Як зняти паливний фільтр на Kalina

Заміна паливного фільтра на Kalina

Ласкаво просимо! Паливний фільтр. він відсіває воду яка додається в бензин (Це неякісний бензин), а так само завдяки йому все частинки бруду які знаходяться бензину, зупиняються і не йдуть далі в двигун автомобіля, але так як бензин у нас в Росії не скрізь якісний, то відповідно і фільтр по чащё забивається брудом і доводиться його постійно міняти, а інакше через забитого фільтра автомобіль буде їхати гірше і ривки при його розгоні так само будуть спостерігатися.

Примітка! Для того щоб зробити заміну фільтра, потрібні будуть: Викрутки (Можливо навіть вона і не знадобитися), а так же набір гайкових ключів і рукавички, тому що сам фільтр знаходиться під днищем автомобіля і коли до нього добираєшся він буває занадто сильно забруднений, а з голими руками з ним працювати не дуже то і приємно!

Де знаходиться паливний фільтр? Він знаходиться поруч з бензобаком автомобіля, а бензобак на всіх інжекторних автомобілях Російського виробництва, розташовується під днищем автомобіля, відповідно і сам фільтр там знаходиться, тому при роботі з ним і при його заміні вам доведеться шукати оглядову яму або прямо так підлазити під автомобіль, більш докладний місцезнаходження фільтра ви можете побачити на фото нижче, на якому він червоною стрілкою вказано.

Коли потрібно міняти паливний фільтр? Взагалі завод рекомендує його міняти після проходження 30.000 тис. Км. автомобіля, по суті це тільки лише рекомендація якій можна буде дотримуватися, але вити і через 15.000 і через 20.000 тис. км. фільтр вже може вийти з ладу, тому тут уже потрібно враховувати деякі фактори і в залежності від них і робити заміну, а саме якщо ви постійно заправляєтеся на дешевих заправках де якість бензину залишає бажати кращого, а так само якщо ви керувати не 95 (Як каже завод виробника) а 92 або ж взагалі 80, то у вас більше ймовірність того що фільтр вийде з ладу і автомобіль почне тупити, тобто машина поступово почне все гірше і гірше розганятися, поступово будуть у неї з’являтися ривки при розгоні, на початку ривки будуть відбуватися тільки після того як ви натиснули педаль газу до упору і їдете на автомобілі на великих оборотах, а потім вони будуть відчуватися і при малих обертах двигуна при їзді на малих швидкостях, тому враховуйте всі ці ознаки і своєчасно замінюйте фільтра на своєму автомобілі.

Як замінити паливний фільтр на ВАЗ 1117-ВАЗ 1119?

Підбурювання тиску в системі живлення:

Примітка! По суті можна і не підбурювати тиск в системі живлення, якщо автомобіль довгий час (протягом одного місяця або більше) простояв на вулиці без діла і не разу не заводився, так як в цьому випадку тиск саме по не многу стравливается і в кінцевому підсумку пропадає в системі!

Взагалі перед заміною фільтра, вам потрібно буде скинути (По науковому стравити) тиск в системі живлення, це все робиться для того щоб коли ви від’єднали паливні шланги з них градом не потік бензин, а лише трохи бризнув, для того щоб скинути тиск у автомобіля, можна буде виконати два способи (Який ви оберете без різниці, обидва способи відмінно діють).

Перший спосіб полягає в наступному, берете в руки викрутку і з її допомогою піддягаємо кришечку яка закриває діагностичний роз’єм і три найголовніших запобіжника, після піддягання коли ви її вже заберете вийміть самий центральний запобіжник який йде на харчування паливного насоса і приберіть його в сторону (Але тільки не втратьте), щоб він не заважав вам, після цього запустіть двигун у автомобіля і нехай він попрацює (він сам через секунд 5, а може і менше, а може і більше, затихне), після того як він заглох, ще раз проведіть таку ж процедуру поки він не затихне і після цих дій, можна вважати те що тиск стравлено і можна приступати до заміни.

