Заміна масла в АКПП Renault Kaptur

Заміна масла в АКПП dp0 renault

Йтиметься про те Як замінити масло в АКПП і про те, як його Міняти не потрібно.

Почну з останнього, щоб застерегти Вас від можливої ​​помилки. Я про цю мульку знав, але, багато, судячи по постах, не знали))) Отже, Суть в тому, що деякі відкручують замість заливний пробки. Сусідню, Під Зірочку. Її чіпати не потрібно! Нам потрібна пробка під квадрат. яка знаходиться вище (під бачком з тормозухой). Буває, що вона закидали всякої Який, тому її не особливо помітно, переплутати не складно. Будьте уважнішими)

Якщо Ви все ж викрутили не ту пробку, то, в руках у Вас виявиться щось схоже на клапан) Пробка зі штоком сантиметри 3. І Ви подумаєте, нафіга пробці потрібен такий довгий хвіст? А Потрібен він для того, щоб замкнути з’єднання тяги, яка йде від коробки до Ручці КПП В салоне.Веліка ймовірність того, що після вилучення цього штока, тяга в коробці зміститься, і тому Ви його вставити не зможете. Увага ! Якщо це все ж сталося, Ви викрутили не ту пробку, відбувся зсув Штока У коробці, Пробка назад не вставляється, Головне Чи не дригати Селектор КПП! Інакше. Пиши пропало. Тяга остаточно зміститься і доведеться розкривати коробку, щоб зловити момент. Якщо не Дригало КПП, Моя порада. Витягувати Акумулятор, Розбирати Полку під акумулятор, Маючи нормальний огляд Отвори можна зловити змістилася тягу і вставити все на місце.

Тепер спосіб простіше))) Для тих, хто знайшов пробку під квадрат

Масло в коробці має бути прогріте до робочої температури, Заздалегідь я обзавівся шлангом і шприцом для заливки Масла, А так же розміченій каністри (щоб залити рівно стільки ж, скільки злив)

Робив на заглушених. підняв Машину, Знайшов Пробку Під Шестигранник. Сама пробка Хитра, точніше їх дві, Одна в іншої.

Викручуємо шестигранник, зливається грам 200 масла, Беремо Шестигранник поменше, Вставляємо Всередину і викручуємо другу пробку з довгим кінцем (Пробка Пластик, не перестарайтеся)

Разом Зливається 2400 грам. Ставлю Позначку на каністру

Закручую пробки назад. Опускаю Машіну.Откручіваю ШЕСТИГРАННИК заливний пробки, Виливаю 2400 старого ЧОРНОГО масла в треш

, Заливаю В АКПП через Трубку, закручувати Пробку.

Їду покататися. Заміна У нас часткова, тому процедуру повторюємо 2 рази.

Повертаюся, Піднімаю Машину, Роблю те ж саме ще раз. Готово.

Знадобилося 5 літрів Масла. Я брав шість, тому докуплю ще літрушку і повторю процедуру ще раз, через тиждень.

Як ви могли помітити, Старе Масло, Було Афро-Американським. По роботі коробки МЕГА змін не помітив, хоча з нею і не було ніяких проблем. Працює Добре, як і раніше, Можливо трохи краще.

Ось і все) Якщо є Питання або хочете записатися до мене на сервіс. ЛЗ.

Вітаємо автолюбителів в автоблог AAuhadullin.ru! У цій статті розглянемо поетапно, як відбувається перша заміна масла в автоматі AL4 DP0. Перед виконанням заміни масла в автоматі прогреваем двигун і АКПП для легкого зливу рідини. Прогрітий автомобіль встановлюємо на оглядову яму. Щоб дістатися до коробки автомат AL4 DP0 знімаємо захист двигуна відвернувши ключем тріскачкою і головкою на Х10 болти в кількості 6 штук.пока масло ще розігріте.

