Скільки масла в коробці ВАЗ 2115

Як багато залити масло в коробку передач ВАЗ.

Коробки передач ВАЗ переднього приводу мають креслення для контролю рівня масло, з’ясувати Як багато насправді має бути.

Керівництво по заміні і як часто потрібно міняти масло

При нормальних навантаженнях зміна масла в коробці передач ВАЗ 2114 проводиться після 70-80 тис. Км. Якщо експлуатація проводиться при критичних або інших важких умовах (спека або сильний мороз, грунтові дороги і т. Д.) Міняти масло потрібно через 25.30 тис. Км. пробігу. Обов’язково звертайте на правила заміни масла, які прописані в інструкції. Так, заміна масла КПП ВАЗ 2113 і 2115 проводиться обов’язково через кожні 60 км. пробігу. Заміна масла в коробці ВАЗ 2115, 2113 і 2114 проводиться практично однаково. Для того, щоб замінити масло слід встановити авто на оглядову яму (естакаду) і зняти захист картера.

 • Поставити на ручне гальмо і підперти все колеса.
 • Знімаємо ковпачок, який розташований на КПП і прочищаємо сапун і отвір металевої щіточкою.
 • Щупом перевіряємо рівень масла.
 • Відкручуємо зливну пробку ключем на 17 мм
 • Зливаємо масло. Процедура займе 15-20 хвилин.
 • Закручуємо назад зливну пробку.
 • Заливаємо потрібну кількість масла туди, де знаходиться заливний отвір коробки передач, і закручуємо щуп.
 • Перевіряємо рівень масла.
 • Закручуємо ковпачок на Сапун.
 • Встановлюємо захист на місце.

Важливо! Якщо ВАЗ 2114 випущений до 2003 року без щупа, потрібно прибрати пробку для зливу масла яка знаходиться з правого частині корпусу.

В результаті масло в коробці ВАЗ 2115 заливають далеко не на весь термін експлуатації автомобіля, а лише до досягнення певного пробігу. Даний інтервал власник встановлює самостійно, в залежності від характеру використання автомобіля. В іншому випадку коробка прийде в непридатність після досягнення пробігу в 150 тисяч кілометрів.

Коли потрібно міняти масло в МКПП ВАЗ 2115

Модель ВАЗ 2115 є логічним продовженням моделі ВАЗ 21099, з деякими стилістичними і технічними змінами. На ринок дана модель надійшла в 2001 році і за час виробництва до 2011 року встигла розійтися тиражем у 600 тисяч примірників.

На ВАЗ 2115 встановлена ​​класична 5-ступінчаста коробка передач, яка розроблялася в кінці 80-х і початку 90-х років. За своєю конструкцією вона представляється класичною системою з маховиком і муфтами перемикання передач. За час експлуатації критичних зауважень і недоліків виявлено не було. Заявлений ресурс коробки становить 150 тисяч кілометрів, проте при належному догляді, постійної профілактики, а також при відсутності надмірних навантажень подолати даний рубіж не складе великих труднощів.

Достеменно відомі випадки «виходжування» коробки і більше 300 тисяч кілометрів пробігу без проведення капітального ремонту і при своєчасній заміні масла в коробці ВАЗ 2115. Тому в цілому такий агрегат вважається досить надійним.

Регламентація проведення зміни трансмісійної рідини визначається заводом виробником. На даній коробці передач за заявами розробників трансмісійне масло залито на весь термін служби. Однак на практиці при подоланні пробігу в 150 тисяч кілометрів дана речовина повністю втрачає свої охолоджуючі і омивають властивості. При цьому свою функцію перестає виконувати і масляний фільтр, в результаті чого в системі починає скупчуватися велика кількість відпрацювання, тим самим, перешкоджаючи нормальній роботі котла. Всі ці фактори в кінцевому підсумку призводять до повної поломки всієї системи і, відповідно, дорогого ремонту.

Тому досвідчені власники самостійно проводять зміну рідини в коробці при настанні пробігу в 60-70 тисяч кілометрів. Також інтервал багато в чому залежить від характеру експлуатації і місцевості, в якій автомобіль знаходиться. При постійних високих навантаженнях при русі по трасах, при стоянні в багатогодинних пробках коробка ВАЗ 2115 отримує великі навантаження, що також негативно позначається і на стані трансмісійної рідини. Тому для продовження життя агрегату інтервал необхідно вибирати з урахуванням негативних факторів при експлуатації, а оптимальним середнім значенням є показник в 60 тисяч кілометрів пробігу.

