Як зняти торпеду на ВАЗ 2107

Яка торпеда підійде на ВАЗ 2107? Коли хочеться комфорту

Багато власників замислюються, яка торпеда підійде на ВАЗ 2107. Питання це не пусте. Адже водій більшу частину часу в дорозі дивиться на панель приладів. Торпеда «сімки» розроблялася більше 30 років тому. У зв’язку з цим її незграбні форми ріжуть око.

Також прилади помітні досить слабо. Адже їх шкали просто намальовані на пластиці білої і місцями червоною фарбою. Це знижує можливість побачити показання приладів в темряві. Також такий зовнішній вигляд не має ніякої привабливості. Тому приладові панелі багато водіїв замінюють.

Як зняти торпедо на ВАЗ 2107

Від багатьох автолюбителів можна почути скаргу, що «рідний» дизайн приладової панелі (або в просторіччі, «торпеди») на ВАЗ 2107 надзвичайно лаконічний, скупий, навіть нудний. Інші запевняють, що так, накладка простувата, але зате нічого не відволікає водія.

Панель приладів, або накладка. це більш широке поняття, «весь» пластик, який знаходиться в передній частині салону автомобіля. Саме з бажання змінити зовнішній вигляд панелі приладів своїми руками часто і починається професійний тюнінг не тільки салону, але і всього автомобіля.

Нагадаємо, яка заводська накладка на ВАЗ 2107:

А ось як можна провести тюнінг своїми руками, змінити щиток приладів і врізати в накладку екран (не кажучи про рульове колесо):

А ось практично професійний тюнінг салону ВАЗ 2107:

Навіть не віриться, що цей тюнінг був зроблений своїми руками!

Щоб грамотно змінити зовнішній вигляд передньої частини салону, поміняти комбінацію приладів, встановити нову аудіосистему часто не обійтися без зняття торпедо.

зняти, торпеда, 2107

Торпеда складається майже з двох десятків частин. Нижче показаний схематичний вигляд торпеди.

Насправді зняти і поставити торпеду своїми руками дуже просто. Знадобиться викрутка з плоским і хрестовим шліцом і ріжковий ключ 10 мм.

Послідовність дій при знятті торпеди ВАЗ 2107.

Увага! Спочатку знімаємо клему «мінус» з акумуляторної батареї.

