Заміна ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів

daewoo, nexia, клапан

Заміна ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів проводиться раз в 40 тисяч кілометрів. Крім ременя ГРМ потрібно робити заміну роликів ГРМ. При цьому у DAEWOO Nexia після 2008 року водяний насос (помпа) є безпосереднім учасником приводу ременя ГРМ. Мало того за допомогою помпи відбувається натяжка ременя ГРМ. Якщо стан помпи викликає сумнів, то разом з ременем краще поміняти і водяний насос (помпу). Ігнорувати заміну ременя не варто, оскільки в разі його обриву обов’язково загне клапана, а це вже досить дорогий і серйозний ремонт. Далі докладна інструкція по заміні ременів ГРМ DAEWOO Nexia з фотографіями.

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів

Для перевірки стану ременя приводу ГРМ знімаємо повітряну резонансну камеру 2 впускного тракту послабивши затяжку хомута 1 і відвернувши саморіз 3 кріплення камери до впускного трубопроводу.

Головкою «на 10» відвертаємо чотири болти кріплення верхньої передньої кришки приводу ГРМ і відводимо верхню передню кришку від задньої. Дивимося фото нижче.

Включаємо в коробці п’яту передачу і вивішуємо праве переднє колесо. Обертаючи колесо за годинниковою стрілкою, провертає колінчастий вал і перевіряємо стан ременя приводу ГРМ.

Для заміни ременя приводу ГРМ знімаємо повітряний фільтр. Знімаємо ремінь приводу генератора і насоса гідропідсилювача керма. Знімаємо шків насоса гідропідсилювача керма і послаблюємо затяжку болтів кріплення насоса до блоку циліндрів.

Подальші операції по заміні ременя приводу ГРМ для наочності показуємо на демонтованому двигуні. Головкою на «на 10» відвертаємо чотири болти кріплення верхньої передньої кришки приводу ГРМ і знімаємо кришку.

Демонтуємо насос гідропідсилювача рульового управління.

Високої головкою «на 17» провертає колінчастий вал за годинниковою стрілкою за болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Поєднуємо мітки на зубчастому шківі розподільного вала з прорізом на задній кришці приводу ГРМ DAEWOO Nexia.

При цьому мітка на шківі приводу допоміжних агрегатів (розташована між 5-м і 6-м зубами, відліченими за годинниковою стрілкою від майданчика без зубів) повинна знаходитися напроти покажчика на нижній передній кришці приводу ГРМ.

Високої головкою «на 17» відвертаємо болт кріплення шківа приводу допоміжних агрегатів. Щоб утримати колінчастий вал від провертання, помічник повинен включити п’яту передачу і натиснути на педаль гальма. Якщо при цьому відвернути болт кріплення шківа не вдається через провертання колінчастого вала, то стопор маховик.

Виймаємо болт з шайбою і знімаємо шків приводу допоміжних агрегатів. Ще раз перевіряємо збіг настановної мітки на зубчастому шківі розподільного вала з прорізом на задній кришці приводу ГРМ. При правильно встановлених фазах механізму газорозподілу мітка на зубчастому шківі колінчастого вала повинна розташовуватися напроти прорізу на задній кришці приводу ГРМ DAEWOO Nexia.

Головкою «на 10» відвертаємо три болта кріплення нижньої передньої кришки приводу ГРМ і знімаємо кришку.

Послаблюємо натяг ременя приводу газорозподільного механізму, повертаючи викруткою за годинниковою стрілкою підпружинену рухливу планку ролика до тих пір, поки отвір в ній не буде поєднане з отвором в кронштейні ролика і вставляємо в обидва отвори штифти діаметром 4,0-4,5 мм (наприклад, хвостовик свердла або гвинт).

Знімаємо ремінь з зубчастих шківів розподільного і колінчастого валів і насоса охолоджуючої рідини.

Головкою «на 12» відвертаємо болт кріплення натяжної ролика і знімаємо ролик.

Встановлюємо новий ролик в зворотній послідовності.

Перед установкою ременя переконуємося в поєднанні настановних міток на зубчастих шківах колінчастого і розподільного валів і відповідних прорізів на задній кришці приводу ГРМ. У цьому положенні надягаємо ремінь на зубчастий шків колінчастого вала. Заводимо задню гілку ременя за натяжна ролик і одягаємо ремінь на шківи насоса охолоджуючої рідини і розподільного вала, виключивши провисання передньої гілки ременя.

Виймаємо штифт з отворів рухомий планки і кронштейна натяжного ролика. Встановлюємо шків приводу допоміжних агрегатів і загортаємо болт його кріплення. Повертаємо за болт кріплення шківа колінчастий вал на два оберти за годинниковою стрілкою. Якщо при цьому покажчик 1 рухомий планки натяжної ролика совместился з виїмкою 2 на кронштейні (для наочності фото показано на знятому натяжному ролику), то натяг ременя приводу ГРМ в нормі.

Якщо натяг ременя не в нормі, то проводимо додаткове регулювання натягу ременя за допомогою насоса охолоджуючої рідини. Шестигранником «на 5» послаблюємо затяжку трьох гвинтів кріплення насоса охолоджуючої рідини. На фото вказані стрілками.

