Де знаходиться датчик температури ВАЗ 2110

Як підключається ДТ

Для установки ДТ на посадочне місце використовується різьблення, саме за допомогою різьблення, він задіє масу. Підключення ДТ до електронного блоку управління здійснюється за допомогою дроту. В електронному блоці управління знаходиться резистор. Резистор забезпечує для датчика постійна напруга більше 5 В. Нижче наведена схема підключення датчика.

Розташування ДТ

ДТ розташовується в ГБЦ і захищений спеціальним чохлом від забруднення. У рідкісних моделях шісток, його можна виявити в корпусі термостата. Оскільки основна функція. це показник температури, то ДТ розташовується близько патрубка антифризу. Оскільки по патрубку антифриз перетікає в радіатор і нагрівається, то це саме вдале розташування для вимірювання температури.

Як зрозуміти, що ДТ несправний

Якщо датчик температури виходить з ладу, то це можна виявити за зовнішніми ознаками:

 • Автомобіль може погано заводитися при холодному двигуні, або ж несподівано глухнути на прогрітому моторі;
 • У автомобіля став підвищена витрата палива;
 • При знятті видно, що датчик оксиди. Відповідно він не буде проводити контакт.

Безглуздо ремонтувати зламаний датчик, та й не має сенсу, адже

Перевірити працездатність ДТ можна за допомогою мультиметра. Для цього необхідно закип’ятити воду і перемкнути мультиметр в режим опору. Норма значень для мультиметра в киплячій воді варіюється від 195 до 210 Ом. Якщо дані виходять за межі, то датчик несправний і підлягає заміні.

Датчик температури автомобіля ВАЗ 2106

Багато хто вважає, що на приладовій панелі відображається температура мотора. Але в дійсності це лише температура охолоджуючої рідини. Датчик температури ВАЗ 2106 приймає дані нагріву ОЖ (охолоджуючої рідини) і передає їх на приладову панель. Але це не єдина його функція. Датчик температури охолоджуючої рідини ВАЗ 2106 безпосередньо впливає на витрату палива. При заведеному двигуні, за допомогою ДТ, регулюються обороти. На холодному двигуні оберти йдуть підвищені, як тільки він прогрівається, обороти зменшувати. Для того щоб автомобіль легше заводився на холодний двигун ДТ розподіляє збагачену паливну суміш. При прогріванні двигуна паливна суміш також стає біднішим і через це вихлоп стає чистішим.

Як замінити температурний датчик

Перш ніж приступати до заміни, необхідно охолодити двигун, оскільки на гарячому двигуні є ризик отримати опіки від антифризу. Холодний антифриз буде спокійно витікати, а при нагрітому двигуні, він виллється потужним потоком струменя. Для того щоб зробити заміну, нам знадобиться ключ на 21. Скидаємо клеми з акумулятора, після цього знімаємо захисний чохол з датчика і відключаємо від електронного блоку управління.

Відкручуємо ДТ практично до кінця, на готове тримаємо нову деталь. Як тільки буде трохи залізної оборотів, потрібно відкручувати вручну і відразу ж затикати дірку пальцем, щоб не втік антифриз. Після цього укручуємо новий датчик на місце і приєднуємо до ЕБУ.

Замена датчика температуры на ВАЗ 2110 за 5 мин!

В інструкції із заміни датчика зазначено, що разом з ним, необхідно повністю міняти антифриз в автомобілі, але багато хто воліє цього не робити і швидким рухом руки зробити заміну, щоб витекло якомога менше охолоджуючої рідини.

Як перевірити?

Так як датчик температури охолоджуючої рідини ВАЗ-2106 влаштований вкрай просто, то і способи його діагностики гранично прості. Але перш, ніж діагностувати елемент, слід оглянути проводку і її цілісність. Можна також перевірити, чи приходить напруга на датчик.

Найточніший спосіб перевірки працездатності. це замір опору з використанням мультиметра. Але в процесі вимірювань елемент доведеться кип’ятити у воді. У міру зміни температури, опір датчика буде змінюватися. Але так як в ВАЗ-2106 ДТОЖ ні на що не впливає, то простіше просто замінити несправний елемент. Тим більше, його

Процес заміни температурного датчика

Проводити заміну потрібно обов’язково на холодну. Обов’язково від’єднати клеми з акумуляторної батареї. Для заміни потрібно:

 • ріжковий ключ на 21;
 • новий датчик антифризу на ВАЗ 2106.
 • акуратно знімається захисний пластик. за допомогою ключа на 21 датчик акуратно викручується зі свого посадкового місця;
 • не викручуючи старий датчик до кінця, слід взяти до другої руку новий;
 • далі деталь викручується повністю після чого отвір затикається пальцем;
 • палець забирається, вкручується новий датчик.