 • Знімаємо «мінусову» клему з акумулятора.
 • Тепер потрібно зняти поличку, розміщену попереду пасажира. Для цього:
 • вивертаємо саморізи (2) праворуч і один ліворуч;
 • останній, четвертий шуруп закріплений в глибині полиці, тепер її можна прибрати.
 • Витягуємо речовий ящик, він же «бардачок»: вивертаємо пару саморізів збоку (показано на прикладі праворуч) і акуратно виймаємо його корпус.
 • Потрібно зняти клеми плафонів світильників «бардачка».
 • Знімаємо центральну панель. Для цього у ВАЗ 2107:
 • за допомогою плоскої викрутки піддягаємо додаткову центральну панель з будь-якого боку, звільняємо з пазів фіксатори, і витягуємо її разом з начинкою, після цього відключаємо роз’єм, що йде до вимикача освітлення:
 • на годинник йде три дроти, помічаємо місця з’єднання і від’єднуємо їх, потім від’єднуємо дроти до блоку сигналізаторів, позначаючи їх:
 • відключаємо мінусовій провід на корпус прикурювача, «масу» і знімаємо з нього інші дроти, виймаємо центральну панель.
 • Звільняємо центральну консоль. Для цього:
 • Плоскою викруткою акуратно віджимаємо перемикачі, звільняємо від роз’ємів і знімаємо:
 • Знімаємо нижню вставну планку консолі, для цього натискаємо на пелюстки тієї ж викруткою, після цього вивертаємо саморізи, що кріплять консоль знизу:
 • Після цього ріжковим ключем 10 мм вивертаємо гайки зверху консолі і знімаємо її:
 • Тепер прибираємо кожух рульової колонки:
 • спочатку потрібно роз’єднати передню і задню половини кожуха: вигвинчуємо саморізи (4 шт.), і один непарний саморіз, що кріпить нижню половинку і роз’єднує двома руками:
 • тепер можна зняти нижню половину кожуха, якщо розрізати хомутик кріплення проводів, і верхню, намагаючись не втратити гумове колечко замка запалювання:
 • Проводимо роботи по зняттю накладки обігрівача:
 • за допомогою тієї ж викрутки ліквідуємо наконечники важелів обігрівача і дефлектори, через які подається повітря:
 • знімаємо перемикач частоти обертання вентилятора обігрівача, потім, відзначаючи порядок з’єднання його проводів, роз’єднуємо їх:
 • потім піддягаємо тієї ж всемогутньою викруткою заглушку праворуч від важелів обігрівача і викручуємо гвинти кріплення верхньої вставки торпеди, або панелі (накладки) обігрівача;
 • тепер накладку можна зняти:
 • Знімаємо щиток приладів ВАЗ 2107, для цього вивертаємо хрестової викруткою гвинти кріплення блоку обігрівача (2) і гайку наконечника ручки лічильника добового пробігу:
 • після цього «проштовхує» лічильник в приладову панель, потім викручуємо правий гвинт щитка і піднімаємо щиток з правого боку. У щілини між ним і торпедою відкручуємо гайку троса, що йде на спідометр, потім піднімаємо лівий край щитка і знімаємо шланг економайзера, що йде до штуцера (на ВАЗ 2107 зліва):
 • далі звільняємо роз’єми, які мають свої кольори, і тому схема не потребує запам’ятовуванні, і знімаємо сам щиток:
 • Тепер видалені всі блоки. Залишилося небагато: звільняємо підрульові вимикачі від клем на 2,6 і 8 роз’ємів, витягуємо їх внизу панелі, після цього необхідно зняти ручку коректора фар:
 • маленькими пассатижами вивертаємо гайку, що кріпить головний циліндр коректора і так само проштовхує його всередину панелі:
 • викруткою з хрестовим шліцом викручуємо нижні гвинти, що кріплять торпеду (4), а також гвинти біля лобового скла:
 • після цього видавлюємо збоку повітропровід, витягуємо з моторного віконця, потім ріжковим ключем 10 мм вже всередині торпеди вивертаємо гайки кріплення зверху (4), і
 • Для того, щоб зробити тюнінг торпеди своїми руками, можна подумати про наступні напрями:

  • заміна штатних циферблатів і стрілок;
  • флокированіє поверхні;
  • установка світлодіодного підсвічування (світловий тюнінг. окрема тема);
  • врізка позаштатних пристроїв в нештатні отвори (навігатори, телевізори) і ін.

  міняємо торпеду

  Деяких водіїв не влаштовує зовнішній вигляд торпеди на ВАЗ 2107. Іноді на машині може стояти цей елемент від «п’ятірки». В такому випадку до неприємного зовнішнім виглядом додається ще й чисто практичне незручність. Доводиться закривати бардачок універсальним «замком», а точніше заклеювати скотчем. Інакше він буде постійно відкриватися. Тому можна поміняти торпеду.

  З наших моделей найкраще підійде запчастина від ВАЗ 2115. Тільки доведеться за допомогою монтажної піни закрити малі не стикування. З іномарок найкраще сюди підійде торпеда від BMW E30. Виглядати вона буде набагато більш виграшно.

  Є й інший варіант, поставити торпеду від Toyota Camry.

  Вона трохи ширше, ніж стандартна деталь. Тому для більш точної установки доведеться трохи підрізати торпеду знизу з боків. Але і в такому випадку вона буде заважати склопідйомниками. Тому приготуйтеся відразу встановити електричні підйомники. Це буде оптимальним варіантом. Також доведеться помучитися з установкою кожуха керма.

