Ознаки несправності датчика коленвала Priora 16

Як працює датчик

На 16-клапанних моторах важливо синхронізувати роботу впускний і випускний систем з роботою запалювання. Електронний блок управління (ЕБУ) двигуна ВАЗ повинен в реальному часі отримувати інформацію про стан поршнів в гільзах циліндрів.

Тільки в цьому випадку паливна суміш вчасно потрапить в камеру згоряння циліндра, а іскра запалювання спрацює в потрібний момент. Встановлювати сенсори положення циліндрів нераціонально і дорого, оскільки ця частина двигуна працює при екстремальних температурах. Досить одного сенсора, який розташовується в зручному для обслуговування та зняття інформації місці.

 • Датчик положення коленвала на Priora знаходиться в досить зручною точці: зовні картера двигуна, в безпосередній близькості від задає диска системи ГРМ.
 • Цей диск (точніше зубчастий шків) жорстко пов’язаний з коленвалом і обертається разом з ним. На ньому знаходиться зубчасте тарованого колесо.
 • Забороняється заносити в пристрій знаходяться: елемент Холла з постійним магнітом і електричний ланцюг, що формує інформаційний сигнал для ЕБУ.
 • Всякий раз, коли зуб колеса проходить повз чутливого елемента ДПКВ, формується електричний імпульс.
 • Блок управління двигуном «знає», де знаходиться кожен циліндр в будь-який момент часу, і задає правильний цикл впуску та періодичність запалювання.

Важливо не тільки розуміти принцип роботи, але і знати: де знаходиться і як можна перевірити датчик коленвала.

Датчик коленвала автомобіля LADA Priora

Для забезпечення повного контролю за роботою всіх систем двигун оснащений різноманітними датчиками. Деякі з них несуть інформативну та аварійну навантаження, інші. передають інформацію, необхідну для належного функціонування силової установки. До таких належить датчик коленвала автомобіля LADA Priora.

Існує ще одна градація датчиків автомобіля:

 • сенсори, поломка яких призводить до нестабільної роботи систем;
 • прилади, від яких залежить безпека;
 • датчики, без яких робота двигуна неможлива.

Ознаки несправності ДПКВ Priora

Якщо сенсор несправний. ознака поломки сумний: ви просто не зможете запустити двигун при нормальній роботі стартера. Звичайно, є й інші причини відмови в старті мотора. Однак, якщо ви точно знаєте, що паливна система справна, і свічки в порядку, то в першу чергу перевіряємо датчик положення колінчастого валу.

Інформація: ДПКВ не обов’язково відразу виходить з ладу.

Можлива видача невірної інформації через налипання на чутливий магнітний елемент металевої тирси або стружки. Крім того, буває пропажа контакту в роз’ємі через окислення або попадання всередину рідин. В такому випадку, двигун запускається, але працює нерівно, з перебоями.

Для перевірки сенсора спочатку проведіть діагностику будь-яким способом, навіть за допомогою бортового комп’ютера. Несправність ДПКВ показує код помилки 0335.

Перевірка датчика доступними засобами

Прямо на двигуні можна контролювати напругу при включенні запалювання (двигун не заводимо). У режимі вимірювання постійного струму напруга на контактах має бути 2,5 В. Далі треба перемкнути мультиметр в режим змінного струму і піднесенні руки до датчика металевий предмет: наприклад, плоску викрутку. Справний сенсор покаже зміна напруги.

ознаки, несправності, датчик, коленвала

На знятому датчику можна виміряти опір. Справна обмотка елемента Холла має опір 550-750 Ом.

Якщо результати вимірювання не відповідають нормі. потрібно заміна датчика. Для цього необхідно від’єднати роз’єм і відкрутити один кріпильний болт.

