Датчик включення вентилятора ВАЗ 2107 карбюратор

Спосіб перший. примусове охолодження механічного типу

датчик, включення, вентилятор, 2107

Мабуть, можна це так назвати. Згадайте перші автомобілі ВАЗ 2101-2107, в яких не використовувалися електричні вентилятори. У них обдув радіатора відбувався за рахунок крильчатки, прикрученою до ротора помпи. Такий же точно вентилятор можна встановити і на ВАЗ 2107 інжектор. Конструкція системи охолодження не сильно відрізняється.

Але потрібно відразу сказати про деякі особливості цієї конструкції. Справа в тому, що навіть взимку радіатор буде обдуватися потоком повітря. Це знижує температуру двигуна, тому в салоні може бути досить прохолодно. Влітку добре. мотор завжди охолоджується, вентилятор постійно працює, тосол НЕ закипає.

Але зробіть ще два маленьких удосконалення та річна експлуатація буде просто казкою:

 • Поставте пластиковий дифузор, який направить пучок повітря в соти радіатора.
 • Верхню частину радіатора необхідно встановити трохи ближче до лопат крильчатки. Кріплення зробити невеликими планками з жорсткого металу. Намагайтеся зробити так, щоб відстань від поверхні радіатора до крильчатки виявилося в інтервалі 2-4 см.

Ось такі дрібні хитрощі допоможуть вам поліпшити охолодження двигуна ВАЗ 2107. (саме стільки коштує крильчатка).

Електричний вентилятор охолодження радіатора (примусовий)

Щоб поломка датчика вентилятора ВАЗ 2107 не принесла проблем, можна організувати примусове охолодження без заміни штатного електровентилятору крильчаткою, що надівається на шків помпи. Для цього достатньо забезпечити резервне включення вентилятора кнопкою. Знадобляться такі деталі і матеріали:

 • електромагнітне реле;
 • колодка для реле;
 • кнопка для установки на приладовій панелі (можна з підсвічуванням);
 • провід перерізом не менше 0,75 мм;
 • роз’єми «тато-мама»;
 • ізоляція.

Також знадобиться новий датчик вентилятора, якщо старий несправний. Справність перевірити можна омметром або прозвонкой. Якщо при нагріванні нижній частині радіатора вентилятор не включається, його треба міняти.

Спочатку потрібно зменшити струм, що проходить через контакти теплове реле, що управляє включенням вентилятора. Для цього схему включення вентилятора ВАЗ 2107 треба змінити так, щоб він харчувався не безпосередньо від датчика, а через додаткове реле. В цьому випадку контакти датчика вентилятора (термореле) ні підгорати, а в разі виходу з ладу додаткового реле, останнім замінити буде набагато простіше.

Також необхідно підключити кнопку включення вентилятора так, щоб при включенні вона дублювала датчик, подаючи напругу на котушку реле при включенні. В цьому випадку при поломці датчика можна буде вручну включити вентилятор охолодження ВАЗ і вберегти двигун від перегріву.

Спосіб третій. вчинені вентилятори

Щоб поліпшити охолодження ВАЗ 2107, можна замість стандартного електровентилятору використовувати більш сучасні. Чудово підійдуть ті, які ставлять на автомобілі моделей «Kalina», «Priora». Особливо добре буде працювати електровентилятор з вісьмома лопатями. Потік повітря від нього виявиться набагато сильніше, отже, соти радіатора швидше охолонуть.

Можна навіть захопитися питанням поліпшення охолодження і поставити два таких вентилятора. Але чи є сенс в цьому. Краще вже тоді повністю очистити систему охолодження зсередини, замінити всі патрубки, поставити помпу з поліпшеною крильчаткою. І на завершення поміняти радіатор. Це виявиться набагато ефективніше, ніж робити величезний «колгосп» навколо радіатора.

Замена датчика вентилятора ВАЗ. Сделай Сам!

Влітку в пробках машина сильно перегрівалася, майже що до кипіння. Звичайний вентилятор на помпі не справлявся. Було бажання поставити елетровентілятор, і дуже в тему один драйверчанін якраз продавав такой.Решіл поставити через датчик, але і з можливістю примусового включення.

Для установки знадобиться: 1) вентілятор2) метрів 5 дроти 1,5 квадрата3) датчик включення вентілятора4) кнопка 2 контакта5) реле на 4 контакта6) Навісна запобіжник на 15А7) Купка клем мама, і штуки 3 круглі клемми8) Обжімщік клемм9) болти не пам’ятаю який розмір. або 6мм або 8мм. 3 маленьких (десь сантиметр довгої, і 3 трохи більше)

Для початку відкручуємо вентилятор з помпи. Знімаємо, і акуратно рукою притримуємо “тарілку на помпі, щоб не послеталі там все. ремінь, кріплення і все таке.

Болти, на які був вентилятор прикручений прибираємо, і беремо болти поменше, які купили. Млинцевій близько 1см. І закручуємо на PC кріплення:

ВАЗ 2107 обладнаний електричним вентилятором охолодження радіатора. Він автоматично включається при нагріванні охолоджуючої рідини до 90 градусів і в нормальних умовах забезпечує стабільну температуру двигуна незалежно від температури повітря і режиму руху.

Але є одна проблема. Іноді реле (датчик) включення вентилятора ламається і вентилятор радіатора ВАЗ 2107 не запускається. В результаті двигун перегрівається і справа, в кращому випадку, обмежується закипанням і витоком охолоджуючої рідини, а в гіршому. капітальним ремонтом двигуна. Щоб уникнути проблем, можна вдосконалити конструкцію, організувавши примусовий обдув радіатора. Є два способи зробити це: механічний і електричний.

Вентилятор ВАЗ 2107 карбюратор

У даній статті буде докладно розказано про примусовий вентилятор ВАЗ 2107. Можна виділити два види такої конструкції. електричний і механічний. Будь-який власник сімки починає шкодувати, що влітку в пробці у нього раптом виходить з ладу датчик включення вентилятора. Після такого випадку, як правило, починають замислюватися щодо удосконалення конструкції. І зробити модернізацію можна кількома способами.

