Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанна

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів

Необхідні інструменти та матеріали: ремінь ГРМ, помпа (при необхідності), обвідний ролик, набір головок і ключів (шестигранник, ключ на «10» і ін.), Ємність для зливу антифризу.

 • відкрутити приймальню трубу, а ткже повітряний фільтр з патрубками, злити антифриз;
 • зняти верхній патрубок, послабити кріпильні болти шківа ГУР;
 • послабивши натяжна болт генератора, зрушити його в сторону ДВС і зняти ремінь;
 • для доступу до коленвалу і натяжній ролику кондиціонера, домкратом підняв автомобіль, зняти праве колесо;
 • зняти ремінь кондиціонера, відкрутити ключем на «12» три болта шківа ГУР, ключем на «10». відкрутивши чотири болта на верхній захисній кришці ременя ГРМ, зняти її;
 • зняти подушку ДВС;
 • за допомогою болта шківа колінчастого вала за годинниковою стрілкою обертати коленвал до збігу міток на розподільних валах;
 • відкрутити шків коленвала і зняти його (мітки повинні збігатися);
 • ключем на «10», відкрутивши кріпильні болти, зняти нижню захисну кришку ременя ГРМ;

Результатом правильної заміни ременя ГРМ буде стабільна робота ГРМ і всього двигуна автомобіля в цілому. Також водій отримує впевненість в тому, що не відбудеться заклинювання і обриву ременя механізму газорозподілу. При цьому важливо розуміти, що ролики і помпу необхідно міняти разом з ременем, навіть якщо при візуальному огляді немає зауважень, а також робота даних елементів не викликає нарікань станом на даний момент.

ГРМ DAEWOO Nexia: заміна ременя механізму газорозподілу

Корейська автомобіль DAEWOO Nexia (DAEWOO Nexia) на ділі є бюджетною розробкою, яка об’єднує в собі окремі технології GM, напрацювання німецького концерну Opel і т.д. Так чи інакше, низька початкова вартість, доступні ціни на запчастини і досить недороге обслуговування роблять цей автомобіль популярним.

Знос ременя може статися набагато раніше встановлених термінів. Це буде залежати від експлуатаційних умов і якості самої деталі, а також ряду інших факторів. Далі ми розглянемо, які фактори впливають на скорочення термінів експлуатації ременя і як замінити ремінь ГРМ на Nexia в залежності від типу ДВС (двигун Nexia 8 клапанів і двигун Nexia 16 клапанів).

Перевірка міток і заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia

Перш за все, газорозподільний механізм являє собою складний пристрій, що складається з одного розподільного вала або двох валів для ряду випускних і впускних клапанів, а також допоміжних деталей і елементів.

Шток приводиться в рух ременем. При цьому в механізмі ГРМ має суворо дотримуватися одне правило: положення валів один щодо одного не повинно змінюватися. Також не допускається рассинхронизация. Однак в разі розриву або зносу ременя ГРМ синхронізація буде порушена. Відповідно, порушується і робота всього газорозподільного механізму.

При цьому помилково покладатися тільки на інтервали заміни ременя, які прописані в керівництві по експлуатації автомобіля. В першу чергу, важливо враховувати основні фактори, що впливають на швидкий знос ременя ГРМ:

 • неякісна деталь (заміна на неоригінальний ремінь)
 • ремінь із заводським браком;
 • тривала експлуатація автомобіля у важких умовах;
 • неякісний ремонт, в результаті якого ремінь, стикаючись з зовнішньої сторони з іншими елементами, швидко приходить в непридатність;
 • потрапляння на поверхню ременя масла, палива та інших рідин;
 • Йдемо далі. Щоб зрозуміти, як перевірити мітки ГРМ на DAEWOO Nexia, перш за все, важливо враховувати, для чого ці мітки необхідні. Так ось, вони потрібні для синхронізації газорозподільного механізму. При цьому в рамках перевірки і заміни приводного ременя важливо виставляти механізм строго по мітках.

Наприклад, якщо при заміні ременя мітки будуть виставлені неправильно, механізм газорозподілу не працюватиме синхронно, почнуться збої в роботі силового агрегату і т.д.