Які фактори потрібно враховувати при виборі масла

Для того, щоб правильно підібрати масло, які підійдуть вашому авто, потрібно враховувати ряд чинників, які впливають на його вибір:

 • При виборі масла в коробку передач в ВАЗ 2114 слід враховувати рекомендації зазначені в інструкції з експлуатації транспортного засобу.
 • Яке масло ви використовували раніше. Синтетику або мінеральне масло.
 • Думка фахівців, які обслуговують ваш транспортний засіб.
 • Ступінь зношеності двигуна.
 • Пора року. Не слід експлуатувати автомобіль з рідиною для плюсових температур в зимовий період. Це може бути шкідливо для коробки передач і трансмісії.
 • Навантаження на двигун при роботі.

Правильний вибір масла грає важливу роль для роботи і функціонування коробкіпередачітрансміссіі, тому робити це потрібно відповідально.

Зверніть увагу! При виборі масла для коробки передач і масла для трансмісії ВАЗ слід звертати увагу на виробника, сертифікацію продукту, термін придатності. Якщо ви скористаєтеся підробкою, це може привести до поломки і дорогого ремонту транспортного засобу.

 • кліматичні умови експлуатації автомобіля, особливо важливим є сезонна температура повітря;
 • Конструктивні особливості трансмісії: автоматична або механічна коробка передача, величина механічних сил в вузлах, питомі навантаження, падаючі на вузли, особливо коли двигун працює на максимальній швидкості;
 • в’язкість трансмісійного масла, відповідна першим двом точкам;
 • використання реактивних добавок, які можуть вплинути на продуктивність різних вузлів і агрегатів трансмісії.

Аналізуючи ці критерії і переглядаючи асортимент доступних точок продажів, ви можете вибрати краще для свого автомобіля. олія. Для автомобілів, таких як ВАЗ 2115, використовуйте мастило GL 4 класу 4. Виробник рекомендує використовувати рідину Lukoil TM 4-12 SAE 80W85. Це чудово в роботі, але не може бути застосовано до міжсезонний масел. Відповідно, при особливо сильних морозах ця мастильна рідина густіє, викликаючи деякі проблеми в трансмісії.

Перерахувати масло Трансмісія Лукойл ТМ 4

У 1998 році був застосований ряд вимог до паливно-мастильних матеріалів, в яких наведено температурний діапазон нормальної роботи трансмісійних рідин. Для 80W85 температури між.26 і 40 ° вважаються нормальними. У зв’язку з цим в нашій країні рекомендується заливати міжсезонне трансмісійне масло SAE 75W80 або 75W90, призначене для використання при температурі повітря від.35 до 40 °. У свою чергу, високов’язкі рідини 85W90 і моторні масла 5W50 і 10W50 не підходять для використання в якості трансмісій для автомобілів ВАЗ 2115. Трансмісії з такими масло не будуть змазуватися навіть в жарку погоду, а просто будуть функціонувати при морозній революції.

Як перевірити рівень масла

Сам щуп розташовується внизу під термостатом. Дізнатися його можна по пробці з кільцем. Щуп кріпиться до самої пробці. Якщо обережно потягнути за кільце щупа, його можна витягнути. На самому стрижні щупа розташовані дві позначки рівня, які допоможуть дізнатися рівень масла. Добре протріть щуп вставте його назад і вийміть. Огляньте стрижень. Якщо щуп забруднений маслом посередині між мітками або до позначки максимум. рівень масла нормальний. Якщо забруднений до позначки мінімум. масло слід замінити або долити.

Без щупа рівень масла в коробці передач перевірити теж можна. Це не настільки просто і зручно, але робити треба обов’язково. Для цього доведеться залізти під машину і зняти захист картера, викрутити заливну пробку КПП і перевірити вручну рівень маса. Якщо ви пальцем можете відчути масло, значить його досить, якщо немає. потрібно міняти або доливати.

Важливо! Не слід різко переходити з мінерального на синтетичне масло. Синтетика почне роз’їдати в’їдаються залишки мінерального масла, яке ви використовували до цього, що може стати причиною дефектів в сальниках.

