Поміняти помпу на Priora своїми руками

Заміна помпи LADA Priora своїми руками. покрокова інструкція

Добрий день. У цій статті ви дізнаєтеся як замінити помпу на LADA Priora в домашніх умовах, покроковий фотозвіт допоможе вам виконати заміну водяного насоса на Priora швидко і правильно. Про те, що таке водяна помпа, як вона працює і як зрозуміти, що необхідна заміна помпи читайте в цій статті. У ній я дуже докладно описав все вищеперелічене, тому повторюватися не бачу сенсу.

Заміна помпи LADA Priora своїми руками. покрокова інструкція

 • Коли рідина злита, можна приступати до зняття декоративної кришки і ременя генератора. Після потрібно зняти передню кришку ГРМ.
 • Ставимо мітки, для чого, думаю, зрозуміло, в подальшому по ним ви будете поєднувати мітки між собою, щоб нічого не змістити і не порушити.
 • Демонтуємо шківи распредвалов, робиться це в такий спосіб. включаємо 1-ю передачу, якщо не зробили цього раніше, просимо одного щоб натиснув на педаль гальма або ставимо якийсь упор на педаль гальма. Самі шківи відкручуємо ключем на “17”.
 • Якщо ваша Priora оснащена Гуром і “кондером”, доведеться відкручувати кронштейн кріплення натяжної ролика, який видно на фото, кріпиться він на трьох болтах під ключ на “13”.
 • Далі знімаємо шків колінчастого вала, знімати його обов’язково в іншому випадку у вас просто не вийде зняти ремінь ГРМ, отже, і задню кришку ГРМ зняти не вийде.
 • Зняття шківа зажадало чимало зусиль. Справа була так: виверніть кермо вправо, демонтуйте пильовик, помічник повинен включити передачу і натиснути на гальмо, тим часом ви за допомогою подовжувача і не маленького зусилля відкручує болт кріплення шківа до коленвалу.
 • Коли ремінь ГРМ знятий, потрібно відкрутити 6 кріпильних болтів кришки, потім акуратно зняти її.
 • Залишилося відкрутити три болта кріплення помпи, після чого її можна зняти для подальшої заміни.
 • Перед тим як замінити помпу на Priora необхідно очистити посадочне місце, а також нанести тонкий шар герметика, для більш герметичного з’єднання.

Замена ремня ГРМпомпа PRIORA (подробно).

 • Нова водяна помпа на місці, можна сміливо приступати до складання, вона виконується в зворотному порядку. В кінці не забуваємо натягнути ремінь ГРМ. Про те, як натягнути ремінь ГРМ, читаємо в цій статті.

У мене все, сподіваюся, вам все зрозуміло, збираємо інструмент і перевіряємо роботу. Всім удачі і до нових зустрічей на ВАЗ Ремонт.

Рекомендації по підбору і заміни помпи

При виборі помпи придбайте обов’язково ту, яка підходить для вашого мотора. Помпа для 16 клапанного двигуна не підійде для 8 клапанного. Відмінність в заміні водяного насоса в тому, що на 8 клапанному моторі 1 шків, а на 16 клапанному 2 шківа До речі з цієї статті ви можете дізнатися як замінити паливний насос на Ладі Priora.

Заміна помпи на LADA Priora 16 клапанів: ознаки несправності, як поміняти своїми руками, установка додаткової помпи відео

Перегрів двигуна. ситуація не з приємних, особливо якщо це сталося далеко від гаража. У переважній більшості випадків мотор перегрівається через поломки помпи.

Від цього не застрахований жоден автомобіль і «LADA Priora» не виняток. Якщо машина «закипіла», водієві залишається лише чекати евакуатор. Або просити кого-небудь взяти машину на буксир.

Однак усього цього можна уникнути, вчасно замінивши помпу.

Заміна водяної помпи на автомобілі «LADA Priora»

Перед початком робіт потрібно підготувати все необхідне. Ось що нам буде потрібно:

 • ємність для старої охолоджуючої рідини;
 • нова помпа;
 • тюбик з герметиком;
 • комплект комбінованих і торцевих ключів;
 • ліхтарик.

Основна функція помпи в автомобілі «LADA Priora»

Водяна помпа створює тиск антифризу в охолоджувальній сорочці мотора. По суті, це звичайний відцентровий насос, тиск в якому створюється сталевий крильчаткою, яка постійно обертається з величезною швидкістю.

Помпа охолоджуюча на «Ладу Priora», нова, в упаковці

Зупинка помпи призведе до перегріву двигуна. А якщо водій спробує продовжити рух без нормального охолодження двигуна, цей двигун просто заклинить. І відремонтувати його буде дуже непросто.