На вихлопну трубу наділи шланг, який вивели за межі гаража, щоб не отруїтися вихлопними газами автомобіля. Це необхідно для того, щоб далі в процесі заміни масла в автоматі (АКПП) доведеться заводити двигун і знову прогрівати охолоджуючу рідину. Кріплення захисту Logan зручно віддавати за допомогою тріскачки, що набагато прискорює процес відкручування болтів.

Після зняття захисту двигуна відкривається вільний доступ до зливної пробці піддону автоматичної коробки. Нагадуємо, що автомат (АКПП) AL4 DP0 конструктивно має для заміни дві зливні пробки: зовнішню і внутрішню (пластикову).

У нашому випадку стара шайба ще цілком придатна для подальшої експлуатації, так як гума ще не продавлена ​​і не повинна пропускати масло. Однак, якщо є нова шайба, то краще поставити її, для надійності. Після відкручування другий внутрішньої «трубки» для рівня злилося два літри відпрацювання. Тепер до цієї кількості масла додаємо то, яке ми злили після відкручування першої (зовнішньої) пробки.

У підсумку загальна кількість злитої відпрацювання становить 2л 750г. Далі. Тепер потрібно залити в коробку таку ж кількість свіжої мастила і плюс ще 500 г для визначення точного рівня рідини в АКПП. Отже, додамо ці два обсягу 2 750500 = 3л 250г, стільки рідкого мастила для часткової заміни заллється. Перед заправкою нового масла в автомат не забуваємо звернути внутрішню пробку не докладаючи великих зусиль просто відчувши ключем упор в резьбе.вспомнім, що вона пластикова. Потім загортаємо зовнішню пробку також без фанатизму з новою прокладкою.

Залив масло трансмісійне ELF RENAULTMATIC D3

Для того щоб дістатися до заливної горловини АКПП Renault Logan, потрібно зняти повітропровід або відвести його в сторону. Знімається резонатор для зниження шумів і додаткового очищення і збагачення повітря до фільтра. Потім потрібно зняти тягу приводу селектора коробки.

Тягу потрібно знімати акуратно, щоб нічого не пошкодити. Відкручуємо також три болта кронштейна тяги селектора використовуючи довгий перехідник або такої ж довжини спецключ, який можна легко виготовити самостійно.

Після зняття кронштейна відкривається доступ до пробки заливної горловини автомата al4 dp0. Для зняття тяги необхідно з двох сторін натиснути на фіксатори пластикового корпусу наконечника і тоді він легко сходить з пальця, на якому закріплений. Місця мало і працювати зовсім незручно, але в підсумку можна знайти положення руки, коли вдається звільнити тягу і зняти її.

На відео бачимо, що в районі заливної горловини накопичилося пристойну кількість піску, бруду. Все це необхідно прибрати перед заміною, щоб в коробку при затоці нового масла не потрапили сторонні частинки. Основну частину бруду видалили за допомогою довгої викрутки, потім поверхню навколо різьбовій пробки продуваємо стисненим повітрям. На завершення для повного видалення піску і бруду скористаємося очищувачем двигуна «FELIX» в аерозольній упаковці.

Очищувач подається під великим тиском і відмінно видаляє всі відкладення в районі заливної горловини. Далі протираємо очищену ділянку навколо чистою ганчіркою і можна буде віддавати від різьблення пробку заливної горловини. Попутно потрібно оглянути і знаходяться поруч патрубки і якщо на них є сліди бруду, то їх потрібно також видалити, щоб випадково не зачепити їх в момент заправки трансмісійної мастилом, тоді частинки бруду можуть потрапити в коробку.

Відвертається пробка, заливний отвір відкрито і можна приступати до заправки нового масла трансмісійного ELF RENAULTMATIC D3 в коробку автомат. До речі, пробка заливної горловини коробки автомата, як видно на відео, з мідною шайбою. Хоча мідна шайба і вважається багаторазової, ми в даній ситуації поставимо нову прокладку, щоб не витрачати час на відновлення старої шайби.