Інструменти і матеріали

 • свіже масло, досить 3,5 літра;
 • ганчір’я і рукавички;
 • гайковий ключ на 10 і 17 мм (в ідеалі потрібен повний набір, оскільки може знадобитися зняття захисту);
 • шліцьова викрутка;
 • воронка або трансмісійний шприц;
 • ємність об’ємом не менше 4 літрів для зливу відпрацювання.

Все про заміну масла в коробці ВАЗ 2115: скільки масла потрібно в КПП

Мастило, яка знаходиться в коробці передач, в процесі експлуатації зменшується в об’ємі і втрачає властивості, що може призвести до швидким зносом деталей і повної поломкою агрегату. Розберемо, як перевірити, скільки масла в коробці ВАЗ 2115 і яка частота його заміни.

Як часто треба міняти?

При розробці механічної коробки передач ВАЗ 2115 з двигуном інжектор виробники визначили періодичність заміни масла через кожні 60 тис. Пройдених кілометрів. Зазвичай мастило без проблем витримує цей пробіг, тому частіша її заміна не має сенсу. Винятком є ​​випадки потрапляння в масло води через отвір вентиляції при невдалому подоланні калюжі або стружки при поломці якої-небудь деталі в коробці.

Ціна запитання

При заміні масла в коробці витрати можуть скласти від 550 до 3000 рублів за 4-літрову каністру мастила. Коли пошкоджується зливна пробка, то до ціни мастильної рідини слід приплюсувати ще близько 25-30 рублів.

Етапи роботи

Безпосередньо перед тим як змінити масло в КПП необхідно його прогріти. Для цього достатньо проїхати близько 10-15 кілометрів.

Для того щоб замінити мастильну рідину в автомобілі ВАЗ 2115 потрібно виконати наступне:

 • Встановити машину на горизонтальну поверхню. Заміну зручніше проводити з ями в гаражі або на підйомнику.
 • Зняти захист піддонів двигуна і / або коробки. Захист годі й демонтувати в тому випадку, якщо в ній є отвір, точно збігається зі зливною пробкою.
 • Протерти кришку і картер коробки навколо неї дрантям.
 • Перевірити відсутність підтікань масла по лініях роз’єму деталей і сальникам.
 • Підставити ємність і викрутити пробку.
 • Почекати близько 20 хвилин для повного зливу масла.
 • Закрутити кришку на картері КПП.
 • Заливку мастила можна здійснювати через шприц для трансмісійних рідин або воронку з подовжувачем. У другому випадку необхідно зняти корпус повітряного фільтра, пристрій тримається на двох хомутах. дросельному вузлі і трубці вентиляції картера. Оскільки на ВАЗ 2115 застосовується інжекторний двигун, то при знятті фільтра необхідно відключити роз’єм датчика витрати повітря. Деякі власники для полегшення доступу знімають бачок абсорбера.
 • Потім потрібно вийняти щуп з отвору, який буде служити маслозаливной горловиною.
 • Залити 2,8-2,9 літра олії за допомогою воронки або шприца. При зміні мастила в картер завжди заливається менший об’єм рідини, ніж паспортна місткість коробки. Це пов’язано з тим, що деяка кількість старого масла залишається всередині.
 • Почекати кілька хвилин, щоб переглянути кількість рідини по щупі. У разі якщо рівень нижче позначки «МАХ», то масло потрібно долити. Зайву мастило можна відкачати медичним шприцом об’ємом від 50 мл з одягненою на носик трубкою від крапельниці.
 • Після цього необхідно перевірити відсутність підтікань мастила через зливну пробку і вузли коробки. Якщо помітні сліди витоку, то потрібно усунути причину її появи.
 • У разі коли заміна мастильної рідини проводилася зі зняттям фільтру, слід провести збірку деталей в зворотному порядку.
 • Через 500-700 км необхідно виконати контрольну перевірку рівня масла і герметичності вузлів агрегату.

На відео користувач Денис Онищенко демонструє процедуру заміни масла зі зняттям абсорбера машини.

Контроль рівня і необхідний обсяг

Ємність картера коробки передач ВАЗ 2115 на 8 клапанів вміщує приблизно 3,3 літра рідини. При цьому необхідний обсяг масла не залежить від типу встановленого на машині двигуна, оскільки картери КПП ідентичні. Для перевірки кількості мастила в коробці є спеціальний щуп, що знаходиться в отворі верхньої частини картера. На стрижні вимірювача є дві ризики, що позначають критичні обсяги масла.

