Чи не працює вентилятор охолодження ВАЗ 2110

Ваз 2112,10,11 Не работает вентилятор охлаждения двигателя

конструкція

Схема системи охолодження

До складу системи охолодження входить безліч компонентів. Серед цікавлять нас сьогодні, які можуть викликати неполадки вентилятора радіатора, відзначимо:

 • Електричний вентилятор. Даний агрегат включається в роботу, коли температура охолоджуючої рідини досягає позначки в 100-105 градусів за Цельсієм;
 • Датчик включення вентилятора. Він налаштований спрацьовувати саме в діапазоні зазначених температур. Розташовується датчик на вхідному патрубку блоку циліндрів (маркування з заводу датчика. LS0112);
 • Запобіжник з маркуванням F7. Він знаходиться в монтажному блоці;
 • Реле вентилятор. Цей агрегат ви знайдете вже в салоні, під правою панеллю передній консолі.

Якщо на вашому ВАЗ 2110 не працює вентилятор радіатора, причину несправності слід шукати саме в зазначених вище елементах системи. Хоча може мати місце одна ситуація, при якій електрична схема не має ніякого відношення до несправності.

Принцип роботи системи охолодження ВАЗ 2110 інжектор 16 клапанів

Конструкція являє собою замкнутий контур, усередині якого відцентровим насосом прокачується охолоджуюча рідина. Температуру, яку вироблено двигуном, радіатор відводить в атмосферу. Датчик, встановлений на патрубку термостата, відчуває поріг нагріву теплоносія 105. 107 градусів Цельсія, видає інформацію контролеру, Контролер подає сигнал реле, запускаючи електромотор вентилятора. Обдуваються соти радіатора.

Принцип роботи системи охолодження ВАЗ 2110 інжектор 16 клапанів: 1. радіатор опалення; 2. шланг відведення охолоджуючої рідини від радіатора нагрівника; 3. шланг підведення охолоджуючої рідини до радіатора нагрівника; 4. шланг насоса охолоджуючої рідини; 5. шланг розширювального бачка; 6. паровідвідних шланг радіатора опалювача; 7. кришка розширювального бачка; 8. розширювальний бачок; 9. термостат; 10. шланг відведення охолоджуючої рідини з радіатора двигуна; 11. шланг підведення рідини до дросельного вузла; 12. паровідвідних шланг радіатора двигуна; 13. шланг підведення рідини до радіатора двигуна; 14. радіатор двигуна; 15. пробка зливного отвору радіатора; 16. електровентилятор радіатора двигуна; 17. насос охолоджуючої рідини; 18. труба, що підводить насоса охолоджуючої рідини; 19. шланг відведення охолоджуючої рідини з дросельного вузла.

ВАЗ 2110 невключается вентилятор причины не исправности вентилятора

особливості конструкції

Система охолодження, як правило, складається з великої кількості вузлів. У ситуації з непрацюючим вентилятором нам буде потрібно знати про наступні компонентах:

 • Власне електровентилятор, який спрацьовує в разі, коли антифриз нагрівається до температури в межах 100-105 градусів.
 • Датчик спрацьовування вентилятора. Це вузол з заводу налаштовується так, щоб пристрій починало свою роботу при конкретно встановлених умовах. Датчик фіксується на вхідному патрубку блоку циліндрів. Корпус маркується наступним кодом: LS0112.
 • Запобіжник F7, що розташовується в монтажному блоці.
 • Реле вентилятор. Компонент розташований в салоні під правою панеллю торпеди.

Якщо сам вентилятор на вашому автомобілі не спрацьовує, тоді уважно перевіряйте всі перераховані вище вузли охолоджуючої системи. Однак бувають випадки, коли одна ситуація не матиме відношення до даної поломки.

Перевірка в домашніх умовах

Іноді електродвигун включається занадто пізно, коли температура антифризу вже висока. Це може бути викликано несправністю клапана в кришці радіатора або позаштатними параметрами датчика включення. Перевірити температуру спрацьовування приладу, можна вдома, за допомогою мультиметра і термометра.

Після відключення електричного роз’єму, датчик викручується ключем. Для виключення опіків, знімати прилад потрібно тільки з холодного двигуна, попередньо злив антифриз. При зворотній установці, бажано використовувати нову ущільнювальну мідну шайбу і не прикладати занадто великих зусиль при затягуванні.

Температура включення викарбувано на торці, вона може бути від 92 до 95 градусів. Для перевірки, треба приєднати мультиметр в режимі вимірювання опору і занурити різьбову частину в ємність з водою.

