comfort АКПП
1.6 AT Comfort АКПП
1.6 AT Active Plus АКПП
1.6 AT Elegance АКПП

Трансмісія Hyundai Solaris рестайлінг 2014 року, седан, 1 покоління

1.4 MT Active МКПП
1.4 MT Comfort МКПП
1.4 MT Elegance МКПП
1.4 MT Super Series МКПП
1.4 MT Super Series 2 МКПП
1.6 MT Active МКПП
1.6 MT Comfort МКПП
1.6 MT Elegance МКПП
1.6 MT Special Edition МКПП
1.6 MT Super Series МКПП
1.6 MT Super Series 2 МКПП
1.6 MT Super Series 3 МКПП
1.6 MT Super Series 4 МКПП
1.4 AT Active АКПП
1.4 AT Comfort АКПП
1.4 AT Elegance АКПП
1.4 AT Super Series АКПП
1.4 AT Super Series 2 АКПП
1.6 AT Active АКПП
1.6 AT Elegance АКПП
1.6 AT Comfort АКПП
1.6 AT Special Edition АКПП
1.6 AT Super Series АКПП
1.6 AT Super Series 2 АКПП
1.6 AT Super Series 3 АКПП
1.6 AT Super Series 4 АКПП

Трансмісія Hyundai Solaris рестайлінг 2014 року, хетчбек, 1 покоління

1.4 MT Active МКПП
1.4 MT Comfort МКПП
1.4 MT Elegance МКПП
1.6 MT Active МКПП
1.6 MT Comfort МКПП
1.6 MT Elegance МКПП
1.4 AT Active АКПП
1.4 AT Comfort АКПП
1.4 AT Elegance АКПП
1.6 AT Active АКПП
1.6 AT Elegance АКПП
1.6 AT Comfort АКПП

Трансмісія Hyundai Solaris 2010 хетчбек, 1 покоління

1.4 MT Style МКПП
1.4 MT Active МКПП
1.4 MT Classic МКПП
1.6 MT Dynamic МКПП
1.6 MT Style МКПП
1.6 MT Active МКПП
1.6 MT Classic МКПП
1.4 AT Style АКПП
1.4 AT Active АКПП
1.4 AT Classic АКПП
1.6 AT Dynamic АКПП
1.6 AT Style АКПП
1.6 AT Active АКПП
1.6 AT Classic АКПП

Трансмісія Hyundai Solaris 2010 седан, 1 покоління

1.4 MT Comfort МКПП
1.4 MT Optima МКПП
1.4 MT Classic МКПП
1.6 MT Family МКПП
1.6 MT Comfort МКПП
1.6 MT Optima МКПП
1.6 MT Classic МКПП
1.4 AT Comfort АКПП
1.4 AT Optima АКПП
1.4 AT Classic АКПП
1.6 AT Family АКПП
1.6 AT Comfort АКПП
1.6 AT Optima АКПП
1.6 AT Classic АКПП

коробки передач

На автомобілі Hyundai Solaris встановлюється переважно п’ятиступінчаста механічна коробка передач M5CF1. Вона виконана по двохвальною схемою. Шестерні КПП і головна передача з диференціалом мають загальний картер.

Привід управління МКПП має пару тросів. Він дозволяє чітко включати передачу при переміщенні важеля. Троси вибору і перемикання швидкості мають конструктивними відмінностями, тому є незамінними.

На рестайлінгової версії Hyundai Solaris з’явилися шестиступінчасті МКПП ZG87 і ZG88. Їх кріплення і під’єднання до силовому агрегату аналогічно з пятіступечатой ​​M5CF1. Тому багато автовласників вирішуються на свап. В результаті рух по трасі стає більш економічним і щадним для силової установки.

Для підтримки конкурентоспроможності Hyundai Solaris виробник розпочав розробку нової шестиступінчастою МКПП M6CF1. Вона володіє високим ресурсом і забезпечує максимально економне рух по заміських трасах.

Трансмісій, як і двигунів два: 6-ти ступінчаста механіка і 6-ти ступінчастий автомат. До речі точно така ж лінійка КПП пропонується і на новому Hyundai Крета 2018 року, який багато хто вважає альтернативою Соляріс, тому що за вартістю деякі з версій абсолютна порівнянні.

Раз вже ми заговорили про ціну, то давайте більш докладно дізнаємося скільки на сьогоднішній день коштує седан Hyundai Solaris 2018 року в Росії.