Спосіб другий. електричний

 • Новий датчик (якщо старий став непридатним).
 • Електромагнітне реле з нормально роз’єднаними контактами.
 • Провід червоного кольору перетином 0,75 кв. мм.
 • Кнопку для установки в приладовій панелі ВАЗ 2107 (бажано з підсвічуванням).
 • термоусадочну ізоляцію.
 • Роз’єми типу «мама» і колодку для реле.

Схема з’єднань наведена на фото. Насамперед відключаєте вентилятор і міняєте датчик його включення. Потім збираєте схему.

Зверніть увагу на те, що на нових автомобілях використовуються датчики, здатні комутувати дуже великі струми. Але, незважаючи на це, вони все одно згорають. Різкі навантаження все одно швидко виводять його з ладу. Що робити? Вихід один. знижувати струм на висновках датчика. Для цього вводите в схему електромагнітне реле. Тепер шанс виходу з ладу датчика скорочується. Але стає вище шанс виходу з ладу реле. Правда, його поміняти виявиться простіше.

Встановлюєте в приладовій панелі кнопку примусового включення вентилятора і протягуєте від неї два дроти. один можна відразу з «масою» з’єднати, а другий. на висновок датчика. Виходить так, що у вас контакти кнопки і датчика з’єднані паралельно. Отже, якщо виходить з ладу датчик, ви можете включити електромагнітне реле кнопкою.

Механічне примусове охолодження радіатора ВАЗ 2107

На старих моделях ВАЗ радіатор охолоджувався за допомогою крильчатки, насадженої на ротор водяної помпи. Таке рішення забезпечувало постійний обдув радіатора при заїли двигуні. З огляду на, що конструкція ВАЗ 2107 мало відрізняється від «попередників», встановити таку крильчатку не важко.

Гідність такого рішення. надійність. Примусовий механічний обдув радіатора гарантує, що автомобіль не закипить, стоячи в пробці в жаркий день. Але при цьому ефективність обдування на малих обертах знижується в порівнянні з електричним обдувом. Взимку проявляється ще один недолік примусового охолодження. холодний двигун додатково обдувається вентилятором, що трохи уповільнює його прогрів. Той факт, що вентилятор обдуває радіатор на холодному двигуні, ніяк не впливає на швидкість прогрівання за умови працюючого термостата. Справа в тому, що до прогріву двигуна охолоджуюча рідина циркулює по малому контуру, минаючи радіатор.

[Tip] Механічний привід вентилятора охолодження ВАЗ 2107 можна вдосконалити:

 • Встановити дифузор, що направляє потік повітря через соти радіатора. Це поліпшить ефективність охолодження.
 • Змістити радіатор трохи назад, ближче до крильчатці. Для цього можна нахилити його верхню частину, використовуючи для кріплення планки з жорсткою стали. Планки треба розрахувати так, щоб відстань між радіатором і крильчаткою було приблизно 2040 мм.

Таким чином можна убезпечити автомобіль від перегріву. [/ Tip]

Удосконалення системи охолодження з електровентилятором

Для поліпшення охолодження можна замінити стандартний вентилятор охолодження ВАЗ 2107 на більш потужний і досконалий. На цій посаді підійдуть вентилятори від «калини» або «пріори». Особливо ефективний вентилятор з вісьмома лопатями, що забезпечує особливо сильний потік повітря.

[Note] Варто врахувати, що система охолодження ВАЗ 2107 спочатку спроектована для ефективної роботи. Якщо вона не справляється, причина криється не в неефективному штатному акумуляторі, а забитих сотах радіатора або нестачі охолоджуючої рідини в системі. Тому в разі перегріву двигуна при працюючому вентиляторі, варто перевірити рівень охолоджувальної рідини і прочистити соти радіатора (або замінити його). [/ Note]

діагностика регулятора

Щоб виконати перевірку, вам знадобиться звичайна вода, ємність, термометр, які зможе працювати при високих температурах, а також звичайна побутова піч.

Діагностика виконується за допомогою мультиметра і здійснюється вона в такий спосіб:

 • Для початку воду потрібно налити в тару.
 • Опустіть в рідину частина датчика, протилежну тій, на якій знаходяться контакти.
 • Потім щупи тестера потрібно під’єднати до контактів контролера. Сам мультиметр потрібно налаштувати в режим виміру опору або прозвона.
 • Поставте ємність на плиту і включіть газ, поступово нагріваючи рідину в ньому. Також в ємності повинен знаходитися і термометр.
 • Коли температура рідини збільшиться приблизно до 92 градусів, контакти на контролері, якщо вона робочий, повинні замкнутися. У цей момент тестер може видати характерний звук. Якщо цього не відбулося, то пристрій підлягає заміні. Показання тестера необхідно порівняти з нормованими, які вказані в сервісній книжці (відео про діагностику зняв Яковлєв Дмитро)

Навіщо потрібен електровентилятор

Вентилятор призначений для примусового обдування радіатора охолодження. Під час роботи силової установки рідкий холодоагент через що відкрився термостат надходить в радіатор. Проходячи по його трубках, обладнаним тонкими пластинами (ламелями), холодоагент охолоджується за рахунок процесу теплообміну.

Пізніші модифікації «сімок» обладналися електричними вентиляторами охолодження

Коли автомобіль рухається на швидкості, теплообміну сприяє зустрічний потік повітря, але якщо машина тривалий час стоїть, або їде повільно, охолоджуюча рідина остигати не встигає. У такі моменти двигун від перегріву рятує саме електровентилятор.

Як включається і працює електровентилятор

Процес включення вентилятора у карбюраторних та інжекторних «сімок» відрізняється. У перших за його включення відповідає механічний температурний датчик, вмонтований в нижню частину правого бака радіатора охолодження. Коли двигун холодний, контакти датчика розімкнуті. При підвищенні температури холодоагенту до певного рівня його контакти замикаються, і напруга починає подаватися на щітки електродвигуна. Вентилятор буде продовжувати свою роботу до тих пір, поки рідина, що охолоджує не охолоне і контакти датчик не розімкнуться.

