Заміна передніх гальмівних дисків Hyundai Solaris

Чому стає потрібна заміна гальмівних дисків на Соляріс?

Справедливості заради зазначимо, що швидкість їх зносу значно нижче, ніж у тих же колодок. Тому і заміна передніх гальмівних дисків Solaris потрібно значно рідше. Наскільки. залежить від безлічі факторів, з числа яких в якості основних можна виділити:

 • передніх, гальмівних, диск, hyundai, solaris

  Стиль управління автомобілем його власника. Тут все взаємопов’язане: чим частіше і з чим більшою інтенсивністю водієві доводиться користуватися лівою педаллю, тим швидше зношуються всі витратні матеріали гальм. Натиснув. кілька мікрон товщини колодок і дисків геть.

 • Будучи сталевими, ці деталі схильні до корозії. Не варто думати, ніби, якщо машина стоїть в гаражі, вона залишається повністю справної. Що стосується її гальмівної системи, то іржа запросто може «з’їсти» значну частину дисків, а при довгому простої навіть знищити їх повністю. Такий метод захисту, як мастило, у випадку з гальмами не підходить. Це, мабуть, єдина система автомобіля, в якій сили тертя відіграють позитивну роль.
 • Тип самих дисків. Тривалість їх служби могла б залежати від товщини цих деталей, але вона суворо визначена конструкторами автомобіля. Однак, швидкість стирання в чималому ступені залежить і від їх температури. В процесі роботи диски нагріваються, а часом навіть і розжарюються, що підсилює їх знос. Тому збільшити термін їх служби можна, застосувавши ту чи іншу систему охолодження цих деталей. Що, до речі, благотворно позначиться і на ресурсі колодок.

На заводському конвеєрі на Solaris встановлюються прості одношарові диски. Як показує практика, термін їх служби рідко перевищує 50 тис. Км. пробігу машини (і то у акуратних водіїв). Їхня основна перевага. невисока вартість; недолік. низький ресурс.

періодичність заміни

Які б витратні матеріали ви не вибрали, заміна гальмівних дисків Solaris повинна здійснюватися, як тільки ступінь їх зносу перевищить 80%. Це, до речі, стосується і колодок, і компонентів задніх осей. барабанів. В іншому випадку система зможе відмовити в будь-який момент.

Hyundai Solaris: вміла заміна передніх гальмівних дисків Hyundai Solaris

Диски. невід’ємні компоненти передніх гальм практично всіх сучасних легкових автомобілів. Hyundai Solaris не є в їхньому ряду винятком. Так само, як і колодки, ці деталі ставляться до категорії витратних матеріалів.

Види гальмівних дисків

Отже, щоб збільшити термін служби гальмівних дисків, необхідно якось їх охолоджувати в процесі роботи. Для цього був придуманий механізм вентиляції. Диски з такою системою складаються з двох елементів: зовнішнього, про який і труться колодки, і внутрішнього того ж діаметру. Між ними залишений просвіт в кілька міліметрів, в який засмоктується повітря, за допомогою якого деталь охолоджується. Це істотно збільшує термін її служби. до півтора разів.

Правда, при цьому збільшується і вартість деталі. рази в два. Тому, якщо міркувати суто з матеріальної точки зору, вони нерентабельні. Зате з точки зору зручності автовласника вони дуже навіть корисні, адже з такими расходниками заміна гальмівних дисків на Соляріс буде проводитися в півтора рази рідше, що економить час, а також гроші на ремонт.

Існує і ще один механізм охолодження цих деталей. нанесення рельєфного малюнка на неробочу поверхню. Тим самим збільшується площа зіткнення деталі з повітрям, і поверхня починає працювати як радіатор. віддавати тепло більш ефективно. Такі диски незначно дорожчі за традиційні. Правда, і термін їх служби хоч і більше, але теж не настільки значно, як у вентильованих. Тому подібні компоненти гальмівної системи особливо широкого поширення не отримали.

Заміна передніх гальмівних дисків Hyundai Solaris

Заміна дисків Hyundai Solaris хоч і дещо більш серйозна операція, ніж установка нових колодок, але для досвідченого майстра вона не складає особливих труднощів.