  Стандартний кожух не поміститься в отвір для керма на панелі BMW. Тому майстри зазвичай виконують підгонку. Деякі ріжуть панель, але набагато простіше відрізати зайве від кожуха. Кріплення краще використовувати стандартні від рідної торпеди, тільки їх трохи вигинають. Часто торпеда може просідати вниз, тому бажано відразу передбачити підпірку.

  Підключення грубки. Багато водіїв не можуть підключити піч. Справа в тому, що повітроводи не збігаються. Тому доведеться робити спеціальні перехідники. Для цього можна використовувати повітроводи з Газелі. Залишиться тільки їх трохи підігнати і закріпити. Трос з грубки найкраще використовувати від BMW. Його набагато простіше підключити до грубки, ніж рідний жигулівський до нової торпеді.

  Приладова панель

  Почнемо з найбільш простого варіанту тюнінгу. Для заміни доведеться підібрати донора. Найбільш простим варіантом буде установка панельки від ВАЗ 2110. Проблем з цією роботою виявиться мінімум, а виглядати вийшла конструкція буде набагато виграшніше. У вас майже не виникне проблем з підключенням проводів. Тут вони практично ідентичні. Всі основні прилади також підключаються аналогічно. З інструменту вам знадобляться паяльник і ножиці. Щоб прилади краще працювали під капот потрібно поставити бачки для рідин від 2110.

  Інший не менш поширений варіант, це установка панелі приладів від ГАЗ 3110. Вона також виглядає набагато краще. Сама установка практично не відрізняється від аналогічної роботи з панеллю від ВАЗ 2110, також вона підганяється за розмірами за допомогою паяльника і ножиць. Але тут доведеться повозитися з підключенням приладів.

  Наприклад, купується трійник від «шістки», з його допомогою підключається економетр і датчик тиску масла. Рекомендується поставити датчик вимірювання швидкості, що використовується в десятому сімействі ВАЗів.

  Це найбільш прості до установки панелі. Але можна застосувати цю деталь і від інших іномарок. Тільки обов’язково врахуйте відповідність приладів ВАЗ 2107 і обраної іномарки. Найпростіше знайти схожий набір показників датчиків виведених на панель в машинах іноземного виробництва випущених в кінці 80-х, початку 90-х.

  Как снять панель (торпеду) ВАЗ-2107 ��

  Панель або торпеда?

  Яка торпеда підійде на ВАЗ 2107? Питання складне, але цілком вирішуване. Тільки для початку слід визначити наскільки радикальні переробки, буде потрібно зробити. Подібний тюнінг може здійснюватися двома способами:

  • Заміна панелі приладів;
  • Заміна торпеди цілком.

  Перший варіант дозволить вам обійтися малою кров’ю і замінити панель на іншу, більш вас влаштовує. Доведеться лише трохи підігнати панельку за розмірами. Дещо складніше встановити нову панель. При цьому, вона повинна підходити за габаритами і давати можливість підключення всіх систем автомобіля. Остаточний вибір залежить від ваших кінцевих цілей і можливостей.

  Як зняти торпедо на ВАЗ 2107

  Від багатьох автолюбителів можна почути скаргу, що «рідний» дизайн приладової панелі (або в просторіччі, «торпеди») на ВАЗ 2107 надзвичайно лаконічний, скупий, навіть нудний. Інші запевняють, що так, накладка простувата, але зате нічого не відволікає водія.

  Панель приладів, або накладка. це більш широке поняття, «весь» пластик, який знаходиться в передній частині салону автомобіля. Саме з бажання змінити зовнішній вигляд панелі приладів своїми руками часто і починається професійний тюнінг не тільки салону, але і всього автомобіля.

  Нагадаємо, яка заводська накладка на ВАЗ 2107:

  А ось як можна провести тюнінг своїми руками, змінити щиток приладів і врізати в накладку екран (не кажучи про рульове колесо):

  А ось практично професійний тюнінг салону ВАЗ 2107:

  Навіть не віриться, що цей тюнінг був зроблений своїми руками!