Як перевірити ДПКВ на Priora самостійно

Перевірити справність датчика коленвала на Priora можна своїми руками. Для початку його необхідно демонтувати. Після чого провести візуальний огляд. Видалити всі зайві забруднення, і особливо, з торцевого боку пристрою (там накопичується не тільки бруд, але і металева стружка). Після цього можна продовжити процедуру перевірки:

ЗАЧЕМ НУЖЕН ДПКВ КАК ОН ВЛИЯЕТ НА РАБОТУ ДВИГАТЕЛЯ ТЕСТ

 • Перевірити цілісність обмотки. Усередині датчика є обмотка, тому для початку перевіряємо її цілісність. Для цього мультиметр переводимо в режим «прозвонки», і торкаємося щупами висновків. Якщо є характерний звук з приладу, значить з обмоткою все в порядку.
 • Виміряти опір обмотки. Для цього перемикаємо на мультиметри режим вимірювання опору (до 2000 Ом), і торкаємося щупами до вивідних контактів пристрою. Орієнтовна величина опору становить 500-700 Ом. Все що вище або нижче цих меж говорить про несправності пристрою.
 • Вимірювання напруги на висновках датчика. Якщо попередні вимірювання показали, що цей продукт справно, тоді не завадить перевірити цілісність сталевого сердечника. Зробити це можна за допомогою мультиметра. Потрібно перевірити, наводиться напруга в обмотці при дотику до сталевого сердечника металевої деталі. Для цього підключаємо щупи до висновків датчика, і встановлюємо мультиметр в режим вимірювання постійної напруги (мінімальне значення на приладі 200 мВ). Далі підносимо до торцевій стороні датчика металеву деталь, і дивимося на показання мультиметра. Зміна показань приладу свідчить про те, що датчик справний.

Це основні способи перевірки датчика положення колінчастого валу на Priora. Не забуваємо, що на Priora використовується індуктивний датчик, а не напівпровідниковий (його перевірка виконується іншими способами). Залежно від типу пристрою, відрізняється спосіб перевірки.

Це цікаво! Дуже важливо розуміти, що вищеописані способи перевірки дозволяють лише побічно упевнитися в справності виробу. Щоб переконатися в працездатності пристрою напевно, необхідно провести комп’ютерну діагностику або виконати перевірку ДПКВ на осцилографі. Такі способи перевірки допоможуть переконатися не просто в працездатності вироби, але ще і в тому, що воно функціонує правильно.

Якщо після перевірки ви ставити датчик на місце, але автомобіль не заводиться або виникають перебої в роботі двигуна, тоді важливо ще перевірити стан проводів і фішки, які підключаються до елементу. У цьому питанні також допоможе мультиметр, за допомогою якого виконується прозвонка проводів. Необхідно на блоці ЕБУ знайти висновки проводів від датчика, і продзвонити проводку. Ще важливо розуміти, що на фішці ДПКВ напруга відсутня, тому не намагайтеся, підключивши щупи мультиметра, виявити там напругу.

Виставляй мітки ГРМ правильно. інакше погнёшь клапана!

Двигун ВАЗ-21124 має особливість: як би його шківи не круто, він не гне свої клапани. З мотором 21120 (16v 1,5 л) такі жарти не пройдуть! Якщо положення шківів збиті не сильно, спробуйте одягнути ремінь і довернуть механізм в положення «ВМТ 1 і 4». А надалі завжди користуйтеся інструкцією:

 • Колінвал виставляють в необхідне положення, перевіряючи мітку на шківі приводу генератора або на шківі коленвала;

ДПКВ. що за датчик, для чого він потрібен на Priora і чому не заводиться мотор

З короткого вступу зрозуміло, що датчик коленвала є найважливішим конструктивним елементом на автомобілі, без якого неможлива робота двигуна. Основне призначення пристрою полягає в тому, щоб передавати сигнал на ЕБУ про становище колінчастого вала в відповідний проміжок часу. Зчитування інформації про становище колінчастого вала, дозволяє блоку управління приймати рішення про подачу сигналів на уприскування палива і запалювання в відповідних циліндрах двигуна.

