Як зняти ковпаки з коліс LADA Granta

підготовка

Якщо потрібно поміняти колесо на «Ладі Granta», слід включити першу передачу і зафіксувати авто на рівній поверхні стоянковим гальмом. Заглушити двигун. Необхідно знайти домкрат і балонний ключ, а також запасне колесо. Бажано використовувати ключі з телескопічною рукояткою або хрестоподібні. До речі, зняти одне або всі колеса на «Granta» може знадобитися для заміни гальмівних колодок, переднього підшипника або задніх гальмівних барабанів. В такому випадку «запаску» шукати не доведеться.

Поддомкрачиваніє

Щоб підняти авто, слід поставити домкрат поряд з колесом. На порозі необхідно знайти шов або кантик, а також невеликі вирізи. У цих місцях потрібно домкрати колеса «LADA Granta», так як вони посилені. Це дозволяє надійно зафіксувати автомобіль і уникнути пошкодження порогів. Далі за допомогою домкрата необхідно підняти авто на таку висоту, щоб колесо відірвалося від землі. Не варто піднімати машину занадто високо, але і дуже низько. недостатньо для роботи. При Поддомкрачиваніє слід дотримуватися запобіжних заходів. Потрібно перевірити вантажопідйомність піднімає пристрою. Вона повинна бути не менше 1100 кг. Домкрат встановлюється строго в спеціальні місця на порозі. Якщо є серйозні пошкодження цього кузовного елемента, оцінити безпеку застосування піднімає пристрою в цьому випадку. Не варто розміщувати домкрат посередині порога. Забороняється піднімати машину за передню або задню частину. Автомобіль повинен стояти при піднятті строго на рівній твердій поверхні. Перед використанням домкрата слід переконатися, що авто надійно зафіксовано стоянковим гальмом. Під час даної процедури, в салоні не повинно бути пасажирів.

зняти, ковпаки, lada, granta

Що робити, якщо обламався болт

Обламані болт можна викрутити зазначеним вище способом. Для цього буде потрібно висвердлити в залишилася деталі отвір приблизно 0,3-1 см завглибшки. Далі викручувати її можна як за допомогою головки Торкс, так і з використанням екстрактора. Цей інструмент підійде і для видалення болтів зі злизала гранями.

Для викручування болта його необхідно вставити в отриманий отвір і накинути комірець на екстрактор. Крутити слід проти годинникової стрілки. Іноді може знадобитися деякий час, поки деталь не стане легко відкручуватися.

Ослаблення затягування болтів

Заміна колеса «Granta» починається з ослаблення затяжки болтів. Якщо на колесах встановлені декоративні ковпаки, слід попередньо зняти їх. Далі потрібно надіти балонний ключ на болт і повернути його проти годинникової стрілки. Якщо прикипіло заднє колесо «Granta» або переднє, для ослаблення потрібно максимальне зусилля. Іноді для цього потрібно наступити ногою на рукоятку баллоннік. Таким чином потрібно прокрутити ключ для ослаблення затяжки болта.

Особливості та позаштатні ситуації

Дана процедура на цьому автомобілі не має ніяких характерних особливостей. Але при цьому іноді можуть виникати нештатні ситуації. І те, що прикипіло заднє колесо на «Granta». ще не найнеприємніше, що може трапитися.

установка колеса

Заміна колеса «LADA Granta» передбачає установку нового елемента. Одягати його на вісь слід акуратно двома руками. Важливо, щоб отвори на ньому строго збіглися з направляючими на ступиці або барабані. Після установки вставити болти в кріпильні отвори.

зняття колеса

Збираючись поміняти колесо на «Ладі Granta», необхідно його зняти після відкручування всіх болтів. Робити це потрібно двома руками, дотримуючись обережності. Після можна оглянути елементи підвіски, гальмівної системи або рульового управління, якщо це необхідно.

Ковпаки на колеса Granta ліфтбек

1,6 л 16-кл., 5АМТ, 106 к.с. Коли все авто схожі один на інший. Коли око тужить за унікальним.

