Чи не заводиться ВАЗ 21099 інжектор причини

Основні причини

Якщо при повороті ключа в замку запалювання не завівся інжекторний ВАЗ 21099, тобто не чуєте характерний звук стартера, то варто спробувати завести з зі штовхача. Завівся? Значить причина в стартері або акумуляторі.

Щоб визначити, що акумулятор закінчує свій ресурс, варто повернути ключ запалювання і прислухатися до стартера, в першу секунду в нього має спрацювати втягує реле, процес супроводжується невеликими клацаннями. Але при цьому не відбувається обертання стартера, то акумулятор, швидше за все, вимагає до себе уваги. Можливо, його доведеться замінити.

заводить, ваза, 21099, інжектор

Взагалі причин, за якими акумулятор залишається незарядженим, досить. Наприклад розбовтався шків генератора і акумуляторна батарея не отримує повинно заряду під час руху, або поганий контакт на клеймах.

Найпростіший і найдієвіший спосіб випробувати акумулятор, це переставити його на робочий автомобіль.

Нерідкі проблеми, що виникають з реле стартера. На 99 моделях ВАЗів, реле розташовується у відсіку капота, в центральній частині практично під двірниками. Детальніше можна дізнатися, вивчивши їх керівництво.

Якщо ви не професійний електрик, то ласкаво просимо на СТО, де вам проведуть повну діагностику інжекторного двигуна.

Стежимо за якістю палива

Несправний паливний фільтр також може перешкоджати нормальному заводу автомобіля. Через погане бензину, яким торгують в основному автозаправки невідомого походження, відбувається засмічення паливного фільтра.

На щастя автовласників ВАЗ 21099, виробник випускає паливні фільтри в корпусі з прозорого пластика.

Можна на око визначити рівень засміченості. Для усунення неприємності, паливний фільтр замінюють.

На інжекторах при повороті ключа запалювання відбувається підкачка палива насосом, звук ледь помітний, але його можна почути. Якщо він відсутній, то насос потребує лагодження або заміни.

Можливо були залиті свічки запалювання, причин попередніх до цієї події, кілька. Після довгих мук, ви не можете зрозуміти, чому автомобіль не заводиться, то настав момент перевірити свічки. Для експерименту їх можна протерти сухою серветкою і вкрутити знову.

завантажити PDF

Сівши в машину одного ранку, виявляєш, що не заводиться ВАЗ 21099 інжектор. У багатьох виникнуть маси питань, що ж робити далі? Причин, за якими автомобіль не заводиться, тим більше вітчизняного виробництва, велика різноманітність. Але про все по порядку.

невдалий ремонт

Іноді буває, що після ремонту автомобіль не подає ознак життя. У разі ВАЗа 99 моделі, найчастіше це відбувається після зміни поршневих кілець. Щоб вирішити цю проблему, потрібно викрутити свічки і за допомогою шприца прямо в циліндр залити пару кубиків моторного масла. Після потрібно стартером прогнати двигун не вкручуючи свічок.

Автомобіль. це складний механізм, що складається з величезної кількість взаємопов’язаних компонентів. Тому важко відразу відповісти, чому не заводиться ВАЗ 21099 інжектор. Кожен випадок індивідуальний і вимагає свого підходу.

Можливі несправності системи подачі палива ВАЗ 2110

Однією з великих несправностей системи подачі палива вважаються:

 • вихід з ладу паливного насоса.
 • засміченість паливної магістралі
 • засміченість форсунок розподіленого уприскування

Для діагностики працездатності насоса подачі палива, необхідно зняти шланг з паливної рампи і перевірити тиск в системі. При необхідності тиск заміряється спеціальним манометром. У разі, коли тиск у паливній магістралі відсутня, необхідно перевірити справність паливного насоса, а також правильність роботи електричного кола.

Засміченість паливних форсунок інжектора можна перевірити шляхом зняття паливної рампи. Справна паливна форсунка повинна розпилювати паливо в пароподібний стан. Несправна або засмічена форсунка, не розпилює, бензин може взагалі не текти, або стікати струмком.

Почему не заводится ВАЗ-21099 частая неисправность.

Чи не пропускаемость всіх форсунок уприскування, також може свідчити про неправильну роботу Електронного Блоку керування автомобілем.

Стежимо за якістю палива

Несправний паливний фільтр також може перешкоджати нормальному заводу автомобіля. Через погане бензину, яким торгують в основному автозаправки невідомого походження, відбувається засмічення паливного фільтра.