Крім інформації про стан колінчастого вала, датчик також інформує блок управління про швидкість його обертання. Частота, з якою обертається колінвал, відображається на панелі управління автомобіля, для чого і передбачено тахометр. Електронний спосіб обліку швидкості обертання колінчастого вала відрізняється високою точністю. На підставі показань цього датчика відбуваються такі дії:

 • Відбувається установка часу уприскування палива через форсунки в відповідних циліндрах.
 • Виконується визначення кута випередження запалювання, що дозволяє більш якісно і ефективно спалювати ТВС.
 • Оцінюється ефективність функціонування ДВС.
 • Передається інформації про швидкість обертання коленвала на панель приладів, яка необхідна для водія.

За допомогою ДПКВ відбувається визначення моменту проходження поршнів у верхній і нижній мертвих точках. На підставі цієї інформації коригується робота двигуна. Без такого пристрою не працює жоден ЕБУ, тому при його несправності, знадобиться негайно вдатися до з’ясування причин поломки, і їх усунення.

Це цікаво! На автомобілі використовується велика кількість різних датчиків. Крім того, багато хто з них відповідають або впливають на роботу двигуна. Однак вихід з ладу будь-якого датчика, крім ДПКВ, не спричинить за собою виникнення такого наслідки, як неможливість запуску двигуна. Тільки лише датчик положення колінчастого вала може стати причиною того, що не заводиться мотор на Priora.

Датчик коленвала Priora 16 клапанів ознаки несправності

Для чого потрібен датчик коленвала, і де він встановлений на Priora. Який тип ДПКВ використовується на Priora: перевірка, заміна і визначення несправностей.

Заміна датчика положення коленвала

Датчик положення колінчастого вала на Priora і інших автомобілях ВАЗ. це одна з тих деталей, при виході з ладу якої двигун відмовляється працювати. Ні, по суті, з двигуном взагалі нічого не станеться, а ось іскри може і не бути. Або вона може бути змінною, тобто, з’являтися або зникати.

Багато власників, які вперше стикаються з подібною проблемою ДПКВ на Priora, в першу чергу починають шукати причину в котушках запалювання, свічках, і нерідко справа доходить навіть до блоку управління двигуном. Але насправді. причина проста, в першу чергу при описаних вище симптомах необхідно перевірити датчик коленвала.

Для того, щоб його замінити, знадобиться ключ на 10, а краще. головка на 10 мм з воротком або Трещеточний рукояткою.

Ви не робот?

Ми зареєстрували підозрілий трафік, що виходить із вашої мережі. За допомогою цієї сторінки ми зможемо визначити, що запити відправляєте саме ви, а не робот. Поставте відмітку, щоб продовжити.

Якщо раптом щось піде не так, спробуйте інший варіант.

Де на Priora встановлений датчик колінчастого вала

Всім власникам автомобілів Priora важливо знати, де ж знаходиться ДПКВ. Адже необхідність його перевірки або заміни може виникнути в будь-який момент, і тому краще завчасно розібратися де знаходиться датчик. Рекомендується також придбати новий елемент, і возити його з собою в бардачку, щоб неприємна ситуація не наздогнала вас далеко від дому.

На Priora датчик положення колінчастого валу розташований поруч з масляним фільтром на кришці масляного насоса. Дістатися до пристрою можна як з підкапотного простору, так і з оглядової ями. Нижче на фото показано, де знаходиться ДПКВ на Priora.

Знати його місце розташування необхідно для того, щоб мати можливість оперативного виконання демонтажу з метою перевірки або заміни. При покупці нового датчика, рекомендується переписати позначення на штатному виробі.

вартість датчика

Нижче наведена таблиця з ціною і артикулами датчікаположенія колінчастого вала Пріори в залежності від виробника.