Другий спосіб трохи тоскний, але теж відмінно діє, він має на увазі в собі відключення паливного насоса повністю, за допомогою від’єднання від нього колодки проводів, тобто спершу вам потрібно буде підняти подушки заднього сидіння (Піднімаються вони дуже легко, для цього розшукайте гачок за який можна буде потягнути і подушки піднімуться, для наочності підняті подушки вказані червоною стрілкою на маленькому фото нижче).

Після того як подушку вже не будуть заважати, розшукайте спеціальний виріз в ковроліні (Це заводський виріз, тому завдяки йому частину ковроліну можна прибрати в сторону, а зроблено це для того щоб можна було підібратися до паливного насоса автомобіля) і рукою приберіть ковролін в сторонку щоб він не заважав, а коли він буде прибраний за допомогою все тієї ж викрутки виверніть чотири гвинти які кріплять захисну кришку (Вони вказані стрілками на маленькому фото) під якою і знаходиться паливний насос.

Примітка! Коли гвинти будуть викручені приберіть кришку в бік і піднявши фіксатор (Вказано червоною стрілкою) який зміцнює колодку проводів до паливного насоса, від’єднайте колодку проводів (Вказана синьою стрілкою) від того роз’єму до якого вона приєднана (Роз’єм вказано зеленої стрілки), і після чого так ж заведіть двічі автомобіль і у всіх випадках дочекайтеся того поки він затихне і можете приступати після цього до заміни фільтра!

Зняття: 1) Після того як ви стравили тиск в системі, можете переходити до зняття самого фільтра, для цього подлезьте спершу під днище автомобіля і розшукайте там фільтр, коли його знайдете переконайтеся то що поблизу вас немає ніяких предметів які могли б запалити бензин, то є такі предмети як сигарети, запальничка і т.д., краще при заміні фільтра прибрати в сторону щоб не заважали, та й безпечніше так, після цього рекомендуємо вам запастися будь-якої невеликої ємністю, тому що при знятті фільтра все паливо яке в ньому знаходилося буде стікати і щоб воно не лилося на землю, рекомендується запасатися заздалегідь ємністю в яку це паливно у буде зливатися.

2) Потім руками від’єднайте від фільтра обидва паливних шланга які до нього приєднані, обидва шланга кріпляться фіксаторами, так ось один з цих фіксаторів перестає фіксувати шланг після того як на нього зверху натиснули рукою як показано на фото нижче (Особливу увагу зверніть на стрілку, вона показує куди потрібно буде натиснути фіксатор щоб він вийшов із зачеплення і тим самим можна було дуже легко від’єднати шланг від штуцера фільтра).

Примітка! Другий же шланг від’єднується практично точно так же, вся різниця лише в тому що один з шлангів має металевий фіксатор (Про від’єднання цього шланга, йшлося трохи вище), а інший паливний шланг має пластмасовий фіксатор (Вказано стрілкою), який так само натискається і після натискання шланг можна буде безперешкодно від’єднати від штуцера самого фільтра!

3) Коли обидва паливних шланга будуть від’єднані, загляньте всередину їх і там ви знайдете ущільнювальні гумові кільця (Знаходяться вони в наконечниках шлангів), які потрібно вам буде замінити при їх сильному зносі і при втрати своєї колишньої пружності.

4) І на завершення запасіться гайковим або ж накидним ключем і трохи ослабте болт який вказаний червоною стрілкою, а коли він буде ослаблений стяжний хомут який утримує фільтр ослабне і тому взявшись рукою за сам фільтр, його вже можна буде дуже легко вийняти з цього хомута який він тримає і в якому фільтр і знаходиться.