На щастя автовласників ВАЗ 21099, виробник випускає паливні фільтри в корпусі з прозорого пластика.

Можна на око визначити рівень засміченості. Для усунення неприємності, паливний фільтр замінюють.

На інжекторах при повороті ключа запалювання відбувається підкачка палива насосом, звук ледь помітний, але його можна почути. Якщо він відсутній, то насос потребує лагодження або заміни.

Можливо були залиті свічки запалювання, причин попередніх до цієї події, кілька. Після довгих мук, ви не можете зрозуміти, чому автомобіль не заводиться, то настав момент перевірити свічки. Для експерименту їх можна протерти сухою серветкою і вкрутити знову.

Чи не заводиться ВАЗ 21099 інжектор? список причин. чому

Погане паливо або наявність присадок в паливній суміші

Неякісний бензин чи дизельне паливо. один з найпоширеніших варіантів такої проблеми. Але в даному випадку можна провести експеримент, який покаже справжню проблему вашого автомобіля. Справа в тому, що неякісне паливо при поганому запуску на гарячу надасть ще більш неприємний ефект при пуску двигуна на холодну. Тому досить остудити машину, дочекатися приведення двигуна в норму і запустити його. Також з паливом можуть бути наступні проблеми:

 • в бензині або дизельному паливі може перебувати присадка, яку не сприймає ваш двигун;
 • дизельне паливо замерзло і набуло желеподібну форму, яка складна для перекачування;
 • в бензині присутні тверді частинки, фільтри забилися, і насосу складно прокачувати потрібну кількість пального;
 • збилися налаштування системи управління двигуном і подачі повітря, можливо зламався один з клапанів;
 • клапан холостого ходу, а також ДМРВ (датчик масової витрати повітря) можуть стати причиною таких неполадок;
 • просто функціональна особливість карбюраторних двигунів. сильно гарячий агрегат погано заводиться.

У випадку з карбюраторними агрегатами все досить просто. двигун сам по собі на гарячому дуже погано запускається. Це викликано тим, що після зупинки автомобіля з розпаленим двигуном температура в районі карбюратора досить висока. Бензин під впливом температури швидко випаровується і заповнює всі камери і трубки карбюратора в стані газу. Але поплавкові камера при цьому залишається порожньою. Якщо ви вирішили запустити двигун протягом п’яти хвилин після його зупинки, ви зіткнетеся зі складністю запуску, адже в камерах немає рідкого палива. Проблем вирішується ручної підкачкою або декількома спробами запустити силовий агрегат. Втім, на інжекторах такої проблеми бути не може, так як паливо подається безпосередньо з магістралі. Тому варто шукати інші неприємності в системі подачі палива.

опис БП

Для початку розглянемо опис монтажних блоків з запобіжниками і реле на ВАЗ 21099 карбюратор або інжектор з високою і низькою панеллю. У дев’яносто дев’ятих моделях ВАЗ може використовуватися два типи щитків. нового і старого. Пристрій, що відносяться до категорії старого зразка, мають маркування 17.3722. Ці девайси обладнуються пальчиковими запобіжними механізмами, виконаними в циліндричному корпусі. Вони встановлювалися інженерами на машини 1997 і ранніх років виробництва. Що стосується блоків нового зразка, то вони ставилися на транспортні засоби, випущені після 1998 року. Ці вироби обладнуються П-образними запобіжними елементами.

Блоки нового зразка на ВАЗ 21099 1999 і пізніших років випуску можуть відзначатися маркуванням:

 • 2114-3722010-60;
 • 2114-3722010-10;
 • 2114-3722010-18.

Поширені причини несправності

Якщо на ВАЗ 2109 інжектор або карбюратор перестав заводитися двигун, при цьому стартер не клацає, це може бути обумовлено різними несправностями.

В цілому потрібно відзначити, що варіантів несправності стартера вузла може бути кілька:

 • При повороті ключа пристрій спрацьовує один раз, тобто чується тільки один клацання.
 • При спробі завестися відбувається кілька клацань, але мотор не заводиться.
 • Стартер на ВАЗ 2109 карбюратор не працює повністю. відсутні клацання.

Якщо інжектор не заводиться, при цьому стартерний вузол видає тільки один клацання, причина проблеми може полягати в:

 • силових гвинтах на втягуючому реле, ці елементи могли підгоріти, в результаті цього напруга, що надходить на механізм, буде менше 12 вольт;
 • вилці, призначеної для виштовхування Бендикс, цей компонент міг зноситися, зламатися або деформуватися, в кінцевому підсумку Бендикс не може нормально дійти до маховика;
 • якщо авто не заводиться з ключа, можливо, на Бендиксен стерлися зубчики, в результаті чого струм від реле буде відсутній на стартерном пристрої;
 • зносі щіток або втулок так званого якоря;
 • короткому замиканні обмотки.