Здійснювати цю процедуру зручніше, встановивши машину на підйомник. До речі, такий стан автомобіля дозволяє майстру найбільш якісно відрегулювати антиблокувальну систему і механізм рівномірного розподілу гальмівних зусиль, що підвищує стійкість машини на дорозі і тим самим збільшує рівень її безпеки.

Передні колеса, колодки знімаються, після чого стає можливим і демонтаж самих дисків. Останнє найчастіше виявляється зробити не просто, адже в процесі роботи болти, на яких ті кріпляться, можуть закиснути, а іноді навіть і приварити (таке відбувається з авто, чиї власники дотримуються агресивного стилю водіння). Якщо з першою проблемою допомагають впоратися спеціальні рідини, що роз’їдають іржу, то в другому випадку іноді доводиться навіть спилювати болти болгаркою.

Як бачите, навіть така проста процедура, як заміна передніх гальмівних дисків Solaris, може обернутися непередбаченими труднощами. Тому, якщо ви не маєте відповідного досвіду, правильніше буде доручити цю роботу досвідченого майстра автосервісу, який, ім’я під рукою всі необхідні інструменти, впорається з нею досить швидко. І, головне, якісно.

заміна

Звичайно ж, заміна гальмівних дисків не може обійтися без зняття гальмівних колодок. Іноді, деякі фахівці, кажуть, що краще відразу і поміняти ці самі колодки, поки вони не зносилися, адже нікому не хочеться або платити два рази в майстерні, або витрачати особистий час.

Але варто зазначити, що деякі майстерні, де працюють професіонали, взагалі не залишають клієнтам вибору. І це правильно, адже краще оновити відразу дві частини системи, ніж зробити це наполовину. Колодки для Hyundai Solaris потрібно також шукати по артикулу. Також варто перевірити, яка їхня товщина.

Зняття колодок обов’язково починається з того, що здійснюється перевірка рівня гальмівної рідини. Її найкраще відкачати шприцом і вилити в якусь баночку, на час ремонту. Потрібно це для того, щоб під час «утапливания» поршня вона не витекла. Далі все робить за інструкцією:

Далі можна продовжити роботу, але переключитися потрібно на передні диски. Колодки і супорти більше не заважають. Не варто забувати, що ці процедури на Hyundai Solaris потрібно проводити регулярно, точніше написано в сервісній книжці, але покладатися на неї не можна, іноді потрібно думати тільки про свій стиль водіння і умовах, саме від цього залежить товщина передніх колодок і дисків.

Ресурс гальмівних дисків автомобіля Hyundai Solaris розрахований на 80-120 тис.км пробігу, але як показує практика, термін їх служби значно менше і рідко перевищує 50 тис.км. пробігу навіть у самих акуратних водіїв. На заводі на Solaris встановлюють прості одношарові диски, у них невисока вартість, але вкрай низький ресурс. Основні фактори зносу: природна вироблення, закисший гальмівний супорт, потрапляння бруду між колодкою і диском, 100%.й знос накладок гальмівних колодок, перегрів гальмівного диска. Основні ознаки зносу: наявність глибокої кромки по зовнішньому краю, треться площину має глибокі борозни, гальмівні диски мають ознаки перегріву і деформації, вібрація автомобіля при гальмуванні. Якщо знос диска маленький, але він має деформацію робочої поверхні у вигляді борозен і кромок, його можна прошлифовать в спеціалізованих майстернях з двох сторін на рівномірну глибину, при цьому його ширина не повинна бути менше допустимої норми. Процедура заміни досить трудомістка, але при наявності мінімальних технічних навичок і досвіду слюсарних робіт, роботу можна виконати самостійно. Крім стандартного набору інструментів автолюбителя, буде потрібно спеціальний знімач, який необхідний при роботі з заднім гальмівним механізмом. Настійно рекомендується при заміні гальмівних дисків, одночасно провести і заміну всіх. Після заміни слід уникати різких і інтенсивних гальмувань, так як колодкам і дискам необхідно притертися, на такою обкатку йде приблизно 200 кілометрів пробігу.

Увага! Дане відео не є офіційною інструкцією і керівництвом по ремонту автомобіля.