Загальний алгоритм перевірки (виставлення) міток:

 • встановити автомобіль на оглядову яму і демонтувати праву частину захисту картера ДВС;
 • домкратом підняти праве переднє колесо і зняти його;
 • відкривши капот, відключити мінусовій провід від акумулятора;
 • демонтувати повітряний фільтр і відпустити затяжку болтів кріплення генератора, зрушити його в сторону ДВС, що дозволить послабити натягу ременя генератора;
 • зняти ремінь допоміжного обладнання (ременя генератора) і шків насоса ГУР;
 • демонтувати верхню частину захисного кожуха ГРМ;
 • зняти шків колінчастого вала і нижню частину захисного кожуха газорозподільного механізму;
 • обертати шків коленвала до збігу міток на корпусі і шківі;
 • проконтролювати положення міток на шківі распредвала;
 • послабити натяг ременя ГРМ за допомогою ексцентрика на водяній помпі (ексцентрик повертають спеціальним ключем на «41»);
 • зняти ремінь ГРМ і повторно проконтролювати положення міток на шківах коленвала ГРМ і розподільного вала.

Ще додамо, що на автомобілі Nexia з 16-клапанним ДВС мітки на шківах розподільних валів повинні дивитися один на одного. Так чи інакше, вивчивши особливості виставлення по мітках, можна переходити до розгляду самої заміни ременя ГРМ на Nexia.

Ремінь ГРМ на DAEWOO Nexia і його особливості

Ремінь газорозподільного механізму. простий і одночасно важливий елемент автомобіля, призначений для синхронізації розподільного і колінчастого валів. Основне завдання зводиться до того, щоб приводити ГРМ в рух і не допустити зіткнення один з одним клапанів і поршнів.

До речі, можна виділити особливості ременів ГРМ з різними моторами:

 • двигун Nexia 8 клапанів простий і надійний, але недостатньо потужний. При розриві ременя ГРМ ризик загину клапанів є, але у такого двигуна часто буває так, що не гне клапана;
 • двигун Nexia 16 клапанів. більш тяговий мотор з хорошим розгоном. При розриві ременя ГРМ ризики погнути клапана помітно зростають.

У будь-якому випадку, як на 8-й клапанному, так і на 16-й клапанному ДВС за станом ременя ГРМ потрібно стежити і міняти його строго за регламентом або навіть раніше при такій необхідності.

Заміна ременя ГРМ Nexia 8 клапанів

Необхідні інструменти та матеріали: ремінь ГРМ, помпа (при необхідності), обвідний ролик, набір головок і ключів, спеціальний ключ на «41» для натягування ременя помпою. Послідовність виконуваних дій по заміні ременя ГРМ з паралельної заміною помпи:

Підведемо підсумки

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, що заміна ГРМ DAEWOO Nexia, а точніше ременя приводу механізму газорозподілу, є обов’язковою і відповідальною процедурою. При цьому важливо міняти ремінь не тільки за регламентом, а й враховувати окремі фактори, які можуть призвести до скорочення терміну служби.

Так чи інакше, при необхідності роботи по заміні ременя ГРМ на DAEWOO Nexia можна виконати своїми руками в умовах звичайного гаража. Звичайно, будуть потрібні певні навички (важливо вміти правильно виставити мітки ГРМ, злити і залити антифриз при необхідності замінити помпу і т.д.).

Якщо було виявлено, що який-небудь елемент потребує заміни або заміна буде потрібно незабаром, паралельно заміні ременя ГРМ слід провести додаткові роботи по заміні зношених або вийшли з ладу.

Ігнорування цього правила комплексної заміни може стати причиною того, що старий ролик може заклинити, в результаті чого новий ремінь все одно буде обірваний з усіма наслідками, що випливають.

Фотогалерея

Фото по заміні ременя газорозподільного механізму наведені нижче.