Solaris з автоматом

З усіх запропонованих версій ми б вибрали однозначно автоматичну коробку передач і 1.6 літровий бензиновий мотор і комплектацію комфорт, на нашу думку це найкраща пропозиція по співвідношенню ціни і якості. Як і раніше конкурентами для Соляріса в даному сегменті виступає Kia RIO, Volkswagen Polo sedan і Skoda Rapid / З натяжкою можна віднести і вітчизняний седан Ладу Vesta.

Що вибрати при покупці машини: автомат, механіку або варіатор? А бувають ще й роботи! Автоматична коробка передач коштує дорожче, але за ці гроші автомобіліст отримує комфорт і не нервує в пробках.

Високі динамічні характеристики досягнуті завдяки системі трансмісії. Спочатку на Соляріс зустрічалася 4-стуменчатая автоматична коробка, з 2014 року потенційному автовласникові став доступний 6-ступінчастий варіант, який комплектується з 1.6-літровим двигуном з потужністю 123 кінських сил.

Автоматична коробка передач Hyundai Solaris передбачає наявність наступних режимів:

 • «P». парковка;
 • «R». задній хід;
 • «N». нейтраль;
 • «D». рух вперед.

Складовим елементом «автомата» є гідротрансформатор (бублик), що відрізняється ергономічними розмірами. Він виконує функції сцепленія.Прі будь-яких проявах поломок з даними механізмом, Solaris слід відправити на діагностику в сервісний центр.

Схематичне зображення МКППМКПП Hyundai Solaris включає зносостійкі елементи (муфти синхронізаторів, шестерні, вали, підшипники). Їх робочий стан залежить від того, яке використовується за якістю масло. «Механіка» виконана по двохвальною схемою. Завдяки наявності синхронізуючих пристроїв, зміна швидкісних режимів здійснюється без затримок. Водієві не можна разом здійснювати перемикання передач через кілька ступенів під час пересування.

Механічні і автоматичні коробки мають різні конструкторські особливості. При цьому обидва варіанти відрізняються надійністю, добре переносять під час пересування навантаження. Однак при цьому варто дотримуватися правил по експлуатації.

Так, на машині з «автоматом» не рекомендується здійснювати буксирування. Машини, оснащені автоматичною коробкою перемикання передач, мають високий ККД. До 100 км / год іномарка досить швидко розганяється.

У плані надійності, перевага стоїть на боці МКПП. При своєчасному ТО вона може пропрацювати понад 200000 км пробігу. Сприяє скороченню цього терміну регулярна їзда по пересіченій місцевості, використання неоригінальних автозапчастин. Звертати увагу потрібно і на якість трансмісійної рідини.

75W-85 (90) Hyundai MTF для МКППЗамену масла на АКПП потрібно здійснювати кожні 60000 км. В автоматичну коробку моделі A6GF1 для Соляріса необхідно близько 6.5-7 літрів. Як трансмісійної рідини можна використовувати ATF SP-IV.

Яке масло слід використовувати на Hyundai Solaris з «механікою»? Для даного типу КПП рекомендується застосовувати трансмісійне паливо зі ступенем в’язкості 75W-85 (90) Hyundai MTF. Скільки літрів потрібно для здійснення заміни?

На дану процедуру йде близько 2 літрів. Інтервал заміни. 60000 км пробігу.

Який автомат встановлено на Hyundai Solaris

При значному зносі або критичних деформаціях відновлювати коробку стає невигідно, тому є сенс придивитися до нових і контрактним КПП. Підтримана автоматична трансмісія коштує від 20 до 50 тис. Рублів. Контрактна механіка обходиться до 35 тис. Рублів. Ціни на нову АКПП стартують з 130 тис. Рублів, а МКПП можна взяти до 100 тис. Рублів.

 • Active з 1.4 літровим мотором;
 • Active plus з 1.4 літровим мотором;
 • Active plus з 1.6 літровим мотором;
 • Comfort з 1.4 літровим мотором;
 • Comfort з 1.6 літровим мотором;
 • Elegance з 1.6 літровим мотором;

До 2014 року на Соляріс могла бути встановлена ​​тільки 4-ступінчастий автомат A4CF1 незалежно від об’єму двигуна. Ще з 2009 року компанія спільно з Mitsubishi почала розробку і випробування нової шестиступінчастою АКПП A6GF1, яка прийшла на зміну застарілому п’ятиступінчастою автомату. Спочатку нову коробку встановлювали на лімітовану серію Hyundai Аванте в комплектаціях HD / MD, а пізніше коробка дісталася Сонате, Опіруса, Kia Optima і ще декільком автомобілям, в тому числі і Hyundai Соляріс.