  Щоб грамотно змінити зовнішній вигляд передньої частини салону, поміняти комбінацію приладів, встановити нову аудіосистему часто не обійтися без зняття торпедо.

  Торпеда складається майже з двох десятків частин. Нижче показаний схематичний вигляд торпеди.

  Насправді зняти і поставити торпеду своїми руками дуже просто. Знадобиться викрутка з плоским і хрестовим шліцом і ріжковий ключ 10 мм.

  Послідовність дій при знятті торпеди ВАЗ 2107.

  Замена торпеды на ВАЗ 2107 ПОДРОБНО!

  Увага! Спочатку знімаємо клему «мінус» з акумуляторної батареї.

  • Знімаємо «мінусову» клему з акумулятора.
  • Тепер потрібно зняти поличку, розміщену попереду пасажира. Для цього:
  • вивертаємо саморізи (2) праворуч і один ліворуч;
  • останній, четвертий шуруп закріплений в глибині полиці, тепер її можна прибрати.
 • Витягуємо речовий ящик, він же «бардачок»: вивертаємо пару саморізів збоку (показано на прикладі праворуч) і акуратно виймаємо його корпус.
 • Потрібно зняти клеми плафонів світильників «бардачка».
 • Знімаємо центральну панель. Для цього у ВАЗ 2107:
 • за допомогою плоскої викрутки піддягаємо додаткову центральну панель з будь-якого боку, звільняємо з пазів фіксатори, і витягуємо її разом з начинкою, після цього відключаємо роз’єм, що йде до вимикача освітлення:
 • на годинник йде три дроти, помічаємо місця з’єднання і від’єднуємо їх, потім від’єднуємо дроти до блоку сигналізаторів, позначаючи їх:
 • відключаємо мінусовій провід на корпус прикурювача, «масу» і знімаємо з нього інші дроти, виймаємо центральну панель.
 • Звільняємо центральну консоль. Для цього:
 • Плоскою викруткою акуратно віджимаємо перемикачі, звільняємо від роз’ємів і знімаємо:
 • Знімаємо нижню вставну планку консолі, для цього натискаємо на пелюстки тієї ж викруткою, після цього вивертаємо саморізи, що кріплять консоль знизу:
 • Після цього ріжковим ключем 10 мм вивертаємо гайки зверху консолі і знімаємо її:
 • Тепер прибираємо кожух рульової колонки:
 • спочатку потрібно роз’єднати передню і задню половини кожуха: вигвинчуємо саморізи (4 шт.), і один непарний саморіз, що кріпить нижню половинку і роз’єднує двома руками:
 • тепер можна зняти нижню половину кожуха, якщо розрізати хомутик кріплення проводів, і верхню, намагаючись не втратити гумове колечко замка запалювання:
 • Проводимо роботи по зняттю накладки обігрівача:
 • за допомогою тієї ж викрутки ліквідуємо наконечники важелів обігрівача і дефлектори, через які подається повітря:
 • знімаємо перемикач частоти обертання вентилятора обігрівача, потім, відзначаючи порядок з’єднання його проводів, роз’єднуємо їх:
 • потім піддягаємо тієї ж всемогутньою викруткою заглушку праворуч від важелів обігрівача і викручуємо гвинти кріплення верхньої вставки торпеди, або панелі (накладки) обігрівача;
 • тепер накладку можна зняти:
 • Знімаємо щиток приладів ВАЗ 2107, для цього вивертаємо хрестової викруткою гвинти кріплення блоку обігрівача (2) і гайку наконечника ручки лічильника добового пробігу:
 • зняти, торпеда, 2107
  • після цього «проштовхує» лічильник в приладову панель, потім викручуємо правий гвинт щитка і піднімаємо щиток з правого боку. У щілини між ним і торпедою відкручуємо гайку троса, що йде на спідометр, потім піднімаємо лівий край щитка і знімаємо шланг економайзера, що йде до штуцера (на ВАЗ 2107 зліва):
  • далі звільняємо роз’єми, які мають свої кольори, і тому схема не потребує запам’ятовуванні, і знімаємо сам щиток:
 • Тепер видалені всі блоки. Залишилося небагато: звільняємо підрульові вимикачі від клем на 2,6 і 8 роз’ємів, витягуємо їх внизу панелі, після цього необхідно зняти ручку коректора фар:
 • Как снять торпеду на ВАЗ 2107

