Заміна салонного фільтра Kia SEED 2008

Періодичність заміни салонних фільтрів

Реальний термін служби салонного фільтра залежить від багатьох факторів, наприклад, в задимлених мегаполісах з великою інтенсивністю дорожнього руху заміна може знадобитися вже після 6000 км пробігу. Експлуатація транспортного засобу в передмісті на хороших трасах дозволяє міняти салонний фільтр через кожні 15-20 тис. Км.

За регламентом заміна салонного фільтра повинна проводитися не рідше одного разу на рік або після 8-10 тис. Пробігу.

Важливо! Салонний фільтр можна відремонтувати або відновити, так як будь-яка обробка призводить до порушення внутрішньої структури фільтруючого елемента.

Причини заміни фільтр

Однією з головних причин, по якій проводиться заміна повітряного салонного фільтра автомобіля Kia SEED є скупчилася на поверхні фільтруючого елемента бруд і пил. Зношений фільтр сильно забруднює оббивку автомобіля і пластикові панелі, а на поверхні лобового скла може з’явитися сірий наліт, що значно погіршує оглядовість. Проблема поганої роботи вентиляції печі опалення та постійне запотівання скла також може зважитися банальної заміною салонного фільтра.

Сильне забруднення або повне блокування повітряного фільтра призводить до того, що концентрація бруду і алергенів в салоні може перевищувати аналогічні показники в навколишньому середовищу в 6 разів.

Важливо! Скупчилися на поверхні брудного матеріалу бактерії і мікроорганізми потрапляють в салон автомобіля по воздухоканалам. що може завдати шкоди здоров’ю людей з ослабленим імунітетом, а також дітям і літнім людям. Нерідкі випадки, коли саме напади алергічної реакції ставали причиною дорожньо-транспортних пригод.

Kia Ceed. самостійна заміна салонного фільтра

Кожному автомобілю необхідний салонний фільтр для очищення повітряного потоку, що надходить в салон через вентиляційну систему. Фільтр салону Kia Ceed повинен залишати «за бортом» пил, пух, дрібних комах, пилок і інше сміття, при цьому пропускаючи в салон максимальну кількість чистого повітря.

Вибір фільтра салону

Оригінальний салонний повітряний фільтр на автомобіль Kia SEED в дилерському центрі коштує приблизно 1000 рублів. Однак на сьогоднішній день автомобільний ринок пропонує безліч моделей, ні чим не поступаються оригіналу. Вибір потрібно робити виходячи з вимог системи вентиляції автомобіля.

Пристрій салонного фільтра

Автовиробники пред’являють досить жорсткі вимоги, домагаючись практично 100% го відфільтровування шкідливих газів і частинок. Залежно від конструкції салонний повітряний фільтр може бути одно-, дво-, три- або чотиришаровим.

 • Перший шар виконаний з нетканого синтетичного матеріалу, зібраного в гармошку-он затримує найбільші частки розміром до 10 мікрон.
 • Другий шар-електростатичний, він затримує зовсім дрібні частинки.
 • Третій шар складається з активованого вугілля, який не пропускає в салон неприємні запахи і шкідливі гази.
 • Останній шар виробляє заключну очищення надходить в салон повітря.
фільтра, seed, 2008

Важливо! Дешевші моделі можуть не мати вугільного абсорбуючої шару, що істотно знижує експлуатаційні якості салонного фільтра. Варто купувати тільки якісні вироби, покриті спеціальним покриттям для відштовхування і зупинки розвитку мікрофлори на поверхні матеріалу. Світові виробники, як правило, віддають перевагу чотиришаровим пристроїв, оскільки саме вони здатні максимально захистити салон автомобіля.

Самостійна заміна повітряного салонного фільтра

Після закінчення терміну дії гарантії заміна салонного фільтра автомобіля Kia SEED легко проводиться самостійно, це допоможе заощадити на автосервісі приблизно півтори тисячі рублів. Операція займає не більше 5 хвилин, не вимагає ніякої кваліфікації і наявності складного інструменту.

 • З бардачка потрібно прибрати всі сторонні речі. Відкрутити і вийняти дві стопорні заглушки круглої форми, що знаходяться з двох сторін всередині бардачка. Кришка бардачка опускається максимально вниз, тому пасажирські двері краще відкрити, щоб уникнути випадкових подряпин.
 • Далі кришка впирається в спеціальний фіксатор, що знаходиться праворуч. Натисканням на вусики обмежувач відводиться в бік і знімається.
 • Витягується боксу і старий салонний фільтр, оцінюється його стан.
 • Перед установкою нового пристрою посадочне місце рекомендується пропилососити.
 • Встановлюється новий фільтр і все збирається в зворотному порядку.
 • Після установки включається грубка або кондиціонер на 10 хвилин для обробки фільтра.