Натяг ременя приводу ГРМ змінюється при повороті корпусу насоса в гнізді блоку циліндрів.

Повернути насос можна ключем «на 41» (довжиною не більше 150 мм) за шестигранник, виконаний на корпусі насоса.

При відсутності такого ключа можна самостійно виготовити з металевої пластини спеціальне пристосування.

Встановлюємо пристосування таким чином, щоб його лапки щільно охопили шестигранник насоса, і користуємося пристосуванням як важелем.

Насос за шестигранник також можна повернути розсувними пассатижами.

Повертаємо корпус помпи проти годинникової стрілки до моменту суміщення покажчика рухомий планки натяжної ролика з виїмкою на кронштейні ролика. У цьому положенні затягуємо гвинти кріплення насоса охолоджуючої рідини. Повертаємо колінчастий вал за годинниковою стрілкою на два оберти і перевіряємо збіг настановних міток валів. При необхідності повторюємо операцію. Переконуємося в відсутності течі з-під насоса охолоджуючої рідини. Якщо потрібно, замінюємо кільце ущільнювача корпусу насоса. Подальшу збірку проводимо в зворотній послідовності.

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia двигун 8 кл. SOHC G15MF

Нехтувати регламентом заміни ременя ГРМ вкрай не рекомендується навіть на таких простих моторах як 1,5-літровий 8-клапанний двигун DAEWOO Nexia SOHC G15MF.

Обрив ременя або зсув міток можуть запросто призвести до загину клапанів і ще більш серйозних наслідків.

Новий електричний кросовер Voyah Free готується до серійного виробництва

Компанія Dongfeng створила суббренд Voyah для проектування, побудови та реалізації під цією назвою більш дорогих моделей автомобіля. Дебют нового бренду відбувся влітку 2020 року, проте перші серйозні заявки на успіх були зроблені тільки в кінці року. Саме тоді було презентовано прототип нового електричного кросовера Voyah Free. За розробкою дизайну нового китайського автомобіля коштує Italdesign, що добре проглядається в схожості моделі з рядом інших проектів відомої компанії. Технічні особливості та габарити Спеціально під бренд Voyah була проведена розробка нової модульної платформи ESSA. Спереду автомобіль отримав двохважеля підвіску, а ззаду буде встановлюватися.

Коли міняти ремінь ГРМ на Nexia 1,5 SOHC G15MF. Який краще

Заводський регламент обслуговування DAEWOO Nexia говорить про заміну ременя кожних 60 000 км пробігу. Однак часто трапляються винятки. Навіть якщо не брати до уваги нестабільна якість запчастин Nexia у підозрілих продавців, вихід з ладу помпи або натяжної ролика можуть зіграти фатальну роль.

Не потрібно забувати, що натяжна ролик, як і помпа, можуть не дотягнути до другого терміну заміни ременя, як практикують багато. Заклинило помпа або перекіс її осі швидко зношують сам ремінь.

Тому досвідчені водії перевіряють стан приводу ГРМ не рідше ніж раз на 35-40 тисяч км пробігу. При перших ознаках зносу вкрай бажано вибирати в каталозі запчастин DAEWOO Nexia деталі гідних виробників.

Перші ознаки зносу приводу ГРМ прості:

Шум і вібрація двигуна.

Двигун може почати троить.

Поява димного вихлопу, висока витрата палива і ряд інших симптомів.

При перших же проявах таких симптомів тільки візуальний огляд ременя ГРМ, шківів, ролика і помпи допоможуть встановити рівень зносу і прийняти рішення про заміну тих чи інших запчастин Nexia 1,5 л.

Ширина ременя. 17 мм, кількість зубів. 111.

Серед гідних кандидатів на установку найчастіше вибирають:

Contitech каталожний номер CT 874, ціна близько 200 гривень, (комплект CT0874K1).

Рідний заводський ремінь K015310XS-Genuine.

Оригінальний ремінь 96352407.

Gates 5310 XS, ціна близько 300 гривень, комплект близько 900 гривень.

Nipparts J01110903, комплект, ціна порядку 960 гривень.

Іноді їх замінюють ременем Bosch 1 987 949 194, близько 300 гривень, комплект Bosch 01 987 948 625, ціна від 1000 гривень.

Оригінальний ролик має номер 90499401, але частіше їм віддають перевагу ролики Ina з номером 531 0101 30. Багато хто вважає оптимальним набір з ременя Gates і ролика INA.

При заміні ременя слід звернути увагу на стан помпи. Якщо вона підтікає, клинить, люфтит краще замінити і її відразу, щоб не робити роботу двічі.

Регулювання дросельної заслінки DAEWOO Nexia. Налаштування запалювання

Від коректності установки моменту випередження запалювання і регулювання дросельної заслінки на DAEWOO Nexia з 8-клапанним двигуном залежить не тільки витрата палива і вихідна потужність, але і простота запуску, плавність і температура роботи двигуна на будь-яких оборотах і цілий ряд не менш важливих нюансів. Для початку розберемося з роботою дросельного вузла. Як відрегулювати дросельний вузол на 8-клапанною Nexia Регулювати дросельний вузол на двигуні DAEWOO Nexia категорично необхідно. Це викликано зносом як самої заслінки, так і її осі, так і корпусу в цілому. Найпростіше регулювати положення дросельної заслінки, орієнтуючись на показання датчика її положення.