4-х ступінчаста коробка автомат A4CF1. 6-ти ступінчаста коробка автомат A6GF1. За офіційними даними, Solaris з новою 6-ступінчастою автоматичною коробкою став економічніше, динамічніше і плавніше, хоча цифри не завжди це підтверджують. З двигуном Gamma 1,6 і з механічною КПП автомобіль споживає 6,1 л / 100 км в змішаному циклі.

Відмінність панелі приладів з АКПП полягає в окремому віконці з режимом роботи коробки передач.

В цей час перевіряється рівень і якість масла в картері коробки, а його заміна повинна проводитися на пробігу 80-100 тисяч км в залежності від режиму експлуатації. Масло ATF для всіх АКПП Соляріса застосовується стандарту SP4 в обсязі від 7,3 до 7,8 л. в залежності від модифікації коробки. При заміні масла необхідно проводити заміну фільтра. Номер фільтра. 367010ВС.

Фільтр масла АКПП Solaris. каталожний номер 367010ВС. Під час заміни масла проводять заміну фільтру. Заміну масла в АКПП проводять на пробігу 80-100 тисяч км. Шестиступінчаста АКПП дуже чутлива до якості і тиску масла. На пробігу більше 140-150 тисяч, як правило, потрібна заміна ремкомплекта прокладок і сальників.

Якщо не замінити їх вчасно, можуть вийти з ладу соленоїди, на які значно зростає навантаження. Якщо тиск масла нижче норми (витік масла, низький рівень), велика ймовірність виходу з ладу фрикционов. У таких випадках необхідно використовувати повний ремонтний комплект з індексом 367007.

Вчасно проводячи обслуговування АКПП на Соляріс, можна домогтися високого ресурсу агрегату і справної коректної роботи. Слідкуйте за рівнем масла в коробці і вдалих всім доріг!

Hyundai Solaris. це автомобіль B-класу, при виготовленні якого були застосовані інноваційні технології. Для побудови корпусу даної іномарки виробником застосовувалися міцні деталі. Машина комплектується економічними в плані витрати палива двигунами.

Яка трансмісія стоїть на Hyundai? Зустрічається Solaris з МКПП, «автоматом».

повна заміна

Якщо ви вирішили міняти масло повністю, то ви повинні бути готові до того, що таку процедуру можна виконати самостійно, а можна і за допомогою спеціального обладнання. Для другого варіанту вам доведеться відвідати спеціальний сервіс з обслуговування вашого автомобіля. Однак цю процедуру можна виконати і самостійно.

 • Перевірте рівень мастила, ви вже знаєте, як це зробити.
 • Витягніть правий щуп під капотом вашого авто. Потім залезьте під автомобіль і відкрутіть пробку зливного отвору (вказано на фото вище), попередньо підставивши ємність. Ця умова дозволяє зменшити тиск в картері АКПП, що прискорює злив рідини.

Під капотом у Соляріса

 • Злийте всю стару рідину і закрийте пробкою зливний отвір. Потім вставте воронку в отвір щупа.
 • Наступним кроком необхідно залити нове масло в коробку. Кількість змащуючого має бути половину того, що було злито.
 • Далі, витягнути воронку, вставити щуп і завести двигун на пару хвилин. Поки працює двигун, вам необхідно перемикати ручку коробки передач по всіх позиціях, затримуючись на кожній по 10 секунд. Це робиться для того, щоб «промити» систему коробки передач від залишків старого масла і вивести з неї металеву стружку від шестерень і інших механізмів.
 • Потім повторити всі дії (зливаємо «правомочна масло», заливаємо нове), але в цей раз потрібно залити до позначки F. Пам’ятайте, вливайте, скільки потрібно, не перевищуючи максимальної позначки.
 • Увімкніть двигун. Переведіть ручку коробки передач по всіх позиціях. Це дозволить новому маслу поширитися по всьому змащувати механізмам. Після чого перевірте рівень робочої рідини через щуп. Якщо знадобиться, долийте масло.
 • Така заміна робочої речовини в АКПП вимагає кілька більшої кількості продукту, проте забезпечує більш якісну заміну.