Стартерний вузол «дев’ятки»

Якщо пристрій клацає кілька разів, але не крутить двигун і, відповідно, не заводиться ВАЗ 2109, то причина може бути кілька:

 • села акумуляторна батарея;
 • відбулося окислення клем, в результаті чого вони ослабли;
 • утримуюча обмотка системи не може нормально фіксувати сердечник.

Можна скільки завгодно повертати ключ, але якщо механізм не подає жодних ознак життя і двигун не запускається, то причина несправності може бути такою:

 • замикання обмотки, якщо це так, то ви почуєте в салоні авто запах гару, може навіть з’явитися дим;
 • зруйнувалося кільцем, розташоване в редукторному пристрої;
 • дуже рідко проблема полягає в ключі.

Якщо ви зробили демонтаж механізму і при цьому не виявили поломок, спробуйте зробити його очищення і встановіть на місце. Цілком можливо, що після цього стартер ВАЗ 2109 почне працювати нормально (автор відео. канал Автоелектрика ВЧ).

Якщо на вашому транспортному засобі встановлена ​​автоматична коробка передач, то проблему потрібно шукати в електропостачанні. При різкому перемиканні з однієї передачі на іншу або під час їх перемикання при гальмуванні можуть спотворитися настройки, і бортовий комп’ютер буде отримувати сигнал про необхідність заглушити двигун.

Також моделі з АКПП можуть стихнути в зв’язку з несправностями гідродинамічних трансформаторів коробки передач. Дана проблема в основному проявляється під час розгону, і вимагає термінового втручання фахівців автосервісу.

Калькулятор розрахунку потужності двигуна автомобіля

5 способів зробити розрахунок потужності двигуна автомобіля. Калькулятор для визначення потужності ДВС онлайн

Найчастіше водії стикаються з тим, що їх ВАЗ 2109 перестає заводитися з якихось причин. Якщо автомобіль не запускається, то відразу виникає питання, «З чого почати?». Насправді все може бути досить просто, і в 90% випадків. це типова проблема, яку діагностувати і вирішити досить легко.

Система запалювання

Головне, в чому потрібно бути впевненим, так це наявність гарної іскри, тобто розряду між двома контактами свічки запалювання. Якщо стартер крутить, а двигун не запускається, то є велика ймовірність в несправності системи запалювання. Тут нам знадобиться наш розрядник. Якщо перевіряти свічку без нього, наприклад, приклавши до двигуна, то опір буде дуже велике.

Тому ми не зможемо точно перевірити наші свічки і, крім того, можна вивести з ладу контролер. Перевіривши паливну систему, систему запалювання і не знайшовши причин несправностей, необхідно буде перевірити двигун. Швидше за все, причина в ньому.

Основні причини

Якщо при повороті ключа в замку запалювання не завівся інжекторний ВАЗ 21099, тобто не чуєте характерний звук стартера, то варто спробувати завести з зі штовхача. Завівся? Значить причина в стартері або акумуляторі.

Щоб визначити, що акумулятор закінчує свій ресурс, варто повернути ключ запалювання і прислухатися до стартера, в першу секунду в нього має спрацювати втягує реле, процес супроводжується невеликими клацаннями. Але при цьому не відбувається обертання стартера, то акумулятор, швидше за все, вимагає до себе уваги. Можливо, його доведеться замінити.

Взагалі причин, за якими акумулятор залишається незарядженим, досить. Наприклад розбовтався шків генератора і акумуляторна батарея не отримує повинно заряду під час руху, або поганий контакт на клеймах.

Найпростіший і найдієвіший спосіб випробувати акумулятор, це переставити його на робочий автомобіль.

Нерідкі проблеми, що виникають з реле стартера. На 99 моделях ВАЗів, реле розташовується у відсіку капота, в центральній частині практично під двірниками. Детальніше можна дізнатися, вивчивши їх керівництво.

Якщо ви не професійний електрик, то ласкаво просимо на СТО, де вам проведуть повну діагностику інжекторного двигуна.

Паливна система

Потрібно провести діагностику системи подачі палива. У вітчизняних інжекторних автомобілях при старті двигуна можна почути специфічне дзижчання із задньої частини автомобіля. Цей звук вказує на спрацьовування паливного насоса. Відповідно, якщо такого дзижчання не спостерігається, швидше за все, проблема криється в насосі.