Важливо! При демонтажі важливо запам’ятати початкове положення фільтра, і саме в такому ж положенні встановити новий. Продувати старий фільтр і заново вставляти його категорично не рекомендується, так як пил ще глибше заб’ється в структуру матеріалу і порушить її. Бережіть здоров’я!

Заміна салонного фільтра на Kia SEED

Заміна салонних фільтрів і фільтрів кондиціонера не входять в обов’язкову карту технічного обслуговування. Найчастіше в дилерських центрах пропонують замінити їх за свій рахунок. Погоджуватися на заміну або продовжувати їздити зі старим фільтром це цілком і повністю рішення автовласника. Додамо, що оригінальний фільтр в дилерському центрі коштує близько тисячі рублів. Переважно, замінювати фільтри хоча б один раз в 10 000 кілометрів, в іншому випадку вся вулична пил буде безперешкодно проникати в салон.

Існує два варіанти салонних фільтрів, а саме вугільні і протипилові. Останній варіант не допускає потрапляння в салон транспортного засобу вуличного пилу. Вугільні фільтри захищають легені водія і пасажирів автомобіля від впливу різних шкідливих хімічних сполук.

Трохи нижче представлені фото для порівняння. зліва фільтр після 7 000 км пробігу, праворуч новий. Вот такой вот брудом ми дихаємо.

Сьогодні ми вам розповімо як самостійно замінити салонний фільтр на автомобілі Kia SEED. Ну що ж, мабуть, приступимо.

Насамперед необхідно відкрити кришку бардачка. Дотримуючись стрільцям повертаємо і знімаємо напрямні.

Зверніть увагу, що справа розташований обмежувач кришки. Його необхідно відвести в сторону, для цього потрібно натиснути на вусики.

Акуратно натискаємо на вусики заглушки. Не поспішаючи знімаємо заглушку. Працюйте акуратно, інакше ви можете що-небудь зламати.

Після того як ви знімете заглушку, ви побачите фільтр, який нам, власне, і потрібно замінити. Акуратно виймаємо салонний фільтр.

Беремо новий фільтр, вставляємо його на місце старого. Перед тим як встановити новий фільтр, переконайтеся в правильному положенні фільтру “стрілки”.

фільтра, seed, 2008

Під час установки нового фільтру обов’язково переконайтеся в тому, щоб стрілки, намальовані на фільтрі, були спрямовані вниз.

Збираємо все в зворотному порядку. Ось, власне, і все. Погодьтеся. немає нічого складного в заміні салонного фільтра на Kia SEED.

Заміна салонного фільтра на Мохаве

Якщо говорити про те, що найскладніше мені було зробити під час заміни салонного фільтра, то я зізнаюся, що найважчим було прибрати звідти весь накопичився мотлох, розсортувати його, викинути непотрібне, а потрібне відкласти в сторону, щоб потім знову засунути в бардачок. Ось на це у мене пішло кілька годин! А ось сам процес заміни не забирає багато сил і часу.

Отже, фільтр я вже купив заздалегідь, потрібно тільки замінити. З вмістом бардачка начебто теж розібрався, на даний момент він повністю порожній і для нього це унікальна ситуація, яка відбувається далеко не часто, це я вам точно кажу. Відкриваємо вже порожній бардачок і витягуємо звідти назовні опорний стрижень. Бардачок у нас все ще відкритий, ми з двох сторін намагаємося зняти звідси упори, щоб бардачок у нас залишався у вільному польоті, тримаючись виключно на петлях. Знаходимо корпус салонного фільтра, витягуємо його тримаючись за кришку з обох сторін.

Висмикуємо старий фільтр. Якось він занадто швидко весь забруднився, став якимось сирим і навіть трохи пахнув. Як би мені не довелося робити чистку всієї системи кондиціонування, це реально може відняти гроші і час. Але після заміни салонного фільтра неприємний запах пропав. Тут важливо нічого надто сильно не смикати, адже багато тримається на пластмасі і якою б вона міцною не було, але пластмаса. НЕ залізо, буде ламатися або деформуватися. І починають потім такий елемент часом неможливо. І хочеться вам, щоб банальна заміна салонного фільтра перетворювалася в масштабний ремонт панелі приладів? Ні, не хочеться.

Тоді робіть акуратно, але при цьому впевнено і тоді все точно вийде. Ось я в перший раз навіть не знав, з якого боку підлізти до бардачку, а мови про те, щоб його розбирати, і бути не могло. Але я свій страх охопив. Адже по суті, Мохаве. та ж сама Niva, просто трохи вдосконалена, напхана електронікою і іншим. Але якщо все відвертати і висмикувати акуратно, без зайвого фанатизму, то тоді точно все буде нормально.