  часткова заміна

  Такий варіант є більш економічним, а також самостійно здійсненним, що є його основним плюсом. Якщо ви шанувальник такої процедури, то здійснювати її необхідно через кожні 20-30 тис. Км. Таким чином, через зливний отвір можна видалити 35% всієї старої маси. Також можна зробити заміну фільтра, завдяки зняттю піддону. Мінус такої процедури полягає в тому, що старе масло змішується з новим, що не завжди позитивно впливає на роботу автомобіля.

  • Перевірити рівень мастила.
  • Витягнути щуп (розташування щупа вказано на фото), вставити лійку і долити нову трансмісійну рідина.
  • Витягти воронку, вставити щуп до упору.
  • Завести двигун, як і при перевірці рівня, на 5 хвилин. Протягом цього часу, перемикайте ручку коробки передач по всіх позиціях, зупиняючись на кожній по кілька секунд.
  • Потім витягнути щуп і перевірити рівень маси знову. Якщо рівень не буде відповідати нормативному, то долийте нафтопродукт.

  Зливається масло через спеціальний отвір

  Як правильно міняти масло в АКПП Hyundai Solaris?

  Заміна масла в АКПП Hyundai Solaris одна з найважливіших частин технічного обслуговування автомобіля. Саме від якості трансмісійної мастила залежить стабільна і надійна робота автоматичної коробки передач. Змазують речовина хорошої якості не тільки подовжує роботу механізму, але і забезпечує плавну і комфортну роботу КПП. Крім того, що необхідно заливати рідину хорошої якості, також потрібно дотримуватися періодичність, регулярно вимірювати рівень.

  Заміна масла в АКПП Hyundai Solaris

  Трансмісійна рідина робить перемикання швидкостей в автоматичній коробці передач плавної і комфортною. Тому проводитися заміна масла в АКПП Hyundai Solaris повинна вчасно, а точніше, через кожні 50000-60000 км пробігу. Якщо ж ви проживаєте в місті і користуєтеся автомобілем достатньо багато, то міняти масло потрібно регулярно.

  Потрібно лити в коробку передач бажано оригінальне масло, головне. свіже. Свіжість обраної рідини стане запорукою успіху даної процедури. Використовувати можна, наприклад, DIAMOND ATF SP-III або SK ATF SP-III. Ще можна подивитися на щуп, часто на ньому вказана марка рідини.

  Масло фірми DIAMOND SW-30

  Рівень масла в коробці передач Hyundai Solaris повинен бути між позначками “min» і «мах». Тому не шкодуйте і лийте скільки буде потрібно. Перевіряйте рівень, як годиться, раз в тиждень. Масляні каплі на коробці. ознака, що залили мастила занадто багато. І щоб вона не спінюється, зайве треба відразу ж злити. Намагайтеся бути уважним і часто не допускати подібну помилку.

  Недолік також надає згубний вплив на автоматичну коробку передач. У неї може потрапити повітря, від якого буде дуже складно позбутися. Недостатня кількість змащуючого прискорить зношування фрикційних АКПП. Також, якщо ви побачите, що масло потемніло або з’явився неприємний запах гару, потрібно якомога швидше змінювати його. Своєчасна заміна врятує від багатьох неприємностей вашу машину, тому міняти трансмісійну рідина, не тільки тоді, коли пробіг досягне позначки в необхідну кількість км.

  Пробіг, при якому настає необхідність заміни робочої речовини в коробці автомат скорочується, якщо автомобіль експлуатується в тяжких умовах. Наприклад, рух по нерівних, запилених дорогах, буксирування причепа, їзда при швидкості близько 170 км / год і вище, експлуатація авто в гірських районах і пересіченій місцевості і т. Д.

  Яке масло заливати в АКПП Hyundai Solaris

  Найголовніший чинник, який потрібно враховувати при підході до процедури заміни трансмісійного масла. дата виготовлення. Масло має бути свіжим. Що стосується вибору фірми виробника, то в цьому випадку можна подивитися на щуп, на якому часто вказана рекомендована марка рідини. Як альтернатива в Hyundai Solaris можна залити DIAMOND ATF SP. III. Ця фірма давно себе зарекомендувала на автомобільному ринку, як надійний і якісний виробник.

  Заливати речовина в АКПП Hyundai Solaris буде потрібно обережно і відповідально. Не варто шкодувати масло і не доливати його в призначеному кількості. Рівень повинен знаходитися між позначками min і max. Але і переливати також не варто, це можна зрозуміти по краплях рідини на поверхні коробки. В такому випадку необхідно злити надлишок. Слід раз в тиждень вимірювати рівень і стежити за станом залитої рідини. Рекомендується повністю міняти трансмісійне масло в АКПП Hyundai Solaris через кожні 50 000 км пробігу, проте якщо ви користуєтеся автомобілем досить часто, в міських умовах, то в такому випадку дану процедуру бажано проводити частіше.