Нагріваючи воду і стежачи за показаннями мультиметра, реєструємо по термометру момент включення, а при охолодженні температуру виключення. Стандартно це 92 і 87 градусів, при значних відхиленнях, особливо критично пізніше спрацьовування, прилад вимагає заміни.

Для поліпшення охолодження, можлива установка подвійного вентилятора від «ВАЗ 2121». Існують дві модифікації для розміщення: після радіатора або перед ним.

На ВАЗ 2110, можна встановити з мінімальними доробками кріплень за місцем, будь-який з варіантів. При паралельному включенні електродвигунів, споживаний струм зростає до 40 ампер, що вимагає заміни проводки.

Слідкуйте за температурою двигуна. Якщо пізно помітити перегрів, то крім закипання антифризу і вимушеної зупинки можливі і більш важкі наслідки: деформація головки блоку циліндрів, заклинювання розподільного вала. При дефектах в роботі вентилятора системи охолодження ВАЗ 2110 несправності можна діагностувати самостійно, перевіривши термостат, електродвигун, реле, датчик включення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть CtrlEnter.

перевірити електродвигун

Вимірювання обмоток не виявило несправність. Подати короткочасно напруга від акумулятора, використовуючи додаткові ізольовані провідники. Робота вентилятора вказує на несправність контролера, що не видає сигнал на реле.

 • Єдино правильне рішення. включити обдування безпосередньо, терміново відвідати СТО.
 • Профілактика поломок системи охолодження ВАЗ 2110 інжектор 16 клапанів.
 • Періодично обстежувати складові частини охолоджуючої системи.
 • Контролювати температуру охолодження по приладу, прислухатися до роботи вентилятора.
 • Підтримувати рівень охолоджувальної рідини. Виконувати заміну через 2 роки або 30 000 км.
 • Використовувати розчин для усунення іржі, накипу.
 • Ознаками зміни властивостей охолоджувача. зміна кольору, збільшення плинності.
 • Щільність перевіряти ареометром.
 • Не змішувати охолоджуючі рідини.
 • Кожні дванадцять місяців промивати водою кришку розширювального бачка, перевіряти її на стенді манометром.
 • Виключати попадання агресивних рідин на електропроводку, обмотки електродвигунів.

Перевірка датчика

Завести автомобіль. Витягнути роз’єм датчика температури охолоджуючої рідини. Заробив вентилятор. датчик потребує заміни. Зафіксувати від’єднаний провід. Рухатися до прилеглої станції техобслуговування.

Запобіжний клапан

Знаючи фізику, ви погодитеся, що при нормальному атмосферному тиску, вода, яка входить до складу антифризу, закипає при температурі 100 градусів за Цельсієм.

старе пристрій

Щоб усунути цю проблему, слід замінити кришку розширювального бака. Новий елемент повинен підтримувати тиск всередині системи вище атмосферного, що дозволить спрацювати законам фізики, температурі кипіння піднятися до 105 градусів за Цельсієм і тим самим включити в роботу лопаті агрегату.

Правила техніки безпеки

 • Відкривати кришку розширювального бачка після охолодження двигуна.
 • Працюючи під капотом, остерігатися обертових лопатей, гарячого двигуна.
 • Використовувати допоміжні, справні провідники перетином 2мм.
 • Застосовувати стандартні запобіжники потрібного номіналу.
 • Працювати справним інструментом.
 • Ізолювати «голі» контакти, уникаючи коротких замикань електропроводки.

Наслідки перегріву двигуна

Люди і автомобілі в чомусь схожі між собою. Здорова людина, перебуваючи під жарким сонцем і без головного убору, ризикує отримати відчутний удар, який звалить його з ніг. Машина, звичайно, міцніше людини, а й у неї є своя межа.

Коли температурний режим двигуна перевищує норму, починається руйнівний процес.

Перш ніж зрозуміти, чому не включається вентилятор охолодження на ВАЗ-2110 з інжектором, необхідно знати про наслідки перегріву. Причому його ступінь залежить від стадії:

 • слабка ступінь;
 • середня ступінь;
 • сильна ступінь.

Слабкий перегрів двигуна (не більше 5-10 хвилин) не несе в собі ніякої загрози, так як будь-який досвідчений водій швидко відреагує на ситуацію, що виникла і заглушить мотор. Найгірше, що може статися. це оплавлення поршнів, однак у більшості сучасних автомобілів проблем через слабке перегріву не виникне.