Ланцюг пристрої замикається за допомогою датчика, що реагує на зміну температури холодоагенту

В інжекторних «сімки» схема включення електровентилятора інша. Тут все контролює електронний блок управління. Вихідним сигналом для ЕБУ є інформація, яка надходить з датчика, встановленого в що виходить з двигуна патрубку (біля термостата). Отримавши такий сигнал, електронний блок обробляє його і посилає команду на реле, що відповідає за включення мотора вентилятора. Воно замикає ланцюг і подає електрику на електродвигун. Робота пристрою триватиме до падіння температури холодоагенту.

В інжекторних «сімках» вентилятор включається по команді ЕБУ

І в карбюраторних, і в інжекторних «сімки» захист ланцюга електровентилятору здійснюється за допомогою окремого запобіжника.

Примусове включення вентилятора

Відповідно до технічних характеристик системи охолодження «Сімки», вентилятор не повинен працювати постійно. Але в деяких випадках все одно реалізується принцип його примусового включення. Це відбувається в результаті поломки контролера. датчик температури, розташований в підкапотному відсіку, вивів на панель приладів дані про перегрітому силовий агрегат, при цьому вентилятор не включається. Це може свідчити про поломку датчика вентилятора або про його поганому контакті з бортовою мережею автомобіля.

 • При русі по рівній дорозі можна спробувати їхати без зупинок, це дозволить обдути потоком зустрічного повітря радіатор двигуна. При цьому обов’язково потрібно стежити за температурою мотора, тобто стрілкою покажчика на панелі приладів. При необхідності зупинитися на світлофорі включайте обігрівач на повну потужність.
 • Але краще буде примусово активувати вентилятор. Для цього з датчика необхідно витягнути два контакти, після чого замкнути їх один з одним, але не виконуйте ці кроки слід відключити акумуляторну батарею. Після замикання підключіть акумулятор. це призведе до того, що пристрій буде працювати без перерви. Після зупинки автомобіля вентилятор продовжить працювати і буде робити це, поки АКБ не розрядиться.

Принцип дії

 • На нижній частині контролера розташовується спеціальна пластина, яка видозмінюється, тобто згинається в разі збільшення температури силового агрегату.
 • Під час згинання пластина надає певний тиск на поршень. Останній починає рухатися вперед, під час переміщення він замикає контакти на пристрої. Йдеться як про рухомі, так і про нерухомих контактах.
 • У разі, якщо охолоджуюча рідина залишається холодною і не нагрівається, то пластина, відповідно, не буде згинатися.

Місце розташування і призначення

Цей контролер є невід’ємним елементом охолоджувальної системи силового агрегату і фактично виконує аналогічну термостата функцію. Коли температура мотора збільшується до певного значення, контролер активує Струмінь повітря пристрій, що сприяє охолодженню радіатора ДВС. Струмінь повітря пристрій використовується для відгону тепла від радіатора завдяки нагнітанню повітряного потоку на нього. Основне призначення датчика вентилятора є запобігання перегріву силового агрегату.

Що стосується місця установки, то шукати цей пристрій слід в моторному відсіку ВАЗ 2107. Відкривши капот, ви відразу ж можете побачити радіаторний вузол, в ньому і встановлений датчик. Залежно від форми радіаторного пристрої контролер може розташовуватися знизу зліва чи справа.

конструкція пристрою

Вентилятор радіатора складається з трьох основних елементів:

 • електродвигуна постійного струму;
 • крильчатки;
 • рамки.

Вентилятор складається з електродвигуна, крильчатки і рамки

Ротор електродвигуна оснащений пластиковою крильчаткою. Саме вона, обертаючись, створює спрямований потік повітря. Двигун пристрою встановлений в металеву рамку, за допомогою якої він кріпиться до корпусу радіатора.

Вентилятор охолодження ВАЗ 2107

У силових установках перших «сімок» вентилятор радіатора був встановлений прямо на валу водяного насоса. Як і помпа, він приводився в дію ремінною передачею від шківа колінчастого вала. Така конструкція в той час застосовувалася і на інших автомобілях. Вона практично ніколи не виходила з ладу, а перегріти двигун з нею було неможливо. Однак був у неї один недолік. Постійно охолоджують силовий агрегат дуже повільно прогрівався. Саме тому конструктори АвтоВАЗу змінили принцип примусового обдування, замінивши механічний вентилятор на електричний, причому з автоматичним включенням.

Ранні модифікації ВАЗ 2107 мали вентилятор з механічним приводом

Електронний температурний датчик

Електронні температурні датчики встановлюються тільки на нові ВАЗ 2107. Замість мембрани і камери з церезитом в електронному датчику є чутливий терморезистор. З підвищенням температури опір цього пристрою змінюється. Ці зміни фіксуються спеціальної схемою, яка і передає сигнал на приладову панель.

Пристрій електронного датчика ВАЗ 2107

Електромеханічний температурний датчик

Електромеханічні датчики мають масивний сталевий корпус з товстими стінками, що забезпечують більш рівномірний прогрів пристрою. У корпусі знаходиться камера з церезитом. Ця речовина змішано з мідної пудрою, і воно відмінно реагує на зміни температури. Церезітная камера датчика закрита дуже чутливою мембраною, з’єднаної з штовхачем. Коли гарячий антифриз нагріває корпус датчика, церезит в камері розширюється і починає тиснути на мембрану. Мембрана переміщує вгору штовхач, який замикає систему рухомих контактів. Отриманий таким чином сигнал транслюється на приладову панель, повідомляючи водієві про перегрів двигуна.

Пристрій електромеханічного температурного датчика ВАЗ 2107

В чому різниця?

Чи є принципова відмінність різних моделей автомобілів LADA, коли справа стосується роботи ДТОЖ?

Незайвим буде відзначити, що існує негласне поділ моделей ВАЗів на групи, завдяки якому можна проводити ремонтні роботи одного автомобіля, спираючись на інструкції до іншого. Може бути, це стосується не всіх систем, але щодо даної теми це працює досить непогано і не шкодить ні автомобілю ні його власнику.