  етапи заміни

  Якщо ви вирішили повністю замінити трансмісійне масло в своєму Hyundai Solaris, то в цьому випадку не обов’язково звертатися в спеціалізований сервіс, можна виконати всю роботу своїми руками. Все що для цього буде потрібно це:

  • Виміряти рівень змащуючого речовини в АКПП;
  • Витягнути правий щуп під капотом авто. Після чого встановити ємність під зливний отвір і відкрутити пробку;
  • Як тільки вся рідина буде злита, необхідно закрити зливний отвір і встановити воронку в отвір щупа.

  Далі можна переходити до «промиванні» коробки, це потрібно для того, щоб звільнити механізм від залишків старого змащуючого речовини, від механічних домішок та інших небажаних елементів. Для цього достатньо залити в коробку нове масло, половину від того, що було злито.

  Після чого завести двигун і перемикати кожну передачу, роблячи паузи по кілька секунд. На завершення знадобитися злити «промивальне» і залити знову нову рідину, але вже до позначки F. При такій заміні піде більше змащуючого, але такий підхід гарантуватиме якісну і тривалу роботу найважливішого механізму вашого автомобіля.

  Міняти масло необхідно не тільки в залежності від пробігу, а й враховувати стан самої рідини. Свіже, гарне змазують речовина забезпечить стабільну роботу трансмісії, при цьому власник Hyundai Solaris, який буде стежити за якістю і станом рідини, вчасно проводити заміну, не буде відчувати проблем під час експлуатації автомобіля.

  Подивіться цікаве відео по цій темі

  Матеріали для комплексної заміни масла в АКПП Hyundai Solaris

  В цьому розділі висвітлені деталі, які будуть потрібні для самостійної заміни масла в АКПП:

  • фільтр АКПП Hyundai Solaris під каталожними номером 4632123001. Можна використовувати аналоги SAT ST4632123001, Hans Pries 820416755;
  • ущільнювач для піддону SCT SG1090;
  • оригінал мастила ATF SP3;
  • ганчірка без ворсу;
  • ємність для зливу рідини з АКПП Hyundai Solaris;
  • п’ятилітрова каністра;
  • воронка;
  • ключі накидні і гайкові;
  • головки;
  • герметик;
  • ущільнювачі для пробок (1513 23001) зливу і затоки мастила.

  Після того, як всі інструменти і комплектуючі придбані можна перейти до процедури заміни рідини в АКПП Hyundai Solaris. Процес зміни мастила на даній АКПП не становить труднощів навіть для новачків автолюбителів.

  аналоги

  З аналогів в коробку перемикання передач експерти рекомендують заливати наступні типи мастила:

  • ZIC ATF SP3 під каталожними номером 162627;
  • DIA QUEEN ATF SP3 від виробника Mitsubishi. Номер у цього синтетичного масла 4024610.

  Обсяги аналогового масла, які заливаються в АКПП, не відрізняються від кількості літрів оригінального.

  Перед тим як поміняти масло Hyundai Solaris, необхідно буде підготувати всі комплектуючі для зміни мастила. Що знадобиться для заміни масла новачкові автолюбителю буде освітлено в наступних блоках.

  перевіряємо рівень

  Наявність щупа в АКПП Solaris дозволяє перевірити кількість мастила, не вдаючись до установки транспортного засобу на яму або естакаду. Щоб визначити рівень і якість масла в АКПП ТС Solaris автовласникові треба зробити наступні кроки:

  • Прогріти коробку автомат. Завести двигун і натиснути на педаль гальма. Почекати поки авто попрацює протягом хвилини. Потім кулісу селектора зняти з положення «Парковка» і прогнати за всіма положеннями. Повернути назад.
  • Встановити Hyundai Solaris на рівне місце.
  • заглушити мотор.
  • Відкрити капот, попередньо захопивши ганчірочку без ворсу.
  • Викрутити рівень і протерти його жало ганчіркою.
  • Знову ставити в заливний отвір.
  • Витягнути і подивитися на жало. Якщо рідина відповідає позначці «HOT», то з рівнем все нормально. Якщо нижче, то долити трохи олії.
  • Звернути увагу на колір і наявність домішок в краплі. Якщо мастило темна і має металевого кольору вкраплення, то рекомендується заміна.