GAC виводить на ринок оновлений седан Aion S Plus

Вперше седан Aion S був представлений публіці в 2018 році. Презентація моделі відбулася на автосалоні в Гуанчжоу. Модель вийшла цілком вдалою і продажу швидко поповзли вгору. В результаті цього GAC, яка є материнською маркою для суббренда Aion, прийняла рішення оновити модель і знову запустити її в продаж вже під індексом Aion S Plus. Оновлення інтер’єру і екстер’єру Новий китайський автомобіль помітно змінився як зовні, так і всередині. Суттєвих змін зазнала облицювання фар, які, правда, залишилися Т-образними, як і в минулій модифікації авто. Передня частина автомобіля стала менш завантаженою, і трохи схожа на акулячу пащу. Задні ліхтарі зберегли свою моноформу, але тепер.

Міняємо ремінь ГРМ на Nexia 8 кл. своїми руками

Щоб дістатися до механізму приводу газорозподілу, необхідно зняти повітропровід і корпус повітряного фільтра.

Сам повітропровід можна повністю не знімати, а відкинути в сторону і укласти на двигун.

Послаблюємо все хомути і прибираємо повітропровід в сторону.

З корпусу повітряного фільтра виймаємо роз’єм датчика масової витрати повітря.

Відпускаємо болт натягу ременя генератора, відсуваємо генератор в сторону

Якщо на автомобілі встановлений кондиціонер, необхідно зняти ремінь приводу компресора. Для цього опускаємося під автомобіль і послаблюємо болт натягу ременя приводу. Ремінь легко зніметься.

У разі, якщо знизу кріплення генератора затягнуто, відпускаємо два болта на 8 мм ключем на 13, генератор піде в сторону і ремінь послабиться.

Головкою на 10 мм відвертаємо три болта кріплення верхньої частини кожуха ременя ГРМ.

Довгим воротком з головкою на 17 провертає коленвал

до збігу міток на шківах за допомогою болта кріплення шківа.

Для того щоб зірвати болт кріплення шківа коленвала, необхідна допомога другої людини. Він натискає на гальмо, ми воротком з підсилювачем зриваємо болт кріплення шківа коленвала приводу навісного обладнання.

Перевіряємо збігу нижньої мітки на шківі коленвала приводу ГРМ.

Відкручуємо три болта кріплення нижньої частини кришки корпусу кожуха приводу ГРМ.

Знімаємо нижню кришку кожуха і отримуємо доступ до натяжної ролика і помпі.

Відкручуємо натяжна ролик головкою на 13 і знімаємо його, тим самим послабивши ремінь приводу ГРМ.

стискаємо його механізм і вставляємо в поєднані отвори стрижень діаметром 4-6 мм.

Разом зі стрижнем встановлюємо натяжна ролик на двигун і затискаємо болт кріплення ролика до упору.

Встановлюємо новий ремінь, дотримуючись напрямок обертання. Написи повинні бути звернені в нашу сторону, але не навпаки.

Виймаємо фіксатор з отворів на натяжній ролику і прокручуємо двигун на кілька оборотів по ходу обертання. Перевіряємо, щоб язичок натяжителя збігся з міткою на його корпусі.

Обертаємо колінвал тільки за болт кріплення шківа коленвала, але не за распредвал.

Для цього встановлюємо нижню кришку кожуха приводу ГРМ на місце і шків коленвала.

Ставимо КПП на четверту передачу, просимо помічника натиснути на гальмо і закручуємо болт кріплення шківа коленвала.

Встановлюємо верхню кришку кожуха ременя ГРМ і ремінь приводу навісного обладнання.

Натягуємо ремінь приводу так, щоб під невеликим зусиллям він провисав близько 5-7 мм на довгій гілці.

Встановлюємо повітроводи, не забувши затягнути хомути, ставимо корпус повітряного фільтра.

Тепер можна провести пробний запуск двигуна заміна проведена успішно, якщо двигун запустився нормально і не видає сторонніх шумів.

Hongqi E-HS9. електричний кросовер преміального класу від FAW

Раніше дочірня компанія FAW. Hongqi орієнтувався виключно на виробництво лімузинів, які були призначені переважно для членів уряду. Рідше компанія випускала легкові автомобілі преміум класу для бізнесменів. Тепер же, слідом за материнським концерном FAW компанія вирішила випустити кросовер. При чому не звичайний, а відразу електричний. Флагманської моделлю в цій лінійці повинен стати новий китайський автомобіль Hongqi E. HS 9. До розробки дизайну новинки доклав руку Джайлс Тейлор, колишній дизайнер легендарного Rolls-Royce. Це вгадується в деякій схожості авто з Піднебесної з машинами англійської компанії. Габарити і дизайн Габарити нового кросовера цілком вражають. довжина.