Стару мідну шайбу можна притертися на камені або грубої шкіркою на площині, щоб зняти всі нерівності, а потім притираємо дрібною шкіркою.

Пристосування для заміни рідини

Для заміни рідини в коробку автомат Logan ми пристосували прозорий шланг із зовнішнім діаметром (Х16), який точно входить в отвір заливної горловини. Зверху в шланг встановимо воронку відповідного для внутрішнього діаметра і можна заливати масло. Масло заливаємо з літрових каністр. Нагадуємо, що нам необхідно залити 3 л 250г рідини. Весь необхідний обсяг рідини залитий.

Забирається шланг і загортається нарізна пробка з новою шайбою.

Далі необхідно встановити на місце всі зняті деталі. Це закріпити кронштейн тяги селектора (три болта), зафіксувати на пальці саму тягу, поставити корпус повітряного фільтра і повітропровід. Після установки на місце всіх деталей необхідно завести двигун і прогріти його до робочої температури. Обов’язково заздалегідь перевірте на місці чи шланг від вихлопної труби, виведений за межі гаража.

Після запуску двигуна на покажчику температури щитка приладів висвічується два ділення, нам необхідно прогріти двигун до 4-х поділів, щоб продовжити операцію по заміні масла в автоматі АКП. Чотири ділення, це температура 83 градуси Цельсія. Спостерігаємо за показанням температури через смартфон, за допомогою спеціального додатку і адаптера elm 327, про що вже детально розповідали в попередніх відео.

масло, акпп, renault, kaptur

Після того як температура досягла значення 83 градусів (чотири поділки на шкалі температури) потрібно попрацювати ручкою селектора, пересуваючи її в кожне з положень коробки, затримуючись близько 7-10 секунд. Це необхідно, щоб рівномірно розігнати рідина по коробці передач і заповнити всі порожні порожнини в корпусі.

Переводимо важіль селектора в положення «P» (парковка) і чекаємо, коли температура досягне 93-95 градусів і спрацює електровентилятор охолодження основного радіатора двигуна.

Поки можна ще раз пройтися селектором за всіма положеннями коробки для більшої впевненості, що все порожнечі заповнені рідиною. Потім після заміни масла в АКПП можна переходити, до перевірки рівня.

Злив трансмісійної відпрацювання

Після відкручування зовнішньої пробки зливається невелика частина відпрацьованою рідини, за кількістю якого можна визначити рівень в автоматі. Злите масло зливаємо в мірну ємність, щоб точно визначити його кількість. В цьому випадку злилося плюс мінус 0.5-0.75л каламутній рідини. Далі викручуємо внутрішню пробку коробки «трубку» і зливаємо залишки відпрацювання.

Під «залишками» розуміється то кількість масла, яке вийде з коробки автомат, це близько 3-х літрів, так як вся рідина в АКПП за один раз не зливається. Трубка пластикова і не варто докладати великих зусиль, особливо робити різких рухів, щоб не зім’яти його межі. Як добре видно на відео, масло вже підробити і каламутна на вигляд рідина, так що заміна проводиться своєчасно.

Перевірка рівня масла в коробки автомат

Двигун працює, важіль селектора в положенні «паркування». Спускаємося в оглядову яму і відкручуємо зовнішню пробку АКПП. Важливо! Рідина зливаємо до тих пір, поки воно тече струменем і як тільки масло починає капати, пробку загортаємо остаточно. Злилося близько 400 г рідини. Перевіряємо, що навколо пробки все сухо. Далі ставимо на місце захист і можна починати рух.

На цьому часткова заміна масла в автоматі АКПП AL4 DP0 Reno закінчена. Другу заміну вважаємо провести через 200 км пробігу. На цьому все. Пишіть свої коментарі про заміну рідин Logan, ставте лайки.