Всі маніпуляції необхідно виконувати максимально швидко. В іншому випадку тосол, антифриз або інша рідина, що охолоджує просто витечуть. Процес заміни не займає багато часу. Важливо лише заздалегідь підготуватися, а також дотримуватися запобіжних заходів.

підключення

Підключення датчика температури ВАЗ-2106 гранично просте. На хвостовій частині ДТОЖ, вкручені в блок циліндрів, є єдиний контакт. Його з’єднують з проводом, що йде до приладової панелі.

Він має відповідну клему. Для підключення досить з’єднати клему з контактом на датчику, і тоді приладова панель буде показувати нагрів охолоджуючої рідини, а значить, і температуру двигуна.

Послідовність дій

Заміна датчика складається з двох простих кроків:

 • З датчика акуратно знімається захисний пластиковий ковпачок з проводами. Після цього датчик відкручується на кілька оборотів ключем на 21.Викрутів датчик, отвір необхідно швидко закрити пальцем
 • Коли до повного викручування датчика залишиться буквально пара оборотів, слід відкласти в сторону ключ і взяти в праву руку новий датчик. Лівою рукою старий датчик викручується повністю, а отвір, в якому він стояв, затикається пальцем. Новий датчик підноситься до отвору, палець забирається, і датчик вкручується в гніздо. Все це необхідно виконати дуже швидко, щоб витекло якомога менше антифризу.

Проверка датчика температуры ОЖ ВАЗ 2110

Інструкція по експлуатації ВАЗ 2106 наказує перед заміною датчика повністю зливати з машини охолоджуючу рідину. Переважна більшість водіїв цим не займаються, справедливо вважаючи, що міняти весь антифриз через таку дрібницю, як датчик, не варто. Простіше поміняти датчик без всяких зливів. А якщо антифризу витекло багато, його завжди можна долити в розширювальний бачок.

Як працює температурний датчик на ВАЗ 2106

Основним елементом датчика є терморезистор. Залежно від температури опір терморезистора може змінюватися. Терморезистор встановлюється в герметичному латунном корпусі.

Зовні на корпус виведені контакти резистора. Крім цього, на корпусі є різьблення, що дозволяє вкручувати датчик в штатний гніздо. Контактів на датчику два. Перший підключається до електронного блоку автомобіля.

Головним елементом датчика є резистор

Для роботи терморезистора в датчику потрібно подати на нього напругу в п’ять вольт. Воно подається з електронного блоку. А стабільність напруги забезпечується окремим резистором в електронному блоці. Цей резистор має постійним опором. Як тільки температура антифризу в двигуні підвищується, опір терморезистора починає падати.

Датчик підключений до маси і до котушки вимірювального приладу

Напруга, яка подається на терморезистор, теж різко падає. Зафіксувавши зниження напруги, керуючий блок обчислює температуру мотора і виводить отриману цифру на приладову панель.

Перевірка в гарячій воді

Послідовність дій у цьому варіанті нескладна.

 • Датчик поміщається в каструлю з холодною водою. Туди ж опускається електронний термометр (він набагато зручніше звичайного, тому що вимірювані температури будуть досить високими).Термометр і датчик поміщаються в ємність з водою
 • До датчику підключається мультиметр (його слід переключити так, щоб він вимірював опір).
 • Каструля з датчиком і термометром встановлюється на газову плиту.
 • У міру нагрівання води записуються показання термометра і відповідні їм значення опору, що видаються мультиметром. Показання фіксуються через кожні п’ять градусів.
 • Отримані значення слід порівняти з цифрами, наведеними в таблиці нижче.
 • Якщо показання, отримані під час перевірки, відхиляються від табличних більш ніж на 10%, значить, датчик несправний і потребує заміни.

Отже, заміна датчика температури антифризу. завдання, яке цілком під силу навіть автолюбителю-початківцю. Головне. не забути добре остудити двигун машини, а потім діяти якомога спритнішими. І все вийде.

Як замінити елемент?

Для заміни датчика температури двигуна ВАЗ-2106 досить охолодити мотор, якщо раніше він був нагрітий. В процесі доведеться викручувати елемент з сорочки охолодження ГБЦ, і можна обпектися гарячою рідиною.

Датчик має різьблення М14. Для того, щоб його викриття, знадобиться ключ на 19. Несправний елемент викручується, а на його місце вкручується новий.

У деяких автомобілях перед заміною рекомендується трохи злити охолоджуючу рідину.

Які датчики температури встановлені на автомобілі ВАЗ 2106?

На відміну від багатьох інших більш сучасних автомобілів на ВАЗ 2106 встановлений тільки один паливний датчик. Принцип роботи його порівняно простий. Фактично, він являє собою звичайний терморезистор. При зміні температурного режиму його опір просто змінюється. Сам резистор вбудований в повністю герметичний латунний корпус.