  • маленькими пассатижами вивертаємо гайку, що кріпить головний циліндр коректора і так само проштовхує його всередину панелі:
  • викруткою з хрестовим шліцом викручуємо нижні гвинти, що кріплять торпеду (4), а також гвинти біля лобового скла:
  • після цього видавлюємо збоку повітропровід, витягуємо з моторного віконця, потім ріжковим ключем 10 мм вже всередині торпеди вивертаємо гайки кріплення зверху (4), і

  Для того, щоб зробити тюнінг торпеди своїми руками, можна подумати про наступні напрями:

  • заміна штатних циферблатів і стрілок;
  • флокированіє поверхні;
  • установка світлодіодного підсвічування (світловий тюнінг. окрема тема);
  • врізка позаштатних пристроїв в нештатні отвори (навігатори, телевізори) і ін.

  варто відзначити, що всі роботи у власному автомобілі, зроблені своїми руками, є не тільки законним предметом гордості власника, а й можуть стати покликанням і новою професією.

  Інструкція по демонтажу приборки на ВАЗ 2107

  Найголовніша частина салону знаходиться в передній частині. це панель приладів або приборка. На ній знаходяться різні види індикаторів, які інформують водія про справність авто, а також видають іншу важливу інформацію, наприклад швидкість руху або частота обертання колінчастого вала. Іноді виникає необхідність демонтажу цієї деталі, і тому водії задаються питанням, як зняти панель приладів на ВАЗ 2107 самостійно, про що можна дізнатися з матеріалу.

  Як демонтувати панель приладів: покрокова інструкція

  В першу чергу необхідно відкрити капот автомобіля і зняти з акумулятора мінусову клему, щоб знеструмити нашу приладову панель. Після цього роботи виконуються в наступній послідовності:

  • вигвинчуємо поличку торпеди і корпус бардачка, використовуючи спеціальну викрутку;
  • відключаємо харчування лампочок, які висвітлюють внутрішню порожнину бардачка в вашому авто;
  • гранично обережно витягаємо додаткову приладову панель разом з годинником та іншими пристроями. Для цього буде потрібно підчепити деталь викруткою і витягнути її зі спеціальних пазів;
  • відключаємо прикурювач і лампи сигналізаторів, знімаючи відповідні дроти, розташовані за додатковою панеллю;
  • витягаємо перемикачі, що розміщуються в безпосередній близькості від важеля коробки передач і відключаємо їх від бортової мережі;
  • викручуємо шурупи, які ви відразу ж побачите під перемикачами і болти, призначені для фіксації центральній консолі торпеди. Після цього можна вільно зняти її, не побоюючись пошкодити дроти;
  • знімаємо кожух рульової колонки;
  • витягаємо накладку системи опалення разом з дефлекторами воздуховодов;
  • демонтуємо блок управління обігрівача;
  • відкручуємо останні гайки, які утримують торпеду. Для цієї мети потрібно використовувати ключ на 10.

  Після цього можна без особливих проблем демонтувати панель приладів в автомобілі. Використовуючи даний підхід, ви можете не побоюватися випадкової поломки будь-яких деталей або обриву проводів, так як всі вони витягуються перед відкручуванням фіксують гайок. Збірка торпеди здійснюється в зворотному порядку і може бути виконана навіть без наявності досвіду. Найголовніше. робити все роботи максимально акуратно і не пропускати будь-які описані вище кроки.