Установка: Встановлюється фільтр в зворотному порядку зняття, але тільки є одне Але! На даному фільтрі є стрілка (Вказана червоною стрілкою на фото нижче), так ось ця стрілка показує напрямок бензину і говорить про те як потрібно правильно встановлювати паливний фільтр, тобто дана стрілка повинна стояти у напрямку палива, а дізнатися напрямок палива дуже легко, знайдіть паливний шланг який йде від бензобака і розшукайте паливний шланг який вже йде в двигун автомобіля, після того як ви все знайдете встановіть новий фільтр стрілкою у напрямку бензину, тобто з бака в двигун автомобіля.

зняти, паливний, фільтр, kalina

Примітка! Коли будете одягати паливні шланги, одягайте їх до тих пір поки фіксатори які їх кріпиться не заклацнути, після цього заведіть автомобіль (Перш ніж завести автомобіль, включите запалювання і дочекайтеся того поки звуковий сигнал який подає паливний насос зникне) і подивіться чи немає ніде патьоків бензину. якщо є тоді цю проблему терміново усувайте і не можна експлуатувати автомобіль (Особливо в жарку погоду) коли тече з під нього паливо, тому що воно може дуже легко спалахнути!

Додатковий відео-ролик: Більш докладно про те як зробити заміну фільтра на автомобілі, ви можете наочно побачити в відео-ролику який розташований трохи нижче:

зняти, паливний, фільтр, kalina

49644110_2279_4_13_01_kopirovat

Пускаємо двигун і даємо йому попрацювати на холостому ходу до зупинки через вироблення палива. Потім включаємо стартер на 3-4 с. Після цього тиск в паливній системі буде скинуто.

Паливний фільтр закріплений на паливному баку поруч з правим порогом кузова.

Як поміняти паливний фільтр на Kalina

Спочатку треба скинути тиск в паливній системі. Для цього треба витягнути запобіжник паливного насоса або від’єднати дроти від паливного модуля. Потім включити запалення і провертати коленвал протягом 15 секунд. Якщо двигун запуститься. почекати, поки сам затихне. Після цього можна вимкнути запалювання, встановити на місце запобіжник і кришку блоку.

Ключем на 10 треба послабити болт хомута кріплення фільтра. Потім стиснути фіксатори і від’єднати паливні трубки, підставивши ємність. з них побіжить трохи палива. Після цього можна витягти старий фільтр.

Новий паливний фільтр встановлюється в зворотному порядку. Єдиний нюанс. яким боком встановлювати паливний фільтр. Для цього на ньому намальована стрілочка, яка при установці повинна дивитися в передню частину авто.

Багато хто змінює сіточку бензонасоса. В черговий раз вирішив дістати насос, глянути і замінити, якщо вона чорна, сіточку насоса

Тиск в рампі примусово не знижував. Просто залишив на ніч авто, а вдень замінив сітку

Придбав паливний фільтр 21230-1117010-82 за 200р. Судячи по марці, фільтр від Chevrolet-Niva.

А ось і сіточка бензонасоса на Kalina за 65р. Ціна цієї сіточці. 35р. Сіточки для “десяток” і для “калин”. різні.

Відкидаємо задні сидіння, добираємося до кришки, откриваюшей шлях до насоса. Відкручуємо 4-е шурупа.

Все як у всіх. у пилу І так кожен раз при знятті Обов’язково пилососимо все перед зняттям паливних магістралей.

На малюнку вказав місце, де знімаються паливні шланги. У мене в “букварі по Kalina” вказані зовсім інші фіксатори, які набагато зручніше цих.

А ось і сам принцип зняття! Натискати однієї викруткою на фіксатор з одного боку. Інший викруткою піддягаємо паливний шланг у напрямку стрілки і знімаємо його. Все робимо гранично акуратно!

Протираємо насос ганчіркою. Знімаємо стопорне кільце (золотисте). Стрілками вказано напрямок крутіння. З першого разу буде дуже важко зрушити збити з місця це кільце. Потрібно буде докласти чимало зусиль. Молоток і хороша викрутка в помошь! Я знімаю насос 3-й раз, тому вже набагато прошу все робити!