На поверхні знаходяться контакти. Саме через них інформація передається на інформаційний дисплей. Одна зі сторін розглянутого датчика забезпечується спеціальним різьбленням. Вона дозволяє вкрутити пристрій на його основне посадочне місце. Два контакту, розташованих на корпусі датчика, мають таке призначення:

 • . підключається до електронного блоку управління;
 • . підключається в масі (нулю).

Робота розглянутого датчика можлива при подачі на нього напруги рівнем не менше 5 В. Подається дане напруга з електронного блоку. Причому рівень постійної напруги повинен бути стабільним. Забезпечується його значення спеціальним резистором. він знаходиться в електронному блоці. Резистор має постійну напругу роботи.

При зміні температури рідини в системі охолодження опір змінюється. Якщо температура підвищилася. опір терморезистора має впасти.

Далі напруга, що подається на резистор, різко знижується. Одночасно з цим керуючий блок розраховує температуру двигуна. Після чого отримане значення буде виведено на приладову панель. Схема підключення порівняно проста. Тому здійснити заміну можна самостійно, без сторонньої допомоги. Підключити також можливо своїми руками.

Вартість температурних датчиків

НаіменованіеАртікул
Датчик температури ОЖ 330082 ERA 330082 від 300
Оригінальний температурний датчик від компанії АвтоВАЗ УК193 від 350
Luzar LS0101 від 150
PATRON PE13059 від 150

Де знаходиться

За весь час виробництва автомобіля даної моделі було випущено досить багато різних модифікацій. Але варто зазначити: на більшості автомобілів ВАЗ 2106 датчики встановлюються в спеціальних гніздах на блоках циліндрів.

Останні випускаються моделі автомобіля ВАЗ 2106 забезпечувалися термостатами спеціальної конструкції. Температурний датчик, який контролює стан антифризу, розташовувався в них. Але подібні конструкції зустрічаються порівняно рідко.

В останньому випадку датчик знаходиться поруч з патрубком. саме по ньому гарячий антифриз потрапляє в радіатор. Завдяки такому розташуванню вдається отримувати максимально точні дані. Сам датчик, в силу простоти своєї конструкції, виходить з ладу порівняно рідко. Проблеми виникають при тривалій багаторічної експлуатації. Поступово терморезистор змінює свій опір. В наслідком чого електронний блок управління отримує неправильні дані.

Основні ознаки несправності датчика:

 • присутність великої кількості оксидів на поверхні корпусу. при наявності зеленого нальоту (оксид латуні) причина поломки криється саме в ньому;
 • істотне збільшення витрат на бензин. неправильні дані, що передаються на електронний блок управління, нерідко призводять до підвищення подачі кількості палива при відсутності на те необхідності;
 • проблеми в роботі мотора. його складно завести на холодну, двигун зненацька глухне, працює на холостих обертах нестабільно.

Ремонтувати температурний датчик на ВАЗ 2106 не має сенсу. При виникненні поломки його слід просто замінити на новий.

Датчик температури ВАЗ 2106

Основне призначення датчика температури на ВАЗ 2106. контролювати нагрів антифризу, інший охолоджуючої рідини використовується як теплоносій в системі охолодження. Інформація про температуру тосола виводиться на спеціальний індикатор в салоні.

Важливо періодичний контролювати стан температурного датчика. перегрів двигуна призведе до необхідності його капітального ремонту.

Процес заміни температурного датчика

Проводити заміну потрібно обов’язково на холодну. Обов’язково від’єднати клеми з акумуляторної батареї. Для заміни потрібно:

 • ріжковий ключ на 21;
 • новий датчик антифризу на ВАЗ 2106.
 • акуратно знімається захисний пластик. за допомогою ключа на 21 датчик акуратно викручується зі свого посадкового місця;
 • не викручуючи старий датчик до кінця, слід взяти до другої руку новий;
 • далі деталь викручується повністю після чого отвір затикається пальцем;
 • палець забирається, вкручується новий датчик.

Всі маніпуляції необхідно виконувати максимально швидко. В іншому випадку тосол, антифриз або інша рідина, що охолоджує просто витечуть. Процес заміни не займає багато часу. Важливо лише заздалегідь підготуватися, а також дотримуватися запобіжних заходів.

Датчик температури ВАЗ 2110

Однією з умов нормальної роботи сучасного автомобіля є постійний контроль температурного режиму його систем.

В ладах десятого сімейства температурні датчики використовуються в системі охолодження двигуна, кліматичної установці, а також для вимірювання температури навколишнього повітря зовні машини.

