LADA Granta заміна підшипника задньої маточини

Заміна заднього підшипника (зліва)

Що тут скажеш, це вже третій підшипник ззаду, і другий ліворуч. Не виключаю, що автор хтось збирає багато ям. Але зазвичай причиною поломки є вода, яка невідомим способом постійно там накопичується і підшипник просто іржавіє.

История поломок. “Перший раз підшипник помер ззаду зліва на 10000 км, видавав моторошний шум. Поїхав до дилера, спочатку прийняли за гарантією, але пізніше повідомили, що знайшли отмаз. нерідні диски, а саме КиК Kalina Спорт, в яких немає додаткових дренажних отворів. Довелося заплатити близько 1100 руб. за заміну. ​​Скандалити не став, хоча спочатку бажання було.

Наступним став правий задній підшипник на пробігу 20 з чимось тис.км. Вирішив вже міняти сам. Був куплений Вологодський підшипник VBF, який не без зусиль, але був запресований замість старого заіржавілі. “

І ось після новорічних свят з’явився ззаду скрип, що не шум як зазвичай, а саме скрип. Посмикав задні колеса, ліве люфтит. Діагноз зрозумілий. Їду в Альтаіс і купую нову маточину в зборі з підшипником ступичні гайку (повторно стару використовувати не можна, але погані хлопчики використовують). При огляді покупки з’ясувалося, що запресований підшипник VBF, що мене влаштовувало.

Чому саме нова маточина. Ну по-перше,, маточина в зборі з цим же підшипником обійшлася в 800 руб. По-друге, це велика економія часу при заміні. По-третє, при попередньої заміни правого трохи покоцал маточину, нема на що не впливає, але осад залишився і хочу виправитися, замінити на рівну-красиву, бзік якийсь просто)))

Їду після роботи як зазвичай в Вишка Гараж Кастомс (вже рідний дім, не знаю, щоб без нього робив). Далі все просто скидаємо колесо, барабан, відкручуємо ступичні гайку і знімачем стягуємо маточину разом з підшипником (іноді внутрішнє кільце підшипника залишається на осі). Далі беремо нову маточину і ударами по внутрішньому кільцю підшипника заганяємо на вісь, закручуємо нову гайку і Керн її. Ставимо барабан, колесо. Готово!

Причина смерті була все тією ж. підшипник був мокрий і іржавий.

Готуюся скоро міняти з правого боку, заздалегідь куплю і запресують підшипник в маточину, зняту зліва і буду чекати, а чекати навряд чи доведеться довго.

Витрати: Маточина задня з підшипником ВАЗ-2110 (2110-3404014-00 СБ). 809 руб. (Куплено в Альтаіс) Гайка М201.5 маточини ВАЗ-2108 (2108-14044271). 38 руб. (Куплено в Альтаіс)

Заміна підшипника маточини заднього колеса Lada Granta

 • Балонний ключ
 • Гайковий ключ накидний прямий на 7 мм
 • Монтажна лопатка (у разі необхідності)
 • Викрутка плоска середня
 • вузьке зубило
 • ключ трещеточний
 • Головка на 30 мм
 • Трехзахватний знімач
 • двозахватний знімач
 • тонка дріт
 • молоток великий
 • Надфиль
 • Щипці для стопорних кілець
 • слюсарні лещата
 • Динамометричний ключ
 • Дерев’яний брусок. 2 шт.
 • Пластичне мастило (Литол-24)
 • Нова гайка маточини
 • Підшипник ступиці заднього колеса
lada, granta, підшипника, задньої, маточини

Зніміть гальмівний барабан, як описано в цій статті.

Подденьте викруткою і зніміть захисний ковпак маточини колеса.

На ковпаку залишається гумове кільце ущільнювача.

Вузьким зубилом або викруткою випрямьтесь застряглий буртик гайки.

Головкою на 30 мм відверніть і зніміть гайку маточини.

За допомогою магніту або тонкого дроту із загнутим кінцем зніміть з осі маточини наполегливу шайбу.

Підшипник встановлений на осі з перехідною посадкою, тому маточину можна зняти руками. При скруті спресуйте маточину універсальним трехзахватним знімачем.

Зніміть маточину в зборі з підшипником з осі, при цьому в більшості випадків одне з внутрішніх кілець підшипника залишається на осі (показано стрілкою).

Для зняття внутрішнього кільця підшипника на осі виконані дві лиски для установки двухзахватние знімача.

Зачепите лапи двухзахватние знімача за внутрішнє кільце підшипника і спресуйте внутрішнє кільце підшипника з осі.

На практиці бувають випадки, коли двухзахватним знімачем не вдається зрушити з місця внутрішнє кільце підшипника. В цьому випадку рекомендується зняти гальмівні колодки, і зубилом трохи зрушити кільце з осі.