  Рекомендації, що дозволяють уникнути проблем в процесі зняття торпеди

  Якщо ви маєте намір вперше знімати приладову панель в автомобілі ВАЗ-2107, обов’язково дотримуйтесь наступних правил:

  • демонтуючи верхню частину захисного кожуха рульової колонки, звертайте увагу на те, щоб не пошкодити кільце ущільнювача замку запалювання. Дана деталь виконана з досить хисткою гуми, яка не витримує сильного механічного впливу;
  • на всі роз’єми, дроти і перемикачі, які ви знімаєте для отримання простого доступу до торпеді, наносите мітки. Вони дозволять уникнути плутанини в процесі монтажу;
  • витягуючи додаткову приладову панель, не прагніть застосовувати силу, так як існує досить високий ризик зламати пластикові фіксатори. Знайти їм заміну виявиться не так і просто.

  Для зняття торпеди краще використовувати спеціальні інструменти, тому ми рекомендуємо заздалегідь підготувати звичайну і хрестову викрутки середніх розмірів, плоскогубці і набір комбінованих ключів. Це допоможе демонтувати всі необхідні деталі, а також відкрутити гайки і болти, утримуються приладову панель. Щоб не помилитися в процесі виконання робіт, пропонуємо подивитися відео, в якому детально описується кожен етап зняття торпеди.

  Як правильно зняти торпеду на ВАЗ-2107

  Шукаєте відповідь на питання: як зняти торпеду на автомобілі ВАЗ-2107? На перший погляд процедура її демонтажу виглядає досить простий. Однак для того, щоб виключити випадкове пошкодження окремих компонентів панелі і її поломку, доведеться виконати цілий ряд досить складних маніпуляцій. У нашій статті ви знайдете покрокову інструкцію, яка істотно полегшить вам задачу.

  Інструкція по зняттю приладової панелі на ВАЗ 2107

  Спочатку треба відзначити, що процес демонтажу приборки на автомобілях ВАЗ 2107 інжектор і карбюратор ідентичний, тому нижче описана інструкція доречна для сімок всіх років випуску. Підготувавшись до виконання робіт, можна приступати, дотримуючись наступну послідовність:

  • Для початку потрібно знеструмити автомобіль, для чого знімається мінусова клема з акумулятора. Робити це потрібно обов’язково, так як роботи будуть проводитися в електричній частині, і ймовірність виникнення короткого замикання досить висока.
  • Далі подорожуємо у салон, і скориставшись шліцьовій викруткою, здійснюється демонтаж трьох ковпачків з важелів, що відповідають за роботу обігрівача.
  • Використовуючи шлицевую викрутку, здійснюється зняття пластикової заглушки, на якій зображений знак обігріву. Ця заглушка знаходиться праворуч, і під нею розташовується хрестоподібний гвинт, який потрібно викрутити. (Під заглушкою знаходиться 2 гвинта, але викриття потрібно тільки один. верхній, яким і кріпиться права частина приборки).
  • Поруч з кнопкою включення аварійної сигналізації, знаходиться кнопка обнулення одометра, яка кріпиться за допомогою пластикової гайки. Гайку необхідно викрутити, і демонтувати з церкви, розміщеної за нею шайбою. Кнопка утапливается всередину панелі.
  • Права частина приборки на цьому етапі ослаблена, і залишається зробити кілька додаткових маніпуляцій, щоб демонтувати пристрій повністю. Для цього витягуємо праву сторону пристрою, тим самим звільнивши доступ до її задньої частини. Тут потрібно від’єднати всі фішки й проведення, щоб провести демонтаж.
  • Спочатку від’єднуються фішки харчування кнопки грубки. При цьому обов’язково запам’ятовувати розташування проводів. Рекомендується робити фото, щоб не переплутати, коли буде виконуватися збірка.
  • Далі потрібно від’єднати трос спідометра. Він кріпиться спеціальною гайкою, викрутити яку можна вручну.
  • Від’єднуються всі фішки, підключені до приладової панелі. Переплутати місця їх розташування практично неможливо, так як вони мають різні кріплення, і відрізняються за розміром.
  • Демонтується шланг підведення зі штуцера економайзера. Розташовується цей трос з лівого боку пристрою.
  • Після того, як всі фішки, троса й проведення будуть від’єднані від пристрою, можна зробити його демонтаж.