Середній перегрів (більше 20 хвилин) надає вже істотний вплив на двигун. Приблизний список неприємностей, які можуть послідувати:

 • викривлення ГБЦ;
 • поява тріщин в ГБЦ;
 • прогорание прокладок ГБЦ;
 • руйнування межкольцевих перегородок;
 • пропускання масла через сальники.

Однак це ще не найстрашніше, що може статися.

Сильний перегрів. це реальна загроза двигуну. І мова йде не про те, що не включається вентилятор охолодження ВАЗ-2110 з інжектором, а про набагато більш серйозні речі. Руйнуються всі деталі двигуна, іноді навіть можливий вибух. Але це відбувається нечасто, оскільки сам автомобіль себе береже: у кожній деталі своя швидкість руйнування, і з цієї причини двигун просто глушиться.

Руйнівна хвиля починає свій рух з камер згоряння і поступово зачіпає всі деталі двигуна:

 • Починають плавитися і прогорати поршні.
 • Розплавлені шматки алюмінієвих поршнів торкаються стінок циліндрів, через що сильно ускладнюється хід поршнів, що веде до їх подальшого руйнування.
 • Якщо двигун продовжує свою роботу, то вже масло починає втрачати свої змащувальні властивості.
 • Через перегрітого масла все труться деталі починають руйнуватися.
 • Починається плавлення шатунних і корінних вкладишів.
 • Під впливом поршнів колінчастий вал переломлюється на дві частини.

Зрештою, все закінчується тим, що поршень пробиває якусь стінку блоку, що означає повне руйнування двигуна. На тлі цього проблема, чому не включається вентилятор охолодження ВАЗ-2110 з інжектором на 16 клапанах, просто дрібниця.

ВАЗ-2110 (інжектор): не включається вентилятор охолодження. Можливі причини несправності

Вентилятор в системі охолодження будь-якого автомобіля виконує важливу функцію. Будучи одним з важливих компонентів, він забезпечує охолодження радіатора, через який проходить антифриз. Зазвичай він повинен включатися при підвищенні температури антифризу до 100-107 ° C. Однак бувають випадки, коли на автомобілях ВАЗ-2110 з інжектором не включається вентилятор охолодження, що призводить до небажаних наслідків.

Зазвичай вся система у інжекторних двигунів працює в автоматичному режимі, але що робити, коли якийсь із її елементів відмовляється виконувати свої функції? Вентилятор вже не включається або зовсім працює без відпочинку, датчик видає неправильну інформацію і так далі. Слід негайно зайнятися пошуками причини несправності і відразу ж усунути її.

Важливе функціональне призначення

Щоб ДВС ефективно працював, необхідно підтримувати певний температурний режим. Таке завдання покликана забезпечити система охолодження, яка іноді дає збої в роботі. В цьому випадку не уникнути перегріву двигуна, результатом якого є вихід з ладу прокладки ГБЦ і деталей ЦПГ.

Щоб зрозуміти, чому на автомобілі ВАЗ-2110 з інжектором не включається вентилятор охолодження, необхідно знати, як це працює. У справному стані підтримується оптимальна температура антифризу в двигуні, що перешкоджає закипання. Якщо ж постійно ігнорувати поломку будь-якого елементу, то через невизначений проміжок часу буде потрібно капітальний ремонт. А це вже обіцяє чималі витрати, але ж цього можна уникнути!

У більшості випадків причиною тієї чи іншої несправності двигуна служить його перегрів. Температура в циліндрах після спалювання паливо-повітряної суміші сягає 2000 ° C. При цьому утворюється колосальну кількість тепла, яке, якщо його не відвести, згубно впливає на деякі важливі деталі. Адже, як відомо, сильне нагрівання призводить до суттєвої деформації об’єктів.

датчик

Інтернет сьогодні може приносити істотну допомогу. На деяких форумах можна зустріти питання власників, чому не включається вентилятор охолодження ВАЗ-2110 з інжектором. Причини і фото при цьому обговорюють кілька людей, які в основному посилаються на датчик.

Для його перевірки слід завести двигун і почекати нагріву охолоджуючої рідини до робочої температури. Після цього потрібно від’єднати роз’єм датчика, контролер при цьому визначить обрив ланцюга і переведе роботу вентилятора в аварійний режим. Якщо він заробив, значить, причина криється в датчику. Варто замінити його і для достовірності ще раз перевірити.