Виробник Артикул )
Lada 21120384701082 234
Автоприлад-КЗАЕ 2112-384701 400

Шків колінчастого вала ВАЗ 2112. 2170 c демпфером 16 V.

Двигун ВАЗ 2112. чотирициліндровий, чотиритактний, з чотирма клапанами на циліндр, з двома розподільними валами і з розподіленим (фазованим) уприскуванням палива. Двигун ВАЗ 2112 розроблений на базі двигуна автомобіля ВАЗ 2110, але має багато змінених або оригінальних деталей, що пов’язано в першу чергу з установкою на двигун автомобіля ВАЗ 2112 16-клапанної головки і приводу двох розподільних валів, а також з іншою системою подачі повітря в циліндри. Шків коленвала з демпфером забезпечує:

Зубчастий вінець, який присутній на демпфері, дозволяє датчику відстежувати стан колінчастого вала.

1. пробка маслосливного отвори; 2. піддон картера; 3. кришка масляного насоса; 4. датчик положення колінчастого вала; 5. катколлектор; 6. масляний фільтр; 7. шків приводу генератора; 8. труба, що підводить насоса охолоджуючої рідини; 9. кронштейн задньої опори силового агрегату; 10. регулятор холостого ходу; 11. впуск ної трубопровід; 12. датчик положення дросельної заслінки; 13. дросельний вузол; 14. кришка маслозаливной горловини; 15. передня верхня кришка приводу ГРМ; 16. кронштейн правої опори силового агрегату; 17. кронштейн верхнього кріплення генератора; 18. блок ци Ліндрен; 19. передня нижня кришка приводу ГРМ; 20. генератор; 21. ремінь приводу ГРМ; 22. кронштейн кріплення генератора і передньої опори силового агрегату.

Конструкція і вживані матеріали дозволяють демпфера зберігати свої характеристики під постійним навантаженням в середовищі мінеральних масел і мастил.

Спеціально підібрані характеристики гумового масиву забезпечують ефективне гасіння коливань різної частоти, що виникають при роботі двигуна на різних режимах.

Сучасні технології виробництва гумового масиву і металевих частин демпфера забезпечують йому ресурс, який можна порівняти з терміном експлуатації автомобіля.

ВАЗ-2110, ВАЗ-2111, ВАЗ-2112, ВАЗ-2115, ВАЗ-2114, ВАЗ-2113, ВАЗ-1117, 1118, 1119, ВАЗ 2170.

Будь-яка поломка. це не кінець світу, а цілком вирішувана проблема !

Як самостійно замінити ш ків колінчастого вала ВАЗ 2112 c демпфером на автомобілі сімейства ВАЗ 16 клапанному.

З інтернет. Магазином AvtoAzbuka витрати на ремонт будуть мінімальними.

Просто порівняти і переконатися.

Не забудьте поділитися зі своїми друзями і знайомими знайденої інформацією, т. К. Вона їм теж може знадобиться. просто натисніть одну з кнопок соціальних мереж, розташованих вище.

Демонтаж «єдиного» шківа (старого зразка)

Власне, зняття і зворотний монтаж шківа старого зразка не має особливих відмінностей, крім того, що знімається він простіше. Досить відкрутити всього один центральний болт і підчепити шків двома викрутками.

Черговий сюрприз від попередніх господарів

Почав помічати зрозумілі звуки виходять від шківа коленвала, візуально він був кривої, подумав що розбило гумовий демпфер на ньому, купив новий демпферного шків, і моєму здивуванню не було меж коли при демонтажі я побачив що шків варто чавунний, з великими труднощами вдалося зняти шестерню КВ шпонка виявилася настільки розбита, що шестерня по відношенню до мітки ВМТ ходила на валу за годинниковою стрілкою на зуб вперед і цей же зуб можна було пересунути проти годинникової стрілки завести це за мітку, взагалі ГРМ працював дуже неправильно, машина моторошно тупіла, бувало набирала обертів, глохла, троила, взагалі я прям запереживав.