масло, акпп, renault, kaptur

Масло, на яку розрахована ця коробка 20-го століття. якості Dexron-III. Аналоги Ессо і Мобіл 71141 непогано працюють в цій коробці. Renault (Renault) рекомендує ELF RENAULTMATIC D3 SYN. Масла потрібно близько 7 літрів. Для часткової заміни вистачає 3.5. 4 літри. Рівень перевіряється і виставляється по переливної пробці піддону.

Фільтр масла АКПП для всіх моделей однаковий. Металопластиковий фільтр має фетровий мішок і вимагає заміни кожні. Втім у експертів існують протилежні думки про зміну масла і фільтра DP0: Від “незмінюваного масла” до “міняти кожні 20 тис км”.

Як розсудив один рабин: “.і ти прав, Абрам, і ти, Мойсей”. Справа в тому, що поки машина нова, все зчленування і вузли підігнані, масло досить надійно очищається фільтром. І до 80-90 тисяч кілометрів пробігу фільтр рідко вимагає заміни. За умови грамотної і дбайливої ​​експлуатації і відсутності аварійного перегріву або перевантаження. І регулярні перевірки масла в цей період показують, що масло ще досить прозоре.

Але в міру зносу витратних матеріалів, і накопичення бруду в маслі починається ланцюгова реакція зносу з втратами тиску масла. Насос подає в систему все більше масла, але до пакетів доходить все менше тиску і брудне масло свище через щілини ущільнень і втулок все інтенсивніше. А після 200 тисяч кілометрів дійсно потрібно або міняти масло ( “часткова” заміна) кожні 20 тисяч кілометрів, і обов’язково. ремонтувати коробку і гідротрансформатор або змінювати сам автомат на новий. Чим старіше агрегат, тим швидше забруднюється в ньому масло.

Ресурс цієї АКПП до капремонту при акуратною і правильної експлуатації може становити 150-200 тисяч кілометрів, і після своєчасних ремонтів з перебиранням і заміною витратних матеріалів може бути продовжений до півмільйона, якщо сама машина ще буде на ходу.

RENAULT

Дані є довідковими і не виключений відсоток неточностей. Перевіряйте ще в інших джерелах.

Довідник “Повна і часткова заміна масла в АКПП RENAULT”.

Визначити тип АКПП RENAULT можна тут. Детальний опис трансмісій і їх “типових хвороб” АКПП. тут.

Модель року вип. циліндри двигун АКПП Повна заміна масла, л Частичн заміна масла, л Тип Масла ОЕМ аналог масла
RENAULT
19 92.96 L4 1.7L MB13, AD4 4,5.5,7 2.3,5 DEXRON III, VI / MERCON, V
21 89.95 L4 1.7, 2 L MJ3, AR4 6.5,7 2,5.4,0 DEXRON III, VI / MERCON, V
5 85.96 L4 1.3L MB1 4,5 2,0 DEXRON III, VI / MERCON, V
Clio 98.02 L4 1.6L AD4 5,7 3,5 DEXRON III, VI / MERCON, V
Espace 97.02 L4 2 L AD4 5,7 3,5 DEXRON III, VI / MERCON, V
Megane 96.02 L4 1.4, 1.6, 2 L AD4 5,7 4,0 DEXRON III, VI / MERCON, V
Safrane 97.02 L4 / V6 2.0, 2.5, 3 L AD4 5,7 4,0 DEXRON III, VI / MERCON, V

ATPshop.ru. запчастини для ремонту АКПП всіх легкових автомобілів

Ми працюємо на ринку запчастин АКПП з 2006 року

Заміна масла в АКПП Renault. Вартість повної і часткової заміни масла в АКПП Renault.

ATF (Automatic Transmission Fluid). рідке масло для автоматичної трансмісії, яке через високу плинність зазвичай називають рідиною.

УслугаСтоімость
Часткова заміна масла в АКПП 900р
Повна апаратна заміна масла в АКПП 3000р

Згодом воно збирає продукти вироблення. Виробник масла для автоматичних коробок Renault. компанія ELF, пише на своєму офіційному сайті, що міняти масло в АКПП необхідно через кожні 25 000. 50 000 км (або кожні 2 роки). На самих каністрах з ATF вказаний термін придатності 5 років.