Навіщо і коли потрібно міняти салонний фільтр

Заміна салонного фільтра Kia SEED 2014 року універсал або іншої моделі. обов’язкова складова планового ТО. Виконувати роботи можна кожні 15 тис. Км згідно з регламентом або в міру необхідності. Можливо, виникнуть характерні симптоми зносу, їх наявності досить для негайного обслуговування.

фільтра, seed, 2008

Причини термінової заміни елемента фільтрації до регламентного ТО:

 • часті переміщення по грунтових запилених трасах, так салоннік заб’ється набагато швидше, ніж при їзді по якісному покриттю;
 • присутність в повітрі значних обсягів сміття. пилку, листя, тополиного пуху, вони засмічують грати, за умови підвищеної вологості починаються процеси гниття, продукти просочують шторку;
 • експлуатація авто в умовах великого міста. вихлопні гази засмічують сорбент вугільних фільтраційних елементів дуже швидко.

Продувку робити не рекомендується, встановлюють новий салоннік. На Kia Ceed ed заміна салонного фільтра може вимагатися частіше стандартного регламентного терміну. Орієнтуватися слід на якість повітря і реальні показники зносу. Якщо автомобіль пройшов тільки 7 тис. Км, але в салоні постійно присутній аромат вогкості, це говорить про збій системи очищення. Поставити «діагноз» допоможе планова комплексна діагностика, але при наявності повного переліку характерних симптомів водії зазвичай просто роблять заміну салоннік. Чекати погіршення ситуації не варто, оскільки в фільтрі може з’явитися цвіль, доведеться робити повний промивши системи, а це складніше і дорожче.

Нова сітка очищає елементу біла, сірий, темний наліт указує на значні забруднення

Коли всередині автомобіля з’явився виражений неприємний аромат, значить, на фільтрі, випарнику скупчилися сміття, пил, бруд. Це часто відбувається при ігноруванні регулярних прибирань салону (мийка, застосування пилососа). Салоннік повинен на рівні справлятися з очищенням надходить з вулиці повітря, але це можливо тільки при його високій якості і нормальному (не був забитий) стані. При роботі двигуна авто в простір виходять продукти згоряння паливних мас, пил різної природи, хімічні випаровування. Все це шкідливо для легеневої системи людини, але на допомогу приходить салонний фільтр. У великих містах повітря брудний, тому забивається елемент швидко.

При роботі кліматичної системи на випарнику буде постійно осідати вода. Якщо тривалий час їздити з забрудненим фільтром або без нього, зіб’ється робота повітряної системи. У зимову пору року радіатор-випарник промерзне. Потрапляє на паморозь бруд спочатку відтає, потім застоюється, це викликає утворення колоній шкідливих мікроорганізмів, цвілі. Завжди виникають характерні неприємні запахи. Тому обслуговування фільтраційної системи в авто має бути своєчасним і якісним.

Де знаходиться салонний фільтр

Салонний фільтр в різних моделях Kia SEED розташований за полицею ящика рукавички. Вона не дає отримати доступ до конструкції та зняти її. Щоб прибрати перешкоду, потрібно зняти бардачок, а далі діяти згідно з інструкцією.

Фільтраційні елементи забезпечують максимальний комфорт в салоні. Не потрібно нехтувати їх своєчасною заміною, тим більше що процедура проста і швидка. Заміна салонного фільтра Kia SEED 2012 року гарантує відсутність зайвого пилу. Якщо використовувати вугільний елемент, якість повітря зросте в рази.

Заміна фільтра салону на Kia Ceed (Kia SEED) своїми руками

Заміна салонного фільтра на Kia SEED йде згідно з графіком на всіх моделях старше 2008 року (в старіших варіантах немає місця для монтажу елемента). Водії часто ігнорують необхідність своєчасних обслуговувань, що негативно впливає на здоров’я. Регулярні заміни фільтра салону будуть сприяти підтримці комфортної атмосфери в автомобілі. Процедура проста, її без зайвих проблем можна виконати своїми силами.

Заміна салонного фільтра на Kia SEED своїми руками

Заміна фільтра салону Kia SEED 2008 року швидка, не вимагає застосування складного інструменту. Почати потрібно з визволення бардачка. його під час робіт відкидають вниз, попередньо знімаючи обмежувальні елементи.