Як зняти ковпаки з коліс LADA Granta

як зняти ковпак від колеса Toyota

Спершу визначимося з тим, чим насправді є ковпаки для коліс і в чому їх призначення. З двох виконуваних ковпаками для коліс функцій одна це захисна функція, а друга. декоративна. До захисних функцій ковпаків відноситься впевнений прийом на себе удару від льоду, снігу, бруду, реагентів та інших несприятливих впливів, які властиві зимового періоду. Зрозуміло, в результаті даних дій вони швидко втрачають свій естетичний зовнішній вигляд. Однак більш важливою є збереження дисків. Адже дешевше обійдеться заміна ковпаків своїми руками, ніж дисків. З приводу їх декоративних функцій особливо і говорити годі було, адже ковпаки вибираються в якості альтернативи відомим легкосплавними дисками, ціна на які стартує, починаючи зі 100 доларів, тоді як придбати ковпаки можна за суму менше в п’ять разів, що, як бачимо, становить велику різницю.

Виконуючи всі необхідні дії в повній відповідності з інструкцією по зняттю ковпаків, насамперед береться домкрат, з метою використання його рукоятки для зняття з коліс авто ковпаків. Не слід робити спроби зняття ковпаків, використовуючи тільки свої руки, тому як це може обернутися тяжкими і серйозними наслідками. Щоб убезпечити ковпаки під час їх демонтажу від можливого пошкодження, слід скористатися шматочком який-небудь тканини, покладеної між держаком домкрата і колесом. Роботу виконувати потрібно постаратися максимально акуратно, для збереження, як колеса, так і ковпака від подряпин і пошкодження. Для досвідчених автомобілістів рекомендується застосування наступного способу. Береться викрутка, якій потрібно зачепити виступ і тягнути його в напрямку центру колеса, сам же ковпак в цей час тягнеться на себе. Також можна скористатися ще однією викруткою, підчепивши з її допомогою безпосередньо сам ковпак, або, іншими словами, розташувавши її в отворі між ковпаком і диском автомобільного колеса. При цьому пам’ятайте: самостійна заміна ковпаків на колесах повинна здійснюватися дуже акуратно і обережно, щоб надмірними зусиллями не пошкодити знімається деталь.

Підміна підшипника маточини заднього колеса LADA Granta

Будь-який автовласник повинен стежити за станом власного «залізного коня». Перевірити справність тієї чи іншої деталі можна і без допомоги інших.

Припустимо, щоб дізнатися, в якому стані знаходиться підшипник задньої маточини LADA Granta, потрібно вивісити колесо у вільному стані і крутити його від руки. В ідеалі колесо має крутитися помірно і плавно без стуку і заїдання.

Але буває, що власник автомобіля чує сторонній шум під час руху на зразок гудіння або виття, або похитуючи вивішене колесо, відзначає досить значимий вільний хід. У такому випадку можна говорити про те, імовірний вихід з ладу Granta опорний підшипник маточини заднього колеса.

Якщо вести мову про довговічність і надійність підшипників автомоделі LADA Granta, то треба визнати, що багато автолюбителів при експлуатації власного авто в 1-і тисячі кілометрів пробігу відзначали вихід з ладу або поломку маточини.

Може бути в подальшому ця похибка буде виправлена ​​виробниками LADA Granta, але зараз поки приступимо до самостійного покрокового ремонту і заміні підшипника на ступиці заднього колеса авто LADA Granta.

У моделі LADA Granta підшипник передньої маточини теж часом просить регулювання і підміни, але тут поки піде мова про підшипнику задньої маточини.

Маточина укомплектована кульковим дворядним підшипником, якому потрібно побачити не потрібно повністю ніяке сервіс. ні мастила, ні регулювання.

критерії вибору

При виборі авто ковпаків слід врахувати деякі важливі аспекти, які потім впливають на надійну і безпроблемну експлуатацію (або взагалі її можливість):

  • розмір. В даному випадку мається на увазі посадковий діаметр, який співвідноситься до типорозміру диска колеса. У каталожних картках цей параметр позначають, наприклад, R14, що вказує на те, що такі вироби слід використовувати на дисках з поперечником 14̋ «;
  • форма. Цей параметр визначає зовнішній вигляд декоративної заглушки, іншими словами її естетичну складову;
  • матеріал. Аспект визначає експлуатаційні властивості виробу;
  • метод фіксації. Цей параметр визначає, яким чином ковпак буде кріпитися на диску колеса.

Комплектація маточини

Зняття з домкрата

Щоб зняти Lada Granta з домкрата, необхідно опустити автомобіль на землю. Далі прибрати інструмент з-під порога. Робити це потрібно з обережністю, щоб не пошкодити кузовний елемент.