  У разі великої кількості металевих вкраплень бажано авто поставити на діагностику в сервіс-центр. Можливо стираються зуби на фрикційних дисках АКПП Hyundai Solaris. Буде потрібно заміна.

  Інтервал заміни трансмісійного масла

  Новачки автолюбителі цікавляться у експертів, коли, на їхню думку, краще міняти масло в АКПП Hyundai Solaris. Досвідчені механіки радять робити процедуру заміни мастила в КПП Solaris після 60 000 км, проезженной на автомобілі, купленим в салоні.

  Увага! Якщо автовласник купив бувший авто Solaris, то рекомендується не чекати, коли набереться це кількість пробігу і міняти відразу разом з усіма комплектуючими: фільтром, прокладками для піддону і ущільнювачами для пробок зливу і затоки. Так робити потрібно тому, що невідомо міняв чи власник масло на АКПП Hyundai взагалі і чи робив він цю процедуру правильно і за регламентом.

  Часткова зміна змащуючого кошти проводиться один раз на 30 000 кілометрів. А після пробігу в 10 тисяч експерти рекомендують перевірити рівень мастила. Масляне голодування призведе до дорогого ремонту, особливо у транспортних засобів, які експлуатуються роками.

  Термінова зміна масла на АКПП Hyundai Solaris проводиться в декількох випадках:

  • вібрація коробки під час простою на світлофорах;
  • коли ТС Solaris рухається відчуваються поштовхи і ривки, яких раніше не було;
  • підтікає рідина в картері;
  • капітальний або заміна деяких комплектуючих на автоматі.

  Досвідчені механіки радять використовувати оригінальне масло для заміни. Китайські підробки можуть привести невідновлюваних пошкоджень в АКПП Solaris.

  Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Hyundai Solaris

  Якщо автовласник не знає яке масло заливати в АКПП Solaris, то він повинен звернути до інструкції по експлуатації автоматичної коробки. Зазвичай в ній виробник вказувати оригінальні змащувальні засоби, які підійдуть для роботи коробки і їх аналоги, якщо не виявиться потрібного масла.

  Самостійна заміна масла в АКПП Hyundai Solaris

  У автоматичної коробки передач заміна мастила проводиться кількома способами:

  Увага! Якщо часткову заміну масла, автовласник Solaris зможе зробити самостійно, то для повної йому знадобиться напарник або агрегат високого тиску.

  Повна і часткова заміна масла в АКПП Hyundai Solaris своїми руками

  Заміна масла в АКПП Hyundai Solaris. це обов’язкова процедура для всіх транспортних засобів незважаючи на їх вік. Експерти рекомендують проводити її завжди раніше того терміну, який вказав виробник. Так як невчасно замінена змазує рідина може стати причиною перегріву автомата Solaris, поломки труться вузлів. Капітального ремонту в цьому випадку не уникнути.

  Оригінальна масло

  Якщо для механічних коробок Solaris автовласник може використовувати будь-який тип масла, так як вони більш живучі і не вибагливі до типу змащуючого кошти, то для автомата краще не змінювати вид мастила.

  Для заміни масла в АКПП виробник рекомендує використовувати змащувальні рідини, які відповідають стандарту SP3. До оригінальних мастил в АКПП Solaris відносяться:

  • ATF SP3. За каталожним номеру це масло пробивається, як 0450000400.

  Автовласники повинні знати скільки літрів масла заливати в АКПП Solaris при певному виді процедури зміни. Який знадобиться обсяг розповість наступна таблиця.

  Найменування мастила Повна заміна (обсяг в літрах) Часткова заміна (обсяг в літрах)
  ATF SP3 4 8

  Виробник і експерти настійно радять використовувати тільки оригінал, з кількох причин:

  • змазує засіб розроблено саме для цієї АКПП Solaris з урахуванням всіх її особливостей і недоробок, якщо такі існують (перші версії автоматів у всіх виробників грішать недоробками);
  • хімічні властивості, якими засіб для змащення наділили на заводі, захищають труться і металеві деталі від швидкого зносу;
  • за всіма властивостями мастило підходить під стандарти виробника, на відміну від тих, які були випущені кустарним чином.

  Якщо оригінального масла для автомата Solaris немає нічого в місті автовласника, то, при процедурі заміни, він може вдатися до затоки аналогів.