Ось фото в збільшеному вигляді. Система “ямок” і “канавок” дозволяє полегшити зняття стопорного кільця. Так “десятках” замість цього кільця використовуються гаечки, близько 8-и штук під ключик на 8 або на 7 Не знаю, в якому випадку простіше знімати насос.

Виймаємо насос акуратно, щоб не пролити бензин в салоні. Покритий весь жовтим нальотом. Пробіг 55 тис. Розбираємо насос. Все по “Мурзилке” до Kalina. Знімаємо всі дроти, датчик рівня палива. Потім піддягаємо забірну трубку і скидаємо її. Ніякі паливні гофріротанние шланги не треба знімати.

Відгинаємо акуратно 4-е пластмасових фіксатора і знімаємо нижній стакан Зазираємо в стакан і удівляемсянеудівляемся (кому як подобається) Бруду вистачає

А ось і сіточка, наукова назва. “фільтр грубої очистки”.

Знімаємо сіточку, доклавши певних зусиль за допомогою викрутки. Кладемо нову і стару сітки і порівнюємо.

49643930_2279_4_13_06_kopirovat

Наконечники паливних трубок надягаємо на штуцери фільтра до замикання фіксаторів.

LADA Kalina

Якщо автомобіль експлуатується в умовах великої запиленості або при низьку якість палива, заміну фільтру необхідно проводити частіше, ніж це передбачено регламентом.

Роботу виконуємо на оглядовій канаві або естакаді.

Паливо в системі живлення двигуна знаходиться під тиском. Тому перед обслуговуванням системи харчування необхідно скинути тиск палива.

Як зняти паливний фільтр LADA Kalina

На завершення про запобіжні заходи при заміні

Дотримання правил, що дозволяють забезпечити безпеку в даній процедурі, носить винятковий характер. Навіть слідуючи максимальної акуратності при роботах, не можна стовідсотково виключити виділення легкозаймистих з’єднань і протоку палива. А в іншому заміна паливного фільтра на авто LADA Kalina нескладна процедура.

Для запобігання ризику займання паливних парів необхідно:

 • весь перелік маніпуляцій виробляти в умовах гарного провітрювання приміщення або на відкритому майданчику;
 • осередки пролитого палива відразу ж ліквідувати за допомогою дрантя або засипання піском;
 • слідувати правилам користування переносними освітлювальними приладами;
 • запастися вогнегасником;
 • не вдаватися до паління під час даного ремонтного процесу;

Не забувайте використовувати рукавички і окуляри, що виключить ризик потрапляння палива на руки або в очі.

Заміна паливного фільр без ями. LADA Kalina Універсал, 1.6 л., 2014 року на DRIVE2

За відсутність гаража і озвученої ціни на СТО в 700р міняю фільтр сам.

ТеоріяФільтр під днищем, близько правого порога заднього пасажира, тримається в пластмасовій кліпсі. Паливні трубки на засувках, які можна знімати руками. Кліренс Kalina дозволяє легко підлізти руками до фільтру і трубок. А так же заглянути під днище і все добре розглянути.

ПрактікаДля того, щоб не залишити бензинові сліди відігнав машину на незакінчену парковку біля будинку, де немає асфальту, просто гравій. Підклав під днище пакет і ганчірку, щоб бензин не лився на землю. Очима подивився на фільтр, помацав руками. начебто можна поміняти самому.Винул запобіжник бензонасоса під номером F21. Завів, почекав пару секунд, як почала глухнути відразу заглушив, щоб не гвалтувати двигун.

Підліз до фільтру, спробував руками натиснути на кліпси і зняти паливні трубки. не вийшло, тугі. Такі ж кліпси я знімав коли міняв фільтр грубої очистки на бензанасоса. Там ці кліпси майже легко знялися, без гемора.