затягування

Затягувати болти потрібно на що стоїть на землі авто. Робити це слід з достатнім зусиллям. Але при цьому важливо не тільки якісно затягнути колесо, щоб воно не відкрутити в дорозі, але і не зірвати різьбу на ступіце.Болти правильно затягувати хрест-навхрест. Процедуру необхідно повторити кілька разів для максимальної затяжки. Коли болти вже практично затягнуті, можна скористатися балонним ключем з насадженої на нього трубою. Це дозволить зробити затяжку найбільш міцної.

Ремонт і заміна підшипника задньої маточини Granta

Отже, приступаємо безпосередньо до самої підміні підшипника:

Класифікація пристроїв на ринку

Ковпаки на LADA Vesta

На сьогоднішній день найбільшою популярністю користуються пластикові комплекти, тоді як раніше в пріоритеті були металеві.

Пластик має велику міцність і невисокою ціною, але служить не так довго, як хотілося б. Відкрита форма аксесуарів має на своїй площині великі вентиляційні отвори. Отже, вони забезпечують значне охолодження гальмівних колодок.

Однак такі ковпаки погано приховують корозійні місця дисків. Відкриті пристосування мають протилежні переваги і недоліки. Їх форма буде впливати на зовнішній вигляд LADA Vesta, але опуклі аксесуари ускладнюють парковку. Хром і декорації визначають лише зовнішній вигляд і коштують трохи дорожче.

Як встановлювати ковпаки LADA Vesta

Встановити комплект ковпаків можна самостійно:

  • Акуратна очищення внутрішньої поверхні диска від бруду та пилу. початок роботи по монтажу захисних пристосувань на колеса LADA Vesta. Так само слід виправити дефекти і деформації.
  • Підносимо і поєднуємо виїмки для вентиля на ковпаку і колесі. Слід зафіксувати кільце розпору в призначених для цього пазах, акуратно розподіляючи силу тиску на аксесуар.
  • Якщо він не підходить за розміром, можна стиснути його в місці вентиля. Залишається тільки перевірити надійність посадки і закріпити ковпаки Lada Vesta відповідно до типу кріплень. Хомути додадуть конструкції безсумнівну міцність. В такому випадку знижується ймовірність втрати захисного пристосування під час струсу на поганій дорозі.

Як зняти ковпаки з коліс LADA Vesta

LADA VESTA. Магнітне КОЛЬЦО І Підшипник ступиці заднього КОЛЕСА.СНЯТІЕ ТА ВСТАНОВЛЕННЯ

Зняття Встановити автомобіль на двостійковий підйомник, загальмувати стоянковим гальмом і вимкнути запалювання (підйомник електрогідравлічний типу П-3,2Г вантажопідйомністю 3,2 т).

Зняти заднє колесо відповідно до вимог розділу 2 цієї ТИ.

Малюнок 9-1. Зняття ковпака маточини заднього колеса: 1. барабан гальмівний; 2. ковпак маточини

Зняти ковпак 2, малюнок 9-1, маточини заднього колеса (викрутка плоска, молоток).

Увага. Осьової зазор в підшипнику маточини заднього колеса не повинен перевищувати допустимого значення 0,03 мм. Якщо осьовий зазор перевищує допустиме значення підшипник необхідно замінити.

Встановити на гальмівний барабан індикатор, уперти ніжку індикатора в торець осі маточини і перевірити осьовий зазор підшипника маточини заднього колеса, прикладаючи знакозмінні навантаження до барабану уздовж осі маточини. Якщо осьовий зазор в підшипнику перевищує допустиме значення 0,03 мм підшипник необхідно замінити на новий (індикатор ІЧ 10, тримач індикатора з комплекту індикаторних пристроїв 67.7834-9540, ключ гайковий 17).

Малюнок 9-2. Зняття гальмівного барабана: 1. барабан гальмівний; 2. ковпак маточини

Відвернути гайку 2, малюнок 9-2, кріплення маточини і зняти гальмівний барабан 1 (головка змінна 30, комірець).

Малюнок 9-3. Гальмівний барабан в зборі: 1. кільце магнітне; 2. барабан гальмівний; 3. підшипник маточини заднього колеса; 4. кільце стопорне

Спресувати з гальмівного барабана 2, малюнок 9-3, магнітне кільце 1 (знімач трьохважеля, упор технологічний). Зняти стопорне кільце 4 (знімач внутрішніх стопорних кілець).