В даному відео ми перевіряємо товщину і міняємо гальмівний диск на автомобілі Hyundai Solaris (Hyundai Solaris). На Kia RIO (Kia RIO) дії аналогічні. Просимо звернути внимение, що дані товщини диска ми наводимо середні для 4-х циліндровим двигуном. Для 6-ти і більше мінімальна товщина більше.

Дивіться наш канал People and Cars: https://www.YouTube.com/channel/UC8bKUnZwTeCao8vfbXNIi1A

Смотрете, як поміняти салонний фільтр: https://youtu.be/RL5EP7DQPZY

Надаємо іржавим гальмівним барабанів красивий вид: https://youtu.be/UvSotsyxD_Q

Міняємо задні гальмівні колодки: https://youtu.be/dLv_rc19ziE

Дивіться наш Play-лист Розумний тюнінг: https://www.YouTube.com/playlist?list=PL6R0r4plpEaIKF0AZa5aroxPYQlfzU9hB

Дивіться наш Play-лист Економія Авто: https://www.YouTube.com/playlist?list=PL6R0r4plpEaLjbl6Ut61XCGPPLvdwuw90

Дивіться наш Play-лист Випробувальна Зона: https://www.YouTube.com/playlist?list=PL6R0r4plpEaJnmivRQpjHpG-Ju6lNVO-m

 • Музичний трек: Production Music courtesy of Epidemic Sound! https: //player.epidemicsound.com Дані Номер Яндекс гаманця 41001632801143 Гаманець WEBMONEY (WMR) R419838185452
 • При наявності на робочій поверхні диска задирів, глибоких рисок та інших дефектів, що збільшують знос колодок і зменшують ефективність гальмування, а також в разі підвищеного бічного биття диска, що викликає вібрації при гальмуванні, замініть диск. У спеціалізованих майстерень такий диск можна проточити і прошлифовать з обох сторін на однакову глибину, але після обробки товщина диска повинна бути не менше мінімально допустимої.

  Якщо товщина одного з дисків менше допустимої, замініть обидва диска. При заміні гальмівних дисків обов’язково замініть гальмівні колодки новим комплектом.

  Вам буде потрібно викрутка з хрестоподібним лезом.

  Загальмуйте автомобіль стоянковим гальмом і встановіть упори ( «башмаки») під задні колеса.

  Ослабте затягування гайок кріплення коліс.

  Підніміть і встановите передню частину автомобіля на опори. Остаточно відверніть гайки кріплення і зніміть колеса.

  Зніміть гальмівний супорт в зборі з колодками, які не отсоединяя шланг від тор¬мозного циліндра (див. «Заміна гальмівних колодок гальмівних механізмів передніх коліс»).

  Підвісьте супорт на мотузці або дроті до деталей передньої підвіски. Слідкуйте за тим, щоб гальмівний шланг не має перекручувався і не був сильно натягнутий.

  Виверніть два гвинти кріплення гальмівного диска до маточини колеса

  При утрудненому зняття строньте диск гумовим або полімерним молотком.

  Встановіть гальмівний диск і зняті деталі в зворотному порядку.

  Гальмівні диски на Hyundai Solaris. дуже уразливий елемент в гальмівній системі автомобіля. Їх невчасний ремонт може призвести до фатальних наслідків на дорозі. Автомобіль. надійна машина, але при їх поломці або критичному зносі вона не зможе виручити.

  Заміна гальмівних дисків проводиться в автосервісних майстерень всього за кілька годин. При необхідності таку процедуру можна зробити самостійно при мінімальних технічних навичках.

  Гальмівні диски. один з найважливіших елементів автомобіля, особливо якщо говорити про безпеку керування транспортним засобом. Якщо дана деталь зламана або знаходиться в критичній стадії, то очікувати чогось доброго не варто. Найвдаліше, що може трапитися. биття в кермо під час гальмування. Якщо це звучить якось знайомо і схоже на ситуацію, яка сталася нещодавно. то диски пора міняти.

  Але автомобілі часом бувають непередбачуваними, така деталь, як гальмівний диск, може привести до занесення. І все добре, якщо це станеться в місті, де рух машин не таке швидке, як на трасі. Хоча і вважається, що Hyundai Solaris досить надійна машина, але навіть вона не зможе виручити за такої поломки.