Перша група. це ВАЗ 2101 і наступні моделі аж до ВАЗ 2107. Датчик температури охолоджуючої рідини на ВАЗ 2106 розташований в ГБЦ (голівці блоку циліндрів), як і у всіх автомобілів перерахованого вище модельного ряду. Відповідно, ознаки поломки, способи діагностики і заміни будуть у них аналогічними.

На що варто звернути увагу, якщо вийшов з ладу датчик температури охолоджуючої рідини ВАЗ 2107? В першу чергу це неможливість запустити двигун в будь-яку погоду, а також погана робота на холостому ходу, нехарактерний колір вихлопу і перевитрата палива. Як замінити термодатчик на ВАЗ 2106? В першу чергу необхідно охолодити двигун і злити ОЖ. Потім скинути клеми з АКБ і зняти захисний кожух, після чого від детектора від’єднуються дроти, він сам викручується і на його місце ставиться новий

Виробляються зворотні маніпуляції по збірці і запуск двигуна з метою перевірити справність роботи системи

Потім скинути клеми з АКБ і зняти захисний кожух, після чого від детектора від’єднуються дроти, він сам викручується і на його місце ставиться новий. Виробляються зворотні маніпуляції по збірці і запуск двигуна з метою перевірити справність роботи системи

Як замінити термодатчик на ВАЗ 2106? В першу чергу необхідно охолодити двигун і злити ОЖ. Потім скинути клеми з АКБ і зняти захисний кожух, після чого від детектора від’єднуються дроти, він сам викручується і на його місце ставиться новий. Виробляються зворотні маніпуляції по збірці і запуск двигуна з метою перевірити справність роботи системи.

 • Друга група. це ВАЗ 21099, ВАЗ 2108 і ВАЗ 2109. Не дивлячись на уявну різницю, основні нюанси при роботі з ДТОЖ зберігаються і в разі даних моделей авто. Причому, без різниці. ВАЗ 2109 інжектор або карбюратор. ознаки поломки приладу будуть абсолютно тими ж самими, як і основні принципи його заміни.
 • Третя група. це ВАЗ 2110 інжектор / карбюратор і наступні за ним ВАЗ 2111 і ВАЗ 2112. Незалежно від типу двигунів і його особливостей (8 клапанів або 16 клапанів) система все так же подає сигнал у разі виходу з ладу ДТОЖ, так само дає збої, коли датчик несправний і в тій же мірі витрачає паливо там, де це не настільки необхідно, якщо система обманута невірними даними. Заміна датчика температури охолоджуючої рідини ВАЗ 2110 можлива своїми силами при наявності тільки ключа необхідного розміру.
 • Четверта і остання група в списку. це так звана серія Самара. 2, куди входять ВАЗ 2113, ВАЗ 2114 і ВАЗ 2115. Відмінною особливістю даного модельного ряду є наявність двох термодатчиків. ДТОЖ і датчик покажчика ОЖ. Те, що їх два ні в якому разі не ускладнює заміну поламаного приладу, лише змушує власника бути трохи більш уважним при діагностиці несправності.

Примусове включення вентилятора

Датчик включення вентилятора вітчизняної «сімки»

Охолоджувальна система на ВАЗ 2107 не передбачає регулярну роботу вентилюючого пристрою. Але незважаючи на це, іноді реалізується принцип його примусової активації. Це відбувається тоді, коли регулятор виходить з ладу, а провести заміну під час руху, як ви розумієте, неможливо. Перевірити це можна так. ДТОЖ, який стоїть під капотом, продемонстрував на приладовій панелі критичну температуру мотора, коли стрілка переміщається в червону зону. При цьому вентилятор не активується і якщо це так, то цього може бути кілька пояснень.

Перше. сталася поломка самого ДВ, що включає вентилятор на «сімці». Такий результат подій, як показує практика, є більш сприятливий для водія. Все тому, що сама по собі система залишається повноцінною, при цьому радіатор функціонує належним чином, відповідно, частина тепла все ж відводиться від двигуна.

В даному випадку у водія є кілька варіантів вирішення проблеми:

 • Якщо ви їсте по рівній дорозі, при цьому транспортний засіб буде їхати без зупинок, то просто стежте за температурою на приладовій панелі. Якщо по шляху є світлофори або пробки, просто включайте грубку на повну силу.
 • Якщо їздити ще довго, можна здійснити примусову активацію вентилятора. Щоб зробити це, з контролера слід витягти два контакти і замкнути з між собою. Але перед тим, як виконати ці дії, необхідно демонтувати негативний дріт з акумуляторної батареї. Коли проводки будуть замкнуті між собою, негативний дріт можна встановити на місце, на батарею, після чого вентилятор буде працювати постійно і без перерв. Температура двигуна в даному випадку не грає роль, рівно, як і режим їзди машини. Коли транспортний засіб зупиниться, вентилятор буде функціонувати до того моменту, поки батарея не розрядиться повністю, щоб не допустити його, необхідно відрити моторний відсік і відключити «мінус» від АКБ.

Такий варіант є менш прийнятний для автовласників зі встановленою протиугінною системою, так що якщо вам довелося роз’єднати проводку пристрою, потім її необхідно буде з’єднати і заізолювати. Крім того, в підкапотному просторі необхідно буде простежити за тим, щоб під лопаті нічого не попало, оскільки схема знаходження проводів передбачає в джгутах. Зрозуміло, це принесе певні незручності, оскільки постійно відкривати капот і замикати контакти. не зовсім зручно. Так що варіант примусової активації повинен реалізовуватися в екстреному випадку. Сам ДВ. це елемент, вартість якого досить низька, але ось його заміна в дорозі практично неможлива, оскільки водієві в будь-якому випадку доведеться зливати антифриз.