Малюнок 9-4. випрессовкі підшипника маточини заднього колеса: 1. оправлення 67.7853-9728-1; 2. барабан гальмівний; 3. підшипник маточини заднього колеса

Встановити гальмівний барабан 2, малюнок 9-4, на стіл преса, встановити на підшипник оправлення 1 і випрессовать підшипник 3 маточини заднього колеса з гальмівного барабана (прес гідравлічний типу CS: GO-124 (Кочубеївський завод “Автоспецоборудова-ня”), оправлення з маркуванням “1” з комплекту 67.7853-9728).

Колпаки на колёса Granta лифтбек

Очистити, промити і продути стисненим повітрям поворотний кулак і маточину. Очистити канавки під стопорні кільця (установка мийна типу “Тайфун”, пістолет типу C-417 ГАРО для обдування стисненим повітрям, гачок технологічний).

Малюнок 9-5. Запресовування підшипника маточини заднього колеса: 1. оправлення 67.7853-9728-2; 2. підшипник маточини заднього колеса; 3. барабан гальмівний

Встановити гальмівний барабан 3, малюнок 9-5, на стіл преса на технологічну підставку під поверхню, зазначену на малюнку. Встановити в гальмівний барабан підшипник

2 маточини, встановити на підшипник оправлення 1 і запресувати підшипник до упору. Зусилля запресовування прикладати на зовнішнє кільце підшипника (прес гідравлічний типу CS: GO-124 (Кочубеївський завод “Автоспецобладнання”), оправлення з маркуванням “2” з комплекту 67.7853-9728).

Зафіксувати підшипник в гальмівному барабані стопорним кільцем 4, малюнок 9-3 (знімач внутрішніх стопорних кілець).

как снять колпак от колеса ТОЙОТА

Малюнок 9-6. Напресовує магнітного кільця:

Встановити гальмівний барабан 3, малюнок 9-6, на стіл преса з упором на поверхню зазначену на малюнку. Встановити на гальмівний барабан магнітне кільце 2, встановити на кільце оправлення 1 і напрессовать магнітне кільце до упору (прес гідравлічний типу CS: GO-124 (Кочубеївський завод “Автоспецобладнання”), оправлення з маркуванням “1” з набору 67.7853-9728).

Увага. Гайки кріплення маточин підлягають заміні, повторне використання гайок не допускається.

Встановити гальмівний барабан на вісь маточини заднього колеса і загорнути нову гайку кріплення. Момент затягування гайки 158. 192 Н.м (15,8.19,2 кгс.м) (головка змінна 30, комірець, ключ моментний).

Запресувати в гальмівний барабан ковпак 2, малюнок 9-1, маточини заднього колеса (молоток з пластмасовим бойком).

Перевірити роботу і при необхідності відрегулювати привід гальма стоянки відповідно до вимог ТИ 3100.25100.20544.

Встановити заднє колесо відповідно до вимог розділу 2 цієї ТИ.

Натиснути на педаль гальма 2. 3 рази, перевірити і при необхідності довести до норми рівень гальмівної рідини в бачку гідроприводу гальм.

Перевірити ефективність робочої гальмівної системи відповідно до вимог ТИ 3100.25100.13062.

Пред’явити автомобіль ОТК. ВТК перевірити автомобіль на відповідність вимогам ТУ 017200-254-00232934, пп. 1.19.19, 1.19.22 в обсязі виконаних робіт.

Будь-який власник машини прагне виділити своє власне транспортний кошти з типового оточення. Ковпаки LADA Vesta ідеально справляються з цим завданням і призначені для поліпшення зовнішнього вигляду автомобіля. Крім функції прикраси на них покладено почасти й захисна роль. Автомобільні пристосування (штатні ковпаки на диски r15 / r16) запобігають попадання щебеню і гравію на поверхню колісного полотна. Аксесуар так само захищає гальмівні колодки від дорожнього пилу, що позитивно позначається на безпеці.

Ціна ковпаків LADA Vesta

Ціна комплекту залежить від того, які встановлено диски:

  • ковпаки на колеса r15. комплект з 4-х оригінальних пристосувань купують за вартістю приблизно 1800 рублів;
  • ковпаки на колеса r16. їх ціна трохи вище: 2200. Зроблені з високоякісного пластику ABS, володіють надійним і гнучким кріпленням, а поверхня досить стійка до механічного впливу;
  • ковпаки на колеса r17 для LADA Vesta. досвід, результати якого ще доведеться аналізувати. Збільшення діаметра оригіналу колеса частково впливає на роботу підвіски, змінюється зовнішній вигляд, а низькопрофільна гума, покликана компенсувати великий обсяг, не завжди рятує диски від ушкодження. Купити ковпаки такого діаметру, а згодом Протюнінгований колеса, недешево.