Тут же без гемора не вийшло. Нічого крім плоскогубців під рукою не було. Знайшов 2 маленьких камінчика на землі, примотав їх ізоляційною стрічкою. Ідея була в тому, щоб цими камінчиками натиснути на кнопки кліпс і від’єднати їх. В результаті вийшло не дуже. Одна кліпса протиснути і заїла, а другу з горем навпіл я руками натиснув і від’єднав. Вийняв фільтр, з нього потік бензін.Еще потрібно було від’єднати другу кліпсу. Робив за тим же принципом, але вийшло значно довше. Напевно півгодини-годину возився і в результаті з горем навпіл все ж від’єднав другу кліпсу.За цей час натекло цілий пакет бензину, так як він лився самопливом з бака. Літра 2 напевно, якщо не больше.Вставіл новий фільтр, стрілкою до переду машини. З установкою нового фільтра проблем не було.

ВиводиМенять без ями цілком реально.Можно нічого не робити з запобіжником і скиданням тиску в системі. Один фіг будете в бензині, і не через тиск.

Для зручності потрібні спеціальні плоскогубці, інакше буде багато гемора:

Такі треба для кліпс (фото з AliExpress)

Якщо швидко все зняти, то бензину багато не виллється. Швидко. це до 5 хвилин.Для себе так і не зрозумів чи варто було економить 700р і мазати бензином

PS: Фільтр брав оригінальний, номер 21230-1117010-82.

Міняємо фільтр для тонкого очищення

Сам процес заміни цього компонента в LADA Kalina є вельми простим дією і також включений в регламент технічного обслуговування. Найбільш вагомим умовою є забезпечення доступу під днище авто, туди, де знаходиться сам фільтр, для чого може знадобитися підйомник, естакада або яма.

Як зняти старий фільтр? Як інструмент можна озброїтися звичайної викруткою. На виконання даної операції знадобиться максимум хвилин сорок.

Інформація! Деякі модифікації «Калини» (наприклад, «1119», «1 186», «21126» та «21127») передбачають кріплення корпусу фільтруючого компонента за допомогою болта, в зв’язку з чим, викрутку сміливо «міняємо» на ключ з розмірністю «10».

На самому початку нашої «операції» скидаємо тиск, присутнє в паливному контурі. Для цієї мети розмикаємо ланцюг харчування насоса. Здійснити це дію можна двома методами:

 • виймаємо запобіжник з номером «F21», що розташовується під кришкою тунелю поблизу важеля КПП (для вилучення кришки потрібно викрутка з плоским «жалом»);
 • від’єднуємо роз’єм самого насоса подачі палива, який розміщений під подушкою заднього посадкового ряду; тут знадобиться відкрутити 4 гвинти кришки і після її зняття доступ до гнізда буде забезпечений.

Порада! Даний метод рекомендуємо застосовувати при необхідності заміни фільтруючого компонента грубої очистки.

Після відключення насоса запускаємо мотор LADA Kalina і чекаємо вироблення палива з магістралі, після чого спостерігаємо природну зупинку двигуна.

Сам фільтр розташовується під баком і в більшості версій закріплений за допомогою пластикового фіксатора.

Перед демонтажем фільтра буде потрібно від’єднання паливних патрубків, також закріплених фіксаторами. Їх слід від’єднати, після чого фільтр можна вільно отримати.

Увага! Фільтр, який закріплений біля бака за допомогою комбіновано кріплення «хомут-болт», демонтується з залученням ключа зазначеного типорозміру.

Установку нового елемента (його каталожний код. «2190-1117010») на авто LADA Kalina здійснюємо між передбаченими упорами і слідуючи зворотному демонтажу алгоритму.

Раніше зняті паливні патрубки надягаємо на відповідні штуцери до моменту відчуття характерного клацання фіксаторів.

зняти, паливний, фільтр, kalina

Важливо! Уважно вивчаємо поверхню корпусу фільтра і виявляємо на ньому схематично стрілку, яка на встановленому компоненті повинна бути орієнтована в бік напрямку подачі палива.

Переконуємося в надійності фіксації зазначених кріпильних елементів і повертаємо на колишнє місце запобіжник з маркуванням «F21» (або приєднуємо кабельний джгут до колодки насоса і встановлюємо кришку).