Помпа уповільненої дії: про що мовчать на ВАЗі

Двигуни вітчизняної розробки для Грант, Калин, Пріор, Вест і Іксреев, за винятком ВАЗ-11183, відносяться до категорії «втикових». Що означає. при обриві ременя газорозподільного механізму поршні зустрічаються з клапанами. Читай. рвонуло і призвело мотор до дорогої в ремонті розрусі.

Наслідки обриву ременя ГРМ на восьмиклапанним двигуні ВАЗ-21116. На порушених чітко видно сліди від удару клапанов.Последствія обриву ременя ГРМ на восьмиклапанним двигуні ВАЗ-21116. На порушених чітко видно сліди від удару клапанів.

І їжаку ясно: якщо вчасно міняти ремінь, натяжні ролики і помпу, то ризик отримати розруху, вже якщо і не буде зведений до нуля (поправка на неякісні комплектуючі), то стане істотно менше.

Після зустрічі з поршнями клапани помітно деформувалися (двигун ВАЗ-21116).Після зустрічі з поршнями клапани помітно деформувалися (двигун ВАЗ-21116).

Рядовому споживачеві з офіційних документів доступні тільки ті, що додаються до автомобіля. Що з них слід? Відкриваємо сервісну книжку Granta. Заміна ременя ГРМ. на 75 тис.

кілометрів пробігу для 8-клапанного мотора, про ремінь 16-клапанного ні слова! Та ж ситуація і з Калиною. мені попалася книжка, де про одному двигуні мовчок, а на іншому тільки перевіряємо стан ременя, але навіть не йдеться про планову заміну.

З Пріорой ще веселіше. зустрічаються сервісні книжки, де взагалі ні слова про механізм газорозподілу, зате ремінь компресора кондиціонера згадують мало не в кожному талоні ТО.

З вестою і Іксреем прогрес є. на 45, 75, 105, 135 і 165 тис. Регулюємо зазори в механізмі газорозподілу. А перший раз планово згадуємо ремінь ГРМ разом з роликами на 180 тис. Кілометрів пробігу! Це для 16-клапанних моторів ВАЗ-21129, 21179 і 8-клапанника Вести ВАЗ-11189. Не можу обійтися без цитати: «2.11. Замінити ремінь ГРМ разом з роликами. 2.12.

Замінити зубчасті шківи колінчастого вала і розподільного вала (валів). Замінити зубчастий ремінь, натягувач і опорний ролик (для двигуна ВАЗ-11189 8-кл. Тільки натягувач) приводу газорозподільного механізму двигуна. Відрегулювати натяг зубчастого ременя ».

Мало того що масло масляне (двічі міняємо один і той же ремінь), з усіх деталей не згадали про найбільш вразливою. помпі!

Водяний насос відноситься до системи охолодження, але приводиться ременем механізму газораспределенія.Водяной насос відноситься до системи охолодження, але приводиться ременем механізму газорозподілу.

поміняти, помпа, priora, своїми, рука

Ось вона, міна. водяний насос. Відноситься до системи охолодження, але приводиться ременем механізму газорозподілу. Якщо помпа дасть клина через смерть підшипника, то зріже зуби у ременя, і далі. розруха в моторі.

І саме про цю деталь «забули» згадати в розділі регламентних робіт всіх сервісних книжок. Що з нею робити? Споживачеві залишається тільки гадати. Чекати смерті від природного зносу на «втиковом» моторі? дурість.

А якщо міняти, то коли? Схоже, міна навіть не сам водяний насос, а найдосконаліше до нього зневагу у всій офіційній для споживача «літературі» ВАЗа.

Нові вазовськие мотори зараз комплектують якісними зубчастими ременями відомих брендів. Вірю, якщо не потрапить на нього масло. 180 тисяч він виходить. Але невже різниця в комплектуючих настільки велика, що на 8-клапанники ВАЗ-11186 для Granta ремінь треба міняти на 75-й тисячі, а на його найближчому родичі ВАЗ-11189. на 180-й?

Как заменить помпу в Приоре ВАЗ

Продовжимо дослідження. Шківів і зовсім зносу немає. Підшипник притискного ролика до 180 тисяч? Припустимо, хоча віриться насилу. Тільки навіщо міняти все це господарство на 180-й тисячі, якщо розрахунковий ресурс мотора. 220 тис. Км? Освіжити перед кончиною або капремонтом? Не вірите. подивіться на фото, відзняте в цехах, де виробляють двигуни ВАЗа.