Для того щоб перевірити, скільки масла в коробці ВАЗ 2115, потрібно зробити наступне:

 • вийняти вимірювач.
 • Протерти його ганчіркою.
 • Потім знову занурити щуп в картер.
 • Після чого дістати і подивитися на масляний слід.

При нормальних умовах речовина має перебувати на позначці максимального рівня. При недостатній кількості рідини необхідно виконати долівку і встановити причину зменшення. Експлуатація КПП з низьким або високим рівнем мастила в картері неприпустима.

Яке масло краще лити?

Щоб правильно вибрати рідина в КПП ВАЗ 2115, потрібно враховувати заводські рекомендації. Згідно сервісній документації, в коробку необхідно заливати спеціальне трансмісійне масло, відповідне допускам SAE 80W-85 і API GL-4 або GL-5. Такий тип рідини присутній в асортименті продукції будь-якої фірми, що виробляє мастильні матеріали для автомобілів.

На заводі при випуску автомобіля в коробку заливають масло марки ТНК або Лукойл. Ці ж рідини відносяться до числа рекомендованих виробником для машини ВАЗ 2115. При експлуатації автомобіля взимку багато власників намагаються використовувати синтетичні масла, що відповідають вимогам SAE 75W-80 або 75W-90. Використання таких мастил значно зменшує гучність роботи агрегату і ви можете переключатися швидкостей при негативних температурах повітря. нижче мінус 16-18 градусів.

Серед найбільш поширених масел для ВАЗ 2115 виділяють наступні (по зростанню ціни):

 • Лукойл ТМ 4-12 80W-85;
 • THK Trans KP 80W-85;
 • ZIC GF 75W-90;
 • Shell Spirax S5 75W-90.

Заливати в механічну коробку передач моторне масло категорично заборонено.

Як поміняти своїми руками?

Конструкція вузлів автомобіля ВАЗ 2115 дуже проста, тому масло в коробці часто змінюють своїми силами. Для цього знадобляться інструменти і не більше двох годин часу.

Періодичність заміни трансмісійного масла

Спираючись на заводську документацію, міняти масло потрібно кожні 70. 80 тисяч кілометрів пробігу, але не рідше ніж 1 раз в 4. 5 років при середньорічному пробігу в 15. 16 тисяч км. В реальності ситуація складається дещо інакше. серйозний вплив на інтервали заміни надають погодні умови, стан навколишнього середовища, умови експлуатації та зберігання (стоянки)

На думку експертів, заміну необхідно проводити кожні 35. 40 тис. Км., При цьому на проміжку після 30 тис. Км. вже можливе виникнення первинних ознак порушень:

 • важке і неточне перемикання передач;
 • сторонні шуми;
 • вібрації.

Якщо перераховані вище ознаки почали проявлятися у вашого авто недавно, настійно радимо замінити масло якомога швидше. це дозволить знизити знос деталей КПП і компенсує можливі збитки від поломок.

Як багато залити масло в коробку передач ВАЗ.

Коробки передач ВАЗ переднього приводу мають креслення для контролю рівня масло, з’ясувати Як багато насправді має бути.

Перерахувати масло Трансмісія Лукойл ТМ 4

У 1998 році був застосований ряд вимог до паливно-мастильних матеріалів, в яких наведено температурний діапазон нормальної роботи трансмісійних рідин. Для 80W85 температури між.26 і 40 ° вважаються нормальними. У зв’язку з цим в нашій країні рекомендується заливати міжсезонне трансмісійне масло SAE 75W80 або 75W90, призначене для використання при температурі повітря від.35 до 40 °. У свою чергу, високов’язкі рідини 85W90 і моторні масла 5W50 і 10W50 не підходять для використання в якості трансмісій для автомобілів ВАЗ 2115. Трансмісії з такими масло не будуть змазуватися навіть в жарку погоду, а просто будуть функціонувати при морозній революції.

Як проводиться заміна. етапи

Крім відео, що демонструє процес заміни мастила в коробці передач ВАЗ 2115, наведемо опис послідовності дій.