Запускаємо мотор. Тут буде потрібно кілька коректних дій:

 • включити і відразу вимкнути запалення кілька разів поспіль;
 • почекати паузу для можливості насосу накачати магістраль паливом;
 • остаточно запустити мотор.

Тепер ви знаєте як поміняти паливний фільтр в машині.

Коли повноцінного запуску агрегату з першої спроби не відбувається, проробляємо зазначену процедуру повторно. Це необхідно для досягнення тиску в системі подачі палива свого робочого значення.

Замінюємо паливний фільтр Lada Kalina

Якщо автомобіль експлуатується в умовах великої запиленості або при низьку якість палива, заміну фільтру необхідно проводити частіше, ніж це передбачено регламентом.

Роботу виконуємо на оглядовій канаві або естакаді.

Паливо в системі живлення двигуна знаходиться під тиском. Тому перед обслуговуванням системи харчування необхідно скинути тиск палива.

При вимкненому запаленні знімаємо кришку монтажного блоку запобіжників і реле з панелі пріборов.Прі вимкненому запаленні знімаємо кришку монтажного блоку запобіжників і реле з панелі пріборов.Прі вимкненому запаленні знімаємо кришку монтажного блоку запобіжників і реле з панелі приладів. Виймаємо з монтажного блоку запобіжник паливного насоса.Винімаем з монтажного блоку запобіжник паливного насоса.Винімаем з монтажного блоку запобіжник паливного насоса.

Пускаємо двигун і даємо йому попрацювати на холостому ходу до зупинки через вироблення палива. Потім включаємо стартер на 3-4 с. Після цього тиск в паливній системі буде скинуто.

Паливний фільтр закріплений на паливному баку поруч з правим порогом кузова.

Стиснувши два фіксатора, знімаємо наконечник підводить паливної трубки з штуцера фільтра.Сжав два фіксатора, знімаємо наконечник підводить паливної трубки з штуцера фільтра.Сжав два фіксатора, знімаємо наконечник підводить паливної трубки з штуцера фільтра. Аналогічно знімаємо наконечник відводить паливної трубки з іншого штуцера фільтра.Аналогічно знімаємо наконечник відводить паливної трубки з іншого штуцера фільтра.Аналогічно знімаємо наконечник відводить паливної трубки з іншого штуцера фільтра. Висуваємо фільтр з кронштейна.Видвігаем фільтр з кронштейна.Видвігаем фільтр з кронштейна. Знімаємо паливний фільтр.Снімаем паливний фільтр.Снімаем паливний фільтр.

Так як в фільтрі залишається паливо, зливаємо його в заздалегідь приготовлену ємність.

Встановлюємо фільтр у зворотній послідовності.

Стрілка на корпусі фільтра повинна бути спрямована по ходу руху палива. до передньої частини автомобіля.Стрелка на корпусі фільтра повинна бути спрямована по ходу руху палива. до передньої частини автомобіля.Стрелка на корпусі фільтра повинна бути спрямована по ходу руху палива. до передньої частини автомобіля.

Наконечники паливних трубок надягаємо на штуцери фільтра до замикання фіксаторів.

Паливний фільтр повинен розташовуватися між упорами, що перешкоджають його зміщення в кронштейне.Топлівний фільтр повинен розташовуватися між упорами, що перешкоджають його зміщення в кронштейне.Топлівний фільтр повинен розташовуватися між упорами, що перешкоджають його зміщення в кронштейні.

Встановивши запобіжник паливного насоса, включаємо запалювання і перевіряємо герметичність з’єднань.

Замінюємо паливний фільтр Lada KalinaЗаменяем паливний фільтр Lada KalinaОшібка в тексті? Виділіть її мишкою! І натисніть: Ctrl Enter Сергій Моїсеєв

Надійний і невибагливий автомобіль, запчастини дешеві і простий в обслуговуванні. Прошу зауважити це все відносно.