  Якщо під час їзди, кермо трохи веде в бік або педаль гальма вже більше не така, як була раніше, то, швидше за все, справа саме в диску, все це говорить про те, що він знаходиться на критичному зносі. Якщо ця справа запустити і закривати очі на всі неприємності, то можна дотягнути до того, що почне витікати гальмівна рідина або ефективність гальмування може просто впасти рази в два. Також, якщо диск на Hyundai Solaris стертий, то він швидше нагрівається, а якщо нагрітий метал опустити в холодну рідину, тобто калюжу, то він може тріснути. Це вже критично і необхідна заміна гальмівного диска.

  Заміна дисків на Hyundai Solaris

  Задні гальмівні диски змінюють в таких ситуаціях:

  • Збільшення гальмівного шляху.
  • При гальмуванні автомобіль веде в бік.
  • Педаль гальма стала м’якою.
  • Знос до допустимого рівня.
  • Деформація і механічні пошкодження.

  Заміна гальмівних дисків Hyundai Solaris проводиться самостійно наступним чином:

  • Автомобіль поставте на підставку або домкрат.
  • Поставте колодки в посадочні місця, при цьому скористайтеся викруткою.
  • Відкрутіть 2 болта, які утримують супорт.
  • Відкрутіть 2 болта від поворотного кулака, які утримують скобу.
  • Від’єднайте 2 гвинта, що утримують гальмівний диск.
  • Зніміть спочатку дистанційне кільце, потім сам диск. При цьому користуються гумовим молотком, щоб він рушив.
  • Очистіть болти, гвинти, маточини від бруду та іржі.
  • Встановіть нову або відшліфовану, стару деталь. Для цього всі кроки виконайте в зворотній послідовності.

  Заміна гальмівних дисків потрібно в наступних випадках:

  • При гальмуванні автомобіль нахиляється вправо або вліво (це означає, що колодки або диски зносилися нерівномірно);
  • Збільшена амплітуда переміщення педалі гальма від моменту натискання до повної зупинки авто;
  • Деренчання і характерне «вищання», інші сторонні звуки автомобіля при зупинці;
  • Пульсує або тремтить педаль гальма.

  Заміна гальмівних дисків завжди вимагає участі професіоналів і використання спеціального обладнання для точної діагностики несправностей. Більшість сучасних легкових автомобілів комплектуються передніми дисковими і задніми барабанними гальмами. Вони використовуються незалежно від виду приводу (задній, передній або повний), потужності і типу двигуна (бензиновий або дизельний), коробки передач (механічна або автоматична) і виду задніх гальм. Перш, ніж приступити до заміни дисків, потрібно регламентне дослідження гальмівної системи: вивчається стан супортів, обладнаних двома колодками, вимірюється мікрометром товщина диска. Отримані дані звіряють з технічними рекомендаціями конкретної моделі авто, після чого приступають безпосередньо до ремонту або заміні зношених деталей. Щоб правильно вибрати гальмівні диски і інші деталі гальмівної системи, необхідні навички роботи з каталогами і добре знання технічних вимог до елементів конкретного автомобіля. Для того щоб вибір був вірним і не привів до дорогого ремонту в подальшому, слід звертатися до фахівців. Заміна гальмівних дисків Hyundai потрібно при появі на їх поверхні глибоких рисок, задирів, інших дефектів, що збільшують знос гальмівних колодок і скорочують ефективність гальмування, при підвищенні бокового биття диска, що приводить до вібрацій в процесі гальмування. У спеціалізованій майстерні надаються послуги з протачіванію і шліфовці колишнього у вживанні диска, проте після його обробки товщина запчастини повинна бути не менше допустимої (17 мм). Якщо товщина одного з дисків виявиться менше встановленого мінімуму, необхідно замінити обидва диска. При цьому фахівці рекомендують поміняти і комплект гальмівних колодок.

  Як перевірити стан гальмівного диска?

  Якщо є бажання отримати ці знання іншим способом, то найкраще підійде штангенциркуль, який може заміряти ту саму товщину диска і сказати, чи потрібна заміна. На Hyundai Solaris такий параметр повинен бути не менше 20 мм. І то, це той стан, коли думати вже пізно, пора діяти. Не варто забувати, що товщина. це основоположний показник, як на передніх, так і на задніх дисках.