Як поміняти ремінь ГРМ на DAEWOO Nexia своїми руками

Для довгострокової роботи будь-якого авто необхідно регулярно проводити техогляд і необхідні заміни. Для того щоб не заощадити на автосервісі, можна багато процедур виконувати самостійно. У статті описана заміна ременя ГРМ на DAEWOO Nexia 16 клапанів своїми руками: фото та відео, які включені до статті, доповнюють докладну інструкцію.

ременя, daewoo, nexia

Установка і натяжка

Як правильно встановити і натягнути виріб:

 • Процес монтажу виконується в зворотному порядку. Перш ніж встановити виріб, огляньте уважно помпу охолоджувальної системи і місце її кріплення. Не допускається наявність люфту. Покрутіть підшипники, вони повинні провертатися без шуму. Не допускається і витік холодоагенту з системи охолодження. Проблему течі треба виправити шляхом зміни помпи, а галасливі підшипники замінити на нові.
 • Перевіряється правильність розташування розподілвалів, а також клонували силового агрегату відповідно до відміток. Якщо все встановлено правильно, можна ставити новий ремінець ГРМ. При монтажі натяжка вироби регулюється шляхом повороту помпи. Для цього буде потрібно спеціальний ключ. Якщо інструмент відсутній, а помпа не змінюється, то монтаж нового вироби складно здійснити по мітках, хоча в цілому можна. Візьміть гайковий ключ на 17 і послабте гвинт випускного розподільного вала, відкручувати повністю його не треба. Виконайте монтаж нового вироби відповідно до відміток, а потім викруткою або іншим інструментом відведіть язичок натяжної ролика вгору. Шків розподільного вала встановіть на місце. Для виконання цього завдання буде потрібно час, але вона здійсненна.
 • Виконується два обороту коленвала. Переконайтеся в тому, що мітки на шківах збіглися. Так званий язичок натяжної ролика повинен бути навпаки виступах, розташованих на майданчику. Якщо не вдалося цього добитися, то для регулювання повороту помпи буде потрібно спеціальний ключ.
 • Монтаж усіх деталей і елементів здійснюється в зворотному порядку. Сам гвинт шківа колінчастого вала затягується з дотриманням зусилля 95 Нм. Потім болт провертається ще на 30 і 15 градусів. Колінчастий вал фіксується від прокручування шляхом включення першої швидкості і натисканням на педаль гальма.
 • Якщо є необхідність, додайте в систему охолоджуючої рідини.
 • Процес натяжки виконується шляхом регулювання ролика. Коли будете підтягувати, важливо домогтися «золотої середини», щоб ремінь не був перетягнуть і недотягнутого. І те, і інше призведе до прискореного зносу вироби та його обриву.

Чим загрожує несвоєчасна заміна?

Якщо порушуються терміни зміни ременя ГРМ в DAEWOO Nexia 16 клапанів, це загрожує серйозними наслідками для транспортного засобу. При критичному зносі ремінець обірветься. В результаті розподільний вал зупиниться, а колінчастий продовжить працювати. Під час його руху поршень почне стукати по клапанів, через що вони можуть погнутися. Автовласникові доведеться виконувати капітальний ремонт двигуна або міняти мотор. Причому наслідки будуть більш неприємними для 8-клапанного агрегату. Самі клапани доведеться міняти.

Для запобігання таких проблем необхідно постійно стежити за станом ремінця. Обрив вироби зазвичай пов’язаний з його природним зносом. В ході тривалої експлуатації ремінь втрачає свою пружність, його структура розшаровується, на ньому з’являються тріщини. Можливий обрив ремінця при заклинювання помпи або натяжної ролика. Іноді він рветься через непрацездатність розподільного вала.

Вибір ременя ГРМ

Щоб виріб швидко не зносилося, на покупці ремінця економити не можна. Сучасний ринок витратних матеріалів пропонує споживачам безліч видів ременів ГРМ. На сьогодні оптимальними варіантами для DAEWOO Nexia 16 клапанів є:

 • Bosch, каталожний номер 1987949403, оригінальний ремінець для моделей Nexia і Есперо;
 • Dongil, артикул 96352969, призначений спеціально для Nexia;
 • Gates як альтернативний варіант, має сертифікат стандарту ECCO і непогано зарекомендував себе на практиці.