установка ковпаків

Монтаж автомобільних ковпаків

Хочете знати як встановити ковпаки на диски Вашого автомобіля, щоб вони не злітали і залишилися цілими при установці. читайте зрозумілу покрокову інструкцію з картинками і відео

Перед установкою ковпаків на колеса переконайтеся, що їх розмір відповідає розміру диска (рис 1) Інформацію про розмір диска можна отримати з позначень, що є на покришці.

Пункт 1. Попередньо необхідно ретельно відчистити внутрішню поверхню диска від пилу і бруду. При наявності значних деформацій колісного диска необхідно їх усунути шляхом рихтування.

Пункт 2. Зіставте виїмки для вентиля на ковпаку і розпірні кільцем (рис 2). Вигин на розпірні кільцем повинен бути розгорнутий в бік колісного ковпака (як показано на малюнку 3а). Ретельно зафіксуйте кільце розпору в спеціально призначені пази, що знаходяться на внутрішній частині засувок колісного ковпака.

Пункт 3. Необхідно скоригувати діаметр распорного кільця шляхом його стиснення в місці вентиля якщо ковпак сідає туго (рис 4 а), або розтяжки, коли ковпак сідає вільно (рис 4 в). Правильне регулювання діаметра распорного кільця є головним секретом надійного кріплення. Маленький діаметр є основною причиною втрати ковпака (адже він не щільно сидить в диску). Надмірно великий діаметр стає однією з причин поломки кліпси через неможливість вставити її в диск.

При коригуванні розмірі не намагайтеся сильно його змінити 2-3 мм по довжині кола здатне сильно вплинути на надійність кріплення

Пункт 4. До нижньої частини диска прикладіть колісний ковпак так, щоб отвір збіглося з повітряним вентилем (завдяки цьому ковпак буде встановлений правильно з першого разу), притримайте його коліном, акуратно вставте інші кріплення в колісний диск. Дві верхні засувки притисніть пальцями напрямку до осі диска і одночасно втисніть всередину диска, притиснувши ковпак колеса до всієї окружності до диска. Нижню частину ковпака при цьому зручно утримувати коліном (рис 6).

Фішка в тому, що якщо верхні засувки не звернути пальцями всередину диска, а кільце розпору, знаходиться в напруженому стані і намагається виштовхнути їх назовні, то ви ризикуєте зламати одну з кріпильних кліпс. Кліпси значно легше ламаються по морозу, тому в зимовий час доби, рекомендуємо встановлювати їх в теплому гаражі. Якщо можливості “теплою установки” немає, просто зігрійте ковпаки до кімнатної температури в приміщенні перед установкою.

Пункт 5. Переконайтеся в посадці колісного ковпака по всьому периметру

Ковпаки на колеса Granta ліфтбек

1,6 л 16-кл., 5АМТ, 106 к.с. Коли все авто схожі один на інший. Коли око тужить за унікальним.

Як зняти ковпаки з коліс LADA Granta

Така проста справа, як зняти ковпаки з коліс автомашини, здавалося б, не повинно викликати у власників, які вирішили, наприклад, поміняти запаску. ніяких питань. Але і тут вони іноді виникають. Недосвідчені новачки, іноді, при заміні колеса бояться пошкодити такі красиві, але все-таки пластмасові, ковпаки. І щоб уникнути появи тріщин або подряпин, як тільки на пуп НЕ вивертаються, щоб зняти оні з диска.

Встановлювати-то їх куди як просто: вставив і тиснеш до клацання (ми говоримо про звичайні, без додаткових кріплень, ковпаках). А от знімати: і викруткою, і ручкою домкрата, і ножиком, і плоскогубцями. Хто на що здатний.

Як зняти ковпаки з коліс, все-таки не пошкодивши їх? Вони нині використовуються багатьма. А проколи коліс на трасі або в якому-або не населеному місці, буває, трапляються з усяким. Так що, колеса, з будь-якого, знімати треба, щоб доїхати. Але перед цим ще й ковпаки, так добре захищають від бруду і виконують декоративну функцію. Ось кілька способів, як це зробити досить швидко, і не пошкодивши конструкції.