робилося все практично по ночі) машина потрібна була вранці, вообщем о першій годині ночі виставив мітки, найголовніше що все стало як треба, мітка в мітку, хоча шестерні РВ звичайні (НЕ розрізні)

Скажу що тільки після цього я відчув реальний ефект від прошитого ЕБУ, машина реально поїхала, перші два дні не звично було))

з місяць назад перепрошили ЕБУ (січень 5.1.2) здавалося що машина їде, але в силу плаваючих міток ефект був не так яскраво вираженим.

Вообщем уважніше при розбиранні і збірці вузлів, бо можна заробити великий геморой, страшно уявити на скільки грошей і часу я б потрапив, якби здійснило шестерню на валу! і пощастило що шпонковий паз на КВ не розбився сильно, а постраждала шпонка, так як розбирати низ і міняти коліно в мої плани не входило, поки))

Якщо спроба запуску двигуна не увінчалася успіхом або він заглох після появи скреготу або стуку в моторному відсіку. причиною цього може бути пошкодження шківа колінчастого вала. Симптомами його несправності може бути нерівна робота двигуна або палаюча лампочка заряду акумулятора на панелі приладів, а також поява на ній символу Check Engine.

Призначення, пристрій і заміна шківа коленвала ВАЗ 2110

ВАЗовский двигуни мають дві, що трохи відрізняються модифікації гасителя крутильних коливань і маточини клонували, простіше кажучи. шківа. На ВАЗ 2110 шків коленвала може бути виконаний як блок, а також мати розділену систему з маточиною. демпфер.

Коли тільки починалося виробництво «десятки», «гаситель» коливань клонували був єдиним цілим, при цьому закріплювався лише одним центральним болтом. Разом з інжекторним ВАЗ 2110 з’явився демпфер. Він прикріплений до маточини болтами.

ознаки, несправності, датчик, коленвала

Демпферний шків коленвала

Демпферний шків коленвала

Демпферний шків коленвала

Демпферний шків коленвала

Перестановка демпферів крутильних коливань на ВАЗ

Основною проблемою при стикуванні приводної шестерні колінчастого вала і демпфера крутильних коливань на 8 клапанному моторі ВАЗівської передньопривідного сімейства, є фіксує циліндрична шпонка. Згодом вона розбивається і просто вилітає. Далі відбувається зміщення демпфера разом з задає шківом (хоча б на зуб пізніше) і з’являються проблеми з запалюванням. Аж до відключення циліндрів.

16 клапанні моделі ВАЗа вже позбавлені даної шпонки, а центрування і установка шківів здійснюється за рахунок припливу на приводний шістці і паза на демпфері. На даних моделях (двигун 2112, 21124, 21126, 21127, 21129) застосовується більш широкий ремінь приводу ГРМ і навантаження на зв’язані деталі вище. 8 клапанні моделі встановлюються на сучасні Калини, Granta, Пріори, 2114-2115 використовують конструкцію зразка початку инжекторной епохи ВАЗ (розробка GM в 1995 роках).

2108 (2110 інж) 21100-1005053-24 (застосовується на 8 клапанних інжекторних моторах 21083, 11186, 21116, встановлюється на автомобілі ВАЗ 21083, 21093-21093, 2110, 2111, 2112, 2113-2115, 2190, LADA Granta, LADA Kalina. LADA Priora, LADA Каліна2, Богдани) і демпфер 2112 21120-1005058 (використовується на всіх 16 клапанних моторах крім мотора 1,8 літра які встановлюються на LADA Vesta Cross? LADA vesta SW, LADA Xrey).

Зазначені шківи працюють в парі з наступними шкивами (шестернями) клонували:

ДПКВ. Признаки неисправности датчика

21080-1005030 і шківом 21100-1005030-00 відповідно. На моделях 8 клапанних моторів з об’ємом 1.6 літра використовується більш високий блок циліндрів, і установча мітка розташування поршня першого циліндра у ВМТ зміщена на 2 градуси.