Недоліки писати не буду, так як для кожного власника вони свої. Дивлячись хто з чого пересів.

Як проводиться заміна паливного фільтра на Kalina?

Розглянемо, як замінити паливний фільтр на Kalina. Рекомендується робити це в теплу пору року. Якщо зробити це навесні, то ви зможете позбутися від конденсату, що накопичився за зиму, а якщо це зробити восени, то ви зможе позбутися від води, яка не буде замерзати в зимовий період.

Перед тим як поміняти вказаний елемент паливної системи, в ній треба скинути тиск, для цього необхідно:

 • з бензонасоса зняти запобіжник;
 • прибрати кришку, яка біля КПП, зробити це можна за допомогою викрутки;
 • ви побачите три запобіжника, дістати треба центральний, зробити це можна пальцями або пінцетом.

Тепер треба завести автомобіль і почекати, поки він не затихне, це займе 5-10 секунд. Якщо є повітряні пробки, то машина може працювати до 1 хвилини, але все одно повинна стихнути. Коли це станеться, значить, тиск в системі скинуто.

 • необхідно натиснути на фіксатори і відтягнути шланги (оціните стан кілець ущільнювачів і, якщо це потрібно, то проведіть їх заміну);
 • за допомогою ключа на 10 ослабте хомут, який фіксує даний елемент;
 • витягніть фільтр;
 • проведіть установку нового фільтра;
 • надіньте шланги;
 • затягніть хомут.

При установці нового фільтра звертайте увагу на стрілку, яка є на його корпусі: вона повинна бути спрямована так, як рухається паливо. Щоб наступного разу був простіше проводити заміну фільтра, необхідно обробити всі кріпильні деталі.

Заміна паливного фільтра на Kalina

 • знижується показник потужності мотора;
 • підвищується споживання палива;
 • під час їзди спостерігаються ривки і нестабільна робота агрегату;
 • мотор схильний глухнути.

Коли прояв зазначених чинників стає явним, то фільтр вимагає термінової заміни. Щоб уникнути доведення мотора до критичних станів регламентом передбачені величини інтервалу (пробігу) періодичної заміни фільтрів:

 • стосовно компонента грубої очистки. 80-95 тис. км;
 • для фільтруючого елемента тонкої очистки. 30 тис. км.

Порада! Вітчизняне паливо не радує своєю якістю, в зв’язку з чим рекомендуємо заміну фільтру поєднати з роботами по зміні масляного фільтруючого компонента, тобто приблизно через кожні 10 тис. Км пройденого шляху.

Як поміняти сітку грубої очистки

Комплекс робіт по заміні фільтра першого ступеня складається з декількох етапів:

 • Купівля нової деталі.
 • Підготовка інструменту і місця ремонту.
 • Розбирання, зняття бензинового насоса і заміна сітчастого уловлювача.

Для заміни старої забрудненої сітки необхідно зняти бензонасос

Як вибирати сітчастий фільтр «Калини», описується в попередньому розділі. Місце для ведення ремонтних робіт значення не має, оскільки вам не знадобиться автомобільна естакада або оглядова канава. розбирання проводиться з боку салону.

Зняття бензонасоса і заміна сіточки

Насамперед необхідно зменшити тиск у паливній магістралі, інакше при знятті трубок струмінь пального обіллє обшивку і в салоні надовго «пропишеться» гострий запах бензину. Існує 2 способи скинути тиск:

  Витягніть запобіжник електричного кола бензонасоса номіналом 15 А, що знаходиться під кришкою в центральному тунелі. Запустіть мотор і дочекайтеся, поки він затихне від нестачі палива. Повторіть операцію 2-3 рази.

Запобіжник електричного кола бензонасоса знаходиться під кришкою на центральному тунелі

Патрубок з золотником стоїть за двигуном праворуч від рампи

Номер запобіжника за рахунком дивіться в інструкції по експлуатації вашого авто. В машинах різних років випуску він може стояти на 1, 2 або 8-й позиції.