Потрібно перевірити запобіжники, які відповідають за паливний насос, головне реле управління двигуном і реле паливного насоса. У деяких автомобілях сімейства ВАЗ запобіжники ховаються під бардачком, в інших за кришкою панелі опалення з боку пасажира. Якщо запобіжники в порядку, перевіряємо реле.

Можна доторкнутися до нього, при цьому повинен прозвучати специфічний клацання. Якщо реле також справно, потрібно перевірити тиск у паливній системі. Найкраще це робити манометром. Якщо ж такої можливості немає, доведеться знайти золотник, який повинен бути під захисним ковпачком.

При натисканні на нього повинні відчути тиск. У деяких моделях золотник відсутня. Тоді потрібно від’єднати трубку подачі палива. Якщо насос робочий, то під пальцем теж має відчуватися тиск.

Можливими причинами також можуть бути засмічені паливні фільтри або трубки подачі палива. Може бути ще така банальна причина, як відсутність палива в баку.

Якщо виявилося, що всі елементи паливної системи в порядку, то таке на що варто звернути увагу. це система запалювання.

Датчик коленвалу

Якщо цей датчик несправний, то двигун не зможе завестися. При цьому стартер крутить, але двигун все одно не запускається. Вихід з ладу інших датчиків не зможе вплинути настільки, що двигун не запускається. Щоб протестувати датчики, варто скористатися мультиметром.

Перевірка форсунок і ременя ГРМ

Коли іскра є і її колір яскраво-блакитний, перевіряють подачу палива: вивертають форсунки і крутять стартером вал двигуна. Паливо повинно розпорошуватися з форсунки рівномірним конусоподібним «факелом». Якщо замість цього форсунка ллє бензин або бризкає їм, то вона засмітилася.

Якщо перевірені вузли працюють, то дивляться ремінь ГРМ. Власники инжекторной «дев’ятки» вже не один раз стикалися з ситуацією проскаківанія ременя на кілька зубів. Взимку це може статися в момент запуску холодного двигуна, коли розподільний вал важко обертається. Щоб перевірити, дивляться на мітку ГРМ. При її збігу перевіряють датчик коленвала і його провід (іноді він відривається). Потім перевіряють інші датчики.

Чому не заводиться на холодну ВАЗ-2109 і що робити

Люди знаходять свої способи вирішення даної проблеми: обігрів акумулятора в домашніх умовах, приміщення машини в тепле місце, установка передпускових обігрівачів масла або спеціальної охолоджувальної рідини. Чи це правильно? Чому на холодну не заводиться автомобіль ВАЗ-2109, які можуть бути причини і які професійні шляхи і способи вирішення цієї проблеми?

У заморозки багато водіїв стикаються з неможливістю експлуатації автомобіля ВАЗ-2109. Запуск мотора в теплу і холодну пору року має свої особливості. Якщо не торкатися повної несправності двигуна, то при низькій температурі відбуваються незначні зміни. При цьому існує два види двигуна. інжекторний і карбюраторний. властивості яких діфферентная. Причини труднощів запуску того чи іншого двигуна з’ясувати можна, але слід розібратися в їх властивості.

Розрізняють інжекторний і карбюраторний двигуни. Який з них краще діє в холодну пору року? Безумовно, інжекторний. У старих моделях автомобіля встановлений карбюратор, а в нових моделях давно використовують інжектор. Проте працездатність карбюратора дозволяє не замінювати його на інжектор.

У карбюраторі слід провести регулювання пускового пристрою. Запуск такого двигуна в мороз має певний план. про складне простими словами:

відкрити капот і підкачати на бензонасосі паливо в карбюратор;

спробувати включити дальнє світло фар на кілька секунд;

потім. педаль газу і почекати близько 15 секунд;

Які ж причини не запуску карбюратора в холод

Необхідна чистка карбюратора. Машина може глухнути без підсосу.

Кондиціювання мотора в мінусову температуру. Через зміни температури з’являється вологість на кулачках в трамблере, при запуску двигуна трамблер не видає тієї потужності, яка повинна йти на свічки для розподілу горючої суміші.

Перед тим як з’ясувати причину, зазвичай перевіряють систему запалювання.

Окреме слово про моторному маслі. Масло має підходити не тільки двигуну, але і відповідати певним температурним кліматичних умов. Мінеральне масло швидше замерзає в морози, тому його не рекомендують при мінусових температурах. Існують такі види масла, як синтетичне і напівсинтетичне.