За габаритними розмірами деталі стикуються і встановлюються на 8 клапанний мотор без додаткових переробок кронштейнів генератора. Різниця лише в болтах кріплення шківа до коленвалу і потрібна додаткова шайба. Список деталей додається.

Замість шківа 21100-1005053-24 ставимо 21120-1005058 Замість шківа 21080-1005030- ставимо 21100-1005030-00 Замість болта 15540433 (м12х1,25х30) встановлюємо або оригінальний 21100-1005076 або будь-який інший м12х1,25х35 Шайбу підбираємо за розміром, або беремо ориджинал 21100-1005065

Зняття лівої опори

Встановлюємо під коробку передач регульований упор.

Головкою «на 15» з подовжувачем послаблюємо затяжку верхньої стягнутий гайки подушки опори.

Знизу автомобіля головкою «на 17» з подовжувачем відвертаємо гайку кріплення лівої опори силового агрегату до кронштейну коробки передач (для наочності лівий брудозахисні щиток моторного відсіку знятий) і знімаємо шайбу.

Головкою «на 13» з подовжувачем відвертаємо два болти кріплення опори до кузова.

Знімаємо ліву опору. Для розбирання опори остаточно відвертаємо верхню стяжную гайку подушки опори.

верхня гайка; 2. верхній обмежувач; 3. подушка; 4. нижній обмежувач; 5. шпилька; 6. шайба; 7. нижня гайка Верхній обмежувач опори має дві лиски. При установці опори

відбортовки обойми подушки повинні бути звернені вгору. Збираємо ліву опору, не затягуючи до кінця верхню стяжную гайку, після чого встановлюємо ліву опору в зворотній послідовності. При цьому лиски на шпильці, що виключають її проворачивание, повинні розташуватися в пазу кронштейна коробки передач. При остаточному затягуванні верхньої стягнутий гайки необхідно стежити за тим, щоб лиски верхнього обмежувача були розташовані паралельно осі кріпильних отворів опори.

Знімаємо ремінь приводу генератора (див. «Заміна ременя приводу генератора»). Встановлюємо регульований упор під піддон картера двигуна.

Надягаємо на гайку кріплення правої опори до кронштейну двигуна головку «на 17», після чого

вставляємо подовжувач в головку і відвертаємо гайку.

Головкою «на 15» відвертаємо три болта кріплення кронштейна опори до лонжерону кузова. Опустивши кронштейн з опорою вниз, виводимо різьбову частину болта опори з отвору в кронштейні двигуна і, перемістивши вузол вперед

виймаємо праву опору з кронштейном. Головкою «Torx Е-10» відвертаємо

два гвинти кріплення опори до кронштейну і знімаємо опору з кронштейна. Для розбирання опори

ключем «на 15» відвертаємо стяжную гайку подушки, утримуючи головку болта ключем того ж розміру.

гайка; 2. верхній обмежувач; 3. подушка; 4. нижній обмежувач; 5. болт Подушки лівої і правої опор взаємозамінні. При складанні правої опори відбортовки обойми (див. Ліву опору) повинні бути звернені вгору, а лиски верхнього і нижнього обмежувачів, а також стягнутий гайки подушки повинні розташуватися паралельно осі кріпильних отворів опори. Збираємо опору з кронштейном, затягнувши два гвинти. Установку правої опори з кронштейном проводимо в зворотній послідовності, при цьому

стяжна гайка 2 подушки повинна розміститися в прямокутному гнізді 1 кронштейна двигуна.