Другий варіант менш приємний для водія і більш небезпечний для авто в принципі. зламався термостат, при цьому охолоджувальна система працює неповноцінно через непрацездатність вентилятора. Зрозуміло, якщо радіатор порожній, ДВ не буде ніяких реагувати, відповідно, Струмінь повітря пристрій не увімкнеться. Основна проблема в цьому випадку полягає в тому, що тепловий обмін у багато разів гірше через не функціонуючого радіатора. Єдиним варіантом вирішення проблеми є активація грубки на повну силу і періодичні зупинки машини. Це дозволить не допустити переведення стрілки в критичну зону на датчику.

На відео нижче ви можете подивитися, як власник ВАЗ організував кнопку примусової активації вентилятора при непрацюючому датчику (автор відео. Vlad Pakhandrin).

Власникам інжектора ВАЗ і іномарок: деякі несправності і як знизити витрату палива на 20-30%

Технічний прогрес невблаганно рухається вперед і інжектор, який вже 20 років став нормою в світі, став обов’язковою нормою і при виробництві вітчизняних автомобілей.Хочу сказати, що ВАЗ робить в общем-то, досить непогані машини, особливо якщо врахувати їх ремонтопридатність і доступність запчастин, але через виконання невеликих, але дуже важливих деталей, страждають важливі характеристики авто.Сегодня практично всі автомобілі оснащені інжекторами.

Інжектор. це система уприскування палива у впускний колектор і система інжекторів управляється за допомогою невеликого комп’ютера (не плутати з тим, що показує витрату палива і пробіг на панелі). Комп’ютер розраховує коли і скільки впорснути паливо виходячи з даних різних датчиків. кутового положення коленвала, об’єму повітря і його щільності, температури навколишнього середовища і температури самого двигуна (і маси інших датчиків). Ось про останній, про температурний датчик і хотілося. б поговорити.

Нещодавно моя дев’ятка геть відмовилася заводитися. Після довгих зусиль вона все таки завелася і шляхом експериментів я з’ясував, що утруднений саме холодний пуск. Після того, як двигун хоч трохи прогріється, машина заводилася, так би мовити, з півоберта. Після недовгого мозкового штурму підозри впали на збої в роботі датчика температури охолоджуючої рідини, який стоїть у верхньому колекторі охолоджуючої рідини. Як виявилося, саме він подавав неправильні дані про температуру двигуна, в результаті чого комп’ютер не міг розраховувати необхідний склад паливної суміші для двигуна. Як підтвердити? Якщо ваш інжекторний ВАЗ не заводитися в холодному стані, хлюпніть гарячої води на це датчик (розташований біля термостата). Якщо після цього двигун заводитися. сміливо міняйте датчік.В ході даних експериментів з’ясувалося і одна, дуже і дуже важлива деталь: Після установки нового (з ринку, «ашшідбляхь заводський датчик ма я е ер!») Датчика, бортовий комп’ютер почала показувати витрата палива на холостому ходу при прогрітому двигуні 1,2-1,3 літра на годину, хоча до цього витрата був 0,9-1,0 літра на годину, інакше кажучи згідно з показаннями бортового комп’ютера, витрата палива виріс на 20-30%, що до речі і підтвердила пробна поездка.Не було сумнівів, що причина була в новому датчику температури. повідомляючи неправильну температуру двигуна комп’ютера інжектора (що він типу холодний), комп’ютер давав двигуну більше бензину для прогрева.Полазів по ВАЗівських формами ось що з’ясував: «Датчик температури охолоджуючої рідини ВАЗ встановлений між головкою блоку і термостатом. Датчик температури охолоджуючої рідини має два контакти (на відміну від одноконтактний датчика температури для панелі приладів, який стоїть поруч, не плутайте). Основне функціональне призначення датчика температури охолоджуючої рідини на кшталт “подсосу” на карбюраторі. чим холодніше мотор, тим багатшими паливна суміш. Конструктивно датчик температури охолоджуючої рідини являє собою термістор (резистор), опір якого змінюється в залежності від температури.Тіповие значення: 100 градусів Цельсія. 177 Ом25 градусів Цельсія. 2796 Ом0 градусів Цельсія. 9420 Ом (9,42 кОм) Мінус. 20 градусів Цельсія. 28680 (28,68 кОм).Температура охолоджуючої рідини впливає майже на всі характеристики управління двигуном. Датчик температури охолоджуючої рідини досить надійний. Основні несправності. порушення електричного контакту всередині датчика, порушення ізоляції або обрив проводів поблизу датчика бовтається тросом “газу”.Отказ датчика температури охолоджуючої рідини. включення вентилятора на холодному двигуні, труднощі запуску гарячого мотора і холодного двигуна, підвищена витрата палива ».А ось і сам наш красень:

Ну так от, я не довго думаючи, купив б / у датчик з розбитого автомобіля (з заводу ВАЗ ставить відмінні деталі!), Після установки якого витрата палива знизилася на 20-30%, тобто на холостому ходу при прогрітому двигуні бортовий комп’ютер став показувати звичні 0,9-1,0 літра на годину. Необхідно відзначити, що дана порада ставитися АБСОЛЮТНО ДО ВСІХ інжектор і не тільки марки ВАЗ. як з’ясувалося така несправність досить часто зустрічається і у не нових імпортних автомобілей.Так що якщо ви хочете знизити витрату палива на вашому інжекторі. підберіть нормальний датчики температури охолоджуючої рідини. експерименти з тестером з лишком себе окупають.

Пристрій датчика температури антифризу

У різні роки на автомобілі ВАЗ 2107 встановлювалися різні типи температурних датчиків. На самих ранніх моделях ВАЗ 2107 стояли електромеханічні датчики. Пізніше їм на зміну прийшли датчики електронні. Розглянемо конструкцію цих пристроїв докладніше.

Розташування датчика температури антифризу на ВАЗ 2107

Температурний датчик закручений головний охолоджує радіатор ВАЗ 2107. Таке розташування цілком закономірно: тільки так датчик зможе безпосередньо контактувати з киплячим антифризом. Тут же слід зазначити один нюанс: на ранніх моделях ВАЗ 2107 температурний датчик виконував ще й функцію пробки, що закриває отвір для зливу антифризу. У нових автомобілях ВАЗ 2107 зливний отвір закривається спеціальною пробкою, а температурний датчик вкручується в власне, окреме гніздо.