  Якщо виникає питання про те, як зняти торпеду ВАЗ 2107, то зробити це також не важко, для чого знадобиться викрутити додатково десяток кріпильних елементів. Тільки причин, коли потрібно знімати торпеду або бороду набагато більше. Після того, як консоль приладів демонтована, можна приступати до її ремонту, модернізації та заміни. Як тільки роботи будуть завершені, залишається встановити пристрій на своє місце. Робиться це в зворотному порядку зняття.

  На завершення підводимо підсумок, що робота по зняттю приладової панелі зовсім неважка, і займає від сили пару годин часу разом з ремонтом. Приділивши кілька годин часу, можна не тільки усунути поломки, але ще і тюнінгувати панель, на яку виводиться вся найважливіша інформація при управлінні автомобілем.

  Навіщо потрібно знімати торпеду на ВАЗ-2107

  З необхідністю демонтажу і розбирання торпеди часто стикаються автолюбителі, які:

  • мають намір зробити тюнінг приладової панелі, привести її у відповідність з найсучаснішими модними тенденціями;
  • здійснюють ремонт одного з приладів, що вийшов з ладу;
  • збираються замінювати трос спідометра, який став непридатним;
  • відновлюють працездатність одного або декількох індикаторів, розташованих на панелі.

  В процесі тюнінгу після демонтажу торпеди можна встановити сюди нову, більш сучасну магнітолу, додатковий обігрів стекол і інші високотехнологічні пристрої, а також перетягнути панель з використанням будь-яких новітніх матеріалів для поліпшення її зовнішнього вигляду.

  Якщо ж ваша головна мета. ремонт, то просто замінюєте зламану деталь і встановлюєте виріб на місце.

  Як зняти торпедо на ВАЗ 2107

  Від багатьох автолюбителів можна почути скаргу, що «рідний» дизайн приладової панелі (або в просторіччі, «торпеди») на ВАЗ 2107 надзвичайно лаконічний, скупий, навіть нудний. Інші запевняють, що так, накладка простувата, але зате нічого не відволікає водія.

  Панель приладів, або накладка. це більш широке поняття, «весь» пластик, який знаходиться в передній частині салону автомобіля. Саме з бажання змінити зовнішній вигляд панелі приладів своїми руками часто і починається професійний тюнінг не тільки салону, але і всього автомобіля.

  Нагадаємо, яка заводська накладка на ВАЗ 2107:

  А ось як можна провести тюнінг своїми руками, змінити щиток приладів і врізати в накладку екран (не кажучи про рульове колесо):

  А ось практично професійний тюнінг салону ВАЗ 2107:

  Навіть не віриться, що цей тюнінг був зроблений своїми руками!

  Щоб грамотно змінити зовнішній вигляд передньої частини салону, поміняти комбінацію приладів, встановити нову аудіосистему часто не обійтися без зняття торпедо.

  Торпеда складається майже з двох десятків частин. Нижче показаний схематичний вигляд торпеди.

  Насправді зняти і поставити торпеду своїми руками дуже просто. Знадобиться викрутка з плоским і хрестовим шліцом і ріжковий ключ 10 мм.

  Послідовність дій при знятті торпеди ВАЗ 2107.

  Увага! Спочатку знімаємо клему «мінус» з акумуляторної батареї.