Навіщо двигуну з розрахунковим ресурсом 220 тисяч кілометрів пробігу ремінь з ресурсом 180 тисяч? Навіщо двигуну з розрахунковим ресурсом 220 тисяч кілометрів пробігу ремінь з ресурсом 180 тисяч?

Зараз на нових моторах застосовують і корейські помпи, за чутками, більш якісні. Але хоч ріжте мене. не виходить ні одна помпа 200 тисяч.

Не вірю! Мало того, бачу повну плутанину в сервісних книжках, відсутність єдиного підходу до обслуговування одних і тих же газорозподільних механізмів від моделі до моделі і, головне, байдуже ставлення до споживача.

Чи не від усіх заводчан. від тих, хто відповідає за конкретний напрямок і вбиває безглуздими папірцями роботу інших творців автомобілів Волзького автозаводу. Але коли заряд закладений, а фахівці не допомогли, значить, розмінувати будемо самі.

Насос охолоджуючої рідини корейського виробництва до двигуна ВАЗ-21179. Такий служить довго, але і його колись треба менять.Насос охолоджуючої рідини корейського виробництва до двигуна ВАЗ-21179. Такий служить довго, але і його колись треба міняти.

поміняти, помпа, priora, своїми, рука

Власник будь-літній іномарки з ременем в приводі ГРМ підтвердить. ремонтники наполягають на тому, щоб при плановій зміні ременя замінювати і помпу, і притискні ролики з підшипниками в зборі. І деталі ці найчастіше продаються комплектом. Причому зі знижкою. весь набір дешевше, ніж ремінь, ролики, помпа окремо.

Не хочу зайвий раз переконувати, що скупий платить двічі, але з роками прийшов до висновку. західні виробники вписують в регламент зміну ременя не через ременя як такого, а через помпи і підшипників натяжителей. Просто потрібен привід для надійності змінити весь комплект деталей, пов’язаний з приводом распредвала, і вони його знайшли.

Пропоную так само діяти і з нашими двигунами. Чому? Формально на кожному ТО треба б зняти кришку і оглянути ремінь ГРМ і водяний насос. Надрив ременя побачити можна, патьок на помпі. теж. І в тому, і в іншому випадку деталь змінюють не затягуючи. Але це несправність. А якщо все зовні нормально, ідеальний варіант. включити профілактичну заміну в регламент.

Зубчасті ремені, що зараз використовують на ВАЗі, здатні пережити не один водяний насос, але краще міняти деталі комплектом.Зубчатие ремені, що зараз використовують на ВАЗі, здатні пережити не один водяний насос, але краще міняти деталі комплектом.

Як би діяв сам, не маючи чітких вказівок в сервісній книжці? І на 8-клапанному, і на 16-клапанному моторі міняв би як мінімум помпу, а краще і ремінь, і натягувач в проміжку між 60-й і 70-й тисячею кілометрів пробігу. За тривалістю, якщо пробіги невеликі, на шостий рік експлуатації.

Помпа уповільненої дії: про що мовчать на ВАЗеПомпа уповільненої дії: про що мовчать на ВАЗеОшібка в тексті? Виділіть її мишкою! І натисніть: Ctrl Enter

Помпи для 16 кл мотора

 • LUZAR LWP 0127
 • FENOX HB1005P1
 • HOFER HF033024
 • LADA ІМІДЖ 21126130701082
 • СОАТЕ (Ст.Оскол) 021126-1307010
 • LUZAR LWP 01274 TURBO-2

Всі зазначені вище помпи призначені для 16 клапанного мотора.

При виборі помпи радимо купувати якісний аналог, або оригінальну помпу, щоб не довелося через 20-30 тис км пробігу знову міняти її.

На 8 клапанний мотор встановлюється оригінальна помпа ТЗА 2109-1307010-75. Її вартість становить від 900 руб і вище. Пропонується також кілька видів аналогів, за нижчими цінами.

Призначення і загальна будова помпи в автомобілі «LADA-Priora»

Водяний насос авто (ВН) або помпа, конструктивно входить в систему рідинної охолоджуючої системи (ЖОС) сучасної автомашини і є її ключовим елементом. Головна функція цієї деталі. забезпечення інтенсивної циркуляції охолоджуючої рідини (ОЖ) за ЖОС двигуна.

замена помпы приора 16 клапанов

Завдяки подібному постійному руху відбувається зниження температури рідини і відновлюється її здатність до охолодження інших деталей і систем авто. Як правило, водяний насос на двигуні автомобіля конструктивно розміщується попереду блоку циліндрів. Його привід здійснюється від коленвала через клиновидний спеціальний ремінь або від механізму газорозподілу (ГРМ) за допомогою ременя зубчастого типу.