Після зняття заднього сидіння ви отримаєте доступ до лючки, прикритого відкидається клапаном обшивки. Приберіть покриття в сторону і переходите до розбирання, виконуючи операції в такому порядку:

  Візьміть викрутку з хрестоподібним шліцом і виверніть 4 гвинта, що утримують люк. Зніміть кришку.

Для відключення роз’єму потрібно підчепити пальцем пластиковий язичок

Провідні до насоса патрубки тримаються на пластикових засувках

Стопорна шайба послаблюється легкими ударами молотка через наставку

Насос витягуйте обережно, щоб не пошкодити поплавок

Щоб дістати насос зі склянки, потрібно натиснути на пластмасові засувки

Сіточка знімається і ставиться на штуцер насоса від руки

У процесі розбирання варто тримати пилосос під рукою. Коли ви знімете кришку люка, виявите під нею товстий шар пилу, який бажано прибрати.

Пил бажано прибрати пилососом, щоб вона не потрапляла у відкритий бак

Новий сітчастий фільтр встановлюється на штуцер до характерного клацання фіксатора, після чого вузол можна збирати в зворотній послідовності. Перед цим загляньте всередину склянки, де стоїть бензонасос: якщо на дні виявиться бруд, то видаліть її дрантям або вимийте пензликом, змоченою бензином. Перед запуском двигуна включите і вимкнете запалення кілька разів, дозволяючи бензонасосу підняти тиск в магістралі до норми.

Вищеописана процедура заміни фільтруючого елемента грубої очистки виконується однаково на «Калинах» з різними типами кузова. Та ж технологія застосовується при ремонті автомобіля Lada Kalina Sport.

Підготовчий етап

У теплу пору розбирайте авто прямо на вулиці, але при вітряну погоду підшукайте тихе місце, інакше в салон нажене пилу. Взимку зручніше працювати в утепленому гаражі або боксі.

З інструментів необхідно приготувати:

 • викрутку хрестоподібна і плоска;
 • пасатижі;
 • маленьке зубило або металеву наставку;
 • молоток;
 • чисте дрантя.

Для розбирання і демонтажу бензонасоса знадобиться скромний набір інструментів

Перед початком робіт приберіть зайві предмети з заднього ряду сидінь, після чого демонтуйте самі крісла. Вони перекривають доступ до технологічного отвору з люком, який веде до паливного баку. Останній прикріплений до днища машини з зовнішньої сторони.

Щоб поменше дихати пилом при розбиранні, покриття кузова під сидінням рекомендується пропилососити.

Розташування паливних фільтрів «Калини»

Щоб зробити заміну фільтруючих елементів на автомобілях серії ВАЗ 1117-1119, треба знати, де вони встановлені. Розташування деталей наступне:

  сітчастий мішечок. уловлювач великих часток закріплений на всмоктуючому патрубку бензонасоса, зануреного в бак з пальним;

Сітка для уловлювання великих часток знаходиться в паливному баку разом з насосом

Елемент тонкого очищення ховається в ніші праворуч від бака

Розташування фільтрувальних елементів однаково для всіх модифікацій «Калини» і не залежить від типу кузова. Тобто, на «універсалі» і «хетчбек» ви знайдете деталі в тих же місцях, що і на «седані».

Керівництво по заміні паливних фільтрів грубої і тонкої очистки авто «LADA Kalina»

В системі подачі палива автомобіля ВАЗ 1118 «LADA Kalina» передбачено 2 ступені фільтрування пального. груба і тонка очистка. Перша являє собою дрібну сіточку з пластика, друга. «гармошку» з пористого паперу. Обидва елементи очищення поступово засмічуються в процесі експлуатації і після закінчення певного терміну вимагають заміни. Дану операцію багато автолюбителів виробляють самостійно, адже вона досить проста. Ви теж можете взятися за цю роботу, коли ознайомитеся з інструкцією по її виконанню.