Датчик призначений для контролю нагріву антифризу, який циркулює в системі охолодження автомобіля. Результати вимірювань передаються в електронний блок керування для автоматичного коректування складу паливної суміші, регулювання обертів двигуна і активації вентилятора охолодження радіатора.

Якщо датчик несправний, то інжектор не функціонує належним чином, а при досягненні критичних температур вентилятор не включається, і антифриз закипає.

Датчик являє собою резистор в металевому корпусі, електричний опір якого змінюється в залежності від температури антифризу.

У ВАЗ 2110 ранніх випусків температурний датчик розташовувався у верхній частині блоку циліндрів, з лівого боку мотора. На інжекторних «десятки» встановлено два температурних датчика:

 • Датчик температури охолоджувача, показання якого зчитує ЕБУ автомобіля (цей датчик розташований на передній стороні корпусу термостата);
 • Датчик покажчика температури антифризу на приладовій панелі (знаходиться в блоці двигуна під верхнім патрубком радіатора).
ОрігіналАналогіПрімерная ціна
Температурний датчик ланцюга ЕБУ 2112-0385101005 LUZAR: LS 0112 FENOX: TSN 22112 O7 100. 350 руб.
Температурний датчик панелі приладів 2101-3808600 LUZAR: LS 0101 FENOX: TSN 22101 O7 KRAFT: KT 104803 100. 200 руб.

Зазначені датчики однакові для ВАЗ 2110 з моторами 8 клапанів і 16 клапанів.

Порада: При покупці датчика температури слід переконатися, що в комплекті є ущільнювача металеве кільце.

Заміна датчиків температури охолоджуючої рідини

Заміна несправного датчика температури виконується наступним чином:

 • Автомобіль встановлюється на рівній поверхні, знімається клема з акумулятора.
 • Частково зливається охолоджуюча рідина, щоб рівень антифризу в блоці двигуна був нижче місця установки датчика.
 • Для вільного доступу до місця, де знаходиться датчик, рекомендується демонтувати корпус повітряного фільтра.
 • Від датчика температури відключається колодка електропроводки, накидним ключем на «19» датчик вивертається з посадкового отвору.
 • На новий датчик температури встановлюється ущільнювальна шайба, для додаткової герметизації останні пару витків різьби можна обробити високотемпературним герметиком (наприклад, червоним «Abro»).
 • Потім датчик вкручується в отвір, підключається роз’єм, встановлюється на місце корпус повітряного фільтра, в систему охолодження доливається холодоагент.

Після закінчення складання необхідно завести двигун і прогріти машину до моменту включення вентилятора, щоб переконатися в працездатності системи. Також слід перевірити герметичність установки нового датчика візуально.

Температурний датчик індикатора панелі приладів змінюється аналогічно.

Салонний датчик температури

Для управління системою опалення ВАЗ 2110 використовується датчик температури салону. ДТВС. На підставі його свідчень контролер регулює положення засувки обігрівача і швидкість обертання вентилятора, подаючи в машину холодний або гаряче повітря. Датчик розташований в середині стельової панелі, за центральним плафоном освітлення. Датчик складається з термоелемента і мікровентілятора, встановлених в прямокутному пластиковому корпусі.

Замінити датчик температури своїми руками досить просто: потрібно акуратно підчепити викруткою фіксатори, опустити датчик і від’єднати колодку проводів. Новий прилад встановлюється в зворотному порядку. Номер оригінальної деталі: 2110-8128050-02, його середня

Якщо після установки нового датчика виникають невідповідності між режимом, який обраний на блоці управління кліматом, і реальною температурою в салоні, то слід провести настоянку. Для цього потрібно вийняти блок керування грубкою з панелі і повернути регулювальний гвинт на лівій стороні корпусу (для збільшення температури. за годинниковою стрілкою, для зменшення. в зворотному напрямку).

Датчик температури зовнішнього повітря

На «десятці» пізніх випусків з приладовою панеллю VDO з двома дисплеями і маршрутним комп’ютером встановлювався датчик температури зовнішнього повітря. При включеному двигуні показники температури за бортом ВАЗ 2110 відображалися на екрані панелі приладів.

Датчик розташовується всередині переднього бампера, поруч з передньої противотуманной фарою. Сторона установки приладу в кожному конкретному випадку може бути різною (з боку водія або з пасажирської). Якщо датчик температури встановлювався власником самостійно, то найчастіше він примотують ізолентою до основи буксировочной петлі.

Номер оригінального термодатчика: 2115-3828210-03, його приблизна

Якщо температурний датчик зовнішнього повітря не працює, слід демонтувати пластиковий захист лівої чи правої передньої колісної арки (в залежності від місця розміщення датчика), від’єднати роз’єм проводки і вийняти датчик з тримача в передньому бампері. Установка нової деталі виконується в зворотному порядку.