Замена масла в коробке ВАЗ 2115

 • За допомогою ножа зрізаємо бічну частину каністри або бутлі, виготовляючи своєрідну «ванночку».
 • Перед початком робіт обов’язково прогріваємо коробку передач, проїхавши приблизно 10 км на ВАЗ 2115 з прогрітим мотором. В такому випадку шестерням вдасться розподілити мастило по всій коробці передач.
 • Піднімаємо за допомогою домкрата правий бік автомобіля, укладаємо брусок або підставку і опускаємо машину. Ні в якому разі не слід працювати під автомашиною, встановленої просто на домкраті.
 • У разі холодної підлоги під ВАЗ 2115 підкладаємо фанерний лист.
 • Одягнувши рукавички і прихопивши каністру і гайковий ключ на 17, вкладаємося під автомобіль. Якщо картерной захист є, в ній може бути присутнім розріз під пробкою для масла. Сама пробка розташовується в нижній частині лівого фланця коробки передач.
 • За відсутності розрізу необхідний демонтаж захисту двигуна. Для цього пробку чистимо щіткою і витираємо прилеглу ділянку ганчіркою, після чого за допомогою ключа на 17 мм відкручуємо пробку, підставивши знизу каністру, в яку потече тепла рідина.
 • Почекавши 10-15 хвилин повного виходу мастила, встановлюємо пробку на місце.
 • За допомогою ножа зрізаємо денце півторалітрової пластикового бутля.
 • Демонтуємо впускний патрубок і повітряний фільтр, видаливши клему з ДМРВ. Потім скручуємо хомути у картерной патрубка і дроселя, щоб повністю зняти впускний вузол.
 • Виймаємо щуп масла в КПП, розташований у верхній частині, недалеко від салону.
 • Шийка пляшки без дна підставляється до отвору під пробкою, в результаті чого пляшка виконує функцію воронки. в неї потрібно лити не більше трьох літрів масла, після чого протягом десяти хвилин перевіряємо наявність протікання мастила з пробки.
 • У разі попадання пробки не капає, встановлюємо при необхідності на місце захист двигуна і знімаємо ВАЗ 2115 з підставки.
 • Використовуючи щуп, продовжуємо лити масло в коробку передач до максимальної позначки. всього коробка передач повинна вміщати 3,2 літра олії.
 • У послідовності, зворотній описаної вище, повертаємо на місце фільтр і впускний патрубок.

Спочатку рекомендується заливати не більше 2 л масла. Потім слід перевірити наявність протікання в зливний пробці під автомобілем. Для цього очікують близько десяти хвилин, а потім продовжують лити мастильну рідину.

Вибираємо відповідну в’язкість

Добре знайоме багатьом власникам вітчизняних автомобілів масло для трансмісії ТАД-17И залишилося в минулому, а йому на заміну прийшов ТМ5-18. Вибір за експлуатаційними властивостями. це не все. Потрібно вміти визначити правильну в’язкість масла, а це дуже важливий вибір.

Замена масла в КПП Ваз 2115

Масла в’язкістю менше 24 мм 2 / с при 100 градусах за Цельсієм, тобто відповідають класу 140 по SAE, підходять тільки для дуже жарких кліматичних регіонів. В областях з помірними температурами орієнтуйтеся на клас 90. Рациональнее заливати в коробку всесезонна олива, а саме:

Останнє погано підходять для російських зим, 80W-90 можна вважати універсальним, а з рідиною 75W-90 у вас не виникне проблем навіть в найлютіші морози. Використання вітчизняних масел, багато з яких класифіковані по API GL-5, викликають швидкий знос синхронізаторів. У зв’язку з цим в трансмісії передньопривідних ВАЗ 2115 краще заливати трансмісійні рідини API GL-4 або універсальні API GL-4/5.

Не застосовуйте в масло в КПП ВАЗ 2115 високої в’язкості типу 85W-90. Чим вище значення, тим міцніше масляна плівка, але масло важче досягає деталей коробки передач. Дуже високе значення ускладнює функціонування синхронізаторів, так як надлишки масла вони постійно видавлюють.

ВАЗ 2115 заміна масла в КПП своїми силами

На ВАЗ 2115 заміна масла в КПП проходить таким же чином, як і на інших моделях автомобілів. Дана нижче докладна інструкція надає необхідну інформацію, яка допоможе провести все грамотно і не зробити помилок. На ВАЗ 2115 заміна масла КПП проводиться після 50 т. Км пробігу автомобіля.