Регламент технічного обслуговування автомобілів Renault в Росії не містить заміни рідини в АКПП.

Однак в 30% випадків причиною поломки автоматичних коробок Renault DP0 і DP2 є вихід з ладу гидроблока АКПП.

Справа в тому, що при несвоєчасній заміні масла в автоматичній коробці Renault, трансмісійна рідина змінює свої властивості. окислюється і втрачає в’язкість, а також накопичує металеву пудру і стружку від деталей, що труться. Це призводить до засмічення і закоксовування масляних каналів гидроблока АКПП.

Корпорація Renault-Nissan в Росії для автомобілів Nissan внесла до регламенту заміну масла в АКПП кожні 60 000 км або 4 роки експлуатації. Переконливо рекомендуємо власникам марки Renault дотримуватися такого ж регламенту і робити заміну масла в коробці автомат кожні 50 000. 70 000 км пробігу.

Існує два види обслуговування автоматичних коробок передач Renault. часткова і повна заміна масла в АКПП. У техцентрі Renault-Ремонт:

 • часткова заміна масла в АКПП Renault.
 • повна апаратна заміна масла в АКПП Renault.

Часткова заміна масла в АКПП Renault має на увазі природний злив рідини через зливну пробку піддону картера. Зазвичай таким чином здатне витекти близько 40% відпрацьованого масла.

Зверху заливається чиста трансмісійна рідина, далі вона змішується в коробці з брудною. Часткову заміну масла в автоматичній коробці передач Renault необхідно повторювати 3-5 разів, через кожні 150. 200 кілометрів пробігу.

До тих пір, поки не буде зливатися чиста рідина. Таким чином, в коробці вдається замінити близько 75% масла. Цей вид заміни не регламентується автовиробників Renault, оскільки не дозволяє повністю замінити рідину в автоматичній коробці.

Часткову заміну рідини в АКПП Renault рекомендуємо проводити при пробігу автомобіля без повної апаратної заміни ATF більше 100 000 км В техцентрі Renault-Ремонт вартість часткової заміни масла в АКПП Renault. 900 руб.

Повна заміна масла в АКПП Renault може бути тільки апаратна. Автослюсар-агрегатчик підключає установку, вибирає з бази даних комп’ютера модель авто, далі автоматично визначається обсяг рідини для заміни.

Заміна відбувається методом заміщення. Витісняється брудне масло і заміщується такою ж кількістю чистого, при цьому рідини не змішуються. Агрегатчик бачить на індикаторі колір ATF яке заливається і яке зливається. Коли колір порівнюється, апарат вимикається.

Щоб під час повної заміни ATF вимита бруд не потрапила в гідроблок, перед тим як робити заміну, необхідно промити АКПП. Ми робимо це за допомогою професійного промивного кошти від відомого німецького виробника масел Liqui Moly.

Воно видаляє утворилися відкладення на деталях і в гідравлічній системі, а також дозволяє вивести нерастворяющуюся забруднення з коробки. Повна заміна рідини в АКПП Renault є більш економічною. використовується менший обсяг масла і досягається максимальний ефект за один раз.

У техцентрі Renault-Ремонт

Існує кілька видів ATF для різних АКПП. На деяких моделях Renault разом із заміною рідини потрібна зміна фільтра, а також заміна прокладки піддону АКПП. Всі ці витратні матеріали підтримуються на складі Renault-Ремонт.

Телефонуйте, наші експерти проконсультують Вас і підберуть зручний час для відвідування сервісу!

Заміна масла в АКПП

На автомобілях марки Renault з Автоматичної КПП встановлюється два види коробок DP0 і DP2. Завод виробник регламенту заміни масла в коробці не передбачив.