У старих моделях ВАЗ 2107 температурний датчик служив ще й пробкою

Перевірка датчика

Тепер поговоримо про те, як перевірити датчик включення вентилятора (ВАЗ-2107). І почнемо з карбюраторного двигуна. Тут все дуже просто. Все, що вам необхідно зробити, це від’єднати дроти від датчика. Для цього зніміть з його клем електричний роз’єм. Щоб визначити, чи справно пристрій, включіть запалення і замкніть контакти на роз’ємі. Якщо вся справа в датчику, вентилятор обов’язково включиться.

Може трапитися і так, що пристрій включення вентилятора, який не реагує на температуру. Іншими словами механізм замикання контактів спрацьовує, але при більшому її значенні. Так, у карбюраторних машин ВАЗ-2107 датчик включення вентилятора повинен замикати ланцюг при досягненні охолоджувальною рідиною температури в 92 градусів, а розмикати. при 87 ºС.

Для двигунів з регульованим уприскуванням палива процес перевірки трохи інший. Оскільки у інжекторних авто ВАЗ-2107 датчик включення вентилятора відсутня, перевіряти потрібно контролер температури. Але для початку слід проінспектувати наявність напруги на контактах роз’єму. Візьміть тестер і включіть його в режимі вольтметра. Мінусовій провід приладу замкніть на «масу», а плюсової підключіть до контакту «А» на роз’ємі. Увімкніть запалювання. Тестер повинен показувати напругу не менше 12В. Якщо ж його величина знижена, проблему потрібно шукати в блоці управління. Але якщо з напругою все в порядку, викрутити контролер температури з патрубка для подальшої перевірки.

Перевірка датчика полягає в вимірі його електричного опору при різних температурах. Переведіть тестер в режим омметра і заміряйте опір на його контактах. Примітно, що воно росте і падає обернено пропорційно температурі охолоджуючої рідини (20 ºС. 3,5 кОм; 40 ºС. 1,5 кОм; 80 ºС. 340 Ом; 90 ºС. 250 Ом). В процесі вимірювання опору контролер можна нагрівати, поклавши його в ємність з гарячою водою. Температура датчика включення вентилятора (ВАЗ-2107, інжектор) для різних версій прошивок ЕБУ може становити 92-95 ºС. Його опір при цьому близько до нуля.

Слід зазначити, що датчики включення вентилятора і температури охолоджуючої рідини ремонту не підлягають. Тому при виявленні найменшої їх несправності, вони повинні бути замінені. Розглянемо процес заміни для кожного з двигунів окремо.

Принцип роботи

Для початку розглянемо принцип дії контролера температури антифризу. Цей девайс являє собою термістор-резистор, який працює з негативним коефіцієнтом. Величина опору в даному випадку може бути виміряна в результаті зниження або зростання температурного діапазону. Коли відбувається нагрів двигуна автомобіля, опір на пристрої зменшується, а коли силовий агрегат остигає, то ця величина збільшується. Наприклад, коли двигун повністю прогрітий, значення опору на девайсе становить 180 Ом, а при низьких негативних температурах (-40 градусів) цей показник збільшиться до 100700 Ом.

Коли водій активує запалювання, повернувши ключ у замку, керуючий модуль (ЕБУ) починає подавати напругу на контролер за допомогою резистора. Сам ДТОЖ, як сказано вище, це термистор, відповідно, надходить напруга зміниться відповідно до температури рідини. Коли дана величина знижується, керуючий модуль аналізує це, відповідно до чого визначається потрібний обсяг палива для вприскування в циліндри. При прогріванні автомобільного мотора обсяг палива, що використовується для вприскування, буде падати.

Що стосується ДВВ, то він встановлюється в розрив негативного кабелю, який підключений до реле активації вентилюючого пристрою в блоці запобіжників. Коли температурне значення збільшується до 99 градусів, на контактах контролера відбувається замикання завдяки біметалічною пластині. В результаті струм через девайс надходить на реле, розташоване в блоці, звідки він подається на електричний двигун пристрою на вентиляторі, в кінцевому підсумку відбувається активація останнього (автор відео канал AndRamons).

У «дев’ятки», випущених після 1998 року і обладнаних запобіжними блоками від ВАЗ 2114, реле на даній ділянці ланцюга відсутня. Тому сам регулятор також монтується в розрив мінусового кабелю, але тільки того, який підключається безпосередньо до вентилятора. Замикання в цьому випадку відбувається при аналогічній температурі. Якщо ж антифриз охолоджується, то пластина розмикає контакти, в результаті чого електричний двигун відключається.

Датчик покажчика температури охолоджуючої рідини ВАЗ 2108, 2109, 21099

Покажчик температури охолоджуючої рідини в щитку приладів автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099 та їх модифікацій отримує інформацію про температуру ОЖ в системі охолодження з датчика, встановленого в блок циліндрів двигуна.

Місце установки датчика покажчика температури охолоджуючої рідини

На автомобілях ВАЗ 2108, 2109, 21099 з карбюраторними або інжекторним двигунами він ввернуть в торець блоку циліндрів, над картером коробки передач. До нього йде всього один дріт ( «мінусової»).

Пристрій датчика покажчика температури охолоджуючої рідини

Датчик покажчика температури охолоджуючої рідини ТМ 106 має латунний корпус з гайкою під ключ на «21». Різьбова частина корпусу виконана у вигляді конуса, для ущільнення та герметизації датчика в посадковому отворі. На дні корпусу датчика (омиваного ОЖ) встановлена ​​«пігулка» напівпровідникового терморезистора. Вона притиснута токоведущей пружиною. Пружина одним кінцем впирається в напівпровідник іншим в контактну частину датчика з висновком під провід. Пружина ізольована від стінок датчика.