Відразу врахуйте, дешеві ремінці зазвичай швидше зношуються і обриваються.

Якщо ви вирішили змінити ремінь ГРМ, оціните стан роликів. При їх знос і наявності пошкоджень на корпусі потрібно міняти і ці деталі.

Комплект для заміни ременя ГРМ на Nexia

терміни заміни

Інструкція по експлуатації цього автомобіля рекомендує проводити зношені деталі приводу ГРМ при пробігу не більше 60 тис. Км. Однак в деяких випадках цей пробіг може бути дещо іншим. Він пробіг залежить від умов експлуатації машини, стилю водіння, якості використовуваних запасних частин. Фахівці рекомендують перевіряти стан деталей приводу механізму ГРМ при кожному проведенні технічного стану. Особливо шкодить наявність в робочій зоні приводу ГРМ технічних рідин. Найбільш оптимальний пробіг до заміни 50 тис. Км.

Заміна роликів і ременя ГРМ DAEWOO Nexia 1.5 16 клапанів з ГУР

Одним з найпопулярніших приводів газорозподільного механізму (ГРМ) автомобіля є пасової.

Це обумовлено багатьма факторами, серед яких безшумність роботи механізму, дешевизна і більш плавне його робота, а значить зменшення коливань.

ремінним приводом ГРМ обладнаний і 16-клапапнний двигун автомобіля DAEWOO Nexia об’ємом 1,5 літра.

Однак, яким би не був тип приводу ГРМ автомобіля, він все одно вимагає періодичного контролю, а також проведення профілактичних робіт.

У випадку з ремінним приводом відсутність контролю і своєчасного проведення профілактики, а при необхідності і заміни ременя ГРМ або його роликів на DAEWOO Nexia в більшості випадків призводить до обриву ременя.

На ряду з цим періодичному огляду і профілактиці підлягають і ролики ГРМ , серед яких, натяжна і паразитний.

Від їх стану залежить вільне і рівне обертання ременя ГРМ, а звідси і робота двигуна.

Міняємо самостійно ремінь ГРМ і його ролики 16- клапанного двигуна об’ємом 1,5 літра на DAEWOO Nexia

У пропонованій статті мова піде про те, як своїми руками зробити заміну ременя ГРМ і його роликів двигуна 1,5 л з 16-ю клапанами автомобіля DAEWOO Nexia.