Незважаючи на це, у багатьох автовласників є розумне бажання замінити масло, так як концерн ELF, чиє масло і використовується в АКПП Renault, рекомендує заміну масла в автоматичних коробках після пробігу 50 тис.км або кожні 2 роки. (Подивитися на офіційному сайті ELF). В принципі навіть на каністрі масла для АКПП Renault вказаний термін придатності 5 років. відповідно і масло в коробці потрібно міняти як мінімум раз в п’ять років.

Безсумнівно масло міняти необхідно. Адже ремонт АКПП досить дорога процедура (навіть дуже), і грамотних фахівців з ремонту АКПП знайти досить важко. Нижче представлена ​​докладна інформація по заміні масла в АКПП з вартістю робіт і вартістю масла ELF ELFMATIC G3 (для DP0) і ELF RENAULTMATIC D3 SYN (для DP2) на сьогоднішній день.

Що потрібно для заміни

Замінити масло можна 2-ма способами.

Виробляється в такий спосіб: відкручується зливна пробка, потім рівнева колба і зливається близько трьох літрів масла, обсяг залежить від виду коробки. Після заливаємо нове масло, в тому ж обсязі як і злилося (якщо не менше 2,5літра), заводимо авто прогреваем до робочої температури і в положенні ручки КПП “D” відкручуємо пробку зливу, має випливати деякий кількість масла (якщо не потече, додати масла). Після цього все збираємо і додаємо 150 мл олії.

 • Близько 3 літрів масла,
 • квадрат 8 на 8 мм (для зливної і заливний пробок),
 • прокладки під зливний і холодець кільце
 • шестигранник на 8 мм (для відкручування рівневої колби)

Повна заміна за допомогою спеціального стенду.

Така заміна набагато ефективніше, так як вона виконується на заведеному авто при постійному перемиканням передач, і заснована на принципі заміщення. Тобто стенд підключається до зливу масла (через спеціальний отвір для виміру тиску в АКПП), де коробка сама видавлює масло при заведеному двигуні, і підключається до заливного отвору, куди апарат по заміні масла нагнітає вже нове масло.

 • близько 10 літрів масла
 • підйомник
 • Спеціальний стенд для заміни масла в АКПП.

Коли потрібно міняти

На автоматичних коробках передач (DP0 DP2) автомобілях Renault рекомендуємо міняти масло в наступних випадках:

масло, акпп, renault, kaptur
 • При пробігу близько 50 000 км або по закінченню 2-3 роки експлуатації.
 • Автомобіль смикається при наборі швидкості або просто під час руху
 • Погано перемикаються передачі, із запізненням або зовсім не включаютс я.
 • Коробка “буксує” (схоже з зношеним зчепленням на механічній трансмісії)
 • Коробка переходить в аварійний режим (загоряється помилка трансмісії і на становищі “D” включається третя передача “дорога до сервісу”)

Що може бути, якщо не поміняти

У зв’язку з тим, що регламенту по заміні масла в АКПП на Renault немає, у коробки передач ресурс не великий, він зводиться приблизно до 150 000. 200 000 км. пробігу, але тут не враховується умови експлуатації і манера їзди водія, так само можливі витоки масла, що безсумнівно зменшує ресурс.

Можна зробити висновок, що несвоєчасна заміна масла в АКПП на автомобілях марки Renault може призвести до передчасного зносу, і як наслідок дорогого ремонту або заміні коробки.

На що звернути увагу

У зв’язку з дорогим ремонтом автоматичної коробки передач (АКПП DP0 DP2) на автомобілях Renault при заміні масла важливо знати наступне:

 • Який тип коробки встановлений на Вашому автомобілі найчастіше зустрічаються два типи DP0 DP2
 • Перший тип “DP0” це коробка ранніх випусків автомобілях. в які заливають масло ELF ELFMATIC G3, це масло мінеральне.
 • Другий тип DP2, це модифікована від DP0 коробка. встановлюється на більш сучасних авто, в які заливають ELF RENAULTMATIC D3 SYN
 • При частковій заміні масла в DP0 потрібно 4 літри олії. в DP2 3 літри.
 • Дуже важливо виставити точний рівень масла. Чи не долити масло, буде голодування масла, з усіма наслідками, що випливають (повітря в системі, недостатній тиск, недостатня мастило. При переливе, що обертаються деталі коробки можуть вспінювати масло, що призведе до схожих поломок як і при недоливі.
 • Перевірка рівня масла досить складна. в зв’язку з тим, що повинен бути виконаний алгоритм дій і витримані температурні рамки масла, з цього краще звернутися на спеціалізоване СТО.

