Як залити масло в коробку ВАЗ 2109

Скільки заливати масла в коробку ВАЗ 2109

залити, масло, коробка, 2109

Найчастіше автомобілісти самостійно визначають, скільки масла потрібно, при першій його заміні, так як для вимірювання його рівня в коробці передач є спеціальний вимірювальний щуп. Але в автомобілях ранніх років випуску, такого пристрою немає, тому автолюбителю доводиться, як то орієнтуватися самостійно.

У згоді з технічними характеристиками дев’ятки, в її КПП зазвичай входить рівно три літри трансмісійного масла. Але є деякі особливості цієї характеристики.

 • в чотириступінчастою коробці передач, обсяг КПП становить 3,100 літра;
 • в той час як у п’ятиступінчастою кількість необхідної мастила становить 3,300 літра.

Найкраще допоможе розібратися в даному питанні сервісна книжка вашого автомобіля.

У будь-якому випадку, коли проводиться заміна масла в КПП машини ВАЗ 2109, для вимірювань найкраще використовувати щуп. Він допоможе визначити не тільки рівень залишилася мастильної рідини, але і дозволить не переборщити з заливається всередину складом.

Скільки масла в КПП (коробки передач) ВАЗ-2109

Заміна трансмісійного масла. поширена процедура обслуговування автомобіля своїми силами. Це завдання вимагає знання різних понять, тісно взаємопов’язаних між собою. Наприклад, сюди можна віднести і вибір витратних матеріалів, періодичність його заміни, знання кращих виробників масел, а також який потрібен обсяг масла, що заливається. Все це розглянемо докладніше на прикладі підбору масла для одного з найпопулярніших автомобілів в Росії. ВАЗ-2109.

 • 1 Періодичність заміни
 • 2 Перевіряємо обсяг і стан масла
 • 3 Вибираємо масло для МКПП ВАЗ-2109
 • 4 Скільки заливати

Яке масло заливати в коробку ВАЗ 2108

Трансмісійну рідина для ВАЗ 2108 підбирають, орієнтуючись на рекомендації виробника. Імпорт коштує дорожче, але не завжди виправдано брати саме його. Для 2108 оптимально підходять такі рідини:

 • Омскойл П;
 • Розколу Т;
 • Велнез ТМ 4.

Як проводиться заміна ТМ в ВАЗ 2109

Тепер, коли рідина для заміни готова і всі інструменти приготовлені для роботи, можна приступати до заміни ТМ всередині коробки передач вашого автомобіля. Головне зробити все правильно, щоб не порушити роботу агрегатів вашого транспортного засобу:

 • Прогрійте автомобіль до робочих температур. Це потрібно для того щоб масляна рідина стала менш густий. Якщо ТМ стане максимально рідким, тоді його набагато швидше зможете злити з агрегату передач.
 • Поставте машину над оглядовою канавою або спеціальну естакаду. Якщо у вас немає таких коштів, тоді підійміть машину за допомогою підйомника. Прі не піднятому автомобілі ви не зможете провести всі роботи правильно, і вам буде дуже незручно.

Заміна масла в коробці ВАЗ 2109

Стаття буде корисна не тільки власникам ВАЗ 2109, крім цієї моделі вона може бути застосовна і до 21099 і до 2108, так як коробки передач в цих моделях встановлені абсолютно ідентичні. Взагалі зміна масла в МКПП ВАЗ 2109 (21099) процес досить простий і може бути виконаний власноруч. Але про все по порядку.

Види коробок передач

На автомобілі ВАЗ 2109 виробник встановлював два типи трансмісій:

 • обслуговуються;
 • необслуговувані.

Скільки масла в коробці ВАЗ 2109 того чи іншого виду ми розберемося далі. У обслуговується коробці є щуп, за допомогою якого ви можете перевіряти рівень трансмісійної рідини всередині.

Необслуговувана оснащена тільки зливним і заливним отворами, тому для контролю рівня мастила вам доведеться трохи постаратися. Як правило, масло завжди заливають до самої кромки заливного отвору, тому для контролю рівня треба наїхати правим переднім колесом на піднесеність, наприклад, цегла, і надірвати заливну пробку. Якщо з неї почне сочитися мастило, значить масло на рівні. Це найбільш простий спосіб перевірки обсягу масла в КПП ВАЗ 2109.

вибираємо масло

Від якості та відповідності використовуваного трансмісійного масла залежить робота коробки передач. Неправильний вибір мастила може привести до поломки автомобіля або скоротити робочий ресурс деталей або всього вузла. З цієї причини необхідно приділити особливу увагу вибору масла. Краще зупинитися на одному з варіантів, рекомендованих автовиробником, так як такі масла задовольняють всім вимогам конкретного автомобіля і його частин. Автовиробник радить при заміні масла в КПП ВАЗ 2109 використовувати один з трьох варіантів:

 • РЕКСОЛ Т (80W-85; GL-4);
 • ОМСКОЙЛ ТРАНС П (80W-85; GL-4/5);
 • ВОЛНЕЗ ТМ 4 (80W-90; GL-4).