Розширювальний бачок

Якщо не включається вентилятор охолодження ВАЗ-2110 з інжектором, ремонт його ще може почекати, так як вся справа може бути в клапані кришки розширювального бачка. Вода, яка є частиною антифризу, як відомо, закипає при 100 ° C в умовах нормального атмосферного тиску. Саме з цієї причини в системі охолодження підтримується більш високий рівень тиску, і тоді рідина починає закипати при 107 ° C, як раз на таке значення реагує датчик.

При несправному клапані тиск прирівнюється до атмосферного, і рідина закипає при 100 ° C замість 107 ° C, чого датчик не «бачить», хоча вся система справна. Перевірити стан кришки можна тільки візуальним способом, проте точно оцінити її стан в своєму гаражі навряд чи вийде. Тому при підозрі на несправність краще відразу замінити стару кришку нової.

Пошук несправності

Багатьох проблем можна уникнути, якщо вчасно усувати всі виявлені несправності системи охолодження двигуна. Здається, що відстежити перегрів за допомогою датчика не складає труднощів, але на ділі водії не завжди звертають на нього увагу. А у старих автомобілів і зовсім відсутня будь-яка сигналізація при виникненні даної проблеми.

Тому необхідно завжди пам’ятати про непрямі ознаки перегріву. І перший з них. це непрацююча грубка, що може вказувати на закипання охолоджуючої рідини. У цьому випадку через парів антифризу в системі створюється повітряна пробка, через яку рідина не надходить у піч.

Також перегрітий двигун почне детонувати і видавати дзвінкі стуки при натисканні на педаль акселератора. Стінки камери згоряння починають розширюватися, що призводить до збільшення зазору. Подальший рух автомобіля неминуче призведе до істотної втрати в потужності і наростання металевого стуку.

Якщо не включається вентилятор охолодження ВАЗ-2110 з інжектором, причини слід шукати в самих елементах системи охолодження, перевіривши:

 • запобіжник;
 • реле;
 • електродвигун вентилятора;
 • запобіжний клапан кришки розширювального бачка;
 • датчик.

Якщо причина так і не з’ясована, варто звернути увагу на цілісність проводки, зазвичай все вказує на неї. Для цього знадобиться тестер. Після того як буде знайдений і замінений обірваний провід, працездатність вентилятора відновлюється. При виникненні труднощів в ході діагностики проводки слід звернутися до фахівців.

Запобіжник, електродвигун і реле

Шукати причину перегріву слід, починаючи з перевірки запобіжника і реле вентилятора. Перший з них розташовується в монтажному блоці підкапотного простору. Там він перебуває під маркуванням F7 (20A). Потрібно його дістати і візуально оцінити цілісність або скористатися мультиметром.

У більшості випадків не включається вентилятор охолодження ВАЗ-2110 (інжектор, 8 клапанів) саме з вини запобіжника, тому що не проходить керуючий сигнал. Варто його витягнути і візуально оцінити його цілісність або скористатися мультиметром. За потреби. відразу ж замінити, в іншому випадку варто пошукати причину в іншому місці. І мимохідь варто перевірити сам вентилятор. Для цього від’єднати роз’єм вентилятора і безпосередньо через дроти під’єднати електродвигун до акумулятора, не забуваючи про полярності.

Якщо привід в порядку, то далі варто податися в салон, оскільки саме тут знаходиться реле. Точніше його розташування. ще один монтажний блок з лівої сторони щодо ніг переднього пасажира. З трьох реле необхідний той, що перший зліва. Щоб виконати перевірку, необхідно поставити інше реле на місце старого. Після цього завести автомобіль і дочекатися нагріву до максимальної температури, одночасно спостерігаючи за вентилятором. При відсутності результату пошуки тривають.

Несправності електричної схеми

Якщо з кришкою бачка все добре, проблем з тиском не виникає, тоді причини несправності охолодження радіатора слід шукати в його електричній схемі.