Рекомендоване заводом масло

Завод виробник рекомендує змащувальні матеріали ELF, а також будь-які інші деталі, які необхідні для правильного обслуговування автомобіля. Параметри в’язкості для даного масла складають 5W40. Мастило підходить для всієї лінійки кросоверів Renault Kaptur, в тому числі і для більш старих версій з версіями бензинових моторів 1,6 і 2,0 літра.

Особливістю даного масла вважається стійкість до підвищених температур. Також змазує рідина забезпечує не тільки ефективну мастило ДВС, а й очищення всіх каналів від нагару і бруду. Завдяки використанню масла ELF EVOLUTION можна забезпечити максимальну довговічність і практичність роботи для двигуна.

 • Мінімальний температурний межа для експлуатації от.20.
 • Стійкість до перегріву і тривалому нагріванню.
 • Зберігає структуру протягом тривалого часу.
 • Очищає двигун від нагару і іншого бруду всередині.
 • Полегшує холодний запуск взимку.

Крім в’язкості 5W40 для Renault Kaptur допускається використання масел з параметрами 0W40. Підбір масла по вузькому параметрам здійснюється з урахуванням температури навколишнього середовища. Наприклад, для зими краще використовувати 0W40. Адже через низькі температур природна в’язкість матеріалу істотно знижується. У свою чергу використання більш рідкого масла сприяє збереженню необхідних параметрів мастила.

Також взимку не рекомендується заливати масло дуже вузького типу з тієї причини, що збільшується навантаження на масляний насос. Для літа допустимо використовувати більш густе.

Заміна масла в коробці

Renault Kaptur може оснащуватися механічною коробкою передач, АКПП або варіатором. У всіх агрегатах необхідна заміна масла раз в 60000 км пробігу. Але якщо кросовер експлуатується як таксі, є часті короткі пробіги або водієві властива агресивна манера керування, то доцільно виконати обслуговування після 45000 км. Масло в АКПП ми міняємо частково або повністю, для чого знадобиться обсяг 4 або 10 л.

Як замінити масло в двигуні Renault Kaptur

Заміна мастильного матеріалу в двигуні автомобіля вважається важливою операцією, яка повинна виконуватися щоразу при новому ТО. Без заміни мастила автотранспортний двигун просто не зуміє зробити весь ресурс, затверджений виробником. Адже в процесі роботи мотора мастило з часом втрачає свої вихідні якості і вже не в змозі змащувати з колишньої швидкістю все труться компоненти всередині.

Насамперед, потрібно неодмінно ознайомитися з заводськими вимогами і стадіями заміни, а потім вже приступати до самої процедури.

При процедурі заміни деякі автовласники не в курсі, яке масло залито в Renault Kaptur з заводу. Зійшов з конвеєра автомобіль Renault Kaptur з двигунами від 0,9 до 2,0 л. йде зі змазкою ELF Evolution. Дана ліцензована компанія веде співпрацю з концерном Renault вже протягом десяти років.

Заводське масло в Kaptur

При заміні багато власників не знають, яке масло використовувати. Заводом для кросовера Renault Kaptur з двигунами від 0,9 до 2,0 літрів передбачено ELF EVOLUTION. Дана фірма є ліцензованою і співпрацює з концерном Renault протягом більше 10 років.