Принцип дії датчика термометра

Принцип дії датчика термометра заснований на роботі встановленого в ньому напівпровідникового терморезистора. Коли температура ОЖ низька. опір терморезистора високе. струм, що протікає через датчик невеликий. стрілка покажчика температури в щитку приладів відхилена вліво. У міру прогріву рідини опір терморезистора падає. сила струму збільшується. стрілка на покажчику температури піднімається. Детальніше: «Стрілочний покажчик температури охолоджуючої рідини автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099, принцип дії».

Застосування датчика покажчика температури охолоджуючої рідини

Автомобілі ВАЗ 2108, 2109, 21099 з карбюраторними і інжекторним двигуном, автомобілі 10-го сімейства, Самара-2 (2113, 2114, 2115) та ін.

Несправності датчика термометра

При виникненні проблем з датчиком покажчика температури сам покажчик в щитку приладів починає показувати невірну інформацію. Необхідно визначити конкретну причину: несправний датчик або покажчик. Для цього включаємо запалювання, знімаємо провід з датчика і торкаємося їм «маси». Якщо датчик несправний, стрілка покажчика переміститься вліво до початку шкали. Якщо стрілка нерухома, необхідно для початку перевірити електричний ланцюг покажчика температури ОЖ або замінити його справним.

по системі охолодження двигунів автомобілів ВАЗ 2108, 2109, 21099

Способи перевірки ДТОЖ

Як перевірити покажчик ТОЖ своїми силами? Для цього можна скористатися одним з декількох способів, діагностика виконується за допомогою мультиметра.

 • Спочатку негативний щуп тестера слід під’єднати до голівки блоку циліндрів, після чого активувати запалювання, провернув ключ в замку.
 • Потім, використовуючи мультметр, потрібно точно визначити, яке з’являється напруга на виході.
 • У тому випадку, якщо контролер робочий, то величина цього параметра повинні скласти не нижче 12 вольт, зрозуміло, якщо акумуляторна батарея заряджена повністю. Якщо діагностика показала, що отримані значення виявилися нижчими, то потрібно зайнятися ремонтом або поміняти регулятора (автор відео про діагностику канал Технік-механік).
 • Для його реалізації вам треба буде налаштувати тестер в режим роботи вольтметра. Процедура вимірювання повинна проводитися в робочому діапазоні від 100 Ом до 10 кОм. Крім того, для діагностики вам буде потрібно термометр, при цьому важливо, щоб він міг визначити значення температури понад 100 градусів. Сам контролер витягується з посадкового місця і опускається в резервуар з холодоагентом, який ви будете підігрівати. Цей момент потрібно враховувати при виборі ємності для охолоджуючої рідини.
 • Тепер вам треба буде прогріти холодоагент в системі. Коли значення температурного режиму буде рости, вам треба уважно моніторити значення, які видає тестер і термометр, поміщений в ємність.
 • Використовуючи тестер, вам треба буде перевірити рівень опору рідини при різних температурах. Отримані в результаті діагностики свідчення потрібно порівняти з нормованими, які вказані в таблиці.

Призначення і функції

Основне призначення ДВВ полягає в активації і деактивації вентилюючого пристрою на радіаторі двигуна з метою охолодження силового агрегату. Пристрій включає і відключає вентилятор в урахуванням температури рідини в охолоджувальній системі. На інжекторних машинах це ДТОЖ, включення і виключення вентилятора контролює мозок за показаннями цього датчика.

Що стосується контролера ТОЖ в ВАЗ 21093, то цей девайс призначається для виведення показань про температуру антифризу на приладовій панелі автомобіля в салоні. З його допомогою водій може дізнатися про можливий перегрів силового агрегату.

Принцип роботи

Для початку розглянемо принцип дії контролера температури антифризу. Цей девайс являє собою термістор-резистор, який працює з негативним коефіцієнтом. Величина опору в даному випадку може бути виміряна в результаті зниження або зростання температурного діапазону. Коли відбувається нагрів двигуна автомобіля, опір на пристрої зменшується, а коли силовий агрегат остигає, то ця величина збільшується. Наприклад, коли двигун повністю прогрітий, значення опору на девайсе становить 180 Ом, а при низьких негативних температурах (-40 градусів) цей показник збільшиться до 100700 Ом.

Коли водій активує запалювання, повернувши ключ у замку, керуючий модуль (ЕБУ) починає подавати напругу на контролер за допомогою резистора. Сам ДТОЖ, як сказано вище, це термистор, відповідно, надходить напруга зміниться відповідно до температури рідини. Коли дана величина знижується, керуючий модуль аналізує це, відповідно до чого визначається потрібний обсяг палива для вприскування в циліндри. При прогріванні автомобільного мотора обсяг палива, що використовується для вприскування, буде падати.

Що стосується ДВВ, то він встановлюється в розрив негативного кабелю, який підключений до реле активації вентилюючого пристрою в блоці запобіжників. Коли температурне значення збільшується до 99 градусів, на контактах контролера відбувається замикання завдяки біметалічною пластині. В результаті струм через девайс надходить на реле, розташоване в блоці, звідки він подається на електричний двигун пристрою на вентиляторі, в кінцевому підсумку відбувається активація останнього (автор відео. канал AndRamons).

У «дев’ятки», випущених після 1998 року і обладнаних запобіжними блоками від ВАЗ 2114, реле на даній ділянці ланцюга відсутня. Тому сам регулятор також монтується в розрив мінусового кабелю, але тільки того, який підключається безпосередньо до вентилятора. Замикання в цьому випадку відбувається при аналогічній температурі. Якщо ж антифриз охолоджується, то пластина розмикає контакти, в результаті чого електричний двигун відключається.

Опис ДТОЖ і ДВВ

Де знаходиться датчик температури охолоджуючої рідини і включення вентилятора в 2109 з двигуном інжектор або карбюратор, що робити, якщо пристрій не працює? Для початку розберемо основні питання щодо призначення, пристрої та принципу дії.

Місце розташування

Що стосується розташування, то в моделях 2108, 2109 і 21099 ДТОЖ розташовується між головкою блоку циліндрів двигуна і термостатом, зокрема, на впускному шлангу. ДВВ встановлюється в отвір для гвинта розширювального бачка з охолоджувальною рідиною. Якщо дивитися по ходу руху авто, то ємність з холодоагентом встановлюється праворуч.