  • Знімаємо «мінусову» клему з акумулятора.
  • Тепер потрібно зняти поличку, розміщену попереду пасажира. Для цього:
  • вивертаємо саморізи (2) праворуч і один ліворуч;
  • останній, четвертий шуруп закріплений в глибині полиці, тепер її можна прибрати.
 • Витягуємо речовий ящик, він же «бардачок»: вивертаємо пару саморізів збоку (показано на прикладі праворуч) і акуратно виймаємо його корпус.
 • Потрібно зняти клеми плафонів світильників «бардачка».
 • Знімаємо центральну панель. Для цього у ВАЗ 2107:
 • за допомогою плоскої викрутки піддягаємо додаткову центральну панель з будь-якого боку, звільняємо з пазів фіксатори, і витягуємо її разом з начинкою, після цього відключаємо роз’єм, що йде до вимикача освітлення:
 • на годинник йде три дроти, помічаємо місця з’єднання і від’єднуємо їх, потім від’єднуємо дроти до блоку сигналізаторів, позначаючи їх:
 • відключаємо мінусовій провід на корпус прикурювача, «масу» і знімаємо з нього інші дроти, виймаємо центральну панель.
 • Звільняємо центральну консоль. Для цього:
 • Плоскою викруткою акуратно віджимаємо перемикачі, звільняємо від роз’ємів і знімаємо:
 • Знімаємо нижню вставну планку консолі, для цього натискаємо на пелюстки тієї ж викруткою, після цього вивертаємо саморізи, що кріплять консоль знизу:
 • Після цього ріжковим ключем 10 мм вивертаємо гайки зверху консолі і знімаємо її:
 • Тепер прибираємо кожух рульової колонки:
 • спочатку потрібно роз’єднати передню і задню половини кожуха: вигвинчуємо саморізи (4 шт.), і один непарний саморіз, що кріпить нижню половинку і роз’єднує двома руками:
 • тепер можна зняти нижню половину кожуха, якщо розрізати хомутик кріплення проводів, і верхню, намагаючись не втратити гумове колечко замка запалювання:
 • Проводимо роботи по зняттю накладки обігрівача:
 • за допомогою тієї ж викрутки ліквідуємо наконечники важелів обігрівача і дефлектори, через які подається повітря:
 • знімаємо перемикач частоти обертання вентилятора обігрівача, потім, відзначаючи порядок з’єднання його проводів, роз’єднуємо їх:
 • потім піддягаємо тієї ж всемогутньою викруткою заглушку праворуч від важелів обігрівача і викручуємо гвинти кріплення верхньої вставки торпеди, або панелі (накладки) обігрівача;
 • тепер накладку можна зняти:
 • Знімаємо щиток приладів ВАЗ 2107, для цього вивертаємо хрестової викруткою гвинти кріплення блоку обігрівача (2) і гайку наконечника ручки лічильника добового пробігу:
 • після цього «проштовхує» лічильник в приладову панель, потім викручуємо правий гвинт щитка і піднімаємо щиток з правого боку. У щілини між ним і торпедою відкручуємо гайку троса, що йде на спідометр, потім піднімаємо лівий край щитка і знімаємо шланг економайзера, що йде до штуцера (на ВАЗ 2107 зліва):
 • далі звільняємо роз’єми, які мають свої кольори, і тому схема не потребує запам’ятовуванні, і знімаємо сам щиток:
 • Тепер видалені всі блоки. Залишилося небагато: звільняємо підрульові вимикачі від клем на 2,6 і 8 роз’ємів, витягуємо їх внизу панелі, після цього необхідно зняти ручку коректора фар:
 • маленькими пассатижами вивертаємо гайку, що кріпить головний циліндр коректора і так само проштовхує його всередину панелі:
 • викруткою з хрестовим шліцом викручуємо нижні гвинти, що кріплять торпеду (4), а також гвинти біля лобового скла:
 • після цього видавлюємо збоку повітропровід, витягуємо з моторного віконця, потім ріжковим ключем 10 мм вже всередині торпеди вивертаємо гайки кріплення зверху (4), і
 • Для того, щоб зробити тюнінг торпеди своїми руками, можна подумати про наступні напрями:

  • заміна штатних циферблатів і стрілок;
  • флокированіє поверхні;
  • установка світлодіодного підсвічування (світловий тюнінг. окрема тема);
  • врізка позаштатних пристроїв в нештатні отвори (навігатори, телевізори) і ін.