Напівсинтетичне масло дешевше, тому його часто бояться використовувати, не сподіваючись на його позитивні характеристики. Якщо мова йде про зиму, то напівсинтетичне масло ідеально підійде для таких умов. Воно зменшує в’язкість металевих деталей, які рухаються в холоди.

Інжекторна система має свій електронний блок, який управляє мотором. Тут немає ручного регулювання, а все управління закладено в контролері. Цим і відрізняється інжекторний двигун від карбюраторного. Однак існує і негативна риса модернізованого двигуна, так як саме в морози бензин може заливати свічки.

Якщо ж все в порядку, але машина знову глухне, впору підігріти впускний колектор гарячою водою. Цей спосіб застосовують практично всі водії.

Недостатня інтенсивність при прокручуванні двигуна стартером може також привести до неможливості його запустити.

Отже, виділимо причини, за якими інжекторний двигун не заводиться:

Брак достатньої інтенсивності прокрутки мотора.

ВАЗ-2109 має 8-клапанну систему. Багато сперечаються про властивості 8-клапанного і 16-клапанного мотора. Одні вважають, що 8 клапанів. це устрій минулого століття, а інші знаходять все більше мінусів в новому рішенні 16-клапанного двигуна. Справа в тому, що двигуна, який має 16 клапанів в автомобілі ВАЗ-2109, в оригіналі не існує. Його реально самостійно переробити, але машина створена саме з двигуном 8 клапанів. Це впливає на всю систему двигуна.

Якщо карбюраторний двигун реально починають в домашніх умовах, то інжекторний зможуть відремонтувати тільки фахівці, що мають певне обладнання. У ситуаціях, коли погано заводиться карбюратор або інжектор, власник повинен бути впевнений в робочих функціях мотора, а тільки після шукати шляхи вирішення, спираючись на головну проблему низької температури.

заводить, ваза, 21099, інжектор

Чи не заводиться ВАЗ 2109 інжектор

У статті «» ми докладно розглянули причини, за якими ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099 карбюратор не заводиться. Однак інжекторні ВАЗ 2109 мають свої особливості, тому дана стаття покликана допомогти саме власникам ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор, коли їх залізний кінь перестав заводиться. Відмінності в пошуку і усунення несправності у карбюраторних і інжекторних двигунів дуже істотні. Так, власник карбюраторного ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099 може з закритими очима визначити, чому не заводиться його машина. Однак, якщо пересадити його на інжекторний ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099, який не заводиться, то людина не буде знати, що робити. Воно й зрозуміло: електричний бензонасос, ЕБУ, купа датчиків, форсунки, модуль запалювання. Не знаючи що і в якому порядку дивитися, ситуація, коли інжекторний двигун не заводиться може неабияк налякати власника автомобіля. Тут, як і при діагностиці будь-якої несправності важливою є чітка продумана послідовності дій по виявленню несправності. Отже почнемо, якщо двигун ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор не заводиться, то тут працює старе правило: «Або нічому горіти, або нічим підпалити».Тобто або немає іскри, або не надходить горюча суміш в циліндри двигуна. 1) Перевіряємо, чи є іскра. Для цього викручуємо свічку з циліндра, притискаємо до маси і крутимо стартер. Якщо іскра проскакує на свічці, то проблема в системі подачі палива. Однак, треба пам’ятати, що якщо викручена свічка мокра, і при цьому є іскра, обов’язково треба перевірити мітки.

Мітка на шестерні розподільного валу ВАЗ 2109

Через те, що ремінь ГРМ проскочить один або кілька зубів, будуть порушені фази газорозподілу і двигун ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор НЕ буде заводитися. Якщо іскра НЕ проскакує на свічці то причиною може бути: датчик положення колінчастого валу (далі по тексту ДПКВ), шків колінчастого вала, модуль запалювання, ЕБУ. 1а) Багато дуже бояться того, що в інжекторі. Так це правда, неправильна робота датчиків може дуже сильно псувати життя власнику ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор. Скажу одну важливу деталь, від якої Вам відразу стане легше: двигун ВАЗ 2109 НЕ БУДЕ заводитися через несправність одного єдиного датчика. ДПКВ. Якщо буде несправний який-небудь інший датчик, то двигун буде заводитися, тільки його робота буде неправильною. він може троить, не розвивати потужність, підвищити витрата палива, але завестися він зобов’язаний. Отже, перевіряємо ДПКВ ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099, цілісність його роз’єму і проводки до нього. Дуже часто згниває роз’єм ДПКВ, так як на нього знизу може потрапляти волога і бруд, хоча сам датчик дуже надійний. Якщо є підозра, що ДПКВ несправний, його можна зняти і легко перевірити. Подати на нього харчування з акумулятора і підносити до його робочій зоні метал. При наближенні металу вихідна напруга датчика має збільшуватися, при прибиранні металу вихідна напруга ДПКВ має бути близько до нуля. Якщо ДПКВ несправний, міняємо його і пробуємо завести. Чи не завелася. йдемо далі. 1б) Шків колінчастого вала. У чому ж тут може бути проблема? Проблема в тому, що частина шківа з зубами на ДПКВ гумова, і вона може або відвалитися або прокручуватися.