НАВІЩО ПОТРІБЕН ДПКВ ЯК ВІН ВПЛИВАЄ НА РОБОТУ ДВИГАТЕЛЯ ТЕСТ

На представленому нижче відео, заміна датчика фаз на 16-клапанному моторі ВАЗ і ремонт роз’єму:

 • Датчик фаз «LADA-Пріори»
 • Зовнішній ШРУС «Ланоса»
 • Як поміняти зовнішній ШРУС на автомобілі «Kia-Spectra»
 • Що собою являє зовнішній лівий ШРУС автомобіля «Chevrolet- Cruze»

Розташування датчика распредвала в автомобілі

Як ви напевно вже здогадуєтеся, конкретне розташування датчика положення розподільного валу варіюється в залежності від марки та моделі автотранспортного засобу. У більшості з автомобілів цей датчик можна знайти десь навколо головки самого блоку циліндрів. Шукати датчик треба навколо верхньої частини розташування зубчастого ременя або в захищених частинах електропроводки передньої частини двигуна.

Так само датчик може бути розташований і в задній частині головки блоку циліндрів.

Деякі моделі автомобілів можуть мати для цього спеціальний відсік під капотом, в якому і встановлений датчик распредвала (наприклад, в певних моделях автомобілів, які виробляє).

Крім усього, в деяких автомобілях (в автомоделях) датчик распредвала може знаходиться прямо всередині головки блоку циліндрів.

Ми шановні друзі настійно рекомендуємо всім власникам автомобілів придбати собі подібну книгу (керівництво по ремонту та обслуговуванню) конкретно на вашу модифікацію і модель автомобіля. Даний посібник з експлуатації і ремонту автомобіля неодмінно допоможе кожному з вас в разі будь-яких поломок або несправності. Воно стане для вас цінним довідником по виконанню планового технічного обслуговування вашого автотранспортного засобу і для його дрібного ремонту.

Про датчик

Датчик положення колінчастого вала передає свідчення на ЕБУ про те в якому становищі перебувають поршня двигуна. Грунтуючись на свідченнях даного датчика блок керування двигуном розуміє, в який саме циліндр необхідно подавати паливо і іскру.

Сам датчик працює на ефекті Холла, тобто має магніт усередині себе. Вимірювання проводяться за принципом провідності, тобто при наближенні до датчика металевих частин датчик чутливим елементом (магнітом) приймає і передає свідчення на ЕБУ.

Датчик працює в парі з приводним шківом генератора, який встановлюється на осі колінчастого вала. Даний шків має зубці по всьому колу, але два знаходяться поруч зубця відсутні, саме по ним вважаються свідчення ДПКВ для ЕБУ.

Детальніше шків можна побачити на зображенні нижче.

вартість датчика

Нижче наведена таблиця з ціною і артикулами датчика положення колінчастого валу Пріори в залежності від виробника.

Виробник Артикул )
Lada 21120384701082 234
Автоприлад-КЗАЕ 2112-384701 400

Перевірка датчика приладами

Перевірку ДПКВ можна здійснити за допомогою приладів, що підключаються до ЕБУ. Слід зазначити що дана перевірка лише покаже несправність датчика в разі його повної відмови, тобто тоді, коли автомобіль перестане запускатися.

Варіант заміни для “Пріори” з 8 клапанами

Тут все йде набагато простіше. Пристрій контролю фаз распредвала стоїть на виході распредвала над коробкою передач. Він розташований в спеціальному склянці і кріпиться 1 болтом. Замінити його, взагалі, не складає ніяких труднощів. Просто від’єднати і перевірити дроти, а потім, викрутивши 1 болт, замінити деталь, перевіривши перед установкою положення ущільнювальної гумки. Ось і вся операція.

ознаки несправності

Ознаки несправності, за якими можна визначити швидкий вихід з ладу ДПКВ або ж зовсім його повну непрацездатність вказані нижче:

Автомобіль при русі смикається, з’являються провали схожі на недолік палива;

 • Двигун мимовільно глухне, після чого його важко запустити знову;
 • Під час дощу автомобіль, починає сіпатися або глухне;
 • Двигун не запускається, відсутня іскра;

При виявленні таких симптомів необхідно звернути увагу на ДПКВ.