Про примусове включення вентилятора

Схема охолодження не передбачає, щоб робота вентилятора була постійною. Але в деяких випадках можна здійснити принцип «примусового підключення вентилятора».

Це робиться в тому випадку, якщо датчик вийшов з ладу, а заміна в шляху неможлива. Перевірити це можна наступним чином: контролер температури двигуна показав вже на циферблаті вертикальне положення стрілки, вона наполегливо «лізе» в червону зону, а вентилятор мовчить, включення його не відбувається. Якщо це так, то можливі, швидше за все, дві причини:

Датчики включения электровентилятора охлаждения, какой поставить?

 • Вийшов з ладу сам датчик, який включає вентилятор автомобіля ВАЗ 2107. Ця ситуація більш сприятлива, ніж описана нижче. По. перше, схема охолодження повноцінна, і радіатор працює справно. Значить, велика частина тепла відводиться. Є два виходи з цієї ситуації, пропонується наступна схема дії:
 • Якщо попереду пряма дорога, і автомобіль буде рухатися без зупинок, то можна стежити за шкалою температури. У разі пробок, світлофорів можна. включати грубку на повну потужність на подвійний швидкості обдування.
 • Можна зважитися на установку примусового включення вентилятора. Для цього витягуються два контакту з контролера, і з’єднує безпосередньо з’єднуються між собою. Увага! Перед цим потрібно спочатку зняти «мінус, масу» з акумулятора. Після того, як на коротко з’єднані дроти, мінусова клема знову накидається, і «карлсон» починає працювати постійно, незалежно від температури двигуна і режиму руху автомобіля. Після зупинки ВАЗ 2107 вентилятор буде працювати до тих пір, поки не розрядиться акумулятор, тому після зупинки потрібно відкривати капот і скидати мінусову клему.

Це дуже дратує власників ВАЗ 2107 з центральним замком і сигналізацією, тому можна роз’єднати дроти вентилятора, правда, потім їх потрібно знову з’єднати і заізолювати. Також потрібно знайти їм в моторному відсіку таке місце, щоб вони не потрапили під працюють лопаті крильчатки, адже схема розташування всіх проводів в моторному відсіку передбачається в джгутах. Звичайно, незручно їздити так довгий час, тому що постійно відкривати. закривати капот для підключення. виключення набридне. Крім того, постійний шум, вібрація і підвищений знос підшипників осі вентилятора теж нікому не сподобаються. Примусове включення. це екстрений спосіб.

Датчик, що включає вентилятор. така примхлива штука, яка коштує копійки, а самостійна заміна в шляху проблематична, так як потрібно зливати тосол.

 • Друга причина більш небезпечна: вийшов з ладу термостат, і схема охолодження двигуна стала неповною. не включили радіатор. Природно, коли радіатор порожній, то датчик не реагує, і вентилятор на ВАЗ 2107 не включається. Небезпека її в тому, що теплообмін в рази гірше, так як не працює теплообмінник величезною сумарною поверхні. радіатор. Єдиний порятунок. включення грубки на повну потужність, і періодичні зупинки ВАЗ 2107, що не допускають переведення стрілки в червону зону.

ЧИНИМ: Не работает датчик включения вентилятора ВАЗ 2101. 2107 (4K)

Як перевірити чи справний новий контролер

Потрібно взяти точно градуйований термометр, здатний працювати при температурі кипіння води;

 • Помістити частина контролера, звернену всередину радіатора в воду;
 • До контактів під’єднати щупи тестера і відрегулювати їх на зникнення опору;
 • При нагріванні води опір зникає в діапазоні температур від 87 до 92 градусів за Цельсієм. Все, датчик справний, заміна і включення пройде успішно.

Датчик вимикання вентилятора: особливості та установка

На автомобілі ВАЗ 2107, як на представника ВАЗівської «класики» досить гучний вентилятор охолодження. Мить його підключення ніяк прогавити не можна. Посилюється вібрація кузова, з. під капота доноситься гул, в тому випадку, якщо час включення збіглося з підвищеним навантаженням на електромережу (миготіння поворотников при включеному ближньому світлі, обігріві заднього скла). тоді стрілка навантаження на мережу живлення починає сповзати в червону зону.

І навіть, (при поганій регулюванню карбюратора) може почати підгоряти лампочка аварійного тиску масла. Схема охолодження ВАЗ 2107 така, що вентилятор при нормальних умовах включається не відразу, а тільки після досягнення певної температури в системі. Для визначення цього «зручного температурного моменту» існує датчик, або контролер включення \ виключення вентилятора.

Місцезнаходження контролера на радіаторі не випадково: адже спочатку нагрівається «мале коло» тосола, потім схема охолодження передбачає проходження рідини через радіатор, робота якого полягає в інтенсивному теплообміні. І тільки коли температура підвищується вище, ніж 92 С °, спрацьовує датчик включення вентилятора.

Як зняти \ поставити новий датчик

Після покупки і перевірки контролера потрібно зробити наступне:

 • Скинути клему «мінус» з акумулятора;
 • Знімаємо кришку розподільного бачка охолодження і пробку з радіатора;
 • Підставляємо ємність, відвертаємо краник на радіаторі і зливаємо тосол;
 • Знявши дроти з датчика, ключем на 30 вивертаємо датчик за велику латунну гайку;
 • Далі датчик знімається. Будьте уважні, не упустите мідне ущільнювальне колечко на датчику.

Після цього проводиться заміна датчика на новий. При установці не забудьте перед тим, як загорнути датчик, промазати шаром високотемпературного герметика дотичні місця датчика і радіатора. Робити це потрібно насухую. Така схема дій дозволяє уникнути витоку тосола.

 • Тепер потрібно звернути пробку на радіаторі, залити зібраний тосол, і, накинувши мінусову клему на АКБ, перевірити роботу датчика і вентилятора. Не забудьте продавити повітряні пробки в магістралях охолодження ВАЗ 2107.

Все, можна вирушати в дорогу! Вентилятор буде працювати.