Відвалилася частина шківа ВАЗ 2109 з зубами для ДПКВ

Відповідно ДПКВ відпрацьовується при обертанні колінчастого вала і ЕБУ не дає команду на іскру на свічки. Можна просто зняти кришку ременя ГРМ і візуально переконатися, що шків колінчастого вала крутитися і він справний. Заодно перевірите цілісність ременя ГРМ і мітки. 1в) Причиною того, що немає іскри може бути несправність модуля запалювання. Також необхідно перевірити роз’єм на модулі запалювання не його цілісність. Якщо є можливість, можна взяти модуль запалювання з іншої машини і перевірити, заведеться двигун чи ні. 1г) При несправному ЕБУ двигун природно не буде заводиться. 1д) Відсутність контакту в електропроводці. Всі пристрої можуть бути цілі: і ЕБУ, і модуль запалювання і все датчики. Але між ними в проводці буде відсутній контакт, наприклад відірваний провід або окислен роз’єм. 2) Якщо іскра є, але двигун не заводиться, необхідна перевірка системи живлення двигуна. Перевіряємо, чи подається паливо на форсунки: 2а) Качає чи паливний насос?

У ВАЗ 2109 з інжектором електричний паливний насос

Ваз 2109 инжектор не заводиться! Что делать?

Паливний насос ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор. електричний, він занурений в бензобак автомобіля. При включенні запалювання повинна бути чутна його робота. Щоб перевірити качає він паливо чи ні, можна послабити один з підвідних паливних патрубків, підставити під них ємність і включити запалювання. з патрубка повинен политись бензин. Тиск в паливній рампі ВАЗ 2109 з інжектором також можна поміряти за допомогою звичайного манометра. На регуляторі тиску, встановленому на паливній рампі є спеціальний відвід для підключення манометра. Підключаємо манометр і дивимося тиск у паливній магістралі. Воно повинно бути близько 4 атмосфер. Якщо манометр не вказує тиск, значить паливний насос не працює. 2б) Якщо засмічений паливний фільтр, то насос не зможе забезпечити потрібну подачу палива на форсунки автомобіля.

Знову таки, зрозуміти засмічений фільтр чи ні, можна за допомогою манометра, підключеного до відведення регулятора тиску на паливній рампі автомобіля. 2в) Засмічення форсунок.

Забруднені форсунки інжекторного двигуна

При засміченні форсунок вони або зовсім не пропускають паливо, або паливо надходить в меншій кількості і не розпорошується, а капає. Через засмічення форсунок може бути утруднений запуск двигуна ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор саме в мороз. Такий автомобіль як правило не розвиває повної потужності під час їзди. 2г) Паливо може не розпорошуватися форсунками, якщо на них не надходять сигнали на відкриття з ЕБУ. Необхідно переконатися, що на форсунки насаджені фішки і всі дроти цілі. 3) При запуску холодного двигуна в мороз, особливо на інжекторних двигунах ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099 часто відбувається таке явище, як прослизання, або зрізання зубів ременя ГРМ. При цьому порушуються фази газорозподілу двигуна і він не може завестися. Щоб переконатися, що ремінь ГРМ проскочив необхідно зняти кожух ременя і перевірити мітки на колесі розподільного валу і на валу маховіка.Еслі все в порядку йдемо далі. 4) Якщо свічки ВАЗ 2108 2109 21099 залило, то їх потрібно просушити. На залитій свічці іскра не утворюється. Якщо Ви викрутили свічу, а вона вся мокра, то треба викрутити всі інші і прожарити їх на газу. Якщо їх повторно заллє, треба шукати причину в іншому місці. 5) Деякі ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор не можуть запуститися в мороз з підключеним датчиком температури двигуна. Напевно це особливість прошивки або ще чого. Відкидаєш фішку датчика температури, двигун з працею, але запускається. При підключеному. немає. Така особливість може кого завгодно поставити в глухий кут: і іскра є, і свічки мокрі, і ремінь не проскочив, а машина не заводиться. Відкинув датчик температури, а вона завелася. Ця ситуація звичайно швидше виняток, ніж правило, однак власнику ВАЗ 2109 про неї краще знати. 6) Теж рідкісна ситуація, але вона буває. Осипання каталізатора в глушнику автомобіля. Відповідно до вимог по екології в глушнику ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099 інжектор встановлюється каталізатор, який зменшує викиди шкідливих газів в атмосферу. Якщо цей каталізатор сиплеться всередині глушника, то буде утруднений вихлоп відпрацьованих газів і двигун або зовсім не заведеться, або буде глухнути. Щоб виключити цей пункт необхідно просто послабити хомут кріплення між каталізатором і глушником, щоб вихлопні гази виходили після резонатора.