Порядок дій по заміні масла в Renault Kaptur

Процедура заміни масла в двигуні Renault Kaptur проводиться за наступним алгоритмом:

 • Нагріти двигун до робочої температури, після чого дати охолонути протягом 5. 7 хвилин. Мастило ефективніше і швидше почне зливатися, якщо вона не холодна. У зв’язку з тим, що гаряче масло здатне викликати опік, безпечніше буде дати двигуну трохи охолонути.
 • Відкрутити заливну кришку блоку циліндрів (в то місце, де будимо заливати мастило) і витягнути щуп. Якщо ви надасте наскрізний доступ повітря, рідка речовина почне витікати набагато швидше.
 • Використовуємо домкрат для автомобіля і ставимо на опори. Обов’язковий крок для комфортного доступу до зливної пробці. Дозволено точно так же застосовувати оглядову яму в гаражі або естакаду.
 • Викручуємо зливну пробку за допомогою ключа. Не забувайте про те, що відпрацьована мастило буде теплою, тому слід дотримуватися запобіжних заходів, щоб уникнути опіків шкірних покривів.
 • Перекачуємо відпрацьоване масло в приготовлену цистерну. Чи не перекачує відпрацювання прямо на землю!

Після закінчення процедури, коли рівень залитої автомобільної змащення буде розташований між позначками MIN і MAX на щупі, потрібно почекати ще 3. 5 хв. В кінці прогреваем мотор приблизно 5 хвилин і знову вимірюємо рівень. Зазвичай в результаті першого прогріву рівень знижується, потрібно долити необхідну кількість масла.

Яке масло використовувати для двигуна?

Заміна масла в двигуні є обов’язковою процедурою, яка повинна проводитися кожного разу при черговому ТО. Без заміни автомобільний мотор просто не зможе виробити повний ресурс заявлений виробником. Адже в ході експлуатації двигуна масло поступово втрачає свої початкові властивості і вже не здатне змащувати з колишньою ефективністю все труться деталі всередині.

Перш, ніж провести процедуру необхідно обов’язково ознайомитися з заводськими вимогами і етапами заміни.

Також буде потрібно підібрати масло в Kaptur з урахуванням всіх рекомендацій. Варто зазначити, що від правильності підбору змащувальних матеріалів залежить не тільки загальний ресурс ДВС, а й експлуатаційні якості машини в цілому.

Якщо використовувати занадто густе масло насос не зможе ефективно прокачувати мастило в технологічних каналах, що гарантує прискорене зношування деталей, що труться. Відповідно заміна на більш рідке призведе до втрати тиску. Тому під час планового обслуговування важливо дотримуватися вимог заводу.

Заміна масла в редукторі і раздатке

У тих модифікаціях, де Renault Kaptur оснащена повним приводом, в ходової частини є задній редуктор, вповні задній міст, і раздатка. Їх обслуговування виконується кожні 45-60 тис. Км. Заміна масла проводиться через зливну і заливну горловини, розташовані на бічній стороні агрегатів. Це забезпечує збереження шестернею і підшипників, а також не дасть «вити» редуктора при пересуванні по бездоріжжю. Все ATF і DTF рідини вже є у нас в наявності і вам буде потрібно тільки записатися на ТО.

Скільки потрібно заливати

У сервісних умовах движок піддається повній чищенні від фрагментів моторного масла, грязьових залишків, металевої стружки і так далі. Подібним чином виходить цілком звільнити спеціальний бак, в який потім заливається нова мастило. У домашній обстановці доводитися обмежуватися неповної заміною моторного масла, при якій не вийде очистити двигун остаточно. Як робочий спосіб професіонали радять свою випробувану методику. неповну заміну в пару кроків. Вистачає 3. 4 процедур, і складові частини мотора стануть очищеними від грязьових залишків, і новий мастильний матеріал можна буде вливати в рекомендованому обсязі.

В агрегат Renault Kaptur може вміститися приблизно 5 літрів мастильної рідини. Спочатку потрібно залити не більш 4,5 літра мастила. Якщо по відчуттях здається, що в двигуні недостатньо рідини, то можна трішки додати.