Скільки масла в КПП (коробки передач) ВАЗ-2115

Автомобіль ВАЗ-2115. результат численних модернізацій всім відомої моделі ВАЗ-2108. Машина проста у використанні, а її висока надійність обумовлена ​​недорогими запчастинами, навіть не дивлячись на непередбачувану частоту поломок. ВАЗ-2115 є застарілою машиною по всіх параметрах, і все ж, її продовжують купувати. Низька вартість експлуатації та обслуговування, можливість самостійного ремонту. ключові переваги, якими володіє ВАЗ-2115 на сьогоднішній день в порівнянні з іномарками. Так, однією з найпоширеніших процедур вважається заміна витратних матеріалів. Наприклад, із заміною масла в коробці передач впорається кожен автомобіліст. Це завдання не вимагає якихось особливих навичок, і виконується підручними засобами. Але потрібно відзначити, що надійність КПП залежить від якості масла, яке ще треба правильно вибрати, виходячи з параметрів, кращих брендів, періодичності заміни, а також обсягу масла, що заливається. Дана стаття буде актуальна для власників ВАЗ-2115 незалежно від року випуску авто.

Краще моторне масло. чи існує воно?

З даними так званими факторами ризику добре знайомі російські автомобілісти. Знаючи про можливі проблеми, вони вважають за краще міняти масло в два рази частіше, ніж зазначено в регламенті. наприклад, уже через 50 тисяч кілометрів. Регламент можна скоротити ще більше, якщо машина піддається підвищеним навантаженням практично безперервно. До того ж, в таких випадках бажано заздалегідь перевіряти обсяг масла, а разом з тим і стежити за його станом.

Вибираємо масло для ВАЗ-2115

Для коробки передач ВАЗ-2115 слід підбирати масло з певними вязкостнимі параметрами, виходячи з кліматичних умов, в яких найчастіше використовується машина. В даному випадку виробник допускає такі стандарти: 80W-85, 75W-80 або 75W-90. Рідини з більш високою в’язкістю (наприклад, 85W-90) несумісні з КПП ВАЗ-2109.

Ознайомившись з параметрами, вибираємо фірму-виробника. З визнаних брендів з хорошою репутацій можна виділити недорогі продукти компаній Лукойл, Роснефть, Valvoline, Kixx, Mobil, G-Energy, Elf, Castrol, Shell та інші.

Також треба звертати увагу на масла наступних видів. синтетичне, напівсинтетичне і мінеральне. Кращим варіантом для ВАЗ-2115 по співвідношенню ціна-якість буде напівсинтетика. Але якщо дозволяють фінанси, можна сміливо брати синтетику.

Перевіряємо обсяг і стан масла

Рівень рідини в МКПП ВАЗ-2115 визначають мірним щупом, на якому є відмітки Max і Min. Якщо масла недостатньо, то відбиток масла на щупі буде нижче рівня Min. В такому випадку масло доливають до тих пір, поки воно не підніметься вище позначки Min, але не буде перевищувати позначку Max. такий стан вважається найоптимальнішим.

Якщо рідина потемніла або помутніла, видає неприємний запах і містить підозрілий осад, тоді слід повністю замінити масло. У такій ситуації одного доливання буде недостатньо.

регламент заміни

Компанія АвтоВАЗ рекомендує міняти масло в КПП ВАЗ-2115 кожні 70 тисяч кілометрів. Довший міжсервісний інтервал може сильно позначитися на надійності КПП, з огляду на її конструктивних особливостей. Більш того, бажано робити заміну раніше, ніж через 70 тисяч. Це пов’язано з наступними факторами ризику:

Замена масла в КПП \\ ВАЗ 2114

скільки заливати

Розібравшись з якістю олії, а також його параметрами і кращими брендами, розглянемо ще один важливий параметр. обсяг масла. Для коробки передач розглянутого авто слід заливати 3,3 літра речовини. Стільки рідини зазвичай вводять після повної заміни масла. Дана процедура виконується наступним чином:

 • Зливається старе масло
 • Заливається промивний склад
 • Промивання проганяється по всій трансмісії при включеному двигуні
 • Мотор вимикається, заливається нова суміш в повному обсязі
 • Перевіряємо рівень мірним щупом.