Описані вище проблеми є найбільш частими причинами того, що двигун ВАЗ 2108, ВАЗ 2109, ВАЗ 21099 інжектор не заводиться, однак слід пам’ятати що бувають окремі випадки, в яких допомогти зможуть тільки на СТО.

Чи не заводиться ВАЗ 2109 інжектор

Інжекторниє моделі Жигулів мають свої особливості, відмінності в пошуку і усунення несправності у карбюраторних і інжекторних двигунів дуже істотні. Так, власник карбюраторного двигуна може з закритими очима визначити, чому не заводиться його машина. Однак, якщо пересадити його на інжекторний автомобіль, який не заводиться, то людина не буде знати, що робити. Воно й зрозуміло: електричний бензонасос, ЕБУ, купа датчиків, форсунки, модуль запалювання. Не знаючи що і в якому порядку дивитися, ситуація, коли інжекторний двигун не заводиться може неабияк налякати власника автомобіля. Тут, як і при діагностиці будь-якої несправності важливою є чітка продумана послідовності дій по виявленню несправності. Отже почнемо, якщо двигун ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор не заводиться, то тут працює старе правило: «Або нічому горіти, або нічим підпалити».Тобто або немає іскри, або не надходить горюча суміш в циліндри двигуна. 1) Перевіряємо, чи є іскра. Для цього викручуємо свічку з циліндра, притискаємо до маси і крутимо стартер. Якщо іскра проскакує на свічці, то проблема в системі подачі палива. Однак, треба пам’ятати, що якщо викручена свічка мокра, і при цьому є іскра, обов’язково треба перевірити мітки ременя ГРМ.

Мітка на шестерні розподільного валу

Мітка на маховику

Через те, що ремінь ГРМ проскочить один або кілька зубів, будуть порушені фази газорозподілу і двигун не буде заводитися. Якщо іскра НЕ проскакує на свічці то причиною може бути: датчик положення колінчастого валу (далі по тексту ДПКВ), шків колінчастого вала, модуль запалювання, ЕБУ. 1а) Багато дуже бояться того, що в інжекторі багато датчиків. Так це правда, неправильна робота датчиків може дуже сильно псувати життя власнику даного автомобіля. Скажу одну важливу деталь, від якої Вам відразу стане легше: двигун ВАЗ 2109 НЕ БУДЕ заводитися через несправність одного єдиного датчика. ДПКВ. Якщо буде несправний який-небудь інший датчик, то двигун буде заводитися, тільки його робота буде неправильною. він може троить, не розвивати потужність, підвищити витрата палива, але завестися він зобов’язаний. Отже, перевіряємо ДПКВ, цілісність його роз’єму і проводки до нього. Дуже часто згниває роз’єм ДПКВ, так як на нього знизу може потрапляти волога і бруд, хоча сам датчик дуже надійний. Якщо є підозра, що ДПКВ несправний, його можна зняти і легко перевірити. Подати на нього харчування з акумулятора і підносити до його робочій зоні метал. При наближенні металу вихідна напруга датчика має збільшуватися, при прибиранні металу вихідна напруга ДПКВ має бути близько до нуля. Якщо ДПКВ несправний, міняємо його і пробуємо завести. Чи не завелася. йдемо далі. 1б) Шків колінчастого вала. У чому ж тут може бути проблема? Проблема в тому, що частина шківа з зубами на ДПКВ гумова, і вона може або відвалитися або прокручуватися.