Після цього можна спресувати внутрішнє кільце підшипника за допомогою двухзахватние знімача. Після роботи зубилом на осі маточини з’являються забоіни, які усуваються надфілем.

Зняття і установка нового підшипника маточини

Стиснувши щипцями стопорне кільце, вийміть його з проточки маточини.

Поклавши маточину на дерев’яні бруски (їх висота повинна дозволити підшипника вийти з маточини, вибийте підшипник за допомогою відповідної головки або відрізка труби, завдаючи ударів по внутрішньому кільцю підшипника.

Нанесіть на поверхні, що сполучаються підшипника і маточини пластичне мастило (Литол-24).

Новий підшипник запресуйте в лещатах, при цьому зусилля запресовування повинен бути доданий до зовнішнього кільця підшипника. Це можна зробити, встановивши між новим підшипником і губкою лещат кільце від старого підшипника.

Новий дворядний кульковий підшипник повинен бути тієї ж розмірності, що і старий.

За допомогою щипців встановіть стопорне кільце в проточку маточини.

Обережно легкими ударами по внутрішньому кільцю підшипника напрессуйте маточину з підшипником на вісь до глибини, що дозволяє наживити гайку.

Встановивши наполегливу шайбу, наживите нову гайку.

Остаточно запресуйте маточину, затягуючи гайку запропонованим моментом.

Замной буртик гайки в паз осі маточини.

Остаточну зборку проводите в зворотній послідовності.

 • фото інструменту
 • Якісних фото ремонту

Заміна підшипника маточини заднього колеса. Granta. Без ями і підйомника. Без преса. І стресу.

Значить почав підвивати підшипник. Ніби як задній лівий. Подомкратіл машину, покрутив, поговорив колеса, і виявилося що з права некерово так вже люфтит. Пробіг то вже 43,5К. пора. Ну і поміняв правий підшипник. А гул і підвивання все одно залишилися. значить лівий.

Розповім про хитрих штуках, які підгледів в інеті, і які застосував сам на практиці. поділюся досвідом.

Тсссс. Хлопець. Хочеш легко і просто? Кинь підшипник в морозилку з ранку або з вечора або перед тим як решішся.

Отже день видався хороший, думаю що пора. Але я не давно міняв гальмівні колодки (не саме, правда. Хотілося щоб це зробили за мене і швидше. Знайшов СТО з вільним «майстром», який сам це робив мабуть вперше в житті, тому що не знав, що для цього треба відпускати ручник. Ну, або міняв там, де ручник вже був ослаблений. в результаті сам заліз в яму до нього і послабив ручник, і тоді колодки встали в порту циліндра, а до цього не вставали, а він дивувався чому не сходиться), і це значить знову лізти під машину і крутити гайки за вихлопною трубою

Ну у мене вже є для цього інструмент)

Домкрати, не забувши підкласти цеглини під колеса. Знімаємо колесо, викручуємо шпильки пробуємо зняти руками барабан. ніяк.

Я не так давно міняв підшипник ззаду справа, тоді я ручник не відпускав, не довелося. Не дивлячись, на те, що тросик ручника був добре підтягнутий, я не відпускаючи ручник, гальмівний барабан зняв легко. Та взагалі все тоді зняв легко і маточину і підшипник легко вибив. Це після я міняв колодки задні, а то зрозумів, що вони вже своє відкатали. 44К уже.Только ні фоток для нащадків ні писати сюди не став. Лінь. Так само і гальмівні колодки разом з дисками попереду міняв. Пару фото зняв, а потім забив. Ну лінь. Тут ледь-ледь себе змусиш, що то з машиною робити, а ще матеріали на форум запилювати так взагалі не хочеться. дайте мені таблеток від лені.Ну в загальному їхали далі. Зняти барабан не можу, лізу під машину. Знімаю захист і зрушую в сторону, знявши перед цим гумку підвісу глушака.

Двома ключиками на 13 послаблюємо контргайку. За допомогою «хитромудрого» пристосування знімаємо контру і відкручуємо гайку на максимум. Чи не знімаємо! А то хз чи вийде потім закрутити всі назад). Пробуємо зняти барабан. неа. Тоді беремо напрямні шпильки і крутимо їх в отвори на барабані які з різьбленням.

Закручуємо поки вони не упрутся в маточину, потім по пів. чверть обороту крутимо їх по черзі. Без напору, спокійно. І барабан легко знімається сам. Вибивати його не треба! Ужос стежить за тобою, криворукий скотина!

Как заменить подшипник задней ступицы на LADA GRANTA

Попередня легко знялася руками, а це не хоче. Беремо значить барабан, навпаки прикручуємо його 2ма болтами колеса, і різкими, рівними ривками смикаємо на себе, намагаючись не перекосити, але вдарити так, щоб було вагомо. З силою! а не як по Василькові долонькою. Зрозуміло барабан треба прикрутити так, щоб кілька витків кожного болта добре трималися в ступиці, щоб був розбіг вдарити барабаном, і щоб були закручені на однакову глибину.