Спеціальний зубчастий ремінь забезпечує фунуціонірованіе водяної помпи автомобіля

Можливість установки на «Ладу-Priora» додаткового водяного насоса

Одним з недоліків обігрівача на автомобілі «LADA-Priora» є його низька ефективність при роботі двигуна на малих обертах в холодну пору року, через недостатню циркуляції охолоджуючої рідини. Тому салон автомобіля прогрівається повільно і недостатньо, що викликає певний дискомфорт у водія і пасажирів.

Існують деякі вимоги, які необхідно виконати для отримання якісного результату після установки додаткової електропомпи.

 • встановлене цього продукту не можна створювати в радіаторі нагрівника надлишковий тиск при експлуатації, щоб уникнути пошкоджень патрубків або утворення тріщин;
 • має сенс провести заміну термостата і встановити цей компонент зі збільшеною температурою по відкриттю (90-95 градусів за Цельсієм) у зв’язку з тим, що при зростанні швидкості в циркуляції ОЖ деталі двигуна будуть повільніше прогріватися, збільшуючи знос силового агрегату.

Для вирішення цієї проблеми можна встановити в систему охолодження силового агрегату додаткову водяну помпу, що дозволить якісно поліпшити обігрів салону авто навіть при роботі двигуна на холостому ходу. Подібна технологія не нова. Інженери її вже давно використовують. Як приклад можна привести німецькі автомобілі BMW або Mercedes Benz.

Принцип дії пристрою

Робота насоса для перекачування ОЖ полягає в наступному:

 • на заведеному двигуні охолоджуюча рідина, яка охолола в автомобільному радіаторі, рухається до насоса (зокрема, до його крильчатці);
 • проміжки, наявні між її лопатями, повністю виявляються заповненими ОЖ;
 • завдяки дії відцентрової сили, охолоджуюча рідина крильчаткою відкидається в різні боки внутрішньої порожнини ВН;
 • через технологічний отвір рідина йде в канали сорочки охолодження елементів мотора;
 • відбувається забезпечення постійної циркуляції охолоджуючої середовища в ЖОС.

Однак найчастіше на «Ладу-Priora» монтується водяний електропомпа, що встановлюється на автомобілі «ГАЗель». Це може бути конструкція старого або нового зразка, але принцип дії у обох однаковий: за рахунок розрядження на вході при роботі вироби виникає яка прокачує сила, яка і переганяє охолоджуючу рідину по системі. По суті. помпа з автомобіля «ГАЗель» є класичним відцентровим насосом.

Конструкція варіанти нової помпи набагато більш вдала і викликає менше нарікань у автолюбителів. І також вона є менш гучною при експлуатації. Основний несправністю, з якою стикаються автомобілісти при використанні такого електронасоса. це його протікання.

Заводський ресурс експлуатації помпи

Термін служби водяного насоса залежить від постачальника вироби або, іншими словами. від якості збірки помпи, використовуваних елементів і матеріалів. Не зовсім якісна помпа може вийти з ладу і через 10 тисяч кілометрів пробігу автомобіля. Ресурс хорошою деталі може обчислюватися і 100 тисячами кілометрів без наявності ознак виходу з ладу деталі.

Фахівці рекомендують встановлювати на автомобіль оригінальну водяну помпу від заводу-виготовлювача ТЗА (Тольяттинского Заводу автоагрегатів), яка володіє гарною якістю і значним терміном безаварійної експлуатації.

Як розпізнати і виправити неполадки водяної помпи на «Ладі-Priora»: інструкції та поради

Водяний автомобільний насос (або по-іншому. помпа) виконує важливу роль у нормальній роботі двигуна автомобіля. Завдяки цьому пристрою охолоджуюча рідина без затримок циркулює по каналах системи охолодження і знижує температуру всіх нагріваються компонентів силового агрегату. Несправність водяного насоса здатна привести до небажаного перегріву деталей двигуна і навіть остаточно вивести його з робочого стану. Для виключення подібного результату необхідно уважно стежити за станом помпи.

необхідні інструменти

При заміні на автомобілі «LADA-Priora» водяної помпи будуть потрібні наступні інструменти:

 • ріжкові ключі №o10, №o15, №o17;
 • накидні ключі №o15, №o17;
 • ключ-шестигранник №o5;
 • дві викрутки різного розміру;
 • ключ спеціальної конструкції для здійснення установки натяжної ролика або знімач для стопорних кілець;
 • ключ Torx T-30, який використовується для відвернення п’яти гвинтів, якими закріплена передня верхня кришка ГРМ приводу;
 • лопатка монтажна.