Можна взяти з багажника домкрат (а він, напевно, є, якщо ви зібралися міняти колесо) і використовувати в якості інструменту його рукоять. Для того, щоб не вийшло подряпин на пластику, використовуємо невелику ганчірку, прокладаючи її між колесом і знімається ковпаком. Працюємо обережно і акуратно, без різких рухів, як би піддягаючи сам ковпак.

Якщо кріплення звичайне, то він повинен майже відразу відійти від колеса (зазвичай, чути слабке клацання). Тоді вже продовжуйте сміливіше і доведіть справу до кінця.

Трапляється, що ковпак «прикипають» до диска, як би привариваясь до нього, якщо довго не знімали колесо. Це може статися і через залипання і засихання, наприклад, глини в наявні отвори. Тоді ковпак досить важко піддається. Щоб не зламати, застосовуємо універсальне ВД-40. Пару пшиків по діаметру, і чекаємо хвилин 10-15. Після проведеної процедури «прикипіла» ковпак відскакує, як миленький!

Досвідчені автолюбителі пропонують наступний спосіб зняття, при якому використовується такий простий інструмент, як викрутка (з плоским кінцем, а не хрестова). Беріть досить великого розміру, але не максимального, так як дрібна викрутка в щілину то мине, але піддягаючи, і її саму можна істотно погнути.

Отже, беремо середню і плоский кінець вставляємо в зазор між ковпаком (де виступ) і колесом. Починаємо тягнути в напрямку до центру. При цьому, сам ковпак слід тягнути на себе (якщо там є прорізи, це полегшує завдання).

Ті ж дії можна зробити і за допомогою невеликої монтування, у кого вона є серед інструментів. Так «зривають» ковпаки на деяких доморощених СТО. Але даний спосіб підходить тільки для «справжніх професіоналів», які, як правило, відчувають, коли і де можна прикласти силу, а в якому разі. не рекомендується. Так що краще не ризикувати і почекати з такими екстриму.

Треба також враховувати те, що конструкція і кріплення ковпаків різного виробництва для різних машин кардинально можуть відрізнятися один від одного. Взяти, наприклад, звичайний «китай» в достатку представлений на авторинках. Він характеризується низькою якістю пластика і, відповідно, досить прийнятною для обивателя ціною. Тим більше, що багато хто з продаються. універсальні і можуть бути використані на авто різних марок, навіть американських і європейських.

Дуже велика кількість автомобілістів використовує на колесах ковпаки. Ось тільки при з’являється необхідність зняття ковпаків з’являються певні проблеми. З’ясовується, що це не так-то легко виконати, як багатьом може здатися в самому початку. Однак з нашими простими порадами ви легко зможете зняти і замінити ковпаки самостійно. В наявності у вас повинні бути заготовлені силова викрутка і домкрат.

Спершу визначимося з тим, чим насправді є ковпаки для коліс і в чому їх призначення. З двох виконуваних ковпаками для коліс функцій одна це захисна функція, а друга. декоративна. До захисних функцій ковпаків відноситься впевнений прийом на себе удару від льоду, снігу, бруду, реагентів та інших несприятливих впливів, які властиві зимового періоду. Зрозуміло, в результаті даних дій вони швидко втрачають свій естетичний зовнішній вигляд. Однак більш важливою є збереження дисків. Адже дешевше обійдеться заміна ковпаків своїми руками, ніж дисків. З приводу їх декоративних функцій особливо і говорити годі було, адже ковпаки вибираються в якості альтернативи відомим легкосплавними дисками, ціна на які стартує, починаючи зі 100 доларів, тоді як придбати ковпаки можна за суму менше в п’ять разів, що, як бачимо, становить велику різницю.

Виконуючи всі необхідні дії в повній відповідності з інструкцією по зняттю ковпаків, насамперед береться домкрат, з метою використання його рукоятки для зняття з коліс авто ковпаків. Не слід робити спроби зняття ковпаків, використовуючи тільки свої руки, тому як це може обернутися тяжкими і серйозними наслідками. Щоб убезпечити ковпаки під час їх демонтажу від можливого пошкодження, слід скористатися шматочком який-небудь тканини, покладеної між держаком домкрата і колесом. Роботу виконувати потрібно постаратися максимально акуратно, для збереження, як колеса, так і ковпака від подряпин і пошкодження. Для досвідчених автомобілістів рекомендується застосування наступного способу. Береться викрутка, якій потрібно зачепити виступ і тягнути його в напрямку центру колеса, сам же ковпак в цей час тягнеться на себе. Також можна скористатися ще однією викруткою, підчепивши з її допомогою безпосередньо сам ковпак, або, іншими словами, розташувавши її в отворі між ковпаком і диском автомобільного колеса. При цьому пам’ятайте: самостійна заміна ковпаків на колесах повинна здійснюватися дуже акуратно і обережно, щоб надмірними зусиллями не пошкодити знімається деталь.