 • У нашому автомобілі абсолютно розбовталися ролики ременя ГРМ. Зокрема, це стосується паразитного або опорного ролика ГРМ.
 • Після зняття цього ролика виявилося, що його в його підшипнику не залишилося жодного кульки.
 • Всього цей ролик проходив вже вісім років, а після останньої мастила його пройшов один рік.
 • В результаті від його підшипника залишився тільки один фрагмент обойми.
 • Потрібно відзначити, що попередньо ми вже демонтували повітряний фільтр автомашини DAEWOO Nexia разом з його патрубком.
 • Після цього необхідно ще послабити генератор і зняти приводні ремені. Також буде потрібно зняти і шків насоса ГУР.
 • Але, тут потрібно сказати, що відкрутити ви його зможете, але ось витягнути так просто не вийде.
 • Просто немає вільного місця для цього.
 • Тому доведеться взяти потужний комірець або монтировку і віджати трохи силовий агрегат.
 • І тільки тоді можна буде витягти цей шківнаверх. правдаГУР встановлюють не на кожну модель.
 • В результаті зняли ми залишки старого паразитного ролика і встановили замість нього новий.
 • Далі за допомогою натяжної ролика спробували натягнути ремінь ГРМ, але в результаті мітки на шківах распредвалов розійшлися на один зуб.
 • Натяжку ременя механізму виконували за допомогою сучасного натяжної ролика з пружинкою.
 • Для цього викруткою віджали пружинку, ремінь ГРМ DAEWOO Nexia одягли і потім відпустили. Але, вийшло в підсумку погано.
 • Сам по собі натяжна ролик тут встановлено сучасний і дуже зручний.
 • Зручність створюється за рахунок пружинки, яку просто зводимо рукою і потім відпускаємо, коли одягли вже ремінь на нього.
 • А для цього на корпусі ролика є виступ, який потрібно за допомогою викрутки зрушити, тим самим звівши пружишьсяну.
ременя, daewoo, nexia
 • Після того, як ви ремінь одягаєте, відпускаєте виступ ролика і подальше натяг ременя буде відбуватися в автоматичному режимі.
 • Головною перевагою такого натяжителя є те, що при його використанні неможливо перетягнути ремінь.
 • Загалом, в зв’язку з виниклими обставинами, нам треба було зняти повністю ремінь ГРМ і заодно замінити його і натяжна ролик.
 • Справа все в тому, що один рік тому ми поміняли ремінь ГРМ, але всупереч загальним правилом не стали міняти його ролики.
 • Просто вирішили тоді заощадити. У самих роликах змінили мастило і встановили назад.
 • І ось, як результат, підшипник паразитного ролика повністю розсипався.
 • До речі, кульки його необхідно в обов’язковому порядку знайти вкожусі ременя ГРМі видалити, інакше вони можуть потрапити під час роботи двигуна під один з ременів або роликів і вивести їх з ладу.
 • Так ось, ми тепер хочемо сказати, що не варто ніколи економити, а міняти одночасно з ременем його ролики, так і помпу водяну теж.
 • Якщо ж цього не зробити, то потім знову доведеться розбирати весь механізм для того, щоб замінити ролик або ж помпу.
 • А так, ви все відразу замінили і тисяч на 70 кілометрів пробігу забули про ці проблеми.
 • В даний момент, для того, щоб виконати необхідну заміну на DAEWOO Nexia і, найголовніше, дістатися до шківа її клонували, необхідно зняти колесо і потім захист механізму ГРМ.
 • Після цього ми можемо бачити, що мітка на шківі коленвала і мітка на корпусі двигуна тут повністю збігаються.
 • Далі, для того, щоб зняти ремінь ГРМ, нам буде потрібно демонтувати насос ГУР.
 • Просто без цього ми не зможемо ні вивести, ні тим більше завести новий ремінь.
 • Як правило, так написано і в інструкції по заміні ременя ГРМ, при демонтажі насоса ГУР необхідно від’єднувати спочатку від нього патрубки.
 • Однак, ми цього робити не будемо, щоб не порушити герметизацію всієї системи ГУР і самого рульового управління.
 • Ми просто відкрутимо цей насос, відведемо його трохи в сторону від двигуна DAEWOO Nexia і просунь під ним ремінь.
 • До того ж, рік тому ми вже таким способом виконували заміну ременя і у нас все успішно пройшло.
 • Навіть рідини ні краплі при цьому не пролилося.
 • Що стосується самого ременя ГРМ, то на деяких з них, особливо тих, що встановлюються з заводу, нанесені стрілки напрямку його обертання.
 • Тому одягати такий ремінь необхідно строго по напрямку, яке вказують стрілочки.
 • У нашому випадку таких стрілок на ремені немає.
 • Це говорить про те, що ремінь універсальний і його можна одягати, як завгодно.