 • Пошуки починаються з перевірки працездатності запобіжника з маркуванням F7. Для цього вам належить дістатися до монтажного блоку. Перевірте якість контактів, наявність слідів окислення. Якщо тут все добре, рухаємося далі. Якщо ж контакти порушені, просто зачистите їх, або просто поміняйте запобіжник. Це невеликі фінансові витрати.
 • Наступним місцем перевірки буде датчик включення вентилятора ВАЗ 2110. Вам не обов’язково їхати на спеціалізовану станцію технічного обслуговування, щоб перевірити ефективність роботи датчика. Робиться це в гаражних умовах:
 • Прогрійте двигун свого автомобіля до позначки вище 100 градусів за Цельсієм;
 • Заглушіть мотор, після чого знову запустіть двигун в роботу;
 • Підніміть капот і приберіть клему з датчика вентилятора ВАЗ 2110;
 • Якщо після зняття елемента вентилятор почав крутитися, тоді агрегат працює справно, а от з датчиком виникли проблеми;
 • Коли на ВАЗ 2110 не включається вентилятор системи охолодження після відключення клеми, ситуація навпаки. вентилятор не працює, а датчик в справному стані.
 • Електродвигун. Не виключено, що вентилятор радіатора перестав працювати саме через несправний електродвигуна. Якщо всі попередні маніпуляції не дали результату, доведеться знімати електромотор. Він може мати кілька характерних поломок:
 • Зносилися щітки колектора;
 • Щітки колектора зависли;
 • Сталося коротке замикання на обмотці якоря (це можна визначити по характерному неприємного запаху).
 • Реле. Може просто відмовила кнопка включення вентилятора радіатора охолодження на вашому ВАЗ 2110. У такій ситуації:
 • Знімається обшивка з правого боку консолі всередині салону шляхом відкручування двох саморізів;
 • Під панеллю розташовується три реле;
 • Шукане нами реле зазвичай знаходиться з краю в ряду по відношенню до передньої частини машини;
 • Щоб не ризикувати, озбройтеся керівництвом по експлуатації та перевірте проводки, які йдуть до нашого реле включення;
 • Щоб усунути цю проблему встановіть нове, яке функціонує і справний реле хорошої якості.
 • Запобіжний клапан

  Знаючи фізику, ви погодитеся, що при нормальному атмосферному тиску, вода, яка входить до складу антифризу, закипає при температурі 100 градусів за Цельсієм.

  Щоб усунути цю проблему, слід замінити кришку розширювального бака. Новий елемент повинен підтримувати тиск всередині системи вище атмосферного, що дозволить спрацювати законам фізики, температурі кипіння піднятися до 105 градусів за Цельсієм і тим самим включити в роботу лопаті агрегату.

  КАК ПРОВЕРИТЬ ВЕНТИЛЯТОР ОХЛАЖДЕНИЯ ДВИГАТЕЛЯ СВОИМИ РУКАМИ ВАЗ 2110

  Датчик включення вентилятора радіатор на ВАЗ 2110

  Багато власників вітчизняної «десятки» нарікають на те, що у них не працює вентилятор охолодження ВАЗ 2110. Проблема досить поширена, але для її усунення зовсім не обов’язково вдаватися до допомоги фахівців, платити величезні гроші майстрам автосервісів за пошук і усунення причини неполадки.

  Все це цілком можна зробити своїми руками. Сьогодні ми розповімо, як саме це робиться.

  конструкція

  До складу системи охолодження входить безліч компонентів. Серед цікавлять нас сьогодні, які можуть викликати неполадки вентилятора радіатора, відзначимо:

  • Електричний вентилятор. Даний агрегат включається в роботу, коли температура охолоджуючої рідини досягає позначки в 100-105 градусів за Цельсієм;
  • Датчик включення вентилятора. Він налаштований спрацьовувати саме в діапазоні зазначених температур. Розташовується датчик на вхідному патрубку блоку циліндрів (маркування з заводу датчика. LS0112);
  • Запобіжник з маркуванням F7. Він знаходиться в монтажному блоці;
  • Реле вентилятор. Цей агрегат ви знайдете вже в салоні, під правою панеллю передній консолі.

  Якщо на вашому ВАЗ 2110 не працює вентилятор радіатора, причину несправності слід шукати саме в зазначених вище елементах системи. Хоча може мати місце одна ситуація, при якій електрична схема не має ніякого відношення до несправності.

  Постійно працює вентилятор

  У деяких ситуаціях вентилятор охолодження може працювати без перерви, незалежно від того, холодний двигун або гарячий. У такому випадку можуть бути різні причини, відповідні способи перевірки несправності, а також шляхи вирішення поломки.