Знімаємо стопорне кільце. У мене є ось такий затиск.

Підігнув губки правда, а то не тримав кільце. Звідки він вже не пам’ятаю, давно валяється в інструментах, іноді буває корисний. Ось і кільце їм зняв. Правда після цього побачив в магазе інструменту спеціальний знімач за 210р, і відразу купив, а то шкода надривати зажімчік).Ох і не охоче вибивався підшипник

Недбало у тестя ось такий інструмент. Мабуть залишу його собі. Минулого разу вибивав зубилом.

Протираємо посадочне місце від стружки, пилу, і всякої каки. Далі беремо балончик з пальником та гріємо маточину. До красна ти її окуеешь гріти звичайно, але цього і не треба. Просто пару хвилин погрій, щоб нагрілася добре. Потім кидай туди підшипник. Перевір ще раз, що в ступиці немає нічого зайвого перед цим. Потім просто кинь туди холодний підшипник. Можна і не охолоджувати в морозилці, але я на всяк випадок. Спосіб цей знав давно ще з часів сімки своєї, але зробити так зважився тільки зараз.

Нехай полежить трохи, у нас якраз хмаринки написали і дощик пішов. Але йшов так хвилинки 3. Сліпий чтоле.

Одягаємо маточину, протерши місця. Повертаємо барабан. Ставимо колесо і ручник на 3й щелчек, ліземо під машину і крутимо гайку, натягуємо ручник. Перевіряючи колесо. крутитися чи ні. Як тільки колесо зупиниться, вилазимо знімаємо ручник.проверяем колесо. крутиться. Ставимо на третій клік. немає. Все гуд. Можна контр, повертати захист на місце і не забувай про гумку глушака мати її за ногу.

Не знаю норм чи ні. Але що то підвиває знову чуйна час передніх мабуть. Але там треба знімати зі стійкою, що розвал не втратити

LADA Granta заміна підшипника задньої маточини

Щоб перевірити в якому стані підшипники коліс, потрібно вивісити колесо і покрутити його від руки

Колесо має обертатися рівномірно, без заїдань і стукотів.

Беремо за колесо у вертикальній площині і по черзі тягнемо верхню частину на себе, а нижню від себе і навпаки.

Зазвичай при їзді чути «вереск» з боку несправного підшипника маточини.

Підставляємо черевики під передні колеса автомобіля.

Послаблюємо болти кріплення заднього колеса.

Піднімаємо задню частину автомобіля і підставляємо страхувальне пристосування. Відкручуємо і знімаємо заднє колесо.

Повністю опускаємо важіль стоянкового гальма. Послаблюємо натяг тросів гальма стоянки.

Торцевих ключем на 7 мм відвертаємо два напрямних штифта.

Очищаємо від бруду та корозії циліндричну посадкову поверхню гальмівного барабана на ступиці.

Обробляємо посадочне місце барабана на ступиці проникаючої рідини (ВД-40, гасом або гальмівною рідиною).

Для забезпечення зняття барабана обстукував його молотком з гумовим молотком або через дерев’яну проставку молотком.

Знімачем або, ввернувши в два різьбових отвори барабана болти М8 (довжина різьбової частини 60. 70 мм) і рівномірно загортаючи їх, спресовувати барабан з маточини.

Можна ще зняти за допомогою дерев’яної проставки

або молотком з м’якою робочою частиною. Обстуківая барабан з задньої частини, рівномірно по колу.

Щоб уникнути випадання поршнів з робочого гальмівного циліндра, не натискайте педаль гальма при знятому барабані.

Піддягаємо викруткою і знімаємо захисний ковпачок з маточини колеса. На ковпачку залишається кільце ущільнювача

Вузьким зубилом або викруткою виправляється застряглий буртик гайки.

Головкою на 30 відвертаємо гайку маточини

Підшипник встановлений на осі з перехідною посадкою, тому маточину можна зняти руками.

Якщо маточина не виходить від руки, то спресовувати маточину знімачем.

При цьому на осі залишається сепаратор з роликами, захисне і внутрішнє кільця підшипника.

Виймаємо кілька роликів з сепаратора підшипника і знімаємо сепаратор і захисне кільце.

Для зняття внутрішнього кільця підшипника на осі виконані дві лиски для установки знімача.

Лиски розташовані паралельно распорной планці гальмівних колодок.

Зачіпляються лапи двухзахватние знімача за внутрішнє кільце підшипника.

Спресовувати внутрішнє кільце підшипника.

Якщо немає відповідного знімача, можна збити внутрішнє кільце відповідним зубилом.

Затиснувши маточину в лещата, щипцями знімаємо стопорне кільце.