Відвалилася частина шківа з зубами для ДПКВ

Відповідно ДПКВ відпрацьовується при обертанні колінчастого вала і ЕБУ не дає команду на іскру на свічки. Можна просто зняти кришку ременя ГРМ і візуально переконатися, що шків колінчастого вала крутитися і він справний. Заодно перевірите цілісність ременя ГРМ і мітки. 1в) Причиною того, що немає іскри може бути несправність модуля запалювання. Також необхідно перевірити роз’єм на модулі запалювання не його цілісність. Якщо є можливість, можна взяти модуль запалювання з іншої машини і перевірити, заведеться двигун чи ні. 1г) При несправному ЕБУ двигун природно не буде заводиться. 1д) Відсутність контакту в електропроводці. Всі пристрої можуть бути цілі: і ЕБУ, і модуль запалювання і все датчики. Але між ними в проводці буде відсутній контакт, наприклад відірваний провід або окислен роз’єм. 2) Якщо іскра є, але двигун не заводиться, необхідна перевірка системи живлення двигуна. Перевіряємо, чи подається паливо на форсунки: 2а) Качає чи паливний насос?

У ВАЗ 2109 з інжектором електричний паливний насос

Паливний насос на інжекторі. електричний, він занурений в бензобак автомобіля. При включенні запалювання повинна бути чутна його робота. Щоб перевірити качає він паливо чи ні, можна послабити один з підвідних паливних патрубків, підставити під них ємність і включити запалювання. з патрубка повинен политись бензин. Тиск в паливній рампі машини з інжектором також можна поміряти за допомогою звичайного манометра. На регуляторі тиску, встановленому на паливній рампі є спеціальний відвід для підключення манометра. Підключаємо манометр і дивимося тиск у паливній магістралі. Воно повинно бути близько 4 атмосфер. Якщо манометр не вказує тиск, значить паливний насос не працює. 2б) Якщо засмічений паливний фільтр, то насос не зможе забезпечити потрібну подачу палива на форсунки автомобіля.

Паливний фільтр

Знову таки, зрозуміти засмічений фільтр чи ні, можна за допомогою манометра, підключеного до відведення регулятора тиску на паливній рампі автомобіля. 2в) Засмічення форсунок.

Забруднені форсунки інжекторного двигуна

При засміченні форсунок вони або зовсім не пропускають паливо, або паливо надходить в меншій кількості і не розпорошується, а капає. Через засмічення форсунок може бути утруднений запуск двигуна саме в мороз. Такий автомобіль як правило не розвиває повної потужності під час їзди. 2г) Паливо може не розпорошуватися форсунками, якщо на них не надходять сигнали на відкриття з ЕБУ. Необхідно переконатися, що на форсунки насаджені фішки і всі дроти цілі. 3) При запуску холодного двигуна в мороз, особливо на інжекторних двигунах ВАЗ часто відбувається таке явище, як прослизання, або зрізання зубів ременя ГРМ. При цьому порушуються фази газорозподілу двигуна і він не може завестися. Щоб переконатися, що ремінь ГРМ проскочив необхідно зняти кожух ременя і перевірити мітки на колесі розподільного валу і на валу маховіка.Еслі все в порядку йдемо далі. 4) Якщо свічки залило, то їх потрібно просушити. На залитій свічці іскра не утворюється. Якщо Ви викрутили свічу, а вона вся мокра, то треба викрутити всі інші і прожарити їх на газу. Якщо їх повторно заллє, треба шукати причину в іншому місці. 5) Деякі двигуни з інжекторної системою не можуть запуститися в мороз з підключеним датчиком температури двигуна. Напевно це особливість прошивки або ще чого. Відкидаєш фішку датчика температури, двигун з працею, але запускається. При підключеному. немає. Така особливість може кого завгодно поставити в глухий кут: і іскра є, і свічки мокрі, і ремінь не проскочив, а машина не заводиться. Відкинув датчик температури, а вона завелася. Ця ситуація звичайно швидше виняток, ніж правило, однак власнику дев’ятки про неї краще знати. 6) Теж рідкісна ситуація, але вона буває. Осипання каталізатора в глушнику автомобіля. Відповідно до вимог по екології в глушнику LADA з інжектором встановлюється каталізатор, який зменшує викиди шкідливих газів в атмосферу. Якщо цей каталізатор сиплеться всередині глушника, то буде утруднений вихлоп відпрацьованих газів і двигун або зовсім не заведеться, або буде глухнути. Щоб виключити цей пункт необхідно просто послабити хомут кріплення між каталізатором і глушником, щоб вихлопні гази виходили після резонатора.

Описані вище проблеми є найбільш частими причинами того, що двигун ВАЗ 2108 2109 21099 інжектор не заводиться, однак слід пам’ятати що бувають окремі випадки, в яких допомогти зможуть тільки на СТО.