  причини діагностика Як усунути проблему
  Обрив в датчику температури охолоджуючої рідини або його ланцюгах Горить лампа “Check еngine». Датчик і ланцюги потрібно перевірити омметром замінити датчик
  Чи не розмикаються контакти реле включення електровентилятора перевірити мультимера замінити реле
  Несправний блок управління системи упорскування або його ланцюга (ЕБУ) Перевірити блок на спеціалізованому автосервісі Замінити прошивку ЕБУ або сам блок
  (Карбюратор) Чи не розмикаються контакти термовимикача радіатора Відключити клеми від висновків термовимикача. Після цього електровентилятор перестане працювати замінити термовиключатель

  Інжекторний датчик включення обдувочной пристрої

  Перевірені і надійні автосервіси зможуть провести повноцінну комп’ютерну діагностику системи охолодження, визначити причини непрацюючого вентилятора охолодження. Проблема може виявитися набагато глобальніше, ніж перегоріли запобіжник.

  Не бійтеся звертатися до фахівців, навіть якщо ви вважаєте себе досвідченим автомеханіком, який завжди вирішував проблеми свого автомобіля самостійно. Сучасне обладнання, професійний підхід, комп’ютеризація автосервісів. все це дозволяє за короткий термін визначити причини несправностей, на що за вашим дідівського методу пішло б кілька днів. У автосервісів теж є свої плюси.

  Не включається вентилятор охолодження ВАЗ 2110 інжектор

  Вентилятор радіатора є одним з основних елементів системи охолодження двигуна. Його роль полягає в примусовому охолодженні радіатора при нагріванні охолоджуючої рідини до певної температури.

  Причини, за якими вентилятор може не включатися

  З огляду на описаний процес включення, причинами неспрацьовування вентилятора можуть бути:

  • вийшов з ладу датчик температури;
  • несправне реле;
  • згорілий запобіжник;
  • обрив електричного кола;
  • неполадки з електроприводом вентилятора.

  Крім цього, на своєчасне включення вентилятора може впливати і кришка розширювального бачка. Якщо вона несправна, і її клапан не здатний утримувати тиск вище атмосферного, вода, що є частиною охолоджуючої рідини, обов’язково закипить при 100 0 С, а датчик, налаштований на більш високу температуру, спрацювати не встигне.

  Як включається вентилятор

  На відміну від карбюраторних, в інжекторних двигунах ВАЗ 2110 включення вентилятора відбувається не безпосередньо від датчика температури, а через електронний блок управління (ЕБУ). Датчик встановлений на вихідному патрубку головки блоку циліндрів.

  Не включається вентилятор охолодження ВАЗ 2110 інжектор: причини, як перевірити

  При нагріванні охолоджуючої рідини до температури 100-107 0 С датчик спрацьовує і відправляє сигнал на ЕБУ, який його обробляє і направляє на реле. Реле замикає ланцюг, і подає харчування на привід (електричний двигун) вентилятора через запобіжник.

  Порядок перевірки схеми включення вентилятора

  Перевірку починаємо з самого простого. визначення стану запобіжника. Шукаємо його в монтажному блоці, який знаходиться під капотом. Його маркування. F7.

  Виймаємо його, і візуально, або за допомогою мультиметра перевіряємо на працездатність. Якщо він перегорів, міняємо на новий (20 А). Якщо з ним все в порядку, ставимо його на місце, і рухаємося далі.

  Щоб не витратити час даремно, краще відразу визначитися з працездатністю електродвигуна вентилятора. Для цього від’єднуємо від нього дроти, і підключаємо безпосередньо до акумулятора, дотримуючись полярності. Якщо вентилятор «живий», продовжуємо шукати причину.

  Переходимо до реле вентилятора. Воно розташоване в додатковому монтажному блоці в салоні автомобіля зліва від ніг переднього пасажира.

  Там є три реле. Наше. крайнє ліве.

  Перевірити його самостійно навряд чи вдасться, краще десь взяти інше, і поставити його на місце, що перевіряється. Греєм мотор до максимальної температури, спостерігаємо за поведінкою вентилятора. Якщо результату немає, йдемо далі.

  Відкручуємо і оглядаємо кришку розширювального бачка. При найменшій підозрі на негерметичність, викидаємо її, і ставимо нову.

  Далі переходимо до самого датчика. Запускаємо двигун, гріємо його до температури понад 100 0 С, і від’єднуємо роз’єми від датчика. ЕБУ, який контролює роботу датчика, повинен автоматично подати сигнал на реле про примусове включення вентилятора. Якщо вентилятор включився. проблема, швидше за все, в датчику. Міняємо датчик на новий, і перевіряємо його роботу.

  Якщо ж і тут нічого не вийшло, потрібно шукати обрив в електричному ланцюзі. Для цього краще звернутися до фахівців.