  Також варто відзначити, що міняти потрібно відразу обидва передніх диска, як зліва, так і справа. Це правило з’явилося не просто так, воно цілком обгрунтовано і зрозуміло будь-якій людині, який може мислити логічно, і розуміє, що якщо знос лівої деталі більше, то ліве колесо буде гальмувати довше. А це стовідсотковий занос. При покупці також важливо орієнтуватися на артикул, адже він відрізняє підробку від оригіналу Hyundai Solaris.

  Опис проблеми гальмівних дисків на Hyundai Solaris

  Головним показником гальмівного диска є його товщина. Нормоване значення. не менше 20 мм. Якщо товщина вентильованого площині. 17 мм, а невентильованої. 10 мм, то його слід замінити. Максимально допустимий торцеве биття повинна не перевищувати 0,12 мм.

  Подивитися знос можна візуально на наявність саден, задирака, тріщин та інших дефектів. Треба пам’ятати, що такі дефекти мають властивість прогресувати і збільшувати знос. Вимірювання штангенциркулем товщини зносу не дасть хороших результатів. Цю процедуру краще робити в автомайстерень.

  На СТО диск можна заточити і прошлифовать з двох сторін на рівномірну глибину, при цьому його ширина не повинна бути менше допустимої норми. Але навіть після проточки його краще замінити. При гальмуванні він швидко нагрівається при сильних навантаженнях, внаслідок чого деталі системи зношуються.

  Виділяють кілька симптомів зношеності гальмівних дисків:

  • Биття рульової колонки і вібрація. Це явище можна відчути при екстреному гальмуванні.
  • Виникнення сторонніх звуків, писків.

  перфоровані диски

  Ще зі шкільних уроків багато людей знають, що коли щось треться, то утворюється тепло. Саме це і відбувається при гальмуванні. Колодка треться об диск і виникає тепло, яке нагріває вищевказану «парочку». Ефективність гальмування починає падати, у водія виникають певні проблеми. Але що робити? Є вихід. перфоровані диски. Вони відрізняються від звичайних плоских тим, що мають деякі отвори, а іноді і довгі смуги. Перше це перфорація, друге. газовідводи. Але є і комбінації таких елементів. Перфоровані диски досить довго не перегріваються, а гальмування залишається колишнім.

  Керівництва по ремонту Hyundai Solaris: заміна гальмівного диска гальмівного механізму переднього колеса

  При наявності на робочій поверхні диска задирів, глибоких рисок та інших дефектів, що збільшують знос колодок і зменшують ефективність гальмування, а також в разі підвищеного бічного биття диска, що викликає вібрації при гальмуванні, замініть диск. У спеціалізованих майстерень такий диск можна проточити і прошлифовать з обох сторін на однакову глибину, але після обробки товщина диска повинна бути не менше мінімально допустимої.

  Якщо товщина одного з дисків менше допустимої, замініть обидва диска. При заміні гальмівних дисків обов’язково замініть гальмівні колодки новим комплектом.

  Вам буде потрібно викрутка з хрестоподібним лезом.

  Загальмуйте автомобіль стоянковим гальмом і встановіть упори ( «башмаки») під задні колеса.

  Ослабте затягування гайок кріплення коліс.

  Підніміть і встановите передню частину автомобіля на опори. Остаточно відверніть гайки кріплення і зніміть колеса.

  Зніміть гальмівний супорт в зборі з колодками, які не отсоединяя шланг від тор¬мозного циліндра (див. «Заміна гальмівних колодок гальмівних механізмів передніх коліс»).

  Підвісьте супорт на мотузці або дроті до деталей передньої підвіски. Слідкуйте за тим, щоб гальмівний шланг не має перекручувався і не був сильно натягнутий.

  Виверніть два гвинти кріплення гальмівного диска до маточини колеса

  При утрудненому зняття строньте диск гумовим або полімерним молотком.

  Встановіть гальмівний диск і зняті деталі в зворотному порядку.

  Перед установкою диска ретельно очистіть від іржі іокаліни привалочних поверхні маточини

  і диска, так як навіть дрібна частка, затиснута між привалочних поверхнями, викличе биття диска і вібрації при гальмуванні.