Заміна салонного фільтра Kia SEED 2015 року з етапами:

 • Провернути пару обмежувачів за головку фігурної форми, на ¼ обороту зробити це буде досить. вийняти елементи.
 • Звільнити мікроліфтовую тягу справа бардачка. Крайові частини фіксатора стиснути пальцями, вушко відвести в сторону.
 • За впало вниз бардачком відкриється вид на робочий відсік. Затиснути фіксатори двома пальцями, кришку потягнути на себе.
 • Акуратно вийняти старий елемент, заміна салонного фільтра Kia SEED 2 повинна бути повільної, інакше сміття може висипатися в пічної вентилятор.
 • Поставити новий елемент строго стрілкою вниз. виконати складання.

Заміну салонного фільтра Kia SEED 2017 року хоча б раз в 12 місяців (самі обслуговування потрібні набагато частіше) поєднують з промиванням кондиціонера із застосуванням антибактеріального складу. Така процедура допоможе позбавитися від затхлості, освіжить повітря. Для автомобілів всіх поколінь беруть засіб з трубкою-подовжувачем в комплекті. В авто перших поколіннях трубку буде найлегше пропустити через дренаж під капотом. Завести виріб потрібно якомога глибше, після запустити в роботу систему вентиляції на малі обороти, рециркуляцію. Розпилення займає всього хвилину, після засобу дають спокійно витекти через дренаж.

На машинах другого покоління демонтують температурний автоматичний датчик (його можна знайти з боку лівої ноги пасажирського місця). Після роз’єм відстібають. Датчик провертають проти годинникової стрілки. Відкриється отвір, в нього потрібно завести трубку і виконати ті ж дії, які були описані в першому варіанті. Піна з вимитого складом брудом витече під днище через систему дренажу. Заміна салонного фільтра Kia SEED 2019 роки з промиваючи кондиціонера займає на 20-30 хвилин більше часу.

Kia SEED заміна салонного фільтра по відео займає буквально 15 хвилин, а цінник процедури на СТО буде не менше 1000 рублів. Вибирати нові витратні матеріали слід за розмірами і товщині. Ідеальне рішення. оригінал, але якісні аналоги теж непогано показують себе в процесі експлуатації. Головне. переконатися в сумісності і повністю замкнути новий елемент.

Як правильно підібрати фільтр

Заміна салонного фільтра Kia SEED 2008 року 1 6 і новіших версій передбачає вибір нового розхідники. Оптимальний варіант. оригінал 971331H000, він довговічний, надійний, недорогий. Його Це звичайне пилове виріб.

Заміна салонного фільтра Kia SEED 2016 року у вугільний допоможе домогтися максимального очищення повітря і повного усунення неприємних ароматів.

Заміну салонного фільтра Kia SEED 2018 року в ідеалі здійснюють з урахуванням рекомендацій заводу-виробника. Оригінали на аналоги замінювати можна, звичайно це роблять з метою економії. Головне при виборі. враховувати основні рекомендації виробника і задані типорозміри. Заміна салонного фільтра Kia SEED 2011 рік передбачає такі габарити:

 • 196 мм ширина;
 • 28 мм висота;
 • 239 мм довжина.

Аналоги іноді роблять трохи менше оригіналів, різниця в кілька міліметрів допустима. Якщо розбіжність розмірів значне, потрібно пошукати інший варіант. Підрізування на сантиметр і більше приведуть знизити ефективність роботи.

Оригінал або аналог. справа смаку, аналоги завжди коштують дешевше

Вугільні салоннік мають вигляд паперової гармошки з просоченням темного сірого відтінку. Фільтр усуває з повітря дрібну бруд, пил, мікроби, бактерії, захищає легені. Є прості і поліпшені вугільні варіанти. Плюс такого СФ полягає в тому, що він не дає ароматів з вулиці потрапляти в салон. Але повітряні маси через нього проходять не так добре, як у випадку з паперовим варіантом.

Заміну салонного фільтра Kia SEED 2010 року треба виробляти на виріб аналогічної старим товщини. Якщо вона у нового елемента буде менше, постраждає якість очищення повітря, інший варіант. він просто не встане так, як повинен.

Заміна салонного фільтра на Kia SEED повинна бути регулярною, можливо, потрібно буде повторювати процедури частіше, ніж зазначено в регламенті. В умовах великих міст і при їзді по запилених трасах засмічення відбуваються швидше. Орієнтуватися слід на реальні ознаки. різке погіршення якості повітря в салоні, аромати вогкості, цвілі, пр. Використовувати для обслуговування можна паперові і пилові елементи. Для заміни салонного фільтра Kia SEED 2013 року треба брати такий виріб, яке підійде за розмірами замість старого. Ідеальним рішенням буде оригінал, але існують також якісні аналоги з солідними термінами служби.