Все це вітчизняні марки, а якщо ви готові викласти більше грошей за мастило для трансмісії, вибирайте будь-який варіант, відповідний параметрам GL-3 або GL-4. Головне купувати масло в перевірених місцях, щоб не потрапити на підробку. Більш докладно про вибір масла для ВАЗ 2109 можете прочитати в окремій статті.

Перевіряємо обсяг і стан масла

Через кожні 5. 10 тисяч км. Ми рекомендуємо перевірити рівень, стан масла, а також коробку на предмет течі. Постійний контроль дозволяє вберегти деталі від зносу, своєчасно попередивши необхідність ремонту. Автомобіль при проведенні процедури повинен розташовуватися на рівній поверхні.

Перевірити рівень масла в КПП «ВАЗ-2109» можна за допомогою вимірювального щупа, що знаходиться під капотом. Для цього витягніть прилад, протріть від мастила і вставте назад до упору, потім знову вийміть і оціните результати.

Как долить масло в коробку старого образца ваз 2114 2109 2108

В ідеалі рівень масла знаходиться на верхній позначці вимірювача, якщо ж ні. то обов’язково слід долити рідину до потрібного показника, при цьому важливо не переливати мастило вище, ніж належить. Нижня мітка приладу показує мінімально допустиме значення, а в разі його зниження вже існує небезпека швидкого виходу з ладу коробки.

Крім того, важливо простежити за станом рідини. Багато про що скаже її колір, який має властивість змінюватися з часом і часто далекий від початкового. Якщо масло зберегло прозорість, але трохи потемніло, то це вважається нормою, але якщо воно помутніло і виглядає брудним, значить, в ньому накопичилася велика кількість металевої стружки та інших відкладень. Також важливо звернути увагу на наявність горілого запаху. В такому випадку коробка терміново потребує заміни мастильного матеріалу.

Як правильно поміняти масло в коробці ВАЗ 2109?

Процес заміни масла в коробці перемикання передач ВАЗ 2109 не самий складний, але вам знадобиться для цього вільний час і трохи терпіння. Перед тим, як зробити заміну масла в КПП ВАЗ 2109 вам потрібно правильно вибрати мастильну рідину.

Скільки масла в КПП (коробки передач) ВАЗ-2109

Заміна трансмісійного масла. поширена процедура обслуговування автомобіля своїми силами. Це завдання вимагає знання різних понять, тісно взаємопов’язаних між собою. Наприклад, сюди можна віднести і вибір витратних матеріалів, періодичність його заміни, знання кращих виробників масел, а також який потрібен обсяг масла, що заливається. Все це розглянемо докладніше на прикладі підбору масла для одного з найпопулярніших автомобілів в Росії. ВАЗ-2109.

 • 1 Періодичність заміни
 • 2 Перевіряємо обсяг і стан масла
 • 3 Вибираємо масло для МКПП ВАЗ-2109
 • 4 Скільки заливати

зливаємо масло

Зніміть гумовий ковпачок сапуна КПП, очистіть його і встановіть назад. Виверніть болт зливного отвору ключем на 17, потім докрутили вручну. Відпрацювання зливаємо в заздалегідь підготовлену тару, її з коробки має витекти близько трьох літрів, за умови, що рівень масла знаходився в нормі. Після того як вдалося злити з КПП всю рідину, пробку закручуємо.

Щуп. Є або немає?

Автомобілі ВАЗ 2109 виробляли в період з 1987 року по 2011 рік. За цей час вносилися певні корективи в конструкцію автомобіля і в тому числі це торкнулося коробок передач.

Тому зараз дев’ятки зустрічаються як з щупом, так і без нього. Через це процедура заміни мастила в КПП може дещо відрізнятися.

Більш ранні версії ВАЗ 2109 не мають щупа, але отримали заливний отвір, закритий пробкою. Щоб до нього добратися, доведеться залазити під автомобіль. Пізні версії ВАЗ 2109 отримали щуп і заливний отвір, розташовані зверху. Щоб залити мастило, необхідно просто підняти капот.

кількість

Ми визначили, яке масло найкраще заливати в коробку передач дев’ятки, тепер визначимо, скільки мастила в КПП моделі ВАЗ 2109.

Багато в чому кількість масла, що заливається залежить від того, чи проводите ви повну його заміну або часткову. Обсяг змазує рідини в КПП становить приблизно 3 літри. Між частковою та повною заміною радимо робити вибір на користь повної.

Заливаючи мастило в коробку передач, орієнтуйтеся по щупі. Оптимальне наповнення картера трансмісії. це відмітка між мінімальним і максимальним рівнем на щупі.

Перевірка рівня

Перевірити поточний рівень масла в КПП не складно незалежно від того, є у вас щуп чи ні.