Чашковим знімачем Випрессовиваемие підшипник.

При відсутності знімача вибиваємо підшипник за допомогою відповідної головки або відрізка труби, завдаючи ударів по внутрішньому кільцю підшипника.

Новий підшипник запресовувати чашковим знімачем, перед цим очистивши внутрішню поверхню маточини і змастивши її.

При відсутності знімача підшипник можна запресувати в лещатах, приклавши зусилля до зовнішнього кільця, через кільце від старого підшипника. Встановлюємо стопорне кільце.

Обережно легкими ударами по внутрішньому кільцю підшипника напресовують маточину з підшипником на вісь до глибини, що дозволяє наживити гайку.

Затягуючи гайку, остаточно запресовувати маточину.

Момент затягування гайки маточини 225-250 Нм (22,5.25 кгс м)

Заминає буртик гайки в паз осі маточини

Остаточну зборку проводимо в зворотній послідовності.

Алгоритм роботи по заміні несправного ПЗС

Істотною перевагою конструкції даного автомобіля є простота виконання робіт по заміні. Ніяких спеціальних інструментів, типу знімача або преса, не потрібно.

Всі майбутні роботи умовно можна розділити на три етапи: демонтаж несправного вироби, установка нового підшипника, зворотна зборка вузла.

Гранта, замена задних ступичных подшипников

Зняття несправного ПЗС:

 • Видалити захисний ковпачок контргайки. Розігнути завальцьований блокіратор її від несанкціонованого розкручування.
 • Послабити контргайку (швидше за все, буде потрібно комірець або подовжена ручка).
 • Послабити болти кріплення колеса.
 • Вивісити його на домкрат.
 • Відкрутити болти, що фіксують гальмівний барабан.
 • Викрутити ступичні гайку. Зняти останню з піввісь.
 • Витягти з неї кільце стопорне.
 • З використанням зубила видалити захисне кільце.
 • Обробити місце установки підшипника WD40.
 • Зняти несправний підшипник.

Для цього можна використовувати знімач, молоток і оправлення, Гідропрес, лещата (один з варіантів). При самостійній заміні, найчастіше, застосовують лещата.

 • Затискаємо конструкцію в лещатах і Випрессовиваемие ПЗС.
 • Щоб повністю видалити підшипник, потрібно поставити упори (тому що він впирається в губку).
 • Останні 5-10 мм «домагаються» молотком через оправлення.
lada, granta, підшипника, задньої, маточини

Міняємо підшипник задньої маточини LADA Granta

Передньопривідні моделі даної лінійки вимагають періодичної заміни заднього підшипника точно також, як авто із заднім приводом.

Як правило, на вихід їх з ладу вказують з’явилися сторонні шуми, що виникають при русі автомобіля, скрегіт і вібрації.

Установка нового підшипника

Очистити посадочні поверхні і повторно змастити їх і зовнішню обойму нового ПЗС.

 • Ставимо новий виріб в розмір отвору. Наживляємо (з використанням старого замість оправлення) приблизно на 5-10 мм.
 • Затискаємо збірку в лещата (контроль можливого перекосу).
 • Акуратно підсилюємо затиск, до моменту упору торця в наявний внутрішній бортик.
 • Встановлюємо стопорне кільце.

Які підшипники необхідно придбати на заміну

Якщо виконувати підбір по каталогу АВТОВАЗ, то буде потрібно виріб 21080-3104020.

При підборі згідно з маркуванням, введеної чинним ГОСТ, буде потрібен 256706АКЕ12.

Крім цього, необхідний підшипник можна підібрати з аналогів, рекомендованих виробником:

 • Російський бренд VBF. тип 2108-3104020;
 • Вітчизняний бренд SPZ. тип 2108-3104020;
 • FAG. тип 545312A;
 • SKF. тип VKBA1307.

Це дворядний шарикопідшипник радіально-наполегливого типу, виконаний в закритому виконанні.

Варіант первинної діагностики

Для підтвердження версії про вихід з ладу підшипника (ПЗС) слід виконати просту діагностику:

Замена заднего ступичного подшипника.

 • Вивісити колесо на домкраті;
 • Розкрутити його руками (звернути увагу на появу шумів);
 • При несправності обертання відчутно ускладнене;
 • Спостерігається відчутний люфт колеса.

Для конкретизації несправності потрібно демонтувати вузол і зняти маточину.

Зворотній збірка

Для приведення маточини в початкове положення буде необхідно зробити наведене операції.

 • До напрессовки вузла змастити поверхню півосі.
 • Наживити вузол, накрутити і затягти ступичні гайку.
 • Фінішна протягання виробляється з використанням динамометричного ключа.
 • Ступичні гайки контр (зубило, молоток). Після чого надівається гальмівний барабан, прикручується і монтується колесо.