 • Хоча існує думка, що все одно такі ремені необхідно одягати таким чином, щоб написи на ньому розташовувалися зліва на право, тобто, щоб їх можна було прочитати.
 • Ми ж вважаємо, що не обов’язково дотримуватися цього твердження.
 • Отже, за допомогою ключа на 13 відкручуємо болти, утримують насос ГУР.
 • Але, при цьому потрібно мати на увазі, що витягти ці болти не вийде.
 • Тут на DAEWOO Nexia просто немає вільного простору для цього.
 • Для того, щоб виконати подібного роду заміну, ми придбали спеціальний комплект.
 • У нього входить ремінь ГРМ і два ролика: паразитний і натяжна.
 • Знизу під колісної аркою викручуємо один болткріплення захисної кришкимеханізму.
 • І тепер через отвір викручені одного болтика кріпленнянижньої кришки приводу ГРМ можна побачити і витягти болт цього насоса.
 • В результаті зняли ми натяжна ролик, який і шумить при обертанні і гримить при струшуванні.
 • Тому, природно, його також необхідно вже змінювати.
 • А тим часом ми відвели трошки в бік насос ГУР і тепер заводимо за нього наш ремінь ГРМ.
 • Після цього відразу ставимо насос на своє місце і закручуємо знову його болти.
 • Далі можемо встановлювати на своє місце і прикручувати ролик натяжителя ременя ГРМ DAEWOO Nexia.
 • І потім одягаємо на все шківи вже ремінь ГРМ.
 • Тепер маємо встановлені нові ролики і також приводний ремінь механізму ГРМ.
 • Далі варто відзначити, що на двигунах подібного типу натяг ременя здійснюється за допомогою водяної помпи.
 • Для цього необхідно провернути її за допомогою спеціального ключа.
 • Однак, у зв’язку з тим, що у нас такого ключа не виявилося, а купувати заради одного випадку не хочеться, тому ми вирішили піти на невелику хитрість.
 • Для цього виставили точно мітки на шківах розподілвалів.
 • Точно також виставили по мітках і шків коленвала нашого силового агрегату.
 • Після цього відкручуємо паразитний ролик, але тільки не зовсім, а так, щоб підшипник його бовтався.
 • Якщо ви цього не зробите, то ремінь вставити між шківом і паразитних роликом у вас навряд чи вийде.
 • У всякому разі у нас при повністю закрученому ролику це не вийшло.
 • Однак, нам же потрібно ще й натягнути ремінь.
 • Тому, далі ми зводимо до межі натяжна ролик механізму ГРМ DAEWOO Nexia.
 • І після цього починаємо закручувати назад болт паразитного ролика. Але, тут хитрість полягає ось у чому.
 • Справа в тому, що на самому болті паразитного ролика встановлена втулка зі спеціально виточеним пазом.
 • А на цей паз одягається вже сепаратор підшипника ролика.
 • Після цього ви закручуєте болт, сепаратор при цьому постає строго на втулку і болт в такому положенні всю цю конструкцію підтискає і фіксує.
 • Ми ж в даному випадку цей болт відпускаємо і підшипник ролика злітає з втулки і кілька зміщується в бік.
 • За рахунок цього ви отримуєте можливість вставити ремінь між шківом і паразитних роликом.
 • І коли ви його вставили, то починаєте болт на цьому ролику підтискати.
 • Докручуємо його до того, що він вже впирається в ролик щільно і далі стає крутити дуже важко.
 • У цей момент берете викрутку, вставляєте її між роликом і корпусом блоку циліндрів.
 • І потім злегка натискаєте, так, щоб ролик, а точніше його підшипник одягнувся на втулку і встав на своє місце.
 • Як тільки це станеться, ви затягуєте болт до кінця вже. При цьому притримуйте ремінь, щоб він не зіскочив з ролика.
 • Таким ось чином, за рахунок невеликого зміщення паразитного ролика ми домоглися оптимального натягу ременя ГРМ двигуна DAEWOO Nexia.
 • Після цього, як годиться, провертає два рази дооленвал і перевіряємо розташування знаків на шківах.
 • Вони повинні всюди збігатися, як і раніше.
 • Ну, а далі збираємо ми все в зворотному порядку.
 • Встановлюємо на місце верхню захисну кришку механізму, одягаємо все приводні ремені.
 • І після цього пробуємо запускати двигун машини.
 • Останній у нас запустився нормально і працює рівно без сторонніх шумів і писку або скрипіння.
 • А це говорить про те, що все ми встановили і зібрали правильно.
 • Тобто, можна таким чином і у власному гаражі своїми руками виконати заміну ременя і роликів механізму ГРМ.
 • Після цього ставимо на місце захист шківа коленвала і одягаємо колесо.
 • На цьому наша розповідь про самостійну заміну ременя ГРМ і його роликів 16-ти клапанного двигуна об’ємом 1,5 літра DAEWOO Nexia закінчено.