Підміна підшипника маточини заднього колеса LADA Granta

Будь-який автовласник повинен стежити за станом власного «залізного коня». Перевірити справність тієї чи іншої деталі можна і без допомоги інших.

Припустимо, щоб дізнатися, в якому стані знаходиться підшипник задньої маточини LADA Granta, потрібно вивісити колесо у вільному стані і крутити його від руки. В ідеалі колесо має крутитися помірно і плавно без стуку і заїдання.

Але буває, що власник автомобіля чує сторонній шум під час руху на зразок гудіння або виття, або похитуючи вивішене колесо, відзначає досить значимий вільний хід. У такому випадку можна говорити про те, імовірний вихід з ладу Granta опорний підшипник маточини заднього колеса.

Якщо вести мову про довговічність і надійність підшипників автомоделі LADA Granta, то треба визнати, що багато автолюбителів при експлуатації власного авто в 1-і тисячі кілометрів пробігу відзначали вихід з ладу або поломку маточини.

Може бути в подальшому ця похибка буде виправлена ​​виробниками LADA Granta, але зараз поки приступимо до самостійного покрокового ремонту і заміні підшипника на ступиці заднього колеса авто LADA Granta.

У моделі LADA Granta підшипник передньої маточини теж часом просить регулювання і підміни, але тут поки піде мова про підшипнику задньої маточини.

Маточина укомплектована кульковим дворядним підшипником, якому потрібно побачити не потрібно повністю ніяке сервіс. ні мастила, ні регулювання.

Як правильно зняти і встановити ковпаки на колеса. Випуск 6

Всім привіт) Зараз ми будемо знімати і встановлювати косметичні пластмасові ковпаки на сталеві.

Ремонт і заміна підшипника задньої маточини Granta

Отже, приступаємо безпосередньо до самої підміні підшипника:

Знімаємо захисний ковпак.

Расконтрім гайку 5 кріплення маточини.

Включаємо першу передачу і встановлюємо опори для передніх коліс.

Послаблюємо затяжку кріпильних болтів гайки і колеса маточини. Як правило, гайка маточини затягується великим моментом, і тому як важіль можна взяти, наприклад, відрізок труби.

Піднімаємо задню частину авто і встановлюємо її на надійні опори.

Как правильно снять и установить колпаки на колеса. Выпуск 6

Знімаємо спочатку колесо з боку підшипника, який замінюємо, а потім гальмівний барабан.

Остаточно відвертаємо гайку маточини і знімаємо наполегливу шайбу.

Встановлюємо знімач і ретельно спресовується маточину з осі.

Затискаємо маточину лещатами і виймаємо з неї стопорне кільце.

Випрессовиваемие підшипник з маточини за допомогою знімача, очищаємо маточину зсередини, запресовувати новий підшипник і встановлюємо стопорне кільце. Необхідно обов’язково переконатися, що стопорне кільце увійшло в проточку маточини повністю.

Прикладаючи зусилля до внутрішнього кільця підшипника, напресовують маточину на вісь допомагаючи собі відповідної оправкой. Далі встановлюємо гальмівний барабан і колесо. Перш ніж встановити барабан слід ретельно очистити від окалини та іржі привалочних поверхні барабана і маточини.

Це необхідно зробити, так а як навіть найменший стороннє тіло, потрапивши між цими поверхнями, призведе до вібрації при гальмуванні і биттю барабана. Щоб запресувати підшипник, скористайтеся оправкой потрібного розміру. Якщо таких немає, то можна використовувати кільця старого підшипника.

Завершальний етап це затягування гайки маточини точно так само як і кріпильні болти колеса, причому це треба робити на авто, яке стоїть на землі. Найкраще для цього підійде нова гайка або гайка з іншого колеса.

Законтрите гайку і встановимо захисний ковпак.