Якщо щуп відсутній, перевіряти будемо пальцем. Робиться це в такий спосіб:

 • Під машиною відкрутіть заливну пробку з КПП;
 • Якщо після цього рідина почала витікати, рівень достатній. Якщо немає, вставте в отвір палець. Відчувши рідина на рівні кромки заливного отвору, можна говорити про оптимальну кількість мастила;
 • Наочно можна злити всю мастило і по її кількості в ємності визначити, скільки рідини було в системі.
 • Викриття пробку, на якій закріплений вимірювальний щуп;
 • Витріть його сухою ганчіркою;
 • Вставте назад в коробку. При цьому машина повинна бути на рівній поверхні і в стані спокою;
 • Діставайте щуп і дивіться, що показує вимірювач. На ньому є позначки Min і Max. Оптимально, якщо масло офарбило щуп до максимальної позначки, але не вище за неї.

Щоб нова змазує рідина в КПП працювала ефективно, насамперед доведеться позбутися від старої. Зливається трансмісійне масло досить легко.

 • Зняти з сапуна гумову пробку, зачистити сапун дротом і закрити його пробкою. Так ви зможете вирівняти тиск всередині коробки передач.
 • Відкрутити Болтове пробку зливу. У старих і оновлених версіях ВАЗ 2109 ця пробка розташовується однаково. в нижній частині коробки.
 • Злийте масло в підготовлену заздалегідь тару об’ємом близько 5 літрів.
 • Злив всю мастило, надійно закрутіть назад зливну пробку.

На прогрітому двигуні рідина з КПП буде стікати швидше і ефективніше. Але при цьому дотримуйтесь заходів безпеки. Все ж ви працюєте з гарячою олією.

особливості заміни

Тепер переходимо безпосередньо до процедури по заміні трансмісійного масла. Завдання не складна, але і легковажно підходить до цього питання не варто.

Для початку ознайомтеся із загальними рекомендаціями:

 • Завжди тримайте напоготові суху ганчір’я, щоб протерти щуп, витягуючи його з катера;
 • Перед перевіркою рівня мастила прогрійте машину, попереключать 1-2 передачі;
 • Перевіряти рівень змащуючого речовини необхідно перед і після заміни;
 • Якщо ваш ВАЗ 2109 не обладнано щупом, орієнтуйтеся по нижній кромці оливозаливно∂ горловини. Рідина повинна доходити до цієї кромки, але не бути вище або нижче даної позначки.

Для коробки передач недолив мастила так само поганий, як і перелив. Завжди намагайтеся отримати золоту середину, щоб КПП могла працювати максимально ефективно, довго і надійно.

Як залити масло в коробку на ВАЗ 2109?

Трансмісійне масло служить для змащування механічних компонентів коробки перемикання передач. За рахунок нього конструкція служить довше, надійніше, запобігає тертя металевих елементів один від одного.

Для КПП використовують сьогодні різні масла, кожне з яких має свої особливості.

Найбільш дорогі, високоефективні трансмісійні масла. Вони забезпечують надійну, тривалу роботу коробки. Але купувати їх для ВАЗ 2109 недоцільно, оскільки більше таке масло підходить для дорогих імпортних автомобілів або більш сучасних вітчизняних машин

Оптимальний вибір для ВАЗ 2109 і дешевих іномарок. Таке масло зберігає працездатність шестернею КПП, продовжує термін їх служби. При високому рівні якості напівсинтетика має привабливу для власників дев’ятки вартість. Змінюють кожні 75 тисяч кілометрів пробігу

замена масла КПП ВАЗ 2108. 09. 099. 10. 15

Найдешевші трансмісійні масла, яких краще уникати навіть для ВАЗ 2109. Певною мірою вони виконують свої функції, але рекомендувати їх не можна. Якщо альтернативного рішення немає, як тимчасову заміну синтетиці чи напівсинтетиці використовувати можна.

етапи заміни

Весь процес заміни змащуючого речовини в коробці передач можна розділити на три основних етапи:

 • Перевірка рівня мастила;
 • Злив старого масла;
 • Заливка нового змащуючого речовини в коробку.

заміна

Тепер ми дійшли до моменту, коли буде потрібно залити нову мастило. Яку саме, ми вже визначили.

 • Відкрутіть заливну пробку, розташовану знизу;
 • За допомогою шприца заповніть поступово картер коробки передач свіжим маслом;
 • Доливайте до тих пір, поки рідина не виявиться на рівні кромки заливного отвору;
 • закрийте пробку.

Важлива відмінність мають коробки передач на ВАЗ 2109 з 5 швидкостями. Для них потрібно заливати приблизно на 300-350 мілілітрів мастила більше. Інакше при роботі в режимі 5 передачі КПП буде відчувати масляний голод.

Щоб долити необхідне додаткове кількість змазує рідини в пятиступенчатую коробку, зробіть наступне.

 • За допомогою домкрата підніміть задню частину автомобіля. Так додатковий обсяг мастила не буде виливатися.
 • Поки машина піднята, долийте необхідну кількість масла.
 • Закрийте пробку і тільки після цього повертайте автомобіль в горизонтальне положення.

Заливка через підкапотний простір